Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

2.4.2011 3:29

Kam kráčíš člověče? Aneb boj o zdroje.

Je to pár let, co nejmenovaná Americká ekonomika vtrhla do Íráckého režimu bránit čest, svobodu a demokracii slušných lidí, se snahou zbavit svět nesmyslných zbraní, které Irák (ne)vlastnil vlastní silnou a plně vyzbrojenou armádou. V nejmenovaných kruzích se tomu říkalo R - válka.
(R = ropa) Zajímavým tématem k zamyšlení je, že takto silné armády a vůbec všechny vyspělé země bojují za demokracii v zemích nuzných, které touží po demokracii a blahobytu západních zemí. Nutnou podmínkou zájmu západních zemí o „pomoc“ těmto zemím, že příslušné „R“ je někde nablízku. Například SýRie. Ale i taková Libie, své „R“ nablízku má. V době mých studií na VŠ jeden profesor ekonomiky říkal - „Vyspělá ekeonomika pro svou existenci potřebuje zdroje, hodně zdrojů, a tyto zdroje si vezme buď bez války, nebo silou, protože je nutně potřebuje“. Proto mne ani nepřekvapuje, že po Kadáfího výzvě Číně a Rusku o přesměrování toku tohoto vzácného produktu „R“ za případnou vojenskou pomoc, vyvolal velice rychle „pomoc“ utiskovaným muslimům (povstalcům), na které v Evropě nadáváme, ale v Libii je máme velice rádi, ze strany naší vojenské síly, spojeneckých sil NATO. Přeci si naše zdroje, nenecháme vzít! Proto pomáháme hodným povstalcům a bojujeme proti zlému Kadáfímu. Aby toho nebylo málo, zabavíme zlému Kadáfímu majetek uložený v jiných zemích. (Mohl by vyhrát a to nechceme). Co na tom, že Ústavy většiny Evropských zemí ve svých základních preambulí lidských práv a svobod obsahují kauzule o „právu člověka na život a na majetek“. Zlý Kadáfí majetek nepotřebuje, protože není součástí slušného Evropského společenství, taky není Američan, kde právo na život a na majetek by taky měl. Protože však žije v Libii, v nedemokratické Libii, tak mu ho klidně můžeme vzít. A nebo, není chápan jako člověk, čímž by se na něj příslušná kauzule nevztahovala. Snaha o pomoc v podstatě znamená „takhle nějak to bylo a tahle to zůstane“. Ústavy demokratických států tím dostávají cejch „bezcenných cárů papíru“ a nebo se mi to všechno jenom zdá.

ps: Autor není Kádáfího příbuzný, ani jinak zpřízněná osoba

Boj o zdroje drnčí také v naší slavné České republice. ČEZko jak by řekli znalci. V době, kdy stát vyhlásil stop-stav z důvodu přetížení elektrizační soustavy, postavil paradoxně náš slavný ČEZ 150MW solárních elektráren. Tj. 150 000 kW a malé střešní solární instalace 3kW se krčí kdesi v rohu, strachy, aby nezbořili distribuční soustavu jak hlásí naši zákonodárci. Energii z ostrovních systémů na samotě u lesa, také podle pana Kocourka z Kocourkova, používáme proto, abychom ji vyhazovali v přímotopech a brali za to tučné dotace. Tzv. topení do země.
Proto je lepší, dle Kocourka, zachovat vyhláškou slibované dotace (aby se vlk nažral - nejmenovaná Evropská unie, aby ČEZ mohl stavět a také nejmenovaní jedinci) a zároveň, aby koza zůstala celá. Neboť všichni vědí, jak proud ze solárních elektráren, ne těch velkých ČEZáckých, ale právě těch malých 3kW na střechách domů nám všem zdražuje elektřinu !!! „Bohatým brát a chudým dávat“ nebo „chudým brát a bohatým dávat ... “, jak to vlastně mysleli? Nebo brát všem ?

