Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

4.10.2010 16:00

Nikdy jsem to od něj nečekala…

andrea

Bylo mi 16 let a jako každá holka v pubertálním věku se začala zajímat o kluky. Babička bydlela na sídlišti, kde jsem potkala lásku, začali jsme se poznávat. Chodili jsme spolu rok, doma jsem byla nespokojená, tak jsme se rozhodli začít spolu bydlet, tak tedy ano… Bylo nám moc krasně - chodil do práce, staral se o mě, prostě nám nic nechybělo. Po dvou letech se nám narodila dcerka, byli jsme oba šťastni, žili jsme jako rodinka spokojeně, ale pak, po dvou letech, se narodila naše druhá dcera a tak začalo pomalu teplo a harmonie naší rodinky unikat.

Chodil pozdě z práce, utíkal do hospody s bráchou a známými, nenosil mi peníze, utrácel za marihuanu. Vydržela jsem to, překonávala jsem se, i když mě trápil pohled na děti, začaly poznávat bídný život - rozprodával postupně nábytek, až nám děti spaly na dekách, kolikrát pocítily hlad atd… Teď asi před 4 měsíci začal kouřit i pervitin. To už jsem utekla do krizového centra, kde jsem nevydržela a vrátila se k mámě, tím jsem si uvědomila, že není otec ani partner pro nás.

Nyní je bez domova, bez práce, a zbyla z něj jen troska. I když ho ještě pořád mám v jádru srdíčka, tak to pojmu minulostí... chci jen aby žena která tohle zažívá, odešla co nejdříve, protože je to takové peklo, že se to nedá ani popsat slovy…

Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 5.10.2010 3:19

Vychvalovaná svoboda a její následky. Nebyl lepší totalitní režim? Narkoman za mříže a matka s dětmi žila v relativní pohodě dál. Za svobodu manžela má platit manželka a děti? Zastánci svobody místo kecání o svobodě matce s dětmi pomáhejte a nekecejte.:-( kolik vás bude? Ani jeden!!!

Odp: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 5.10.2010 7:16

No a člověk by čekal, že na takový článek snad nikdo ani nemůže tak stupidně zareagovat. Ty nezklameš. :-(

Odp2: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 5.10.2010 8:48

Kecálku a machře, ty nedovedeš vůbec zareagovat, jen kritizovat.;-) Stupidita je tvoje hoby.

Odp3: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 5.10.2010 10:41

A ty bys všechny zavřel do klece na přivázal na řetaz. To by se ti líbilo. Ani za totality nezavírali za pouhý alkoholismus.

Odp4: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Humila, 9.9.2011 13:53

Za socialismu se, pravda, za alkoholismus nezavíralo. Ani narkomané se nezavírali. Stíhali se dealeři. Alkoholismus byl hodnocen jako nemoc a alkoholici byli, občas z nařízení soudu, léčeni. Půl roku, zdarma, na náklady zdrav. pojištění, s plnou nemocenskou.
Pokud manželka požádala, byl plat manžela, který peníze propíjel, předáván jí.

Odp5: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 9.9.2011 23:15

Co vím, Humilo, tak pokud některý z manželů neplnil vyživovací povinnost, tak mu ji soud nařídil i v době trvání manželství.

Z platu mohlo být exekuováno pouze výživné, nikoliv plat samotný.

Odp6: Vychvalovaná svoboda a její následky...
lida, 11.9.2011 14:44

Nemáš pravdu,dřív když manžel nedával z jakéhokoliv důvodu peníze,třeba je propil,mohla si manželka v den výplaty dojít na podnik kde on pracoval a vedoucí jí peníze předal.Jasně že to musela schválit podniková rada. Lída

Odp7: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 11.9.2011 22:40

Podnikové rady kecaly do všeho možného, ale neměly rozhodovací pravomoce mimo podnik. Jejich vyjádření mohlo být pouze doporučující.

I v dobách, kdy bylo možné skoro všechno, platilo, že pouze skoro včechno! Exekuci na plat nařizoval soud do výše životního minima povinného, to bylo nedotknutelné.

Stav, kdyby někdo odevzdával veškerý výdělek by byl otroctvím! To si nedovolil ani všemocný soudruh v dobách kdy si dovolil skoro všechno.

Odp: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Kelt, 5.10.2010 11:57

Tak začněte u sebe a povězte nám, jak Vy byste třeba autorce pomohl místo nesmyslných a nenávistných řečí!

Já Vám třeba na oplátku sdělím, že posílám měsíčně určitou část svého příjmu neziskovým organizacím, které se v sociální oblasti angažují. Nebudu autorce shánět byt, ale třeba byl zrovna provoz krizového centra, které vyhledala, financován i z mých peněz.

Ke svobodě, které si nade vše vážím, totiž podle mého patří i zodpovědnost.

Není všechno zlato, co se třpytí
(:-o, 5.10.2010 23:34

Kelte, činíš v dobré víře a s dobrým úmyslem. Ale pozor: vím, že jistá nezisková organizace dobrovolníkovi za jeho práci několik měsíců nic neplatila a s klienty odmítala jít do kina s odůvodněním, že na to nejsou peníze, a pak najednou si vedoucí té organizace nově vybavila kancelář novým nábytkem za několik desítek tisíc Kč a přijmula do zaměstnaneckého pracovního poměru novou pedagogickou sílu, také za pěkný měsíční pravidelný učitelský plat. Přeber si sám, zda ta neziskovka sponzorské finanční dary potřebovala a nebo nepotřebovala, a pro koho. Ty „neziskovky“ jsou takové „hadí pelechy“ , kde se mnohé lidské „managerské“ hyeny mají velmi dobře na úkor svých bezmocných klientů. Účinné kontroly v těchto „kalných vodách“ pravděpodobně nikdo nedělá, protože jejich vedoucí mají kamarádské vazby až na vysoké vládní činitele. A když je potřeba, takový vlivný „kamarád“ z politických kruhů pro mladou ambiciózní paničku vytvoří novou pobočku neziskovky, a paničku v ní jmenuje ředitelkou, aby už ten její ředitelský plat stál za to.

Odp: Není všechno zlato, co se třpytí
Lil, 28.11.2010 18:39

Dobrovolník je dobrovolníkem proto, že to dělá dobrovolně a bez nároku na honorář. ;)

Odp2: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 28.11.2010 19:23

Řekl bych, že pokud dobrovolník tohle vidí, přestává být-pokud je rozumný- dobrovolníkem bez honoráře.
Ovšem domnívám se, že býti dobrovolníkem neznamená automaticky a z principu věci něco konat BEZPLATNĚ. Domnívám se, že dobrovolník koná něčeho, aniž by k tomu byl nucen, tedy dobrovolně, z dobré vůle. Dokonce se domnívám, že mnohé práce, vykonávané bezplatně nejsou pracemi dobrovolnými a nejsou tedy vykonávány dobrovolníky. Pokud se mýlím, nechám se rád poučit, za což předem děkuji.

Odp3: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 29.11.2010 0:04

Jestli byla dobrovolníkovi slíbena odměna a teď si stěžuje, že ji nedostal, tak se asi stal obětí podvodu. Má možnost žalovat podvodníka a vymáhat splnění slibu, pokud má pocit, že podvodníkovi podvod neprokáže, nezbývá mu nic jiného, než poučit se pro příště. Jestli pomáhal dobrovolně bez slíbené odměny, nemá právo si stěžovat, že žádnou odměnu nedostal.

O jakých nedobrovolných pracech vykonávaných bezplatně mluvíte? Třeba když jsem dostal nějaký rozkaz od natvrdlého lampasáka, který chtěl dělat ramena aspoň na vojíny, když byl doma pod pantoflem? ;-)

Odp4: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 29.11.2010 11:12

Nu ovšem, v našich poměrech nebyli vojáci dobrovolníky, základní vojenskou službu nevykonávali dobrovolně, ale s ohledem na jiné okolnosti povinně.
Dnes dobrovolníky vojáci jsou. Hlásí se ku službě dobrovolně a pobírají mzdu.
Člověk, který něco dělá proto, že je k tomu nucen a odměnu nedostává bývá nazýván NEvolníkem.
Nicméně z článku si kdovíproč odvozuji, že ten dobrovolník se nějaké činnosti ujal hlavně proto, že chtěl někomu-něčemu pomoci... z idealismu, z dobrého srdce. A protože ten dobrosrdečný človíček považoval svůj příspěvek za dobrovolný dárek dobré věci, myslel si, zřejmě, že i ostatní se postaví k věci stejně, nebo alespoň podobně. A cítí se zklamán.
A poku se týká oné možná upřené odměny za dobrovolně vykonanou práci, je to věc jiná...
Stále se totiž domnívám, že není normální domáhati se svého práva soudem. Normální je držet slovo, nekrást, nešidit, neprovozovat úskoky, nechystat pastičky, lsti a podvody. Normální je chovat se slušně, vlídně a přátelsky.

Odp5: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 29.11.2010 12:33

Podle Vašeho pojetí je dobrovolníkem každý zaměstnaný člověk. Nikoliv. Dnešní vojáci ve výcviku nejsou dobrovolníci, ale normální zaměstnanci. Mají smlouvu, dostávají plat, mají za to nějaké povinnosti.

Ohledně normálnosti nemáte pravdu. Normální je snažit se druhého přechytračit, závidět ostatním a nakrást co nejvíce pro sebe. Alespoň v našem čase a v naší zemi jsou tak lidi naučení. Hodnoty poctivost, slušnost, zodpovědnost, empatie, schopnost pomáhat, jsou na obecném žebříčku hluboko pod šprušlemi sláva, moc, peníze, zisk. Znám slušných lidí hodně, ale bojím se, že oproti těm druhým jsou v menšině. Docela se mi navaloval kýbl, když jsem slyšel, jak se mladý stěhovák z obchodu s nábytkem chlubil, nakolik si „přivydělá“. Má povinnost doručit nábytek na místo, kam zákazník určí, pokud mu v tom nebrání nějaká překážka. A je schopen vydírat nešťastnou babičku, že jí nechá sedačku před panelákem, než se mu z ní podaří vymáčknout aspoň stovku. A ve své prostoduchosti se tím vychloubá před cizími lidmi. Většina kolemstojících uznale pokyvuje hlavou, jaký je machr, jak to s babkou skoulel. Toto je normální chování.

Lidi se k sobě navzájem chovají většinou jako nemožní šmejdi. Drobné podvůdky až po nejtěžší zločiny. To je normální a je normální proti tomu bojovat. Jediná legální možnost boje proti šmejdům je soudit se s nimi.

Odp6: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 29.11.2010 12:51

Máš pravdu, matematiku. Nejhorší je, že slušní lidé musí svou slušnost důkladně skrývat, musí se navenek tvářit odmítavě a dělat velkohubé vlny, jinak by nepřežili. Náznak slušnosti je považován za nepřípustnou slabost a šmejd, který díky slušnému jednání druhého občana ucítil slibnou skulinu, toho okamžitě využívá ve svůj prospěch. :-(

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 29.11.2010 13:03

Jestli nám náhodou neromantikovatíš ;-) Mám Tě chápat tak, že se snažíš chovat podobně jako ODSmani? ;-)

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 29.11.2010 13:57

Mně osobně je to celkem jedno, většinou hned zkraje každého (neznámého otravu) posílám preventivně do p®dele a pokaždé se ukázalo, že jsem měl recht a ušetřil si pozdější trable. Ódéesácké chování nepotřebuji, závratná kariéra mě nečeká a spoluobčany okrádat nehodlám, takže v čem je problém? :-)

Odp6: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 29.11.2010 21:32

A už to máme! Zde jsem udělal chybu, pane Jurasi... Podle moderní slovníkové definice jest dobrovolníkem ten, kdy něco koná bezplatně... doslova: „Dobrovolník je člověk, který vykonává činnost ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu“.
Pak tedy i voják základní služby byl dobrovolníkem dle této definice, neboť služné nebyl žold.
Ovšem špatné chování, které popisujete byste snad mohl nazvat chováním „příliš častým“, nebo chcete-li „obvyklým“... Normou se snad ještě nestalo... Dle definice je „Norma (někdy také standard) požadavek na chování nebo vlastnosti věci, člověka, situace apod., který se buď závazně vyžaduje nebo podle něhož se hodnotí jejich přijatelnost nebo obvyklost“

Budu si muset dávat příště větší pozor, smysl slov se pozměnil :-(

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 29.11.2010 22:25

Pane Čechu, z té wikipedie jste opsal, že vykonává „...činnost ve prospěch druhých...“, tak jak to podle Vás souvisí se základní vojenskou službou? ;-)

Vážněji: V první větě to nedali, ale v dalším vysvětlení toho pojmu píšou, že to dobrovolník dělá dobrovolně. Kdybyste dočetl až sem, tak byste to snad nenapsal. Nebo(?) - kolik dobrovolníků v základní vojenské službě jste poznal? Tipuji, že jich bylo plus mínus nula procent.

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 29.11.2010 22:50

Vojenská základní služba byla nepovinně i pro ženy v délce trvání jenoho roku. Tedy, kdyby si brankayně usmyslela, že chce vykonat vojenskou službu, nebylo by jí v tom bráněno. Aspoň zákonem. Ale taky jsem žádné neznal.

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 30.11.2010 8:46

No, pokud bychom mohli zpochybňovati i samotné definice, pak soudím, že ona definice ve Wiki není správná... podle ní by totiž i nevolník, konající svou práci zdarma, na rozkaz svého pána, byl dobrovolníkem, pokud by jeho pán jej přinutil dělat něco obecně užitečného a třebas ušlechtilého...

Nu a pokud se týká vojenské služby... i kdyby některý občan skutečně chtěl vykonat ZVS dobrovolně, nebylo mu to umožněno, protože ji musel tak jako tak vykonat -jako svou čestnou povinnost. A pokud ZVS vykonat nemohl-např. ze zdravotních důvodů- pak mu žádná „dobrovolnost“ nepomohla...
V ČSLA se uplatňovaly i ženy. Byly nenahraditelné třeba jako zdravotnice a u bojových jednotek naprosto jedinečné například jako planžetistky! Ženy bývaly také - a i ve velitelských funkcích - u jednotek odposlechu a jiných specialisovaných útvarech...Jejich výkony jsem viděl a žasnul jsem!

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 30.11.2010 12:13

Definice ve wikipedii není správná. Je to projekt nadšenců, příspěvky tam píšou lidi a každý má právo iniciovat opravu, když najde chybu. Hodně věcí je tam dobře, všechno určitě ne.

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 30.11.2010 12:27

Aha, to jsem nevěděl... k definicím mám úctu. Kdybychom významy slov nedefinovali, kdybychom svévolně jejich významy pozměňovali, tož se nedomluvíme...Takže právě proto si myslím, že i dobrovolník může být odměňován, placen a stále zůstává dobrovolníkem, tedy tím, který něco dělá ze své svobodné vůle a tedy dobrovolně.

Odp11: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 30.11.2010 16:13

Zmatení jazyků je jeden z Božích trestů, celkem jistě se to děje i tady. Naštěstí není Svíce pojišťovací smlouvou nebo multidohodou národů a států o neútočení. Tady si to klidně můžem nandat, ale taky se mnohé dozvědět nebo se vzájemně poučit.

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
Platfus, 30.11.2010 14:13

Chtěl jsi říct nadšenců-dobrovolníků, ne :-)? Ta definice na Wiki možná není správně, ale Wikipedie sama je skoro živoucí definicí dobrovolnosti ;-).

Odp11: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 30.11.2010 18:16
Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 29.11.2010 23:05

Ohledně normálnosti tady už sáhodlouhá debata byla. Normou sem taháte jiný význam podobného slova. V souvislosti s direktivně nařízenou závaznou normou je výstižnější používat termín „něco odpovídá normě“ než „něco je normální“. Normálnost nějakého jevu znamená jeho relativní četnost. Hranice, co ještě je a co už není normální, popisuje u většiny reálných jevů normální rozložení.

Na příkladu: výška lidí se v různých dobách mění. Zajímavé počtení máte zde. V současnosti je normální výška mužů asi v kategoriích nízcí až vysocí (viz poslední odstavec článku), ale existují i jedinci s nenormální výškou - velmi nízcí a velmi vysocí. Nenormální je to proto, že je to dost neobvyklé, zatímco normální hodnoty jsou obvyklé. Když ovšem nařídíte normu - např. voják musí mít alespoň 150 cm, bavíme se už o úplně jiném pojmu.

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 30.11.2010 7:40

No tak tady si Jurásku nejsem úplně jistý a klidně bych se postavil za pana Čecha už jenom proto abychom se taky někdy pohádali. :-) Klidně se můžem vyfláknout na nějký slovník protože jiný může klidně tvrdit něco jiného. Třeba dobrovolní dárci krve určitě nejsou zaměstnanci, přestože mají, nebo aspoň měli nárok na příspěvek za odběr krve, dřeně nebo kůže. Takovýto dárce je nepochybně dobrovolníkem protože nemůže být k takovému konání nucen z důvodu narušení jeho osobnostní integrity. Přesto má zákonný nárok na příspěvek daný veřejným slibem, tedy transfuzní stanicí, který je dokonce právně vymahatelný a na vyplacení ušlé nekrácené mzdy zaměstnavatelem.

!! Tedy mu může jako dobrovolníkovi někdo dlužit !!

Tady je příklad placeného dobrovolníka v nezaměstnaneckém poměru jehož nárok na odměnu a ušlou mzdu je dokonce právně vymahatelný. Podobné okolnoti můžou nastat myslím i u dobrovolných hasičů nebo dobrovolných účastníků vojenských cvičení kterým se po dobu jejich nepřítomnosti v práci nekrátí dovolená ani mzda, tedy jeho dobrovolnost zaplatí zaměstnavatel. Tedy další příklad placeného dobrovolníka abychom nezůstali u jediné vyjímky potvrzující pravidlo.

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 30.11.2010 8:08

Ale my nejsme v rozporu. Naopak pan Čech ocitoval z wikipedie, že dobrovolnk nedostává peníze. Špatně je ta definice na wikipedii (nebo jenom nedostatečně). Tady ses ale možná netrefil, reaguješ na příspěvek, který se týká normality vs. normálnosti. :-)

Odp2: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 28.11.2010 23:59

Tady s takovou přímočarou logikou neuspějete. :-)
Jsou lidi, kteří si myslí, že mají právo dělat si co chtějí, bez ohledu na to, jestli po tom vůbec někdo touží, a někdo má potom povinnost jim za to zaplatit. Pokud prohlédnou a přestanou dobrovolničit, bude to pro všechny jen dobře :-)

Odp3: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 29.11.2010 8:26

Jsou lidi, kteří si myslí, že mají právo dělat si co chtějí, bez ohledu na to, jestli po tom vůbec někdo touží, a někdo má potom povinnost jim za to zaplatit.

Ano, nějaké takové znám.

Odp4: Není všechno zlato, co se třpytí
iva, 29.11.2010 11:14

Mi se z těch reklam už dělá nanic a je to jen klamání ty gesta na fotkách mně taky zmátly. Trošku jsem věřila, že se něco pohne začnou šetřit, ale na sobě. skutek utek

Odp4: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 3.12.2010 6:18

Myslím, že víš taky ho..., protože to není zrovna dobrý příklad.
Pavel Bém byl např. doktor psychiatr a bylo to za něj ,,na hlavu'' , když už jsme u toho ODS. A Bohouš Svoboda je gynekolog. Na co to bude? To raději nedomýšlet!!!
Dále: Podle ,,normálního'' Jurase jsem já zvoník špína a kdoví co ještě hnusnýho. Podle opět normálních lidí ze svého širokého okolí, na různých místech Čech, nikoli! Za co mě mají, to je skutečně moje věc a nebudu se o tom zde rozepisovat. Podle Ivana jsem jenom přinejmenším blázen, ne-li ještě další záporné charakteristické přívažky. On mi možná ani nevěří, že zvoníka dělám skutečně dobrovolně podle definice Wikipedie. Takže: Když jdu zvonit, není to jen v době, když náhodou hoří, a jako zvoník jsem tedy více v pohotovosti než dobrovolní hasiči nebo jiní dobrovolní kdokoli. Příjmy - 0. Když to moje zvonění vychází na pracovní den, musím si vzít dovolenou z práce, protože zaměstnavatel tuto službu pochopitelně nehradí. Příjmy - opět 0. Na všechna místa jezdím vlastním autem (pardon, popelnicí) a nikdo mě nedotuje. Příjmy - 0. Když mi nějací lidé dobrovolně dají menší finanční obnos za zvonění např. za zvonění jejich zemřelým, neodmítnu a peníze šetřím na chybějící zvon v domovské zvonici. Příjmy - : Když lidé hodně umírají a pohřeb jde z kostela na hřbitov (což je z finančních důvodů v dnešní době velmi sporé), a pozůstalí jsou štědří, dostanu tak asi - 200 Kč / za dva měsíce. To ,,krabicáři'' na Hlavním nádraží mají v klobouku mnohem víc, takže to nelze považovat za osobní mzdu.
Takže závěr vašeho soudu sumasumárum skutečně vychází (dokonce logicky!), že blázen skutečně jsem, a zároveň špína, protože nejsem také podle Jurase normální jako ostatní normální (což je politicky špatně), když navíc nezastávám Jurasovy zvrhlé názory. A kdo je nenormální, zaslouží vyřadit ze společnosti jako vřed. Proto je mi ostatně stále těmito ,,normálními'' lidmi stále připomínáno, že když jsem jednou napsal, že se tady na to vy..ru, že nedržím slovo. A dá se? - Fakt debata čtvrtá cenová..., když jdu kolem takový hospody a zrovna mají otevřená okna, aby tam aspoň trošku vyvětrali, mám pocit stejný. Když utrousím poznámku, co se ozve? To samé, co zde na Svíci... Takže to je spíš cenová skupina desátá, je-li taková vůbec? Najděte si taky co je to demagogie, prosím.

Odp5: Není všechno zlato, co se třpytí
Vlastimil Čech, 3.12.2010 12:02

Pane Zvoníku, bylo by, myslím, ku škodě, kdybyste debaty opustil trvale... Ovšemže se nemohu úplně ztotožniti se všemi Vašimi názory a postoji... na druhé straně by mě Váš názor rozhodně výrazně chyběl... Tedy prosím, zůstaňte...

Odp6: Není všechno zlato, co se třpytí
Neuvedeno, 3.12.2010 20:32

Asi bude platit to ruské pořekadlo, že každý blbne po svém tedy „Každyj duráčitsa po svajemu“ Prostě úchylku máme všichni. Někdo větší a někdo menší, ale také má.
Kdyby byli všichni stejní, tak se ani lidé neuživí. Už jen to jejich zaměstnání je poznamená.
Na příklad je to vidět s učileli. Jsou různí, podle toho jak staré ročníky učí. Navíc všichni mají ve stárším věku už zničené nervy a mnozí se nejsou schopní ovládat. To proto, že jim nikdo nesměl ve třídě oponovat, tak si zvykli na to dělat takové věci, že by v dospělém kolektivu jako nadřízení těžko obstáli.
Dnes je to asi už trochu jiné, když je mohou žáci nahrát na mobilu a pak dávat k lepšímu.
Zrovna asi tak před dvěma měsíci jsem slyšel takový jeden úryvek jednoho učitele jak pravil žákům tak nějak:
Vezmeme zasedací pořádek a koho v lavicích nevidím. Blb, debil, blb debil, blb debil, atd, stále stejně, až nakonci v lavici je debil, debil. Toto si prosím dovolí ke svým žákům učitel říci. Leckdy si ani učitel neuvědomí, že žáci jsou v té třídě blbové a debilové hlavně proto, protože také takové mají své učitele, kteří je nic nenaučí. Konecně teď budou srovnávací testy žáků v čestině, matematice a jednom jazyku, protože jinak se vlastně ani nepozná kde jsou vlastně blbové a debilové a kde nejsou a kde je to jen šikana od učitelů.

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 3.12.2010 22:44

„Vždyť je to tu samý debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček - akorát támhle vzadu, to je snad jediná vyjímka, sedí dva blbečci vedle sebe!“

Jára Cimrman: Vyšetřování ztráty třídní knihy.

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 4.12.2010 2:36

A jak bys, mistr Juras, ohodnotil člověka, který tady na Svíci upřednostňuje mazáctví (jako na vojně) a ostatním služebně mladším zobákům zde vytýká, že jsou tady ještě málo času na to, aby tady prosazovali svoje hloupé, pro něj nesouvisející, rozumy. To je taky debil (nebo dokonce bývalý lampasák!) nebo raději rozumný a citlivý člověk (či střízlivě vypočítavý matematik)? He? Máš velice hodnotná měřítka!!!

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 4.12.2010 9:22

Zase mluvíš z cesty. Nepochopils, že to je citace? Nejsu zvoník, abych neustále někoho hodnotil.

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 4.12.2010 9:25

41 a 56 let se hádají jako náctieltí...

Dobře pánové...

