Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

28.6.2010 17:20

Jak jsem si dal pozor

Velmi časté upozornění v mediích pro občany je, aby si dali pozor na podvodníky atp. všeho druhu. Takže jsem si vzal upozornění k srdci a dal jsem si pozor.

Někdo u bytu zazvonil, a na dotaz kdo to je se ozval dealer nějaké energetické společnosti, že nabízí levnou elektřinu. Napřed jsem ho odmítl a po chvíli jsem vyšel na chodbu
s foťákem a synáčka jsem si nafotil. Trochu se šprajcoval, ale pak že je jako od jakéhosi elektrospolku že nabízí levnější elektřinu. Já na něj, že je asi podvodník a že co je to za firma a tak. Začal se šprajcovat, proč ho fotím a ukazoval mně nějaký průkaz a občanku. Já na něj, že dokumenty můžou být falešné. Synáček si opisoval jména na dveřích. To mně dojalo. Zavolal jsem na 112, že jim pošlu číslo jeho OP a ať mně pošlou MMS jestli je to on. 112 pravila, že to nemá ani CIA. Že mám volat 158 - policii. Volám policii, ať mně pošlou MMS s jeho fotkou, že ho potřebuji identifikovat, že jim řeknu číslo jeho OP. Oni na to že ne a začali klást nejrůznější otázky a že sem teda pošlou hlídku. Synáček sjel zatím do nižšího patra a sjel jsem za ním, ať počká, že přijedou policajti a on na to, že půjde před barák si zakouřit, že na ně počká.

Policajti za chvíli přijeli, ale tajemný elektrohrdina byl pryč. Takže ho
pak kdesi našli a že je všechno v pořádku. Proč ale nepočkal mně není jasné. Jeho chování bylo i v podání některých nájemníků podezřelé.
Takže jak si mám dávat pozor, když online identifikace nefunguje. Lump může vždy v pohodě utéct.

Takže občánci, dávejte si pozor, ale JAK? Když nemůžete nikoho ve spolupráci s policií spolehlivě identifikovat podle fotografie. Předložení OP nepovažuji za hodnověrnou identifikaci.

Každá rada drahá
Vlastimil Čech, 3.7.2010 16:50

Dovolil bych si jiný příklad: Na jistém úseku jisté silnice tady v okolí byla falešnou policií zastavena auta, posádky zbity a oloupeny. Představte si, že jedete v tomto úseku a zastavuje Vás policista, na kterém je Vám něco divného... (například nemá kompletní uniformu- chybí čepice, je to cikán, nebo tak něco)... zastavíte, nebo ne?

Předjede Vás civilní auto a za zadním sklem něco modrého bliká, třeba nápis STOP... je dobré a bezpečné zastavit?

co když to je zase jeden z té tlupy?

co když to je policie?

„jak si dávat pozor“ ?

Snad z podstaty věci vyplývá, že policejní sbor byl občany ustanoven k tomu, aby chránil občany (kteří ho platí)... policista je tedy ZAMĚSTNANCEM občana. Přijde-li tedy občan k újmě například kriminální činností, nejedná se o neopatrnost občana, který neměl na sobě neprůstřelnou vestu, nedokázal se ubránit tlupě cikánů, nevybudoval si svou zahradní chatku jako nedobytný tresor... je to ledabylý , nedostatečný výkon práce policisty. Pokud tedy způsobí zaměstnanec svému zaměstnavateli škodu, nebo dopustí-li, aby se taková škoda stala, pak u normálního zaměstnavatele nese důsledky, odpovědnost náhradu škody atp. Proč ovčané neuplatňují stejné měřítko na policii v případě, že svou povinnost nesplnila??

Odp: Každá rada drahá
Alfons, 3.7.2010 21:17

Až zase přijde ke dveřím někdo koho neznám, budu si dávat pozor. VŽDY zavolám 158-policii, aby mně řekla co mám dělat, abych uposlechl výzev v mediích a policie, že si mají občané dávat pozor. Protože kdybych si pozor nedal a k něčemu by došlo bylo by to na jednoznačně na mně, že jsem si nedal pozor. To je potom kažý chytrý jak Palcký a dělá z občana blbce.;-) Nějaké průkazky, hlavně OP atp.které mě nějaké osoby budou předkládat mně vůbec nezajímají, pokud si nemůžu ověřit online jejich pravost.;-)

Odp2: Každá rada drahá
Jenda, 4.7.2010 1:17

Nejlepší je mít za dveřma dvouhlavňovou loveckou brokovnici. A střílet ještě dřív než někdo zazvoní preventivně.

Odp3: Každá rada drahá
Alfons, 4.7.2010 5:56

Vhodné je se odstěhovat do satelitního městečka-pevnosti nenažroutů, kde jsou zákazy vjezdu pro veřejnost a na vstupu kulometná hnízda ochranky. Nenažroutům a hajzlíkům všeho druhu cvakají prdelky, protože vědí že svůj majetek získali poctivě a že je mají občané rádi. Opevněné satelity jsou důkaz bezpečnostní situace v ČR. Lidové milice se teď jmenují ochranky a jsou podle zákona.
1 nenažrout potřebuje k životu 10 goril, 1 obrněnce (proto se kupují) a 15 právníků-poskoků.;-)

Odp4: Každá rada drahá
Jenda, 4.7.2010 15:46

To je hned 25 pracovních míst :D Ale záleží na tom jakých míst. :D Jestli ona se umělá přezaměstnanost nevytváří i dnes ohledně známých známejch. :D Jednou sem byl na 14 dní na brigádě na Magistrátě Mostu a musim vám říct, že pracovat tam v zázemí je nejlepší práce jakou sem kdy viděl. Jeden pan inženýr mě tam vzal svym superbem po stavbách a kontroloval tam denník stavbyvedoucího a koukal taky na kvalitu odvedené práce zedníků. Tu práci chci.

Odp5: Každá rada drahá
Alfons, 4.7.2010 20:34

Máš známosti?:-)

Odp4: Každá rada drahá
zvoník, 6.7.2010 10:23

A víš co je nejhorší, Alfonsi?
Nejhorší je, když taková gorila, právník či poskok se sám chová jako nenažrout nebo stačí, když se chová jako nadějný rekrut na nenažrouta. To pak sám bude jednou potřebovat další menší gorily, právníky a poskoky, kterým se na počátku musí do vědomí vložit šance být též nenažroutem! Jinak by to nedělal, že? A čistá morálko braň se! No, a až budou všichni lidé pravicovou politikou správně přeučeni na nenažrouty, dospějeme všichni do ideálního stavu, kdy všichni pozitivní lidé budou všechny ostaní citlivě a od srdce chránit před podvodníky a zločinci, kteří vlastně budou titíž lidé z řad nově vzniklých nenažroutů, protože s tímto mottem začínali a byli vychováni! Takže společnost se vlastně bude skládat pouze z nenažroutů a v podstatě z nutného extrémního opaku chudé třídy, tedy z bezdomovců, všemožných otroků a jinak chudobou postižených lidí, které samozřejmě tím pádem mají všichni ostatní nenažrouti určitě za línou přítěž svobodné a tržní společnosti, a přitom je vlastně potřebují jako prvotní materiál pro potencionální vznik nových rekrutů do té společnosti nenažroutů, když už nebude kde brát další gorily, právníky a poskoky.
Čest veškeré vaší lidské práci a politice, soudruzi! Ale s tou prvotně počáteční myšlenkou o komunismu to zas nebylo až tak špatné. :-)

Odp5: Každá rada drahá
Lipovan, 8.7.2010 9:50

Zrovna včera dávali v TV pořad o další skupině občanů, kteří těžce nesou zánik reálného socialismu. Jsou to - světe, div se - trampové. Za minulého režimu byli pronásledováni, komunismus trampingu zasadil těžkou ránu, jak zůraznil jeden z těch maskáčových expertů. Vzápětí však dodal, že zlatá éra trampování skončila společně s totáčem. No jistě; za minulého režimu byli trampové politicky stíháni, stali se z nich ideozločinci, byli téměř jako odbojová skupina, učiněná to úderka Anthropoid. Zároveň byl o tramping větší zájem, poněvadž veselá bída reálného socialismu mnoho jiných možností vyžití nenabízela. Jenže pak nastal ten průšvih. Socík se zhroutil, občané začali důstojně žít a nový režim trampy degradoval z polovičních odbojářů na obyčejné vagabundy, kteří v lese dělají nepořádek. Jóó, odstranění okovů a odvolání drába je pro mnoho občanů velkým průšvihem, se kterým si nevědí rady. Kolikpak asi světoznámá hudební skupina PPU prodala po roce 1993 alb a jejich milovaný přikulovač svých knižních braků? :-)

Odp6: Každá rada drahá
Alfons, 8.7.2010 12:00

....Socík se zhroutil, občané začali důstojně žít....AUUUUUU !!!! ;-)

Odp7: Každá rada drahá
Lipovan, 8.7.2010 12:32

Je to tak, bolševiku. Za minulého režimu bych musel poslouchat své bolševické bláboly a obávat se, že mě udáš svým soudruhům na Bartolomějské. Dnes tě za podobné pokusy klidně nakopnu do držky. A s úsměvem. :-)

Odp8: Každá rada drahá
Tlapka, 8.7.2010 12:58

Já Skutečně nechápu na co si pořád kdekdo stěžuje. Jak byste to vlastně chtěli mít ? Podejte vlastní teorie Dokonalé společnosti.

Odp9: Každá rada drahá
Lipovan, 8.7.2010 13:32

Vlastní teorii Dokonalé společnosti nepodám, neboť se k tomu necítím býti povolán. Nejsem křížobolševik, abych rozhodoval za celou společnost. Mohu hovořit pouze za svou osobu. Pokud mám hodnotit stav věcí současných, osobně se nacházím na pomyslné spojnici mezi optimálem a dokonalostí. Na této spojnici hodlám zůstat po zbytek života. Tato představa ovšem vyžaduje určité úsilí držet si dál od těla křížobolševiky na straně jedné a sociopaty Kalouskova typu na straně druhé, kteréžto obě skupiny by mě z uvedené spojnice tuze rády sesadily. Tož tak. Pro zbytek společnosti mám jasný, stručný a zřejmě nepříliš povzbudivý vzkaz: dělejte si, co chcete a raději se mě nepokoušejte napodobovat. :-)

Odp10: Každá rada drahá
Tlapka, 8.7.2010 16:10

Toto je dokonalý názor dokonalého občana ;-)

Odp10: Každá rada drahá
Alfons, 9.7.2010 2:20

Bohužel se budou měnit výchozí předpoklady tvé dokonalé úvahy na které stavíš tvoji teorii. Rakovina tržního hospodářství se rozrůstá na všechny strany.:-(

Odp11: Každá rada drahá
iva, 9.7.2010 9:00

Nedávno hovořil Tomio Okamura a říkal, že pro něj dokonalý svět je, že vyjde ven a lidi se usmívají jsou všichni spokojeni. Každý jasně že podle svých možností. Taky mi není po těle dobře jak vbidím ty různé zběrače papírků a starší lidi třeba i s odrostlýma dětma v obnošeném oblečení a nežebrají. V klidu jsou každý na svém místě. Co s tím můžu dělat? Tohle by asi Tomio Okamura chtěl zlepšit.

Odp12: Každá rada drahá
Alfons, 9.7.2010 10:16

Zlepšení bude, jen co se po 150até odrazíme ode dna. Nejvíce zlepšení pocítí mladí až půjdou v 70ti letech do důchodu. To jim závidím. To za totáče také nebylo. Sametový ráj to na pohled. ;-) A mladí mamánci si zatím vůbec nestěžují, je jim doma u maminek dobře.;-)

Odp13: Každá rada drahá
Tlapka, 9.7.2010 10:29

Nepůjdou do důchodu vůbec, pokud si předem na to nenašetří. Jsi zbytečně optimistický, Ali. :-(

Odp14: Každá rada drahá
ufonek, 9.7.2010 11:32

Důchod bude zprivatizován , na zamoření dluhu .

Odp15: Každá rada drahá
Alfons, 9.7.2010 11:42

Nepudem, nepudem, až to všechno vypijeme....

Odp15: Každá rada drahá
Tlapka, 9.7.2010 13:48

Nemyslím, dluhy zůstanou a důchody nebudou.

Odp16: Každá rada drahá
ˇ, 9.7.2010 22:36

...hlavně že bude ta báječná ( - : ) svoboda dělat dluhy a pokoušet se žít bez důchodu ) - : ). A hlavně, že zločinci budou mít možnost svobodně utíkat z jednoho státu do druhého přes nehlídané hranice, jako se to už děje dnes. Úřadovny hraničních přechodů byly zrušeny, zato mnohem více policejních úřadoven uvnitř státu bylo vybudováno a plánuje se další budovat. Ať to stojí co to stojí.

Odp17: Každá rada drahá
Alfons, 10.7.2010 16:46

;-)To aby úřady vyštvaly za hranice ty občany kteří tady zbyli.

Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Tomm, 4.7.2010 20:19

Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud prehnal. Metody prodeje jsou ruzne, byt ani ja s formou podomniho prodeje nesouhlasim. Pokud autor poukazuje na podvodniky, tak potom je nutne si uvedomit, ze i predem objednany prodejce se sjednanou schuzkou muze byt podvodnik. Vzdy existuje nejake riziko! Nikdy nebudou prodejci chodit s uredne overenou listinou, ze zastupuji firmu XY a prokazovat se s ni a prislusnym obcanskym prukazem pri vstupu do bytu nebo firmy.

Odp: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Alfons, 4.7.2010 20:33

....prokazovat se s ni a prislusnym obcanskym prukazem ...mají smůlu, jsou to potencinální podvodníci, na které si mají dávat občané pozor. Policie vyzývá občany aby volali na 158. Není problém.;-)

Odp2: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Lipovan, 5.7.2010 15:51

Bože, bože (nikoliv katolický)...Fonzíku, nebyls náhodou za minulého režimu v řadách útvaru, jehož příslušníkům se lidově říkalo Pitomec Stojí Vedle Blbce? :-)

Odp3: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
ivan, 5.7.2010 19:44

Romantik se po letech rozhodl, že půjde pracovat a náš milý Alfík na něj zavolal policajty. Už, už to málem vyšlo.

Odp4: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Juras, 5.7.2010 20:35

Začals psát sci-fi? ;-)

Odp4: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Tlapka, 8.7.2010 16:10
Odp5: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Alfons, 8.7.2010 18:17

:-(:-(:-( zrádci!!

Odp6: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Tlapka, 9.7.2010 10:29

♪ ♪ ♪ ♪

Odp2: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Jenda, 5.7.2010 19:06

Nechci být protivný, ale to je stejná paranoia jako bejt členem ultrapravice nebo ultralevice :D V ultralevici se dělili lidé do třech skupin. Nepřátelé, potenciální nepřátelé a potenciální nepřátelé, kteří se zatím tváří jako přátelé. Takže až k vám pude zazvonit soused, že mu něco upadlo na váš balkón, tak na něj zavoláte policii i kdyby se vám identifikoval občankou :D

Odp3: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Alfons, 6.7.2010 4:03

Nepoznám jestli je jeho občanka falešná. V tom je problém. :-( Je vůbec k podivení, jak lidé reagují na to, když jim různí lidé strkají pod nos různé průkazky. Třeba policajti. Nejprve si zavolám na 112ku, nahlásím jim číslo policajta a chci po nich jeho jméno. Když to nesedí půjčím si od policajta klepeta, ty mu zaklapnu, policajta odzbrojím, odvedu ho na služebnu a tam ho předám v neporušeném stavu.;-)

Odp4: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
zvoník, 6.7.2010 10:38

Proboha neblbněte.
Když u mých dveří zazvoní někdo cizí s čímkoli a začne něco mezi dveřmi nabízet nebo se dožadovat vstupu dovnitř kvůli nějaké kontrole něčeho, musím mu už předem vzít šanci, že s ním budu o věci hovořit, natož mu dát šanci, že svým naléháním uspěje! Když to takto uděláte všichni, co tady o tom píšete, tak tito ,,slušní'' lidé budou poté automaticky všichni podezřelí z útoku na poklidně bydlícího občana. Prostě se to tak dělat nebude vyjma nutnosti za asistence Policie předem ověřené a ohlášené. Sakra, vždyť máme internet a (také Svíci) tak určitě lze tyto přiblblé obchodní nabídky odbýt po něm, když např. já něco sám hledám, a nemusí mi to nějaký cizí hovado v krávatě nabízet mezi dveřmi bytu.

Odp5: Ja myslim, ze to pan Alfons ponekud...
Tlapka, 8.7.2010 16:05

Na dveře nereagujte. Návštěva se musí hlásit předem telefonicky mobilem.

Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Platfus, 5.7.2010 9:45

Alfe, tvůj příspěvek opravdu nutí k zamyšlení, pro mě ale z druhé strany. Myslím, že ve svém okolí působíš jako typický problémista, na kterýho bych nechtěl narazit. Tvojí historku bych si možná nechal pro sebe, protože třeba na mě nepůsobí nejlíp. Těžko říct, co se toho dne u vás toho dne stalo, ale podle vyjádření policie asi nic zásadního. Asi bych měl být rád, že se zatočilo s dalším potenciálním darebákem, ale daleko víc mě nadzvihává, jak se ve sporu vystupuješ bezmála jako orgán veřejné moci. Opravdu si nemyslím, že ses stal obětí rafinované konspirace energetických společností ve které figurují falešné občanky, doklady a krycí jména. Ono je možná lépe, že na 112 neposkytují zmiňovane služby, i když těžko odolávám pokušení dozvědět se, jak vypadá aktér celého příběhu. Alfe, pošli mi rodné číslo, zkusím to přes CIA :-).

Odp: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Alfons, 5.7.2010 15:24

Tvoje úvaha má zdravé jádro ovšem ve zdravé společnosti. V současné společnosti musím bohužel postupovat podle mnou naznačeného scénáře. A k tomu jsem na každém kroku medii vybízený v akci „chceme mět čisté ruce“, měli jste zavolat atd. ZA NAPROSTO JISTÉ ber to, že pokud se něco stane a zjistí se, že jsi nic preventivně neudělal, udělají z tebe všechny orgány ÚPLNÉHO BLBCE. Proč jsi nezavolal a proč jsi neřekl, to vás mohlo napadnout atd. A jedeš v tom sám.;-) Kromě toho současná pasivita a neochota občanů se angažovat umožňuje řádění různých podvodníků atp. K tomu dodávám „když jste blbí, dobře vám tak“.;-)

Odp2: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Lipovan, 7.7.2010 7:40

udělají z tebe všechny orgány ÚPLNÉHO BLBCE.

Ve tvém případě by se orgány moc nenadřely. :-)

Odp3: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
zvoník, 7.7.2010 17:30

Tady se musím Alfonse zastat. Nikoli Ty Lipe, jakože si myslíš, že máš pravdu, ale Alf ji má! Státní činitelé a politici dělali, dělají a vždy budou dělat z pracujících lidí blbce. Už J. Werich říkal v předscénách, že určití mocní lidé v kultuře, kteří např. vládnou médii, si myslí, že co běžný posluchač a divák, to blbec. Podle toho pak vypadá samozřejmě i jejich práce pro ,,spotřebitele''. Blbce lze totiž dělat úplně z každého, a když se to dělá navíc plánovitě podle nějaké ideologie, nedá to vůbec žádnou práci udělat blbce i z chytráka jako jseš Ty. A dělat blbce z blbce neznamená, že když už je někdo blbec, že nemůže být přijetím nové ideologie větší. Blbost je totiž neomezená a nejvíce se vyznačuje tím, že takový blbec velmi lehce přejímá názory druhých lidí (říká se tomu převlékat kabát), ať jsou sebeblbější, jen když nesou tučný zisk. Vyskytuje se tento jev i u mnoha autorů příspěvků zde na Svíci. Všichni jsme totiž samozřejmě nějak jinak blbí či přiblblí, ale nejhorší jsou v tomto pohledu nadutci prahnoucí po majetku a jako nástroj si k tomu berou propagaci osobní svobody a demokracie, aniž by věděli co to vůbec je. A to mi věř, že i při nejpřísnějším pohledu toto na Alfonsovi vidět není. Takže Lipe, nemáš pravdu o tom, že udělat z Alfa blbce takového jakého si Ty myslíš, by nedalo práci.
Připomenu Josefa Fouska:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně. Pravdu blbci, že je blbec, říkáš totiž zbytečně.
Dá se to samozřejmě pochopit i obráceně, ale není to tak myšleno. Takže, pokud se zamyslíme, a i když někdy ujedem, nemáme právo hodnotit blbost druhého, ať je to blbost sebevětší, neb je nad slunce jasné, že se jedná z naší strany pouze a jen o určitý konkurenční boj, při kterém, když někoho označíme za blbce, tak se sámi cítíme blbcem ještě větším a proto vlastní blbost tajíme a poukazujeme na blbost druhého, abychom odvedli pozornost od vlastní blbosti. Když ovšem budeš sebekritický, přiznáš, že to může být pravda (i když blbá), ale jistě už nepřiznáš, že po tomto hodnocení lze chápat, že Tvá vlastní blbost může také někdy nasadit poupata. Jen je proboha nenech vykvést! :-)

Odp4: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Alfons, 8.7.2010 4:49

My jsem na svou blbost dokonce hrdí a považujeme ji za přednost. Je to zašifrovaná genialita.;-)

Odp5: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Tlapka, 8.7.2010 16:02

A Cokdybys mluvil za sebe. Jaképak My My kdo to je?

Odp6: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Alfons, 8.7.2010 18:22

Tak jsem si říkal že jsme tady jedna praštěná rodina a ono ne? Tlapka musí mět zase něco extra.;-) Co si o nás budou myslet špionážní centrály které nás úpěnlivě sledují? Jestli se to dozví v EU na vrátnici, tak bude zle. Jestli to píchnou některému našemu EU komisaři, tak si nás všechny vezme jako poradce a Tlapku za kuchařku.;-)

Odp7: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Tlapka, 12.7.2010 12:07

To si Piš že se kvůli Eurozóně Nebudu učit vařit. Vař jim sám ta Přirozená Ekologická jídla, však tomu dobře rozumíš. ☼

Odp4: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Lipovan, 8.7.2010 14:02

takový blbec velmi lehce přejímá názory druhých lidí (říká se tomu převlékat kabát), ať jsou sebeblbější, jen když nesou tučný zisk.

To je krásný protimluv, logický lapsus, česky řečeno kravina. To se bohužel tapetářům poměrně často stává, že jim ve výlevech nějaký úlet uvízne.