A co daně? Peníze jsou taky zdroj. Vláda slíbila nezvyšovat daně, ale to se nějak tak vlastně, no hm, kdo to říkal? Nezvyšovat? Mysleli jsme „nesbližovat“ „NESBLIŽOVAT“. Forma daně je taky zvýšení ceny elektřiny. Protože peníze za elektřinu vybereme lépe než daně, každý má svůj elektroměr, neplatíš - fik a je po kabelu. A sviť si čím chceš. Nějak se to zdůvodnit musí - tak za to můžou třeba ty velký elektrárny ČEZ, ne to ne, to by nám je lidi rozbili, můžou za to ty malý, tzv. ty ostatní. Kocourek

Plaťte, plaťte - plaťte za vodu z vlastní studny, sociální a zdravotní, my Vám za to - snížíme počet nemocnic, nejlepší dostupnou péči nahradíme pouze dostupnou péčí, někteří z vás budou čekat na zubaře celý život a kromě sociálního pojištění si můžete založit další pojištění, které vám pomůže až přijdete o práci, nebo náhle onemocníte. Možná. Plnění ze strany pojišťovny ovšem nedostanete, protože ta je taky přeci jen podnikatelský subjekt. A cílem podnikatele je přeci maximální zisk a minimální náklady.
A co důchod ? Investujte do akcií a penzijních fondů s výdělkem 0,04% nebo jiných 0,02%. Než si úroky stihnete vybrat, stihneme Vaše peníze rozkrást. My Vaši zákonodárci máme přeci své podíly v penzijních fondech, které budou hospodařit s VAŠIMI penězi, úsporně a poctivě. Asi, no asi ne. Ale to je přeci fuk. Nám je to fuk jsem myslel - už teď.

Jsme to MY - Váš stát, který také potřebuje zdroje.

myslí si, že jsme hloupí a že jim věříme ...
Vlastimil Čech, 3.4.2011 21:17

perfektní článek... mimochodem, Lybie má ještě jeden v severní Africe velevzácný zdroj, totiž vodu... mrknětě se třeba na http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka
nu a ještě jeden hřích navíc: Kaddafi se snažil prostřednictvím Organisace Afrických Států zavést společnou africkou měnu, „Zlatý denár“... tak to už by byla asi rána z milosti pro USD... konec konců, ten zlý Saddam byl oběšen především proto, že odmítl nadále prodávat iráckou naftu za USD... chtěl opravdové peníze...
Teď si představte tu HRŮZU! prosperující Lybie: má naftu, je potravinově soběstačná a své bohatství nechce měnit za ty zelené papírky...
Nu a ještě trochu pochybností o těch „povstalcích“... http://www.magnificat.sk/wp-content/uploads/2011/03/L%C3%ADbyjsk%C3%AD_-povstalci3.pdf
docela dobrý rozbor, nemyslíte?

K těm solárním elektrárnám - to je...
Juras, 4.4.2011 9:26

K těm solárním elektrárnám - to je dobrá všivárna. Soukromníkům by se to mohlo vyplatit, ale podnikatelé vydělávají pouze díky dotacím. Zrušit dotace a jinak ať si má solární elektrárny kdo chce, když myslí, že se mu to vyplatí.

Odp: K těm solárním elektrárnám - to je...
Vlastimil Čech, 4.4.2011 12:27

Nejsem energetik, ale trošku mě překvapuje, že se docela opomíjí solární thermoelektrárny...Kdysi jsem o tom četl studii a jestli se nepletu, šlo o to, že v místech, kde je dostatek slunečního svitu, se nejprve pomocí kolektorů voda řádně zahřeje a pak se promění v přehřátou, suchou páru v kotlíku, na kterou jsou nasměrována zrcadla. Zrcadla jsou natáčena automaticky. Vysokoenergetická pára je shromažďována ve skvěle isolovaném vysokotlakém zásobníku. Odtud- pomocí kejklů s tlakem a znovuohřívání- je postupně odebírána energie k roztáčení turbin a to při její dostatečné zásobě i večer, nebo v noci...
Snad je toto opomíjení dáno důvody hospodářskými: Abyste mohl takovou sluneční thermoelektrárnu provozovat, musíte ji postavit kompletně... fotovoltaickou můžete zapojovat postupně, sekčně... nu a také je zde otázka ceny... Pak i -jakkoliv omezená, ale přece jen možnost- „skladovat“ energii ze Slunce thermosolární elektrárnou je převážena cenou.
Víte o tom někdo něco?

Odp: K těm solárním elektrárnám - to je...
¤, 4.4.2011 15:13

Podnikatelé vydělávají i díky okrádání zaměstnanců. Někteří lidé nemají ani takové štěstí a nemohou dlouhá léta sehnat práci. Jiní mají z jejich neštěstí radost, jako třeba tři hulváti ze Svíce.

Odp2: K těm solárním elektrárnám - to je...
ivan, 4.4.2011 19:39

Nojo, no, co se dá dělat když je pro tebe hulvát i ten kdo ti na rovinu řekne, že se práce nehledá ale nabízí. Stejně se z toho nepoučíš! Já bych se zaměstnat bez mnou požadovaných a akceptovaných podmínek nikdy nenechal, natož abych o to prosil v poníženém pokleku ty před kterýma ohýbám hřbet, ale to je věc osobní hrdosti, tu máme každej nastavenou jinak.

Jednou jsem nedokončil závod kvůli rozpojenému převodu řazení. Potkal mě konstruktér motocyklů Perti a ptal se mě na výsledek závodu. Smůla, povídám, taková spousta práce s přípravou a nedokončil jsem. On mě na to řekl, že je to nepřipravenost, což jsem v tu chvíli vnímal jako křivdu až skoro urážku, přece jsem přípravě věnoval tolik práce a času, mnohdy do hluboké noci! Pak mě došlo, že má pravdu! Já si za to můžu, kdo jiný? Já jsem neudělal dost proto abych uspěl. Byla to moje vinna, nikoho jiného! Jenom se mě to blbě poslouchalo a nebylo mě to příjemné.

Od té doby si pamatuju, že jsem pracoval buď špatně nebo málo, ale mohu si za to já sám, nikdo jiný! Jestliže se přes veškeré úsilí nedostavuje výsledek, tak dělám něco špatně, jiná možnost není, ale blbě se to poslouchá.

Odp2: K těm solárním elektrárnám - to je...
Juras, 4.4.2011 21:24

To máš štěstí. Jako nezaměstnaného tě nikdo neokrádá, takže máš peněz dost. Já su holt ten blbec, co se musí nechat okrádat - jinak nevím, kde bych vzal peníze.

Odp3: K těm solárním elektrárnám - to je...
tlapka, 5.4.2011 8:59

Jako zaměstnance mě okrádá zaměstnavatel a jako OSVČ finančák. Jde o tak zvané PŘEROZDĚLOVÁNÍ za účelem aby se měli dobře VŠICHNI.:-)

Odp: K těm solárním elektrárnám - to je...
ivan, 4.4.2011 16:10

Nikdy neuvěřím, že tohle nebyla připravená akce, stejně jako mnoho dalších. Všude kde je jakékoliv přerozdělení je pastva pro zmrdy, vůbec to nesouvisí se systémem, mění se pouze formy, projevy zůstávají stejné. Najivisté si myslí, že by to spravil jiný správní - ( spravedlivý ) režim. Nikdy!

Odp2: K těm solárním elektrárnám - to je...
tlapka, 5.4.2011 9:00

Spravedlivý režim nikdy nebude, protože tomu zamezuje přímo průměrný lidský charakter daný biologicky tak, že se nedá změnit. Perte se a žerte se.

Souhlasím. Co navrhujete za řešení?
Tony, 5.4.2011 21:59

Souhlasím.
Co navrhujete za řešení?

Odp: Souhlasím.Co navrhujete za řešení?
tlapka, 6.4.2011 11:29

Já bych to nechala jak to je. Moc mě to nevzrušuje a co vy :-)

Odp2: Souhlasím.Co navrhujete za řešení?
Tony, 6.4.2011 20:53

Svět je takový jaký ho lidé udělají. Většina lidí jsou líní bídáci, tak to i tak vypadá. Nehchci aby bylo z tónu cítit povyšování, vím o svých chybách.
Žijeme v době přebytku, klidu zbraní, volnosti a zdraví (žádný mor neřádí). Proto se sakra radujme a užívejme si toho ráje na zemi. Na to by se měl každý jedinec zaměřit, aby sám v sobě nastolil spokojenost a štěstí protože jsou k tomu nyní ideální podmínky.

Né brečet na forech. :-)

Odp3: Souhlasím.Co navrhujete za řešení?
tlapka, 11.4.2011 11:39

Lépe by to Nikdo říct nemohl. :-)

O presidente. Con un perfil entre...
Fjowie, 4.8.2011 9:35

O presidente. Con un perfil entre patricio romano-con gafas- y senador Oakley demócrata por Ohio, aparece retratado Pérez Touri?o, avisando a gafas Rayban 2010 los navegantes que el quién es quién tiene que resultar tan nítido como evidente. Para despejar gafas carrera baratas esa incógnita de un

Når nogen kommer til skobutik med...
nike free, 19.12.2011 8:36

Når nogen kommer til skobutik med henblik på at købe nogle behagelige og gode sko det første navn, <a href=„http://www.nikefreerun3.net&#8220; title=„nike free“>nike free</a>
der kommer til at tænke er at Nike. Dette selskab producerer sko til både mænd og kvinder og alle de folk <a href=„http://www.nikefreerun3.net&#8220; title=„nike free 3.0“>nike free 3.0</a>
som skoen for kvaliteten og langvarig eksistens uden større klager.
Sko er en vigtig del af vores <a href=„http://www.northfacejakkerdk.com&#8220; title=„north face jakker“>north face jakker</a>
påklædning. Mange mærker af sko er tilgængelige på markedet, og du kan bære enten de mindst kostbare eller nogle mærke <a href=„http://www.northfacejakkerdk.com&#8220; title=„north face dame“>north face dame</a>
sko, der vil sætte skub op dit billede. Det er slidt til at tjene beskyttelsen af ​​vores fødder.<a href=„http://www.northfacejakkerdk.com&#8220; title=„north face jakker“>north face vinterjakke</a>
Så skal du vælge det mærke, der vil frugtbart tjener alle formål.

Tak jsem hledal slovo Kocourkov a našlo...
Neuvedeno, 20.7.2015 23:19

Tak jsem hledal slovo Kocourkov a našlo mi to tento hlavní článek.
Takže budu diskutovat na téma Kocourkov i když jsem předchozí články bohužel nečetl.
Dnes mi totiž jednání EU připadá jako jednání v Kocourkově.
Stále se totiž jedná, jak se rozdělí v rámci Evropy čtyřicet tisíc běženců ve třech rocích a stále se to nedaří. Prý se daří rozmístit 32 tisíc běženců, protože Anglie má právo veta a proto si nevezme nikoho.
Stále přitom slyšíme z médií, že do konce roku v Evropě bude 1 milion přistěhovalců a 35 procent, tedy 350 tísíc nebude moci Evropa nikam vrátit, protože není známo, kam by je mohla vrátit. To tedy za jediný rok. Za tři roky to bude třikrát více. Tedy celých 1 milion a 50 tisíc.
Takže problém je mnohem větší, než si vůbec EU připouští a vůbec ho řádně neřeší.
Jako kdyby parlament EU strkal hlavu do písku jako ten pštros. Pštros to ovšem vůbec nedělá, to je jen taková báchorka, ale EU ano.
Je také zajímavé, jak migranty bude EU vychovávat. Zavře je na půl roku za ostnaté dráty a bude je krmit.
Takže tito migranti zcela zapomenou co je to práce a ještě si migranti zničí svůj zdravotní stav, protože budou zcela bez pohybu. Prostě další Kocourkovská vymyšlenost. Já když jsem tři dny bez pohybu, tak už svaly jsou jako čajíček.
Lidi je třeba nechat pohybovat a zapřáhnout co nejrychleji do pracovního procesu, jinak už na věky z nich uděláte bezdomovce a neschopné se přizpůsobit. Učení jazyků je sice krásná věc, jenže když se ani neví, do jaké země pak migrant přijde, tak nemá cenu ho nějakému jazyku učit, když jej pak neuplatní.
EU si neuvědomuje, že přílivem migrantů získává především již dospělé lidi, bez předchozích nákladů na výživu. Takže Evropa tím získává hodnotu a měla by jí využít, když už se nedá nic dělat a tito lidé jsou tu.
Dále by si Evropa měla uvědomit, že je zadlužená jako Prais a že tito lidé sem přicházejí bez dluhu a dospělí /po většinou/.
Takže bych krotil všechny ty emoce.
Dále by si každý měl říci. Kdo je bez viny za tuto vlnu přistěhovalců, hoď kamenem.
Už jen to jezdění do těchto zemí na dovolenou vytváří dojem, že většina lidí se v EU má jako kdyby žili ve vatě i když jde o menšinu EU, která si takto užívá. A další a další důvody. Ani je raději neuvádím, protož nevím přesně jak to bylo, protože jsem tam nebyl a informací je poskrovnu.
Pak si také musíme uvědomit, že to vyrábění v chudých zemích za nízké ceny má své problémy, že tito chudí jednou si řeknou, nač pracovat v chudé zemi, když v cizině dostanu za stejnou práci mnohem více.
Konečně celá ta vlna přistěhovalectví je zaviněna novou technikou. Migranti mají nafukovací velké lodě pro 25 lidí s motory a mohou se dnes dostat za poměrně málo peněz přes moře. Až se budou vyrábět laciná letadélka, tak lidí v Evropě přibude ještě o mnoho více. Když se vynalezne přeskakovací zařízení přes ploty z ostnatých drátů, tak také přibyde migrantů. Toť vývoj techniky a ten nastal.

Odp: Tak jsem hledal slovo Kocourkov a našlo...
ivan, 22.7.2015 20:17

Teda, pane Neuvedeno, tomu ,,Plotoskoku " jsem se upřímě zasmál, je vidět, že se bavíte legráckami.

Žádný letadlo se nedá lacino vyrobit, pane N, ale dá se velmi lacino koupit, mnohdy takřka na váhu, ale blbě se na něj sháněj piloti. :-)

ostrovní solárník ti nic nezdraží
Karlos 23, 21.7.2015 15:37

Celkem s článkem souhlasím, ale s těmi ostrovními elektrárnami jsi si to trochu pomýlil.
Ostrovní elektrárna na střeše domečku u lesa není připojena k síti, nic nikam nedodává a žádné dotace nečerpá. ;-)
Všechno si koupíš za svý, a vyrobenou elektřinu spotřebuješ, nebo jí rveš do baterií, ze kterých jí zase spotřebuješ, nebo přebytky promrháš v bojleru, nebo přímotopu, ale nikdo ti za to nedá ani floka.
Ostrovníci jsou právě ta skupina lidí, která se zlodějinou ČEZu nemá nic společného. Obvykle si ostrovní systém pořídí právě ten, kdo chce být nezávyslý a soběstačný a kdo se pak od ČEZu s velkou radostí odstřihne, s velkou hrdostí, a za potlesku ostatních ostrovníků, se směje do ksichtu těm zlodějům.

Dnes se zase dlouze komentovalo o...
Neuvedeno, 25.7.2015 0:06

Dnes se zase dlouze komentovalo o Davidu Rathovi.
Co dodat.
Co je platný jeden příklad, když korupce je základní systém proč funguje kapitalismus. Kdyby nebyla, kapitalizmus by skrachoval. Takže slova se mluví a voda teče. Kdyby nebyly obrovské příspěvky na volební kampaň, tak by nemohl existovat téměř globální kapitalismus.
Takže na potíže v době postatomové za kapitalismu existují metody stejné jako za feudalismu. Tedy umlčování nepohodlných lidí. Jejich soustavné sledování a dělání jim stálé potíže. To platí ovšem u všech atomových mocností. Jen některé jsou mocnější a mohou být tedy mírnější k těmto rebelům.
Ráth moc rebeloval proti bohatým a to se nevyplácí. Ostatní si nakradli třeba půl miliardy, ale věděli, komu mají poslat většinu a ti jsou v pohodě.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru