Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Svět, čas a tak vůbec... (Odpověď Juzkovi)"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Protože nám teď na Svíci možná trochu...
Neuvedeno, 12.9.2010 6:12

Tak jsem v posledních několika dnech poslouchal televizi ve které se vyprávělo, že ty obří urychlovače mají najít důležitou součástku ze které se sestává svět. Má to být nějaká taková všude přítomná součástka podobná rosolu, nebo řekněme mlze velikosti asi toho kvarku. Vědci se zabývají tím, jak to, že existuje přitažlivost hmoty a tato látka prý by tuto přitažlivost vysvětlila. Je to prý tak, že některé záření má schopnost se zabrzdit a jiné si letí prostorem a nic ho nezastaví. Proto předpokládají tuto částku brzdící záření a způsobující přitažlivost. Zatím se na ní nepřišlo. Pro zjištění této součástky hmoty se asi vyrobil obří urychlovač ve Švýcarsku pod zemí. Když se prý tato součástka neobjeví, bude se muset změnit nejnovější teorie o složení hmoty.
Nevím, ale myslím si, že se ta součástka nenajde. Myslím si, že jsou součástky hmoty s elektrickým nábojem a bez něho. Ty bez něho pak si letí stále dál. To záření, které má náboj sice při velkém třesku vyrazilo vpřed jako záření, ale jakmile mělo prostor pro seřazení se s dalšími částicemi, které se shlukly k sobě a jejich součet vytvořil opačný náboj, tak je pak začaly tyto opačné náboje přitahovat a jejich rozvlněný přímočarý pohyb se přeměnil v kolující s částicí se shlukem tvořící opačný náboj.
No a ty částice bez náboje si letí stále dál jako záření. Kde se ale zastaví? Zřejmě i tyto částice mají určité omezení.
Gravitaci tedy vytváří shluk hmoty, tedy asi shluk elektrických nábojů, které sice jsou vzájemně neutrální vůči druhému hmotnému tělesu, ale přesto se tím, že je jich velký počet přitahuje pomocí magnetického pole, který okolo sebe vytváří.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.