Převlékač rozhodně blbcem není, je to naopak bezohledný vyčůránek. Blbé a výnosné postoje přijímá pouze naoko. Ti nejhorší komunisté například založili ODS. Ten samý převlékač, který před listopadem varoval prostého a nevědomého občana před vzrůstající činností Chátry 77, po revoluci tomu samému prostému občanovi vyčítá členství v KSČ a ostrakizuje ho ve společnosti. Pokud prostý občan namítne, že Jeho Ódéesácké Vysokoblahorodí bylo před listopadem 89' v KSČ také, převlékač podá žalobu k soudu a soud vyhraje, neboť v drtivé většině případů je spádový soudce převlékačem také. :-)

Odp5: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Alfons, 8.7.2010 15:42

Životaschopný organizmus mění mimiku podle prostředí tak aby přežil. Takže převlékači se starají o to, aby lidstvo přežilo, nejdou hlavou proti zdi. Kdo se nedokáže včas převléknout má problémy se zachováním života. Převlékačů bychom si měli vážit a plně je podporovat. ;-)

Odp6: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Tlapka, 8.7.2010 16:03

V určitých případech je nutno převlékat se skutečně rychle.

Odp7: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Alfons, 8.7.2010 18:26

Podívej se jak dopadli protifašističtí bojovníci. Když je nezastřelili tak je po 1948 války zavřeli. Protikomunističtí bojovníci to samé a dnes musí žadonit abych si jich někdo ráčil všimnout. Čili při každé změně převléct kabáty.;-) Jen tak si lze zachránit život.

Odp8: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Juras, 11.7.2010 21:27

V minulém režimu, že někoho zavřeli? Co nám tady věšíš na nos? Za totáče přece pouze nebyly banány, jinak bylo všechno super, Ty jeden Čaušesku :-)

Odp9: Pan Alfons to ale vážně poněkud...
Tlapka, 12.7.2010 12:00

žejo, najednou :-)

Shrnuto a podtrženo
ˇ, 11.7.2010 11:51

Báječně se má v současné době Lipovan,Ivan,Juras a Tlapka, a zmíněné kvarteto si nepřeje, aby někdo jiný na Svíci psal, že se má hůř než oni, nebo že se má přímo blbě. A už vůbec nesmí nikdo psát, proč se má blbě. Takto si vládnoucí kvarteto představuje svobodu slova v demokracii.

JAK SMÉŠNÉ A K PLÁČI ZÁROVEŇ: Boháči na účtech, charakterem nízcí, si osobují právo zakazovat chudákům mluvit a psát o jejich bídě.

Odp: Shrnuto a podtrženo
ivan, 11.7.2010 13:59

Blábol od začátku do konce. Nikdo tě Romantiku neomezuje v tom, psát si co chceš, za dodržení pravidel webu. Taky tu píšeš. Nikdo nikomu nevládne, jsme uživatelé Svíce stejně jako ty, Romantiku, já ji za její existenci děkuju, je to místo mého počítačového narození. Vůbec nevím kolik má kdo na účtě a taky mě je to jedno, já na jeho kontě nemám žádnou zásluhu, tak nevím proč bych se o to měl starat? Jeho věc, ale přeju mu to.

Proč se máš hůř než loni? Napiš o tom, už jsem se tě na to ptal, zajímá mě to.

Nevím jak ostatní jmenovní, ale já žádnej demokrat nejsem, už jsem mockrát psal proč.

Za sebe jsem už napsal, proč se nespoléhám na stát, nebo někoho jiného a proč. Moje hraběcí rada se ti nezdála realizovatelná nebo dokonce špatná, jinou nemám.

Píšu pouze za sebe, tak zdař.

Odp2: Shrnuto a podtrženo
Juras, 11.7.2010 21:24

Tak za pravdu ho osočuješ ze lži? ;-) Su podle něj boháč na účtu (čertví co to znamená), tak to asi bude pravda. Chudák romantik, chudák na účtu... :-D

Odp2: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 12.7.2010 12:02

To se podívejme... mám se dobře a náležím do vládnoucí skupiny.. Beru to jako kompliment. ♪ ♪

Odp: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 11.7.2010 18:24

Když se chtějí veřejně ztrapňovat nikdo jim v tom nebude bránit. ;-) TLAP_BLAF.

Odp2: Shrnuto a podtrženo
Juras, 11.7.2010 21:29

Správně, nikdo romantikovi nebráníme. Je svoboda, ať něco napíše o životě neschopného nešťastného chudáka... :-)
Adolfonsovi taky nikdo nebrání propagovat rudý katolicismus ;-)

Odp3: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 5:01

Svíce-hřiště pro neschopná nemehla, která neumí plavat v tržním rybníce. Nedat jim nažrat, ať pochcípají. Když nemají známosti a kontakty a nemůžou si sehnat práci atd. nemají na světě místo.
Postižení, nezaměstnaní a invalidi zde mají místo pro své úpění, ale nemůžou mezi zdejšími úspěšnými ohaři uspět. Jsou tu jen pro smích. Zalezte žebroto do kanálu a nekazte nám jásavý profil Svíce.
TLAP_BLA;:-(

Odp4: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 7:24

No vidíš, ani si neuvědomuju, že plavu v tržním rybníce. Prostě někdo příjde, že něco potřebuje, my mu to vyrobíme, a on nám za to zaplatí. Já vím, blbá hraběcí rada naboba. Tak si stěžuj dál.

Chybou je, že si mnozí myslí, že potřebuješ známosti, opak je pravdou, důležité je aby všichni znali tebe, teda apoň v místě kde tě tvoje práce živí.

Odp5: Shrnuto a podtrženo
iva, 12.7.2010 8:52

A ty výrobky podléhají rychle skáze nebo jak si zajištuješ stálý odbyt? Jsi tak pružný, že dokážeš vyrobit cokoliv? To už nemá cenu se tu bavit. Synovi se roztočila hlava z těch dvanáctek. odbyt sice fabrika má velký, ale lidi chtějí taky žít a kdo to má vydržet? Ne jedné straně nezaměstnanost a na druhé lidi přetěžováni a v hluku a smradu.

Odp6: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 10:27

Ivo, přečti si naše počáteční rozhovory. Jsou míněny se snahou pomoc. Jestliže tvůj syn neprovede ve svém životě změnu, tak se z tohoto stavu nikdy nevymotá. Chtěl jsem ti vysvětlit, že se svojí prací podílí i na režii podniku kterou si podílově platí a bez které se jistě obejde. Ostraha, administrativa, údržba strojního zařízení a Á parku. To je jeho skrytý příjem v případě jeho samostatnosti, tedy ,,nevýdej". Nejhorší stav jakého se může dopustit, je si vzít půjčku na cokoliv. Potřeba okamžitého příjmu při pravidelném splácení ho jinak neustále bude držet u dna z kterého se jenom těžko pozvedne.

Odp6: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 10:37

Stálý odbyt? Žádný stálý není, je to podobné jako u holiče nebo u pekaře. Prostě ráno otevře a lidi si choděj nechat stříhat hlavy nebo kupovat rohlíky.

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 12.7.2010 12:05

Výroba je výroba a obchod je obchod, s tím se nedá knout, i starý dobrý Kája Marx si na tom vylámal zuby.

Odp7: Shrnuto a podtrženo
iva, 12.7.2010 13:36

Kdyby to bylo tak jednoduché, tak každý něco vyrábí nebo poskytuje, ale je to kruh, ze kterého se jeden těžko dostane. V sobotu na pohřbu-byl v kostele jsem si uvědomila, jak jednoduché to má církev. Narvaný kostel a pán s ošatkou vybíral-nezdanitelné příjmy někdo dal stovku někdo pajcku málokdo dával menší mince. Tak se prodává. Jinak nevím jak to bude s náma dál. Já zřejmě o důchod přijdu jen nevím, jestli dostanu částečný lidi říkají, že částečné důchody beroui lidem s roztroušenou sklerozou. Byla jsem se ptát na práci už v předstihu at nejsem zaskočená. Na poště mají stop stav i když prý časem budou přibírat tak mám naději a ptala jsem se v jednom obchodě s textilem prodavačka na mně hleděla jak na blázna.

Odp8: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 16:13

A co kdyby Iva chodila od domu k domu a ptala se lidí jestli něco nepotřebují. Doporučená metoda úspěšných podnikavců. Nebo by mohla vynalézat žárovku jako Edison atp. Iva si neumí poradi a v tržním hospodářství je odepsaná.;-)

Odp9: Shrnuto a podtrženo
iva, 12.7.2010 16:36

Těch by se našlo co by potřebovali..ale co pak s prachama? přiznat nebo nepřiznat a nechat si na horší časy až už bude všechno obejite?

Odp10: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 17:03

Byla by to nenažranost všechno Ivanovi vyfouknout.;-)

Odp11: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 20:19

Hele ty chytrej šklebile, jestli víš co pro někoho udělat, tak to udělej.

Odp10: Shrnuto a podtrženo
ˇ, 13.7.2010 23:33

Ivo, musíme si vzít příklad z jednoho mně známého podnikatele:

Zaměstnán je u velké soukromé firmy, která dostává veliké státní zakázky i když mnohdy zbytečné. (Poznámka: Takto se „vyrábí“ státní dluh. Tak se velkoryse platí soukromým podnikatelům ze státních prostředků zbytečné zakázky.) Při tom nemilosrdné kácí všechny stromy i lidi v cestě stojící. Ten báječně se v současnosti mající chlap všechno musí mít. Služební auto používá na soukromé cesty a na své podnikatelské aktivity jako např. ježdění na své soukromé pronajímané ubytovací zařízení. A kupodivu stíhá jak zaměstnání, tak svou podnikatelskou činnost, a při tom přes den bývá doma. Co vím, tak má dva družstevní byty, jeden dům cca za 5 milionů Kč, další takový bude stavět, a stále „hrabe a hrabe“, po schodech nechodí ale běhá „s vyplazeným jazykem“. Kdo před ním neklekne a nepodřídí se mu, toho seřve, a na lidech ze svého okolí si tak nemilosrdně a hned vydupe maximum výhod pro sebe.

Odp11: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 16.7.2010 12:05

Kdo vysoko vyleze, hluboko spadne. Nechtěla bych být v jeho kůži.

Odp12: Shrnuto a podtrženo
iva, 16.7.2010 13:34

Ja ja tak je to. ale mi se zdá, že už snad ani jiné zakázky jak státní nejsou, protože nikdo nemá peníze. Krom těch drobných domácích prací...

Odp13: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 16.7.2010 15:08

To mám zase radost.;-)

Odp11: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 16.7.2010 12:52

Jak mu závidím, to si užívám!! Ten se má!!;-)

Odp8: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 12.7.2010 16:29

Z kostela je vidět, jak dovede Církev využívat lidského neštěstí. A ještě chtějí od státu ... prý bylo ukradeno.. První co udělala církev po Sametu na Svatém Kopečku že zničila školu pro neslyšící namáhavě vybudouvanou se speciální technikou a poslala tam řádovky aby se modlily.

Odp9: Shrnuto a podtrženo
iva, 12.7.2010 16:31

Mně bylo hanba za ně. Určitě rodina za pohřeb kostelu platila a lidi co přinesli květiny ještě museli vytahovat peněženky.

Odp8: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 20:42

Ivo, jedna hraběcí rada. Neptej se nikdy personálu, ale ptej se po majiteli nebo vedoucím, zkrátka po nejvyšší figuře. Zaměstnanec nebo prodavačka ti vždycky řekne, že určitě nepřibíraj, že maj plno, že se možná bude i propouštět. To jsem už zažil i u nás v práci, že zaměstnanec chtěl poslat uchazeče pryč. I ti nejsocialističtější propagandisté se nakonec sami zachovají, promiň mě to slovo, tržně, když jde o jejich pozici, nehledě na jejich světonázor.

Odp9: Shrnuto a podtrženo
iva, 12.7.2010 21:01

To teda jo a mi to došlo později z toho jejího pohledu, ale kde bych k majiteli přišla ten se v obchodě moc nevyskytuje. Ale něco ještě zkusím.

Odp5: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 8:59

Pohled z druhé strany plotu.;-)

Odp6: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 9:53

Zase blábol, začínal jsem z pozice bezdomovce. Prostě jsem neměl ani na nájem, tak jsem se vystěhoval do pronajaté dřevevé boudy a tam jsem začal budovat truhlárnu z ničeho a bez dluhů, nyní spíš strojní zpracování dřeva. Stačilo aby rudá plíseň nepřekážela. Šlo to pomalu, je to na výdrž, ale je to cesta k samostatnosti.

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 16:14

Kde jsi měl tu rudou plíseň po sametu?;-)

Odp8: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 18:25

Furt jsem ji cejtil v zádech, Alfe. Naštěstí mě uklidňuje demogragický vývoj. Vnímáš to se stejnou radostí jako já? Alfe!

Odp9: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 2:32

Hlavně to vnímají sociálně slabší skupiny a jsou radostí bez sebe.;-)

Odp9: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 13.7.2010 9:51

Spíš než plíseň bych řekla Jedovatá Rudá Masožravka. Však Kde se ztratilo to maso co se na něj muselo od klekání do svítání čekat před obchodem?

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 12.7.2010 16:31

Máš úplnou pravdu, a když se to někomu nevede, Tvoje vina to není. Prostě smůla.

Odp8: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 12.7.2010 17:04

Když se nevede může za to rudá plíseň.:-(

Odp9: Shrnuto a podtrženo
ivan, 12.7.2010 21:07

To máš teda recht, RP se svými RG rozvrátila ustálenou strukturu vzniklou přirozeným vývojem. Nikdy by nedošlo k tomu co vydáváš za hrůzu současnosti, mnohé se nelíbí nejen tobě, ale co dělat? Když vydržíš, tak se ještě dočkáš. Copak sis nevšimnul, že se ve staré Evropě rodí nový Sovětský svaz s ministerstvy, ministrem zahraničí a Generálním tajemníkem? Asi se bude zase psát velkým písmem jako Bůh, nebo Strana.
Prdelka je, že Van Rompeui byl zvolen do funkce která ještě nebyla pojmenovaná. Když o tom tak přemýšlím, tak myslím, že si se dočkal.

(Alfe, mezi náma, klidně můžeš. ;-) )

Odp10: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 2:36

A co na to hlásí na hradě když dochází k přechodu suverenního státu na gubernii v čele s gubernátorem? Nejprve EUrovláda, posléze světovláda. TLAP_BLAF;-)

Odp11: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 8:12

EUvláda a posléze světovláda dělá svícařům potíže. Nějak to nemůžou zkousnout. TLAP-BLAF-Iváňuška.

Odp12: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 13.7.2010 10:06

MNĚ teda ne. Zase mluvíš za druhé. Jaké potíže dělá Tobě?

Odp13: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 16.7.2010 15:15

Mluvení za druhé je také moje hoby.;-) Někomu to vadí?;-)

Odp14: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 19.7.2010 12:27

Nevadí. Je to interesantní a inspirující fenomén.

Odp: Shrnuto a podtrženo
Juras, 11.7.2010 21:20

to vedro... :-D

Odp2: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 8:35

Dělníci kteří zateplují paneláky atp. mají na lešeních zapnutou klimatizaci naplno. Pro dělníky pracující venku dává zaměstnavatel každému osobní klimatizaci na záda ve formě malého ruksáčku. Dělníci jsou veselí a spokojení a běhají po žebřících jako veverky až do 70ti let. U každého žebříku kohoutek s čerstvou chlazenou tekoucí vodou.V kancelářích je ale situce o život bez klimatizace. TLAP-BLAF 50 stupňů Iváňušky-inženýra.;-)

Odp3: Shrnuto a podtrženo
iva, 13.7.2010 9:13

No jo někdo se umí narodit...

Odp4: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 13.7.2010 11:19

Život Není Peříčko, ani Procházka Růžovou zakrádkou.

Odp5: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 11:27

Milerád přijímám vaše pozvání, paní abatyše, odvětila s poklonou Madrána. ŤAF;-)

Odp6: Shrnuto a podtrženo
iva, 13.7.2010 11:28

Tak tomu nerozumím?

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 11:52

Tomu rozumí jen TLAPKA. Odpusťe krásná dámo, pravil Kosmas. Polekal jsem vás svoji nenadálou přítomností? TLAP;-)

Odp8: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 14.7.2010 14:45

Madrána je dobrodružka z Lázní Svaté Kateřiny, ale Kosmase ještě neznám.

Odp9: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 16.7.2010 15:16

Ty jsi lesba?;-) Na holčičky.:-(

Odp6: Shrnuto a podtrženo
iva, 13.7.2010 11:36

Jo aha ty myslíš tu zahrádku s růžema..Já bych to ani nechtěla. Pan farář říkal, že věci co se dějí se dějí z nějakého důvodu a že smrt je stále s námi. Pak říkal nějaký citát od Římanů-že smrt je jistá, ale kdy není jisté nebo tak nějak.

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 14.7.2010 14:48

Někdo by chtěl mít Život jako Procházku po Růžové Zahrádce, ale Džungle je zajímavější, aspoň pro někoho. Že je smrt stále s námi, právě to dodává životu tu zajímavost ♫ ♫

Odp5: Shrnuto a podtrženo
iva, 13.7.2010 11:29

Myslíš, že dojde aji na Obamu? Už mu klesají prefernce. teda popularita

Odp6: Shrnuto a podtrženo
Alfons, 13.7.2010 11:54

To ví jen Tlapka. Nechci! Zvolala netrpělivě a dupla nohou. DUPY-DUPY-TLAP.;-)

Odp6: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 14.7.2010 14:49

Dojde na každého aji Obamu. ;-)

Odp5: Shrnuto a podtrženo
ˇ, 13.7.2010 22:59

1) Růžová zahrada bývala (nebo ještě je ?) ve Františkových Lázních; každá růže jako poděkování za narození jednoho vymodleného děťátka.

2) Růžová zahrada bývala (nebo ještě je ?) v Terezíně; každá růže jako vzpomínka na jednoho umučeného člověka.

Odp6: Shrnuto a podtrženo
ivan, 13.7.2010 23:32

3) Co Lidice, růže z celého světa.

Odp7: Shrnuto a podtrženo
Tlapka, 14.7.2010 14:53
Pro škliboně
Alfons, 13.7.2010 20:35

A zase v TV-stoupá aktivita různých podvodníků a zlodějů, kteří se zaměřují na seniory. Zdejší debilní škliboni se tomu vysmívají. Mají modře vymyté mozky a nedovedou se do situace seniorů vcítit. TLAP-PLÁC-DEBIL;-) Čím horší ekonomická situace tím větší aktivita zlodějů a směrovaná na ty u kterých je vyšší pravděpodobnost že se dají okrást. A modří DEBILOVÉ jsou na koni a seniorům atp. se drze vytlemují. Dejte si přes držku, než se začnete šklebit.;-)

Odp: Pro škliboně
ivan, 13.7.2010 21:58

Tady ti podepisuju, že zloději, násilníci a pachatelé trestných činů spáchaných na starých lidech patří za mříže. Ne vždycky se ubírá pokrok správným směrem. Myslím, že taková tříměsíční hladomorna by dokázala takovéto grázly léčit až do úplného vyléčení.

Jen tak mimo, vím, že ,,Středisko lázeňské péče a obnovy zdraví, Praha 1 Hradčany - Domeček, už mělo tyto metody docela propracované. Nechodil jsi tam náhodou do práce? Alfíku! Přiznej se, že ty si vystavoval rekreační poukazy na zdravotní pobyty v Příbrami Bytýzu, Vojně, Kopečku nebo radiační léčbu v některém z balneoprovozů v Jáchymově?

Podej pac! Hodnej Alfík.

Odp2: Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 8:59

Když jsi na slunci, měj nasazený klobouk!!!;-)

Odp: Pro škliboně
Juras, 14.7.2010 9:23

Vysvětli, jak v TV stoupá aktivita podvodníků a zlodějů. Asi chceš říct něco jiného, ne? Žeby se o tom jenom v TV začalo mluvit? Kdepak, podvodníků je pořád hodně, pořád se snaží, ať už se o nich mluví nebo je to cenzurováno tvým oblíbeným totalitním tiskem, protože v socialismu přece nemůže být kriminalita vyšší než v kapitalismu. Kdo ze zdejších škliboňů se vysmívá starým lidem a tomu, že se stávají také oběťmi podvodníků? Nic takového jsem tady nezaznamenal, to jsou zas jenom Tvoje zmatené vyprávěnky.

Odp: Pro škliboně
Lipovan, 14.7.2010 10:02

Vidíš, vidíš, bolševiku. Kdyby ses celý život neflákal, neplácal si přes pysky na stranických schůzích a nedělal nástěnky, mohl sis teď užívat pohodlí v nějakém lepším domově pro seniory. Například na Rychmburku v Předhradí, tam je krásně. Jak tak koukám, v neděli si tamější penzisté dávali k obědu Záhorácký závitek s knedlíkem. Bohužel, bolševiku, na to, aby ses k nim připojil, tvá penze nestačí. Respektive, bohudík - pro ty obyvatele. A teď se jdu šklebit při představě, kterak Fonzík mlsně prochází jídelní lístek, dostává žlučové záchvaty a píše udání. :-)

Odp2: Pro škliboně
Alfons, 16.7.2010 15:18

Zase můžu pořádně závidět, děkuji za podnět.;-)

Odp. 2. Pro škliboně
Neuvedeno, 14.7.2010 7:43

Tak ředitel Harvardských fondů pan Kožený byl zatím nepravomocně odsouzen na 10 let za zcizení myslím 7 miliard korun českých. Počítejte tedy se mnou a používejte přímou úměru. Podle tohoto při zcizení 700 milionů je nutno dosoudit člověka na 1 rok. Při zcizení 70 milionů je třeba osoudit člověka na 36 dní. Při zcizení 7 milionů odsoudit na 86 hodin.Při zcizení 700 tisíc na méně než hodinu. Při zcizení 70 tisíců na 516 minut. Při zcizení 7 tisíců na 51 minut. Při scizení sedmiset korun na 5 minut.
Jestliže tedy jde zloděj v tramvaji, který byl třikrát chycen na dva roky do vězení, tak podle stejných měřítek na chudé a bohaté by měl jít na 51 minut do vězení při zcizení 7 tisíc. Jde tedy o trest 17520 krát tvrdší, než vůči bohatému Koženému.