Odp11: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 4.12.2010 17:56

Ty máš pocit, že se hádáme? :-) To je směšné ;-)

Odp12: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 4.12.2010 18:13

Ivan má pravdu, zvoník je skutečně Vladimír Molík od jakéhosi rádobysvatého většího Vojcka. Přečetl jsem si pár jeho plačtivých blábolů na netu a omyl je kategoricky vyloučen. Styď se, Láďo! :-)

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 5.12.2010 2:20

Lipovane,
jseš naprosto hloupý člověk, i když umíš brnkat do počítače a vybrnkáš si v něm svou domněnku. A já mám dodnes skutečně jen ten mobil, takže jsem primitiv, co si asi tvoří z mobilu osobní složitý web, že? A to si myslíš, že se tu předvádíš jako inteligent, protože se necháváš strhnout k víře v myšlenku (věříš drbům), která nemá nijaké rozumné základy a hlavně čestnou motivaci? Ta Tvoje převzatá myšlenka zde platí asi jako nějaká ,,Svícařská deviza'' pro davovou psychománii v požadovaný směr myšlení jak ho tady nastavil obdivuhodný Ivan ze Svazarmu, co? Teda máte to sice vymyšlený, ale v jádru dost vypatlaný. Vypadá to na velmi levný pivo. Ač nebyly dříve počítače ani mobily, tak s touto propagandou jsem se skutečně setkal jen u lampasáků na vojně.

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 5.12.2010 9:29

Lipovane,
jméno Vladimír a Ladislav jsou dvě různá jména, tedy nikoli stejná jako třeba Jan a Honza. Dokonce ani příbuzná jména Pavla a Pavlína není totéž jméno. Oproti tomu Marie a Maruška je totéž. Čili, kdybych byl Láďa a měl se stydět, nemůžu být jednoznačně Vláďa (a ani Vláda něčeho s velkým V natož s velkým L, o což opravdu nestojím!). Kdo by se měl stydět, tak to jseš akorát Ty ve svém pátrání ala ,,jedna paní povídala a jeden pán to snědl a pak se z toho po....''.

Odp14: Není všechno zlato, co se třpytí
Platfus, 7.12.2010 9:55

Zvoníku, právě ses nadobro odkopal, že seš Vláďa Molíků. Nevím, čím to je, ale Vláďové bývají dost citlivý na to, když jim někdo řekne Láďo. Vím to, jednoho takového popudlivého Vláďu mám ve svém okolí :-). Uznej sám, už není co zapírat ;-).

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 7.12.2010 10:05

Zůstává otázkou, jak do této mozaiky zapadá například můj šéf, jenž slove Vladislav. Z pochopitelných důvodů mu neříkám Vláďo ani Láďo, neboť jsem v zaměstnání velmi spokojen a tuze nerad bych měnil špajz. :-)

Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
Platfus, 7.12.2010 10:20

Klidně mu můžeš říkat Slávku, ale tím se problém defakto jenom odsunul někam jinam, protože hrozí jiné možnosti zmatení ;-).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 7.12.2010 13:44

Já bych mu říkala Drahoušku ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 7.12.2010 13:37

No zajímalo by mě, kdyby našemu Voloďovi někdo řekl Mirku :-)

Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
Neuvedeno, 7.12.2010 16:08

No Vladimír znamená „vláda míru“. Takže jméno je to dobré. Kdyby všechny ostatní byly takové bylo by to dobré. Jenže to dnes v Evropě nikdo není schopen se do válečné situace vžít. Válka to je především bída a zase bída a k tomu tyranie a nespravedlivost. Proto rodiče za války toto jméno dávali. Chtěli dát dítěti do vínku, aby se o vládu míru postaral.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 6.12.2010 8:10

co mě rozesmálo, je jeho oblíbené téma.

Vladimír Molík sice má s naším zvoníkem mnoho společného, ale všechny příspěvky, na které jsem narazil na stránkách modrého týmu a podobných, byly slušné. Sloh mi tam připadal taky o něco lepší. Ale profese, koníček a názory opravdu sedí :-) Tak nevím... ;-)

Odp14: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 6.12.2010 14:11

Jak nevíš, co nevíš? Kolik asi bude šestapadesátiletých pražských zvoníků? Tož si hlópé, Jurasu, nebo co? :-)

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 6.12.2010 16:19

:-D To mi nedělej. :-) Hned první věta mě dostala do kolen: „My jsme parta zvoníků, která je nejlépe vybavená nejlepším smyslem mezi všemi zvoníky.“

Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 6.12.2010 16:55

No jo...co chceš po sedmnáctiletém smradovi...mně úplně stačily hrubky, které nejlépe vybavený majitel nejlepšího smyslu naflákal na poměrně stručné stránce. Je vidět, že zvoník je víc než povolání, jde doslova o diagnózu. Mimochodem, zanáším se hříšnou myšlenkou, založenou na cca poloviční pravděpodobnosti, že samotného pana Molíka máme zde. Ale prozatím jen 50%. :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Není všechno zlato, co se třpytí
Platfus, 6.12.2010 17:52

Předložený důkazní materiál vyznívá přesvědčivě :-). Jak pokračuje další vyšetřování? Za jiných okolností bych to možná odsoudil jako ukázkový projev „kyberšikany“, ale to bych nesměl znát Zvoníka.

Odp18: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 6.12.2010 19:14

Kyberšikana je něco trochu jiného, či spíše podstatně jiného a vyšetřování už skončilo, viníky jsou všichni. Pořád nemůžu přijít na to, koho mně zvoník na fotce připomíná. Je to filmová postava, která v nějakém kinosnímku typu zfilmované verneovky zajišťuje technické zázemí hlavnímu padouchovi. Zkrátka někdo jako Orfanik v Tajemství hradu v Karpatech. Furt se toho nemohu dobrat... :-)

Odp18: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 6.12.2010 19:15

Prdelka je, že Zvoník jiné osočuje z hamtáctví a užírání ostatním životního prostoru neetickým chováním a nemravnýma ziskama, přitom je mnohem bohatší než ty kterým se vozí po zádech za nemravný život zbohatlíka.

První kategorie ve Vokovicích za pár šupů, auto, parcela, no prostě skutečnej chudák zkoušený nesnesitelným životem. Práci kde se nemusí o nic starat, pouze si odbušit svojí šichtu a pak klidná hlava a čas na obrážení zvonic. Co se týče hmotného, tak bych klidně měnil. Prostě klídek a pohoda. Šmejdi jsou jenom ti ostatní třebaže si musí místo obrážení zvonic pro svojí radost a potěšení vydělat na zařízení na kterém se musí každodenně starat ve vlastní režii o nejsté živobytí a z něj platit péči o těžkého invalidu na vozejku a víc než osmdesátileté mámy o berlích. Tedy sám zvládnout péči o dvě domácnosti skoro 50 km od sebe.

Jo,jo, má to ale Zvoník kliku, být v pohodě a mít čas na svoje radosti na zahradě a duchovní život. Jenom těžko skrývám závist. ;-)

Letadlo mu seženu za cenu dvou metrů čtverečních jeho bytu. Třeba takový Straton ve slušném stavu se dá dneska koupit za cenu nového mopeda.

Stačí se umět narodit. :-) Má to ale někdo kliku, pukám závistí.

Odp19: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 6.12.2010 19:25

Nevím, kde Ládík bydlí a co přesně dělá a hlavně je mi to ganz egal. Je ale fakt, že podle všeho by měl děkovat osudu za umetenou cestičku životem. Namísto toho Láďa bohužel kvičí jako zapíchnuté prase a vždy je ochoten vyjmenovat nejméně deset občanů, kteří mohou za jeho strašný osud. :-)

Odp18: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 6.12.2010 20:14

Platfusi, kyberšikana? To mi připadá trochu přehnané - zvoník nás napadá jenom tady na svíci a žádný významější útok nepodnikl. To mu asi opravdu křivdíš ;-)

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
iva, 7.12.2010 8:00

Ale mi se ty stránky líbí a musím uznat, že pokud sednáctiletý kluk zřídí takové stránky má dobrého koníčka a má tam jen jednu chybu výkendy to je vše. Je to záliby jak v historii tak v tom, že těm lidem něco předá a líbí se mi to i kdyby to dělal i ze zištných důvodů. Taky chodím na beadwork a holky se tam chlubí kolik už do korálků investovala a myslím každá své výrobky dobře zpeněží. Jenže ted nevím jestli je dobré se tady vůbec otevírat a svěřovat tak jako zvoník. Člověk je potom jak otevřená kniha všechno si přečtou a někteří i ublíží.

Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 7.12.2010 10:17

Jasně, Ivo...ale pokud se z nějakého důvodu stydím za svou reálnou osobu jako zvoník, nebo si prostě jen nepřeji odhodit závoj, určitě nebudu do informačního toku sypat desítky indicií, které mohou ostatní uživatele spolehlivě dovést k odhalení mé skutečné existence. Buď pomlčím úplně, jako to dělá třeba Tlapka, nebo prozradím jen něco, jako činím já, ty, Ivan, nebo Juras. Samozřejmě také mohu lhát od A až do Z, jako romantická čárkotečka. Tam je ale problém s dostatečnou kapacitou paměti, neboť dříve či později vyjde lhaní najevo a Romantik se už ani nepokouší o odpor. :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Není všechno zlato, co se třpytí
iva, 7.12.2010 11:17

No nepotěšilo by mně, kdyby mně někdo odhalil i když to je život. Ale v osobním životě jsem dost otevřená a to mi pak dělá potíže. A bojím se až zas někde budu pracovat co bude jak se zas druhým otevřu a oni mně budou mít za chvíli přečtenou.

Off Topic
Lipovan, 7.12.2010 11:48

Docela mně vadí visačky se skutečnými jmény prodavaček, úředníků, zdravotních sester, atd. To je tuze špatně, tito zaměstnanci by měli mít jen číslo, nebo jiný kód. Až přijde Láďa Molík do prodejny potravin, učiní prodavačce neslušný návrh a ta ho pošle do p®dele, aby si mohl stěžovat řediteli, že prodavačka č. 236 na něj byla zlá a (samozřejmě) arogantní. Ale pokud má holka na klopě uvedeno Lenka Novotná, může Láďa pátrat dál a brzy zahájit klasický stalking. Divím se, že zákon podobné zaměstnavatelské praktiky výslovně nezakazuje. :-(

Odp12: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 4.12.2010 18:24

Omg tak si to nazívejte jak chcete „Zase mluvíš z cesty. Nepochopils, že to je citace? Nejsu zvoník, abych neustále někoho hodnotil.“

;-)

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 4.12.2010 19:55

:-) To je podle Tebe hádka? :-)

Odp14: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 4.12.2010 20:54

Ano, tak bych posledních 10 příspěvků mezi Vámi a zvoníkem klidně nazval.

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 4.12.2010 21:27

Dnešního dne se vůbec nic nestalo, milé děti, všichni jsme zajedno, není o čem hovořit a můžeme jít klidně spinkat. Dobrou noc.

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 6.12.2010 13:14

Každý myslí že má Pravdu - záleží na úhlu pohledu.

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 4.12.2010 9:55
Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 4.12.2010 9:53

;-) Pane Bože, to je neštěstí, to je neštěstí! :-)

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Neuvedeno, 4.12.2010 20:09

Řekl bych, že neexistující Jára Cimrman je napsán učitelem na základě jeho zkušeností. Zřejmě ta nahrávka byla s tohoto vystoupení divadla, já jsem myslel, že to bylo ze školy. Tak se omlouvám. Ovšem to, že se někteří učitelé nejsou schopni se ovládat a mají ve vyšším stáří špatné nervy na tom trvám. Mám bohaté zkušenosti. Moje žena je učitelka v důchodu.

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 4.12.2010 20:35

Ale klidně je možné, že jste to slyšel od nějakého učitele. Je to dost citovaný výrok a možná už taky zlidověl, podobně jako třeba „hujer“ ;-)

O nemocech z povolání nikdo nic nezpochybňoval, myslím :-)

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 6.12.2010 20:31

Teda pane Neuvedeno, já bych učitelům povolil každou dekádu nějaké to procentíčko ztratného jako kompenzační náhradu za zničené nervy.

Že ruku líbám a vzkauju Vaší ženě. Iv. :-)

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 11.12.2010 15:12

To člověku takhle ujedou nervy a: šup hlavičku pod vodičku! Ne že by se utopily, to né.... Ale napijou se :-)
(hra Akt - Jára Cimrman)

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 11.12.2010 18:26

Ty se ho učíš nazpamět, ne? Tak bacha abych tě nepřihlásil do nějaké soutěže. :-)

Odp11: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 11.12.2010 18:42

Juras je v tomto ohledu docela výjimka. Zatímco ke Švejkovi zaujímají Moravané víceméně vlažný postoj, Cimrman je na Moravě naprosto mrtvý pojem, neboť vyznívá příliš „čecháčkovsky“. V občanské anketě o Největšího Čecha se Cimrman údajně umístil na prvním místě (leč díky své reálné neexistenci nemohl kandidovat). Moc rád bych znal konkrétní residenturu Járových voličů; skromně předpokládám nejméně 90% vítězství Čechů nad Moravany. :-)

Odp12: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 11.12.2010 21:45

Tak to nevím. Neznám zdaleka všechny moraváky, ani jsem nedělal žádný průzkum. \\v mém okolí je ale hodně frekventované, že se občas použije nějaký citát z cimrmana. Nebo z nějakých smoljakových či svěrákových filmů.
Když byl synátor v první nebo druhé třídě, přišel o přestávce k ke své mamince. Ta zrovna mluvila s ředitelem. On se k nim otočil, podíval na hodinky a řekl :„Už bude zvonit“. Manželka s ředitelem na to jednohlasně: „Děkujeme, Hujere“. Chudák nechápal a raději šel do třídy. Časem, když se u Jáchyma výborně bavil, upozornili jsme ho na onu scénku a připomněli mu tehdejší příhodu. Kupodivu si na to vzpomněl :-)

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 11.12.2010 21:46

A, houby Jáchym. Mareček to byl... Teda Tuček. ;-)

Odp12: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 11.12.2010 22:00

To mě nikdy nenapadlo, ale koukám, že to má Jura docela zmáknutý. Oceňuju! Vzpoměl jsem si že jsem chodil na základku s Jaroslavou Zimmermanovou. Doufám, že se holka vdala. :-) Teda, nechtěl bych se jmenovat Klement Gottwald nebo Kateřina Veliká, asi by si s tím jménem docela užila. Jára Cimrman je o víc než dvacet let mladší kdyby neměl dva tatínky, tak by mohla být jeho maminkou.

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 15.12.2010 10:56

Nebylo tam ještě jedno n - Zimmermannová? Můj bratranec se jmenova Hermannsdorfer.

Odp14: Není všechno zlato, co se třpytí
Platfus, 17.12.2010 18:14

Problém je, že v případě bratrance nepomůže ani když se ožení :-(.

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 21.12.2010 7:54

Však se špatně oženil, dostal Parkinosna a už umřel. Jeho sestra Hermannsdorferová byla slavnou žokejkou, vzala si syna spisovatele Schulze, ale nepřejmenovala se, když byla slavnou žokejkou.

Odp5: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 3.12.2010 17:10

Zvoníku. Kdo je nenormální, obohacuje všední běžnou realitu. Se samou normalizací jsme nedošli nikam. Teď je doba protinormalizace a vývoje originálních osobností.

Odp6: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 3.12.2010 18:59

To je pravda, Tlapko.
Ale musíš připustit, že hajzlové budou míti vždy navrch. Co z toho vyplývá, to zde můžeš klidně rozvést.

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 4.12.2010 20:41

Nikdo nemusí nic připouštět. To je univerzální pravidlo, jinak to být nemůže. Viz Zaslouží si naši důvěru?. Jestli o tom chceš diskutovat, tak lepší to bude u článku, k němuž se to tematicky hodí.

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 4.12.2010 20:49

Vyplývá z toho, že pokud chcete mít navrh musíte být hajzl.

P.S.: Dělat zvoníka Vás baví? To je ten důvod proč to děláte, že ano?

Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 5.12.2010 1:23

Tony,
kdybych zde vysvětloval sáhodlouze, dopodrobna a všemožně složitě a třebas i duchovně, proč dělám ručního zvoníka, tak jsou lidé, kteří to stejně nikdy nepochopí, proč to dělám; a když náhodou tu možnost a schopnost, chápat to při své inteligenci, přesto budou mít, nikdy ji veřejně nepřiznají, a budou stále navenek tvrdit, že to nechápou nebo to budou přisuzovat jiné mé věci jako motivu z těch horších lidských charakterových vlastností, které má dozajista každý. Tedy i Juras a jemu podobní, co se Jurasem nechají vždy zmanipulovat.
Myslím, že tato odpověď je dostatečně výmluvná na základě různého poučení a vysvětlení (které jsem získal) z příspěvků např. Lipovana, vlastně i Jurase, Ivana apod., co tak většinou ve všelikém svém hodnocení ostatních na účet těch všech ostatních také činí. Když se ovšem někdo ozve nebo vzepře, a nedej Bože vytvoří i protiútok, stane se zákonitě terčem výsměchu a ponižování. Takže zase jen a jen a jen a jen lampasácké mazáctví v civilu (pardon na Svíci)... No uznejte, má to cenu se virtuálně stýkat s takovými burany? Komu to všechno nese požitek? Pouze drbnám a zase šíření různým nepodloženým drbům.

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 5.12.2010 7:27

Nemusíte dopodrobna ani sáhodlouze. Je mi jedno, že jsou lidé kteří to nepochopí a je mi už úplně jedno co na to napíše Juras nebo kdokoliv jiný.
Zeptal sem se protože to zajímá moji osobu a je mi líto, že mi nechcete odpovědět.
Budiž...

Odp10: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 5.12.2010 7:45

Podle správné estébácké teorie, nebo nově podle teorie dnešní BIS, není důležité usvědčit ,,pachatele'' na základě důkazů, že provedl zločin, ale vydedukovat takovou domněnku pro soudní spis, aby tomu ostatní lidé (zde na Svíci) uvěřili, že je skutečný odsouzenívhodný pachatel. Viz procesy a popravy v padesátých letech např. u pana Plocka v otázce telekomunikací. Takže čekáte z mé strany přiznání, a takže srovnáme-li to s minulem, rozpoutal to v této době zde inkvizitor Ivan - známá stará struktúra... Nápadně podobné události, že??! Akorát osoby jiné... Vy ostatní, co si přihodíte polínko, jste už jen jeho straničtí kolegové a tehdejší předáci z továren. Nikoli já, ale vy se styďte!

Odp11: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 5.12.2010 8:18

Vy jste na cracku nebo co?
Čekal bych od Vás jednoduchou odpověď... Respektive souhlas s tím, že to děláte protože Vás to baví.

Vy máte nějaký velký problém se státním zřízením a lidmi jako takovými co?

Odp12: Není všechno zlato, co se třpytí
zvoník, 5.12.2010 9:14

Nikoli problém. Nikoli na cracku. Já už to všechno vzdal a výsledek je nedůvěra. Někdy se tomu vůbec divím, že odpovídám.

Odp13: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 5.12.2010 9:25

Vzdal jste vysvětlování? Když ale stejně reagujete tak nechápu proč to nemůže být reakce na otázku...

Ale dobře, je to samozřejmě Vaše věc...

Odp14: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 5.12.2010 9:57

22Ti letý a 56tiletý a hádáte se jako malí kluci ;-)

Čím to bude, Tony? :-)

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
Lipovan, 5.12.2010 17:45

Ládík Molíků ovšem nejede v cracku, nýbrž se dlouhodobě veze na vlně české Ostalgie. :-)

Odp15: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 5.12.2010 19:26

Protože já tupec reaguji na hádku... To nemohlo vyústit v nic jiného než hádku :-)

Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 6.12.2010 1:01

To byla od Tebe velká bota. Teď z Tebe bud Lipotony nebo Tonivan nebo tak něco. Jo jo, a měls tak nadějnou budoucnost ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Není všechno zlato, co se třpytí
ivan, 6.12.2010 7:13

Vítej do klubu. Gratuluju!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp8: Není všechno zlato, co se třpytí
Juras, 5.12.2010 2:29

Formálně logicky správně, ale ta věta samozřejmě nemá univerzální platnost. Ani Zvoník ji tak nemyslel. Jako nejvyšší autoritu uznává jakéhosi katolického Boha a o tom si nemyslí, že by byl hajzl (jinak by kvůli němu snad nezvonil, ne?;-)

Takže hajzlové nemají vždycky navrch, protože nad všemi hajzly má navrch ten nejvyšší, ale já vím, jak to Zvoník myslel a souhlasím s ním - myslel ve skupině obyčejných nevýjimečných lidí. V tom duchu bych tě tedy opravil: Pokud chceš mít navrch, musíš být buď hajzl, bůh, anebo člověk s výjimečnými schopnostmi (jako např. chození po vodě, vstávání z mrtvých, schopnost vyrobit víno z vody, atp....);-)

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
Tony, 5.12.2010 7:29

Na výjímečné schopnosti nevěřím, v boha nevěřím. Tedy?
Sem spokojený jak jsem tu větu napsal a napsal bych ji stejně znovu.
:-);-)

Odp9: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 15.12.2010 11:02

Nějak nevím, co v mém případě by bylo „mít navrch“ kdo vyleze navrch spadne potom svrchu dolů !

Odp7: Není všechno zlato, co se třpytí
tlapka, 15.12.2010 10:59

Odpověď Zvoníkovi: Hajzlům to štěstí nepřinese, protože mají pořád málo. Mimochodem co je to „mít navrch“ konkretně?

Zvoníku,
., 8.12.2010 23:54

já se Vám divím, že „skáčete na špek“ zdejšímu triumvirátu hecířů LIJ; to jsou přece „diskutéři“ hluboko pod Vaši úroveň. Vždyť oni Vás hecují, abyste se rozčílil a prozradil na sebe další věci, kteří dosud oni nevědí. Vždyť jim nemusíte všechno o sobě říci ! Vždyť Vy přece nejste u zpovědi ve zpovědnici, a oni přece nejsou vysvěcení zpovědníci pod přísahou mlčenlivosti.

Radím Vám: „Práskněte za sebou dveřmi na Svíci“. Domnívám se, že ve společnosti jenom „Vašeho zvonu“ Vám bude lépe.

A pokud si chcete s někým slušným virtuálně popovídat, tak určitě někdo takový existuje i mimo svíci a bude Vám vděčný za občasný povzbudivý e-mail. Možná žije ještě některý z Vašich učitelů, nebo kolega z vojny, nebo kamarád z organizace turistů, nebo známý z dovolené ? Napište jim k vánocům a uvidíte. Přeji klidné vánoce a šťastný nový rok 2011.

Odp: Zvoníku,
ivan, 9.12.2010 3:26

Milovaný Romantiku, taky ti přejeme všechno nejlepší.

Nikdy jsem se Zvoníka neptal proč chodí zvonit a kolik za to má. Přesto od něj dostávám nevyžádané reference o nákladech na jeho libůstky v obrážení zvonic po Praze a v Čechách. Fakt to z něj netahám, ale jeho radosti a i jiné libůstky mu přeju, to já bych si je dovolit nemohl pro peněžní nedostupnost, ale aspoň, že on je tom tak dobře a může tak často dle svojí libosti navštěvovat svoje železná srdce zvonů a tak těšit to svoje. Mě nezbývá než mu to aspoň z toho svého srdce přát a poděkovat jemu laskavému zaměstnavateli za to, že mu ty dovolené v potřebných termínech uděluje. Romantiku, teď v době předvánoční zpomínám v dobrém i na tvého lampasáckého tatínka- lékaře, kterak pouštěl z kasáren zdravotní sestřičky na opušťáky nebo dovolené a sám si za ně bral služby aby mohly být se svýma rodinama a milencema. Zvoník má lampiony taky rád, tak si tady kluci o tom můžete popovídat, rádi si to pro poučení přečtem. Tatínek, hodnej lampasák musel být opravdu zlatý člověk, on doktor si bral služby za střední peronál v kasárnách sestřiček. To já jsem se Zvoníkem sloužil v takovejch velkejch kasárnách a nebyla tam ani jedna, jenom lapiduši. Dokonce i v armě kde byly zaměstnaný manželky lampionů byl trvalý dohled dozorčího. Kde že to bylo, už jsem zapoměl, nebo si to nikdy neřekl? Už si nevzpomínám, tak nám to připoměň, přeci to jsou jenom roky co jsem z Janovických lázní doma. V Janských lázních, tam bylo sestřiček opravdu hodně, ale nebyly tam zase kasárna, určitě si to nepletu. Díky!

Odp2: Zvoníku,
Juras, 9.12.2010 8:02

Kdepak. V těch kasárnách byl jenom Zvoník, Ty vůbec nevíš, co znamená slovo vojna a nedokážeš si představit, jakou měl chudák zvoník pakárnu. ;-) Vím to jistě, protože to napsal „ten, který se snížil na úroveň LIJ“ (alias zvoník). Dokonce si myslím, že si to nedokáže představit nikdo jiný na světě, jak se zvoník měl a má špatně. Všichni si z toho dělají srandu a přitom nikdo neví, o čem je řeč. Chudák zvoník... :-( A teď se ho navíc romantik snaží vypudit ze svíce...

Odp3: Zvoníku,
Lipovan, 9.12.2010 8:31

To je fakt. Zprivatizovat dvoupokojovku v Dejvicích za půl melounu, to je učiněná tragédie a vrchol lidského utrpení. Jen si představ, že by podobná rána osudu postihla tebe; odkoupit za tři sta tisíc korun dvoupokojový byt v Žabovřeskách. To už je na jeden lidský život příliš a člověk stižený takovými ranami Krista bezesporu aspiruje na kanonizaci. :-)

Odp4: Zvoníku,
ivan, 9.12.2010 18:29

Tsss, kdyby jenom byt, ale i betonovou skulptru-umělecké dílo, znaku SSM. :-) Jak sám říká. Jestlipak se o něj jako řádný spoluvlastník stará, chodí ho čistit a v zimě ometá sníh aby vynikla jeho krása?

Odp: Zvoníku,
tlapka, 9.12.2010 14:42

Teď si z toho udělaldrama.

Melodrama při hudbě zvonů.

Odp2: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 6.10.2010 6:52

Zodpovědnost partnera za to koho si vezme. Andrea je prototyp nezodpovědného partnera.;-)

Odp3: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Kelt, 6.10.2010 7:08

Nějak stále postrádám ten návrh konkrétních kroků, kterými Vy osobně hodláte autorce pomoci v její nelehké životní situaci, když jste k tomu včera tak horlivě vyzýval ostatní.

Odp4: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 10.11.2010 6:17

Milý Kelte,
nejdřív jsem vůbec nechtěl odpovídat k příspěvku - jak kdo konkrétně pomůže zmíněné dámě v nelehké životní situaci, ale asi to udělám:
Není to tak jednoduché, jak se to řekne nebo napíše a vyzve dalšího, co jako on pro to udělal, aby konkrétně pomohl. Jestli si někdo z vás myslí, že stačí té nešťastnici hodit pár drobných ze svého příjmu, jako náplast na bolístku, kterou si způsobila pomocí chlapa, a že si tím pádem já udělám čárku, že jsem alespoň něco dal, a tedy reálně pomohl a ostatní lidé nic, pak je to pouhý pokrytecký alibismus, že já ano a ostaní nikoli. Mám-li totiž s někým soucítit, musím se umět k němu alespoň částečně přiblížit a sdílet s ním jeho osud, protože kolem nás je tolik neštěstí a zoufalství, které přináší naše vysněná svoboda a demokracie, že by ani kamenný milionář a jeho celý plat nezvládal pomáhat všem neštastníkům, kteří to velmi nutně potřebují. Od toho je tady přece náš zloděj demokratický stát, který bere všechny pracující řádně u huby, aby údajně pomáhal sociálně slabým! Má to přece dokonce v zákonech! Kdyby ovšem pan milionář, mimo pomoc státu, nezištně pomáhal všem slabým, pak by nebyl tím milionářem, nýbrž byl by roven všem ostatním, čímž by se dostal příjmem do nižšího průměru. Tomu celému by se pak mohlo říkat sociální rovnost, ale museli bychom mít jiné společenské zřízení, na což pan milionář samozřejmě nikdy nepřistoupí! To, co dávají lidé dobrovolně, ale i milionáři, je jen vždycky almužna a mnohdy může někoho i urážet, i když se pan movitý chlubí do svého okolí (ale i do Svíce), že on přece dal a vyzývá kritiky společnosti, co dali jako oni. Rozumíš? Tak nedělej ze sebe andílka, který pomáhá slabším. Já konkrétně pomáhám osobně několika lidem, i když sám počítám každou kačku; lidem, kteří skutečně nemaj, a nikde nepíšu kolik jim toho dávám, protože když např. vidím, známého, který z hladu jí listí ze stromu, protože to listí je ještě zelené, tak to člověka opravdu vezme. A navíc, když se přesvědčím, že to jen tak nehraje, ale vážně to dělá z hladu, pak neuvažuji jestli mám a nebo nemám mu koupit nějaké jídlo. Ale i to vůbec nic neřeší jeho stav, protože za to může sociální politika tohoto státu, kterou mnozí zde vřele schvalují.

Odp5: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 10.11.2010 8:17

Na jednu stranu to vypadá, že něco vidíš reálně, když si stěžuješ o kolik peněz prostřednictvím státu okrádají politici lidi, na druhou stranu se netajíš nákloností ke komunistům a katolíkům, kteří toho historicky lidem ukradli snad nejvíc ze všech.Tak to tě moc nechápu.

Možná ale komunisty s katolíkama už brzy předběhnou socialisti z EU, uznávám, že je na světě více lidí a větší bohatství každého z nich, takže v dnešní době toho jde ukrást víc daleko rychleji.

Odp6: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 10.11.2010 11:17

Jurasi,
zde je jasné, že se na to díváš skutečně stranicky po vzoru vojenského politruka např. z Černých Baronů, a proto mě také tak hodnostíš. Nikdy jsem nebyl ani v jednom KSČ(M), a ani v KDUČSL, a dokonce ani v jiných stranách. Volím tak, aby ti slabší, kteří mají šanci se ještě dostat k slušným výsledkům voleb a tím pádem uspět, přičemž mě vůbec nezajímá politická orientace většiny blbů, nemlich Tvoje, ale zajímám se o lidskost, i když někdy nevybírám slova. Být křesťan neznamená totiž být v nějaké politické straně, aby bylo jasný! Proto mě nikdy nemůžeš pochopit a nemáš šanci to ani někdy udělat. Máš totiž zcela jinou nervovou soustavu přibližující se možná spíše té žebříčkové. :-)

Odp7: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 10.11.2010 11:39

Zvonečku Tobě se nikdo nezavděčí. :-)

Odp8: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 10.11.2010 20:12

Tlapko,
a divíš se? Pohlédni na to zase takhle:
Od května máme čistě pravicovou vládu ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, hájící zájmy ,,úspěšných'' a ,,schopných'', kteří si za uplynulých dvacet let ,,nahospodařili'' stamiliónové ba miliardové osobní majetky. My ,,neschopní'' a ,,neúspěšní'', kteří jsme i po listopadu 1989 ,,jen'' pracovali a šetřili ze svých průměrných a podprůměrných platů (naše chyba, že jsme netunelovali, nespekulovali a neokrádali spoluobčany), jim podle představ vládní koalice, máme utahováním svých opasků umožnit, aby si majetky ještě dál rozmnožovali. Tuto trpkou skutečnost všichni pracující lidé, včetně Tebe Tlapko, to vesměs pochopili, ale dnes nevědí co s tím. Proto se mnoho z nich rozhodlo vyloženě pro pštrosí politiku: Schovat hlavu do písku, nečíst, nesledovat všechny zprávy a uzavřít se do svých bytů a čekat... Čeho se ale v takovém případě mohou dočkat??? Že je zaměstnavatel bez udání důvodu vyhodí z práce. Že si už ze svých platů nebudou moci dovolit bydlet v dosavadním bytě, protože nájmy donekonečna stále porostou. Že si budou moci kupovat stále méně normálních potravin a léků, protože se zvýší i jejich ceny. Že nebudou už nikdy mít na lékařské ošetření, protože už nikdy nebude zdraví bezplatné. A to nemluvím o těch, kteří jsou již nějak tak zadluženi dnes, kdy nebudou např. moci dál splácet půjčky na zprivatizovaný byt aj aj. Nedělejme si iluze, že pravice se nechá obměkčit nějakými prosbami a apelem na své svědomí a sociální cítění. Ne. Ona totiž žádné sociální cítění nemá! Už i tady na Svíci je to vidět v článcích některých drsných pravicových přispívátelů. Velmi často ovšem někteří jiní říkají ,,mělo by se'', ,,kdy už někdo'' udělá to, či ono? Jenže, kdo je to ,,se'', kdo je to ten ,,někdo''? Tady není žádná vyšší síla, která bude hájit životní zájmy prostých lidí, i když jsem člověk věřící. Tou silou, která může něco změnit, jsme jenom my sami, kteří se tak hloupě ptáme a hloupě radíme, co s tím. Jsme to my, nespokojení s vládou pravice, která nás dnes odsuzuje k nekonečnému utahování opasků. Jen my svými hlasy ve volbách můžeme změnit poměr sil v parlamentu a v zastupitelstvech. Jen opozice dokáže hájit a prosazovat zájmy nás obyčejných lidí, pokud to myslí vážně. Proto nelze navždy rezignovat.

Odp9: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 11.11.2010 8:40

Tlapka plácne :„ale jsou vyjímky“. A TLAP_BLAF.;-) Na nepříjemné zvěsti se zde mlčí, nebo plácnou blbinky. Případně se Zvoník označí za křižobolševika. Svíce je dělaná jen pro adoraci pravičákům.;-)

Odp10: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 11.11.2010 10:41

Adoraci pravičáků, nebo adoraci pravičákům, Alíku? Vidíš jak katolicismus obohatil náš slovník zavedením výraziva do běžné češtiny? Adorace, Exkomunikace, Tortůra, ;-)

Odp11: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 11.11.2010 12:06

Ivane,
Tobě jde o slovník, abys odváděl pozornost od skutečné podstaty věcí.

Odp12: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 11.11.2010 13:38

Vladimíre Molíku,
myslíš podstatu věci čeho? Jsem připravenej si o ni zde popovídat pokud nebudeš vyhrožovat.

Podstatu věci jsem pochopil už jako dítě. Buď je někdo palicí nebo kovadlinou. To je naprosto většinovej stav. Jediná možnost jak nedostávat rány je se postavit mimo dopadiště. Neočekávám, že se mě dostane spravedlivého dílu tepla z velkého společného ohně na který nosím jinému dříví, ale hřeju se u svého malého na který si nanosím dřevo s lidma s kterýma se nám chce, případně poskytneme místo někomu kdo taky občas nějaké to polínko přinese.

Vidíš tam někde morální plíseň?

Odp13: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 11.11.2010 15:26

Říká se tady hlava do písku. Ale co se tím změní když budu hlavou a krkem kroutit co nevýše a nejšíře, jak bych to mohla ovlivnit? Uvidím co bude až to bude a budu řešit svoje problémy, až nastanou. Kdo chce něco změnit, může si založit Stranu pštrosů vystrkujících hlavy z písku.

Odp13: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 11.11.2010 21:22

V tomhle ne. To přiznávám.
Ale podle mě (alespoň z mé strany) se morálně nedá se unést to, že se k tomu všemu postavím úplně laxně, případně budu podporovat vítěze, který dle zkušeností vždycky zdegeneruje k všeobecně horšímu. To je vše. A když už si myslíš, žes mě objevil, tak Tě v tom raději nechám, abys dál nezvyšoval s Tvými kamarády mojí, podle vás, zápornou popularitu na této modré Svíci. Stejně mně to bude plad prtný. To je tak, když člověk něco plácne, co mu nedá, aby dodržel a někdo jiný mu to stále vmetá. Takže se pokusím v rámci Svíce vstrčit hlavu do písku a budu si hrát na to, co radí Tlapka. Za totality jsme byli povinni držet hubu a krok, tak si to zase radši svobodně zopakujeme. Myslím, že Svíce je v tomto velmi nebezpečná. A věř tomu, že takoví jako Ty, se obyčejných lidí bojí nejvíce před volbami, i když Ty zdánlivě s tím nemáš vůbec nic společného. Měj se.

Odp14: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Neuvedeno, 11.11.2010 21:54

Pane Zvoník, když Vás mám teď v diskuzi. Řekl bych, že s tou politikou to už tu bylo řečeno stokrát to samé. Já bych od Vás teď potřeboval poradit, jak to děláte při tom roubování stromů. Nějak se mi nedaří roubovat švestky. Chtěl bych je naroubovat, aby dávaly sladké zelené blůmy. Slyšel jsme, že se má vzít roub z blům v době vánoc a to z větví, které letos narostly nahoře na koruně stromu. Pak se mají dát rouby do stínu a vsadit přes zimu do země. Po jaru tyto větvičky roubů seříznout, aby vznikl čerstvý řez a asi tak na začátku dubna naroubovat. Co vy na to? Je to správně? Pak se má dát při roubování kůra ke kůře, aby ta míza pod kůrou mohla plynule proudit do nového roubu. Hlavně se má vše řádně stáhnout a všechna místa obnažená se mají zalít sadařským voskem se včelím medem. Je to tak? Stahovat pomocí igelitové pásky a po dvou letech pásku odebrat.

Odp15: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 12.11.2010 5:44

Podobně je to s česnekem. Řádky od sebe 30cm a stroužky 15cm. Záleží na odrůdě. Sypat dřevěným popelem a počínající náznaky kvetení ulamovat. Nadšenci pro tržní hospodářství kupují kvalitní čínský česnek a nehrabou se v zemi.;-)

Odp15: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 12.11.2010 15:01

Pro Neuvedeno:
Hlavní úspěšnost v roubování je mít zdravý nevyschlý spící roub, což má být loňský letorost bez plné mízy při odebírání. Jakmile ho odebírám už v době, čili pozdě, jak jeho mateční strom ,,nasadí'' mízu, i když ještě nejsou nalité pupeny, je zle. Když ho uříznu dřív, je zcela na mně a mých zkušenostech, jak ho uchovám do jara. Roub nesmí být probuzen teplem a nesmí také hluboce zmrznout. Já jsem zvyklý řezat rouby (mladé letorosty) koncem února, a pokud to jde, vybrat ty nejsilnější, ale tedy opravdu jen ty loni narostlé! Kvůli desinfekci je opláchnu celé v octové vodě a umístím je též celé do spodní části lednice do mikrotenu i s vlhkým čistým hadrem nebo vatou, do níž jsou zabaleny spodky roubů. Teplota v lednici by měla být něco málo nad nulou, ovšem maximálně +5 'C.
Pak je velmi důležité odhadnout, kdy se probudí venku zahrada v té lokalitě, a kdy je míza v nejsilnějším proudu. Obecně se říká, že malvice (tedy jablka, hrušky a jiné jádroviny, tedy nikoli peckoviny) se roubují nejúspěšněji tehdy, když v tom kraji začínají kvést trnky což je vlastně odrůda švestkovin. Tedy bych řekl, že nejlepší doba pro roubování švestkovin je, když pupeny podnože jsou těsně před rozpukem. Ono to totiž pak jde opravdu rychle. Před řezem je nutné desinfikovat nožík čistým alkoholem a do obou ran nezanést nijakou špínu a hlavně se řezu nedotýkat prsty! Míza proudí na hranici kůry a dřeva. Tedy tam by kontakt obou dřevin měl být co nejvěští a nejdokonalejší, kdy první očko roubu musí být posazeno tak, aby bylo co nejblíže kůře podnože. Je několik způsobů jak na to. Já užívám to, co se v daných průměrech větví zrovna hodí. Pak roub zkrátím jen na tři očka a na jeho konci máznu štěpařský vosk. Pak zabalím a fixuji spoj elastickou nelepivou páskou a použiji koupený štěpařský vosk tam, jde je obnažený zbývající řez. Vosk se dá ředit terpentýnem nebo i lihem. Pro zabránění vysychání celého roubovaného místa navléknu na celý roub a část podnože mikrotenový sáček a zajistím gumičkou na podnoži. Sáčku odstřihnu nahoře rohy kvůli dýchání. Roub má tak ochranu před možnými nočními mrazíky, před větrem a je vlastně jako ve skleníku s větráním. Když začne roub rašit, postupně otvory v sáčku zvětšuji, aby náhlým odstraněním sáčku roub neutrpěl šok z přímého ovzduší a větru, a nezašel. Když se s tím člověk mazlí, úspěch bývá zaručený.

Odp16: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Neuvedeno, 12.11.2010 18:39

Na jaře udělám s roubováním nový pokus. Česnek pane Alfonsi bych musel sázet teď, že ano. Oboum děkuji za radu.

Odp14: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 12.11.2010 18:52

Fakt ti hrabe, vím na co myslíš, ale buď si jistej, že bych něco takového nikdy, Nikdy! neudělal. Klídek.

Nevím proč sis vzal na mušku právě mně, ale ujišťju tě, že jsem měl takřka nulové výchozí postavení. Nepotřebuju, ba ani nechci, aby mě v životě někdo svítil na cestu, stačí když nebude zaclánět.

Teď mě Zvoníku, prosím, vysvětli kdo je to ten obyčejnej člověk kterýho bych se měl bát, nebo obráceně čím se ti zdám být neobyčejný? Vstávám do práce tak jako každý jiný, pracuju tak jako každý jiný, když je zima tak mě je stejná jako každýmu jinýmu, když pere slunce tak je mě horko tak jako všem. Na parkoviši v práci nepoznáš které auto je čí, kancelář je zařízena stejně jako šatna, sedáme k jednomu stolu, bavíme se o stejných věcech, chodíme ke stené doktorce, naše košíky v sámošce jsou stejně naplněné, bydlím v nejmenším domě, vlastně ve zobytněné garáži kvůli bezbarierovosti. Starám se o dvě invalidní ženské, obě s vysokým stupněm postižení, to padesát kilometrů od sebe. Vlastě jsem pečvatelem na dva 100% úvazky. Zloději se státním požehnáním jsou mýma blechama v kožichu tak jako mnohých ostatních. Syna jsem pohřbil, tak až dosloužej moje kosti asi budu muset řešit sebeukončení. Pracuju na stejné mrchožrouty ( ne všechny) ve státní správě jako ty. Tak už se prober a přestaň nad sebou brečet a přisuzovat jiným politické barevnosti, ujišťuju Tě, že jsi vedle. Jen tak mimo, vypadá to, že je v jednání, že poslední vatikánské dogma není, že Bůh je všudypřítomný a trestající soudce, ale že pustí do bran nebeských i hříšníky a peklo že zůstane prázdné. Blbý to maj nevěřící, ale co se dá dělat. Nakonec, kdo by se snažil se zavděčit, když už to má stejně spočítané.

Nejlepší nakonec.
Pštros nestrká hlavu do písku, je to žvást který se rozšířil z kreslené dysneyovky kde pštros vrazil při nějaké honičce hlavu do květináče. Jak vidíš největší krávoviny mají neobyčejnou trvanlivost, jen je přiživovat.

Odp15: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 13.11.2010 9:06

Ivane,
jestli mně hrabe, tak to Tvoje posouzení je velice relativní a nic si z toho nedělám. To všechno, co píšu je čistě jen moje zkušenost v životě. Já jsem si užil, když po mně (tedy po mé identitě) kdysi dávno, za mého mládí, pátrala STB. Jinak nic nedělali. Pouze pátrali. Možná to souviselo s vojnou, kde mě nezlomili a ani nenašli důvod mě pak ještě lámat, nevím. Pak po mně pátralo po i nové BIS a nikdy jsem se nedozvěděl proč. Bylo to zvláštní. Změnila se politika k údajně podle vás modrých k lepšímu - pravému, a jelo to po stejných kolejích. Jen si něco prý ověřovali. Čili jsem z nějakého mého neznámého důvodu dodnes v jejich evidenci, i když nejsem nikde politicky evidovaný, natož činný. Nikomu reálně neškodím, a trestní rejstřík jsem měl vždy čistý. Považuji se za obyčejného pracujícího člověka dělnického povolání, který má rozhodně nějaké vrozené sociální cítění a neobdivuje záhadné postavy moderní politiky a veřejného života, kteří disponují, ovládají a požrali nějaký větší majetek, o kterém nikdo neví, jak k němu přišli a proto nikdo po jejich identitě raději nepátrá. Ne tak ovšem u mě, který žije velmi skromně. To je skutečně záhadné. Svíci považuji za krajně nebezpečnou z toho důvodu, že nikdo z nás neví, kdo se tady pod přezdívkami vyskytuje a kdo komu zasadí ránu do vazu tím, že mu začne znepříjemňovat soukromý život, protože je pro něj holt politický odpůrce - křižobolševik a kušna. Z toho vznikl zřejmě původně i náš spor, že Ty a jiní jste mě začali označovat za bolševický element a zároveň plačku údajného svobodného režimu. Chápu to. Děláte to pro moje sociální cítění, které pravičáci naprosto postrádají, i když se chvástají, co pro chudinu dělají a už udělali... Čili poskytli někomu někde almužnu, a co jsem udělal jako já? (viz Lipovan)
Kdysi tady byla vláda jedné rudé strany. Nedá se říct, že to nefungovalo. Kolikrát mi zůstává rozum stát, jak mohlo to, či ono ekonomicky přežít a kdo to vlastně dotoval, i když nebyl člověk tenkrát tolik nenasytný. Nenasytnost se začala vytvářet u našeho lidu závistí k našim západním sousedům. Nenasytnost se projevovala za socialismu právě jen u těch zazobaných straníků (nebylo jich zas až tak moc a nežrali tolik jako dnešní podnikatelé) a také u těch, kteří jako s vládnoucí stranou sympatizovali, aby ze všeho těžili, a když se našla příležitost, podřízli jí krk a stali se pravičáky - podnikateli,a cesta byla volná. Nyní máme dvě hlavní strany - modrou a oranžovou, ale ve skutečnosti je to zase jen jedna dvoubarevná strana, která žije jen z pracujícího lidu a z toho, že ji lidé volí podle toho, kam je to táhne. Komunisty to logicky vyšachovalo. Kdyby ta dvojstrana byla jen modrá, začaly by v této zemi sociální bouře a opačně možná vzpoury podobné sametu. A kdo tuto dvojakost vládnoucí dvojstrany podporuje, nemá vzásadě sociální cítění, protože je to dáno vizí, že si každý může sám dopomoci k neomezenému majetku, a to je celá strategie. - Tak to prostě je. A tato dvoubarevná strana (hrající si před námi na dvě opozice) se musí bát o své preference vždycky v době voleb. Proto to všechno kvalitně řídí Tuneldědek s ansáblem specialistů a politologů z hradu, aby podvodem na lidi udržel politickou stabilitu. A protože je ale ta strana dvoubarevná a hraje před lidmi parádní divadlo, že jsou to dvě opoziční strany, má jistotu, že vždycky ve volbách nějaká půlka vyhraje, a krade se všude ve velkým dál. Takže i Ty se svojí skrývanou skromností, jaks tady vyjmenoval, to všechno podporuješ a musí se Ti zákonitě dařit, protože jedeš podle současné politiky, protože Ti zřejmě jde také především o zisk.
Jestli je toto všechno úlet, pak na to vůbec nemusíš reagovat. Ale moje hodnocení není závist, jak se asi domníváš, ale jen posouzení. A možná právě proto provádím dělnické povolání a bez nároku na odměnu zvoním řadu zvonů po Čechách. Nesnesl bych, kdybych jenom tušil, že v rámci svého osobního zisku stojím na něčí hlavě. Takže toto je moje, pro tuto společnost, skutečně špatná morálka, za což mě odsuzujete téměř všichni a vaše volba je obrazem celé vládnoucí politiky.

Odp16: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 13.11.2010 10:49

To je pro modré kušny nepochopitelné.;-) Problblík nemá šanci náročný příspěvek zvládnout.;-)

Odp17: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 13.11.2010 17:42

Ten je skutečně tak náročnej, že bych tě požádal o výklad, když dovolíš. Dík za laskavost. Iv.

Odp16: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 13.11.2010 17:12

Proč by, proboha, Zvoníku, po tvoji identitě pátraly tajné služby? To aby ti poslali povolávací rozkaz?
,,Nic nedělali, jenom pátrali. ?......?
,,Na vojně mě nezlomili a ani nenašli důvod mě tam lámat. ?......?

Mě tam taky nezlomili ale pořádně srali proč by mě měli lámat.
Info pro ostatní, sloužili jsme se Zvoníkem ve stejných kasárnách, já v jiné době (dříve) Janovice byly nárazníková kasárna Varšavské smlouvy s nejtvrdším režimem v republice. Předpokládaná životnost vojáka 3.40 min. Západní okruh, první sled, bojový hotovostní útvar kde se držela nepřetržitá bojová hotovost a součinnost, pouze se vyhlašovaly stupně. Někteří nevydrželi dryl a skočilo jim. V Janovicích byla největší sebevražednost vojáků v republice. Byl jsem na rotě s klukem který si šel po odsezeném trestu z příbramského tábora Vojna dosloužit vojnu do Janovic. Ten říkal, na Vojně, to byla hovno vojna proti Janovické.


To , že se starám o dvě invalidní staré ženské je důkazem toho, že jsem boháč?

No jo, Janovice, že mě to nedošlo! Musím končit určitě po mně jde KGB, jednotky OMON, Mosad, STB, BIS, CIA. SAS, Pššsssst. Oni nevěděj, že jsem neviditelnej.

Odp17: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 14.11.2010 2:36

Zase to, jak je u Tebe zvykem, překrucuješ a přiblbě nadsazuješ. Vůbec nevíš, jak tajná mašinérie tohoto státu funguje a jak se projevuje, když se někam zakousne. Co se týče Janovic, unikl jsem šikanu a teroru jenom tím, že jsem sám sebe ponížil na prosťáčka, kde nebylo zjistitelné, jestli to je skutečnost nebo to jen předstírám, takže jsem byl rád, že mě ve výsledku označili za ,,praporního blba'' a já nešel do lochu na Bory nebo nenasluhoval jako někteří mí vrstevníci. Samozřejmě byla podmínka mít naprosto v merku všechny vojenské řády a nenechat se z něčeho obvinit a nic nikde nepodepisovat, což bylo dost nebezpečné dát mnohokrát někomu z lampasáckých sviní najevo, že to s tím prosťáčkovstvím není zas až tak na pravém místě. Výsledek byl ovšem ten, že jsem po vojně byl téměř každý rok na cvičení na 54 dní, a tam jsem dostal co proto, protože to zase byl západní vojenský okruh, tedy většinou Vimperk (proto mám k Vimperku dost velkou averzi), kde se se záložními veliteli zacházelo jako se záklaďáky. Nechápal jsem proč jsem byl já terčem vojenské zvůle! Stačí? Rozhodovala o mně tenkrát OVS Praha 6, Čkalova. Na můj přímý dotaz proč to všechno, mi drze odpověděli, že mi do toho nic není a že si to vlastně zasloužím. To jsem nepochopil ani já, natož to budeš sotva chápat Ty s čím vším to mělo spojitost, když otec (voják z povolání) byl 5 let už po smrti a naposled nějakých 8 let sloužil ve voj. historickém ústavu na Žižkově. Tak si laskavě z toho nedělej prdel jako nějaký puberťák, že po sametu je všechno jinak a lepší. Teprve když jsem se přestěhoval na P - 10, frekvence cvičení záložáků na mém kontě ustaly, protože moje papíry dostaly jiné ruce nebo je ze šestky možná ani neodeslali. Bylo zajímavé, že v roce 2000, po ztrátě bytu rozvodem a po přehlášení zpět na šestku, o mě OVS Praha 6 opět projevila zájem a změnila mi zařazení tím, že mě vyřadila z výsadkového vojska na pozemní, aby mě prý mohla armáda zase použít. Nestalo se tak snad díky tomu, že jsem je rovnou ten den upozornil na znění přísahy, kterou jsem jako vojín skládal a na níž trvám a budu podle ní jednat, protože je to přísaha trvalá, a tedy ji nehodlám inovovat v něco politicky opačného, čemu vůbec nemusím věřit, a na níž budu všude v armádě upozorňovat, dokud nedostanu oficiální školení, které by mě politicky přesvědčilo o změně. Což vznikl pro ně zřejmě problém, se kterým by nebylo radno si zahrávat... Nevím.
Tak si laskavě nedělej prdel, protože Tys nic podobného nezažil a sotva ještě zažiješ, protože ses přizpůsobil dnešnímu systému jako guma.
Gumáctví je vůbec to nejhorší, co může být. Dokážeš si vůbec jenom v duchu představit, kdyby se v této zemi smělo beztrestně vraždit kohokoli na potkání, kolik lidí by se velmi rádo přizpůsobilo tomuto zákonu? Zkus si to jen představit! A vědomí, že se dnešní politika k této zatím jen iluzi o krok přiblížila, to mi nikdy nevyvrátíš. Zatím ten skrytě plánovaný úbytek českých lidí zachraňuje mnohem vyšší počet sebevražd, než bylo za totáče, a mnohé dnešní vraždy jsou dokonce raději kriminalisty uzavírány jako sebevražedné případy, nebo se jim přisuzuje podle okolností jiná nešťastná náhoda. Vůbec nevíš, co se tu děje a zajímá Tě, jako každého druhého, jenom vlastní zisk, což je vodou na mlýn celého systému. Když ovšem napíšeš, že to já mám těžký v životě, pak máš skutečně pravdu, ale jak Tě znám, myslíš to určitě ironicky, takže Tě v tom raději nechám a mysli si co chceš.

Odp18: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 14.11.2010 7:01

Mně poslali do Janovckých ,,lázní" z P. 10 ze Sobotecký. Asi před rokem-dvěma, jsem měl kurýrní let do Klatov, po předání zásilky jsem se zalítnul podívat do Janovic.(kousek) Kasárna stojej tak jak je známe, akorát natřeli nějaké baráky a natahali tam dráty, myslel jsem , že by se tam dalo i přistát ale kvůli drátům to nešlo. Z autoparku co byly BVP a tanky byl částečně autobazar a částečně motokárová trať. Ohromná prádelna je neustále v provozu, Třeba tam pere kpt.Marko s plk. Kohoutem a mjr. Bindr s nima. ( prý mjr. Těrazky.) Kusy plotu vlnitého plechu někdo odvez do sběru nebo použil jinak, ale nic tam není. Na západní straně kasáren je nějaká stavební firma, viděl jsem tam jeřáby a stavební stroje. Zámeček nad kasárnama-Klenová- pěkně upravili. Chtěl jsem se mrknout co nejblíž, tak jsem prolít kolem otevřenejch oken z nepřístupný strany na skalním ostrohu. Asi tam zrovna byl nědělní koncert. Chlapi kravaty, ženský nažehlený, hudebníci fraky. Všichni jsme po sobě překvapeně čuměli. Nikdo jsme vzájemně nečekal! Tak jsem to zvednul a mazal domu na KLBU Karlštejn. Ještě sem si všimnul , se stavěj nové domy těsně mezi kasárnama a Úhlavou, skoro u řeky. Zase budeme litovat vytopené kteří nemohli předpokládat, že když tam už jednou tekla řeka, že tam zase poteče, klidně se tam staví na navážce, zřejmě z výkopů při výstavbě kasáren na dně řeky, všude jinde místa tři zadečky. Tři prdele!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 15.11.2010 12:03

A co ta obrovská překážková dráha u Klenový na dnes už asi bývalém tankodromu? Ta byla přece zděná a největší v celém záp. voj. okruhu? Začali ji stavět někdy kolem 1973 a stavěla se ještě za nás o dva roky později. Vypadala šíleně. Marko byl za nás už majorem a přibyl v průzkumném praporu nonšalantní blb pplk. Koop, který neuvěřitelně koulel, při projevu na rozvodu do zaměstnání, očima a mrskal svým hustým šedivým obočím. A pak taky přibyl sadistický major Ungr, co si šlapal tak na jazyk, že nedokázal vyslovovat, krom jiných složitějších hlásek ani ,,L'', takže mu nebylo skoro vůbec rozumět v ničem, kdy jen staré mázy pochopili, co chtěl říci. Ovšem líto mi bylo poručíka Pernici, to byl mladý kluk, který se pak už z lazaretu nevrátil, protože byl náhodou přítomen v kovovém přepravníku PV3S, když v něm vybouchla bednička RG4.
Jó, Janovice!

Odp20: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 15.11.2010 15:15

Jo, Janovice! Jo, jo.

Republiku si rozvracet nenecháme!

Vytvoříme pevnou a neproniknutlnou hráz na ochranu socializmu a komunistické budoucnosti.

Takových tabel byly na cestě do kasáren a uvnitř snad desítky. Potíž byla v tom, že soudruzi tu hráz tvořili z nás. Škoda, že byla naše životnost počítána na vteřiny, ale nebylo počítáno s tím, že bychom si té radostné budoucnosti užili aspoň pár minut. / vědomá likvidace/
Tak si říkám, jestli se takovej Unger nemohl jmenovat třeba Alfons.

Mjr. Alfons Unger, to zní jako když to k sobě patří jako kráva s telátkem. Starej, moudrej, hodnej a zkušenej,- takový skoro táta.

Škoda, že ho tam nemůžem poslat za odměnu aspoň na půlroční zimní dovolenou s plnou penzí a zaopatřeným ubytováním s ostrahou. Jo, jo, dobře už bylo, musely to proněj být zlaté časy.

Rád bych přispěl.

Odp21: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 15.11.2010 22:31

Prosím Tě, to nebyl Unger, ale Ungr! Křestní jméno snad ani neměl, protože to byl přece major. Alfonse do toho vůbec nepleť, protože mjr. Ungr byl takový hovado, že by nebyl schopen sem napsat ani slovo. A jestli jo, pak by bylo všechno šišlavé tak, že by to nikdo nepřečet. V hubě se mu převaloval jazyk jako hadí mládě! Podívej, já úplně vidím, kam tím míříš, ale jseš na obrovským omylu! Buď si děláš z Alfa škodolibou prdel (jak bývá Tvým zvykem), nebo jseš blbej jako ti lampasáci v Janovicích a vidíš v každým třídního nepřítele. - To je Ti podobný... To, co se dělo v Janovicích, je totiž vidět, že vůbec nedokážeš pochopit svoji hlavou, protože tam byli všichni záklaďáci, včetně lampášů, za TREST pro politickou nespolehlivost a u záklaďáků zjištěnou třeba už jen politickou liknavost, která se projevovala až v přijímači! Což jsem byl já, protože první rok jsem Moravský zelený hovada strašně sral v Kromclu, což nebyl voj. záp. okruh, že? Ti, co se z toho posouzení chtěli ovšem ve strachu vymanit, byli přesně takoví, jak jsi je viděl podané Ty, čili se z nich stali bezohlední zelení mozci a také tak jednali ti, co jsem popisoval já, ale byla tam taky fůra takových, jako byl v Baronech např.myslím Macháček a jemu podobní. Také se proto stávalo, že se ze zbrojních skladů záhadně ztrácely ostré F1 a škorpíky, a nikdo nikdy nepřišel na to, jak je možné, že to bylo ze zapečetěných beden enzetu! Kontráši měli hnízdo v nízké budově právě u plotu z vlnitého plechu u silnice, a za jejich budovou, kde byla díra v plotu, že by tu prošel kůň, se tudy dalo v noci přenést úplně všechno, protože tam nehlídala nikdy žádná stráž, kamery tenkrát nebyly, a zelení mozci o ní zřejmě vůbec nevěděli! Já sám jsem tudy pronesl krabici 6kg ušetřeného imitačního materiálu, schoval v lese a poslal ji tenkrát na vycházce vlakovou poštou z nádraží, a v pohodě došla domů. Brácha se mohl doma po.... a potom později jsem si uvědomil, co by z toho bylo, kdyby se na to přišlo... Ale první Silvestr v civilu byl teda supr! Takový rakety a dělobuchy jako jsem měl já, neměl celý kopec Červený Vrch, odkud jsme to stříleli, aby to viděl i hrad. Byly s padáčkama! Jó Janovice! Vůbec o tom nevíš nic. Byls jen divák. :-)

Odp22: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 15.11.2010 23:09

Zase ušetřený materiál? No, přirozenost se nezapře. My jsme měli na vojně karpatského poláka Fečundu, který v civilu pašoval koně (Ale to byla píš legrace, kterou ho obdařili jeho spoluvojíni). A ten chodil do kuchyně ušetřit máslo a posílal ho domů poštou :-)

A když odjížděli do civilu, měl na sobě pod oblečením ušetřené tankánské čerňáky.

No jo, kdo šetří, má za tři. Ale ti podnikatelé, kteří dávají lidem práci a chtějí je tak vykořisťovat - to je teda verbež!

Odp23: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 16.11.2010 9:37

Juras,
Ty do toho nekafrej! Víš ho..., jak to na vojně chodilo a navíc na západě Čech! Tam když bylo jednou nařízeno, aby se určitý materiál spotřeboval, tak se dle rozkazu spotřebovat musel za každou cenu, jinak to bylo nesplnění rozkazu! A kdyžs po střelbách zjistil, že Ti něco zbylo a přiznals to, bylo to také nesplnění rozkazu! Takže, i kdybys to musel spolknout, muselo to zmizet, ale už bez kraválu, protože bylo po střelbách! Jenže Tys byl asi modrej krypl (myslím samozřejmě knížku, nikoli politicky, i když člověk nikdy neví. Třebas hnil někde v lampasáckým kanclu...) s těžkou protekcí, tak tady aspoň mlč o okrádání podnikatelů a šoupej nohama, blbe!

Odp24: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 16.11.2010 11:55

A je to pravda že na tom Západě Čech sem tam nějaký vojín přišel o život?

Odp24: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 16.11.2010 12:05

Už jsem tady někollikrát psal, že jsem byl u tankánů na Doupově. Jestli Ti to něco říká, nevím. Ty se svými výpady jenom neustále ztrapňuješ. Prostě přiznej, že rád ušetříš z cizího a je to. Všichni jsme jenom lidi :-)

Odp25: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 16.11.2010 12:06

Já si myslím, že tam o život přišel jenom zvoník, ostatní neví, o čem mluví ;-)

Odp26: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 16.11.2010 21:15

Juras,
říkám nechlastej a neplácej. O život jsem díky Bohu na vojně nepřišel a Doupov znám jak svý boty, protože jsme tam měli několikrát v zimě v terénu ,,přežití'' týden až 14 dní, monitorovali a hlásili na naše ústředí pohyb železných krabic. Kdybys nebyl v teple v tanku s proviantem, asi bys v terénu, bez žrádla a ocelové střechy nad hlavou v tom mrazu, chcíp a okousali by Tě akorát divoký prasata, kterých tam taky bylo jako much. My s nima totiž kamarádili, protože mám lezli do zemljanek! Nejvíc jsme se tam živili šípkama. Těch tam bylo všude tuny.
Jinak k tomu šetření musím polopaticky říct, že šetřit se dá zásadně jen z toho, co nespotřebuješ ke své činnosti, pokud splníš úkol. Spotřeba v tom případě bývá obyčejně podle norem plánovaná, a kdo matroš v dobrém vědomí a svém umu nepoužil jinak, muselo se to vždycky vyhodit, aby se udržel limit materiálu pro příští rozpis, protože příště nikdy nevíš, jestli Ti to nebude ke splnění úkolu chybět. Budeš se divit, ale to platí i dnes ve výrobě u pana podnikatele. Takže když se jedná o Tvůj vlastní příděl k něčemu a náhodou zbyde, šetříš defacto ze svého přiděleného. Když něco ale prostě záměrně rovnou ukradneš nebo násilně ,,ušetříš'' s následkem snížení kvality služby nebo výrobku, je to ta krádež, o které Ty píšeš, a ze které mě Ty úmyslně podezříváš! Jenže Tvůj vychlastanej mozek todle nikdy nepochopí nebo chápat ani nechce, protože jseš asi Maďar šouplej Moravákem a umíš akorát střílet marťany na počítači. Odpusť, ale takhle to já vidím podle toho, co tady píšeš.

Odp25: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 16.11.2010 21:41

Pro Tlapku:
Na vojně to bylo zcela běžné, že když byli např. vysláni motostřelci do terénu v OT (např. ve fugu - to je kolový obrněný transportér), tak bylo velice častým požadavkem, aby velitel vozu čněl při jízdě pro lepší rozhled vrchem vozu ven. Když byl řidič méně zkušený, tak to celý v terénu někdy otočil na střechu, a jelikož ochrana nebyla žádná a ani možná, veliteli ulítla hlava jako oříšek a domů jen přišlo oznámení, že synek na vojně přišel o život. Já sám jsem zažil to, že když jsme měli zimní přesun po okrskách třetí třídy, tak vozidlo před mým vozem šlo do smyku na úzkém mostě vysokém asi 8 m, přerazilo zábradlí a spadlo na ,,krovky'' kolama vzhůru do mělké říčky. A co myslíš jak to dopadlo, když OT - fug nemá boční dveře a leze se střechou, protože je obojživelný. A to vůbec nepíšu o těch mrtvých zastřelených při nějakých akcích nebo sebevraždách vlivem depresí. Psycholog za totáče neexistoval. Byli jenom kontráši.

Odp27: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 5:58

Jenom neustále potvrzuješ, co já říkám od začátku. Je to pro tebe normální. Věci určené k vyhození si nesmíš ukrást, nedávno byly případy, kdy supermarket vyhodil zaměstnankyni, která ukradla chleba určený k vyhození. Prosťáčci jako ty se nad tím pohoršovali, potože jim nedochází, že to je obyčejná sprostá krádež. Materiál, který dostaneš k výrobě něčeho není tvůj. Ani v dobách, kdy bylo všechno všech, se to nesmělo krást. Jenom si na to někteří lidé zvykli a berou to jako normální.

Odp28: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 17.11.2010 8:46

Můžeš mi laskavě, pane Juras, prozradit nač ta obrovská přísnost připomínaná od Tebe v tom, co je určeno vyhodit nebo už vyhozené, nebo určeno do šmelce, kde za to nic není jako za druhotnou surovinu, a naopak se za likvidaci musí draze platit a je s tím práce? Tak proč ta obrovská přísnost k těm, kteří věc zdarma zlikvidují k minimálnímu svému a zbývajícímu využití, a tedy se to raději z jejich strany považuje za sprostou krádež, zřejmě proto, aby se nedej Bože!, nějak obohatili? Můžeš mi to laskavě vysvětlit? Jen abys byl tak také přísný vždy i ke všem svobodným podnikadějům v tom, co to je a není krádež podle zákona a proč je státní kasa v takovém stavu v jakém je, když stát a to všecho okolo řídí ekonomičtí odborníci pomocí zákonů! Můžeš mi to laskavě dopodrobna vysvětlit, co je to sprostá krádež, když se při stavbě garantované státem, ale i jinými, na konci prací zahrne nepoužitý materiál za statisíce, ba milióny, do země (čímž se zničí), aby se tak maskovala jeho spotřeba? Nekritizovali se právě za toto komunisti a jejich rozhazování za totáče, protože kdo si před tím něco z toho uždíbnul, rozkrádal socialistické vlastnictví. Jak to koresponduje s dneškem a Tvým hodnocením, co je to sprostá krádež? Za ten nastávající bankrot ČR si jako můžeme my dělníci sami, když někde něco ušetříme a navíc ti, co vybírají starý chleba a žrádlo z kontíků, aby nechcípli? Ty si fakt koleduješ o přes držku! Nakonec, von se někdo určitě najde, kdo to udělá za mě... Nač se s Tebou nervovat... Moravské heslo vždycky ostatně bylo: ,,Nevadí, že dostanem přes hubu, jen když se hádáme a perem!'' Tak holt podle něj jedeš, no...

Odp29: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 9:30

A co kdyby si vzala těch chlebů sto a prodala je po koruně nebo úplně zadarmo? Už ti něco dochází? Komu a jakou škodu tím způsobí? Kolik se potom druhý den prodá čerstvých chlebů?

S těma národnostníma narážkama už seš fakt trapnej. Bez ohledu na národnost - ty seš jelito.

Odp30: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 17.11.2010 11:16

Brala bych kdyby tak striktně postupovali i když veme něco někdo z úředníků, ale to ne. Ti si můžou v pracovní době kopírovat pro svoji potřebu nekontrolovaně. Všechny resty se zametou pod kobereček. POkud si někdo přilepší tím, že si vezme prošlý chleba...Nechápu proč tě to pohoršuje. Lepší je krmit potkany?

Odp30: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 17.11.2010 11:24

Proč platit ve vlaku když by na určené místo jel podle jízdního řádu tak jako tak i bez toho abych se svezl?

To, že byl spoj zřízený jako služba placená právě cestujícíma je přehlédnutelný fakt. Ne?

Pekařům a obchodu bych doporučil aby ho pekli méně a srali na to jestli si ho bude moc koupit někdo ještě v šest večer. Proč mařit vlastní práci a opotřebovávat si stroje a platit dopravu a skladné. Ušetří suroviny, energie, pracovní režie, pojištění a náklady na likvidci. Jako vydřidušský podnikadějové by mohli zvýšit utvořeným nedostatkem cenu a pořádně si namastit kapsy i za méně odvedené práce. Já bych byl pro to, aby si mohli neplatící chodit z hygienických důvodů a ochrany jejich zdraví rovnou do regálů zvláštním vchodem. Fronty na placení u pokladen bych nechal pouze blbcům:

Odp31: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 11:36

Ivo, Když budeš péct chleba, budeš ho rozdávat zadarmo? Nebo budeš raději, když si ho lidi budou kupovat? Tipuju, že jako každý jiný pekař budeš „vydřiduch“, tak budeš chtít, aby Ti za něj lidi platili, ne?

Co na tom nechápeš? Když chleba vyhodíš, lidi si zítra koupí čerstvý. Když jim dovolíš vzít si vyhozený chleba, nikdo od Tebe nový nekoupí, protože se budou cpát tím starým.

Odp32: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 11:41

A tak vlastně by to spoustě lidí vyhovovalo - řekněme 100 bochníků si lidi rozeberou zadarmo, tím pádem se druhý den prodá o sto bochníků méně. Těchto sto bochníků bude po zavíračce opět zadarmo. Paráda!

Až se výrobce zachová racionálně a začne vyrábět o sto bochníků méně, jak dobře radí Ivan, nezbude da zvonivé šetřílky nic a půjdou na podbořanský kozinec žrát šípky. Ale spíš myslím, že takoví chytráčci si při nedostatku chleba udělají zásoby a nezbude žádný na ty, co ho nikdy nekradli.

Odp32: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 17.11.2010 11:43

Jenom pro doplnění informace. Pekařské ,,přebytky,, jsou krmnou surovinou za kterou smluvní odběratel řádně platí.

Odp32: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 17.11.2010 11:44

Je mi to jasné. Takový trest je ale příliš. Někdy kupuju včerejší chleba. U nás pečou KLimkovický moc dobrý, ale pecen stojí 31kč takže ho mívají mín, ale já beru skoro každý den. Říkám si, že tím podporuju tu dobrou pekárnu, protože fakt za tak kvalitní chleba je dobré si připlatit je i sytější než ten za 24kč. Na jídle se nemá šetřit, ale trestat za prošlý chléb?

Odp32: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Platfus, 17.11.2010 11:49

Já nevím, přátelé, příklad s prošlým chlebem, pokud ho mám pro vlastní potřebu, mě nějak nerozhořčuje. Možná mě víc rozhořčují opačné reakce. Skoro si říkám, že kdybych byl v situaci, že bych to potřeboval, asi bych se zachoval stejně, takovej jsem morální odpadlík. Rozumím argumentům Jurase i Ivana, kam bysme to dotáhli, kdyby to takhle dělal každej. Ale s morální očistou by podle mýho bylo namístě začít tam, kde skutečně o něco jde. Tak mě napadá, skoro abych se zastyděl, že ve své pracovní době píšu na Svíci a svému zaměstnavateli tak defakto činím újmu, co se týče pracovní produktivity...

Odp33: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 17.11.2010 11:50

Ten klimkovický jim málokdy zbyde, ale někdy se stane, že je u kasy půlka za 9,-kč tak ho beru, protože tento chleba je dobrý i za tři dny. Ale právě vždy beru i celý čerstvý, protože mi je jasné, že by jim zase ten můj bochník zbyl. My to tak jak tak sníme třeba k polívce. Je blbé v práci krást. U manžela jednou přišel nový zedník, kterého vyhodili odněkud, že si vzal kousek takové te textilie co se dává pod omítku. Viděl ho právě jeden z těch kancelářových palonů tak mu to neprošlo.

Odp33: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 17.11.2010 11:56

Bud rád.´Nejsi jediný. Šla jsme jednou kolem dveří naší sekretářky tak se culila na ten počítač... Někde to mají zakázané třeba segře furt říkám at mi odepíše na meil a ona v práci nemůže nechce riskovat. Dělá i Mittalu nějaká ceřiná společnost, ale takovu řadovou sekterářku kterých jsou tisíce. No ty jsi asi nenahraditelný, že ti to tolerují.

Odp33: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 17.11.2010 14:13

K Jurasovi a Ivanovi:
Tak mám dojem, hoši, že vy dva jste víc pekaři (nebo pečáci), než to co píšete, že jste ve skutečnosti. Když mi doma jako chléb náhodou zestárne, že je tvrdý tak, že ho neukousnu, nebo že zplesniví, tak jako podle vás dvou, když si najdu možnost ho ukradnout z kontíku novější, tak nedám pekaři jako vydělat tím, že si koupím nový? Což já podle vás považuji za šetření? Nejste náhodou oba na hlavu, či na palici??? Když vezmeme do důsledku tu vaší ekonomickopekařskou teorii, tak vlastně podle vás, abych ušetřil, budu žrát vlastní hovna, nebo co? A musím si je sám od sebe koupit a z obratu zaplatit daň?! Já vím, dá se z toho dělat ještě samohonka: Na kilo hoven kilo cukru. Recept jistě znáte, že? Nechlastáte to také náhodou? Na Moravě - to bych docela věřil, že je možné všechno. A s těma Moravákama to myslím opravdu vážně. Jsou to moje zkušenosti a není to národnostní problém, Juras! Je to v lidech! V Kromclu byli v Rybalkových kasárnách sadističtí lampasáci, kteří byli mstiví až do civilu a ve druhém člověku s nižší šarží viděli vždycky jen zločince a vyvrhele, kteří rozvracejí republiku! Neznáš náhodou z okolí Brna nějakého kámoše s příjmením Vrajík? Jméno měl (jak bývalo na vojně) četař absolvent, pak podporučík! Jiné asi neměl, protože byl totální guma. Zrovna tak Ty tady, a teď, zločince a zloděje děláš ze mě a z jiných, podle nichž si nějaký chudák vezme z kontíku starej chleba a nejde si ho poctivě koupit!!! Moravský nadutce, totiž, Moravský nadutce a extrémisty teda zrovna nemiluju, a také z nich nemám strach, zvláště když se ,,živí'' jen tím, že vyrábějí virtuální marťany a střílejí je na obrazovce počítače v ,,práci''. Takoví jen potřebují po čuni a jsou vlastně rádi, že se hádaj a perou. Tak jaké v tom vidíš národnostní rozepře, když je to pravda?

Odp34: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Platfus, 17.11.2010 15:37

Koukám, kauza prošlého chleba vrcholí, Zvoník má jasno. Jak to říkal Kristus - Hoď chlebem, kdo jsi bez viny? Já po tobě chlebem, ty po mě kamenem? ;-)

Odp35: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 17.11.2010 16:24

Platfusi, fakt nikoho nezabije kousek nezaplaceného chleba. Ve skutečnosti se s ,,prořezem,, počítá i v cenových kalkulacích. Jde o to, jestli je obhajitelné to přijmout jako trvale se opakující pragmatický postup. Zvoníkovi je jistě velice dobře známo co je remitenda. Kdybych kupoval bláboloviny jako Blesk, AHA a pod. tak bych se jistě obešel o nejčerstvější aktuality o tom co řekla jedna kráva o druhé a co si o tom myslí třetí nejhezčí holka z ulice. Myslím, že by se měl všechen neprodaný tisk rozdat a obohatit tak o svůj informativní potenciál širokou veřejnost s tím, že by majiteli ušetřila náklady na likvidaci neprodaného. Klidně bych dokázal unést odležené informace z minulého dne po věčné časy dnů příštích. Nejdřív by zhasly redakce a týden na to tiskárna. No, ať někdo řekne co by to těm sviním nenažranejm udělalo kdyby si někdo četl staré noviny.

Odp36: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Platfus, 17.11.2010 17:39

Ale jo, vždyť já se tolik nehádám. Na podobný téma jsem čet článek praotce Svíce Aleše Jandy. Musím uznat, že argumenty zní přesvědčivě, jenom se v člověku ozve v jednu chvíli nesouhlasný hlas, asi jako u Ivy - to mám snad dát ten chleba radši potkanům? Nedá se nic dělat, ekonomická pravidla jsou neúprosná, možná je to tak dobře, člověk by bez toho, aby byl k něčemu nucen, toho mnoho nedosáhl. Smůla je, když člověku peníze rozhodujou v životě až moc.

Před nějakým časem byl v Radiožurnálu pořad, kam se dovolala nějaká paní, která si vlastní vinou zadlužila po zbytek života, ale dá se říct, nesla to ještě docela hrdinně. Její příběh byl docela sugestivní, že i moderátor na chvíli stich (v rádiu celkem nezvyklé), a nezbývalo mu než popřát, ať se paní drží. Dobře, mohla si za to sama, ale spadla do toho taky celkem snadno. „Finanční negramot“, řeknete si. Takový člověk vedle toho, co skutečně dluží, splácí jakousi režii systému, který ho uvhrl do této situace, ve formě různých penále a úroků z půjček. Je to všechno nutný? Jistě, je to extrémní příklad.

Ohledně věcí, co se týkají peněz, zastávám poněkud nepraktické idealistické stanovisko, které jsem popsal ve svém vůbec prvním komentáři na Svíci.

Odp33: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 19:41

Ivo, já neobhajuju trest pro tu paní. Jenom se snažím vysvětlit, že se nesmí krást ani věci, o kterých „šetřílek“ usoudí, že majiteli stejně nanic nejsou.

Mimochodem - Jean valJean šel za krádež chleba za galeje. V současnosti jsou tresty za rrůzné zlo příliš mírné, na můj vkus. To nemluvím o krádeži chleba, ale o všem. Když někdo dostane za vraždu pět let, tak se mi to nelíbí. Když někteří lidé pravidelně kradou v hypermarketech a ví, že do určité výše ceny zboží je to jen přestupek, taky se mi to nelíbí. Zavedl bych, aby za opakovaný přestupek krádeže už by šli do lochu.

Odp34: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 17.11.2010 20:23

Zde si dovoluji připomenouti biblickou historii, kdy údajně Ježíš nakrmil vyčarovaným chlebem a několika malými rybkami ZÁSTUPY! A dokonce nechal posbírati drobečky, kterých bylo kolik košů. Podle logiky výše uvedené by za tento ekonomický zločin zasloužil soudruh Kristus Ježíš přísné a exemplární potrestání když:
1. místní pekaři podle všeho napekli hromady chleba, když viděli ty hladové zástupy. Jejich práce, práce mlynářů, rolníků a dopravců byla zmařena, chleba se neprodal, když K.J. krmil zástupy kouzlem.
2. Pekaři utrpěli škodu a svůj do dalšího dne ztvrdlý chleba museli znehodnotit. Ani jako krmivo ho neuplatnili, neboť byly k disposici přece ty koše s drobečky.
3. Totéž se týká místního rybolovného průmyslu, kdy podivné kejkle K.J. způsobily výpadek v plnění plánu, uhynutí již nalovených ryb, potíže s likvidací- spotřeba se musí vykázat... Stejného trestu si K.J. zaslouží za narušení plánované spotřeby, výpadků v tržbě a zmaření investic v kauze Káni Galilejské, kdy po vzoru některých vinařů vyráběl víno údajně jen „z vody“... Lze se oprávněně domnívati, že ve všech uvedených případech nebyly dodrženy předepsané postupy, hygienické normy, závazné pokyny potravinářské komory a hlavně nebyly z této výroby zaplaceny daně. Z tohoto náboženského pohledu je použití ze super-hyper vyřazené (před deseti minutami čerstvé a prodejné) potraviny maličkostí.
Pak se divte, že někteří srdečně souhlasili s ukřižováním K.J. - v předchozí diskusi se příznivci trestu pro Krista J. přihlásili svými postoji...

Odp34: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 17.11.2010 20:35

Víš Platfusi,
Juras ze mě dělá automaticky zločince a nejhoršího zloděje, pokud jsem zvyklý šetrnosti a nikomu tím neškodím, krom možná trhu, že brzdím obrat financí. Ale když bych např. ztratil svojí šrajtofli, a vrátil se na to místo a už tam nebyla, bude to jasně moje vina, že ji někdo (jiný Juras) honem najde a nevrátí, i když jsou v ní doklady se jménem, protože on ji přece jenom našel, tak ji vlastně neukrad a je jeho. Ale kdybych našel já jinou cizí a nevrátil (což jsem vždycky ve svém životě vrátil na MP), tak bych byl vždycky zloděj, protože jsem zvoník. Přesně takhle hodnotí lidi skoro každý ,,sopl'' Moravák. Ovšem s takovým jednáním jsem se v Práglu ještě nesetkal ani u bezdomovce! Tak co si mám o tom blbovi od Brna myslet?

Odp35: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 21:34

Pane Čechu, ani se mi na takovou hloupost nechce odpovídat. Popisujete jinou situaci - a to konkurenční boj. Když je více dodavatelů a lidi mají možnost si vybrat, jdou po výhodnější nabídce. Nutně někdo všechno své zboží neudá. To je normální situace. Ale my mluvíme o jiné situaci - o majektu, který je majetkem prodejny. Jakýkoliv člověk se rozhodne, že je majiteli nějaká část majetku nanic, tak si to prostě vezme a připadá mu to v pořádku. A zdůvodňuje si to slovy stejně to „nikomu neškodí“. Tady jsem se na jednom příkladu snažil ukázat jeden možný dopad, který někomu škodí. Krást se nemá, i když myslím, že je to tomu okradenému nanic. Když zmiňujete příběh z bible, zkuste vytáhnout ještě jedno přikázání z desatera, které se této situace týká.

Odp35: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 17.11.2010 21:39

Zvoníku, Juras z tebe automaticky nedělá zločince a zloděje, já jenom píšu o tvém charakteru na základě tvých tvrzení. Rád šetříš z cizího. Tečka. Naopak ty o mě sepisuješ smyšlené historky o nevrácených ztracených šrajtoflích. Seš špína. Nemám s tebou nic společného.

Odp36: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 17.11.2010 23:49

Co se týče špíny, tak jak se v tom tak hrabu, tak k intrikům a vymyšleným inscenacím měli na Moravě lidé a hlavně v Brně a okolí, mnohem více blíž než my ve středních Čechách, i když tady máme společnou vládu. Takže ve Tvém případě, jak jednáš, se není ani čemu divit! S tou peněženkou to byl přesně můj skutečný případ začátkem září, takže také není smyšlený, a ještě nemám všechny doklady pohromadě, ale Ty ovšem tvrdíš, aby se ti to hodilo do krámu, že jsem si ho vymyslel. Kdyby šlo s Tebou opravdu do tuhého, jistě by se u Tebe, jako u každého despotického Moraváka-lampasáka, projevily sadistické sklony jako např teď šel ten Tankový prapor, který téměř všichni lidé měli za komedii, ale tohle se za nás na vojně skutečně dělo a já na to koukal s hroznou vzpomínkou, až mi běhal mráz po zádech!!! Ano, skutečně se mnou nemáš nic společného, zmetku!

Odp36: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 18.11.2010 0:24

Je také velice populární a sympatické od člověka, který pracuje na poli počítačů a programů, kde se krade snad nejvíce beztrestně s ďábelským chechotem na držce, připomínat z vlastní závisti desatero někomu, kdo někde sebere odpad ještě k něčemu možná jen jemu použitelný. Kde je tedy vlastně hranice krádeže? To je spíš krádež, když v lese najdu houbu a seberu ji, protože není moje a je to vlastně použitelný produkt vlastníka lesa, že? Nebo půjdu na borůvky. Nebo když utrhnu jablko ze stromu u silnice, protože ta jabloň také není moje, že? Když si v příkopu nasekám trávu pro králíky. Nebo když se napiju v horách z potoka, že? Protože jsem nezaplatil vodné, že? Já jsem vlastně vůbec zloděj všeho i vzduchu už tím, že žiji na této zemi... - Podle Moraváka Jurase-zmetka a porušuji desatero!

Odp37: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 18.11.2010 8:30

Tak ten svůj skutečný případ dokaž. Řekni, kde Juras začátkem září našel peněženku s doklady a nevrátil ji.
Jestli tys našel peněženku a vrátil ji, to jsem nezpochybňoval. Překvapuje mě ale, že se dokážeš chválit za věc, která je pro slušné lidi normální.

Nemám už chuť na prolhaného blábolíka reagovat. Jak je to s tím tvým loučením?

Odp36: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 18.11.2010 10:59

Nu, tedy jsem zřejmě nepochopil předmět diskuse... Měl jsem zato, že řeč je o situaci, kdy super-huper ničí právě prošlé potraviny, když chudák paběrkuje před pluhem na poli, když celní správa pálí úplně nové oblečení, když se vylévá mléko, káva sype do moře a tak... pokud se týká přikázání, napadá mě hlavně a především : MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO...

Odp26: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 18.11.2010 11:00

Dík, právě něco takového jsem slyšela.

Odp27: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 18.11.2010 11:00

= Pro Zvoníka

Odp28: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 18.11.2010 12:29

Juras není můj bližní a nikdy ani nebyl!!! Je to jen virtuální kretén Svíce odněkud od Brna. Juras je pro mě zavádějící intrikán a lhář zřejmě tajného policejního charakteru, protože já jsem ho např. neobviňoval z toho, že mi ukradl peněženku, nýbrž jsem se zmínil, že podle jeho tvrzení a kritik mé osoby, kdo je a není zloděj v přístupu ke mně, by ji on nikdy nevrátil! Dokáže jasně ze všeho, co se týče mě, udělat zločin a hned žádá důkazy o své nevině! Jinak už odmítám na jeho asociální výpady, se kterými proti mně začal úplně v prvopočátku jako první on, reagovat. Tak si laskavě nechte svoje kydy o milování bližního. Kdo z vás by si nechal srát na hlavu od bližního lampasáka? Asi nikdo, co? Tak laskavě položte svoje kameny, také nejste bez hříchu. Já jsem na bolševický podrazáky s modrou krví velmi alergický. Užil jsem si jich více, než vy všichni dohromady a žijí stále! A podle vás, kteří jim možná fandí, nebo máte skleníkovou výchovu sametu, je mám milovat na vaše upozornění podle desatera? Není vám to trochu ekl?

Odp29: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 18.11.2010 15:34

:-D Božínku :-D Co ti to udělali?

Jak o mně můžeš tvrdit, že bych nevrátil nalezenou peněženku? Narozdíl od tebe trpím empatií a je mi líto chudáka, který ji ztratil. A necítím potřebu se takovou (pro mě samozřejmostí) vychloubat.

Nevím, jestli mě má těšit, že mě nepovažuješ za skutečného kreténa :-) Víš co? Je mi to jedno - tvůj úsudek není moc trefný ani důvtipný. A asi se s tím nic nedá dělat. Neustálé lhaní - třeba o kamarádech, kteří zruinovali kasíno systémem Martingale - když chce člověk vysvětlení a doložení tohoto nevěrohodného tvrzení, je ticho po pěšině... Když už někdo lže, tak by to měl aspoň umět...

Odp37: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 18.11.2010 15:52

Pane Čechu, co by podle Vás měli dělat celníci se zabaveným zbožím? Pro charitu se může rozhodnout soukromý subjekt, pokud to bude jenom jeho újma. Ale pokud by začal stát kšeftovat se zabaveným zbožím a převzal tak roli trhoveckých parazitů, bylo by něco špatně.

V tomto směru je sympatický počin brněnských restaurací - ať zvoník vidí, jaci jsou moraváci hajzlové :-)

Odp38: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 18.11.2010 22:38

Měl bych dotaz na Zvoníka kde v Brně mu byla odcizena nebo nevrácena jeho ztracená šrajtofle s dokladama? Tedy předpokládám, že to bylo v Brně nebo aspoň na Moravě protože v Praze nebo středních čechách by se s takovýmto jednáním nikdy nesetkal.

Asi jsem zde jediný kdo zažil všechny typy osídlení od hlavního města po rekreační mikroosadu, včetně hotelů, kempů, kasáren, bezdomovectví a bydlení v práci v technické stavbě. Docela by mě zajímalo, kdy jsem byl podle toho kde jsem zrovna bydlel nejhodnější a kdy největší svině až saďour.

Pro pana Čecha.
Od okamžiku kdy byla k výrobě použita jiná energie nežli zvířecí nebo lidská, je ekonomická rovnováha mezi jednotlivci , zeměmi, nebo kontinenty neobnovitelná a dá se pouze tlumit ochranou místního trhu. O rozdání oblečení zdarma, nebo pod cenu výrobních nákladů Vám udělají vysvětlující přednášku v Prostějově. O nasypání kafe do moře a tím dosažitelné aspoň nákladové ceny se dozvíte výkladem v producentských zemích od lidí kteří ji vyprodukovali vlastní prací. Ti co si ji koupili ji už mají a přebytek můžem poslat zpátky výrobcům do většinou chudých zemí aby si jich dali třeba sto za den. Dost často je to jejich dominantní zdroj obživy o který je takto připravíme. Každá dotace nebo nerovnováha způsobí to samé co cena solární energie, někomu pomůže naplnit kapsy, jinému sebere obživu. Jestli chceme mít všichni spravedlivější svět,- tak ,,hlavně nepomáhat". Často se stane, že hladové utrápíme žízní nebo žíznivého utopíme.

Odp38: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 18.11.2010 23:06

Pro Juru.
Myslím, že existují pravidla pro humanitární pomoc zabaveným zbožím. Musí mít přezkoumatelnou zdravotní nezávadnost a nesmí být označena firemníma logama nebo jinýma symbolama.

Odp39: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 19.11.2010 12:08

Pro pana Jurase i pana Ivana.
Rozhodně nepovažuji za správné lidská díla- jako jsou potraviny a oděvy- zbůhdarma a úmyslně ničit. Celní správa by neměla se zabavenými oděvy kšeftovat, jak navrhujete pane Jurasi... což tak je rozdat potřebným? Je nutné vylévat krásné mléko, když je tolik lidí, pro které je třeba pravé máslo lahůdkou z dětství, na kterou jen vzpomínají? Na jedné straně chamtiví pekařští podnikadějové melou starý chleba do těsta chleba nového, na drhé straně se obilím topí v elektrárně... Nu, dovedu si představit třeba chamtivého krejčíka, který nemůže prodat ani jinak využít jím dříve vyrobený kabát a než by ho chudobnému a prochladlému potřebnému prostě daroval, tož ho před jeho očima vztekle roztrhá a zničí... ale státní úředník, kterého si sami platíme, by se takto chovat neměl. Ano, zabavené drogy je třeba ničit. Budou-li zničeny zabavené chemií prosáklé hračky, nebo jiné nebezpečné předměty je to jedině dobře... Ale věci, které mohou býti někomu k opravdovému užitku (potraviny, šatstvo například) by měly býti k tomu užitku použity... Polámal byste do smetí Vaši nepotřebnou židli, pane Ivane, o kterou prosí Váš soused? Vylil byste před žíznivým hrnek čaje, kterého jste přesycen, pane Jurasi?

Odp39: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Platfus, 19.11.2010 12:11

V zásadě souhlasím s Ivanem ohledně toho omezeného zasahování, jenom nemám přehnané očekávání, že „neviditelná ruka trhu“ rozhodne za nás pokaždé dobře. Je to dilema jako zda odeslat na smrt něco co není samo životaschopné, nebo jestli se pokoušet o nějakou záchranu. Nemá smysl obhajovat a dotovat nefungující ekonomické koncepty, ale vposledku člověk, si nějak zásadně nemůže obstarat vlastní živobytí, by měl mít status ohroženého druhu. Ekonom, který by měl takovou situaci řešit, by si musel počínat uváženě jako ekolog ovlivňující křehký ekosystém.

Odp40: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 19.11.2010 15:05

Pane Čechu, souhlasím, a považuju za správné aby se s takto zabaveným zbožím nebo jiným přebytkem pomohlo lidem kteří se dostali do režimu náhlé potřeby. /požáry, povodně, zemětřesení/ ale jste na hraně, kdy hrozí, že se dobrý úmysl stane součástí systému. Trvale podporované ale postupně zbavíte motivací a uvrhnete do přesvědčení, že starost o něj je něčí povinností a že na ni má dokonce svatý a vynutitelný nárok. V konečném důsledku ho zbavíte nejen motivace ale i pracovních návyků a už zjískaných dovedností, včetně jiných společenských kontaktů. Vlastně ho vyvedete ze zapojení v systému vzájemné spolupráce do izolace. Takovéto návraty jsou velice obtížné až nemožné. Týkají se jak jednotlivců tak celých národů. Ve třetí generaci už žije většina těch, kteří nikdy neviděli svoje rodiče pracovat. Z pomoci se stane systém. Zrovna tak jako může vzniknout kolektivní paměť a povědomí až národní hrdost, tak stejně rychle vymizí v zapomění. Na trvalé pomoci ve světě i doma bude závislý čím dál tím větší počet lidí. Chceme to?

Rozdávejte na známém místě po nějakou dobu zdarma nové oblečení, mlíko a chleba, pak přestaňte. Ještě několik dní se tam bude ve stejnou dobu tvořit fronta, dokonce i z těch kteří by si ho mohli jít klidně koupit. Jednoho dne se ve vaší frontě ukáže i jeho bývalý zkrachovalý producent. Někdo jiný obdaroval dotací-pomocí jeho konkurenta a pomohl mu tak snížit náklady a zvýhodnit cenu. Mlékárna uzavřela smlouvu s jeho konkurentem sousedem. Bývalý producent může dodávat svoje mlíko akorát tak do fronty na rozdávání, podojit musí, ale přece ho nevyleje.

Odp41: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 19.11.2010 17:02

Samozřejmě, systém se z toho stát nesmí. Ovšem na druhé straně, tak jako Vy byste asi nevyráběl další židle určené předem čistě na rozdávání, tak by asi nikdo za stejným účelem nevyráběl oblečení... nebo myslíte, že ano? Takže asi podarováním neprodejné, nadbytečné židle nezpůsobíte krach svého konkurenta. Copak darování něčeho je špatnost? Pokud ano, pak se opět připomínají ty novozákonní historky o chlebech a rybách, o vínu z vody a tak...K.J. rozdával zástupům... chcete jeho konání zde kritisovati?

Odp42: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 19.11.2010 17:20

Darování je charita. Ale oni raději takovou charitu aby si mohli odepsat z daní třeba nějaké neprodejné věci. To co člověk opravdu potřebuje si musí koupit za svoje. Charita je vlastně pro podnikatele jen dobrý kšeft.

Odp43: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 19.11.2010 18:52

Pane Čechu - kšeftovat a rozdávat zadarmo je totéž. Jenom za rozdílné ceny. Když budete vyrábět trenýrky a vláda rozdá několik tisíc Vašich trenýrek zadarmo potřebným, tak budete určitě jásat radostí. Vláda bude před lidem hezká a Vy to nepřímo zaplatíte menším odbytem.

TY rozdané trenýrky nejsou normální výrobek - od začátku to byly šmejdské kopie, vznikly jen kvůli tomu, aby na značce Vaší trenýrkárny parazitovaly. Pokud jim státem zajistíte odbyt, jejich výrobu povzbudíte a za chvilku můžete svoji trenýrkárnu zavřít. A potom nebude nikoho, kdo by vymyslel nové trenýrky...

Odp42: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 19.11.2010 19:01

A ty věčné řeči o K.J. - on byl výrobce, rozumíte tomu? Nebral to nikomu, na nikom neparazitoval. Sám svými schopnostmi vyráběl víno z vody a podobné skopičiny. Neparazitoval na jiných výrobcích. To byla konkurence.

Odp42: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 19.11.2010 19:08

Pane Čechu, myslím že jde o nepochopní vztahů. Pokud někdo nakrmí hladové, nebo pomůže někomu postihnutého akutní nouzí, tak jde jistě o libý čin. Pokud takto ale bude činit soustavně, tak zcela jistě způsobí katastrofu přebytkem ryb a vína na trhu a uvrhne do bídy všechny rybáře a vinaře v první řadě a za nima provazníky, výrobce placet, loďaře, bernáře a nakonec i pekaře protože nikdo nebude mít na koupi jeho chleba.

Dotace je to samé co boží milost, je laskavá pouze k jejímu příjemci a přerozdělteli, ale ničí ve svém důsledku všechny kteří se museli na její dobrotu v něčí prospěch složit. V současnosti je nejlépe vyložitelná na dotaci solaristů která zvedne ceny všech výrobků kde se cena elektriky promítne významným způsobem a ovlivní i cenu jejich produktů-výrobků a tím i konkurenceschopnost jejich zboží. na trhu.
Příklad. Klidně se může stát, že cena jakéhokoliv strojařského výrobku se zvedne o 6%, což může mít za následek snížení jeho prodejnosti o 40%. Nevím, kdo by z čeho platil zaměstnané když prodá místo 1000 soustruhů jenom 600. O 400 jich prodaj více jeho konkurenti.
Vidíte důsledky?

Odp43: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 19.11.2010 19:57

Teda Ivo, tomuhle bych chtěl přijít na kloub. Něco rozdat a pak si to odepsat z daní. Jak? Nějak mě tam chybí ta položka z které bych měl tu daň zaplatit. To bude asi nějaká ostravská finta která se do našeho lesa ještě nedonesla, tedy soudím.

Odp44: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 19.11.2010 20:02

Třeba náklady na výrobu a materiál toho šuntu co se neprodal. Já jen furt mám na mysli ty krkouny co v pořadu Den Dé dostali zelenou. Komu to asi prospělo? Hlavně těm výrobcům a distributorům.

Odp45: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 19.11.2010 20:06

Jaké krkouny? To je ten pořed, kde lidi s nápady žádají o investice? Koho považuješ za krkouny - ty lidi, kteří potřebují peníze na realizaci svých záměrů anebo investory?

Odp46: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 19.11.2010 20:08

:-)zase to převracíš a jsi takový, že stačí napsat ve vyhledavači krkouni a se ti zobrazí co mám na mysli. Dali jim přednost před mnohem přínosnějšíma věcma jako třeba sitkama proti komárům do ventilaček..

Odp46: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 19.11.2010 20:10

Teda Ivo, nevím jak u vás, ale v našem lese se platí daň z výnosu, ne z nákladů.

Odp47: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 19.11.2010 20:13

Nepřevracím, prostě jsem se zeptal. Myslel jsem, že používáš krkouny jako nadávku.

To máš tak, investor nikdy nebude investovat do projektů podle užitečnosti, ale podle odhadu, jestli mu nějaké riziko s nějakou pravděpodobností může přinést zisk. Kdyby se choval jinak, tak by neměl peníze na to, aby mohl vůbec nějaké projekty zainvestovat. Já ten pořad nesleduju - viděl jsem to asi dvakrát a ti žadatelé mi přišli většinou jako dost troubové - většina z nich by prošustrovala peníze a nedokázala by nic.

Odp47: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 19.11.2010 20:15

:-)aha tak to já teda promin´te..ale co ti krkouni komu to prospělo. Hlavně kapse pánů investorů Ale co vlastně zainvestovali? Pár papírků nebo kousků plyše.

Odp48: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 19.11.2010 20:50

Abych upřesnila původní záměr „Krkouni“ byl pro děti do nemocnic, protože kroutí těma hlavama kdy jim přijde návštěva. To těm nemocným fakt pomohli.

Odp49: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 19.11.2010 21:53

Tedy, řeknu rovnou, že podle vás byl Kristus J. přímo pachatel...tak podlamovat základy hospodářství v Judei, Galileji... být tam vy, pánové, myslím, že byste v zájmu rybářů, pekařů, vinařů, lékařů, stánkařů, směnárníků, optiků a hrobníků demonstrovali za ukřižování... :-) lehce žasnu... :-), nu začal to ten Spasitel jaksi špatně, že? A prý „projde spíše velbloud uchem jehly, než...“ To si budete asi probrat sami, jestli Váš smysl pro business není prvním krokem ku obřízce :-)...

Odp50: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 19.11.2010 22:08

Pane Čechu, s prominutím, co to pořád melete? Jasně jsem napsal, že to je o něčem jiném, ten Ježíš byl normální konkurence a bylo to v pořádku. To vůbec neumíte číst, nebo co?

Odp50: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 20.11.2010 0:20

Pane Čechu, nejsem pro něco nebo proti něčemu. Říkám co se stane když se bude dít toto, nebo ono, bez ohledu jestli si myslím, jestli je to dobré nebo ne. Vůbec to nesouvisí s nějakým přesvědčením. Chování a jednání lidí je naprosto neideologické bez ohledu na jejich deklarace. Nakonec doby největší prosperity jsou po válkách, kdy se z trhu odstraní všechny přebytky. Bohužel! Asi nám nebude nikdy dopřáno, vysvětlit si, že současné hrozící hladomory a chudoba jsou způsobeny ohromnou a nežádoucí nadprodukcí potravin kdy nejsou mnohé státy uplatnit svojí nabídku na světovém trhu a podílet se takto na dostupnosti nákupu technologií. Před sto lety byly hektarové výnosy mezi 12-15q a část z tohoto výnosu spotřebovala sama zvířata. Dneska kdo neudělá 40q z hektaru je sračkař. Strojní obdělání jednoho hektaru trvá v desítkách minut včetně sklizně! Jestliže vyvezu nebo i daruju veškerou nadprodukci do chudých zemí tak je to jako když tam vyvezu smrt. Moje ,,pomoc,, tam zlikviduje poslední zbytky samostatnosti. Pochopil jsem, že to nikdy nepochopíte. Svět se nedá zhasnout a říct ,, tak dobrá my na ně počkáme". Svět začala měnit už síla plachet, natož dnešní síla motorů o tisících KW. Lodě třídy Panamamax už jsou malé. Zastavte to a vysvětlujte, že to myslíte dobře.

Odp51: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Vlastimil Čech, 20.11.2010 14:27

Taky mám dojem, pane Ivane, že se nějak nemůžeme domluvit... ale nemyslím to určitě ve zlém, ujišťuji... snad se mi podaří pochopit Vaše stanovisko na nějakém příměru, kde by nevystupovaly veličiny nepochopitelně velikého měřítka... Tedy totéž, ale v malém... Pan Ivan vyrobil rakev, kterou nemůže prodat. Přichází chudobný soused a prosí o tuto rakev, třeba pro tchýni, nebo manželku... Co uděláte? Rozbijete rakev? Věnujete ji nešťastníkovi, který by jinak manželku zahrabal jen v prostěradle? A když se výrobku tak, nebo tak zbavíte, necháte své truhláře vyrábět další těžko prodejné rakve, abyste jim nekrátil mzdu a aspoń něco dělali? Jaký vliv by mělo darování jedné rakve (a třeba i 10-ti kusů) lidem, kteří by si ji nikdy nekoupili na konkurenci?
Nějak pořád nechápu tu nadprodukci... když bych třeba choval králiky... budu jich držet tolik, kolik jich spotřebujeme, kolik jich jsem schopen uplatnit... a když mi jich třeba 5 zbude a opravdu nebudu vědět co s nimi, tak je prostě někomu dám... (třeba pani Ivě, třeba je má její manžel rád) Rozhodně bych ta zvířátka nezabíjel a neničil... prostě jich budu držet míň... přece je i s tím králíkem nějaké práce!
:-)

Odp52: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 20.11.2010 15:07

Králiky nebrat :-) Ale jo brala bych jen tohle moc nemám ráda, protože se člověk musí revynšovat jak se říká. V tomhle zas uznávám něco za něco. Už moc nechápu co si tu ted vy dva dokazujete navzájem? Když se potřebuje člověk uživit vyrábí něco tak aby to prodal a vydělal na tom. Ale s člověkem, který ani nev í, že se dan platí ze zisku a ne z materiálu se nebude nikdo asi bavit. Jak se ale potom dá takový neprodejný materiál odepsat?

Odp53: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 20.11.2010 17:24

Ivo, buď je materiál skladovou zásobou, prodaným zbožím, nebo odpadem jehož bezpečnou likvidaci dokládá vlastník. Jestliže je konečným výsledkem ztráta, tak její náklady nese výrobce nebo poskytovatel služby. Co by si měl kdo odečíst z daní? Cena materiálu a práce byla zaplacena vč. daně. Cena energií byla zaplacena vč. daně. Ztrátu platí výrobce ze svých rezerv až do úrovně bankrotu. Ostatní jednání jsou nelegální a jsou trestná, ale to když někdo přepadne banku tak taky.

Odp52: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 20.11.2010 18:06

Pane Čechu nechtěná nadprodukce je skutečným problémem který ještě nikdo nevyřešil a nikdy nevyřeší. Některé jevy se skutečně nedají vysvětlit v malých měřítkách protože mrak není počasí, vagon není vlak, strom není les, stéblo není louka. Museli bychom se nejdříve dohodnout jestli je molekula vody suchá nebo mokrá, to nevíme, ale všichni chápem rozdíl mezi louží a mořem. Z vlastní produkce můžete obdarovávat koho chcete podle libosti, čiňte tak. Jak naplánujete počasí pro úrodu nebo neúrodu nějaké komodity pro příští rok? Mám za sebou i bezdomovectví, jak dlouho bych k vám mohl chodit na obědy a pro obleční? Já bych jeden oběd nazval pohoštěním, jak byste pojmenoval vy mojí každodenní návštěvu u Vás?

Odp53: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 20.11.2010 18:19

No a právě přijde schopný manager a řekne: Nahromadilo se nám zboží a já mám nápad dáme to tam na charitu at už si to prodají nebo rozdají a my si to odepíšem z daní jako sponzorský dar. Nemám ted na mysli zrovna to pečivo a nic co se dělá na zakázku, ale třeba ty KRKOUNY. ŘEkni mi kdo si to kupuje? Měla jsem děti malé a že by chtěli mít na tričku nějakou žirafku? Bud tam měli Simpsony nebo supermana, ale určitě ne tyto obrázky.

Odp54: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 20.11.2010 18:20
Odp55: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 21.11.2010 7:56

Ivo, toto má být důkaz zbavení se účelově neprodejného zboží darem protože by žirafu na tričku nikdo z dětí nechtěl? Určiě by si všechny děti přály nějakou holliwoodskou příšeru?... ????

Výtvrnicí je ale paní co se tam sama léčila a zná potřeby a pocity pacientů. Při léčbě leukemie je pacientům zprvu zlikvidován jejich vlastní imunitní systém aby jejich organismus nemohl odmítnout podaná léčiva. Takto jsou dlouhodobě v izolaci v naprosto sterilním prostředí bez možnosti kontaktu s kýmkoliv. Smrtelná je pro ně i rýma. Je jim jedno co maj na tričkách nebo čepicích, důležitý pro ně je projevený zájem.

To, že bývalá vyléčená pacientka oddělení nosí z vděku hračky které sama vyrábí (i komerčně) následným pacientům je důkazem vychcaného jednání ve zbavení se jinak neprodejného zboží a vytvořenosti si tak možnosti odepsání z daní? Teda doufám, že toto paní výtvarnice nikdy nebude číst! Na tomto oddělní jsem měl syna, ten tam určitě nikomu nic nosit nebude, jsem si tím jistej, ale rád bych mu takovéto vychcané jednání odpustil.

Do našeho lesa se tato ostravská finta ještě nedostala, ale snad někdy, doufám.

Poznámka.
Nikdo nemůže být nikým obdarován proti jeho vůli.

Odp56: Vychvalovaná svoboda a její následky...
iva, 21.11.2010 15:40

O obdarování snad mi nemusíš radit, jak se mám chovat. Myslím co se týče té bývalé pacientky ta nic nerozdává. Rýžuje na motivech zvířátek, která jsou určená k obveselení nemocných dětí. Na tom by v prvé řadě neměl nikdo vydělávat nebo teda vydělat tolik aby měl na živobytí, ale kde je hranice, že. Když někdo vymaluje dětem v nemocnici pokoj veselými obrázky tak by snad neměl účtovat to, že je vymyslel. Taky jsme měli v léčebně když byl syn na stěně sněhurku a sedm trpaslíků, ale určirě za to nikdo neplati Disneylandu prachy. Tady je zpoplatněné všechno nápad postavičky barvy

Odp57: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 22.11.2010 0:04

Nikde ti s obdarováváním nic neradím! Kde?

Z různých nadací mám různé pocity a vzbuzují ve mně různé pochybnosti, ale tady ne. Proč hanět někoho kdo je úspěšnej i v jiných činnostech a nijak netají svojí komerční činnost z které přispívá tam kde ji zachránili život a k tomuto místu cítí vděk?

,,Rýžuje na motivech zvířátek......!"

Vždyť to jsou její návrhy a její legální obživa. Pracuje pro dabing, tvoří firemní loga a jiné výtvarné návrhy.

V nemocnici ji za to nikdo neplatí, to ona je přínosem a sama přináší.

Odp58: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Platfus, 22.11.2010 12:52

Zrovna na tomhle popisovaným případě mi nic zavrženíhodné nepřipadá. Těžko vidět za obdarováváním dětí v nemocnici nějakou výdělečnost. S o něco větším despektem ale sleduji, jak se některé hvězdy šoubysnysu okázale věnují charitativní činnosti. Ale asi bych se nad tím neměl pozastavovat, protože to asi ve výsledku skutečně pomáhá. Co na tom, že si někdo přihřeje polívčičku, udělá se pro okolí hezčí, hlavně že zase se o něm píše. Případ V. S., která si poté, co si její manžel prohnal kulí hlavu, plnila snad první strany všech bulvárních plátků, je pro mě těžko pochopitelný ;-).

Odp59: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 22.11.2010 21:18

Ani jsem to všechno nestačil přečíst, natož vstřebat. Je mi z toho všeho osočování (hlavně od Jurase) zle. Ale teď zrovna, teď zrovna ve 21:15 hod. koukám na Nova Cinema ,,V pavoučí síti'' - USA/Kan. 2001. Tak jsem si jen vzpomněl na Jurase, jestli si on z toho zločineckého hekra ve filmu nevzal příklad v jednání a konání s lidmi. Myslím, že je mu docela podoben... A ještě navíc na Moravě mezi bolševickýma lampasákama!

Odp60: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 23.11.2010 8:17

O jakém osočování mluvíš? Je ti špatně z toho, že bych nevrátil nalezenou peněženku? Tak tím se netrap, výčitky svědomí za to osočování ti moc nevěřím a mě samotného to netrápí, už vím, co seš zač a takové věci hážu za hlavu. :-)

Odp61: Vychvalovaná svoboda a její následky...
zvoník, 24.11.2010 18:55

Juras,
Ty to všechno hážeš za hlavu, já to ovšem nedokážu. Tvé osočování mé osoby začalo totiž už od začátku, co vůbec jsem na svíci jako skutečný zvoník. Zahrab laskavě pro vzpomínku ve svých smradlavých análech! Zasel jsi zde, a zároveň potvrzuješ obrovskou nenávist Moraváků k slabším povahám lidí od nás, doloženou mými vlastními zkušenostmi s bezohlednými lampasáckými bolševiky na vojně v Kroměříži. Ti slušní Moraváci, totiž, byli jako já v Janovicích nad Úhlavou za trest pro liknavý přístup při plnění vojenských povinností! Jseš skutečně horší a navíc mstivý, než všichni hrabaví podnikatelští zločinci dnes. Tvoje přístupy k lidem si já budu navždy pamatovat, i když mám možnost Ti bláhově odpustit. Nevylučuji ovšem, pokud se Tebou v budoucnosti setkám a poznám, žes to Ty, že Ti to vrátím i s úroky. Zrovna jako Židé a čeští občané Sudet si navždy budou pamatovat, co se tam událo a jak to vůbec vzniklo, budu já žít s tím, co jsi Ty tady na Svíci vytvořil dnes. Nikoli já, ale Ty jseš špína nenávisti, která je neumytelná, právě proto, že Ti je to všechno jedno.

Odp62: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 24.11.2010 21:33

Donutils mě prohrabat tvoje nejstarší příspěvky. A zjistil, jsem, jak člověku sugestivnější zážitky přebíjí dojem celé osobnosti. Zjistil jsem, že na svíci přispíváš teprve rok a půl a že první rok jsi dokonce dokázal diskutovat slušně.Tvé úlety a sprostota začaly v prosinci loňského roku - nejdřív v článku „Co jako?“, kde začínáš prát do Ivana, o do mě ses navezl poprvé asi že su fašoun. A to jenom na základě jedné technické poznámky, kdy se ti snažím vysvětlit význam termínů přímo/nepřímo.

Každý si může ověřit Tvoje tvrzení, že jsem tě od května 2009, kdy jsou datovány první příspěvky nicku zvoník, ani jednou nenapadl. Dokonce v odkazované diskusi ani po tom, cos to do mě napálil s fašounem, není nic, co bys mohl interpretovat jako nějaké osočování. Od té doby na vybrané osoby ze svíce kálíš nesmysly a funguješ jako samonasírací automat. Když ti někdo nekýve na každý příspěvek, je podle tebe gauner, zločinec, fašoun nebo cokoliv jiného.

Dej si obklad a zklidni se. :-) A zkus začít znovu a slušně. Loňské období od května do prosince ukázalo, že to umíš (i když si to možná nikdo nepamatuje).

Odp63: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 24.11.2010 21:40

Pardon, chyba. V prvním odstavci jsem napsal, žes první rok diskutoval slušně - to mi tam vklouzlo omylem, správně je: první půlrok.

Odp64: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Lipovan, 25.11.2010 9:48

V pravém rohu ringu se připravuje boxer Juras - pedagog z SSO. Bude bojovat v modrých trenýrkách. V levém rohu ringu se rozcvičuje boxer zvoník - pomocné dělníče z KSČM. Má na sobě rudé trenýrky. Konec sázek, začínáme! :-)

Odp65: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 25.11.2010 9:50

Ale máte rozhodčího?

Odp66: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Lipovan, 25.11.2010 10:49

Rozhodčí musí být nestranný, nadstranický, nezávislý a čestný. Něco jako Mirek „VAE“ Topolánek, nebo Vojtěch „Falmer“ Filip. :-)

Odp67: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 25.11.2010 18:22

Nebo Ferda Mravenec nebo Mírek Dušín, Superman a Batman.

Odp5: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Juras, 10.11.2010 8:18

Jinak - bláboly proti Keltovi jsou dost nejapné a dokládají úroveň tvé schopnosti chápat psaný text. Takže je neřeším :-)

Odp5: Vychvalovaná svoboda a její následky...
ivan, 10.11.2010 10:18

Kelt je zde jeden z nejpřínosnějších lidí s ryzí povahou. Škoda, že se nechal otrávit, škoda!
Projevil si se zde zase jako hulvát, daleko od tebe, Mílo.

Odp6: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 10.11.2010 11:47

Souhlas s Ivanem a Jurasem. Sociální rovnost... co jsou to za iluze? Takto lidi stvořeni nebyli.

Odp2: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 6.10.2010 7:09

Narkomana zavřít, povinné léčení. Až ti narkoman zabije babičku k vůli 5Kč budeš mluvit jinak. Narkoman je potenciální nebezpečí pro společnost.
Pokud ti to nedojde milá plačko, tak běž s hlavou;-)

Odp3: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Jimmy, 7.10.2010 20:36

OK, ať je povinné léčení všech narkomanů, ale pro všechny uživatele drog. Bude to ale chtít trochu rozšířit kapacitu léčeben neboť uživatelů nejrozšířenější druhy a to alkoholu je opravdu hodně.
Závislými na alkoholu jsou v české republice desítky tisíc lidí, „problém“ s alkoholem má dle statistik v ČR 25% mužů
a 10% žen.
viz Alkoholismus ;-)

Odp4: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 21.10.2010 11:29

Léčba jim nepomůže. Problém je neřešitelný.

Odp5: Vychvalovaná svoboda a její následky...
Alfons, 23.10.2010 6:50

Konec civilizace klepe na dveře.:-(

Odp6: Vychvalovaná svoboda a její následky...
tlapka, 10.11.2010 11:48

OK, tak si dáme panáka. :-)

Alfons má pravdu.
(: o ), 5.10.2010 10:48

Alfonsi, souhlasím s Vámi, máte pravdu.

Odp: Alfons má pravdu.
tlapka, 5.10.2010 12:20

Alfons má Vždycky pravdu, jenom ji musíme právně pochopit.

Odp2: Alfons má pravdu.
Alfons, 6.10.2010 7:11

Nejlépe se to chápe až narkoman něco vyvede v naší blízkosti.;-) Až se to nás osobně dotkne. Pak úvahy o svobodě přehodnotíme.

Odp3: Alfons má pravdu.
tlapka, 21.10.2010 11:29

Odstěhujeme je na Sibiř, nebo na Kubu.

Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
Platfus, 5.10.2010 11:12

Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko se k němu něco dodává. U člověka, který vede svůj život k takovýmto koncům, se asi nedá setrvávat, buď ráda, že jsi se díky svojí duchapřítomnosti nenechala strhnout tak úplně ke dnu s ním. Vím, že se tě to pořád ještě citově týká, proto to nejlepší, co pro něj můžeš udělat je přemluvit ho k nějakému léčení. Ale nevím, no.

Jinak pokaždý mě znova naštve, že si tu hoši z rudého týmu dělají z diskuse článku záminku pro svoje levicový agitky. Něco takového by se přeci za komunistů stát nemohlo!

Odp: Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
Alfons, 5.10.2010 11:25

Platfusi, běž narkomana přesvědčit a zatím pro Andreu sežeň byt a postarej se aby žila v pohodě. Jinak kecy. Kecálků a teoretiků je zde fůra. Dokud neudělají něco konkretního co skutečně pomůže, budu zatím u dráždivých levicových, ale funkčních agitek. Zatím je to zde klub blábolů, teoretiků, kecálků a antilevicovýćh alergiků.

Odp2: Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
Platfus, 5.10.2010 11:43

Obdivuji tvá konkrétní řešení. Máš pravdu, problém je potřeba řešit radikálně a nejlépe na globální úrovni. Doporučuju vyrazit s transparentama do ulic. A pokud selže i to, přejděme k razantnějšímu řešení - říkejte si tomu třeba extrém - pak přijde čas agitačních triček s nápisem „Drogy!? Děkuji nechci.“ ;-).

Odp2: Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
Juras, 5.10.2010 12:17

Ty děláš tomu vašemu klubu předsedu? Nebo proč seš nejhalasnější?

Odp2: Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
tlapka, 5.10.2010 12:24

Alfonsi ale ty ses najednou rozjel jako utržený vagon... ;-)

Odp: Andreo, tvůj příběh je neveselý a těžko...
tlapka, 5.10.2010 12:23

Milá Andreo, jsi mladá a silná a je Ti třeba nový citový vztah a zapomenout... je to možné?

Konečně ještě někdo napsal svůj příběh...
iva, 5.10.2010 11:54

Konečně ještě někdo napsal svůj příběh ze života.Jen je mi divné, že to napsal někdo zrovna ted, když na tohle tema vedem diskusi. Ach ta sídliště. Moje kamarádka zase poznala svého muže u babičky v Přemyslovicích u Prostějova. Ten chlastal tenkrát byly drogy těžko k sehnání si myslím v r. 1981. Ale jsme ráda, že ses svěřila aspon někdo. Zajímalo by mně, kde tvůj muž pracoval. Jak zvládnul sehnat v začátcích peníze a čas na fetování, kdo mu pomáhal nebo kradl?

Přeju Ti, ať potkáš lepšího
Juras, 5.10.2010 12:16

Přeju Ti, ať potkáš lepšího. Je dobře, žes to takto zvládla, jsou lidi, kteří to nezvládnou a nikdy se neodhodlají. Berou třeba falešný ohled na děti („potřebují oba rodiče“). Něco se snažit Ti radit nemá cenu, seš v tomhle ohledu zkušenější než většina nás ostatních dohromady. Z dementních příspěvků si nic nedělej, hoď je za hlavu. Sobce, kteří se naoko rozčilují a soucítí s Tebou, přitom vyzývají k pomoci všechny ostatní (jenom ne sebe), ignoruj.

Odp: Přeju Ti, ať potkáš lepšího
tlapka, 5.10.2010 12:27

:-)Chce to hodně odvahy a fantazie pžežít takovou krizi, ale je to možné.

Odp2: Přeju Ti, ať potkáš lepšího
Alfons, 6.10.2010 7:02

Chce to svobodnou fantazii a odvahu. Andreo jsme s tebou a uronili jsme nad tebou slzičku, ale v žádném případě nepoužívat totalitní manýry a postihovat narkomany. Jsou to přece svobodní lidé a ty to Andreo a celá tvoje rodina snad pochopíte. Svoboda nade vše i kdyby to mělo celou rodinu zničit. Narkoman je přece také svobodný člověk a nesmí se mu ubližovat.
Svoje děti veď k lásce, ke svobodě a k narkomanům. A pro ty kterým narkoman něco ukradl nebo někoho zabil aby získal peníze na drogy-mějte narkomany rádi-jsou svobodní lidé a patři mezi nás. Přistupujte k nim citlivě a s láskou. Dělejte sbírky na drogy pro narkomany ať nemusí svobodně krást a páchat násilí na ostatních občanech!!

Odp3: Přeju Ti, ať potkáš lepšího
tlapka, 10.11.2010 11:50

Jak ty narkomany postihovat.. to by stálo ještě peníze- zjišťovat je, hlídat je, zavřít je, živit je.. nebo co?

Je to tak, že pořizovat si dítě s někým...
Neuvedeno, 5.10.2010 20:57

Je to tak, že pořizovat si dítě s někým a nepoznat toho dotyčného je bohužel vždycky ošidné. Proto by měli lidé spolu chodit alespoň půl roku, a pak by po vstupu do manželství měli ještě chvilku počkat, než si dítě pořídí.
Lidé se často seznamují v restauraci při vínečku, či pivě a leckdy neodhadnou, že někteří jedinci nejsou schopní bez těchto alkoholických nápojů vůbec existovat. Pak pod vlivem alkoholu si v jednu slabou chvíli dají jiné drogy a už se v tom vezou, protože se stanou na ně závlislí.
Je asi správnější se seznamovat spíše při sportu a jiné aktivní zábavě. Na příklad na koupališti, či při vodáckém sportu, neb při turistice.
Jak říkají rusové : „Když zapneš první knoflík špatně, zapneš všechny knoflíky špatně“.
To ovšem ještě neznamená, že se i při sebe větší obezřetnosti člověk nemůže v druhém partneru zmýlit. Lidé se také během manželství mění. Lidé si zevšední. Také je něco jiného jen tak si v manželství užívat a něco jiného je starat se o své děti a přitom ještě chodit do práce a třeba ještě stavět domek. Někteří lidé jsou perfecionisti a ti nejsou schopní snést, že když se dělá hodně věcí, tak, že se z kvality musí slevit. Všechno se prostě nestihne udělat tak dokonale, jak by si člověk přál. Také se musí leckdy slevit z užívání na dovolené, když to vyžadují malé děti a rodinný rozpočet a to mnozí také těžko nesou. Prostě je třeba si brát spíš člověka do nepohody. Jenže těch je jako šafránu.

Odp: Je to tak, že pořizovat si dítě s někým...
Neuvedeno, 5.10.2010 21:01

Ono to manželství spočátku také někdy není dobré, protože pak oddaní manželé zjistí, že spolu nemohou mít děti a je pak s toho zármutek přinejmenším jednoho z nich. Má pocit, že se nechal napálit.

Odp2: Je to tak, že pořizovat si dítě s někým...
Alfons, 6.10.2010 7:05

Narkoman je potenciální nebezpečí pro celou společnost-šup s ním do lochu než bude páchat trestnou činnost, než někoho zabije k vůli 5ti koruně. Necháme chodit po ulici hladového lva, který si oběti nevybírá? :-(

Odp3: Je to tak, že pořizovat si dítě s někým...
tlapka, 6.10.2010 10:58

Prosímtě kdo jej má v Lochu živit? Uvažuj ekonomicky.

Odp4: Je to tak, že pořizovat si dítě s někým...
Alfons, 6.10.2010 12:49

No přece ta manželka s dětmi!!;-) Je přece její muž a má k němu vuživovací povinnost. ;-)

Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
(:-o, 6.10.2010 9:11

...a svoboda prostého lidu se zničit závislostí na alkoholu, na drogách, na hernách aj. Jinak to v tomto systému už nebude.

Odp: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Lipovan, 6.10.2010 9:18

Abys neřekl, profesionální fňukálku, našel jsem jeden příklad, kdy kriminálník násilím nutil jinou osobu užívat drogy. Počítám, že podobných případů bude mezi narkomany zhruba 0,05‰. Všichni ostatní začali fetovat, chlastat a hrát dobrovolně. Proč jsem se třeba já nestal narkomanem, nebo také Juras, zatímco Saw ano? Do zlatého povijanu jsem se rozhodně nenarodil, ukvičený kašpare. :-)

Odp2: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Juras, 6.10.2010 9:57

No, je pravda, že mi některé narkomantikovy příspěvky připadají dost sjeté. Třeba tam, jak chce propouštět žáky ze školy bez udání důvodu. :-) Ale je možné, že dlouhodobá psychická újma způsobená zlými vládci rozežírá mozek stejně jako tvrdé opiáty.:-)

Odp3: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Lipovan, 6.10.2010 10:20

Stále čekám, kdy konečně kápneš božskou a poníženě se doznáš, že je Retro-mantik tvůj mulťák. Logická analýza kterékoliv větší množiny příspěvků čárkotečky dává tušit, že jde o pouhého provokatéra, s vysokou pravděpodobností pak mulťáka některého řádně přihlášeného diskutéra. Jakákoliv účast na e-diskuzi je sice čirou ztrátou času, ale přece jen bych nerad ztrácel čas s někým, kdo si pouze krátí dlouhou chvíli a samou nudou tapetuje. :-)

Odp4: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Juras, 6.10.2010 10:33

Seš vedle, to bych nevymyslel :-)

Odp2: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Tony, 6.10.2010 10:22

Saw neví co s životem. A má dojem že objevování svých skrytých možností mu ukáže nějaký smysl...

Smyslem života je momentální prožitek a to ti můžou dát i drogy. Jestli si z celé své procedury zkoušení něco odnesl (a nezničil si nějak fatálně tělo). Věřím že jeho zkušenosti s drogami a pobyt v léčebně mu dal mnoho zkušeností a dodal životní moudrost.

Zdá se to vtipný, ale každý zážitek člověka obohacuje, ať je špatný či dobrý...

Odp3: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
tlapka, 6.10.2010 11:00

Cena ale může být nepřiměřeně vysoká. Dále jde o vliv zážitku na okolní bytosti.

Odp3: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Lipovan, 6.10.2010 11:26

Mám rád bohémy, ale jen takové, kteří své bohémství sami financují, nebo jim na něj někdo jiný dobrovolně přispívá. Jednoho takového bohéma jsem znal; měl přezdívku Vagas (Moraváci význam slova znají), hrál s kapelou blue grass a zásadně se nikým nenechal vyvést z klidu. Chalupa mu padala na hlavu, ale takovou prkotinu neřešil. Vykonával časově nenáročné povolání, jehož finanční ohodnocení mu k živobytí stačilo. Chlast, muzika, parta, cigára. Osobně bych s ním v žádném případě neměnil, nicméně mu přesto dávám palec nahoru, protože nikoho neomezoval. Feťák, to je něco jiného - při první příležitosti se nazývá nemocným a kvičí o pomoc. Zrovna tak k tématu; ještě jsem neslyšel, že by se nějaké manželství rozpadlo kvůli kouření cigaret, i když taková určitě také existují. Zato drogy, to prostě JE předstupeň k další trestné činnosti, v tom má křížobolševik zcela výjimečně pravdu. Pokud narkoman profetuje 60 000 Kč měsíčně a nevydělává ani korunu, není těžké se domyslet, odkud bere peníze. Ani omylem ho nelituji; může si za dvacetikorunu koupit lepidlo Resolvan a čichat ho tři dny. Ale proč jíst tlačenku, když se nám společnost může složit na kaviár, že? :-)

Odp3: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
(:-, 6.10.2010 11:46

Tony, a nejvíce Tě dle Tvého názoru asi obohatí nezaměstnanost. Ta Ti umožní každý den dělat cokoliv, co se dělat dá a na co máš peníze z podpory v nezaměstnanosti ( -; ) a ze sociálních dávek ( -; ), pokud jsi tou vzácnou výjimkou a dostáváš je, nebo nedělat nic a opalovat se na hřejivém sluníčku, pokud nemusíš v té době v kontejneru hledat něco k snědku( -; ).

Odp4: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
tlapka, 6.10.2010 13:27

Zaměstnanost ovšem taky. Žádný volný čas, spousty lidí kolem, únava a stále na hranici prů.eru.

Odp4: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Tony, 6.10.2010 15:00

Nepsal jsem o sobě. Já si nemyslím, že mi drogy mohou něco dát... Ale chápu že saw (usuzuju z jeho novinky) zkoušel drogy protože má pocit že tím něco prozkoumává...

Já jsem díky přízni osudu a zabezpečeným rodičům měl 22 let na užívání si života. Mohl jsem a říkám mohl, vyzkoušet drogy nebo jakýkoliv tento exces (esli se to tak píše to slovo xd) vůbec mě to nepřitahuje.

Já právě naopak mám další životní cil. Je pro někoho dost naivní. Vydělat peníze, být schopný a úspěšný... Dovolených, party, alkoholu sem si užíval doteď a mám pocit že mi to nedává to co od života chci.... Ležet na pláži a tyhle píčoviny se někomu možná zdaj super a je to jejich celorožní sen. Ale když mám 24 hodin denně volno po dobu 4 měsíců už mě to upřímně sere! Chci si zvýšit sebejistotu uspěchem a penězi...

Zároveň věřím, že až něco vydělám nebo budu úspěšný zjistím že hledám zase něco jiného...

Inu a stejně to děla(l) i Saw z drogami...

Odp5: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
iva, 6.10.2010 15:09

Zabezpečení rodiče-to je výraz hodného děcka. Ti tě teda museli zabazpečovat, když se ti nechtělo ani shánět fet. Jsme zvědavá co udělá pro to aby sis zvýšil tu sebejistotu. a už se prosím neutírej o Sawa tewn aspon napsal otevřeně svůj příběh ty jen mlžíš

Odp6: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Tony, 6.10.2010 19:03

Co prosím???? Jaké utírání? já ho hájím pro mě je to borec.... Tak to jste asi nepochopila ani fň z toho co jsem napsal...

A co je na výrazu zabezpečení rodiče děckého? Já za to nemůžu... Prostě jsem nemusel přemýšlet nad uživením se...

Odp2: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Alfons, 6.10.2010 12:52

Protože jsi genius!!! Odolný a imunní proti nákaze všeho druhu. Až na tu hlavu.

Odp3: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
ivan, 20.10.2010 19:48

Hlavu? Tu má myslím velice dobrou na to než by četl cizí noty. Myslíš, že se bez tvých rad neobejde? Koukám, že tejden před skokem do hrobu se ti nějak nedaří vydražit celý pytel životních zkušeností, vem si je tam sebou.

Odp4: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Alfons, 21.10.2010 3:14

Holátko-pacholátko, neupadni do smrtelného stresového stavu. ;-);-)

Odp5: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
ivan, 21.10.2010 6:04

Alfe, ty panická hrůzo z domu smutku, už si připravenej? Netahal ty si nějaké kočky za ocas?
Za to by ti strhli nebesské body při vsupu na nebesa a nepustili by tě tam!
Mně tam zase nepustěj protože, nějaké kočky tahaly za ocas mně. No, jestli to bylo sedmé nebe, to nevím, ale jsem zase zpátky na Zemi.

Alfíku tak tam pěkně pozdravuj a užívej nyrvány blaženosti, já si to musím ještě nauzkoušet tady na Zemi.

Odp6: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Alfons, 21.10.2010 8:18

Jako konečný uživatel naší ČR a.s. jsem den ode dne nadšenější, jak se nám vede. ;-)

Odp7: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
tlapka, 27.10.2010 12:30

A JAK se ti vede?

Odp8: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
Alfons, 27.10.2010 14:45

Od deseti ne k pěti, ale k jedné.;-)

Odp9: Svoboda nezasloužených zisků pro podnikatelské hyeny
tlapka, 3.11.2010 13:58

To je ještě nekonečně větší čísto než Nula.

Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
iva, 6.10.2010 14:26

Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady nimráte v osudu jednoho člověka, jakobyste nikdo z vás netáhnul sebou svůj „pytlík průserů“. V podstatě jsme na tom všichni stějně. V tomhle světě totiž vyjde všechno nastejno, ať uděláte cokoliv, ať to je dobře nebo špatně, pokaždé to v zásadě vyjde úplně nastejno. Myslím, že cenná je odvaha ne výsledky a tohle paní nebrec docela určitě chápe sama nejlíp. Já když čtu co ona píše, tak z toho cítím schopnost nějak „čelit životu“ a „bojovat za něco o čem zrovna nemusíte hned vědět, že je to to jediné správné“ a to je odvaha. Z mého pohledu je paní nebrec docela pokrocilá jogínka:) prostě dobrá baba. Škoda, že se k tomuto tematu nemůže vyjádřit bratr David asi by nebyl tak jednoznačně odsuzující fetáky. Beru svobodu, ale myslím, že prostě každý z nás je jen krůček od toho sklouznutí. Mi třeba si myslím zabránilo ve fetování to, že jsem děsná škudla. Mohlo to potkat každého u z nás a určitě by si říkal, co se to se mnou stalo? Všechno bylo v pohodě a najednou je svět úplně jiný. A reklama na lidi má velký vliv a těm drogám se dělá rewklama na každém kroku.

Odp: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
Kelt, 6.10.2010 17:53

Skvěle řečeno paní Ivo. Pod to bych se i podepsal :-) Zdravím Kelt

Odp2: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
iva, 7.10.2010 8:36

Bohužel značnou část toho textu jsem skopírovala z diskuse paní Nebrec, odpovídal bratr David. Jen jsem to nijak neohraničila co psal on a co já.

Odp3: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
iva, 7.10.2010 8:38

Ale píše něco podobného co jsem nakousla v článku Všechno zlé je pro něco dobré jen to lépe vyjásřil. Někdy člověk něco objeví a pak teprv zjistí, že to už někdo před ním pojmenoval.

Odp4: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
tlapka, 7.10.2010 10:33

A nejlépe si napsala to, že ke Skluzu je vždy jen krůček. Proto musíme být Vždy ve střehu!

Odp5: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
iva, 7.10.2010 10:53

No ale právě, že to prostě nejde být furt ve střehu.

Odp6: Tapetuju..Hihihi mě se líbí jak se tady...
tlapka, 7.10.2010 11:43

Vtom případě je nutno Skluz racionálně zpracovat .. a vylézt zase nad skluzovou hranici. :-)

Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 6.10.2010 19:48

Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v 16 letech ... respektive neženit se tak brzo... ale až budete mít jistotu v sebe sama a budete trochu znát svět.... ono člověk se od 20 do 40 může hodně změnit... ale po 35 letech už nezačne tak blbnou..

to nevím ale jen tak odhaduju... já plánuju si v 35 vzít 25 letou manželku... podle mě ideální věk :-)

Odp: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 6.10.2010 19:52

To je v pohodě, v 21 letech jsem také třeštil v oblacích a byl přesvědčen, že všechno vím a všechno znám. Jen doufám, že si za deset let ještě vzpomeneš na všechno, cos tady psal. Navrhuji uložit svá moudra na CD a po deseti letech pouštět svým přátelům pro pobavení. Řekl bych, že i za deset let bude CD stále fungovat jako důstojný informační nosič. :-)

Odp2: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 6.10.2010 22:44

Tak to se právě říká.... Že všichni ti „staří“ co dávají mladším moudra sou na tom opravdu špatně... Protože vidí život realisticky, kdyžto mladí optimisticky.

To je na mládí to krásné.... ten prožitek. A na to co jsem tu psal si vzpomenu to se nebojte :-) A budu se u toho usmívat a radovat se že jsem viděl svět tak jednoduše...

Nejhorší je se vidět ve 20 letech svět vašima třiceti-pěti-letýma očima... To by byl svět skutečně smutný :-)

A jak to máte vy v 35 letech s manželkou? To mi neřikejte že by se vám nelíbilo si nabalit 25-27 letou manželku a oženit se.... Nebo jste se oženil dříve? xd

Povídejte přehánějte...

Díky :-)

Odp3: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 7.10.2010 10:35

Podle průzkumu je 10 letý rozdíl již dost velký, manželka si bude „dovolovat“. Asi 4 roky bych slevila.

Odp4: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Juras, 7.10.2010 10:46

Ten rozdíl by se měl časem zvětšovat. Žádnej chlap nechce mít doma 40 ltou stařenku ;-)

A pokud si ženská začne dovolovat, tak se jí musí zkrátit řetěz, a je to ;-)

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 7.10.2010 11:45

A je to. Ale jak se to v praxi dělá? Před bitím uteče nebo tě práskne, určitě ! ji nepřekřičíš a třeba má i svoje peníze...

Odp4: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Platfus, 7.10.2010 12:20

Stačí, aby byl dotyčný „finančně krásný“ (termín mojeho švagra) ;-)

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 7.10.2010 15:04

No a co když to finančně nevyjde... pak by si měl vzít starou ? ;-)

Odp3: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 8.10.2010 8:18

To se musím ohradit, žádné rady nedávám, až na tu s Cédéčkem, což je docela dobrý nápad. Taky se usmívám, protože jsem ve dvaceti skutečně nebyl jiný. Kdyby mně tehdy někdo tvrdil, jaký obrovský rozdíl ve fyzické výkonnosti je mezi dvacetiletým člověkem a touž osobou ve třiceti, zřejmě bych podobné tvrzení odpálkoval vulgárními výrazy a slovo „zdechlina“ by patřilo k těm nejslušnějším. Dnes už jaksi...neprotestuji. :-)
Pětadvacetiletou manželku bych nechtěl ani náhodou, nejsem blázen. Já jsem se milý hochu na své materiální zázemí pěkně nadřel, ačkoliv si čárkotečka se zvoníkem a křížobolševikem myslí opak. Rozhodně nehodlám všechno vrazit do chřtánu nějaké káči, která v životě nepřeložila stéblo. Lituji. ;-)

Odp4: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
iva, 8.10.2010 9:09

Takže máš charizma...hmmm

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 8.10.2010 9:14

Ale ne, kdepak, Ivčo. Nemám charizma a nechci mít charizma. Ať si ho nechají ti, kteří chtějí manipulovat masami. :-)

Odp4: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 12:42

A to přesně radím autorce toho článku...

Ve dvaceti má třeštět v oblacích a užívat si života a snů... Né se ženit. Má brzo děti, nic neumí a je zavěšená na manžela.... Já se můj milý staříku (reakce na Vás :-)) také hodlám pořádně nadřít. Ono něco si sám vypotit a vybudovat je uplně něco jiného než to např. zdědit...

Na CDčko nic ukládat nehodlám, protože doufám že až mi bude 40 (za 18 let), tak tu svíce.cz stále bude !!!!

:-)

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Juras, 8.10.2010 13:22

Proč jí radíš že má třeštět a užívat si života a snů? Kdo se bude starat o její děti?

Odp6: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 15:01

Čtete co já píšu?

Radím jí že „měla“ třeštět a užívat si snů... ne se v 18 ženit a mít děti když nic neumí a je závislá na manželi...

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Juras, 8.10.2010 15:24

To podle mého není rada. To už je jenom hodnocení. Rada je pomoc/návod, jak něco udělat (v budoucnu).

Ten, komu je razeno, musí mít možnost zachovat se podle rady, což nejde :-)

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 15:40

Máte pravdu. Já už jen hodnotil, že nechápu jak se do takové situace dostane...

Inu a jak z toho ven? Těžko, jen se protloukat životem. Živořit a snažit se přežít u známých a celé dny pracovat... Starat se o děti a hledat si práci, brigády atd. spát 6 hodin denně a zbylých 18 hodin věnovat vydělávání peněz a výchově děcek....

Žádně jiné kouzelné řešení podle mého není... A když člověk pořizuje děti je třeba to mít sakra promyšlený protože to už není individuální odpovědnost ale zodpovědnost za jiné...

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 15:53

To je příliš pesimistický náhled na situaci, živoření a protloukání nebude bezpodmínečně nutné.

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
iva, 8.10.2010 15:58

Možná ty děti budou mimořádně nadané a vytáhnou matku z bryndy svým talentem na něco. Neříkám zrovna na zpěv nebo tanec ale k něčemu budou tíhnout. Od naší známé vnučka se též tak hloupě zamilovala má už holčičku 6 let žijí u babičky manžel chlastá od rána barák nedostavěný je bez práce. Ta holčička u té naší známé svojí babičky je celý měsíc její maminka dělá na směny a doma u nich se nedá bydlet ještě prý by jim vzala sociálka to dítě. Ta holčička od rána do večera maluje, ale nádherně. Je výtvarně nadaná. Nikdy nic není ztraceno.

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 15:59

To bych řekla, že je to tak! Každý osud má svoje naděje.

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 10.10.2010 22:34

Tak dvě procenta mají takovouhle šanci. Někomu se možná narodí malý eminem, ale drtivá většina jsou případy jako já. Nejsou obdařeni žádným nadáním nebo super schopností... (xD)

Ztraceno to není, ale proč si to dělat těžší?

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
ivan, 10.10.2010 22:58

Vincent van Gogh byl nepochybně taky nadaný, každé jeho namočení štětce by stálo desetitisíce, přesto za svůj život prodal celý jeden obraz.

Slovy,- jeden obraz!

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 13:40

Každého oblaky a užívání nebaví, někteří dělají raději něco co má širší smysl..

Odp6: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 15:31

Ono když všichni považují za širší smysl pouhá reprodukce a plození potomků pak máte pravdu...

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 15:55

No bohužel- já bych si vybrala jinak, ale to plození je jaksi obecně podporováno, proč to nevím.

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 17:26

Také nechápu.... Je nás tu na planetě strašně moc a stále přibývá...

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
iva, 8.10.2010 15:59

Tak co ty se svým načatým životem? Co začneš? Napíšeš si denníček co budeš neb chceš mít za deset let?

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 17:25

Ano, mám cíle a rozhodně to není potomek...

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Platfus, 8.10.2010 13:45

Ty seš Tony, zdá se takovej nespoutanej bejček, co ho tak hned nějaká neosedlá. Přeju ti, ať ti to vydrží, co nejdýl :-).

Odp6: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 10.10.2010 22:37

No v tom problém není... Problém je v tom, že mě nikdy žádná nechce osedlat :-)

Respektive ty od kterých bych se chtěl nechat osedlat mě osedlat nikdy chtít nebudou a ty co ano zase já ne. :-)

P.S.: mohu se zeptat čím se 31 letý pan Platfus živí?

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Platfus, 11.10.2010 10:14

Tony, se zájmem tady sleduju vaší diskusi s Lipovanem, je to taková bezmála generační zpověď. V něčem se nacházím, jindy si zas uvědomuju, jak už jsem podobným postojům vzdálen. Setkal jsem se s názorem, že takovým biologickým středem života je tak 25 rok, takže z tvého pohledu už jsem jasně „za zenitem“ ;-). Jestli mi tedy dovolíš moralizovat z pozice seniora. Vy mladí, vy jste samá swingers párty, nebo fetujete, ale žádný náboženství :-)!

Měl jsem taky období hledání, i když nic ze zmíněného jsem nezkusil. Ve vztazích jsem si počínal poněkud nesměle, tak dlouho zůstávalo u platonických lásek. Na tyhle věci není žádnej recept. Se ženou jsem se potkal na škole, což je prostředí, kde se známosti navozují docela fajn. Na seznamování přes internet nevěřím, myslím, že daleko víc zajímavých holek máš ve svým okolí, jenom to třeba nevíš. Byla tady řeč o reality show Hledá se táta - náhodou jsem viděl jeden díl, a bylo mi nějak trapno za ně. Tohle fakt ne.

Jinak k tvojí otázce - pracuju jako programátor a programuju počítačový hry. Pro přiblížení, tady je ke stažení náš zatím poslední vydaný počin.

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 11.10.2010 10:30

Swingers party jsem se také nezúčastnil. Jednou jsem absolvoval MMF, u kterého jsem hostoval, nebylo to špatné, ale dnes už bych podobnému návrhu řekl Ne. Fet jsem doposud nezkusil, dokonce ani marihuanu, ačkoliv se trochu zanáším myšlenkou, že jednoho dne vyzkouším něco přírodního, třeba psylocibyn, nebo tak něco, rozhodně nic syntetického. :-)

Odp5: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 8.10.2010 13:51

Ještě jeden podotek. Neřekl bych, že jsem realista. To je obvyklá výmluva pesimistů křížobolševikova typu. Možná spíše naopak; tehdy ve dvaceti jsem si mylně myslel, že všechno vím a nic mě nemůže překvapit. Dnes mám pocit, že nerozumím zhola ničemu a každým rokem se mně „realita“ více vzdaluje. Pozitivní je na celé věci fakt, že mě to vůbec neděsí, na rozdíl od doby, kdy mně bylo tolik, co dnes tobě, jsem klidný jako želva. Jako ten bosenský cikán, který žije pouze dneškem a v noci sní o Ederlezi. :-)

Odp6: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Juras, 8.10.2010 15:28

Být realista není výmluva, to je obyčejná lidská vlastnost. Bohužel někteří lidé se nedokážou správně zhodnotit a pravdivě prezentovat. Někteří by to dokázali, ale nechcou.

Odp6: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 15:34

Já právě vím, že nic nevím... Ale chci vědět všechno! A to nadšení objevovat (dle chuti i oběveno) by člověka nemělo opouštět ani ve 30 nebo v 60 letech..

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 15:58

Nojo, myslím že starší osoby jsou životem unaveny a někdy mají skoro všechny různé nemoci nebo trápení s příbuznými nebo financemi a tak to objevitelské nadšení ustupuje do pozadí :-(

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 17:24

Lépe řečeno si vytvoří finanční problémy (neutáhnou 3 děti atd.). Jaképak problémy s příbuznými??

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 8.10.2010 17:45

No nevděčné děti nebo zlé snachy a tak. S příbuznými je problém vždycky. :-(

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 17:56

Jaké si je vychováte takové je máte...

A snachy nemůžou být problém ne?

Odp11: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 11.10.2010 11:28

Genetika ti neříká nic?

Odp7: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 8.10.2010 17:50

Ale chci vědět všechno! A to nadšení objevovat by člověka nemělo opouštět

Ano, přesně tak. Moje ex-dvacetileté já opět vřele souhlasí a nadšeně aplauduje. Bohužel moje současné, pětařicetileté já, se málem pochcalo smíchy. Ale nic ve zlém. Potíž je v tom, že mnoho poznatků je mylných, velké množství jich je pak relativních a drtivá většina má pouze časově omezenou platnost. Pokud člověk nemá v mozku zabudován interní disk o kapacitě pěti terrabytů, se schopností každodenní aktualizace, příliš mnoha poznatky pak disponovat nemůže. Nakonec bude rád, že trefí do zaměstnání, které ovšem zvládne, porozumí psanému textu a nenechá se okrást marketingovými specialisty všeho druhu. To ke štěstí stačí. Ale nechci nikomu brát elán ani iluze. Hlavu (i hlavičku) vzhůru! :-)

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Tony, 8.10.2010 18:03

Líbí se mi, že Vaše pětatřicetileté já má mluvu Vašeho ex-dvacetiletého já aneb „pochcat se smíchy“ :-)
Jisté, že se poznatky neustále mění... A když se celý život učíte, že špenát má více železa než ostatní zelenina ste pak překvapený, že se objeví že má uplně stejně železa. (srsly sry 4 my language)

Právě proto by se člověk neměl vzdělávat jen na základce a střední ale průběžně celý život. Chápu že s věkem roste i lenost a mozek má problémy s pamatováním...

Znám ale lidi kteří ve 45 trénují svůj mozek každý den např. tím že si do mobilu neukládají jména lidí ale jen jejich čísla, takže když někomu volá musí vytočit vždy číslo...

Nemluvím o tom co je lepší nebo horší... záleží na přístupu k životu...

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Lipovan, 8.10.2010 18:29

Ještě k mluvě; jednou jsem to potěšení hovořit s reportérem Tývý Nóva J. Borovcem. Mohu všechny ujistit, že taxikář Karkulka je proti němu distingovaný intelektuál. Kdybych Borovce nazval prasetem, dopustil bych se urážky. Toho prasete, samozřejmě. :-)

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
iva, 8.10.2010 20:29

TO SOU věcy....Já bych to do něj i řekla.Ale jak se tam dostal na Novu. Myslím, že už ho tam ale nevídám.

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 11.10.2010 11:31

Těmi čísly si trénují pouze Paměť. Mozek má ale více funkcí aby fungoval. Prý jsou dobrý Křížovky nebo šachy že si trénují úsudek.

Odp8: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Alfons, 9.10.2010 11:42

Trénuji si mozek porovnáváním dříve a dnes. Někomu se to nelíbí. Dříve dobře-dnes blbě a čím dál blběji.

Odp9: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 11.10.2010 11:33

Moc jsi toho nenatrénoval, jak je vidět z výsledku ;-)

Odp10: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
Alfons, 11.10.2010 13:03

Očekávej ve stavu chronické pomateností smyslů zlepšení životní situace pro většinu občanů. A srovnávej také, nic ti v tom nebrání.;-)

Odp11: Pomoc je jednoduchá... nezamilovat se v...
tlapka, 12.10.2010 10:43

Taky mě nic k tomu Nemotivuje.

Andrea skončí pod mostem.
Alfons, 8.10.2010 5:00

Její milovaný narkománek nadělá dluhy, nesplatí je a exekutoři dostanou Andreu pod most. Neženit se, nevdávat se, nemět potomky ani neadoptovat děti. Žít jako singlák. Tak se dají snížit životní rizika z toho že vás někdo stáhne do propasti. :-(

Odp: Andrea skončí pod mostem.
Juras, 8.10.2010 5:57

Nejen že nepomůžeš, ještě se snažíš Andreu našlapat pod most. Za takovéhle kecy by sis zasloužil úraz. Jesli sis nevšiml, tak Andrea svůj problém vyřešila a vyřešila ho dobře. Předpokládám, že tuhle diskusi čte - myslíš, že jí tvoje debilní příspěvky v něčem pomůžou?

Odp2: Andrea skončí pod mostem.
ivan, 8.10.2010 6:15

Já se přidávám, Alík je parchant s hubou plnou jedu.

Odp2: Andrea skončí pod mostem.
tlapka, 25.10.2010 9:18

Andrea to vyřeší vlastní silou, ještě se budete divit.

Odp3: Andrea skončí pod mostem.
Alfons, 25.10.2010 10:33

Na Svíci se zocelila, informovala a dostala rozum. Teď už je jí hej. ;-)

Odp: Andrea skončí pod mostem.
ivan, 8.10.2010 6:11

Kdyby se drogy rozdávaly v prostorách podobným vojenským újezdům zdarma, tak je za tři, čtyři roky po problému. Narkomafii zničíš jenom dampingem, tedy pokud jí chceš opravdu zastavit. Kdyby se drogy začaly rozdávat v určených prostorách zdarma, tak dealeři ekonomicky vyhubnou. Kdyby se tak opravdu stalo, tak by si museli sami platit policii aby drogové přečiny stíhala.

Co je ale důležité je, že se sice rozpadnou rodiny uživatelů, tak jako tak, ale ekonomická budoucnost nezůčastněných členů zůstane proti původnímu stavu zachována, zbydou bolavá srdíčka.

Andreo, nezkoušej nic zachraňovat, zamkni srdce a odejdi od něj nebo zničíš sebe.

Pokračování
Lipovan, 8.10.2010 14:07

Trochu jízlivě si dovolím alternativní pokračování příběhu. :-)

...jednoho dne se na scéně objevil Truhlík. Opuštěné ženy se mu zželelo a tak se jí ujal. Andrea proti tomu nic nenamítala, zvláště pak s ohledem na svou současnou situaci. Truhlík ženě koupil mnoho dárků, zaplatil všechny dluhy. Nebyl to pro něj velký problém, neboť zásluhou své nezměrné a pověstné pracovitosti ušetřil mnoho peněz. Andrea byla nadšená, děti si Truhlíka oblíbily a on sám oplácel jejich náklonnost měrou vrchovatou. Za dva roky se šťastný pár rozhodl(a), že si koupí společné bydlení v krajském městě. Když bylo vše hotovo a rodinka se konečně přestěhovala, jednoho dne u dveří jejich nového bytu zazvonil exmanžel feťák...zbytek si dosaďte sami. Jako bych to slyšel až sem - „musíš to přece pochopit, je to jejich táta. Ty si zasloužíš někoho lepšího.“ ;-)

Odp: Pokračování
iva, 8.10.2010 16:06

Díváš se na Hledá se máma a táta? Včera ta Barbora říkala, že chce muže, který si ví rady se svým životem. Tak jsem se smála muž už na jedno oko spal, tak jsem se ho ještě než odpadne na to zeptala. Řekl, že ne.:-)

Odp2: Pokračování
Lipovan, 8.10.2010 16:20

Nedívám se, ale vím, o co jde. Sledoval jsem první sérii až do momentu, kdy se na scéně objevil podivný debílek z Prahy, který daroval a později si vzal zpět jakousi plastelínu. V ten moment mně docvaklo, že je to všechno předem zinscenováno pro potěchu diváka. Se životem si rady samozřejmě nevím, proto počkám na přelomovou radu nějakého patnáctiletého historika. Internet se jimi jen hemží. :-)

drogy jsou problémem motivace. pan...
Bambus, 25.10.2010 12:26

drogy jsou problémem motivace. pan manžel zřejmě nenalézal zadostiučinění, a tak jediné úlevy které se mu dostalo bylo z hulení. Podle mě tyhle problémy začínají všeobecně v rodině a v práci, a velký vliv na ně mají peníze. Někdo tomu říká deprese (marihuana je silné přírodní antidepresivum), já tomu říkám stav absolutní demotivace dělat cokoliv dál. Deprese jsou jako bažina, pro člověka je velice těžké vyhrabat se z nich sám. Psychická podpora od přátel je pro člověka topícího se v depresích asi nejdůležitější - hlavně se snažit nedeptat je ještě víc...

Odp: drogy jsou problémem motivace. pan...
tlapka, 25.10.2010 16:00

To je správné, ale v praxi těžce to jde vyřešit.

Odp2: drogy jsou problémem motivace. pan...
Alfons, 26.10.2010 3:08

Poslat na převýchovu do TLAPKOVNY.;-)

Odp3: drogy jsou problémem motivace. pan...
tlapka, 26.10.2010 8:59

Ale to bych na to potřebovala vyfasovat Velké Peníze od Evropské Unie, myslíš že mi dají? ;-)

Odp: drogy jsou problémem motivace. pan...
iva, 28.10.2010 12:22

Platfusku tohle je nejlepší reakce na tento článek a tam někde vepředu ještě od Lipovana o bohémech. Ano možná je lepší než reagovat napsat svůj článek s příběhem na tema, ke kterému chce člověk něco říct.

Odp2: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 12:32

Ivo, tvoje pochvala by mě určitě potěšila, ale došlo tady k politováníhodnému nedorozumnění - Platfus a Bambus nejsme jedna osoba. Jinak se ale s Bambusovým komentářem ztotožňuji :-).

Odp3: drogy jsou problémem motivace. pan...
iva, 28.10.2010 12:49

já vím, že nejsi Bambus. Jen jsem si myslela, že zrovna budeš online. Tohle tema mně až tak nezajímá. V mém okolí fakt spousta lidí závislá na alkoholu i když to popírají. Nevynechají jedinou příležitost slavit něco. A ta příčina proč pijou není závislost, ale každý má nějaký problém kvůli kterého pije. Mně zajímá ta Swee:-) protože i o se stává. Jak se říká ženské pálí mosty a chlapi chtějí nejradši harem, pohodu klídek cigárko a takdále. Tak čí to je příběh? ty jsi ten pacholek proutník?

Odp4: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 14:15

Ivo, s oblibou vytvářím různé fabulace a baví mě je rozehrávat, problém je, když se to vymkne kontrole. A to se možná stalo. Nejsem Romantik, abych zvládal žít několika osobnostma, které si ještě navíc roztomile protiřečí a jedna se nemá k druhé - na to mám asi jednoduché smýšlení ;-). Proto považuji nadále za neudržitelné předstírat, že jsem dívka ve věku 22 let nebo její nezvedený partner. Této role jsem se ujal, protože se k ní nikdo neměl ;-). Rád přenechám tyto virtuální identity někomu jinému. Popravdě taky je mi divný, že jak Andrea ani Swee do diskuse dále nezasahovaly, tak co holky, ozvete se některá..?

Odp5: drogy jsou problémem motivace. pan...
Lipovan, 28.10.2010 15:16

Možná se holky ozvou, ale nejdříve se ozvu já...tvoje virtuální existence je mně nějaká povědomá, nebylo to v reálu dříve Brnisko a teď stověžatá? ;-)

Odp6: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 15:46

To asi ne, s Brnem nemám nic, narodil jsem se v Praze a pak jsem se vystěhoval na její periferii, ale pořád se celkem za pražáka považuju.

Jinak nejsem zas tak záludnej a i když si hraju na virtuální identity, tak nějak vždycky poněkud naivně pod pseudonymem Platfus, protože není mým cílem někoho mást. Např. tohle není moje práce, ale mám za to, že vím kdo se za tím skrývá.

Odp7: drogy jsou problémem motivace. pan...
Lipovan, 28.10.2010 16:03

Kašlu na virtuální identity a účelovou fabulaci. Buď uvádím pravdu, nebo pomlčím, není-li dvakrát příjemná. Šlo mně o toho ochlastu Petříčka; zase tolik lidí u něj nestudovalo. Znám jiného občana, který si jeho přednášky nemohl vynachválit, ale ty to zjevně nejsi. Tak nic, škoda. :-)

Odp8: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 16:27

Tak jsem si koukám svým jediným navíc vesele míněným komentářem nechtěně nakakal do bot. Od té doby tady řeším následky toho svého neuváženého činu. Dobrá, beru. Fabulace dávají vzniknout dalším fabulacím a tady už se ztrácím i já.

Jinak s Petříčkem, byl jsem na jeho pár přednáškách, ale spíš jsem si čet jeho knížku. Nemůžu říct, že jsem nějakej jeho horlivej zastánce, ale ta knížka je zajímavá ve dvou ohledech - je příjemně tenká a nedělá z člověka blbce, že by ho nutila číst si spoustu jinejch knížek, aby jí člověk porozumněl. Jinak nevím nakolik Petříček holduje chlastu, ale za mejch dob se říkalo, že povznáší mysl i hulením :-).

Odp7: drogy jsou problémem motivace. pan...
iva, 28.10.2010 18:08

To nebylo tak těžké, že. Jsem si trošku povolila uzdu fantazie, ale jsem to zvrtala. Též mně láká napsat pod pseudonymem, ale myslím, že by to každý poznal. Je blbé, že lidi už nechtějí psát žádné nové myšlenky do článků.

Odp8: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 18:11

Překvapilas mě, tipoval jsem romantika ;-).

Odp9: drogy jsou problémem motivace. pan...
iva, 28.10.2010 18:14

:-¨) vedle na diskusi jsem omylem odpověděla Jurasovi jako Swee. celkem se mi to zalíbilo zkusím změnit identitu:_)

Odp10: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 28.10.2010 18:31

To není špatnej nápad, když chybí témata do diskuse, ale trochu bych se bál, aby to nepřerostlo a dovedli jsme to zastavit. Pokud by s tim byli všichni obeznámeni a souhlasili, tak by to asi nebylo nemorální. Mohli bysme pak hádat, kdo je kdo ;-). Nejlíp by se možná napodobovala Tlapka, protože má krátké komentáře, pak asi Alfons a Zvoník, to asi nemusím říkat proč :-).

Tady mají jasnou výhodu ti, kdo používají registrovanej účet, a tím pádem podtržený jméno - to se špatně falšuje.

Odp11: drogy jsou problémem motivace. pan...
Platfus, 29.10.2010 0:40

Myslel jsem něco v tomhle duchu - GAI (Generic Artificial Intelligence) Project. Nakonec Svíce je za ta léta, co tu vesele plápolá, docela dobrá databáze názorů, výplodů a přiznejme si to - i průjmů každého jednotlivce. Dá se říct, že tu každý z nás zanechal kus svojí osobnosti. Minimálně metodou Copy&Paste by mohly vznikat rozličné konverzační výměny.

Odp9: drogy jsou problémem motivace. pan...
Juras, 28.10.2010 21:17

To snad ne. Vždyť je to zakončeno větou „Já budu prát a ona bude vařit.“. Kdepak by ho tohle mohlo napadnout :-)

Odp8: drogy jsou problémem motivace. pan...
Juras, 28.10.2010 21:19

Já myslím, že těch článků je dost, na to, že pod nimi je vždycky stejná diskuse, v níž se dozvíme, jací hajzlové jsou L,I,J, případně občas ještě někdo další...

Odp9: drogy jsou problémem motivace. pan...
tlapka, 29.10.2010 9:44

Skutečně je to tak ! Ať se začne od čehokoliv, za chvíli je z toho: Kdo je všechno padouch, hlupák, nezaměstnanost a naše Strašná přítomná doba !

Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 16.11.2010 13:50

Za blaženého zvoníkovského režimu bylo velkou výhrou mít volný přístup do pohraničního pásma. Pamětníci tvrdí, že to byla paráda, zejména pro rybáře a houbaře. Desítky kilometrů jen pro sebe, skutečný ráj misantropů mého typu. Bohužel je zjevné, že podobná vymoženost vyžadovala více než důvěrné objetí se stranou Fonzíků, jiná cesta tudy nevedla. Škoda. :-)

Odp: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Juras, 17.11.2010 21:43

No ono stačilo do vojenských prostorů.

Odp2: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 23.11.2010 8:24

Objevil se nápad vysadit do vojenských újezdů zubry. Jsem pro; jak říkají odborníci, zubr evropský není americký bizon, jde o velice klidné zvíře, v podstatě lesní krávu. Dobrý nápad. Hlavně újezdy nerozprodat developerům z ODS. :-)

Odp3: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 23.11.2010 10:27

Jak se tak ted mluví o těch majetcích armády a vůbec vzpomenu na otce když jsme se poznali asi v roce 1985 nadával na komanče a říkal něco o vyžraném korytu. Kdyby tak věděl kolik toho ještě v tom korýtku zůstalo. Začala jsem běhat s kamoškou po lese a sem tam vidíme veverky nebo zvláštní ptáky velké s modrým křídlem, ale lednáček to není. Ještě tak potkat v lese zubra no to by byla příroda.

Odp4: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
ivan, 23.11.2010 13:07

Ivo, ten velkej modrej pták je Pták Odddééééesssák.

To ne, to jsem chtěl jenom potěšit Lipovana, ;-) ale asi nejspíš potkáváte sojku.

Odp5: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 23.11.2010 14:17

A mi se zdálo, že má na šošolce něco a že to má sojka, ale myslela jsem, že sojka je c elá hnědá a tento pták má nádherné skoro bleděmodré křídlo a nevydává žádné zvuky. O když nešvím, protože když se dostanem hllou do lesa je tam poránu křik jak v pralese od ptáků, ale nejsou vidět.

Odp6: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 23.11.2010 15:07

Sojka není celá hnědá a zvuk vydává jen někdy, ten ale stojí za to. Vřeštění horší než zvoníkovy bolševické plačky. :-)

Odp7: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 23.11.2010 15:11

Ano se mi zdá, že je to on teda hlavně podle té nádherné modré na křídle, ale je to velký pták na tvé fotce se mi zdá něco jako kos, ale tenhle bych řekla, že je jak havran možná i větší.

Odp8: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 23.11.2010 15:17

Sojka je velká jako holub. Také příliš neposedí - pořád poskakuje z větve na větev, nezůstane sedět na jednom místě. Asi jako zvoník, když za minulého režimu slídil, zda spoluobčané neposlouchají Svobodnou Evropu. :-)

Odp9: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 23.11.2010 15:25

JJ to bude ona protože ji vidíme bud vysoko ve stromě, ale má roztažená křídla, takže není pořádně vidět, anebo přistane dole a vidíme ji krásně z profilu. S tím zvoníkem jsi mě dostal. Já myslím, že to tak není, ale k tomu poslouchání..Vždyt´to byly jen tendenční žvásty o lidech, které jsem ani neznala. Já si někdy říkám, proč za mnou nikdo nepřišel jestli nechci podepsat Chartu77. My kdesi v kůlně tajně poslouchali Kryla a já myslela, že je to vymyšlený člověk tak jako třeba Jánošík.

Odp10: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
ivan, 23.11.2010 16:01

Juraj Jánošík ale Ivo nebyl vymyšlenej, narodil se v Těrchovej, ale vymyšlené jsou povídačky o jeho neskutečných činech, hrachu a zázračným opasku. Byl drobným zlodějem a pašerákem koní. Jeho kariéra byla ale krátká,-asi dva roky a v jeho 25letech byl popravenej provazem avšak nikoliv za žebro jak se traduje ale popravou ,,klasik".

Odp11: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 23.11.2010 16:07

No právě. Tak to pro mně bylo neuvěřitelné, že někdo takový existuje, zpívá proti režimu a my o něm nic nevíme jen to, že je. Chartu bych s klidem podepsala třeba po maturitě, ale to asi člověk musel být pan někdo aby to mělo váhu.

Odp12: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 23.11.2010 16:35

O Jánošíkovi se podrobně rozepisuje L'. Smatana. Bezva kniha, doporučuji ke čtení. Řekl bych, že Smatanu Slováci nepochválí. :-)

Odp13: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 30.11.2010 10:23

Já nevidím ráda, že si dělají ze Slováků srandu. Myslím, že jejich ekonomika je na tom mnohem líp než naše. Jezdívala jsem tam na modní veletrhy a co se týče mody tak za nima dost pokulháváme odjakživa. Někteří Slováci jsou charakterní jak vystupováním v televizi a jejich pořady a filmy z poslední doby mají duši a hlavně se neopakují jak ti naši experti. Slováci jsou u mně in.

Odp14: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 30.11.2010 11:14

V jedné věci bych se od Slováků určitě inspiroval. Ten projekt je navýsost geniální. Kdyby šlo o čirý sponzoring - dejte peníze a já koupím kus lesa, který ponechám přirozenému vývoji - hrozil by jednak nedostatek zájemců, druhak nebezpečí ze strany ódéesáckých gaunerů typu pana D. ze Zlína. Ten by nechal podobný les bez mrknutí oka vykácet. Po dvaceti letech by žaloba přišla k projednání a za dalších dvacet let by pana D. odsoudili k úhradě škody, kterou bude pan D. splácet po dvacetikoruně měsíčně, neboť je zcela nemajetný - ten Bentley před soudní budovou patří jeho ženě a přepychová vila v Nivách zrovna tak. Ovšem možnost koupit strom je dokonalá. Jednoho to potěší a strom si již koupili lidé, jako je Nohavica nebo přikulovač. A přece jen, vykácet les, ve kterém právoplatně vlastní stromy lidé tohoto věhlasu, to si důkladně rozmyslí i gauner, jako je pan. D. Pokud se stejný projekt objeví u nás, rozhodně se mnou mohou počítat. Jen si předem zjistím, zda majitel nemá něco společného s ODS a půjdu do toho. Řekl bych, že podobné projekty mají mnohem větší smysl, než adopce na dálku, Fair Trade, pochybné aktivity Člověka v tísni a podobné exotické kraviny. Ale i zde samozřejmě platí heslo poručíka Hospodina - dle vkusu každého soudruha.

Odp7: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Juras, 23.11.2010 15:49

Sojka práskačka - tu znám. L9tá jak splašená a dělá „trautnberk, trauntnberk!“ ;-)

Odp8: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 30.11.2010 8:54

Před pár dny jsem v práci uviděl z okna prazvláštního ptáka; napadlo mě, že ten datel zřejmě spatřil billboard s Topolánkem a samou hrůzou zezelenal. Ale ukázalo, že datel to nebyl. :-)

Odp9: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
iva, 30.11.2010 9:59

Zvláštní, že ti ptáci mají různé peří a žijou spolu na stromech a ještě jim pomáhají někteří tím, že vyklovávají ty larvy z kůry.

Odp10: Pro Jurase, ad Doupov, Janovice...
Lipovan, 30.11.2010 10:43

Je fakt, že mám v práci učiněný zvěřinec. Potulují se tam kočky (většinou čtyřnohé ;-)), kuny, tchoři, zajíci, ježci, jednou jsem viděl i lišku. Z ptáků drtivě převažují straky, pak holubi, poštolky, sojky...to všechno v širším centru Prahy. A to ještě nemluvím o zvěřinci mezi samotnými kolegy. :-) Zato však do areálu nesmějí lidé (civilisté), což kvituji s obzvlášť velkým povděkem.

Moj príbeh
Mravenec, 18.2.2011 23:54

Mám prežité niečo podobné, i keď z pohľadu dieťaťa. Moj „otec“ bol vždy alkoholik. Ale celé sa to u nás vystupňovalo pred 5-timy rokmi, keď som mal 9-10 rokov. Kúpili sme dom a on si mohol vybrať auto presne také aké chcel jeho rozpočet nemal hranice. Stále sa stupňovali jeho nároky na počet promile v krvi ktoré musel denne dosahovať a počet krabičiek cigariet. Najprv ho vyhodili kvoli týmto jeho záľubám z práce. Začal teda rozpredávať všetok materiál ktorý sa mal použiť pri zariaďovaní domu, dokonca maminin obchod ktorý sa dostal do vážne hlbokého mínusu. Neskor to už moja mamina neuniesla a psychicky sa zrútila. Vtedy mňa a sestru otec hneď odpratal ku starkej. Mamina medzitým vyskočila z okna. On si vymyslel historku o drogách a keďže bola psychicky na tom veľmi zle lekári jeho historke uverili. Umiestnili ju od psychiatrického zariadenia no našťastie tam moj starký poznal riaditeľa takže za pár dní bola vonku a poriadne si oddýchla a nabrala síl. Oco medzitým už prepil všetky peniaze a predal všetko čo sa dalo. Rozhodol sa predať dom a keďže bola mamina v psychiatrickom zariadení preberal všetky právomoci. Pokus o predaj uskutočnil s mamininou kamarátkou, ktorú ešte medzitým slušne povedané „šuchol“ rovno v kuchyni. Vtedy ale už domov dorazila mamina aj so starkým a úspešne prekazili tento predaj. Mamina mu dala ešte šancu pretože poslal prosiť svoju maminku ( moja starká ) ... tak ešte chvílu s nami začal chodiť zase do práce no hneď po prvej výplate všetko prepil a zase ho vyhodili. Mamina už začala dávať svoj obchod zase dokopy a keď sa mu už tá jeho výplata minula, začal pýtať peniaze od nej. Ona mu pochopiteľne nechcela dať ani halier, a tak ju začal pred našimi očami (mňa a mojej sestry ) biť. Každý večer ku nám chodila polícia a až o mesiac sa to začalo naozaj riešiť cez prokuratúru. V ten večer nás všetkých zobrali na policajnú stanicu a namerali mu 4 promile alkoholu v krvi ( mne sa zdal byť v pohode ako vždy čo bolo následkom toho, že tie 4 promile mal bežne ) boli sme na tej policajnej stanici strašne dlho a súdny proces bol až minulý rok a on za to všetko nedostal ani podmienku. Dokonca po dlhom čase si vtedy spomenul, že má aj syna pretože ja som v tom ako staršie dieťa vypovedal takže ma prišiel poprosiť aby som zmenil výpoveď v jeho prospech čo som samozrejme odmietol. Mamina mala po tom ako odišiel definitívne z našej rodiny také finančné problémy, že ešte po 3 rokoch keď sme chceli DVD prehrávač, ktorý stál necelých 2000 Sk sme museli šetriť skoro mesiac. Ešte teraz po vyše 5-tich rokoch, si musíme v dome kúriť elektrickými ohrievačmi, pretože kúrenie ktoré spravil on nestojí za nič. Preto po tejto naozaj životnej skúsenosti vždy tvrdím, že s ľuďmi ktorý sú závislý na hocičom naozaj na hocičom, sa jednoducho netreba maznať. Čím viac im budete dávať, tým viac to budú zneužívať, proste ich treba bez ľútosti odkopnúť pretože inak stiahnú pod zem aj vás.

Odp: Moj príbeh
Juras, 19.2.2011 0:50

Nevím, co na to říct. Vypadá to, že jste tu situaci zvládli a je to za vámi. Do budoucna přeju Tobě a Tvé rodině lepší události. Pro Tebe je dobře, že máš zkušenost - máš teda lepší pozici, než jakou měla Tvoje maminka.

Odp: Moj príbeh
Platfus, 19.2.2011 12:04

Přidávám se k Jurasovi. Tvůj příběh je docela síla, za svejch 16 let jsi toho stihnul prožít docela dost. Naštěstí jste to docela ustáli, k čemuž vám gratuluju. Přál bych si, aby se ten tvůj táta dočkal zaslouženého trestu, ale to bych asi chtěl moc. Hlavně ať se vede vám ostatním.

Odp: Moj príbeh
ivan, 19.2.2011 12:43

Mravenče, díky za příspěvek, přeju trvalé zlepšení. Pozor, geny si vybírají nás, ne my je. Buď ve střehu a nepodceň to. Iv.

Ano, marijána je startovací droga
cKert, 1.9.2011 9:55

V Česku se to ale nesmí říkat nahlas.
A majitelé medií ji zatím intenzivně propagují mezi mladými...

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru