Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Kam kráčíš vyspělá Evropo?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Nu, řekl bych, že naši mocní o tomhle...
Neuvedeno, 10.9.2010 20:14

Je též pravda, že vchodové dveře v paneláku do bytu nejsou zvukotěsné a druhé dveře do předsíně z obytné místnosti jsou obyčejně otevřené, takže z hlučného bytu je do schodiště všechno slyšet. Dále je také pravda, že dnes jsou děti a bývalo to asi dříve také tak, značně neukázněné a vyvádějí a je jim zcela jedno, jestli to někomu vadí. Čím víc dětí, tím je pak více hluku. Pamatuji se jak za socialismu v našem činžovním domě dělala smetánka mejdany a též jim bylo zcela jedno, jestli to někomu vadí. Dokonce si netroufl ani někdo remcat. Už tenkrát vyřvávala rádia a magnetofony na plné pecky.
Když pak k tomu ještě dnes se přidá nezaměstnanost, tak jsou nervy už úplně na huntě. Ten střelec byl dva roky nezaměstnaný a to může člověka vyvést pořádně z míry. Když pak takový člověk celé tyto dva roky střílí na terč, kde jen namalován člověk, tak už je tím přímo nabádán na člověka si přímo vystřelit.
Já bych terče s namalovaným člověkem na terči přímo zakázal.
Dále bych přednostně navrhl, aby všichni hluční občané v činžáku museli mít zvukově odizolované vchodové dveře do bytu. Stačil by na to zákon. Jakmile by si v činžáku stěžovali alespoň tři partaje na hluk z nějakého bytu, tak by měla přikázat policie tomuto bytu dveře zvukově odizolovat koženkou s filcovou náplní mezi koženkou a dřevěnou překližkou.
S tím dodržováním doby klidu po desáté hodině je to leckdy problém především pro ty, kteří chodí spát třeba až ve dvanáct hodin večer. Leckdy si při pouštění televize lidé ani neuvědomí, že mají puštěnou televizi moc nasilno a že někoho v paneláku ruší. Zvuková izolace je v paneláku vysloveně zanedbaná. Předpokládá se koberec v celém rozsahu místnosti. Jenže to ledas kdo nemá. Navíc je dnes módní v kuchyni dlažba a na ní je slyšet krok opravdu značně.
Nové byty a též i staré byty s novou zdravotní instalací mají zase vodovodní potrubí tak o malém profilu, že každé puštění vody je slyšet do cizího bytu. Taktéž splachování záchodu.
Když k tomu přidám, že paneláky jsou dnes značně rozhašené vzájemnými vztahy nájemníků a bohatší nájemníci si striktně požadují, aby i ti chudší vlastníci bytu si sami vyměňovali okna i když je ještě nemají v dezolátním stavu, tak se pak stane taková věc jaká se stala na Slovensku.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.