Odp: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 9:07

Ale že to Koženému napařili!! Ten z toho má legraci. Zase se odvolá a zase poběží procesy léta letoucí. Tak na zloděje!!! Kde jsou ti řvouni co rejí do socek a na Kožené atp. si netroufají? Tlapko, Ivane atp., do nich!!! Hrdinové předveďte se. Ať se velkým zlodějům svírá konečník. ;-)

Odp2: Odp. 2. Pro škliboně
Lipovan, 14.7.2010 10:09

To máš těžké, bolševiku, co člověk, to názor. Já jsem například na kuponové privatizaci velmi slušně vydělal. Nevím, co ti kdo ukradl a rozkradl. Mně nikdo nic nezcizil. Zaplatil jsem tisíc korun za knížku a obratem ji prodal za třináct tisíc. Ať se snažím sebevíc kverulantit a komunizovat, pořád mně z toho vychází ozoch dvanáct táců, protože ta zatracená matematika není schopna vykalkulovat stranický úhel pohledu. Možná jsem měl ty peníze poslat na fond pro nezaměstnatelné čárkotečky a permanentně umírající bolševiky. :-)

Odp3: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 10:59

Lipovane bolševiku, jsme už dva bolševici. Vitej ve stranické buňce. ;-) Bereme další?

Odp4: Odp. 2. Pro škliboně
Lipovan, 14.7.2010 11:06

To dříve Vavřinec Berija povstane z hrobu, než bych vstoupil do jakéhokoliv politického spolku, potažmo pak bolševického. :-)

Odp5: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 14:21

Když jsem tam podle tebe já, jsi tam i ty blábolínku !!!;-)

Odp4: Odp. 2. Pro škliboně
Tlapka, 14.7.2010 14:56

A budete se tam modlit? Jinak s tím nesouhlasím.

Odp5: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 16:09

Ne, budeme zpívat častušky. ;-)

Odp6: Odp. 2. Pro škliboně
Tlapka, 14.7.2010 17:31

Oboje by to nešlo? Co na to Pán Bůh řekne?

Odp7: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 18:33

Trénuj Andělíčku můj strážníčku, opatruj mně mou dušičku-to zvládneš a je to roztomilé.;-) Zklidní ti to tvého rozpáleného ducha a zbaví stresu.;-)

Odp8: Odp. 2. Pro škliboně
Tlapka, 14.7.2010 19:34

A proč bych se měla modlit Já, pomodli se sám.

Odp9: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 23:29

Pokouším se z tebe udělat člověka.;-)

Odp10: Odp. 2. Pro škliboně
Tlapka, 15.7.2010 10:38

Ale Mně se nechce. Vyhovuje mi to tak jak to je. Manipulace se nepodaří :-)

Odp11: Odp. 2. Pro škliboně
Alfons, 16.7.2010 15:19

To se mně líbí když se někdo šprajcuje. Z toho mám radost.;-)

Odp12: Odp. 2. Pro škliboně
Tlapka, 19.7.2010 12:30

Mě se líbí Tvoje pozitivní postoje. Mím z nich radost.

Odp. 2.,Oprava. Pro škliboně
Neuvedeno, 14.7.2010 20:34

Drobná chybička se vloudila, omlouvám se. Při zcizení 70 milionů je třeba osoudit člověka na 36 dní. Při zcizení 7 milionů odsoudit na 86 hodin.Při zcizení 700 tisíc na méně než 8,6 hodin. Při zcizení 70 tisíců na 516 minut. Při zcizení 7 tisíců na 51 minut. Při scizení sedmiset korun na 5 minut.
Jestliže tedy jde zloděj v tramvaji, který byl třikrát chycen na dva roky do vězení, tak podle stejných měřítek na chudé a bohaté by měl jít na 51 minut do vězení při zcizení celkem 7 tisíc. Jde tedy o trest 20611 krát tvrdší, než vůči bohatému Koženému. Jenže toho Kožného do Českého vězení asi vůbec nedostanou.

Odp: Odp. 2.,Oprava. Pro škliboně
Alfons, 14.7.2010 23:29

JISTĚ nedostanou.;-)

Odp2: Odp. 2.,Oprava. Pro škliboně
Tlapka, 30.7.2010 11:20

Asi jistě vůbec nedostanou, to je jasné jako Houska na krámě.

ČR-popelnice Evropy
Alfons, 15.7.2010 12:23

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/popelnice-evropy_24549.html
Dojídáme zbytky po Evropě
Čeští zemědělci si už od vstupu do Evropské unie stěžují, že se k nám dováží příliš zboží ze zahraničí. Bohužel ani to není dobrá zpráva pro české zákazníky. „Kvalitní věci se k nám vůbec nevozí. Dodavatelé vědí, že by to tady nikdo nekoupil. BL:-(

Odp: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 15.7.2010 13:14

Tak to nekupuj, když to není kvalitní. Peníze rozdej chudým v hospodě.

Odp2: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 15.7.2010 14:51

To je vedle úskočná TLAPKO. Jedná se o to, že potraviny určené na západě na smetisko kupují občané ČR ve velkém v supermarketech. Držíme ceny nízko-prodáváme sračky.:-( Za totáče byla kvalita-teď jsou čím dál větší sračky milí obranáři a blábolové. Jíte to vy i vaše odiny. Dobrou chuť.;-)

Odp3: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 15.7.2010 14:53

Tak si jeď nakoupit na Kubu a pozdravuj Fidela.

Odp4: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 15.7.2010 17:13

Přeji příjemné vychutnávání sračkovitých potravin svícařům i jejich rodinám. ;-)

Odp5: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 30.7.2010 11:19

Nejen potravou živ je člověk... kdo to řekl nevím. Dávám přednost potravě Duševní, hlavně kterou připravuje starý dobrý Alfy.

Odp4: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 16.7.2010 8:42

TLAPÍKUM-BLAFÍKUM chutnají mleté kuřecí zobáky, pařáty a kůže, jemně pomleté, obarvené a nacpané do špaghety s názvem kuřecí párky-dobrou chuť labužníci. ;-);-);-);-)

Odp5: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 16.7.2010 11:37

Jen počkej ! Až nastane hladomor, budeš rád když najdeš housenku, protože kuřeta nebudou.

Odp5: ČR-popelnice Evropy
ivan, 16.7.2010 11:38

Fakt jsi neskutečnej debil a kurvič všeho, neustále mě přesvědčuješ, že je potřeba si dávat bacha na ty s kterým člověk spolupracuje. Vůbec si neumím představit, že bych měl být s tebou a tobě podobným ve společném soc. podniku, družstvu, nebo vůbec nějak spolupracovat. Přesně Ty a tobě podobní jsou důvodem proč je potřeba se držet od vás v uctivé vzdálenosti. Jsi přímo vysvětlením proč je mě komunismus přímo odporný.

Docela chápu Alešovo zklamání z jeho snahy založit web, kde se budou šířit myšlenky, úvahy, poznatky, náměty k přemýšlení a i důvody k různým postojům lidí nelézajících se v podobných situacích byť z různých důvodů. Přesně takhe jsem smysl Svíce pochopil i já. Proto jsem psal o tom v jaké situaci jsem se ocitl i já (bezdomovectví) a kudy vedla z této situace moje cesta k samostatnosti. Proto jsem se, po vlastních zkušenostech snažil pomoct někmu o kom jsem se domníval, že ji okamžitě potřebuje. Ten někdo mě okamžitě proškolil v tom, že jsem to neměl dělat. Snaha ukázat už prošlapanou cestu k soběstačnosti byla pro jiného hraběcí radou a nabobstvím, pro milovníka zvonů a hoven (jeho oblíbené téma) jsem byl z nepochopitelných důvodů boháč, který má přímou souvislost s jeho těžkou prací rozvedeného tiskaře. / Nikdy jsme se neviděli a doufám, že nikdy neuvidíme, přesto on je podle sebe ten hodný, který se občas rozdělí o svačinu s bezdomákem a ostatní ve snaze o svojí existenci mu vychytávaj ryby, zřejmě je oprávněná jenom ta jeho.

Alfe, tady je vysvětlení, proč nejenom Evropa stále ztrácí katolické věřící. Lidi tvého typu doslova odrazují. Zkurvěj každou snahu o vytvoření něčeho prospěšného. / Svíce/ Je ale dobré, že se připomínáte, ani nevíš jakou tím prokazuješ svojí víře službu, já ti za ni jako nevěřící, ale nechtěný přispěvatel církvi děkuju.

Odp6: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 16.7.2010 15:24

Tobě nechutnají mleté kuřecí zobáky a pařáty? To mně mrzí. K tomu chleba s 20ti procentní chlebovou příchutí je pochoutka pro mladé i staré tržní labužníky. Papej a neodmlouvej, dokud v párcích nebude jen mletý novinový papír. ;-)

Odp7: ČR-popelnice Evropy
Platfus, 16.7.2010 15:55

Já si myslím, že je to problém systému jako takového. Spiknutí na nejvyšších místech, rozumíš. Všechny ty poslance bych svrhnul do Machochy. Ten zlořád se musí vymítit, jinak to s timhle státem půjde pořád do pr.... To je furt nějaká amnestie a ty grázlové tunelujou a rozkrádaj stát. Dyť kde je dneska normální člověk, no pověz Alfe - to bys blil.

A vůbec „tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“ (Exotpedia)

Odp8: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 16.7.2010 17:28

Všichni se spikli proti Alfovi a v obchodě mu prodávají kuřecí zobáky a pařáty. Mělo by se zjistit co je to za organizace zločinců.

Odp9: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 16.7.2010 18:43

To prodávají i všem ostatním. Chce to vzpouru proti obchodníkům. Povede to TLAPKA s IVANEM a LIPOVANEM.;-) Pozor, na teplý párek nešlápnout, je to lepší lepidlo než klih!!!! A co se týká mléka, je to lepší emulze na chlazení soustružnických nožů a frézek. TLAP_PLÁC.

Odp7: ČR-popelnice Evropy
ivan, 16.7.2010 20:20

To není novinovej papír, ale Lysenkovy spisy, Alfe. Milovanej zemědělskej reformátor Lysenko, kterého jste nám soudruzi dávali za vzor to uměl už před šedesáti lety, zdá se , že ti to teprve teď došlo. Pak jsme se měli té radostné budoucnosti někdy dožít. Asi to pro tebe bude nesdělené tajemství, Alfe, ale dneska si můžeš každý den koupit celé prase a ještě ti budou líbat ruce.

Odp6: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 16.7.2010 15:44

Já bych se kvůli Alíkovi nevzrušovala, zařídíme mu Vlastní Větev.

Odp7: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 16.7.2010 16:26

A sám si ji podřežu za potlesku okolosvítících. ;-)

Odp8: ČR-popelnice Evropy
ivan, 16.7.2010 19:57

Když podřízneš sebe, tak zatleskám i zasvítím.

Odp9: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 16.7.2010 21:14

Způsobil jsi mně radost tvoji upřímnou jedovadostí. Aspoň na mně někdo myslí!;-)

Odp9: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 19.7.2010 12:32

Ale jak se to dovíme?

Odp10: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 19.7.2010 17:21

Musíte použít intuici.:-(

Odp9: ČR-popelnice Evropy
°, 24.7.2010 19:12

Teda Ivane, jak toto můžeš říci ?

Viděl jsi nedávno v TV, jak soused sousedovi podřízl psa ? Ten pes totiž před tím napadl kozu, která patřila tomu „podřezávači“. Koza přežila, pes nepřežil.

Odp10: ČR-popelnice Evropy
ivan, 24.7.2010 20:31

No co? Alfík se podřízne, já zatleskám a zasvítím. Jeho přání, jrho rozhodnutí.

Reportáž jsem neviděl, jenom aby to ještě přežil soused podřezávač, stačí pár panáků a neštěstí nechodí po horách! .....

Odp11: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 25.7.2010 8:10

Ivan má pěkně zavirovanou myšlenkovou mapu modrým virem.:-(

Odp12: ČR-popelnice Evropy
Tlapka, 2.8.2010 12:11

Nojo- ale to říkaš jenom Ty. A ani se neví jak to myslíš.

Odp6: ČR-popelnice Evropy
zvoník, 24.7.2010 2:02

Ivane,
z Tebe srší jed na všechny strany, že si bereš do své nevymáchané huby znovu i mne, i když už jsme si všechno vysvětlili a s tímto nemám vůbec nic společného!
Ty jseš takovej grázl, že tady vlastně soudíš svoji konkurenci v zlodějství, kterou bys dle svých slov pozavíral do kriminálu a ještě se kasáš, že jsi z vlastního bezdomovectví, do kterého ses uvrhl sám, vlastní pílí vyspěl bez rudého kamaráda v zádech ve fabrikanta na zpracování dřeva v nájemní dřevěné boudě, kdyžs neměl ani na nájem, zřejmě proto, žes neměl původně na to makat rukama. Umění obalit se lidma, kteří Tvoji práci udělají za Tebe, je také umění, ale neříká se tomu prý zlodějna. Proto se Ti asi daří. Totiž: Takovým lidem, jako jseš Ty, když se dá větší moc a možnost podnikat ve zbrojním průmyslu, způsobují války! A navíc, jak jisté víš, tak všichni oligarchisti prahnou po moci a jsou konfliktní už od mládí, kdy k tomu byli svými rodiči vychováváni. Nezlob se: Stejně tak Ty.
Kdybych nebyl křesťan, napsal bych, že takoví by se měli střílet bez varování při prvním projevu arogance proti vyhlédnuté oběti. Já tak ale nepíšu, protože Ivanovo dříví nikdy nebudu potřebovat ani na ty nožičky k rakvi, takže se s ním vůbec nesetkám.
Ještě bych chtěl podotknout k tomu Řípu, že ty fotky o opravě zašlu jen tomu, koho to skutečně fundovaně zajímá, a nikoliv nějakému podnikateli, jehož veškerý zájem se točí akorát kolem peněz a vlastního zisku.

Odp7: ČR-popelnice Evropy
Lipovan, 24.7.2010 9:02

Pokud mně díky vlažné pozornosti neunikla jiná fakta, pochopil jsem vývoj Ivanovy kariéry následujícím způsobem; vyškolený truhlář Ivan se v určitém bodě ocitl bez domova a prostředků a podařilo se mu skrze pronajatou boudu a zapůjčené nářadí vybudovat truhlářskou dílnu, které se natolik dařilo, že všechny zakázky Ivan nadále nezvládal a mohl proto přijmout další(ho) zaměstnance. A za to bys ho TY zastřelil? Myslím, že pro takové, jako jsi ty, existuje trefné pojmenování: lumpenproletariát. :-)

Odp8: ČR-popelnice Evropy
ivan, 24.7.2010 19:58

No, je to takřka přesně tak, až na detaily. V celku vzato mě za dob veškerého dobra reálný život socialistického člověka nikterak nezajímal. Tak jako mnozí jiní jsem se uchýlil do vnitřní emigrace. Někdo stavěl chaty, jiný pěstoval kedlubny nebo chodil na ryby. Já skončil v parakurzu a v zimě sjezdové lyžování ( reprezentace za ml. muže Slavia VŠ) a později silniční motocyklové závody a v zimě ploché dráhy na ledě. Standovi Junghwirthovi jsem utek z atletiky ( Svěťák na 1500 m)

Manchestráky, zimní bunda, boty a závoďáka. Dokonce mě bylo jedno čím se budu v životě živit, prostě bylo jasné, že je to v prdeli. V naší rodině z tátovy strany to bylo tak, že se dřevařina dědila i se zákazníkama a zařízením asi do šesté generace. Všichni jedním slovem dřevaři, truhláři, tesaři, rámaři, řezbáři, ale taky kladenští komouši. Z nedělnického profilu matčiny strany bylo jasné že ,,dřevákem,, budu i já. Můj děda než pustil svýho syna,- mýho tátu na školu, tak se nejdřív musel u něj vyučit a udělat mistrovské zkoušky, pak průmka-dřevárna v Chrudimi, to aby vůbec věděl o čem tam je řeč. ( díky tomu jsem tam narozený) o generaci pozděj jsem to samé absolvoval i já. Školu jsem o fous nedokončil, moje býv žena se vdávala i promovala už s pořádným břichem. ( Stejně ako máma- mikrobiologie-biochemie v dřívější VÚAB.) Nakonec o synuTomášovi už víš (leukemie). S býv. ženou už spolu nejsme roky. Když se to zhouplo tak jsem neměl na placení nájmu v Praze, všechno jsem prozávodil. Jako vždycky, - manchestráky a tovární sil. záv.Jawu, tu jsem s doplatkem vyměnil za Yamahu, ale nakonec jsem musel prodat i tu, kalhoty jsem si nechal. Z Prahy jsem se vystěhoval ven a začínal jsem v prkené boudě se stavební pilou na kolečkách budovat truhlárnu. Po třech letech spaní na zemi tam bylo zaměstnáno několik, -až 18 většinou starších lidí z krachlého družstava. Většinou jsou už v klídku v penzi, zatímco nám tam po nich zbyla hromada opotřebovaných strojů. Nyní se starám o beznohou Evu, vdovu po člověku který mě nabídl u sebe podnájem. (oplátka)
Zdejším svatým mužům už nic nevysvětluju. Beru za samozřejmé, že můj život je průsečíkem souřadnic okolností a mých rozhodnutí. Normál! Když to ale řekneš těm nejsvatějším tady, tak je to rozpálí do běla. Nad jejich životy stojí vždycky někdo jinej, nikdy to nejsou oni, kdo je za jejich život zodpovědnej. Dobro si vyklečí nebo vyprosí, za všechno ostatní může někdo jinej.

Odp9: ČR-popelnice Evropy
Lipovan, 24.7.2010 20:29

Tak to by mě strašně zajímalo, jak by hoši ze svícařského komunistického politbyra hodnotili moje rodiče. Před odchodem do zasloužené penze totiž mimo jiné provozovali skrze ŽL dílnu. Pracovní úřad jim nabídl možnost zaměstnávat na dobu určitou rekvalifikujícího se praktikanta, postupně se vyměnili praktikanti tři. Tyto lidi platil Úřad práce a navíc otci vyplácel státem stanovenou částku za to, že jim umožňuje rekvalifikaci. Z pohledu pošahaných zvoníků a Fonzíků zajisté imperialistický zločin jako prase: nejenže chudáci praktikanti pro otce vytvářeli onu pověstnou Marxovu nadhodnotu, ale tatík navíc vysával státní rozpočet. Tomu se panečku říká vykořisťování dotažené k dokonalosti. Fonzík by to měl přednést na zasedání Výboru lidové kontroly a podobné exponenty reakčních sil dát ihned popravit. :-)

Odp6: ČR-popelnice Evropy
Lipovan, 24.7.2010 9:32

Opravdu škoda, že nelze skrze Svíci prokázat tvé skutečné příjmy, aby to Fonzíka definitivně kleplo, zvoník vzteky spadl ze zvonice a čárkotečka napsala udání na BIS, nebo alespoň Finanční úřad. Já se pochlubím rád, ačkoliv to opět nelze 100% prokázat; v červnu jsem se parádně flákal, trávil dovču mimo Prágl a provozoval především ležink. Není tedy divu, že mně drahý zaměstnavatel vyplatil pouhých 27 084 Kč brutto. Za červenec si to důkladně vynahradím. :-)

Odp7: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 24.7.2010 17:10

Udělám ti radost. Víš jak ti závidím?;-)

Odp8: ČR-popelnice Evropy
Lipovan, 24.7.2010 17:20

Já vím, Fonzíku, právě proto o tom píšu. Mimochodem, dal by sis teď latterii? Je výborná, ale už jsem pomalu přecpaný. Asi ji dám nějakému řeholnímu řádu. Nebo hladovým černouškům do Afriky, to je nápad. Ale jedině za podmínky, že budou velebit váguse z palestinské peleše. :-)

Odp9: ČR-popelnice Evropy
Alfons, 24.7.2010 18:41

Já se asi uzávidím. Abych tak jedl ty naše speciální syntetické napodobeniny sýrů s sýrovou příchutí. A s chlebem s chlebovou příchutí. ;-)

Lipovanovi
zvoník, 27.7.2010 1:37

Lipovane,
kdybych byl ,,lumpenproletariát'', byl bych líný, byl bych bez práce a pobuřoval bych své ,,kolegy'' k nepokojům. Ty jseš zřejmě ještě mládě, které bylo zvyklé žít celý svůj puberťácký život, a také se zdarma vzdělávat na něčí účet, že takto o mně píšeš, a dosud jsi z té puberty nevyrostl. A já tvrdím: Dobře! Piš si co chceš, protože na Tebe taky dojde! Dnešní mladí mají vynikající vyhlídky na budoucnost. Odcházet do důchodu v pětasedmdesáti, to teda mi nebude raději umožněno vidět. A dobře vám mladým tak! Vychrastili jste si to klíčema, tak to budete mít. Ledaže si ještě do té doby pořádně nakradete, abyste se zajistili na stáří. Ale mám pocit, že váš budoucí lup podle zákona vám bude k hovnu, když všichni budou po vzoru pravičáků jako podnikat a spekulovat s financemi a nikdo nebude tvůrčím způsobem pracovat a budou se všude jenom přelévat peníze. Až svým ,,vyděláváním'' peněz po vzoru Tvém, Lipovane'', kdy si dáváš v červnu leháro (a myslím, že nikoli jen v červnu) vytvoříte armádu chudáků, bezdomovců a socialních ztroskotanců, tak jsem zvědav, kdo bude dělat, ale hlavně jsem zvědav, kdy nastane hranice, kdy si to tito všichni přestanou nechat líbit a jak to dají najevo! Budeš je taky všechny nazývat ,,lumpenproletariát''? Aby Tě to nakonec nestálo taky život! Víš dobře, že život je z pozice hmoty a hmotného zabezpečení, která a které je u nevěřících lidí na prvním místě a nejdůležitější na světě, úplný a bezvýznamný NIC a také tak naprosto bezcený! Kdyby tomu bylo naopak, nebyli byste tak pravicoví, zlí a bezohlední ve vašich názorech na život ostatních lidí.

Odp: Lipovanovi
Tlapka, 27.7.2010 10:06

Nebylo by tam něco pozitivního, jak se na Křesťana sluší? Navíc v tom není jasná logika.

Odp2: Lipovanovi
zvoník, 28.7.2010 20:13

Tlapko,
mohu se Tě zeptat, co myslíš tím obratem ,,pozitivního''? Vždyť všechno je vlastně pozitivní! I negativní věci jsou přeci pozitivní! A navíc všechno, co je pozitivní pro jednoho, bývá většinou negativní pro druhého, a ten pozitivista se toho donuceného negativisty (proti jeho vůli) vůbec neptá a ohání se demokracií jako např. Juras a jemu podobní. A že to takto funguje, musíme my všichni přijímat za pozitivní věc, neb to máme zákonem, politikou, mocí a penězi direktivně nařízeno! Ivani a Lipovani Ti to potvrdí a proto jsou pozitivní pravičáci, ale pozivní jen pro sebe a snad trochu pro ty lidi, které mohou penězi či levnou službou uplatit, aby se také cítili jako pozitivně. A aby to mohli tak činit, musejí na to přeci někde vzít, a přesvědčovat ještě ty, kterým ,,něžně a nenápadně'' vzali, aby také měli a museli mít pozitivní mysl, i když jsou okrádáni, a musejí se taky přeci postavit na vlastní nohy, což je také údajně pozitivní. A teď napiš, co jsem napsal nelogického a poroč v těchto věcech nevidíš logiku. Píšeš to proto, že mě kdys Juras označil za člověka, který o logice neví vůbec nic? Logicky vzato, pokud jde např. o mé údajné se zmiňování o hovnech, tak myslím, že hovno bude vždycky hovnem a nikoli (pozitivně) dortem, i kdybychom měli tu nejpozitivnější mysl, kterou Ty, Tlapko, tolik zřejmě prosazuješ. Takže pro všechny doporučení, kdož o hovnech raději nechcete diskutovat, tak NEKÁLEJTE, ale také NEŽERTE! Je to pozitivní? Toť otázka...a pozitivní pohled na věc.

Odp3: Lipovanovi
Lipovan, 29.7.2010 9:50

V hrdlo lžeš a fousatý strejda z palestinské peleše tě vidí. Nejsem ani pravičák, ani pozitivní. Držím se politického středu a tvrdím, že vše funguje a dopadne přesně tak, jak má. Tohle nemá s negativisticko-pozitivistickou osou frustrovaného katolického uzlíčku nervů nic společného. S logikou jsi skutečně mimořádně na štíru a troufám si tvrdit, že logický lapsus je tvůj chytřejší brácha. :-)

Odp3: Lipovanovi
Tlapka, 2.8.2010 12:08

Není mi jasné, jak můžeš takto jak píšeš předpovídat dějiny dobředu? Přece to nemůžeš vědět jak půjde historie.

Lipovanovi 1.
Neuvedeno, 27.7.2010 8:42

Vážení.
Vždyť za čas už bude zase všechno jinak.
Koukal jsme se jak první člověk přeletěl na tryskovém křídle kanál La Mansch mezi Francií a Anglií za 1O minut. Měl k tomu čtyři triskové motory pro dětské hračky a jednu nádržku na letecký benzín v nádobě z polyesteru. Sice mu to jednou skolabovalo, protože měl vysílačku moc blízko těchto tryskových motorů, ale když jí umístil o kousek dál, tak kanál přeletěl. Potřeboval k tomu ale letadlo, ze kterého do vzduchu vyskočil a padák s kterým skončil létání na křídle a přistál na zem. Jenže to se začas dá upravit jen na padák a později i bez padáku.
Představte si jen jak hejno kobylek v podobě lidí z Afriky pomocí těchto tryskových křídel přiletí do Evropy. To bude najednou náramné množství migrace.
Další nová zpráva je, že se bude ze slunečních kolektrorů vyrábět vodík z vody a ten využívat. Budou to zavádět ve Španělsku. Má se na to použít myslím Borit zinečnatý, kterým se bude upravovat voda a tím se voda začne rozkládat na vodík a kyslík mnohem dříve než v 2600 stupních celsia. Navíc je tento system neustále opakovatelný asi jako u nabíjení baterek.
Další zpráva je, že se vyvíjí nějaký nový druh atomové elektrárny, která bude fungovat prý na základě atomové fůze. Tomu sice nerozumím, ale jsem na to zvědavý.
Jen si představte, že by se zlevnila cena energie na desetinu. To by byl gól.
No a ta zpráva, že první člověk lítal dvcetčtyři hodin ve vzduchu v letadle jen za pomocí baterie, vrtulí na elektrický pohon a solárních elektrických článků to také není k zahození. To už je naděje, když se letadlo dostane do teplých vzduchových proudů, že bude moci přeletět třeba i celou pevninu, Evropu s Asií v létě.
Takže nač ten pesimismus a to handrkování, kdo má pravdu. Ono se to začas stejně všechno ukáže v plné nahotě co je pravda.
Nestačí to, že život je konečný. Bohužel už téměř v sedmdesáti pozoruji, že je někdy velice těžké si přikázat něco dělat. Hlavně po ránu. Chtělo by to obnovu mozku, páteře, krve, svalů atd. Spíš by se dalo najít to, co nechce obnovu.

....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Alfons, 27.7.2010 9:25

....Bohužel už téměř v sedmdesáti pozoruji, že je někdy velice těžké si přikázat něco dělat.... Sláva-dočkal jsem se!! Je tady jeden rozumný přispěvatel!!! Mně to dělá celý den!!!;-)

Odp: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Lipovan, 27.7.2010 9:58

Téměř v sedmdesáti...a v profilu věk 74. Houby s octem, bolševiku, tobě bude s bídou šedesát. Ale komančem zůstáváš pravověrným...:-)

Odp2: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Alfons, 27.7.2010 13:44

Křižobolševiku-zdar a sílu v tvém samolikvidačním počínání. ;-)

Odp2: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Neuvedeno, 29.7.2010 7:17

Tak nevím, jestli to platilo na mně, že zůstávám komančem pravověrným a že je mi ani né šedesát, nebo na pana Alfonse.
Mohu sdělit, že příští rok v prvé polovině roku mi bude sedmdesát a že jsem nikdy u komunistů nebyl.
Je to tak, že si říkám, jestli mě ta kolena ještě vynesou na žebříku při kladení těch palubek. No zatím ještě vynesou. Energocentrála zatím ještě také funguje, sice musí brzo odpočívat, aby se nezavařila, ale funguje. Dokonce mi jeden šikula opravil kártrič na inkoustové tiskárně a černá barva mi zase tiskne. Prý se musí tiskárna používat alespoň každý týden, jinak barva zaschne. To jsem nevěděl.

Odp3: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
iva, 29.7.2010 7:57

To je zázrak, protože kdo má přes 40 se nemůže nikdo takto chlubit, když třeba byl v SSM a potom byl někde zaměstnaný vždy za ním přišli, jestli chce vstoupit. Za mnou taky poslali jednu soudružku a já odmítla, nezájem připadalo mi to stejné jako kdybych chodila do kostela. Teda do kostela jsem chodila kvůli dědovi aby měl radost. Ale to jsem odbočila. Chtěla jsem se lidu zeptat jestli někdo neví jaké bude počasí příští týden v Moravskoslezském kraji konkrétně v Děhylově u Ostravy..Jako každý rok i letos jsem naplánovala dovolenou podle okolností a počasí nevychází. Už týden je škaredě a prší. Kdyby bylo aspon tepleji at to schne. Já mám na počasí smůlu, Kdysi mi syn říkal, že nemám v práci hlásit dovolenou a pak si ji rychle vzít jak se ukáže sluníčko, Protože nám několik let po sobě dovolená propršela. Naštěstí byli kluci velcí tak vzali gumáky a krompáče a odkopávali u chalupy strouhy hráli si s potůčkama. Jednoho rána jsme měli potok přímo pod oknem, kdyby jsme otevřeli dveře tak teče potok přes chalupu.

Odp4: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Lipovan, 29.7.2010 9:45

Nechci se rouhat, ale kdyby tohle počasí vydrželo až do zimy, vůbec bych se nezlobil. :-)

Odp5: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
iva, 29.7.2010 9:54

Ale jo jde to, ale chci si užívat no, zaplavat uschnout a zase zaplavat. Ráda bych zajela do Boskovic do toho country městečka tam je vždycky hezky, já nevím jak to. Ale s tím naším vrakem se už bojím jet dál jak za kopec. Jenže brácha mi říká, že novým autem to není že se nemám bát.

Odp5: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
iva, 29.7.2010 10:09

Myslíš tím takové to proměnlivé počasí, že sprchne pak vysvitne slunko a je zas dobře. Kdyby to bylo byla bych ráda. Meteorolůogové se pletou stejně jak ti věštci.

Odp6: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Lipovan, 29.7.2010 10:30

Tzv. česká šeď; to jest 10-15°C, zataženo, občas skápne. To je přesně to počasí, které mně plně vyhovuje, ačkoliv mnoha jiným občanům působí deprese. :-)

Odp7: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Tlapka, 10.8.2010 11:40

Nejhorší je, když slunce svítí jako blbec celé dlouhé dny, pak je horko a bolí mě oči a nevím co na sebe.

Odp3: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Alfons, 29.7.2010 10:47

Borec Lipovan dává každému nepohodlnému nálepku KŘIŽOBOLŠEVIK-je to trapnost ubožáka.;-)

Odp4: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Tlapka, 29.7.2010 12:58

Zkrátíme to na KRIBOL, nebo Kriboik.

Odp: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Tlapka, 27.7.2010 10:06

Na každého dojde, že nakonec ani z té postele nevstane ♪

Odp2: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Alfons, 27.7.2010 13:46

To je nejkrásnější okamžik života!!!;-)

Odp3: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Juras, 27.7.2010 14:30

A nevadí Ti, že potom zmodráš? ;-)

Odp4: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Tlapka, 27.7.2010 16:41

Však to nebude na dlouho !

Odp4: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Alfons, 27.7.2010 17:01

To už nebudu snad vnímat.;-)

Odp5: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Tlapka, 29.7.2010 13:00

Budeš stát nad svým mrtvým tělem coby Duch- to je běžné. Proto choď stále dobře oblečen a načesán.

Odp4: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
zvoník, 28.7.2010 19:17

Jurasi,
že se staráš o strach něčího zmodrání? Ty sám jseš již dávno zmodrán a evidentně Ti to nevadí. Vsadím se, že před časem, za jiných poměrů, jsi byl rud jak vařený rak, ale Ty to jistě zde nepřiznáš!

Odp5: ....Bohužel už téměř v sedmdesáti...
Juras, 28.7.2010 21:42

Když se baví dospělí, tak šoupej nohama. Stačí než trochu zgramotníš a začneš aspoň trochu chápat psané slovo. Tohle fakt není možný, já se picnu :-):-)

Jurasovi
°, 28.7.2010 23:11

Souhlasím, picni se, budu mít radost a oslavím to. Kdybys to sám nezvládl, tak ti pomůžu. ( -: )

Odp: Jurasovi
ivan, 29.7.2010 14:05

Kdydbych se měl picnout za něčí asistence, tak bych si vybral někoho kdo by to nezmastil, nerad bych se doškubával do vykrvácení. Romantiku, ty ale nikdy nikomu neubližuješ. No, co to toto??

Odp2: Jurasovi
Juras, 29.7.2010 14:35

Nikomu neubližuje - nad cizím utrpením jásá, nad vlastní maličkostí neustáe pláče. No co s tím? :-)

Odp3: Jurasovi
Tlapka, 30.7.2010 8:16

Jestli je to pořád jeden a ten sám, v jehož Nickách neorientuji, měl by pokračovat ve studiu biologie a to zvláště Etologie. Já bych mu to řekla sama, ale jak ho mám oslovit?

Odp: Jurasovi
zvoník, 29.7.2010 15:31

Hmm,
kroužekčárka... No já jsem furt zvoník..., ale máš pravdu.
Takovej picnutej Juras, to už má nějakou politickou váhu! A navíc, když by bude picnutej modrou kulkou, tak možná bude mít i ten správnej politickej profil, kamž on dozajisté vlastním přičiněním spěje, a to ho nemusí ani nikdo picat! Juras je jistě jako oni praví ,,páni", kteří u nás v jedné městské části řídí nákupní středisko Billa. Co bych tajil: Praha 6 je krajně pravicový region díky prohnanému silně prokorupčnímu Pavlovi Bémovi, který tady na šestce starostoval než vzal primátorství matičky Prahy. V té době v našem regionu měla monopol nakupních středisek Delvita. Nikdo jiný tu nesměl stavět svoje supermarkety. Tak nám nezbývalo nic jiného, než chodit nakupovat tam. Všechny malé krámky v okolí byly téměř zrušeny. Chodit nakupovat do Delvity, když pominu vyšší ceny než jinde, bylo to hrozné. Např. potraviny z chladícího úseku byly většinou staré, s inovovanými daty minimální trvanlivosti apod. a i jiné podvody na zákazníky se prováděly. Odchodem Delvity jsme si pozděj všichni v naději oddychli. Nastoupila nová, ale též pravicová totalita v podobě jakési Billy. Všechno se změnilo. - Regály, výmalba, hlavní vstupní dveře, pokladny a vůbec ostatní bordel, který byl obecně větší, než ten úplně prvotní, kdyžse to postavilo, a když tomu ještě vládl bolševik a jmenovalo se to Včela. Jenom lidé v tom krámě zůstali vesměs ti samí. A jak myslíte, že tato pravdivá pohádka skončila? Dnes, když si tam půjdete koupit zmiňované potraviny (např. maso na guláš), tak hned pod tím igelitem je náramně čerstvé, ale když to doma po deseti minutách rozbalíte, je maso uvnitř balíčku ve ,,zdravé lesní barvě'', čili zelené a navíc smrdí. A snažte se to reklamovat. Tavené krájené sýry jakbysmet a navíc jsou uvnitř svrchu neviditelně prorostlé neidentifikovatelnou plísní.
Čili, abych vysvětlil souvislosti nechápajícím Jurasům z okolí moravského velkoměsta a i jiným, kteří mě jistě mají za debila z Práglu, údajně to celé ve věci myslící jako bez viditelných souvislostí, tak tím jsem chtěl jen naznačit, že pokud se změní jakýkoli systém v čemkoli a jsou v něm aktivní titíž lidé, tak všechno zůstává stejné, akorát se lépe ,,svobodněji'' krade (čímž se jako stavíme podle pravice na ,,vlastní'' nohy, ale je krádež a krádež s lidskou tváří nevědomých, že?) a ponižují se tím celým systémem ti lidé, kteří to myslí dobře skutečně pro všechny a tedy s tím nemůžou ale vůbec nic dělat, pokud se politicky nezapojí do systému, co si říká demokratický a nezačnou se stavět také na vlastní nohy, aby získali moc. A tak nám tady vždy bude vládnout a poroučet horda Bémů, Jurasů a jim podobných, a budou nás ponižovat, že my dělníci máme šoupat nohama, když oni hovoří a píší svá pravicová moudra, pokud si to ovšem necháme líbit! A pokud skutečně ano, pak bude skutečně všechno stejné jako v té Bille, a zase nám napořád budou vládnout mocní a egoističtí oligarchisté a kapitalsté, co dřív byli stejně u komunistů (jak jinak, když stále chtějí vládnout) a ke svému vládnutí si záhy našli obětního beránka, aby ho zabili, a teď nám budou přiblbě radit, abychom se postavili na vlastní nohy jako oni! A aby tím vším, co tito radilové činí, vydělali, musejí svoje ,,příkladné'' pravičácké teze hlásat do éteru, i když jsou to vlastně kamenní komunisté s nelidskou tváří, takže vlastně zase ti komunisti s picnutou modrou kulkou do hlavy, kteří až jednou zemřou, tak jejich vlastní příbuzenstvo, jimi vychované, je nechá akorát rozptýlit za projevu uronění nainscenované slzy pro pléb nad rozptylovou lučkou a poté dychtivě shrábne jejich majetek z pozůstalosti a loučka zaroste býlím.

Odp2: Jurasovi
Lipovan, 29.7.2010 18:20

Podobně kvákat zvládne každá ufňukaná čárkotečka, čili otázka je naprosto jasná: co konkrétního navrhuješ? :-)

Odp2: Jurasovi
ivan, 29.7.2010 22:47

Delvita neměla nikdy monopol.- Blaf!

Nikdo jiný tu nesměl stavět supermarkety.- Blaf !

P6....krajní!?.. Blaf!

Nedělám si iluze o bolšánovi, ale Včela bylo lidové spotřební družstvo a bylo v majetku družstevníků.-Blaf!

Krámky rušili jejich majitelé, našli pro ně výnosnější využití. Tedy ego! Nelituj je, zavřeli ti je proto abys musel do Delvity za drahý a špatný.
Tlapka tady měla jednou dobrou poznámku. Pekař nepeče proto aby se najedli ostatní, ale aby se najedl sám! .. To je ale ošklivý pekař!

Zapoj se, je to jenom tvoje věc.

Moudro není pravicové nebo levicové, ale stojí samo o sobě. Proto je to moudro, mudrci.

Reklamovat můžeš co chceš a kdy chceš!

Ty si musel!.. nakupovat v Delvitě?! - Blaf!
Jezdi do Berouna, Unhoště, Hostivic nebo Kladna, z P.6 to tam máš blíž než já. Jezdím tam taky.
Chronická rozmazlenost.

Nenech si to líbit a kandiduj!

Sýry jsou buď tavené nebo rostlé-zrající. Jedinej tavenej rostlý sýr je český smažák, ;-)- Blaf!
Tajemství. Ta tajemná plíseň jsou varianty plísní Penicillium camerbenti, nebo P. candida, bez nich by sis ten sýr totiž těžko koupil, jsou podstatou jeho výroby.

Ty to myslíš dobře? Já taky, proto i myslím, že je dobré nebýt závislý, můžeš si řídit vlastní život.

Kapitalismus se sám nepojmenoval, spolupráce a směna je základem zrodu civilizace. Sociálnost je její neekonomickou součátí.V přírodě by matka dala za mládě život a otec by ho položil za zachování rodu nebo rodiny, ale dorostlá mláďata pak vyženou a stanou se jejich konkurenty. Bez těchto cyklů by zanikl život jako takový. Sociálnost bez ochrany zdrojů = smrt. Co s fousatejma mláďatama?

Vím, že se ti moc líbí slovo oligarchie. Vysvětlím ti co to je. Není to pojmenování pro ruskou nebo jinou mafii ( myslím, že Morte Ala France Itallia All- MAFIA - volně,- Smrt Francie, Touha Itálie, původně odboj a partyzánština, ale každá dobrá myšlenka se zvrhne, to je pravidlo! Proto mě všichni šiřitelé dobra račte....!
Oligarchie je v politickém smyslu vládou několika, u nás to byla třeba Vláda třiceti, vláda stavů.

Až natáhnu brka, tak si mě mohou rozebrat na součástky a zbytek pohodit. Je mě to jedno už teď, natož po smrti.

Nazdar bazar.

Odp3: Jurasovi
Juras, 29.7.2010 22:58

Máš nějak moc času, ne? ;-)

Odp4: Jurasovi
ivan, 29.7.2010 23:17

Když si dám pauzu nebo kafe tak sem mrknu. Z hospody bych to měl do kopce zpátky domů, taklhle sedím na prdeli, válím se psem a stydím se, že nemyslím na to jak upíct koláče pro celej svět.

Odp5: Jurasovi
Juras, 30.7.2010 6:02

Já jsem to myslel tak, že odpovídáš zvoníkovi na každou větu jeho příliš dlouhého příspěvku :-)

Odp2: Jurasovi
Juras, 29.7.2010 23:06

Voníku, našel jsem ti kamaráda. Myslím, že si budete dobře rozumět.

Odp2: Jurasovi
Tlapka, 30.7.2010 8:21

Vjádřila bych to zkráceně že mezi lidmi je zvykem parazitovat jeden na druhém, nebo je v tom ještě další myšlenka?

Odp3: Jurasovi
Juras, 30.7.2010 23:08

No, mně připadá, že co věta, to myšlenka.

Odp4: Jurasovi
Alfons, 31.7.2010 9:33

nejlepší myšlenky jso na www.škromach.cz v diskuzi od MONTY

Odp: BLBNU
Tlapka, 2.8.2010 8:22

Celé jsem to nestačila, ale Škromy umí Dobře pochválit sám sebe.

Odp: BLBNU
Juras, 2.8.2010 9:06

Monty to vypadá, má v hlavě srovnaný. Řádí tam ale nějaký Alfnos, který bez jediného argumentu montyho uráží ;-) Navíc reaguje tak trochu z cesty. Když monty argumentuje, že se na důchody tratí hromada peněz, stát to do budoucna neutáhne, tak tam něco zmateně blábolí o zlodějích a tunelářích. Kdyby ten Alfnos zkusil diskutovat k tématu, jistě by se dalo s montym dobrat alespoň společnému porozumění problému, i když názory na řešení se mohou potom lišit.

Fonzíku, Ty skutečně myslíš, že se může jet s důchody furt pryč a nic se neděje? Skutečně myslíš, že kdyby vysocí gauneři nekradli, že by peněz na důchody bylo dost?

Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
zvoník, 29.7.2010 22:22

Milý Lipovane,
kladeš fakt na svůj věk ,,inteligentní a konstruktivní'' otázky... Chceš snad znát lék na metastáze rakoviny, a tím mě chceš za moji odpověď označit plánovitě za debila, čímž mě vlastně vedeš k tomu, abych Ti odpověděl (takže si to vlastně opravdu přeješ), tedy abych Ti odpověděl: např. Acylpirin. Ne, já tak nečiním, protože je to jednak blbost a jednak jsem zcela reálný a v těchto věcech silně neidealistický, protože jsem z toho idealismu už dávno vyrostl. Čili, pokud žádáš odpověď, najdi si ji v dějinách lidstva. Opakují se přeci, ne? Tak tam je odpověď! Všechno ostatní je jen otázkou času. Ale ujistím Tě už teď: Nikdy nebudu na vaší privátní a sobecké straně a nikdy nebudu lidi vaší sorty litovat, i když si budou v konečné prohře nebetyčně zoufat (neb si to nezaslouží), a to nikoli z mé strany ze msty, ale z principu zachování lidskosti ke všem lidem a zároveň zničení privátního sobecví. Čas nikdy nehraje k dobru pro lidi vašeho smýšlení a vašeho konání. A já strach o sebe opravdu vůbec nemám. V tom je mezi námi rozdíl.

Odp: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Juras, 29.7.2010 22:57

Nevím pořádně, cos chtěl napsat, ale poslední dvě věty musím rozporovat. Není v tom mezi námi rozdíl - já o tebe taky strach nemám. Oslovený byl ale Lipovan, tak su zvědavé, jestli je mezi lipovanem a námi dvěma rozdíl...

Odp2: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Tlapka, 30.7.2010 8:23

Já se taky nebojím, ale co to je ten Princip zachování lidskosti, eventuálě Lidskost to dodnes nevím, definujte.

Odp3: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Juras, 30.7.2010 23:04

Jak já to mám vědět? Působím snad pomateně? ;-)

Tlapce
%, 31.7.2010 16:57

Vysvětlím:
Člověk mající LIDSKOST nikdy neřekne, že „Dobrý komunista je mrtvý komunista“.

Odp: Tlapce
Tlapka, 2.8.2010 8:23

Já jsem se ovšem LIDSKOSTÍ nechlubila. Lidskost= patazitismus.

Odp2: Tlapce
Juras, 2.8.2010 8:51

Člověk mající lidskost - to bude kanibal. ;-) Komunisti se navzájem žerou zaživa - tak má asi pravdu ;-)

Odp3: Tlapce
Tlapka, 2.8.2010 12:13

Člověk, maje Lidskost v mražáku- na horší časy zde předpovězené :-)

Odp4: Tlapce
Alfons, 5.8.2010 15:35

Úspěchy demokracie a tržního hospodářství je zničí automaticky. Nic z nich nezbude. Lidé tančící blahem si na ně ani nevzpomenou.;-)

Odp: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Lipovan, 30.7.2010 7:18

Takže řešení oněch strašných problémů tě nenapadá, ale o to více hodláš naprázdno kvákat a hořekovat nad strašným osudovým příkořím, že se najdou lidé, kteří mají vyšší životní standard než ty. Nemám tušení, co má být z tvého ukřivděného pohledu moje sorta lidí...že by snad právě osoby, které pobírají více než tvoje nepostradatelnost? Pokud mají podle tebe v Delvitě nekvalitní zboží, můžeš si vybrat z nepřeberné nabídky jiných kšeftů. Nicméně, už mnohokrát jsem u vás komunistů vypozoroval jeden velký průšvih: vy totiž nevíte, co vlastně chcete. Je to tak. I kdyby za tebou přišli např. Lakšmí Mittal, P. Kellner a A. Babiš a zeptali se tě: „milé ukřivděné zvoníče, co přesně pro tebe máme udělat, abys bylo spokojené?“ Milé zvoníče by bylo dokonale v p-deli, protože neví, co chce. Respektive ví; chce kibicovat, kverulantit, zkrátka být programově nespokojeno, jak se na pravověrného komunistu sluší. Možná by ho na pár vteřin potěšilo, kdyby tři výše zmínění pánové zničili svůj závratný majetek, ale co dál? Je zde přece tolik věcí, které je nutno bezpodmínečně zprasit a jeden krátký život ukřivděného zvoníčete k tomu věru nestačí. Pokud vyhrožuješ, že mě nebudeš nikdy litovat, tak to jsem opravdu rád; jednak nevidím důvod, proč bys mě měl litovat, druhak bych asi opravdu nesnesl být politován osudem zneuznaným zvoníčetem.

Odp2: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
zvoník, 30.7.2010 22:34

Lipovane,
obdivuji Tvůj optimismus v nalajnované perspektivě budoucnosti systému, který dnes zde vládne. Jinak k tomu nemám co říct.
Pak bych chtěl upozornit na to, že kvákání a hořekování si každý z nás dvou představuje jinak. Ty ovšem ze sebe děláš frajera, který dozajisté všechno zvládne, takže je u Tebe samozřejmé, že kvákám. Ty také kvákáš, ale jinak: Podívej, setkám-li se s neznámým cizím psem, každý takový pes se chová též zcela z neznámých důvodů jinak. Jeden se hned kamarádí, jiný začne bázlivě štěkat a další by Tě hned sežral a první dojem si na celý život psmatuje. S lidma je to bohužel stejné, přestože jsou to lidi a měli by mít určitou inteligenci ve vytváření kontaktů. Takže se sám zařaď, mezi které lidi (psy) patříš. Opět dál nekomentuji.
Dále bych chtěl upozornit, že Ivan záměrně mlží, protože je pan podnikatel a ideo-logicky chrání své podobné kumpány živočišného druhu. Delvita měla od svého vzniku monopol na Praze 6 a přilehlém okolí. Bývalý Vít měl zas Prahu 10. Dělat mlhu, že to tak nebylo, když existují pamětníci, je velice zavádějící. Dále hlásat ultradebilní blbost, že byla možnost dojíždět za denními nákupy jinam cca 10 - 15 km, je opravdu velice ekonomické. Podnikateli je to ale samozřejmě jedno, neboť je prý nezávislý. LSD Včela byla v té době naše jediná záchrana dostat normální potraviny. A to potvrdí řada lidí, kteří dodnes nemají auto. Dokud existovaly běžné malé obchody s potravinami a sámošky, všechno fungovalo zcela normálně.
A za poslední: Nikdy jsem nebyl u komunistů (na rozdíl od jiných zde píšících a hlásajících svá dnes pravicová moudra získaná výchovou svých bolševickoprospěchářských rodičů a získajících svá vzdělání zdarma za tuhé totality) a nikdy jsem nebyl komunista, ale jejich původní myšlenka byla vysoce lidská, kdyby nebyla prospěchářskými hajzly zneužita a pak to celé nebylo těmi prospěcháři ideologicky popraveno, a ve jméně prospěchu a osobního sobectví to nebylo uzákoněno v rámci demokracie, která vlastně neexistuje, ale všichni politici (hlavně ti pravicoví) a i vy, jí mají plné držky. A zde je velice průhledné proč! Nejde totiž vůbec o svobodu, ale predevším o prachy, že?

Odp3: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Alfons, 2.8.2010 8:32

Až křižobolševik Lipovan spadne s koně na hubu dojde u něho k prozření.;-)

Odp4: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Tlapka, 2.8.2010 12:01

A co s tím má společného Kůň ? U nás se z koně nepadá, leda tak ze schodů.

Odp3: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Lipovan, 2.8.2010 10:49

Na tvé jednotlivé zmatené a nesouvislé bláboly nebudu reagovat. Zaráží mě ale jiná věc: ty a to věčně umírající bolševické pako se zaklínáte až za hrob, bůhvíjací nejste katolíci. Podle oněch výblitků, které zde předkládáte nešťastným občanům, to tak ale vůbec nevypadá. Skepse a hereze, zkrátka dokonalé rouhání. Co ten šílený pesimismus, hraničící s rozpadem osobnosti...cožpak nedůvěřujete Bohu, kašpaři? Co katolický Bůh činí, dobře činí, tak držte ty své rudé zobáky a hleďte se vlastníma rukama přičinit o zdar Božího díla...šašci. :-)

Odp4: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Tlapka, 2.8.2010 12:15

Já myslím že Starý Alfi a spol chtějí nás vytrénovat kdyby přišly horší časy, třeba přepólování zeměkoule.

Odp5: Milý Lipovane,kladeš fakt na svůj věk...
Alfons, 2.8.2010 15:20

JO, přežbluňke magma a veškeré kompasy se budou muset upgradovat a ptáci budou lítat naopak. Bylo to nedávno v TV.;-) Lipovan bude chodit po hlavě.;-)

Lipovanovi
zvoník, 2.8.2010 23:27

Lipovane,
neber si vůbec Boha do své nevymáchané ateistické hudlárny. Pesimismus je pesimismem tehdy, když to není realita a budoucí plán těch, kteří si o sobě myslí, že jsou ti vyvolení a mají větší pravomoci, než Bůh. Mezi ně jistě patříš i Ty podle svých vlastních slov panovačných... Kdybys chodil alespoň někdy do kostela poslouchat čtení a kázání kněze, věděl bys, že právě nyní se probírá problém vztahu člověka k dobytému majetku, a že všechno pozemské je vlastně marnost nad marnost a že to nikdy Tvoje nebude, neb zde nejseš na věky, a že ses také nenarodil proto, abys otravoval jiným lidem život priblblými řečmi, jak mají chápat Boha, když o tom vůbec nic nevíš. A právě ty Tvoje řeči jsou větším rouháním, než si dovedeš vůbec představit. Taky bych mohl napsat velmi ateistický názor, že ses narodil jenom kvůli tomu, že si Tvůj fotr nevzal gumu. Ruku na srdce: Jestli je to pravda, pak Bůh ve Tvém zrození neměl vůbec žádný vliv a žiješ jenom proto, sbys sral lidi. Zastřel se!

Odp: Lipovanovi
Juras, 3.8.2010 7:49

Kdepak, kamaráde. Ty se dopouštíš těžších hříchů. Hlavním úkolem lidí je, aby se navzájem milovali. Ty přitom mě chceš uříznout hlavu, kdybys nebyl katolík, tak bys zastřelil Ivana a teď popouštíš stavidla nenávisti vůči Lipovanovi, a to jenom proto, že se tě celkem logicky zeptal, proč nedodržuješ hlavní přikázání svého boha. Je vidět, že někomu nepomůže ani chození do kostela, aby se naučil mít rád lidi nebo se k nim aspoň chovat slušně.

Odp: Lipovanovi
ivan, 3.8.2010 10:28

Víš co, Zvoníku, přestaň nás tady krmit svým Bohem. Buď je to i náš Bůh, tak nás tady nekomanduj jaké s ním máme mít vztahy, pokud je to tvůj Bůh, tak nás jím tady nekrm, seš s tím otravnější než leták z Lidlu.

Odp: Lipovanovi
Tlapka, 3.8.2010 11:56

Zvonku dne 29.7. píšeš o marketech a tak a nevím proč se o ně zajímáš když teď píšeš že majetek je sama marnost.

Odp2: Lipovanovi
Lipovan, 3.8.2010 12:04

Protože zvoník je pravověrný katolík. Ostatním lidem přeje dobro - čili duchovní hodnoty - a zároveň je ochoten sám na sebe vzít světské zlo - tedy hmotný majetek. Prostě katolická obětavost sama; takový Vlk či Graubner by ze zvoníka určitě měli radost. :-)

Odp3: Lipovanovi
Tlapka, 3.8.2010 12:11

No Na to bych nepřišla - to je špicová myšlenka. Tím se to vysvětluje.

Odp2: Lipovanovi
zvoník, 3.8.2010 18:32

No to jsem čekal. Chytáte slovíček a hovínek, a smysl vám asi uniká. O tom, že se mají lidé milovat, není pochyb. Ale co má znamenat vaše dráždění? To je láska k člověku a za tu vás mám chválit? Podle vás, když někdo dělá evidentní zlo, tak mu mám přitakat a chválit ho za to, a vidět to jako dobro, protože to jako Bůh dopustil a co Bůh činí skrze člověka - dobře činí? Vy jste buď zlomyslní nebo dementní, když převracíte zásadní věci a vztahy naruby. A Tlapka do toho ještě pro prdel motá supermarkety, které zhusta podvádějí zakazníky, z čehož vyplývá závěr, že je to od nich vlastně správné, protože to tak Bůh chce, a ode mne je špatné, že jsem si dovolil je kritizovat.
A co se týče těch jmenovaných církevních pánů, tak ten jejich jimi zajisté nehlásaný (skrytý) názor na život pro lid věřící a možná i na život dalších vzdálených oveček, se vůbec neslučuje s názorem mým, neb si dovolím napsat, že káží vodu a sami píjí víno, takže by ze mě rozhodně radost neměli. To byl velmi špatný odhad, pekelníci.

Odp3: Lipovanovi
Lipovan, 3.8.2010 20:16

Zase špatně, heretické zvoníče. Kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem. Když tě udeří, nastav druhou tvář. Miluj své nepřátele. Právo soudit a trestat má jen Bůh. :-)

Vidíš, milé zmatené zvoníče, že v těch černoprdelnických sr-čkách vězíš až po uši. Samou herezí už nevíš, jak se z nich vykroutit a s každým marným pokusem to své katolické lejno rozmazáváš ještě více. A to ani nemluvím o zbožštění houmlesáka z palestinské peleše. Tvůj osud ti věru nezávidím, zvoníče. Ale přesto tě mám rád, ovšem zcela nekřesťansky. Mám tě rád jako onoho slabomyslného příbuzného, který nám sice občas leze parádně na nervy, ale svědomí nám nedovolí ponechat ho napospas krutému světu. :-)

Odp4: Lipovanovi
zvoník, 5.8.2010 4:25

Topím-li se ve sračkách, topím se jen v těch vašich. Každá moje reakce způsobuje další váš výměšek. Z toho lze usoudit, že mé psaní je pro sráče vašeho typu projímavé a tedy vámi neovlivnitelné. Proto raději zavírám krám. Již bylo dost vašich výměšků.
Ale abych vyhověl Tlapce, napíšu vtip, který se hodí nikoli jen pro ní:
Přijde pán do hospody a poručí si deset panáků. Vrhne je do sebe a poroučí ještě devět. Také je otočí do sebe a poroučí znovu osm. A to se opakuje vždy se sedmi, šesti, pěti atd. až k jednomu. Když do sebe lupne ten poslední jeden, zakroutí hlavou: To je divné, čím méně piju, tím jsem víc ožralej...''
Jestli to takhle ovšem děláte v životě, pak se není proč divit vašim výplodům zde na svíci a je zcela zbytečné na ně odpovídat.

Odp5: Lipovanovi
Tlapka, 5.8.2010 11:22

A Zvoníku... nebude Ti smutno? Nebo: Nechtěl by ses ještě trochu zkusit obětovat? A s kým budeš diskutovat potom?

Odp6: Lipovanovi
Juras, 5.8.2010 11:47

Už nejmíň jednou definitivně skončil. Bojím se, že to zase nevydrží a za čas nastane recidiva ;-)

Odp7: Lipovanovi
zvoník, 5.8.2010 17:18

Jurasi,
Ty jseš asi skutečně normální putykový houmelesák s nadprůměrnými příjmy a proto máš na to hýkat do éteru. Znám takových celou řadu v pražských parcích, ale nejsou vůbec slyšet, protože nemaj prachy na interšmejd, a taky nadávaj na komouše, kdyby se jako měli vrátit, neb za nich se nedalo tolik krást bez nasledků za čin.
A to, co Ty u mě nazýváš recidivou má zjevně zcela jinou příčinu a důvod. Vysvětlím: Možná to bude pro pravicově napravený bolševický mozek Tvojí jedinečnosti nepochopitelné, ale přesto vysvětlím. Když začne někdo cizí chodit pravidelně kálet na Tvoji rohožku (např. u bytu), staneš se na čas automaticky odstraňovačem hoven s patřičnými nadávkami při té práci. A jemu to tajně působí z povzdálí škodolibou radost. Čili, to ovšem neznamená, že od doby, kdy Tě to uklízení opravdu přestane bavit, že situaci začneš ignorovat a hovna překračovat a nechávat na místě vršit, a ostatními kunčafty ze stejného hnízda možná ještě zlomyslně rozmazávat všude okolo. Tak v této situaci jsem asi já... Proto to dál nekomentuji, neb jak jsem si všiml, téměř všichni (až na jedince) velmi rádi zlomyslně vyměšují.

Odp8: Lipovanovi
Juras, 5.8.2010 18:38

Tak rychle jsem to ani nečekal :-D

Člověk by řekl, že už seš dost starej, aby sis nejdřív rozmyslel. než něco slíbíš. Takhle vypadáš jako .... nerozvážně :-)

A Tvoje přesvědčení, že Tě já nebo např. Lipovan nemáme rádi, proto že do tebe rýpeme, je úsměvné. Naopak, kdybychom k Tobě necítili ani trochu náklonnosti (mluvím sice za Lipovana, ale jestli se pletu, tak mě určitě opraví), tak bychom na tebe (tvoje oblíbené slovo) jako na placatý kámen.

Odp9: Lipovanovi
Lipovan, 5.8.2010 20:22

Já na zvoníka rozhodně nedám dopustit. Ostatně, člověk málokdy potká někoho, kdo s takovou chutí rozkládá katolickou církev zevnitř. A zvoník je panečku nějaký heretik. Ze Svíce samozřejmě neodejde ani náhodou. Takových už bylo... :-)

Lipovanovi
zvoník, 6.8.2010 20:46

Jseš naivní. Jak naivní. Používáš cizí slova, aby bylo vidět jak jseš vzdělaný, a i když dáš odkaz, neznáš pravý význam slova a jak jej vůbec použít. Ty vůbec nevíš nic o životě a žiješ ve vědomí, že se stane zázrak a budeš tu snad na věky, i když na druhou stranu víš, že stejně zemřeš. Rozklad z vnitřku může udělat plánovitě jen podlý člověk. A snad v případě nechtěném, že by církevní páni byli tak blbí a vzali do svých služeb zadarmo někoho, kdo by nevědomky rozvracel církev. A to sám víš, že v mém (i jiném) případě je to blbost na kvadrát. Jsme jen lidi chybující, a jen ti zlomyslní vytvářejí druhým naschvály, a ti mají v sobě ono ,,umění'' rozvracet jakákoli nezlomyslná společenství.
Teď bych Ti chtěl napsat něco o tom životě. Ten, kdo to tak zařídil, že vše živé musí zemřít, věděl, co dělá. Čili, není to ten evoluční vývoj, jak zde kdos může tvrdit. Každý by se měl správně na smrt těšit, protože za života měl možnost pracovat na Božím díle, kde vše živé končí smrtí a zaslouženým věčným odpočinkem. Nic si s sebou nevezme. Všechno tu nechá. Připodobníme-li to ke stromu v jiné časové dimenzi, tak strom, aby přežil zimu, tak zabije všechny své živé listy tím, že jim přestane dodávat výživu. A ony to musejí jako živé přijmout. A nic s tím nenadělají a nesnažejí se odpoutat a osamostatnit se od svého stromu a hlavně v něj nepřestávají věřit. Také se mezi sebou nehádají, a nesoutěží v tom, který bude mít největší majetek a nepolemizují o listové demokracii a svobodě. A hlavně do sebe nevandrují na Svíci. :-)
Samozřejmě lze namítnout, že páni listové na stromě nejsou lidi. To jistě. Ale určitě jsou pokornější ke svému Bohu a netvrdí, že neexistuje. A kdyby měly tu schpnost to tvrdit jako my lidé, určitě by to tak bláhově a naivně netvrdily. A to si klidně můžeme taková božství představit ve více dimenzích (podle některých nabožensví je těch základních sedm) a nad tím vším je právě ten Jediný.
Ale poslyšte tuto moudrost, nikoli mnou vyřčenou: Já vnitřně rozvracím církev a jsem heretik.
Pane Lipovane, zase hovno!

Odp: Lipovanovi
ivan, 7.8.2010 8:04

Ani o těch hovnech to nenapíšeš správně, ale jak je u tebe zvykem mnohé dokazuješ na smyšleném blábolu který vydáváš za Pravdu svatou.

Strom nezabíjí svoje listy NEdodávkama živin, ale obráceně! Zvoníku. V podzimní době často bohaté na vodu by jich mohl dodávat víc než kdy jindy. S podzimním nedostatkem světla se v listech zastavuje fotosyntéza a zpomalí se produkce Chlorofilu ( listové zeleně) který se začne rozpadat na jiné látky. Tím začnou být viditelné i jiné naprodukované složky Karotenoidy, ty způsobují žloutnutí až syté červené nebo hnědé barvy. Přes možnost nadprůměrného zásobování trachejema- výživovýma kanálama, se cyklus s ubývajícím světlem zastavuje. Tady se funkce tracheí obrátí a jimi se k buněčným stěnám cambia dostanou z listů rozpracované minerály, cukry a bílkoviny, ty jsou základem pro další buněčnou stavbu.

To, co ze stromu spadne na zem, Zvoníku, je tebou tolik oblíbené Hovno, spousty hoven!

Takže malý závěr.
Strom nezabije svoje listy jak nás tady bulíkuješ, ale listy by svůj strom vyhladověly nedodávkama bílkovin a cukrů. Tedy obráceně!

Futruješ nás tu blafama které vydáváš za Pravdu svatou a jedinou.

Nazdar bazar.

Odp2: Lipovanovi
zvoník, 7.8.2010 11:59

Ivane,
je zřejmé, že to máš na biflované ještě ze školy, ale pochopitelně výzkum jde dopředu a nelze to tak fabulizovat. Strom je živý organismus a jak ses zmínil, nemůže na sobě držet listy, neboť by ho pro přezimování vyčerpaly. I vodu v sobě strom stahuje do kořenů, aby mráz neroztrhal jeho buňky, proto je poražené dřevo nejkvalitnější v zimě. Zase ze mě děláš dementa, aby bylo vidět jak jseš chytrý..., ale to nic, to je Tvoje základní vlastnost. Napíšu to naivně pro Tebe takto: Kdybych byl strom, a měl v odpovědnosti přežít zimu a vyvést na jaře k životu nové listy, a zároveň s jejich pomocí zařídit další rok života celého společenství, udělal bych to tak jako to dělají stromy a listy, a nikoli tak jako to dělají lidé k sobě.
A strom skutečně listy shazuje a nikoli, že ho listy s vědomím samy opouštějí kvůli zmíněné fotosyntéze. Kdybys uměle dodal stromu sluneční svit k fotosyntéze v období odpočinku, zabil bys ho. To snad musíš chápat! Já už léta v bytě s ústředním topením pěstuji plodící fíkovníky a musím jim dopřát zimní odpočinek, kdy shazují listy. Když jsem se dříve za mých školních let jednomu snažil navodit situaci, kdy měl dostatek potřebného světla ve správném spektru a teplotu okolí a vláhu přes zimní období, tak úplně uschl a stejně před tím listy shodil ještě zelené! Zajímavé, co? Takže to Tvoje vědění je jenom naučená fabule, která nemá vliv na Tvoje podnikání a dělání z lidí debily. To je prostě jen Tvoje zakladní vlastnost, naučená už z dob bolševika, kdyžs řádil na Horoměřickém trojúhelníku a stromy tě nezajímaly.

Odp3: Lipovanovi
ivan, 7.8.2010 22:57

Zvoníku, překvapí tě to, ale fíkovníky mají palisty a jsou to stálezelené opadavé moruše keřnaté nebo liany. Tedy jejich opadavost nijak nesouvisí s ročními cykly a měnily by soje listy-palisty třeba i v tropech v tom nejsprávnějším spektru.
Proboha, jak si to spektrum hlídal? Ha ha ha.

( Palist je listem asi tak jako žralok rybou)

Zvoníku, jak tě mohlo napadnout, že bych si myslel, že listy opouštějí stromy vědomě, nebo že by se jich strom vědomě zbavil? Nebo si to myslíš ty? Samo sebou, že se mění během jejich života jejich buněčná srtruktura stárnutím tak jako u všeho živého, prostě se zavíčkují, buňka přestane být vyživována a odumírá, ale to není konec stromu, proč by byl? Dokonce i u nás v mírném pásmu jsou stromy které nikdy listy neshodí najednou, ale současně se starými neshozenými na nich rostou nové. Vzpomeň třeba na čertovskou pohádku kde vyhrál mlynář sázku s chytře danou podmínkou, že si ho čert může odnést až z dubu opadá listí. V subtropech třeba Dub korkový mění listy trvale aniž by byl někdy holý, proč by ho to mělo zabíjet? Co skleníkové arboreta kdy ti vykvete třešeň třeba na vánoce, dokonce i její řízky. (Barborky)

,,To snad musíš chápat"! Ivane!
Tak to tedy nechápu! ;-) Zvoníku!

Stromy stahují v zimě vodu do kořenů? Zahrádkářské povídačky! Kam by ji stáhl při při BNV 32% +, ?? Kam by ji stáhl při objemu kořenového systému mezi 18 až 26% jeho hmoty vůči objemu pně? Tady lituju že nemáš pravdu, přece nemyslím na nic jiného než na to jak se pořádně napakovat, kdyby si ji měl a pro ostatní by platil tvůj výzkum byl bych miliardář. Kdyby se ti někdy povedlo nalejt pět litrů vody do litrové lahve, tak uznám, že máš pravdu a já jsem vůl, zatím to vypadá ..( no nechci rejpat ;-) )

Z tebe dělat debila? To bych toho fíka rád viděl!

Zdravici na zvonici.

Odp4: Lipovanovi
zvoník, 8.8.2010 3:23

Až na to, že jako odborník si pleteš fíkovníky s běžnými ,,domácími'' fíkusy. To je jako o voze a koze. Fíkovník je běžně opadavý strom, neroste zas až tak úplně v tropech, protože jeho domovinou je třeba Řecko a státy jižní Evropy, a to zas až tak úplné tropy nejsou, když nebudeme slovíčkařit a bazírovat na čáře. U nás v Praze mají fíkovníky ve Vadštejnské zahradě u zdi v zemi, jsou nastálo venku a jsou také zcela opadavé a rostou na nich jedlé fíky. Jen je přikrývají na zimu slámou a přihnou k té zdi domu. S tou vodou ve dřevě taky nemáš pravdu. Jen když sereš lidi a přirovnáváš to k flašce. A to se teda divím nebo vlastně nedivím! Neb je jasné, že předčasně probuzený mladší strom na jaře, když pak náhodou přijde celodenní mráz a když ještě navíc trvá těch dní několik, tak může zmrznout. A co v něm zmrzne a nezmrzlo v zimě, když byla většina toho, co by mohlo zmrznout, mimo dřevo? Za našich mladých let se mladé ovocné stromky na jaře bílily vápnem, právě kvůli odrazu paprsků jarního slunečního světla, které je může předčasně probudit. Strom totiž jak spustí vlivem zahřátí slunečními paprsky mízní cyklus (což v teple představují ty Tvoje ony barborky, jaks jmenoval), v čemž figuruje voda a pak přijde větší mráz, tak strom zmrzá. A to jak víš - trhá buňky!
Lidé, co chtějí být hodně pro přírodu, prosazují třeba názor, že vánoční stromek (např. smrk) by mohl a měl být živý i s kořeny a ve větším květináči, a vždy na svátky každý rok by se měl přinést k ozdobení domů. Jasně, ale jen na několik dní, a musí být stejně v chladu! Jak se totiž probudí, čímž se mu uměle vytvoří jaro, a pak když se přenese po Třech králích zpět ven, prostě zmrzne a nic s tím nenaděláš. Řekl bych, že titul a praxe je zcela něco jiného...
Takže bych to uzavřel tím, že se jako obvykle chytáš hovna a jseš rád, že sereš lidi, jakos mě kdysi už sral, když Tvoji kumpáni mě nechtěli nechat projet na kole přes Horoměřice směrem na moji zahrádku po dědovi, když tam řádily motorky.

Odp5: Lipovanovi
ivan, 8.8.2010 12:34

Zvoníče, s tebou je opravdu těžké udržet myšlenkový prostor, vždyť si psal Lipovanovi o tom jak stromy vědomě shazují listí aby vůbec přežily zimu a dokládáš to výzkumem nebo poznáním o chování pokojové kytky, s tím, že si ji zajišťoval vhodné světelné spektrum. Prosím tě, jak si to dělal, jak si věděl které je to správné a jak si ho generoval a měřil? Nebo sis to jenom představoval? Ha ha ha.

,,Probuzenej strom zmrzne„.
Co je to za kravinu, ovocné stromy se bílej kůli pozdějšímu nasazení květů které se probudí až do teplejšího období jara, tím se zmírní možnost jejich pomrznutí, ale takovýto zásah se netýká ochrany stromu, ale jeho květů. I tak se pozděj přišlo na to, že je to neškodná kravina, ale každý si věř čemu chceš.

,,Mráz trhá buňky stromů“
Jak nám tedy vysvětlíš, Zvoníče, jak přežijí stromy v ohromných oblastech Canady a Sibiře kde se dokážou zhroutit teploty z plusu až o třicet stupňů během několika hodin.

Jo aha, to si strom řekne. ,, Kurva, ráno bude pořádná klendra, to si musím rychle stáhnout vodu do kořenů„.

,,Lidé co chtějí být pro přírodu.“
Zelenej blábol na kterém se dobře vydělá.
/ nakonec je to v pořádku!/ Zdobení stromků k nám přišlo z Německa asi před 200 lety, do té doby se bez něj křesťanství docela dobře obešlo. Vlastníci si tak zpeněžují svoje prořezávky. Jistě víš, že katoličtí soudruzi byli taky velkými držiteli lesů a rybníků. Proč neprodat svojim ovečkám co by jinak přišlo stejně na zmar, a pak jako nášup ještě kapra. Totiž asi 2/3 stromků se po vysazení musí odstranit kultivací.

Zvoníku, žádnej titul nemám a nikdy jsem neměl. Zato ty si se svýma kravskýma smyšlenkama zralej na Mičurinovu plaketu a Lysenkův doktorát.

Houpat můžeš zvony, ale ne nás.

Odp6: Lipovanovi
zvoník, 8.8.2010 18:00

V jednom máš pravdu, že jsem idiot, že Ti odpovídám na Tvé rejpance. Ale přesto:
Od školních let jsem pěstoval různé rostliny včetně exotických. Zkoušel jsem lecos i na dědově zahradě včetně robování všeho, kam jsem jezdil na kole přes ty Horoměřice přes 25 let! a Tys tam možná někde mezi tím dělal vrrm, vrrm, vrrm, prsk na bůhvíčem a nics jiného neznal. Navodit umělé osvětlení pro rostliny s patřičným rozložením spektra nebylo ani tenkrát nic složitého. Stačilo znát zdroj a složení jeho spektrálního svitu daného výrobcem a případně doplnit ještě jiným zdrojem a tím se co nejvíc přiblížit světlu slunečnímu. Té ,,směsi'' se říká lidově denní světlo a rostliny při něm rostou zcela normálně i ve sklepě. Měřit to lze zhruba (ale kytkám je teda ta přesnost celkem jedno) kalibrovaným obrazem, ve kterém jsou zastoupeny všechny subtraktivní viditelné barvy spektra, kdy o těch neviditelných stačí jen, že víme, že tam jsou zhruba v dané intenzitě garantované výrobcem. Ten obraz, když při stejném nastavení běžného fotopřístroje vyfotíme za běžného průměrného slunečního svitu a totéž při námi nastaveném umělém osvětlení, můžeme pak laicky posoudit rozdíly v obou osvětlení. Případně přesněji denzitometrem na jednotlivých barvách, který jsme měli k dispozici už jako učedníci v polygrafii. Ivane, když se něco chce, dokáže se to a není potřeba z druhého dělat blba, pokud to dělání nemáš ovšem ve své základní životní potřebě. A jak jsem napsal, tak jsem o tom naprosto přesvědčen! Na toto bude jistě Tvoje reakce, že to ze mě nemusíš dělat. Tak si milostivě posluž, pane Chytrý!
Co se týče bílení stromů, tak jen zahradníci a zahrádkáři vědí, proč to dělají a zde je opravdu zbytečné Ti to popisovat a vysvětlovat, protože jím nejsi, i když máš ke stromům blízko. Ale jedno bys mohl pochopit a nám ,,neznalcům'' vysvětlit: Ty jako dřevák byls jistě někdy u toho, když se kácel živý vzrostlý strom na jaře, podobný v létě, případně na podzim, a pak v zimě. Všiml sis někdy, co dělal pařez toho stromu krátce po poražení v různých ročních obdobích? Jestli jo, pak nám zde podrobně popiš, cos viděl a slyšel, a jak stromy umí nahlas brečet, a co a kdy z nich teče a neteče. A pak nám řekni jak je to s tou vodou ve dřevě a proč. A co se týče stromů v Kanadě a jejich odolnosti vůči mrazům, tak zrovna s Tebou se o tomhle nebudu bavit. Zrovna s tebou..., protože moc dobře víš jak to je. Ale protože řada lidí to neví, tak na tom stavíš svoje poznámky zde na Svíci. Jak podlé! :-(

Odp7: Lipovanovi
ivan, 8.8.2010 22:52

Zvoníku, prosím tě co je podlého na položené otázce?

Asi tě překvapí, že i živej strom je víc než z poloviny mrtvej. Hned tenhle protimluv vysvětlím.
Dřeň, jádro, běl, cambiální vrstva, lýko, kůra, zevnitř -ven. Dřeň je pozůstatek po klíčku. Jádro, někdy barevně nerozlišitlné je odumřelá zavíčkovaná buněčná struktura která nemá pro život stromu už žádný význam, je pouze neživou hmotou. V běli probíhá veškerá výživa stromu cévicema tracheema, tudy je dopravována veškerá výživa. Odsycháním vody z listů je dopravována do listů a díky osmoze funkčích buněk tracheid fotosynteticky mění živiny + CO2 na cukry a škroby. Pro trvale nevyvážený stav v systému se vrací jako stavební materiál cambiální vrstvou kde dochází k jejich dělení, tedy přírustku hmoty. Lýko a kůra jsou pouze ochrané vrstvy. Celý systém dopravy a přeměny živin je díky třem vodám ve dřevě. Volná voda je rezervou, díky ní je v celém systému tlak který odpovídá výšce stromu. Vázanou a chemickou vynechávám kvůli zkrácení. Po uříznutí pně se stane to samé co s přeříznutou jitrnicí, náplň zčásti vyteče. Vnitřní tlak způsobuje při poranění nebo narušení kmene výron smoly která porušené místo zakonzervuje nebo ulije škůdce. Ujišťuju tě, že stromy nemají nervový systém, srdce, plíce ani mozek a že nevzdychají. Jejich život probíhá na úrovni specializovaných buněk podobně jako život člověka v celém lidstvu. Specializace v celku, nikdo nedělá všechno. Více světla, více živin, více vody = rychlejší růst a více větví. Na které větve se nedostane, protože rostou špatným směrem a nespolupracují na torbě celku prostě uschnou, i ten nejkrásnější strom je přestane po čase nefunkčnosti vyživovat.

Zvoníku, zajímal by mě důvod a výsledek tvého výzkumu, jak z profesního, tak i z obecného důvodu rozšíření si znalostí. Díky.

Jen tak mimo, v těch Horoměřicích kde já pitomec dělal brmm, brmm vrrr, vrrr. na sil. závodech motocyklů žil docela slavný arbobotanik Benedikt Roezel, který tam navozil vzácné dřeviny z celého světa, a tak tam mezi družstevníma bezinkama rostly nadivoko dřeviny z kterých by se doslova posrala nejedna botanická zahrada. Nejsi některý z potomků?

Drobná rada.
V nedaleké hnojárně na Suchdole mají několik fitotronů, to kdyby si chtěl pokračovat ve výzkumu, nebo jim třeba nabídnout výsledky vlastního bádání. Moje bývalá tam jezdila z přír. fagule ve Viniční, určitě byste se dohodli.

Odp8: Lipovanovi
zvoník, 11.8.2010 17:10

Ivane,
nejsem student teoretik. To zaprvé. Ani profesor botaniky. Můj děda byl zahradník, akademiký malíř a mimo jiné učitel na obecné skole. Jsem pouhý praktik a o život rostlin jsem se zajímal od školy jako o vše ostatní, co mě zajímá, což tenkrát byla i elektřina a elektronika elektronek a později polovodičů. Nemám v žádném z těch, a další řadě, oborů oficiální vzdělání. Čili jsem podle některých lidí ,,debil'' v problematice teorie v těchto a podobných oborech. Proto si tak vysvětluji některé takové reakce i z Tvé strany. Holt praktik bez škol by měl vždycky držet hubu, že, i kdyby na základě svých zkušeností měl takový uspěch, že na jednom starším ovocném stromě uřezal 7 hlavějších nosných větví najednou, a založil 28 tůzných roubů odrůd na starou podnož a všech 28 úspěšně dodnes rodí ovoce pěti odrůd v jinou roční dobu. A to všechno bez škol! Starost o rouby, kdy je odebrat, jak uskladnit, kdy přesně nasadit a jak se o ně statat včetně celé techniky provedení pro stoprocentní úspěšnost práce - to není jen tak nějaké seslání vědomostí z nebe, o tom se už musí něco vědět, když už děda dávno nežil. Zkoušel jsem také ve 2+1 pěstovat všechno zajímavé od kvetoucích kaktusů po stromy a bonsaje, a znám tedy podmínky a poměry kořenů a koruny vyváženého stavu celé rostliny v návaznosti na přísunu živin a vody k rostlině. K těm cizím patřily jak různé citrusy pomocí vlastního roubování, tak fíkovníky (opadavé), jakož např. třeba i tamarind, a svatojánský chléb anebo i kivi vypěstované se semen těch kivi, které jsou normálně jako plody v obchodech a další. Ivane, já mám jen polygrafickou školu s maturou (tedy úplně mimo obor!) a vím např. čirou náhodou o elektřině víc než jakýkoli dráteník s vyhláškou padesát. Již jsem myslím psal o tom, že jako žák SŠ v daném neoboru o elektřině jsem třeba v roce 1971 postavil barevnou hudbu o 31 žárovkách na 220 V, což v té době byla docela rarita, když v AR vycházela schémata se čtyřmi žárovičkami do ručních svítilen nebo se čtyřmi žárovičkami na vánoční stromeček. O tom se už taky přece musí něco vědět (a to vše bez škol), aby sinusový signál hudby v té plenkové době ovládal spínání žárovek na 220V/40W podle korekčních filtrů zesilovače nebo dokonce v rytmu basů.
Ivane, já jsem jen zasranej kutil a praktik, a taky toho tak o stromech a kytkách vím, zrovna tak v něčem jiném. Že si o mně myslíš, že žiji v domnění, že strom má nervovou soustavu, se ani nedivím. Mám k nim cit. Ale také vím, že i když je živý strom, jak píšeš, defacto mrtvý, není dřevo bez vody, a není tedy, myslím, úplně bez života mrtvé, neb by neobsahovalo vázanou vodu (a voda je život, viď) a v tom vlhku mrtvé by přece hnilo, ne? Uschnutím dřeva je, myslím, tím dál pak znemožněna doprava vody (mízy) k větvím už napořád. Kůra a podkoří není jen obal, jak píšeš! Ořež ji po celém obvodu kmene v délce např. půl metru, opásej igelitem, aby místo nevyschlo, a uvidíš co se se stromem stane! Nebudu Ti napovídat, ale to je právě ta praxe. I pod starou kůru se dá očkovat, ale nikoli podle knížky! A tak je to se vším. Nakonec tak i s těmi zvony a jejich mechanikou srdce a tělem je to stejné. Leckterý mechanik a zvonař, který on jen má oprávnění do toho zasahovat a to montovat i v rámci památkové péče, nezná praktické podmínky používání zvonu zvoníkem. U motorového pohonu je vyvážení o to horší, neboť je vyváženo na jistotu rány a ta bývá vždy tvrdší právě, aby s jistou bez kontroly člověka udeřila. A to právě každý, i nový, zvon ničí! Lidem je to dnes fuk stejně jako Tobě, protože žijí teď a ti další si ten zvon udělají po svém jinak nebo vůbec. - Takto ti tvůrci starých krásných zvonů dříve neuvažovali a proto jejich zvony tady ještě máme a právě novýma motorama k nim si je nezodpovědně ničíme. Proto chodím zvonit, abych ještě prodloužil jejich život..., ale nemám klapky na očích, co se týče úplně jiných oborů, i když se mohu někdy v názorech mýlit. Je tedy naprosto zbytečné dávat najevo, že máš ve dříví navrch. Mohu Tě ujistit, že ve všem ani nemůžeš mít!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp5: Lipovanovi
ivan, 9.8.2010 13:01

Ujišťuju tě Zvoníku, že si fíkovníky s fíkusama nepletu, jak si na to přišel, z čeho tak usuzuješ?

Odp: Lipovanovi
Neuvedeno, 7.8.2010 8:33

Pane Zvoník chtěl jsem říci, že v jednom nemáte určitě pravdu.
Říkat, že člověk tady na zemi nepotřebuje žádný majetek, protože do hrobu si ho nevezme je zjednodušené pojetí světa. Člověk majetek potřebuje pro svou obživu. Potřebuje vlastní výrobní prostředky proto, že i ostatní mají výrobní prostředky a aby jim mohl jakž takž konkurovat. Proto tyto své výrobní prostředky potřebuje, aby mohl vyrobit kvalitní výrobek, který by byl k prodání. Jedině tak se uživí. Je pravda, že někteří lidé mají tak velké výrobní prostředky, že vlastní jejich drobné výrobní prostředky lidem nestačí konkurovat.
Jenže zde je to tak, že vložením peněz do vlastního vzdělání je také investice do výrobního prostředku, do znalostí. U lidí je to tak, že vkládání majetku do znalostí má své limity, protože pamět není nekonečná a znalosti v oboru také ne a schopnost logicky uvažovat také má své limity. Takže se pak může klidně stát, že tyto znalosti převýší i znalosti majitele výrobních prostředků a tento člověk se vzděláním může změnit technologii natolik, že výrobní prostředky vlastníka jsou pak k nepotřebě.
Je pravda, že člověk může přijít i o to co má v hlavě na příklad zničením zdravotního stavu tohoto člověka, takže i tyto investice mohou být v některém případě scela nevyužity. Vyjimka potvrzuje pravidlo.
Rozdíl mezi znalostmi člověka a přímo výrobními prostředky ve formě strojů je ten, že znalosti si člověk bere sebou při úmrtí, kdežto stroje pak dědí další generace po vlastníkovi. Takže znalosti člověka jsou další generaci nanic, ale stroje a domy, které zůstanou po vlastníku další generaci pomáhají.
Je třeba tedy vyvážit tento poměr znalostí a majetku. Vždy jen jedno není optimální.
V každém případě není správná teorie, že když člověk umírá, tak s holým zadkem a že proto člověk se o nabytí majetku nemá starat. Stejně tak o nabytí vzdělání. Jenže jedna věc je uznané vzdělání potvrzené školským systémem, že ho člověk nabyl a druhá věc je skutečné vzdělání získané praxí a vlastním učením, tedy samouctvím.
Je také rozdíl mezi lidmi z důvodů jejich paměti. Někdo má paměť velkou a někdo téměř žádnou dlouhodobou paměť. Nebo mezi jejich schopností logicky uvažovat. Takže tak to mezi lidmi je.
V dnešním světě je to bohužel tak, že někdo vlastní třeba tisíckrát více majetku než druhý. Tento vlastník ale nemá tolik znalostí, aby všechen svůj majetek využil dostatečně a nemá anï tolik rukou. Je tedy v dnešní době výhodnější spíše se učit, aby člověk měl majetek v mozku, než shromažďovat majetek okolo sebe. Pouze ale jen do té doby, dokud nepřijde krize, nebo poničení tohoto dobrého mozku. Pak v tomto případě je lepší, že si člověk shromáždil alespoň nějaký drobný majetek okolo sebe, aby alespoń jej mohl přežívat, když jej nezaměstnají velcí majitelé.
Takže platí že je třeba se učit, dokud to jde a do hlavy se něco vejde a pak se snažit shromažďovat drobný majetek pro případ přežití v nouzi.

Odp2: Lipovanovi
Alfons, 7.8.2010 15:21

Učit se je vhodné. Člověk tak spíš najde práci. Ale nemluví se o tom, jestli ho někdo do té práce vezme. :-(
Skrytý a vžitý předpoklad je že vezme-ale nevezme.
Je vhodné být politik-nemusí umět nic-obklopí se NERVama a je to v pohodě. A odpovědnost žádná;-)

Odp2: Lipovanovi
zvoník, 7.8.2010 18:48

Teda Neuvedeno,
musel jsem si to přečíst několikrát, abych tu ,,překotnost'' nějak vstřebal. Zajisté to má jakousi hlavu a patu, ale zase jen v jakémsi globálu. Pro člověka jako bytost samotnou - nikoli. Všechny možné a nemožné problémy, o kterých píšete, že by se mohly lidem stát kdyby nehromadili... atd., si lidi dělaj sami tím, že žijí v sobectví a hledají cesty jak žít na úkor jiných lidí tak, aby to právě ti jiní nepoznali a navíc aby holedbali a volili pro navrhovaný systém ,,chytrými'', čímž ze sebe dělají blbce. Lidově se tomu říká demokracie. Myslím, že toto netřeba dál vysvětlovat. Pak nemohu souhlasit s tím, že k přežití je majetek nutný. Není! Nutné je predevším chovat se slušně k přírodě a k Bohu. Ničení přírody v závislosti na drancování jejího bohatství, abychom bohatli a měli majetek, je obrovsky trestuhodné. Také to nehodlám rozvádět, ale např. dost už bylo BP a jim podobných. Jistě jste se také někdy zamyslel třeba nad zmíněným globálním oteplováním. Tak jen pro informaci: Venku je třeba v létě 30 stupňů ve stínu. Jak víte, tak vzduch se ohřívá od předmětů na zemi, nikoli napak. Tak při těch třiceti ve vzduchu, musejí mít nějaké předměty ještě větší teplotu, co vzduch ohřívají. A vězte, exhalace ze spalin to nejsou! Tudle jsem jel po dálnici a venku na vzduchu bylo 27 stupňů. Asfalt na dálnici měl 47°C! Takže krátce: Jakoukoli plošnou stavební činností a ubíráním zemědělské půdy, si člověk z rozhodnutí mocných dělá peklo na zemi. A důvod podle Vaší teorie je: Co kdyby bylo hůře. Cítíte z toho ten nesmysl?

Odp3: Lipovanovi
Juras, 7.8.2010 19:02

To je slušný výkon :-D To by se mohlo propagandistům globálního oteplování hodit, na to ještě nepřišli! Takže ne skleníkové plyny, ale že se silnice staví z horkého asfaltu, to je ta příčina. Zamýšlej se dál a zkus to někde publikovat, myslím, že budeš první koumes, který na to přišel :-)

Odp4: Lipovanovi
zvoník, 8.8.2010 9:56

Jurasi,
v Tobě se fakt nezapře ta hospoda. Máš krátké uvažování jednoduchého nálevky: Když je něco blbý nebo blbě, může za to vždycky jenom jeden preferovaný důvod. Já jsem příklad s asfaltem dával jen jako příklad stavební činnosti člověka a její důsledek na zahřívání atmosféry. A upozorňuji, že to není můj napad nebo teorie! To je bohužel praxe i jiných pozorovatelů. Je přece každému jasné, vyjma Tebe, že rovná nepropustná plocha odrazí do prostoru a zároveň spotřebuje na své zahřátí mnohem efektivněji sluneční energii než přírodní živý povrch zarostlý např. travou, který má vlastně funkci přírodní klimatizace na základě odpařování vody. Zde demonstrace:
Vezmeš dvě vojenské čutory a naplníš je vodou o stejné teplotě. Z jedné sundáš plstěný obal se řemínky a druhou necháš ,,oblečenu'' v originálu. Položíš obě na slunce, necháš tak cca 2 hodiny a pak si změříš teplotu vody v obou čutorách. Zapíšeš. Následující pokus zopakuješ ještě jednou pro porovnání, ale tu oblečenou čutoru (tu plst) namočíš stejnou vodou, aby se pak mohla na slunci odpařovat. A měření porovnáš. A když nebuseš zaujatý, napíšeš sem výsledky. Ano, sem na Svíci! Ale Ty jako hospodský bulík to zajisté odmítneš..., protože si to na Tebe vymyslel debilní Zvoník. :-)

Odp5: Lipovanovi
Lipovan, 8.8.2010 12:13

Heretické zvoníče, co ty vlastně chceš? Kromě návratu reálného socialismu a vedoucí úlohy KSČ, samozřejmě... :-)

Odp5: Lipovanovi
Juras, 8.8.2010 13:45

A napadlo tě trochu zauvažovat, kam se to teplo poděje? Kamaráde, v našem světě platí jistá pravidla. Říká se tomu přírodní zákony. Ze slunce se na Zemi dostane stejně tepla, ať je přijme jakýkoliv materiál. Ten nahřátý materiál potom zase teplo vyzařuje. Ty nám tady tvrdíš, že toho tepla je jaksi víc, když je příjemcem asfalt, než když je příjemcem jiný materiál, třeba hlína. Rostlinstvo přijímá energii ke svému růstu a nevrací teplo bezprostředně po nabytí, jako neživá hmota, ale jednou tu energii vrátit musí. Buď při hnilobném rozkladu nebo třeba spalováním. Ale vždycky to nakonec vyjde šulnul. Ať tak nebo tak - přebytečné teplo naše planeta vyzařuje do vesmíru. A teď se teprve dostáváme k problematice globální změny klimatu. V atmosféře jsou tzv. skleníkové plyny, které brání tomu vyzařování tepla. Protagonisté GO tvrdí, že vinou člověka je už skleníkových plynů tolik, že zadržují více tepla, než je vhodné. To je podle nich příčinou oteplování. Nikoliv skutečnost, jestli víc tepla přijme asfalt nebo strom.

Příkladem s čutorami jenom dokazuješ, jak seš mimo. Tepla v soustavě je pořád stejně bez ohledu na to, jestli dovolíš teplu proniknout do tepelně izolované čutory nebo ne. Tepelná soustava má tendenci se vyrovnávat. Čím dřív se zahřeje voda v čutoře, tím dřív se ochladí okolí. Vzhledem k nepoměru tepelné kapacity čutory a jejího okolí, ochlazení okolí však citelně nepoznáš. Celkové množství tepla je ale pořád stejné.

To je tak, když používáš polovičaté úvahy s nedostatečnými znalostmi k odvozování (jasněže „logických“) závěrů. :-)

Odp6: Lipovanovi
ivan, 8.8.2010 15:41

Pohopil jsem, že to nikdy, Nikdy! nepochopí. :-)

Přiznávám mu, že byl blízko trefy, ale ne pochopení o odrazivosti a hltnosti světelného spektra různýma barvama, nakonec to stejně pokakal odpařováním, jako všechno.

Připoměl mě vtip o chlápkovi který jede v na dálnici a postupně potká padesát debilů kteří jedou v protisměru.

Odp7: Lipovanovi
Juras, 8.8.2010 17:33

Jo, ten vtip je dobrej :-)

Stejně dobrej jako když nejmenovaný člověk vyčítá Neuvedenovi „překotnost“ příspěvku :-D

Odp8: Lipovanovi
ivan, 8.8.2010 18:10

Napadlo mě to samý, docela jsem se tomu zasmál.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp9: Lipovanovi
zvoník, 9.8.2010 16:23

Ivanojurasovičolipovane, vidím, že jste tři v jednom, ale do Trojice máte sakra daleko! Zde vidíte a dokazuje to, že jste normální banda zavádějících (něco jako) intalektuálů, kteří se za každou cenu snaží řídit zeměkouli od hospodského stolu. Když si holt, vaše trijmocné blahorodí, naplánuje, že je někdo debil, tak je prostě debil, i kdyby jím tisíckrát nebyl. Stejně tak činí některé dnešní instituce (specielně např. pojišťovna Generali), když si doslova ,,vymyslí'' ze své nadutosti, nadřazenosti a arogance z klienta dlužníka, aniž by z jejich strany došlo k jakémukoli plnění pojistné události, dosáhne toho, že běžnému pojištěnci vytuneluje skromné konto přes soudy, exekuční firmy a jiné spojence, skutečně podle zákona, že klient pak nemá ani na svého právníka a tyje z toho nespravedlivý soud, neb se nezastane chudého! Ano. Jste naprosto stejní jako oni a já to považuji od vaší politické kliky (zde na Svíci) novodobých pravičáků (neb jde stále viditelně o vás ty samé) za zavádějící podlost v praxi si nic nezadávající s fašistickobolševickou konfiskací majetku např. židům za doby jejich holokaustu.
Proto vám nemohu a nechci ani ničím argumentovat. Vzdycky si najdete jiný vlastní bič.
K tomu oteplování: Vím jen to, že vaše pravda o dopadlé energii na Zemi je vámi vysvětlována tak, aby se vám to hodilo do politického krámu, a nikoli podle zákonů fyziky. A protože je taková, jako vy, většina obyvatel, oteplování se zákonitě zvyšuje a dále rapidně bude dál. Zapnuté klimatizace ve městech pálících el. energii a tím vytvářející teplo, ale jen v malém privátním prostoru chlad, zvyšují teplotu v ulicích někdy i o pěknou řadu stupňů C. Alespoň to na mě tak dělá dojem. Tím ovšem máte před ostatními s vaší opačnou teorií velmi dobrou příležitost označit mě za hlupáka a tedy není soudce, který by nás spravedlivě rozsoudil, respektive není nikoho, kdo by se tím zabýval v našem případě, protož nějak bude, že? A to je vaše jediná devíza.
Mně osobně je totiž jasné, že různé předměty mají různou schopnost odrážet energii paprsků slunce. Když se jim ovšem postaví do cesty předmět odrážející tyto paprsky jiným nebo dokonce opačným směrem, čili odrazem se nepřemění hned v jinou energii, tak ten předmět se sám nezahřívá pod dopadem veškeré energie! Čili teorie, že energie dopadne a je jedno v co se změní, protože tady stejně zůstane, je blbost. Pokud zde ale vlivem malého odrazu zpět většinou zůstane, a figiruje v tom odpařování vody, pak samo odpařování tuto sl. energii pro tuto činnost přece částečně spotřebuje a voda se objeví v amosféře a nevytvoří se teplo, ne? A to je ten přírodní klimatizační systém, který člověk narušuje stavební činností. Voda spadne (protože se tam nahoru všechna nevejde) a lidé plavou a brečí, že jim to zatopilo barák. a když si ještě vykáceli lesy, Mají to dvojnásob! Pro informaci Ivana: Jeden průměrně vzrostlý strom denně odpaří v našem pásmu 7 - 12 kýblů vody denně! Stejné množství musí někde vzít, a nejvíc bere, když prší. A v tom to je! A to jsem dal příklad s těmi čutorami. A proto jsem u vás debil??? S váma je to jako s těmi institucemi dnes... A nic s tím nenadělám. Čili je to stejné jako s těma hovnama: Buď dobrovolně zdarma uklidit nebo překročit. Jinou možnost nemám.

Odp10: Lipovanovi
Tlapka, 9.8.2010 17:22

Na této stránce se vyskytuje asi 30 x slovo „debil“ a to většinou u Zvoníka, asi 2 x u Ivana a 2x u Alfiho. Co je na těch debilech zajímavého?

Odp11: Lipovanovi
ivan, 9.8.2010 18:24

Jednou to je součástí odpovědi, tedy reakce. Podruhé součástí vtipu.

Když někdo napíše ,,Vy si myslíte, že jsem debil, tak mu neodepíšu já si nemyslím, že jsi trouba" když vím, že je Zvoník.

Odp10: Lipovanovi
Juras, 9.8.2010 19:29

ZVoníku, všiml sis, že sjsem se Ti to snažil vysvětlit? Debilama tady máváš jenom ty, na tvé hloupé jedovatosti ohledně hospod a tak podobně se snažím nereagovat. Mohl bys mít aspoň trochu soudnosti a vážit trochu slova. Takovýmito příspěvky svému obrazu mezi hodně lidmi škodíš. Nevím, co s tvou agresivitou. Nechceš ji zkusit vybít třeba sportem nebo sexem?

Odp11: Lipovanovi
@, 9.8.2010 19:48

Tlapko, přece to, že je to odborný psychiatrický termín, a že ho neodborně používají lidé, bez příslušného odborného vzdělání. Je to něco podobného, jako když laická veřejnost automaticky používá rčení: „ Chrabrý jak lev;“ „Tupý jak ovce;“ „Hloupý jako osel“; aniž by měla jakékoliv biologické vzdělání nebo zkušenost se jmenovanými zvířaty.

Odp12: Lipovanovi
Juras, 9.8.2010 22:13

To ses netrefil. Tady je řeč o jiném významu toho slova. Zkus to znovu. Nápověda

Odp13: Lipovanovi
Tlapka, 24.8.2010 11:46

Nevím proč se pořád Debilové a podobní používají, proč se neřekne „nemohu souhlasit“ ? Nebo tak nějak podobně. Asi to někomu podporuje Adrenalin tak je mu to třeba popřát.

Odp3: Lipovanovi
Neuvedeno, 7.8.2010 19:59

Je nutno brát pane Zvoníku současný stav světa jaký dnes je. Nelze se uchylovat k tomu, že by bylo lépe, kdyby okolo nás svět byl jiný. Svět se jen tak nezmění. Tím, že zase existují silnice, tím se zrychlí doprava. Strava se snáže dostává k lidem. Kdyby lidé žili jako za doby kamenné, tak by jich také mohlo být jen tolik jako za doby kamenné. Tedy velice málo, protože země by je jinak neuživila. Pouhým lovem primitivními nástroji na zemi se uživí mnohem méně lidí než kolik jich dnes běhá na zeměkouli. Lidstvu tedy nic jiného, než pokračovat ve vylepšování, aby se uživilo. Můžeme doufat, že jednou lidstvo přestane přibývat. Jenže doporučováním, aby lidé nepoužívali ochranných prostředků proti otěhotnění žen tomu moc neprospívá. To by ti dotyční, co doporučují žít původními způsoby života museli také doporučovat i žití původními způsoby života. To by zaručeně nikdo nechtěl. Dožívat se dvaceti let.

Odp4: Lipovanovi
Neuvedeno, 7.8.2010 20:07

Oprava: Lidstvu tedy nic jiného nezbývá, než pokračovat ve vylepšování, aby se uživilo.
Dále jinde: To by ti dotyční, co doporučují žít původními způsoby života, museli se také tak chovat. To by zaručeně nikdo nechtěl. Dožívat se dvaceti let.

Odp5: Lipovanovi
Tlapka, 24.8.2010 11:48

Ano Lidstvu nezbývá Nic než jeho Fantazie. Howgh :-(

Odp3: Lipovanovi
Tlapka, 4.8.2010 11:51

Zvonečku Máš vůbec smysl pro humor, nebo se humor tvému bohu nelíbí? Napiš nějaký vtip. Jak si přišel na to, že se lidi mají milovat, když to nikdo zařídit nemůže a vůbec to odporuje přírodním zákonům a Nikdy se to nestalo? S tím „naruby“ uvádím, že je nutno podívat se věci na rub ne jenom na líc.

Bohem jste nakrmeni všichi.
Alfons, 3.8.2010 13:27

Pravda je všude a všude s vámi dokáže zamávat. Bohu neutečete. AMEN. ;-)

Odp: Bohem jste nakrmeni všichi.
Tlapka, 3.8.2010 17:08

To mi neříkej že Bůh umí tak rychle utíkat. Tomu nevěřím.

Odp2: Bohem jste nakrmeni všichi.
Alfons, 3.8.2010 18:10

PO tisícáté-Bůh je všude a stále přítomný. Tlapko zapomínáš!!;-)

Odp3: Bohem jste nakrmeni všichi.
Tlapka, 4.8.2010 11:55

Právě proto se divím že říkáš Bohu neutečete proč bychom teda utíkali a Kam když je všude, tak si nedělej legraci a musíš říct Před bohem se nikde neschováte. ;-)

Odp4: Bohem jste nakrmeni všichi.
Alfons, 4.8.2010 12:02

Jsou ještě takoví kteří to nechápou.;-)

Odp5: Bohem jste nakrmeni všichi.
Tlapka, 4.8.2010 13:23

Skutečně- já to zrovna nechápu, proč by se měl nějaký Bůh o mě zajímat.

Odp6: Bohem jste nakrmeni všichi.
Juras, 4.8.2010 14:38

Protože sebestřední jedinci s přebujelým egem si myslí, že bůh nemá nic důležitějšího na práci než se starat o náš svět, poslouchat a plnit modlitby věřících katolíků, kteří ho otravují kdykoliv potkají nějaký křížek u cesty.

Pracovníci jakéhokoliv jiného hotline určitě dosvědčí, jek je únavné a rozčilující poslouchat pořád dokola ty stejné stížnosti a požadavky, přitom volající jsou většinou nepoučitelní. Tak takovíhle lidé si myslí, že je boží povinností se o ně neustále starat a pomáhat jim. Myslím si, že bůh musí mít raději ateisty než katolíky. Ti ho tolik neotravujou ;-)

Odp7: Bohem jste nakrmeni všichi.
Tlapka, 4.8.2010 16:24

Skutečně není pravděpodobné, že by bůh se zabýval každým člověkem zvlášť, ne že by to nemohl dokázat, ale muselo by jej to úplně otrávit a unudit k smrti z hlediska toho, že lidé jsou neutěšeně stereotypní a rigidní.

Odp8: Bohem jste nakrmeni všichi.
zvoník, 7.8.2010 10:57

Tlapko,
nechápeš, viď? Máš úvahy jako dítě. Ale to nic. Bůh není dozorce, ředitel, ani agent BIS či fízl STB. Dokonce není ani Juras, či jiný rozumbrada hlásající svá pravicově sobecká moudra. Bůh není politicky zaměřen, aby mu někdo mohl pochlebovat a on ho mohl podle toho ,,kladně'' hodnotit. Čili církevní mocipáni nemají svoji moc od Boha, ale od těch, kdo jim ji ustanovili. Proto všichni mají moc lidskou, a tudíž někteří mají možnost být i nemravní ve svém jednání jako běžní lidé, a nemají tedy moc Božskou. A toto prosím, je podle Lipovana ode mne podvratné pro církev z vnitřku, protože na to čumí silně politicky.
Když máš ráda ty vtipy, napíšu Ti jeden moc přilehavý o tom jak lidé chápou svého Boha:
Ježíš Kristus se rozhodl, že se po dlouhé době podívá na zem jako člověk jak lidé žijí. Zjevil se v jednom parku a na lavičce uviděl sedět kluka a tak povídá: ,,Ahoj. Co to tady děláš tak sám?'' Kluk: ,,Kouřím trávu. Chceš taky?'' A ubalí pro Ježíše jonta. Chvíli beze slov kouří oba a pak Ježíš povídá: ,,Ani jsem se ti nepředstavil. Já jsem Ježíš Kristus a jsem tu kvůli lidem.'' Kluk se na něj se zájmem a úsměvem podívá a řekne: ,,...má ale grády, co?''

Odp9: Bohem jste nakrmeni všichi.
Lipovan, 7.8.2010 11:05

Nuže, zvoníče, vidím, že ten tvůj rázný definitivní odchod začíná připomínat seriál Rodáci... :-)

Odp9: Bohem jste nakrmeni všichi.
Tlapka, 9.8.2010 13:31

Ty máš svůj názor a já mám svúj názor. Tak jsme se vyvinuli, nebo podle Tebe nás tak Pánbůh stvořil. Vtip je dobrý.

Pro Jurase & Ivana
Lipovan, 8.8.2010 16:56

Osobně bych zvoníka nesoudil tak přísně. Uvědomte si, že žije v Praze, kde mnoho ódéesáků stále dává své bohatství na odiv velmi primitivním způsobem. Jen málo z nich se naučilo zobat gumovým zobáčkem a užívat svého bohatství bez mlaskání a s rozvahou. Nemajetný zvoník, jsa nedobrovolným svědkem této přehlídky pomíjivého luxusu, jen stěží zadrží svůj spravedlivý hněv a rovnostářské rozhořčení nad skutečností, že on sám nikdy podobným majetkem disponovat nebude. Proto také není divu, že zvoník ochotně propadá znouzectnosti a kritizuje hmotný majetek jakožto nepotřebný, s nikterak neskrývanou touhou popravit všechny, kteří ho svými hmotnými i nehmotnými statky převyšují. Což je mimo jiné případ Ivana, zaměstnavatele několika občanů. Suma sumárum tedy charakter zvoníka nikterak ušlechtilý není, nicméně počet občanů jemu podobných v Praze dosahuje určitě jednoho milionu. Co si počít; odnaučit knírače štěkat, kohouta kokrhat, bolševika závidět? Impossible. :-)

Odp: Pro Jurase & Ivana
Neuvedeno, 9.8.2010 8:00

Závist v menší míře je docela dobrá vlastnost. Vede lidstvo k pokroku. Možná pro tuto vlastnost jsme v Čechách alespoň na takové technické úrovni jaké jsme.
Problém je, když vlastní závist vede k agresivitě, tedy zabavování majetku druhým.
Jenže zabavování majetku druhým není jen vlastnost komunistů. Celá tisíciletí existovaly války a s tím spojené zabavování majetku těm co válku prohráli.
Zabavování majetku je také přerozdělování majetku. Myslím, že se dá říci, že ti, co se dostanou k vládě obvykle si také nějaký majetek přerozdělí pro sebe. Nejsou to jen komunisté. Konečně jsme to viděli na malé a velké privatizaci komu prospěla vláda ODS na začátku tak zvané demokracie.
Taktéž za druhé světové války ta velká likvidace židů byla hlavně z důvodů, že jim chtěli fašisti zabavit jejich majetek, kterého měli židé díky tomu, že byli obchodníci a bankéři značné množství.
Nakonec tedy shrnu, že závist není dávno jen vlastnost komunistů. Dále i zabavování a přerozdělování majetku jiných není dávno jen vlastnost komunistů. Je to lidská vlastnost, mnoha občanů různého politického zaměření, která právě nakonec lidstvo může zničít. Na příklad o stranách lze říci, že jde v podstatě o mafie.
Právě toto získávání majetku přerozdělováním vede spousta lidí k touze získat vládu na svou stranu, nebo být její součástí.
Jenže vládnoucí kruhy, kterým tečou automaticky peníze díky vládě si tuto vládu nenechají jen tak vzít. Vždycky si vymyslí nějakou další a jinou fintu, aby tato vláda zůstala v jejich rukou. Tak se stává, že majetek se hromadí stále na větší a větší hromadu. Změnit to může jen dostatečně vzdělaný člověk, který změní natolik technologii výrob, aby nahromadělý majetek se stal pouhou hromatkou nepotřebného harampádí.
Takže poměr majetných vůči nemajetným mohou změnit jen závratné vynálezy. Jenže bohatí samozřejmě toto vědí a tak v zárodku, ještě když je dotyčný vynálezce ještě chudý skoupí za nízkou cenu jeho vynález. Je to proto, že velké vynálezy většinou potřebují značné množství prostředků k jejich hromadné výrobě, který chudý vynálezce nemá. Na příklad jen na zapsání patentu se dnes platí obrovnské peníze, na který chudý vynálezce většinou nemá peníze.
Takže většinou vynálezci nepřinese vynález náležitou odměnu, jen drobnou a možná snad i jméno v dějinách.
Jen pár jedincům se podaří díky tajným začátkům vynálezů a nenápadnému chování tento začátek překonat a prosadit se.

Odp2: Pro Jurase & Ivana
iva, 9.8.2010 8:18

Poučné, pravdivé. někdo od nás z rodiny se začal zajímat o ekologické hospodaření zaplatil firmě nemalou částku a ted je na nějakém semináři. Zjistila jsem že ta firma ho učí jak má kompostovat, že skořápky z vajec patří do kompostu a takové duperele. Že by za ty nemalé peníze někdo prozradil nějaký recept tajný něco převratného to ne. Nikdo nikoho nic nenaučí každý si nechá všechno pro sebe. Jestli něco dobrého vynaleznu přenechám to jen svým dětem. Syn se ted vrátil z Chorvatska nadšený, ale říkal mami Češi nenažrouti před večeří pořádali nálet byl tam švedský stůl a i malé děti si braly náruče jídla, kdo přišel trochu později zbyly jen zbytky toho nejhoršího. Taky jsem chtěla aby moji kluci byli takoví bohužel děti můžete učit jak chcete stejně kopírují to co mají v genech.

Odp3: Pro Jurase & Ivana
Lipovan, 9.8.2010 10:55

Kdepak, jen ať pěkně Češi jezdí do Chorvatska, nejlépe pět milionů Čechů ročně a nejméně na půl roku. Když občas cestuji po vlasti, říkám si, že snad ani není statisticky možné, aby se tolik spoluobčanů rozhodlo vydat na výlet ve stejný den a stejnou trasou. A to se velmi pečlivě vyhýbám turistickým highlights. Hergot, copak ti lidé nemají co na práci? Proč nesedí u počítače, nelezou do zábavních center, nebo do Mc Donalda? No jo...cožpak o to, oni tam sice lezou, ale pořád jich ještě zbývá dost na to, aby jeli mým směrem a prasili můj klidný kout svou přítomností. :-(

Odp: Pro Jurase & Ivana
Alfons, 9.8.2010 8:21

Tak prý budeme řezat do SÁDLA !?Nikoliv do zbytků svalů a šlach. To je divné. Kde to sádlo které se v ČR za léta vytvořilo je? U obyčejných občanů? To asi ne. To je je u milionářů, miliardářů naakumulované do nemovitostí, movitostí, cenných papírů, uložené v zahraničních bankách, ve zlatě, do jachtiček, chatiček u moře atd. Tam je TO údajně „poctivě“ vydělané a nedotknutelné SÁDLO uložené, a to teď teď v systému schází. A PROTO je krize. TO SÁDLO patřilo všem občanům, kteří ho vlastníma rukama vyrobili a kterým ho nenažrouti nedali, ale dali ho do svých skrytých SÁDELNIC nenažrotů, kteří jsou nenažraní čím dál víc. SÁDLO používá organizmus v době strádání.
Přeji vládě až bude aplikovat řez do TOHOTO sádla hodně úspěchů. Vláda toto SÁDLO zatím nenašla a zatím o něm neví. Věřím, že se to rychle dozví a pak budeme mět vyhráno. Dobrý poradce je k nezaplacení.
Nebudou to mět sádlořezi lehké. Ořezávat zbytky sádla z kůže chudáků není moc efektivní.

Odp2: Pro Jurase & Ivana
Tlapka, 9.8.2010 13:33

Sádlo nebrat ! Dáme si turecký biftek.

Odp3: Pro Jurase & Ivana
Alfons, 10.8.2010 1:57
Odp4: Pro Jurase & Ivana
Tlapka, 10.8.2010 11:21

Nebo raději řízek?

Odp5: Pro Jurase & Ivana
Juras, 10.8.2010 12:16

Co takhle ptactvo? Třeba vrabca nebo španělský ptáček :-)

Odp6: Pro Jurase & Ivana
Tlapka, 10.8.2010 13:54

To nechci, na tom je vždy provázek a zamotá se mi mezi prsty nebo zuby.

Podivejte se, v otázce debility si...
zvoník, 10.8.2010 3:49

Podivejte se,
v otázce debility si zasvěcení přispívatelé nemusí vysvětlovat význam slova. Nezasvěcení si to mohou někde nastudovat. Čili moc dobře všichni víme, jak to použít jako nadávku, protože o skutečném debilismu nemůže být řeč. Ano, použít jako nadávku, aby druhý byl ponížen. A když o někom, na nějakém základě jeho vyjadřování napíšu, že si jistě o mně myslí, že jsem debil, pak jsem o tom naprosto přesvědčen, že má v úmyslu mně nadávat právě tímto názvem, ale zaonačí svůj další příspěvek tak, že tento autor vypadá defacto jako slušňák, a pochopitelně na moji další poznámku bude svůj původní záměr, o použití slova debil, urputně vyvracet všemožnými hloupými alibi a motat do toho dokonce i sex. Pak se ovšem nemůže divit reakci, protože mám také jen hrubé záplaty... anebo v horším případě - ignoraci. Úroveň komunikace je tím pádem na stupni horším, než na prvním stupni obecné skoly mezi mladými vasnickými burany. Ovšem v tomto případě s vyšším technickým vzděláním a také věkem. Čili, kdyby testy IQ nebyly také příbuzné s technickými tématy, možná bychom se u některých jedinců toho hodnocení debility dočkali.
Hmm, to jsem zase jistě nějakým zákeřníkům nahrál, co?

Odp: Podivejte se, v otázce debility si...
Juras, 10.8.2010 7:40

Tak se na toho romantika nezlob - on myslel, že když bude toho tvého debila maskovat jako psychiatrickou diagnózu, tak že ti pomůže :-) Křivák to sice je, ale táhne s tebou za jeden provaz :-)

Odp3: Podivejte se, v otázce debility si...
Juras, 10.8.2010 12:15

Proč dáváš odkaz na idiota, když je řeč o debilovi? ;-)

Odp4: Podivejte se, v otázce debility si...
Tlapka, 10.8.2010 13:55

Aby bylo na výběr. Proč se prodávají rohlíky když se už prodává chleba.

a ještě lépe...
Tlapka, 10.8.2010 11:31
Zvoníkovi
*, 11.8.2010 22:41

Zvoníku, já si Vás vážím. A to nejen dle převážné většiny Vašich názorů, ale i pro Váš široký odborný rozhled v oborech mimo Vaši polygrafickou profesi. I já mám zájem o pěstování rostlin ze subtropických a tropických oblastí a o pěstování ovocných stromů v naší zeměpisné šířce.

Ta Vaše jabloň se 28 ujmutými rouby a pěti odrůdami jablek je jistě unikát. Možná by stálo ze to o ní napsat Přemkovi Podlahovi do Zahrádkářského receptáře. Ať Vám ta jabloň dále dělá radost.

A nenechte se otrávit některými zdejšími „Jedudědky“ ( -: ) a jejich zlými útoky.

Malá epizodka pro Vás:
Včera po náměstí kráčel divný malý hnědý holoubek s holou hlavou. Při bližším pohledu bylo zřejmé, že to je ještě nezkušené nedokonale opeřené holoubě, které u lidí hledá něco k snědku. A proto člověk šel do obchodu, koupil pro holoubě rohlík, avšak než se vrátil, holoubě už pod lípami na dlažbě náměstí neťapalo.

Odp: Zvoníkovi
Tlapka, 12.8.2010 13:49

Protože nemělo chuť na rohlíky tak šlo do cukrárny nebo řeznictví.

Odp2: Tlapce
*, 17.8.2010 21:40

...co by hledalo v řeznictví ? Holoubě maso nežere. Leda že by se tam ze zouflaství vrhlo řezníkovi pod nůž. ( -: )

Odp3: Tlapce
Tlapka, 18.8.2010 8:11

Třeba by chtělo jelito, však jsi s s ním nemluvil. Holubi možná mají rádi kroupy.

Romantiku, z malého holoubka bude...
ivan, 12.8.2010 7:20

Romantiku, z malého holoubka bude jednou velký holoubek! Až se ožení nebo vdá, tak bude mít spoustu holoubků a ti budou mít další a další. Je vidět, že máš zlaté srdce, Zvoník tvoji laskavou dobrotu určitě ocení. Musíme si pomáhat šířit dobrotu a lásku, nejen mezi lidma.

Odp: Romantiku, z malého holoubka bude...
*, 17.8.2010 21:52

... a to říkáš Ivane bez ironie ? Kdyby tomu tak opravdu bylo, kdybys to vůbec uměl, tak bys možná ode mne také dostal nějaký malý dobrotivý příběh, který se skutečně stal, a nemusel by ses posmívat ani mně, ani adresátovi toho příběhu.

Ale bohužel, Tvoje „image“ v mém podvědomí se podobá naježené kouli, jakémusi „řemdichu“ (nebo jak se to jmenovalo), která nikomu nedovolí přiblížit se, natož mluvit a jednat normálně, bez podezírání, bez očekávání nepřátelských výpadů.

Odp2: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 17.8.2010 22:29

Jak velké musí být pako, aby nepochopilo, že záštiplná osobnost upírající „něňoňumoušům“ právo na život, nemůže vzbudit sympatie historkou, kterak chtělo nakrmit soběstačného ptáka, aby si pojistilo, že bude v budoucnu srát na zvoníkovy zvony?

Odp3: Romantiku, z malého holoubka bude...
zvoník, 18.8.2010 21:03

Juras,
kdybych Tě neznal, jistě bych napsal: ,,Vy jste teda pane srandista!'' Ale já moc dobře vím jaks to myslel! Zmíněný příběh romantika o holoubkovi je zcela něco jiného a jistě milého, a sraní holubů po zvonech je taky zcela jiná věc. A budete se divit, ale ve všem figurují právě lidské charaktery jakýna to mají náhled, na co dotyčný myslí a co je jeho životním krédem. Takže se zdejší dotyční ,,názoristé'' upřímně fakt vybarvili... Když já napíši o holubech, že jsou to létající krysy, ještě to zdaleka neznamená, že jsem jim nikdy milosrdně nenasypal něco dobrého k snědku, aby nemuseli furt zobat před hospodami v Práglu vyvrhnuté šavle mistních i zahraničních ožralů na ulici. A víte co? Né, že nezobaj maso. Zobaj! A nejraděj mají na malý kousky nakrájený točený salám. To daj přednost i rohlíkovi. A aby nekáleli po zvonech, tak stačí králičí pletivo do oken. Kdo ho nedá, je jeho vinou pak podělaný zvon, přece. A teď rozeberme proč Juras reaguje tak jak reagoval a dává najevo svou možnou škodolibou radost. Co když je to jeho skutečná zlomyslnost, protože jsou mu zvony naprosto ukradený a Zvoník ho sere? Bůh suď... Ale já vím své!

Odp4: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 18.8.2010 23:49

No můžete si podat ruce :-D

Odp2: Romantiku, z malého holoubka bude...
Tlapka, 18.8.2010 8:14

Co můžeš vědět o svém podvědomí ? Tam máš pochody na které by si nikdy sám nepřišel. Podvědomí je pod cenzurou a projevuje se až ve způsobu chování.

Odp3: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 18.8.2010 8:41

Hlavně v bezvědomí následkem přemíry chlastu.:-)

Odp4: Romantiku, z malého holoubka bude...
Tlapka, 18.8.2010 9:22

To máš Ali pravdu, s kým ses neopil, toho vlastně neznáš.

Odp5: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 18.8.2010 13:55

;-)A proto za totáče měli lidé k sobě mnohem blíž. Alkohol zjemňuje citové vibrace a vnímání umění.:-)Kde jsou ty časy špičkových lidských vztahů utužovaných chlastem, zpěvem a tancem? To byl zlatý věk ČR. Dnes jen dusno a DUC-DUC. A k tomu chronická krize.;-)

Odp6: Romantiku, z malého holoubka bude...
Tlapka, 18.8.2010 14:05

To máš pravdu Ali vlastně s kým ses nevyspal toho ještě neznáš.

Odp7: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 19.8.2010 6:28

Z tohoto pohledu mají dnes k sobě lidi mnohem blíž než za totáče. ;-)

Odp8: Romantiku, z malého holoubka bude...
Tlapka, 19.8.2010 10:25

Ale mají na to míň času :-(

Odp7: Romantiku, z malého holoubka bude...
zvoník, 19.8.2010 11:01

Jasně. To má ,,logiku''. Dobré známosti jedině přes postel ať je to kdokoliv. Pak podle té ,,logiky'' mám prý jako jistotu, že toho člověka dobře znám? :-Þ
Tlapko, kam na ta moudra chodíš. Zrovna do Tebe bych to nikdy neřekl.

Odp8: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 19.8.2010 12:14

Kdybys měl základy logiky, nebo aspoň trochu selského rozumu, tak bys věděl, že to z tlapčina tvrzení nevyplývá. S kým ses vyspal, nesouvisí s tlapčiným výrokem. Klidně může platit, že s kým ses vyspal, toho taky neznáš. Jestli neznáš pořádně nikoho, tak platí i to tlapčino tvrzení.

Odp8: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 19.8.2010 12:31

Mimochodem - ekvivalentní výrok k výroku „S kým ses nevyspal, s tím se neznáš“ není tebou navrhovaná negace obou částí tlapčiny implikace, nýbrž obrácená implikace těch negací. Tedy správně by bylo „S kým se znáš, s tím ses vyspal“. Tak si to zkus přebrat, jestli to zvládneš. Studijní materiál je zde, hledej termín obměna implikace.

Odp9: Romantiku, z malého holoubka bude...
Platfus, 19.8.2010 13:45

Navrhuji si argumenty utřídit:

Tlapky výrok Ax(¬V(x)->¬Z(x))
kde A zastupuje obecný kvantifikátor, V unární predikát „se vyspal s x“, a Z unární predikát „zná x“

Jurasova ekvivalentní obměna Tlapčina výroku Ax(Z(x)->V(x))

Zvoníkův vývod Ax(V(x)->Z(x)) je neplatný, protože jeho negace Ex(V(x) & ¬Z(x)) dohromady s původním výrokem tlapky tvoří bezespornou množinu výroků. Tj. existuje model, universum a realizace predikátů, ve kterém platí výroky současně.

Quod erat demonstrandum.

Odp10: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 19.8.2010 14:32

Matematika je lidský vynález přizpůsobený potřebám lidí. Moc na to nevěřím.;-) Vždycky se časem dojde k tomu že je to nějak jinak.:-(

Odp11: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 19.8.2010 15:05

Alfonsi, výroková logika je jen formalizovaný aparát pro logická pravidla v normální řeči. Pokud by se Ti podařilo vyvrátit byť i jenom její část, pošleš do kytek nejen matematiku, ale všechny vědní disciplíny, které ji využívají. Ale protože jsou pro všechno důkazy a je to bezesporná teorie, prostor vyvrátit nějakou její část nemáš. Výroková logika je zkrátka pravda :-)

Odp12: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 19.8.2010 16:10

Taková jistota se mnou necloumá.;-) Matematika je jenom nářadí vyrobené lidmi, ale to může klidně přestat fungovat. ;-) Doba železná, matematická, informační a dál?;-) Teď bych to nazval dobou oblbovací.;-)

Odp13: Romantiku, z malého holoubka bude...
Platfus, 19.8.2010 16:25

Vem si výrok „Když prší, tak prší“. To bude asi pravda, za každýho režimu, nemyslíš Alfe? I když v režimu, kdy dnes znamená zítra, si už tak jistej nejsem :-).

Odp14: Romantiku, z malého holoubka bude...
Platfus, 19.8.2010 17:52

Vy byste řekli spíše „Nemusí pršet, stačí když kape“ :-).

Odp15: Romantiku, z malého holoubka bude...
Tlapka, 24.8.2010 11:51

Ale ani nekápne .. jenom slza :-(

Odp11: Romantiku, z malého holoubka bude...
Juras, 19.8.2010 15:07

Jo, a nejedná se o matematiku. První logici byli filozofové, kteří takový aparát potřebovali.

Odp12: Romantiku, z malého holoubka bude...
Alfons, 19.8.2010 16:15

Logici to dopracovali až k právníkům, advokátům a různým dalším odnožím sofistů. To je špička logiky, která se hodí pro všechno. A je to zhouba lidstva. ;-);-)

Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Juras, 19.8.2010 14:27

Myslíš obecný kvantifikátor jako A postavené na hlavu? ;-)

Odp: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Juras, 19.8.2010 14:28

Netrefil jsem se. Ale určitě je v tuto chvíli srozumitelné, na co reaguju.

Odp2: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Platfus, 19.8.2010 14:35

Jojo, a E jako existeční otočené zase podle druhé osy. Nenašel jsem přihodnější znaky. Asi do diskuse tyhle věci nepatří, ale jak jsem sledoval tu vaší debatu, nemoh jsem si pomoct :-).

Odp3: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Neuvedeno, 19.8.2010 17:22

Myslím, že paní Tlapka by se k tomu měla vyjádřit sama a není třeba jí vsouvat nějaký názor někým jiným.
Pokud vím, tak se zabývá spíše psychiatrií, než matematikou.
Jestliže se k tomu nechce vyjádřit, tak to třeba řekla jen tak, aby s toho druhého něco vypadlo. Třeba to byla jen taková provokace.

Odp4: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Juras, 19.8.2010 18:13

A proč tlapka? S jejím příspěvkem problém není. Problém je jenom v tom, že zvoník z něj vyvodil chybný závěr.

Odp5: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
zvoník, 20.8.2010 10:25

Mám pocit, že to co tady předvádíte, je akademická debata hodná pokročilé demence. Když Tlapka napíše, že ,,s kým ses nevyspal, toho ještě neznáš'', tak to asi tak myslí, ne? Tak proč to rozebírat matematicky podle pravidel slovních akrobatů? Mně spíš připadá, že když má někdo zájem udělat z někoho méněcenného člověka, tak začne zvědečťovat i to jak se má správně chodit na velkou, čili srát, čímž dělá vlastně totéž stejně nevědecky v přeneseném slova smyslu vůči druhému, a podstata věci a problému o tom, že ,,s kým se nevyspíš, toho neznáš'', naprosto uniká. A v tom je ten zákon logiky.

Odp6: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Platfus, 20.8.2010 16:05

Zvoníku, myslím, že samotná postata „sporu“ je natolik malicherná, že jí můžem přejít, jako kdyby nebyla. Za sebe nemám potřebu z někoho dělat blbce, natolik si nepřipadám navýši - mrzí mě, že to tak vnímáš. Do vašich sporů s Jurasem a Ivanem jsem přišel v průběhu, tak mnohdy pořádně nevím, co si tak vyčítáte. I když jindy zase jo.

Na druhou stranu bych ocenil, kdyby ses ve svých komentářích vyvaroval slov jako „srát“, „debil“, „demence“, apod.

Odp7: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 20.8.2010 17:30

Co se bojíte, hoši, blbci se „nedělají“ ti se tak už narodili a Aspoň toto byste mi mohli uvěřit. Z přírozeně sebevědomého člověka nikdo blbce neudělá ať píše co chce.

Odp8: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
zvoník, 21.8.2010 16:32

Nemáš pravdu, Tlapko! Když se narodí miminko bez duševního poškození, což se myslím může zjistit ještě v jeho embrionálním stavu z plodové vody (máme tu ty chromozomy, ne?) nastávající matky, není pravidlem, že se narodí blbec. Blbce z něj pak udělá výchova v Jeslích, MŠ a od nezodpovědných rodičů, většinou hamtajících prachy, a to všechno pouze do šesti let věku dítěte. Po šestém roce života vychovává dítě novodobá pedagogika svobodného státu a ulice. Ono je to vlastně totéž... Takže nemáš pravdu Tlapko. Blbce z člověka dělá společnost a je zřejmě úplně jedno jaké má sebevědomí. Sebevědomí je dobré jenom na to, jak rychle se umí otřepat z vlivu svého černého svědomí.

Odp9: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 24.8.2010 11:53

No vidíš- tak opravuji: Musí zblbnout do 18 let, jinak z něj blbce.... už nikdo neudělá.. je to tak lepší? :-):-)

Odp10: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Platfus, 24.8.2010 12:32

Tady bych se Zvoníkem celkem souhlasil. Sebevědomí není nějaká vrozená vlastnost, ale naopak závisí na tom, jakou životní zkušenost si sebou člověk nese. Snadno se ztrácí a špatně se získává zpět. Nesouvisí ani s odvahou nebo něčím takovým. Člověk, kterého řekněme šikanovali, protože nešel s kolektivem, projevil určitou odvahu, ale stejně si z toho odnáší šrám na duši. Opakující se špatné zkušenosti jednoduše vedou k tomu, že o sobě člověk začne pochybovat. Dostat se pro takového člověka do normálu je čím dál těžší.

„Sebevědomí je dobré jenom na to, jak rychle se umí otřepat z vlivu svého černého svědomí“. Hezky řečeno, ale změnil bych celkové vyznění. Svědomí, ten démon v hlavě, který rozhodně není mým přítelem, svádí mnohdy docela boj se sebevědomím. Bez zdravého sebevědomí to přitom skoro nejde. Všechno záleží na tom, jak člověk sám sebe posuzuje. Kolikrát totiž příliš kriticky.

Nejde tedy o to, nenechat ze sebe udělat blbce. Myslím si, že každý o sobě někdy pochyboval, jestli tu zkušenost Tlapka nemá, je to spíš výjimka.:-)

Odp11: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 24.8.2010 12:54

Právě těmi pochybnostmi jsem se probojovala k určité míře Sebevědomí. :-)

Odp12: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Platfus, 24.8.2010 13:01

Sebevědomí s velkým S, to zní hrdě :-).

Odp13: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 24.8.2010 15:44

No dalo to hodně Práce s velkým P :-)

Odp7: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
zvoník, 21.8.2010 15:37

Ano, pravdu všichni díte.
Podstata sporu je skutečně malicherná... Proč o tom psát, že? Ale o čem méně malicherném se zde na Svíci píše, že? A na těch malichernostech vznikají vztahy bez toho, že bych s někým spal, že? A co víc!? Na těch křehkých vztazích vzniká možná či nemožná důvěra v určité lidi jako v osobnosti, nikoli tedy důvěra založená na vztahu tržním, jak si zde někteří jedinci snaží prezentovat a jejichž sebedůvěra je tím pádem nepřiměřeně vysoká, čímž jsou jako imunní vůči onomu blbství (viz opravdu pravdivá teorie Tlapky). Já se přiznám: Moje sebevědomí je z pozice úspěšnosti trhu na úplné nule, ne-li v mínusových hodnotách. O ničem jiném, než o úspěchu v životě na vědeckém základě zde nelze psát, protože jsem podle většiny z vás zcela mimo obraz. Aťsi. Z toho vychází i má mnohá nedůvěra k vám všem zde, vyjma několika jedinců. Totiž, takové povahy jako mají mnozí z vás, na mě udělali v mém životě řadu podrazů a z toho následně tržili. Já jim oplácet zlem úmyslně neplánuji a nechci, a raději jim proto jen nedůvěřuji v ničem, i kdyby byli bozi. Nikdy! Proto je skutečný Bůh mnohem spravedlivější, což je zase nad vaše chápání..., ale já vám to nevyčítám, i když jsem přesvědčen, že se nikdy nemůžete vymanit z Jeho vlivu.

Odp8: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 24.8.2010 11:59

Zvoníku. Buď rád, že je Ti to jasné. Proč by se mělo odehrávat sebevědomí na pozici úspěšnosti v Trhu? Mně se to takto nejevilo, že by ZDE to někdo zvláště propagoval, nakonec kdo je Tržně úspěšný stará se o Trhy a nevede filozofické úvahy. Taky je těžko z řečí, které tady vedeme, soudit jak by se kdo v Konkretní situaci dobře nebo špatně zachoval. :-(

Odp6: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Juras, 20.8.2010 17:29

Právě, Tlapka napsala co napsala a tys to úplně překroutil. Vložils jí do úst, že tím říká „s kým se vyspíš, toho znáš“. A to není pravda.

Souhlasím i s Platfusem, že to je celkem malichernost, ale díky právě tomuto špatnému chápání výroků tady byly ty nejhorší problémy. Vždycky takhle něco překroutíš, reaguješ zcestně a potom se ještě rozčiluješ.

Odp7: Myslíš obecný kvantifikátor jako A...
Tlapka, 24.8.2010 12:02

Já bych řekla že překrucování výroků je kolikrát velká legrace, však něco podobného je základem Humoru. Přeji si nadále Moje výroky Překrucovat a špatně chápat a nedělat z toho problém ♪

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru