Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

5.5.2010 23:07

Příručka feťáka

Po delší analýze argumentů zastánců i odpůrců drog přicházím s článkem, který vytáhl z obou názorů fakta a sjednocuje dostupné informace. Předem upozorňuji že se nejedná o návod jak užívat drogy ani nemá za účel šířit toxikomanii. Pouze poradit lidem kteří se pro drogy dobrovolně rozhodnou, jak si zbytečně neublížit!

Skupiny drog:

Halucinogeny jsou z hlediska objevování vlastního vědomí rozhodně nejzajímavější, ale také potencionálně nejnebezpečnější. V žádném případě je nesmíte užívat pokud trpíte duševní poruchou se sklonem k halucinacím nebo úzkostem. Snadno by mohly trvale poškodit vaši psychiku, pokud máte takové onemocnění v rodině, také není vhodné experimentovat, mohly by nemoc vyvolat. Vzhledem k tomu že se jedná převážně o rostlinné drogy, je třeba zjistit si dostatečné informace o dávkování a dát si pozor na předávkování. To nehrozí pouze u LSD. Mnoho drog z této skupiny je zcela legálních, proto doporučuji na prvním místě pátrat po nich. Při první zkušenosti doporučuji také dozor v podobě střízlivé osoby, která dohlédne na průběh tripu.

Opiáty a benzodiazepiny přinesou zážitky v podobě štěstí, tím však jejich efekt hasne. Jsou oboje silně návykové, proto k častým experimentům nedoporučuji. Je to rozhodně zajímavá zkušenost, velmi snadno se však vymknou kontrole a přestávání je velice obtížné. Vhodné jsou nanejvýš k dočasnému užívání k překlenutí problematického období, které se pravděpodobně opakovat nebude (úraz ci jiná závažná událost v životě). Doktoři dodnes mají ve zvyku tyto skupiny předepisovat poměrně zbytečně, proto se jim vyvarujte v častém užívání i v případě, že vám je doktor předepsal na bolest či úzkosti.

Stimulancia zvyšují bdělost a mozkovou aktivitu. Až na některé deriváty amfetaminu (MDMA, MDA a příbuzné) jsou však silně návykové, a to včetně legálního kofeinu. Opět je nelze doporučit pokud trpíte některými druhy duševní poruchy. Jinak zážitky na nich jsou také spíše samoúčelné, snad kromě výše zmíněné extráze. U ní riziko návyku prakticky nehrozí, jelikož využívá v mozku místo dopaminu serotonin. Plyne z toho však na druhou stranu vyšší potenciál vyvolat duševní poruchu. U extáze bych ještě zmínil riziko přílišné hydratace, která vzniká z obavy z dehydratace. Extáze blokuje funkci ledvin a snadno pak může člověk zemřít na otok mozku.

Alkohol a nikotin jsou běžné legální drogy. Závilost na nich se rozvíjí pomaleji než u většiny ilegálních drog, pokud k tomu už ale dojde, je prakticky neléčitelná. Pro svoji legalitu jsou často podceňované, jsou to však poměrně rizikové drogy které poškozují většinu orgánů v těle. Zážitky které přináší jsou všem asi poměrně známé, proto nedoporučuji k častému užívání, nic nového nepřinesou.

Další informace si můžete přečíst třeba na erowid.org (jednoznačně nejlepší zdroj informací o drogách). Vyplatí se vědět co děláte, než se do drog pustíte, a zaujmout k nim správný, opatrný a vyrovnaný přístup. Jen tak si zajistíte fyzické i duševní zdraví a správnou funkčnost svého organizmu. Názory a zkušenosti probereme níže v diskuzi.

Nástroj evolučního tlaku.
Milan, 6.5.2010 9:35

V dobách minulých tříbili kvalitu genfondu rodu Homo šavlozubí tygrové a jeskynní medvědi, dnes tak činí drogoví dealeři.

Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
iva, 6.5.2010 9:56

Syn má odmalička LMD nedokáže se déle soustředit na nic, dříve si nedokázal ani déle hrát s hračkou. Prohlížení knížek vydržel, naučil se tak i barvy a slovíčka, ale hraní si jen tak mu nešlo musel se mu stále někdo věnovat. Na škole mu to šlo všelijak za pochvalu jsme byla vděčna, ale nezvolili jsme dobrý obor, učitelé říkali, že je chytrý, že by měl i na maturitu, ale potřebuje si dopředu všechno vyzkoušet aby nebyl roztržitý. Momentálně pracuje manuelně i když vím, že má na víc,ale tím, že se vždy rád a hodně hýbe mu práce vyhovuje. Někdy si kupuje takové časopisy 21.století a říká, že to moc nechápe a přiznal se, že když si někdy dá jointa s kamošem, že se mu ty články vybavují a všemu rozumí a že neví, jestli je to jen blud, nebo mu to fakt pomáhá. Věkem ta LMD-lehká mozková disfunkce ustoupila, ale pořád nedokáže se déle věnovat nějakému čtení a ta marihuana mu pomohla. Ale nevím, jestli to není jen chvilkový blud chtěla jsem at´mi něco o těch článcích vypráví a zas už nebyl čas. Je nesoustředěný a toho času je málo.

Odp: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Lipovan, 6.5.2010 11:02

Za našeho fonzíkovského školství v socialistickém ráji nic takového neexistovalo. Všichni dislektici, disgrafici a další „dis“ patřili do souhrnné kategorie s názvem blbci a nezřídka končili ve zvláštních školách. Ke konci základní školní docházky soudružka učitelka (ne)vydala doporučení na střední školu, ke kterému se naštěstí moc nepřihlíželo. Když vidím na YouTube video, kterak žáci šikanují učitele, zažívám naprosto rozpolcený pocit; na jednu stranu smysl pro pořádek říká, že by se takové věci dít neměly. Na stranu druhou je zde přání po odplatě bolševickým učitelským hovadům, která mnohým lidem dlouhodobě poničila život. Toť dilema. :-)

Odp2: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
iva, 6.5.2010 11:21

Ale Honza neměl žádné výhody. Jen nás učitelka poslala na pedagogickopsychologickou poradnu, že je nesoustředěný. Pak jsem sama musela najít jinou školu, kde bylo méně dětí a učitelka starší pohodová. Tam ale tak po čase přibylo dětí, že jich měli z dvaceti najednou třicet. Měla jsme sice papír z poradny, že má LMd, že by k tomu měly při známkování přihlížet, ale nevím. Je fakt, že přístup těch učitelek byl takový laxní a jelikož Honzík je jinak hodný kluk potíže neměl, jak mi s úsměvem zdělovaly, že si pořád s něčím ve vyučování hraje a to bylo v osmé třídě. Blbec zas až takový nebyl. Jen jsme psala o té marihuaně manželovi to ani nemůžu říct, že se mi svěřil, že ji kouří no a že mu to pomohlo že více chápal to, co četl. Přístup těch učitelů je myslím taky na každé škole jiný záleží hodně na vedení.

Odp3: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Lipovan, 6.5.2010 11:49

To je přesně ta situace, kdy různé ufňukané čárkotečky naříkají, že se mají špatně, poněvadž nic nemají, především pak nemají štěstí. Na lakonickou odpověď, že štěstí mají, poněvadž mají zdravé děti, čárkotečky otevřou hubu ještě o něco více, než ji mají otevřenou obvykle a řeknou, že to přece žádné závratné štěstí není. Co bys asi dala za to, kdyby kluk žádné zdravotní potíže neměl...to si taková uvřískaná čárkotečka vůbec nedovede představit.

Nejspíše to chce trpělivost. Pomalu, znovu a znovu, dokud se výsledek nedostaví. Ne, že bych byl tak chytrý, ale vím o případu tady v Praze, který se může zdát podobný; kluk na první pohled slabomyslný, takoví různí Fonzíkové by ho nechali rovnou popravit, protože neodpovídá profilu mladého budovatele komunismu. Ale jeho matka to nevzdávala a s velkou trpělivostí se mu věnovala, pomáhala mu s učením a nevzdávala to. Hoch nakonec absolvoval právnickou fakultu UK, nepochybně k velké nelibosti ufňukaných čárkoteček, protože na rozdíl od nich pracuje a dokonce vydělává peníze, o kterých mohou čárkotečky jen snít. :-)

Odp4: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
iva, 6.5.2010 11:58

Ted v březnu mu bylo 22let už tři roky pracuje ve smradu vyrábí hadice do aut. Chodí s holkou, co příští rok maturuje a chce jít na farmacii. Mám obavy, že syn brzy pocítí, že ona se učí stále nové a nové věci a on už jen zařezává. Chce studovat v Brně a syn uvažuje, že půjde d ní, ale na studium prostě nmá jen doufám, že to holce nezačne vadit. Jako myslíš, že by začal více hulit a studovat? Hlásil se na nadstavbu, ale sám pak uznal, že už by se mu učit nechtělo.

Odp5: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Lipovan, 6.5.2010 12:43

Nevím, jestli mu pomůže zrovna požívání omamných látek, ale každopádně je ve 22 letech příliš brzy pro rezignaci na další vzdělávání. Specielně na nádstavbě je náročnost učení spíše symbolická a bez matury dnes nemá šanci. Ale ať dělá, jak myslí, je to jeho volba. :-)

Odp: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 6.5.2010 12:33

Lékařské využití drog je samozřejmě nejšlechetnější vůbec, jestli mu pomáhá (což je možné), tak jen ať si občas dá...

Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Neuvedeno, 8.5.2010 20:49

Pan Saw říká:„Lékařské využití drog je samozřejmě nejšlechetnější vůbec, jestli mu pomáhá (což je možné), tak jen ať si občas dá...“
Zkušenosti s braním marihuany nemám, ale viděl jsem nedávno, jak testovali lidi, kteří si vzali alkohol a také marihuanu při jízdě na zkušebním obvodu s autem.
Marihuána dopadla o mnohem hůře než alkohol. Takže bych braní marihuany v žádném případě nikomu nedoporučoval. Konečně alkohol také ne.
Když se chce něco syn naučit, tak se především musí umět učit nazpaměť. Tedy napřed si třeba článek přečtu po částech a každou část si rychle, než jí zapomenu nahlas zopakuji. Pak si přečtu druhou část článeku a také si ho hned zopakuji. Následuje pak zopakování opět první části článku, v době, kdy si myslím, že už ho téměř zapomínám, aby si ho opět upamatoval. Takto se naučm postupně celý velký článek. Tím se článek dostává do krátkodobé paměti. Mám li ho dostat do dlouhodobé paměti, musím si článek zopakovat ještě několikrát. Tedy třeba druhý den, za tři dny a pak ještě za týden a musím se k tomu také dobře vyspat, protože to přesouvání do dlouhodobé paměti se děje ve spánku.
Ovšem u starších lidí a důchodců již tato dlouhodobá paměť funguje stále méně, až nefunguje vůbec. Záleží na člověku a jeho zdraví, tréninku paměti a stravě. Pomáhájí na zlepšení paměti vajíčka a B-komplex.

Odp: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 8.5.2010 20:55

Co jsem viděl testy já, tak řidič zvyklý na marihuanu pod vlivem řídil podstatně lépe. Záleží na člověku a na dávce samozřejmě. Nedoporučuji aby byl pod vlivem denně, jen příležitostně když se zrovna potřebuje učit a v rozumné dávce. Jinak samozřejmě vždy lepší když se situace zvládne bez drog, ale když nic jiného nepomáhá...

Odp: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
iva, 8.5.2010 21:19

Já nemluvila o učení, ale chápání textu z náročnějšího časopisu o hvězdách a tak. Syn opravdu s tím kamarádem bývá tak párkrát do roka možná to není ani jednou měsíčně. Je to kluk, který zřejmě kouří marihuanu častěji i sbírá na podzim ty lysohlávky, ale z toho má syn strach. Není nějaký opožděný , ale prostě soustředění mu dělá problém, ale naučil se i do autoškoly. Jsdem ráda, že jsem se něco dozvěděla jinak bych ho podezírala, že si vymýšlí. Ale opravdu tento článek neberu jako návod na kouření marihuany. Určitě by nekouřil marihuanu před jízdou autem to sdi jen udělají takovou pohodu je to kamoš se kterým v patnácti jezdili na kole a hráli si s vojáčkama.

Odp2: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Alfons, 9.5.2010 12:13

Totáč padl proto, že nebylo dost bystrých a vzdělaných narkomanů. Dnes je situace jiná a proto jdeme stále rychleji vpřed.

Odp: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
TomasP, 9.5.2010 20:31

Upřímně řidičů pod vlivem trávy je tak obrovské procento, že si to stěží dovoluji odhadnout. Ale množství nehod na kterých se tato „droga“ resp. rostlina podílela je mizivé. Naproti tomu řidičů alkoholiků je malé procento a na nehodách se podílí procentem vysokým. Howg

Odp2: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Alfons, 9.5.2010 21:21

Huliči tvrdě bojují za svá nezadatelná práva a neponechávají nic náhodě. Díky aktivitě mladých kráčíme prudce vpřed.
http://www.novinky.cz/domaci/199699-kdo-nehuli-s-nami-huli-proti-nam-hlasalo-12-tisic-demonstrantu-v-praze.html
Na mladé mně nešahejte, je to budoucnost jisté záhuby národ;-)

Odp3: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 9.5.2010 23:02

Nárokují si jen stejné právo, jaké mají uživatelé alkoholu, tabáku, organických ředidel a všech ostatních legálních drog. A jen tak mimochodem, mladí byli vždy budoucnost jisté záhuby národa, ale něco mi říká, že jste byl také někdy mladý ;-)

Odp4: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Alfons, 10.5.2010 4:47

Také jsem si dal záležet a mám výsledky.;-)Tento princip vždy funguje.;-)

Odp4: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
tlapka, 17.5.2010 13:38

Však ať si užijou, oproti alkoholikům se odepíšou daleko rychleji.

Odp5: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 17.5.2010 15:24

Psychicky ano, oproti alkoholikům však mají podstatně vyšší šanci na zotavení. Zatímco na alkoholikovi už zpravidla není co zachraňovat, ostatní tvrdé drogy nenarušují intelekt a závislost na nich se dá vhodnou terapií zvládnout. Rozhodně bych byl raději závislý na heroinu, než na alkoholu...

Odp6: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
tlapka, 17.5.2010 16:08

Heroin intelekt nenarušuje, ale narušuje volní proces takže se intelekt nedá yužívat.

Odp7: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 17.5.2010 16:19

Jen mění zacílení, proto feťáci vykazujou takovou vynalézavost při zajišťování prostředků k jeho dosažení. A proto se jich také velké procento ze závislosti zotaví, narozdíl od alkoholiků...

Odp8: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
tlapka, 17.5.2010 17:37

Zotaví zotaví, ale s následným defektem.

Odp9: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 17.5.2010 18:33

Samozřejmě už to nebude jako dřív, osobnost člověka se změní, ale narozdíl od alkoholu není mozek vyloženě poškozen úbytkem neuronů...

Odp10: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
tlapka, 18.5.2010 10:48

Jo, pouze je nevyloženě poškozen jejich změněnou funkcí.

Odp11: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 18.5.2010 11:48

Je hodně velkej rozdíl jestli jsou neurony mrtvé nebo dočasně fungují jinak. Po podání Ibogainu se vrací do normálu. Jednoduše je to stejné jako změna způsobená nějakým prožitkem.

Odp12: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
tlapka, 18.5.2010 13:34

Prožitek touhy po Heroinu je velice intenzivní a těžce se zapomíná.

Odp13: Odp. Odp.1.: Syn má odmalička LMD nedokáže se déle...
Saw, 18.5.2010 14:04

To je tak holt se všim krásnym v životě, člověku chybí bejvalej partner, lidi se kterejma mu bylo dobře, bejvalá práce, mládí a události. Prostě si musí dobře rozmyslet s čim si bude zahrávat, tak to chodí...

"ale něco mi říká, že jste byl také...
Juras, 9.5.2010 23:24

„ale něco mi říká, že jste byl také někdy mladý“

- to je sprostá pomluva ;-)

"ale něco mi říká, že jste byl také...
Juras, 9.5.2010 23:25

„ale něco mi říká, že jste byl také někdy mladý“

- to je sprostá pomluva ;-)

(Původně špatně napojeno)

Odp: "ale něco mi říká, že jste byl také...
Lipovan, 10.5.2010 7:27

A opět špatně napojeno. :-)

Odp2: "ale něco mi říká, že jste byl také...
Juras, 10.5.2010 8:08

No jo, potřetí jsem to radši nenapravoval ;-)

Hašiš
Lipovan, 11.5.2010 10:01

Poslyš, feťáku, rád bych se po fonzíkovskočárkotečkovských komunistických výblitcích opět vrátil k tématu a to konkrétně k hašiši. Pořád nemohu přijít na to, proč vy narkomani nekouříte namísto marihuany raději hašiš. Účinná látka je stejná (THC), ale hašiš je 8x silnější a zcela určitě nebude 8x dražší. Proč si tedy místo celé marihuanové cigarety nedat jen pár pávů hašiše a dosáhnout stejného účinku? Vyjde to levněji a narkoman dostane do organismu mnohem méně škodlivých vedlejších látek, jako jsou dehty, apod. Co říkáš, feťáku? :-)

Odp: Hašiš
Saw, 11.5.2010 11:08

To s tou silou neni tak uplně pravda, většina hašiše co jsem měl nesahal dobrýmu skéru ani po kotníky. Pak taky neobsahuje všechny endokanabinoidy co jsou ve skéru, ta zhulenost má tedy jinou podobu, a řekl bych, že skéro je o něco příjemnější. Navíc podstatně dostupnější než hašiš. Takže tak :)

Odp2: Hašiš
Lipovan, 11.5.2010 12:18

Fenks fór iksplenejšn. Mně jednou nabízeli nějací brněnští feťáci marihuanu, která nebyla v cigaretě, ale jen coby beztvará hromádka v dlani. Vypadalo to, jako by se mu do dlaně vyßral holub. Tvrdili, že je sice od kořene, což je podle nich horší, než z konce stonků, ale přesto prý výborná. Je v tom opravdu nějaký rozdíl, nebo jen chtěli být zajímaví, jako Fonzík před vlastním funusem? :-)

Odp3: Hašiš
tlapka, 11.5.2010 14:25

Nejmenuje se taková látka Hašiš? na rozdíl od Marihuany z listů čili trávy?
http://grower.blog.cz/0805/zde-najdete-neco-o-tom-co-a-kcemu-se-pouziva-priskyrice-z-marihuany-hasis

Odp3: Hašiš
Saw, 11.5.2010 15:35

Umístění na rostlině podle mých zkušeností rozdíl moc nedělá, záleží kolik samotná kytka obsahuje THC. Pokud jde o palice samozřejmě, pokud tím měli na mysli drcené listy tak ty jsou podstatně slabší. Jinak dobrou marihuanu poznáte tak že má na sobě bílé krystalky, při doteku se lepí na prsty, nesmí být moc přesušená aby se nerozpadala, ale také ne uplně mokrá, aby dobře hořela a neměla zbytečně váhu ve vodě. Obecně se nevyplatí brát od lidí kteří vás zastaví na ulici, pokud máte zájem dobře si zahulit najděte si někoho přes své kamarády, nejlépe přímo pěstitele, to je jistota kvality :)

Odp4: Hašiš
tlapka, 11.5.2010 16:02

Určitě ti udělám až budu mít trochu času ! Bohužel neznám žádného spolehlivého pěstitele. Co ti Vietnamci ti prodávají jakou kvalitu? Mám podezření na jeden Vitenamský obchod, kde se nedá žádné zboží koupit a ani nemají zájem... to bude ono.

Odp5: Hašiš
Saw, 11.5.2010 16:19

Vietnamci pěstují ve velkém, spíš od nich seženete pár kilogramů než gramů, ale materiál mívají dobrý. Můžete to zkusit. Jestli nelpíte na marihuaně, můžete si pro experimenty opatřit zcela legální a 100% kvalitní Šalvěj divotvornou, jejíž extrakt má pozoruhodně silné účinky, v nižších dávkách podobné marihuaně, ve vyšších spíše připomíná silnější halucinogeny, v nejvyšších se dostává až za úroveň běžných ilegálních drog. Objednat si ji můžete v etnobotanických obchodech, cenově vyjde cca jako marihuana, např. vegetalismus.cz

Odp6: Hašiš
tlapka, 13.5.2010 15:33

Nejradši bych LSD. To je skutečně účinný zážitek.

Odp7: Hašiš
Saw, 13.5.2010 15:59

LSD je oproti šalvěji čajíček, až když šalvěj dojíždí je na úrovni LSD .)

Odp8: Hašiš
tlapka, 14.5.2010 10:41

No TO se nestačím divit, že jsem o tom neslyšela. Feťáci mají dobře střežená tajemství.

Odp10: Hašiš
tlapka, 14.5.2010 13:29

Fascinující !! kdy letí nejbližší letadlo do Mexika, jdu si to tam natrhat.

Odp: Hašiš
Alfons, 13.5.2010 15:56

Konečně o ekonomice. Kolik Kč spotřebuje středně fetující feťák za den a kde a jak si opatřuje prostředky na koupi drogy. O kolik v průměru okrádá denně nás občany feťácká obec?

Odp2: Hašiš
Saw, 13.5.2010 16:03

Středně fetující feťák bude víkendový, ten utratí měsíčně tak 2000 kč. Pro představu marihuana, LSD, hašiš, extáze: 200 kč. Pervitin, heroin: 1000 kč, Kokain 2000 kč. Peníze bere jako kdokoliv jiný prací. Okrádá pár problematických uživatelů v republice, průměrný podnikatel si odepisováním z daní přijde na podstatně větší peníze.

Odp3: Hašiš
ivan, 13.5.2010 18:42

Jak si chceš vydělat jedinou korunu ,, odepisováním daní „ ??? Zřejmě máš na mysli přeprodej neexistujícího zboží zatíženého zvláštní daní a její fiktivní vývoz. / nafta, cigarety, lihoviny/ Pak nechápu souvislost s průměrným podnikatelem. Co je to ,, podnikatel“ ??? .. Kdo?

Odp4: Hašiš
Saw, 14.5.2010 0:07

Mam na mysli neexistující náklady, co vim známej si odepsal padák za 200.000. Průměrnej podnikatel je stejná kravina jako průměrnej feťák, proto sem to použil...

Odp5: Hašiš
ivan, 14.5.2010 2:02

No dobrá, ale tím nic nevidělal, max. si ho dal jako nákladovou položku pokud byla oprávněná v jeho živnosti a o tu snížil svůj daňový základ, ale koupit ho musel z reálně existujících peněz a má ho vedený v odpisech jako základní prostředek. Jestli ne, tak je pořádný kovboj a partie s berňákem ještě není u konce. Ani bych nechtěl být v jeho kůži. Daně je to co musí být pintlicht jinak se ti nadosmrti budou vozit na hřbetě. Radši koupím stroj aniž bych uplatňoval odpis, tedy už ze zdaněných peněz, než bych vystavil svůj štít berňáku. Prostě je jednou tvůj bez daňové spoluůčasti státu. ( odpisy) Jednou ulítne, i nechtěně, na kravině a properou ho až do dna. Já radši klid, berňák je horší než hádavá ženská v baráku, s ním se nerozvedeš.

Odp2: Hašiš
iva, 13.5.2010 16:11

U nás přepadají už i v dopoledních hodinách. Bud jen zlomí klíční kost, nebo vyrazí zuby. jdou po penězích, ale berou i kvítka v květináčích a prádlo z balkonů, prostě co jde prodat,

Odp3: Hašiš
Alfons, 13.5.2010 16:25

Mějte sociální cítění. I na feťáky dolehla krize.;-) A nezaměstnaný feťák je sociální případ.

Odp3: Hašiš
Saw, 13.5.2010 16:59

To by sedělo spíše na opálenější čechy, ale co já vim .)

Odp4: Hašiš
iva, 13.5.2010 22:10

Jsou různé sorty těch , co na to ještě mají a těch, co už ne.

Článek je i jako příručka velice...
DaMaren, 11.5.2010 11:48

Článek je i jako příručka velice strohý, ale jako odraz stačí:)
Uvedu příklad na LSD - chybí zmínka o dvou zásadních věcech:
Lidé ze subkultury kolem freetekna, kteří nepoužívají extázi jen jako taneční zábavovou drogu, se shodují že pri požití je důležité zejména:
• pozitivní naladění mysli před požitím, dobrý kolektiv známých lidí, nebo společnost na „stejné vlně“ a zejména
• absence dlouhodobýcn nevyřešených vážných problémů. Vynecháním některého z těchto bodů se člověk vystavuje poměrně značnému riziku, že zešílí.
Tak jak LSD mění vnímání a psychické procesy k dobrým zážitkům, může stejnou silou vést k těm negativním. A to nemluvě o nezanedbatelné možnosti otevření a propuknutí do té doby latentní psychické poruchy, jako u jiných drog.
Erowid.org je dobrý web, nebyl by nějaký prozkoumaný v češtině? Ze starých záložek jsem vyhrabal dva weby:
http://www.adiktologie.cz/
http://www.drogovaporadna.cz/

Odp: Článek je i jako příručka velice...
Saw, 11.5.2010 12:16

Kvalitou se erowidu bohužel ani zdaleka neblíží, už jen kvůli své předpojatosti (byly stvořeny aby od drog odrazovaly, neposkytují objektivně všechny informace).
Jinak děkuji za doplnění informací.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.