Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Svět, čas a tak vůbec... (Odpověď Juzkovi)"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp9: Protože nám teď na Svíci možná trochu...
Neuvedeno, 3.10.2010 20:43

Co se týče těch způsobů dorozumívání ve vesmíru s nějakou sondou, že by se užívaly jen obyčejné televizní vlny a čekalo se na to zoufale dlouho? Také je varianta, že by se vše posílalo pomocí lejzrů? Dnes už je tak mnoho různých vynálezů, že přehled o většině vynálezů má přehled jen málo lidí a stejně o nich ví tito lidé jen ten základ.
Ale teď z jiného soudku. Nedávno jsem byl na výstavě For arch v Letňanech a docela jsem se podivil, co nových věcí tam bylo. Přitom jsem tam byl před dvěma lety.
Tak se na příklad vyrábí nová tepelně izolační deska Canabest. Je mnohem ekologičtější než skelná, či čedičová vata, protože je z přírodního materiálu a její částečky nadýchnuté do plic asi jsou mnohem méně nebezpečné. Myslím, že jsou z česaného konopí tvrzeného postřikem z epoxydové pryskyřice pro stálost desky. Je ovšem také dražší než běžně používané minerální vaty čedičové a skelné. Myši jí prý nežerou, ale udělají si v ní hnízdo. Nic nového. Polystyrén zase proklovávají myslím rorýsové. Nedávno to bylo v televizi. S těmi rorýsy to bude veselé. Fasáda se musí urychleně opravit a stojí to dost peněz. Jsem zvědav jak se to bude dělat na nepřístupných místech. Nevím, jestli, když na tu opravu příjdou horolezci, jestli tu fasádu neponičí při opírání se o ní. No konečně budou mít horolezci užitečnou a dobře placenou práci. Ročně slízt celé město.
Jen si říkám, že lidi to v budoucnu nebudou mít lehké. Až příjdou do práce, tak na ně příjde dřímota. Když se bude mistr ptát, co že se to s ním děje, tak pracovník odpoví. „ Nemohl jsem spát, celou noc mě při spaní rušily myši ve zdi, nebo netopýři v podkroví v izolaci, nebo štěnice v polystyrénu mě pokousaly, cvrčci mi cvrkaly v bytě celou noc atd“. Dříve prý v běžné srubové stavbě bylo prý asi sto druhů různý havěti z živočistné říše a už nás to také zase čeká. Jako by nestačily ty roztoči v kobercích a komáři při otevřeném okně. Jenže tenkrát ženy zůstavaly doma a předly na tkalcovských stavech a staraly se o děti. Dnes se musí řídit a dávat pozor na silnicích, aby nebyl při jízdě někdo zabit.
Už dnes se dává obvinění, zato, když někdo boural a jel víc než 50 ti kilometrovou rychlostí, že nesvítil dálkovým světlem, prý ho dostatečně neviděl-taková blbost. Vždyť každé auto před ním má koncová a brzdová světla a mlhovky v mlze. Co, až lidé budou bourat, protože byli ospalí z rušení při spánku od izolační havětí? Kdo jim to omluví? Nebo budou dávat tu bouračku za vinu projektantovi, když dnes je státem předepsaná tepelná ochrana budov a bez nich se stavba postavit nesmí? Konečně dnes i ty cihlné bloky jsou tak prošpikované dirkama, že se tam klidně může také něco usídlit. Takové štěnice vylézající z dirky¨od elektrických rozvodů, to v dnešní době by asi bylo jak by řekl Kaizer : „Uňo, to je úplně normální“.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.