Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

5.4.2011 22:13

Obrana majetku

Stalo se, že sám občan bránil svůj majetek před zloději. Bránil ho zbraní a bránil ho sám proto, že stát, který občan platí, jeho majetek nebránil. Zloděj zemřel a občan skončil ve vězení. Zatímco pykal zato, že suploval povinnosti svého zaměstnance, tedy státu, byl dvakrát vykraden.
Dokonce i sám Tuneldědek, tedy dosavadní president, uznal, že něco není v pořádku a občan byl NA PODMÍNKU omilostněn. To ve skutečnosti znamená, že teď svůj majetek sám bránit nesmí, pokud ovšem nechce do vězení zpět. A páni zlodějové to z novin vědí…
Vidím to tak, že buď se náš zaměstnanec =Český stát= o bezpečnost svých zaměstnavatelů (plátců daní-občanů- NÁS) stará, nebo ne. Pokud se stará, pak každé proběhnuvší porušení zákona na úkor občanů je selháním státu, respektive osob, které jsou placeny občany za zajištění jejich osobní bezpečnosti a bezpečnosti jejich majetku. Pokud jste tedy okraden, oloupen, jde o selhání našeho zaměstnance, který má naši bezpečnost na starosti, kteréhož je to pracovní povinnost, úkol a poslání. Pokud dojde ku selhání,(okradení, přepadení, loupeži) pak by mělo býti lze nalézti konkrétní osobu, která svou povinnost nesplnila a je za vaši škodu odpovědná. V této chvíli si myslím, že by to měl být některý policejní náčelník. Každý zaměstnanec ručí za škodu, kterou svou činností, či nečinností spáchal. Proč by měl býti námi placený policejní náčelník výjimkou?
Pokud ovšem se Český stát o bezpečnost svých živitelů nestará, starat nechce či nemůže (sic!), pak prostá logika říká, že nesmí svým chlebodárcům zamezovat, aby se bránili jakkoliv svépomocí…
Ano, i život darebáka jest životem lidským a má míti přednost před hodnotou majetkovou. Ovšem domnívám se prozatím, že dojde-li dokonce i ku smrti takového drbana, jedná se o neomluvitelné selhání státu, který neplní povinnosti, ku kterým byl občany ustanoven-respektive osob, které svůj pracovní úkol hrubě nesplnily, nebo se jedná o zlomyslný výklad zákona osobami, které svůj život prožívají v prostředí a za okolností, o kterých můžeme jen snít.

Panu Baštovi sice fandím
Juras, 5.4.2011 23:20

Panu Baštovi sice fandím, ale střelba na ujíždějící auto mi připadá přinejmenším kontroverzní.

S Vaším článkem, pane Čechu, nesouhlasím skoro do posledního slova. Jak to myslíte, že selhal stát? Normální je nekrást - aby stát mohl zabránit všem občanům v krádeži, musel by každého člověka držet za ruku policajt. Jak si představujete, že by stát mohl neselhat - cituji: „Pokud se stará, pak každé proběhnuvší porušení zákona na úkor občanů je selháním státu, respektive osob, které jsou placeny občany za zajištění jejich osobní bezpečnosti a bezpečnosti jejich majetku.“? Když půjdete po ulici, lupič Vás vezme přes hlavu obuškem a sebere Vám šrajtofli, tak podle Vás selhal stát?

Odp: U(O)kradené království
:,, 7.4.2011 14:35

Stát už nemá kde brát tak krade taky takže se asi nedočkáme, že bude chránit a pomáhat, když sám nemá. Je to jako v té pohádce s Čerty nejsou žerty kdy přijde rádce- potažmo Vondra,Kalousek čí Gross a řekne panu králi, že bude tak hodný a to království od něj koupí. Tak jsme ted´v ukradeném království. Radím koupit kulovnici a střílet nebo aspon´vzduchovku.

Takhle asi ne.
Platfus, 6.4.2011 10:20

Nemůžu než konstatovat, že se s autorem taky názorově rozcházím - hlavní námitku napsal už Juras. Představa, že stát je jakoby můj zaměstnanec obrací naruby celou mojí představu o fungování státu. Myslím si, že tahle myšlenka nemá oporu v žádném státním zřízení, ať už v minulosti nebo v současnosti. Je to představa přinejmenším problematická. Podobně byste mohl vinit stát za to, že vážně onemocníte nějakou chorobou, protože dalším z úkolů státu je přece péče o zdraví jeho občanů - a tady jako kdyby selhala prevence.

Pokud přistoupím na vaší představu, je před námi další problém. Jak říkáte, povinnosti vůči občanovi má stát jako celek, ale když se něco přihodí, odpovědnost si nese konkrétní policejní náčelník, protože někdo se přece z této nepravosti zodpovídat musí. V takovém případě bych se nedivil pocitům onoho náčelníka - „A co jsem jako měl dělat?“.

Já částečně souhlasím
tlapka, 6.4.2011 11:09

Znám zákony a soudy a s obětmi zločinů ai nedělají mnoho starostí, přistupují laxně, mají sloužit k ochraně obyvatel ale často se spíše bojí aby zločinci nespadl vlas z hlavy, zločinec má obhájce který oběti a svědky dokonce i soudní znalce ošklivě napadá. Já to u soudu znám a vím jaké jsou jejich přístupy, i když je to těžko aplikovat na jednotlivé případy.
Navíc zloděj není jen zloděj v daném případě Bašty, ale jistě má na svědomí toho víc- je to špatný bezcharakterní člověk. S tou střelbou na lidi ze zákona souhlasit nelze ale z hlediska oběti je to dobře pochopitelné. Může to být výstraha dalším zločincům.

Odp: Já částečně souhlasím
Platfus, 6.4.2011 11:29

Hezky napsáno, koukám, jak ses rozepsala :-).

Odp2: Já částečně souhlasím
tlapka, 7.4.2011 9:37

Nojo- zločinci a soudy to je moje. Dík.

pomáhat a chránit
Vlastimil Čech, 6.4.2011 13:18

Nu, přečetl jsem si to dvířkách policejních automobilů... Pomohli? Ochránili? :-)
Mimochodem, snad by nám v debatě pomohlo, kdybyste nám sdělil, jaký je podle Vás účel státu, když tedy nesouhlasíte s názorem V.Č....

Odp: pomáhat a chránit
Juras, 6.4.2011 14:41

Taky jsem nenapojil. Máte reakci tady: Juras, 6.4.2011 14:41

Odp: pomáhat a chránit
Platfus, 6.4.2011 17:00

Pokud jste svoji reakci směroval k mému komentáři „Platfus, 6.4.2011 10:20“, tak bych k tomu řek následující:

Stát je podle mě něco, co je dáno historicky a co vzniklo na základě nějaké územní nebo národně kulturní pospolitosti, popř. vlivem vlády nějakého panovníka. I když je dnes stát vymezen právně, přičemž on sám se stává garantem právního řádu, tyto původní vlivy do značné míry přetrvávají. Ptát se, co je účel státu jistě můžu, ale byl bych opatrnější ohledně toho něco mu jako účel podsouvat. V ideálním případě by měl stát být pro nějakou skupinu lidí způsob samosprávy, která je výhodnější, než kdyby každý dělal všechno sám. Jak už jsem psal, stát by měl především představovat právní řád, a pak by měl podle možností zajišťovat jistoty občanů výměnou za jejich podíl na společném fungování. Vaše očekávání ale považuju za přehnaná. Nemyslím si, že by ve vašem případě stát selhal. K zločinu došlo, byl vyšetřován a rozhodl podle práva. Jestli došlo k pochybení, tak na úrovni jednotlivců, to ať se řeší samostatně. Pana Baštu zvlášť neodsuzuju - když by mě opakovaně vykrádali, asi bych taky jednal zkratkovitě - ale kdyby v osudné chvíli popadl místo brokovnice foťák, udělal by líp.

Odp2: pomáhat a chránit
Vlastimil Čech, 8.4.2011 16:45

he he he... a co byste s tím foťákem dělal? Leda tak praštit zloděje mezi oči... Představte si, že by se Vám po tmě podařilo udělat i dokonalý snímek automobilu zlodějů... včetně SPZ... tak, a jak by bylo dál? Zajdete na policii, tam s Vámi sepíší protokol, za rok, nebo za dva může být možná soud... a co řekne advokát obžalovaných? :-)
Řekněme, že byste pořídil i fotografie zlodějů... co by řekl advokát obžalovaných? :-)

Odp3: pomáhat a chránit
Platfus, 11.4.2011 11:37

Musím vám dát částečně zapravdu. Ano, běžnou cestou je asi těžký domoci se svých práv. Známý nápěv písně „Mocná je zbraň/Mocnější je právo/Co je nejmocnější?/Pravdomluvné slovo ♪♫♪♫...“ je trochu k pousmání :-). Možná je můj názor ovlivněnej tím, že mi nikdo nic neukradl (až na malý incident s bagříkem na pískovišti v mých 5 letech) - být krádežím vystaven neustále, asi bych to viděl jinak. Přesto si myslím, že má smysl bránit se běžnými prostředky - nechtěl bych k nám zavádět americké kulturní výdobytky, kdy majitel může pachatele zastřelit na svém pozemku, apod.

Moje babička by zlodějům řezala prstíčky, aby si příště dali pozor. Ono by to asi fungovalo. Ale nejde to přece jenom jinak?

Odp4: pomáhat a chránit
Juras, 11.4.2011 12:17

Šlo by to jinak. Buď celou ruku (uříznout) anebo na týden do klády na Václavák

Odp5: pomáhat a chránit
Platfus, 11.4.2011 12:47

To s těma rukama není špatnej nápad, tzv. „Jurasovo dvakrát a dost“, bez rukou se špatně páchaj zločiny ;-).

Odp5: pomáhat a chránit
tlapka, 11.4.2011 17:39

Pomysli ale, že odborné uřezání ruky dnes stojí spoustu peněz.

Ještě jsem našel k věci tohle...
Vlastimil Čech, 6.4.2011 13:30
Odp: Ještě jsem našel k věci tohle...
iva, 8.4.2011 14:35

Neznám člověka, který nebyl okraden at´už bílým, nebo cikánem at´už svou vlastní naivitou neb tím, že měl cizí ruku ve své kabelce. Tomio Okamuru velice uznávám a taky jsem se divila jak kdysi tvrdili, že na západě třeba kola nekradou tak je nemusejí zamykat a nedávno ve Světě 2011 íkali, kolik kol je v Nizozemsku ukradeno. Možná to tam kradou češi. článek přečtu později je toho na mně moc najednou, ale jedno je jisté dokud nám půjdou příkladem lidé tam nahoře dole se nic nezmění. Soucítím i s těma zlodějema, ale jen s těma malýma. Je mi ze všeho úzko, ale tomio okamura je fakt borec. Nedávno říkal jací jsou Japonci, že si dají slovo a to platí no kéž by jsme se už s něma promíchli myslím geneticky.

? Nechápu, komu je příspěvek směřován...
Juras, 6.4.2011 14:41

? Nechápu, komu je příspěvek směřován, ani co tím chcete říct. Když jsem vyklízel půdu od starého prachu a slámy po předchozích majitelích, tak mi taky nepomohli. To ale neznamená že selhali...

A vůbec - viděl jste dobře? Je tam skutečně „pomáhat a chránit“, nebo „Prát a žehlit“? ;-)

Odp: ? Nechápu, komu je příspěvek směřován...
tlapka, 7.4.2011 9:41

;-) předchozí majitelé neselhali, nýbrž zvítězili ;-) nad realitou.

Odp2: ? Nechápu, komu je příspěvek směřován...
Juras, 7.4.2011 15:17

Ale ti policajti mi nepomohli, takže selhal stát ;-)

Odp3: ? Nechápu, komu je příspěvek směřován...
tlapka, 8.4.2011 12:21

:-(Cítím to taky tak. Stát je zde v prvé řadě proto, aby byl pořádek, ale on si to Stát asi vykládá jinak.

Obrana majetku?
¤, 8.4.2011 10:07

Jsou také občané, kteří díky dlouholeté nezaměstnanosti téměř žádný majetek nemají a proto ani nemají co bránit. O ty by se měl stát v první řadě postarat. K čemu jsou nezaměstnanému dlouhá léta studia, když je nemůže promítnout v praxi? Trio sprostých hulvátů na Svíci se tomu ještě směje...

Co Jurasolipoivanče napadne,
až na ně krutá bída dopadne.

Odp: Obrana majetku?
Platfus, 8.4.2011 12:23

Romantiku, způsob, jakým píšeš svoje komentáře úplně nevybízí k vlídnému přístupu, tak se reakcím nediv. Asi by ses moh radovat - tvoje jmenované trio hulvátů je aktuálně v oslabení. Popravdě nevím, proč máš za hulváta i Ivana, když ti pokud vím nabízel práci. Podle novinek dnešního dne nezaměstnanost klesá, ale je mi jasný, že tebe se to netýká. Připadá mi, že si děláš z nezaměstnanosti životní styl a nejseš schopnej s tím něco dělat. To je potom těžký.

Odp2: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:13

Já nevím kdo tomu věří, ale na vlastní oči syn zažil jak se tři sešli před branou asi tak kolem dvaceti a na vratech operátory neberem ostatní se mají ozvat naemail-syn nabídnul instalace elektřiny venkovní i vnitřní rozvody elektřiny a všechno ostatní a nic. Už nikam nechodí, protože říká-Bojím se odmítnutí.Chtěla jsem na novinkách na tuto zprávu o klesající nezaměstnanosti reagovat, ale mám dnes zablokován účet pouze za to, že jsem napsla, že Vondra se vcucává aby ho nebylo vidět aže to vždy odsere malá ryba to jako jsem se zastala Bárty- to by mi Lipovan dal. Nejdřív jsem dostala minusy a pak mi to smázli. Já se jen divím, že experti přes počítače mají pořád práce dost a ti, co chtějí dělat nějaké trvalejší hodnoty si můžou leda tak vytahovat suché z nosu. a ty ještě začni přidávat. Jsem zklamaná.

Odp3: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:18

Vlastně byli čtyři, ale vám je to stejně všem u prdele tady si můžu aspon´zaklít.

Odp3: Obrana majetku?
Platfus, 8.4.2011 14:47

To mě mrzí, jestli se tě to Ivo dotklo. Sám nejsem nad problémama se zaměstnáním bůhvíjak povznesenej, jestli si myslíš. Plat mám sice stabilní, ale s ženou na mateřský a dvěma dětma taky docela šetříme, ale kdo ne. Střídavě můj tchán a tchýně ztráceli práci, mýho tátu propustili po 20 letech v rámci „personálních optimalizací“. Chvíli to taky vypadalo dost bezvýchodně, ale všechno se nakonec docela dobře vyřešilo. Budu rád, když tvůj syn nepodlehne pocitům neúspěchu, to by byla škoda.

Odp4: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:52

:-)brácha mně včera utěšil říká já v jeho věku jsem jezdil s helmou po tankodromu neboj má čas něco najde. Druhý syn zas robí, že se mu z toho točí hlava. Včera volal k nějaké doktorce co mu doporučila nějaká neuroložka a vyšetření stojí 200. Nejdřív byla nepříjemná a jak se objednal, že s částkou souhlasí hned prý byla jak milius. No každý by jen bral a kdo bude dávat? Tím myslím nějaké hodnoty a ne zrovna hmotné, ale prostě něco aby bylo líp.

Odp3: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:16

Čemu říkáš trvalejší hodnoty? Taková uklízečka vytvoří hodnotu, která nepřežije den. Přitom je její práce velmi důležitá.

Odp4: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 20:23

To je furt dokola myslím, že o tomhle jsme už taky mluvili. sytý hladovému nevěří, zdravý nemocnému a chudý bohatému taky nevěří a zaměstnaný nezaměstnanému taky ne

Odp5: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:32

Řeč je o něčem jiném. Dělíš práci na nějakou „zbytečnou“ a na lidi, kteří „chtějí dělat trvalejší hodnoty“. Nechápu proč a proč nějakou práci znevažuješ.

Odp6: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 20:37

Protože vím, jak to chodí viz odpadkové koše, které tu už bohužel nejsou

Odp3: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:17

A proč se díváš skrz prsty na práci „expertů přes počítače“?

Odp3: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:38

A proč se zastáváš Bárty? Ty o tom, co se tam děje, víš něco bližšího? Pro mě, který mám k dispozici jen mediální informace, je z toho jasné, jen to, že tam probíhá nějaký boj. Někdo na někoho vyvíjí nátlak, využívá k tomu média, ale kdo koho, nebo kdo z aktérů je o trochu čistší než ostatní, to si vůbec netroufám odhadovat. Jasné je, že Bárta svými kroky musel yvolat hodně hněvu. Ale proč ty kroky dělal? To nevíme. Říkal, že kvůli úsporám - ale je to pravda?

Odp4: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 20:47

:-)Smála jsem se včera při tom jak to houstlo kolem Bárty. předsttavila jsem si Vondru, najednou se o něm vůbec nemluvilo jak se vcucává :--)a je rád, že jeho kauza je u ledu a tak jsem to napsala a ještě než to Bárta jako že chtěl položiz jsem napslala, že to odsere vždycky malá ryba.ic nnevím jen je to nějak moc okaté a je toho moc najednou. Lipovan tu kdysi Bártou hrozil a na to jak vypadal hrozivě nějak brzo splasknul

Odp5: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:53

Však ho ještě neodepisuj :-) Já nevím - na mě ten člověk působil svým vystupováním celkem dobře. Je tady možnost, že těm ostatním opravdu vadil a tak na něj zneužili část jeho blízkých spolupracovníků. V každém případě doplatil na nezkušenost. Když porovnáš, jak mediální tlaky zvládají zkušenější politici (nepř. ten Vondra), a jak to zvládl on, je to evidentní. A třeba je všechno, co na něj dnes vytáhli, pravda, ale vytáhli to v době, kdy se to nejlépe hodilo (když už to s Vondrou vypadalo hodně vážně). Kdoví? Je to jiná úroveň než my tady dole...

Odp6: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 21:01

Uvidíme každopádně jsem se dnes na novinkách posmála na diskusi u článku Vondra METELESKU BLESKU název článku že ČSSD vyzvala Vondru aby náísledoval Bártu a pak KLaus zápisky z cest. poušt´je neskutečně suchá.četl někdo?

Odp6: Obrana majetku?
ivan, 9.4.2011 0:15

Bárta mě přišel jako skutečně očistný ministr a pouze si představuju jaké musel vyvolávat zděšení mezi skutečnýma žralokama. Celý ohromný národní dluh je způsobenej pomalým, nebo rychlým odtékáním veřejných peněz do tlam mrchožroutů.

Mezi malé děti byly v mateřské školce rozdány plyšové hračky, děti je přijaly jako svoje kamarády a učitelky dětem říkaly ,, hodnej medvídek, hodnej vlk, pohlaďte děti ovečku a kozlíka. Děti jednaly podle návodného doporučení a hladily je a mazlily se s nima. Najednou učitelka povídá, ,,to je ale zlej vlk, děti, podívejte jaké má zuby, ten ale musí být zlý. Nabacáme vlkovi a dala mu pár ran. V tu ránu se skoro celé dětské stádo vrhlo na vlka aniž by bylo vysvětleno co vlastně provedl a začaly ho řezat a dupat po něm. To je ale zlý vlk a mnozí s ním ještě praštily o zem.

Stačí když někdo něco dostatečně rozhořčeně označí za skandál!

Skandál je ohromné zadlužení rozkradením a vědomou nehospodárností. Zatímco parchanti projebali bilion tři sta milionů a chamrati vařili guláš a nalejali pivo z peněz které byly určeny výhradně ke korumpování veřejnosti. (Volby) Tak nevím z čeho chtěj Bártu obvinit? Za to, že dal někomu peníze ze svého? Peníze, nebo motivační úplatky nabízejí všichni z peněz účelově darovaných pro utužení přátelství mezi vládnoucíma a chamratí. Jestli Bárta někomu něco dal, tak ze svého! Nechápu, co je na tom trestného a z čeho ho vlastně chtějí obvinit ? ! Ale z řevu, že je tu zlej vlk mě až brněj uši. Škoda pro nás všechny, že nemůže doopravdy kousat, bez ohledu na to jestli si myslíme, že je zlý vlk nebo ne! Chtělo by to pořádného rafana co se nebojí jít i po nedotknutelných.

Jeho odstřel mě zase tak nepřekvapil, dal se předpokládat. Děkuju mu aspoň za to, co dokázal ušetřit, a pro nás zachránit.

Odp7: Obrana majetku?
Vlastimil Čech, 9.4.2011 15:48

Tedy, pane Ivane, velmi rád s Vámi souhlasím a to bezvýhradně.
Můj dojem je stejný. Ten Bárta mezi ně vpadl a nedovolil jim pokračovat ve vyssávání státních peněz tak, jak byli zvyklí (Scanska)... to se neodpouští. Nu a pak Vondra. Jeho ostuda se lehce překryje další (jakkoliv vykonstruovanou) aférou, nějak to Promotro vyšumí... No, a třetí důvod je raky nasnadě. Rozházet veverky, odlomit si pár poslanců pro sebe a vládnout sami... V.Č. si myslí, že veverky nejsou nic moc, asi to budou podobní vykukové jako ostatní, ale oni se těm ostatním prostě znelíbili, nedovolili jim pokračovat v bumbání...Tož pryč s nimi!
Tomu Bártovi nasazují psí hlavu podobně, jako to ta prodejná novinářská chamraď udělala kdysi Dr. Sládkovi...

Odp8: Obrana majetku?
ivan, 10.4.2011 0:49

I kdyby si Bárta opatřoval informace o politckých aktiviách komunálních politiků, tak je to z jeho vlastních prostředů a konečné zjištění by těžko vedlo k tomu, že byl sledovaný-á na sobotní brigádě na zvelebení dětského hřiště. Pokud se takováto věc vůbec stala. Ani v tomto případě nevidím žádný problém, pokud zjískané informace byly pořízeny zákonným způsobem bez porušení práva.

Není to tak dávno, kdy byly použity soukromé peníze vcelku na očích celé veřejnosti v daleko významější kauze Jiřího Čunka, kdy si knížepán objednal soukromý audit cizí firmou, kde nutně muselo dojít k prolomení daleko osobnějších dat a údajů mnoha i nezůčastněných lidí. Veškerá takto získaná data a důvěrnosti byly pro soukromé účely a politické využití!

Pana Sládka z Úřadu pro televizi, tisk a informace (cenzor) nijak nežeru, ale silně se mě nelíbilo jeho účelové zadržení a znemožnění vykonání svého legitimního mandátu při druhé volbě prezidenta republiky, kdy byl V. Havel zvolen rozdílem jednoho hlasu při naprosto nedemokratické volbě porušením poslanecké imunity a výkonu volebního práva poslance.

Nejsem véčkař, ani demokrat, demokracii mám dokonce za velmi špatnou, což se neustále potvrzuje, těžko mě obviňovat z nadržování, ale když už jsou jednou daná pravidla, tak jejich porušování vnímám jako účelovou kurvárnu nebo spíš řízený proces.

Odp9: Obrana majetku?
¤, 10.4.2011 15:06

Demokracie lidu přinesla jen potíže v podobě vysoké kriminality, nezaměstnanosti a hulvátství bezohledných Jurasolipovanů. Slušný člověk nenajde zastání a dočká se jen výsměchu. Jurasové a jim podobní si kupují beztrestnost a obyčejní lidé jsou vydáni napospas ziskuchtivosti zaměstnavatelů. Dříve bylo mnohem lépe.

Odp10: Obrana majetku?
tlapka, 11.4.2011 11:34

Posledně za Karla IV.

Odp: Obrana majetku?
tlapka, 8.4.2011 12:23

Jaksi se neurazte mám takovou myšlenku že pokud občan není postižen .... může se o něco pokusit sám ve vší úctě k Vašim názorům.

Odp2: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:17

Děláte se chytřejší, než jste všichni tu na svíci. Potáhněte se za nos jak ten doktror co včera tu mrtvolu oživil.

Odp3: Obrana majetku?
tlapka, 8.4.2011 16:59

Vynasnažím se.

Odp2: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:17

Leda tak sbírat papírky zadara

Odp: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 12:54

Já se nesměju. Mrzí mě, že jsem přispíval na dlouhá léta studa člověku, který není ochoten svůj dluh státu splácet a nepracuje. Ale to už je tak - lidi bývají nevděční.

Odp2: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 14:14

A ty splácíš? Zajímalo by mně kolik hodnoty jak by se to dalo změřit nebo spočítat kdo splácí, kdo se veze. Jste všichni chytří jurasolipoivanoviči

Odp3: Obrana majetku?
Vlastimil Čech, 8.4.2011 15:26

Moje oblíbená paní Ivo:
Proč tak drsná slova ve Vašem příspěvku výše... asi jste byla VELMI rozčilená...
Jinak si myslím, že v podstatě máte pravdu: Snad obecně opravdu trochu nezaměstnanost klesá, ale jest otázkou KDE, KDY a PRO KOHO.
Rozhodně nepozoruji zlepšení v regionu Vašem, tedy v oblasti Ostravy, Frýdku-Místku, Č.Těšína,Karviné, Havířova, atd., atp.... Snad se dokonce občas i nějaká placená práce objeví, ale buď je místo okamžitě obsazeno nějakým známým, nebo je to práce „za hubičku“, tedy s tak malým výdělkem, že se s ohledem na cenu dojíždění nemůže vyplatit, anebo podnikaděj požaduje za mrzký peníz abnormální výkon... Příklad: za 11.000 Kč přes 300 hod měsíčně, z toho část výplaty v tzv. „čistých“... takže chlapec z toho nedostane vypočítanou ani nemocenskou... Teď jsem slyšel o fintě, kterou vymysleli páni podnikadějové: protože by měli platit první dny nemocenské, nutí své zaměstnance, aby pracovali zdarma „do fondu“, z kterého jim potom ty první dny zaplatí... (možná)...
V oblasti paní Ivy je situace na trhu práce zhoršována tzv. „rentisty“... Takový se spokojí s malou mzdou, kdy je mu zbytek vyplácen „v čistých“... Proti němu nemá uchazeč o práci, kterého ta práce musí uživit žádnou naději... A heslo pana Ivana, „práce se nehledá, práce se nabízí“ v tomto kraji fungovat nebude.
1- takových špekulantů je tu dost a dost, a žádné opuštěné stolárny, či opravitelné laciné stroje už dáááávno nejsou- to už tu bylo
2- sklenář, holič nebo kominík se mohou udělat pro sebe... ale hutník? Valcíř? Slévač? Horník? Slévárna v kočárkárně paneláku a vedle v sušárně šachta?
3- a hlavně: těch lidiček bez práce je tu moc a moc... a jsou mezi nimi i velice chytří a pohotoví lidé. Ti už dávno všechny dobré příležitosti a možnosti vyčerpali.
4- Lidé a firmy bez peněz jsou naprosto mizernými zákazníky... takže i ten živnostník zůstává příliš často „na suchu“, v bankrotu...

Takže paní Ivo, naprosto věřím Vašim slovům a vím, myslím, dobře o čem mluvíte.
Jeden z mých synů vystudoval střední školu... teď je rád, že za pár korun, dělá obsluhu linky

Odp4: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 15:34

Už jew tzo druhý týden co mu volal ten šef, že neberou ted dokonce jsou nováčci na půlce platu doma. Syn sice různě vypomáhá, ale jak zaleze do kutlochu vidí mina pak na očích jak vyjde na co myslím. Máme v rodině takové tragické události tak mi ze srandy jednou jak procházel k sobě utrousil. jo a kdybych dlouho nevycházel tak mně pak najdeš na teplákách.:-) no ještě má humor, protože něco umí. Jo jeho spolumaturanti už u té linky jsou za 9,5 ted nevím snad čistého, ale říkali mu no tam raději nechod´jako do Asusu

Odp4: Obrana majetku?
iva, 8.4.2011 15:46

A ještě, že to vždy po mně přeložíte a upřesníte jste taky můj oblíbený

Odp3: Obrana majetku?
Juras, 8.4.2011 20:29

Z mého platu se platí daň. Mám štěstí, že mám práci, která mě baví. Kdybych ji neměl, musel bych hledat jinou, třeba i takovou, která neodpovídá mé kvalifikaci, ale zase bych se musel snažit být v ní dobrej. To je problém spousty lidí, že si připadají jako něco lepšího, než co je okolnosti donutily dělat a je pod jejich úroveň se do daného stavu přizpůsobit. Přesně jak v „Zítra to roztočíme“, když Boženka (Zázvorková) nastoupila na místo uklízečky a povídala Růžičkové: „Vy jste jenom obyčejná uklízečka, kdežto já jsem žena v domácnosti!“.

Měli jsme jeden čas uklízečku - na ní bylo vidět, jak se cítí ponížená. Měla dlouhé nalakované nehty, zjistili jsme, že se tajně snažila volat z firemních telefonů (ale nevěděla, jak se dostat ven), při pochůzkách kancelářemi sledovala a potom žalovala vedení, že lidi nepracujou, pořád jenom něco povídají anebo telefonujou :-D) no a všude byl bordel. Tak s takovými lidmi je těžko vyjít.

Odp4: Obrana majetku?
¤, 8.4.2011 20:39

Máš štěstí a naparuješ se tady. Jiní to štěstí nemají a nezaslouží si, abys jimi pohrdal, společně s tvými zlomyslnými kolegy ze Svíce. Jak se mají cítit lidé, kteří nemohou sehnat práci a ještě jsou vysmíváni sprosťáky?

Odp5: Obrana majetku?
Čuňatej, 8.4.2011 23:30

Za celou dobu kdy čtu svíci (několik let), jsem u Vás zaznamenal jedno odmítnutí práce (od ivana) a pak už jen tok nářků nad nespravedlností a jak se má stát postarat.

Ale nezaznamenal jsem ani nejmenší náznak vlastní snahy.

Štěstí si nevybírá lidi s takovýmto přístupem.

Odp6: Obrana majetku?
tlapka, 11.4.2011 11:37

Já už raděj Neříkám Nic. Ať si každý nechá svůj názor a šmitec.

Odp5: Obrana majetku?
ivan, 12.4.2011 0:17

Přál bych ti trochu svého štěstí, abys si ho taky trochu užil. Syna mám v hrobě po dlouhém umírání, mámu nad hrobem, doma ženskou s uřízlou nohou, rozedmu plic, problém s krví, prošroubované nohy. Starý svaly už netáhnou a trpím nepřetržitou únavou, starám se o údržbu a provoz dvou domácností čtyřicet kiláků od sebe sedm dní v týdnu.

Zčínal jsem z pozice bezdomovce kdy jsem spal přes tři roky v pronajaté boudě na matraci na zemi. V místě kde bydlím zavřelo několik fabrik nebo omezilo provoz na minimum. Na berounsku je větší nezaměstnanost než na ostravsku i nižší platový průměr.

Naučil jsem se ničemu nedivit se a makat. Moje bohatství spočívá v tom , že nic nechci a skoro nic nepotřebuju.

Není na Zemi nic trapnějšího než ubulenej chlap který si neustále stěžuje na svoji překvalifikovanost a nepochopení zlého světa. Víš hovno o životě, ubulenej sebelítostile krasohledný.

Odp6: Obrana majetku?
tlapka, 12.4.2011 10:00

Taky přeji- vstávání potmě, ani trochu klidu, ani trochu času, smrtící únava, stále na hranici průseru, oči vypálené od obrazovky páteř ztrnulá od stereotypních pozic, vypisování nekonečných papírů a databází práce s lidmi nadř. podř. zákazníky atd.

Odp7: Obrana majetku?
ivan, 12.4.2011 10:32

Všichni jsou šťastní a mají kliku, nemusí nic dělat, jsou samý prachy a jenom si užívají. Největší zábavou pro ně je chodit do práce by se mohli nešťastníkovi zkroušeného životem vysmívat. Napsat mu ať se sebere a jde něco dělat je ponižující urážkou. Rada, nebo naznačení o tom jak začít cestu k samostatnosti a zajištění si existence je ponižujícím záměrem sadisty. Každý přece ví, že to nejde.

Odp4: Obrana majetku?
ivan, 12.4.2011 0:38

To s tou uklízečkou mě připomělo scénu z Černých baronů kdy přišel hrabě Štenberk na tancovačce pro holku a ta ho odmítla s tím, že s vojákama netančí protože ona je úrednička. :-)

Vloni touhle dobou zemřel u nás při...
iva, 8.4.2011 15:07

Vloni touhle dobou zemřel u nás při dostavbě elkoochodu Kika mladý kluk. Tak spěchali s panelama až se to zbouralo a dva to zavalilo jeden kluk to nepřežil. Jeden můj známý hasič ten panel odklízel. Je zvyklý na ledacos, ale říkal za tohle ten obchod nestojí. A stojí, už ho otevřeli s velkou pompou. Největší zlodějna je jak zemře zbytečně člověk- nebo zvíře to je jedno, že.

Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Tony, 12.4.2011 10:14

Pan Čech vzal téma, překopal všechny fakta a vyložil to velmi populisticky. Budu stručný.

Majetek bránit můžete, klidně lupiče můžete legálně zastřelit. ALE pouze pokud jste v ohrožení. Když Vám někdo na ulici vezmě kabelku za 400, vy vytáhnete Glocka a prostřelíte mu na místě hlavu, sám jsitě uznáte že je to nepřiměřené a měl byste za to pikat. Neznáte postavení lupiče atd. Lidský život, byť i kapsáře nestojí Vašich 400kč. Pokud Vám ovšem ukradne kočárek s miminkem máte pravá ho na místě zastřelit.
A tak je to i v zákoně. V případě miminka jste silně rozrušen a jde tedy o zabití.
V případě muže s brokovnicí se jednalo právě o to, že byli na útěku a nijak toho muže neohrožovali. Navíc poraněná spolujezdkyně účast na krádeži odmítla!

Asi se shodneme, že by každý případ měl být posuzován individuálně. Protože tam kde začíná legalizace odstřelování lidí na soukromém pozemku, tam začínají bezbřehé možnosti zneužívání.

Odp: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Juras, 12.4.2011 10:56

Všechno má ještě jiný úhel pohledu. Když mi lupič odjíždí od baráku, tak není na útěku, ale provádí poslední úkon procesu krádeže - odváží lup. Odváží ho v autě - neviděl jsem, co do něj nakládá - je možné, že v něm má mimo trezoru s padesáti miliony navíc moje doklady, které nemám při sobě a tak nevím, jestli jsem je nechal doma nebo v kanceláři na pracovišti. O prachy samozřejmě vůbec nejde, ale ty doklady by mě rozrušily jako prase...

Odp2: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 12.4.2011 11:28

Teď nevím, jak to myslíš, jestli vážně nebo ne. Kdybych si měl vybrat mezi tvými ukradenými 50 miliony (který bych musel třeba někomu splácet) a doklady, tak bych si radši vystál frontu na novou občanku ;-).

Odp3: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Juras, 12.4.2011 12:16

Já taky :-) jenom jsem uvedl vyšší částku u těch peněz, abych dal protiváhu čtyřem stovkám, které by mě tolik nerozrušily. I majetková újma může být zdrojem rozčilení. Dokonce i neznámá újma, když nevím, co se ztratilo a vidím odjíždějící auto. Budeš se dlouho rozmýšlet, jestli zloději odjíždí s nepořízenou, nebo možná mají v kufru celý tvůj majetek a budeš se je snažit zastavit. Ve stavu silného rozrušení jsem byl, i když mi cikán vytahoval z tašky propisku (velmi „cennou“ čtyřbarevku, na kterou jsem si ušetřil z kapesného). Když jsem si všiml a on to viděl, plivl mi do obličeje a utekl. Přestože mi nakonec nic neukradl, byl bych schopen ho v tu chvíli zabít (stalo se to, když mi bylo asi čtrnáct nebo patnáct let).

Odp4: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 12.4.2011 13:09

To se dá pochopit. Propisky jsou ceněný artikl, to ví i náš pan prezident. Tohle mě dneska docela rozesmálo, pan prezident pro mě získal nový lidský rozměr. Škoda, že se toho nedožil Lipovan ;-).

Odp5: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 13.4.2011 14:47

KLaus je kleptoman a hnidopych v jednom. Ani ho nenapadne, že udělal něco nesprávně na rozdíl třeba ode mně, která si není jista, jestli náhodou nezavinila válku v Bosněa Hercegovině. At mi tady ještě někdo káže o vlastním přičinění že je to jen a jen ně mně nebo tak nějak. No krást neumím možná bych i kradla.

Odp6: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 13.4.2011 15:45

Já bych z toho nic nevyvozoval. Celá věc má pro kouzlo výhradně v efektním provedení - taková roztomilá výrazová etuda pro jednoho herce. Neméně zábavné jsou některé reakce v diskusích vybízející Klause k odstoupení, protože špatně reprezentuje náš národ. Hehe ;-).

Odp7: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 13.4.2011 16:04

To by zahrál málokdo, možná %Črtvrtníček:-)

Odp8: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 14.4.2011 13:15

To je fakt. Současná situace kolem Véček si říká o nějakou parodii (pokud to není parodie sama o sobě). Čtvrtníček mě napad jako první a hádám, že se toho chopí a přetaví do svébytného „uměleckého“ počinu. Po kapele Buzerant a „Ivánkovi, kamarádovi“ by moh najít vhodnou látku v uveřejněných odposleších a mohlo by vzniknout něco jako „Krystýnko, už to nehul“. Ale nebude to mít lehký, laťka je příliš vysoko ;-).

Odp9: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 15.4.2011 15:18

Stále odbočuješ od toho pera. Náš reprezentant nám udělal takovu reklamu, že ted´snad pokaždé jak někam přijede bude prupiska jak v bance na takové té spirále. To, že se navzájem odposlouchávají si myslím není zas taková novinka ne? Vidět, že je to pořád potřeba jak se neudrží ani prezident před kamerami.

Odp10: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Juras, 15.4.2011 20:47

Ale prosím Tě, vždyť to byl dárek. Dokážeš si představit, že by poskoci nechali ležet protokolární pero? To k podpisu obřadně přinesou a potom i s lejstrem obřadně odnesou.

Odp11: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 23.4.2011 9:28

Ten prezident mu tam mluví, že naše vlajky mají stejné barvy a naše národy byly odjakživa bratry a on ho vůbec neposlouchal. Tady máte parodii naši herci se můžou jít bodnout.http://www.youtube.com/watch?v=STYGULGYakg&feature=topvideos_entertainment

Odp9: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 18.4.2011 14:34

Tak, jak se zdá, výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát je v tom ale Péťa nevinně ;-).

Odp10: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 18.4.2011 17:34

No ale tohle je trapné to přesně vystihuje, jak jsou herci děvky, které jdou s tím, kdo jim zaplatí. Představovala jsem si něco co by zesměšnilo všechny, ne že se jedni budou smát v obecenstvu. A co ti paparci už je mi z těch médií zle.

Odp11: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 19.4.2011 11:03

Mě to nějak neuráží, třebaže nemůžu říct, že bych se válel smíchy po podlaze. Myslím, že se někteří herci jenom zadarmo zviditelní, ale co mají dělat v jejich branži.

Odp12: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 19.4.2011 12:38

Tohle už snad ani není sranda. Měla to být parodie? Pro mně fraška

Odp13: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 19.4.2011 13:09

I kdyby to tak bylo, pořád nevím proč svůj hněv nesměřuješ spíš k těm, co tady vytváří „politickou kulturu“.

Odp14: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
tlapka, 19.4.2011 17:16

I kdyby to tak bylo tak proč se vůbec zlobit. Ničemu tim neposloužíš.

Odp15: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 20.4.2011 10:00

Já se ani nezlobím jen se mi dost blbě spí.

Odp5: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
ufonek, 14.4.2011 11:34

Naše morální autorita se opět vyznamenala . Názorná ukázka jak mizel majetek po kuponové privatizaci. Škoda ,že u nás není ,,šárija" .

Odp6: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
iva, 15.4.2011 15:22

Co to je? Mám pocit že bratja Slováci z nás ted mají ohromnou prču. Ten nás teda znemožnil před celým světem.

Odp7: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
ufonek, 15.4.2011 18:45

Šária je islámské zvykové právo . Když někdo něco ukradl , tak mu zato usekli ruku .

Odp8: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Juras, 15.4.2011 21:01

A víš, co sekají, když někdo svede holku? (mimoto, že tu holku ukamenujou).

Odp8: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
tlapka, 19.4.2011 17:18

Zde by určitě při šáriji usekli ruku tomu, kdo by nic neukradl. Prostě úřední omyl.

Odp4: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Platfus, 12.4.2011 15:59

Souhlasím, že když o něco jde, člověk se rozhoduje impulzivně. Asi tak v ve stejným věku jak píšeš jsem se účastnil souboje, kde šlo o čest. Tady se těžko hledá nějaká souměřitelná hodnota - šlo o to, aby člověk obstál před sebou a před lidma okolo. Tak jsem vyzval na souboj jednoho z „ultras“ na Jižáku. Házeli jsme s sebou po kapotách aut před školou. Střízlivě vzato, situace se pro mě nevyvíjela nejlíp. Od sebe nás tehdy dostal školník a trenér místního oddílu karate v jedné osobě. Někdy člověk jedná čistě z pocitů že musí. Tohle rozrušení je určitě daleko silnější, když o něco jde a v ohrožení je někdo z blízkých.

Odp3: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Juras, 12.4.2011 12:18

Jinak - celý přípěvek byl myšlen vážně, s humornou vložkou ve smyslu - když nejsou důvodem silného rozrušení peníze, tak doklady snad jo... ;-)

Odp3: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Tony, 12.4.2011 13:07

„Silné rozrušení“ není jen tak nějaká hláška, ale soudní pojem kdy člověk v bezprostředním ohrožení života nebo v případě ohrožování jeho nejbližších jedná „bez přemýšlení“. Né pokud zloděj ujíždí s něčím materiálním.

Odp4: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
tlapka, 12.4.2011 14:33

A jak soud může Tak dobře vědět, co někoho Silně rozruší? Není na to měřítko, jen takové obecné povědomí. Soudce šrot neprodává, tak jak to může posoudit.

Odp: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
tlapka, 12.4.2011 12:01

Zatím platí bezbřehé možnosti zlodějů.

Odp: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
ivan, 12.4.2011 14:58

Tony, krizový stav není účetnictvím ale skutečnou erupcí emocí. Poškozený je vždycky v nevýhodě protože si vzniklou situaci nevybral, nenaplánoval a nemohl se na ni emotivně připravit. Soustavné okrádání někoho skutečně může, a taky se to mnohdy stává, že dostane poškozeného do stavu kdy mu může i s jeho rodinou zničit život, stačí když v existenčně nejisté chvíli nestačí platit půjčku nebo dostát jiným, zákonem nebo smlouvou stanoveným povinnostem.

Člověk který skočí pod splav mezi plující kry pro svého psa taky neuvažuje o tom , že jeho voříšek má vlastěně mínusovou hodnotu protože se mu nijak nevyplácí. To, že zariskuje svůj život učiní pod nátlakem emocí který ho zbaví reálných rozhodovacích schopností.

Soud který vynese ve svém zdůvodnění rozsudku to, že střet se skupinou zlodějů není silně emotivní záležitostí ovlivňujících rozhodovací schopnost je parta pitomců.

Zodpovědnost za důsledky svého jednání má nést vždycky útočník nebo zloděj. Netvařme se, že každý kdo šlápne někomu na kytičku nebo způsbí drobnou škodu bude ztrestán smrtí poškozeným.

Účetně by vyšlo, že čím méně parchantů tím lépe!

Odp: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Vlastimil Čech, 12.4.2011 21:23

Pokud Vám ovšem ukradne kočárek s miminkem máte pravá ho na místě zastřelit.
Obávám se, pane Tony, že se asi mýlíte. Vše záleží v jejich zemi (tedy Česku), jaké kdo má známosti, kdo má na lepšího advokáta...
víte jak to řekl ten milionář: „Teď když jsem v maléru mi chcete najmout advokáta, pitomče? Soudce, soudce mi najměte!“
Už slyším advokáta zastřelené únoskyně: „taková hodná osoba, nikomu by neublížila, miminko chtěla jen povozit... nebo ano, byla to ubohá nešťastná žena, která přišla o své dítě, tady předkládáme lékařská potvrzení KAPACIT, že z její strany dítěti nehrozilo žádné nebezpečí, měl jste vzít fotoaparát a vyfotografovat takzvanou únoskyni a ....“ a můžete jít sedět za vraždu, protože soud dojde k názoru, že nehrozilo bezprostřední nebezpečí ani vám ani dítěti, ta mrtvá vlastně chtěla vaše miminko ochránit, protože vy jste nevyrovnaný člověk, který se po čtyřech měsících vazby popral se spoluvězněm... :-)
nevěřte, že máte na něco v jejich zemi „právo“
Nechci se Vás dotknouti, pane Tony. Domnívám se ovšem po všech zkušenostech, že právo je v Česku velmi nejisté... za stejný přečin či zločin a za stejných okolností je výrok soudu naprosto nejistý... jak kdy, jak kde a hlavně JAK PRO KOHO...

Odp2: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
ivan, 13.4.2011 0:11

V promočním slibu právníků je, že budou ctít právo i spravedlnost.

Zatímco je formálnost práva využívána do krajnosti, nebo až zneužívána, je spravedlnost odstrčena až za hranice svědomí těch kteří by ji měli prosazovat v první řadě.

Odp2: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
tlapka, 13.4.2011 8:44

Souhlasím dobře jste to napsali. Kdo naplánoval zločin, má nést celou zodpovědnost. Stejně už spoustě lidem uškodil a bude to dělat Pořád.

Odp2: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
Tony, 13.4.2011 10:41

Tento nový zákon o zavraždění/zabití jsem řešil s kamarádkou, která pracuje v advokátní kanceláři. Dozvěděl jsem se, že české soudnictví je založeno z velmi velké části na subjektivním úsudku soudce i toho jak se zrovna vyspí atd.
I když si nemyslím, že např. v americe jsou na tom lépe. Místo jednoho vzdělaného člověka je verdikt založen na sumě subjektivních názorů jednotlivých porotců.
Ale výsledkem bylo, a o tom jsem také psal v příspěvku výše, že maminka kteréžto nějaký feťák vytrhl z náručí kojence bude mít, při zastřelení únosce, u soudu velkou šanci vyhrát. Protože její, byť i státní advokát, jí lehce obhájí s hláškou „silné rozrušení matky“.

U soudu není nikdy nic na 100%. Přeci jenom nikdo nemá patent na pravdu a vševědomých lidí také moc není. :-)

Odp3: Pan Čech vzal téma, překopal všechny...
TomasP, 20.4.2011 16:02

Tak od této advokátky bych si nenechal poradit ani Ň, respektvive možná ano, ale Vy jste ji rozhodně špatně pochopil.
Zabití je trestné, a od vraždy se liší v tom, že nebylo přímým úmyslem pachatele zbavit poškozeného života.
Jinak doporučuji všem řádně nastudovat a pochopit ustanovení trestního zákoníku o nutné obraně a krajní nouzi a pak spolu s tímto nastudovat i pojemy zájmu chráněného zákonem a přiměřenosti u obou okolností vylučující protiprávnost.

§ 141 tr. zákoníku - Zabití

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, bude potrestán trestem odnětí svobody na tři léta až deset let.

(2) Odnětím svobody na pět až patnáct let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) na dvou nebo více osobách,
b) na těhotné ženě, nebo
c) na dítěti mladším patnácti let.

V našem státě se neuplatňuje trest...
Bara.S, 15.4.2011 18:08

V našem státě se neuplatňuje trest smrti a natož za krádež. Ostatně to ani není spravedlivé, alespoň podle mých měřítek spravedlnosti, aby někoho za to stihla smrt.

Samozřejmě, že pokud mě někdo uprostřed noci vzbudí, já budu dvacetiletá holka a budu vystrašená, nikdo se nebude divit, že do nějakého cizince vrazím nůž. To je však dost odlišné od situace, kdy zloděj již prchá, ohrožení žvota tedy pokazatelně nehrozí,a přesto majitel tohoto člověka zabije z pomsty.

Odp: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 15.4.2011 20:50

Když mě někdo chytí u toho jak mu opakovaně vykrádám auto nebo dům, tak ať se mnou naloží podle svého uvážení. Kdybych někoho přepadl, tak ať se brání všema možnýma prostředkama, ať dbá na to, aby neutrpěl újmu na svém zdraví on a o mé ať se nestará. Proč by měl být přepadený poškozený mým útokem a následně pokřivenou spravedlností on, a ne já - původce a vykonavatel zla?

Odp2: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 20.4.2011 15:53

Vidím, že pokud u nás nastane občanská válka bude mít skutečně grády, co?;)) Otec vraždí otce..:-o

Odp3: V našem státě se neuplatňuje trest...
tlapka, 21.4.2011 11:51

U nás to nehrozí, Češi nedají se dobře zorganizovat, a pro jakou ideu by ta válka mohla vzniknout?

Odp4: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 13:51

Pro ideu neustále se výrazně zhoršujících podmínek pro neustále větší část občanů spojená s dosud nepropuklou finanční a potravinovou krizí.

Odp5: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 21.4.2011 15:05

Tady sis odpověděl proč mnozí lidé touží po majetku. Protože až bude málo potravy nebo paliv bude majetek směnný právě za tyto komodity. Budeš koukat kolik idealistů se zachová realisticky stejně jako mnohokrát v historii. O výjimkách se budou později točit filmy a vybírat za ně vstupné.

Pole u kterého bydlím za války vyměnil jeho majitel mlynáři Faimannovi za dva pytle mouky.

Že to bylo hnusné a podlé?

Majitel pole přišel ,,pouze" o pole, mlynáři hrozila sekera. Z dnešního pohledu byl mlynář svině který využil nouze jiného. Z tehdejšího pohledu neúměrně riskoval. Za nepřiznané potraviny nebo zabíjačku na černo byla poprava nebo koncentrák přitom mohl zůstat v klidu a mouku si nechat, pole nepotřeboval.

Necelých sedmdesát let úplně změnilo pohled na stejnou událost, ale ty víš jak udělat šťastný celý svět. Aha! Tak jo! :-)

Odp6: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 16:10

Štěstí je subjektivní a nikdy jsem netvrdil, že vím jak udělat šťastný celý svět Ivánku, takže po šo to = pšt. Jde o to zda žít v retardačním systému nebo v systému spravedlivém, víš?
Jestli jsi ovšem natolik najivní, že si myslíš, že v době krize někdo vymění potraviny za majetek tak to musí mít tvá lebka alespoň 10 centimetrů silnou kost. Možná jsem hloupý, ale já bych se s tebou v době krize o potraviny podělil (byť tvé smýšlení to tam dožene) neboť nevidíš důsledky svých rozhodnutí (rozhodnutím je i lhostejnost, mlčení či nečinnost), protože se s tebou raději podělím než aby jsi musel někde někomu zavraždit otce či matku aby jsi získal jeho potravu pro jeho děti a chtěl bych hledat řešení společně. Když už bychom se tu museli vraždit pro potraviny tak by mi vážně nevadilo zemřít, protože takový život nemá žádného významu pro nikoho. Jestli se ovšem domníváš, že potravinová krize a občanská válka není na scénáři pak se klidně chovej tak jako doposud..;)
Doporučoval bych díla dávných filosofů, kdy téměř všichni se shodují v tom, že co je dobré pro lidstvo je dobré i pro jednotlivce, ale opačně je tomu jen zcela výjmečně.

Odp: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 15.4.2011 20:59

Pokud zloděj prchá s ukradenou věcí, tak neprchá, ale pokračuje v krádeži. Pro mě osobně má jeho život menší cenu než ukradená věc, ať se jedná o cokoliv. Nechci o to přijít.

Odp2: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 20.4.2011 15:51

Seš zastáncem islámského práva Šaría?;))

Odp3: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 20.4.2011 23:26

Ne. Ani nevím, co to přesně znamená. Podle našeho tisku je to jednou pravidlo „oko za oko, zub za zub“ (s tím bych souhlasil) a jindy, že ukamenujou ženskou, která se nechala znásilnit (To je na mě trochu moc - stačilo by jen zmrskat ;-))

Odp4: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 21.4.2011 10:02

Co to je za provinění „nechat se znásilnit“? To má chudák ženská spáchat sebevraždu, aby ji Alláh zachoval svou milostivou přízeň ;-)?

Odp4: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 13:48

„Oko za oko a svět bude slepý.. “ Mahátma Gándhí

Někdy je ovšem těžké vidět dál než na špičku svého nosu..;))

Odp5: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 21.4.2011 16:11

Já po tobě kamenem, ty po mě chlebem. Beru!

( V neděli by přišly vhod i koláče, přidám dlažební kostku)

Stejnej kabát nesedí každému stejně.

Odp6: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 16:18

Máš snad vysokou školu demagogie? Nejsi ty bývalý politik?:D

Já nekladu protiklady v důsledcích, ale v příčinách, zkus to také někdy, není to tak omezené, nebo by se dalo napsat omezenecké.

Odp7: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 21.4.2011 16:58

Tomáši, s tebou koukám přišel nový proud do stojatých vod Svíce. Už jsme tu potřebovali bojovného ducha, co si umí pojmenovat nepřítele a co ví, jak se k věci postavit ;-). Sice tady varuješ před mocnáři a manipulacemi, ale na druhou stranu už tu bezmála verbuješ spolubojovníky do občanské války. Samozřejmě pod tvým velením. Tak nevím ;-).

Když už jsme u tý demagogie, připadá mi to spíš naopak. Svoje závěry o spravedlivém systému vyvozuješ metodou vršení předpokladů, dál už o nich nepochybuješ :-). I tak se dá dojít k zajímavým výsledkům. Připomíná mi to obrat hlavního hrdiny matematika z filmu Čistá duše, který se snaží získat ženu. „Předpokládejme, že je něco, co bych měl říct, abych s tebou měl co nejdříve pohlavní styk. Nechť jsem to právě řekl.“ ;-).

Odp8: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 17:08

Ta poslední věta je krásná, zvláště když jsem vášnivý matematik..:))
Jinak pokud nechceš argumentovat neztrácej čas reakcemi na mé příspěvky. Chlácholíš své ego výsměchem? To si s tebou maminka už asi nepovídá co?

Pochybuji o všem a to mě také přivedlo k tomu, že nemám jen hanit, ale také chtít, ale hlavně chtít se o to zapřičinit.

O co se ve svém životě nejvíce snažíš zapřičinit ty Platfusi?

Odp9: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 17:10

PS: Když budeme mít uvědomnělou společnost nebude mou starostí velení. To rozhodně není mým cílem! O čemž jsi si udělal svůj předsudek.

Odp9: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 21.4.2011 18:12

Jo jo, matematika je hezká věc, jak vidno i praktická :-). Jinak bych řek, že už argumentuju, ale doposud jsem se k tomu nedovedl vzdát perverzního potěšení přihodit nějakou tu dobře míněnou jedovatost :-). Myslím, že by se s tebou dalo dobře povídat, jenom se prosím vzdej touhy hned napravovat svět. Ona není ani shoda ohledně toho, jak by měl svět vypadat. Máš svojí pravdu, ale je fajn být otevřenější pravdě druhých. To, co mi předkládáš bych popsal tvými slovy jako „masáž ega“.

K tvojí poslední otázce - Jde mi o to prožít pohodovej naplněnej život s těmi, které mám rád, snažím se i byť symbolicky pomáhat těm, kteří to potřebují. Nemám ale ambice měnit společenský řád nebo nějak vstoupit do historie.

Odp10: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 21.4.2011 20:11

Proč mi říkáš, abych se vzdal touhy napravovat svět?:))
Já myslím, že kdyby jsi se zjímal o různé vědy tak by jsi shodu o tom jak by měl svět vypadat našel. Nejsem však zastánce žádné totality, ale je jasné, že asi nikdo nechce utajované informace, nikdo nechce války a zbraně a nikdo nestojí kriminalitu. Nejsem idiot, přesto tvrdím, že toho všeho a jinak obrovské prosperity lze dosáhnout velmi snadno, přestaňme žít v kapitalismu nebo v mocnářském komunismu. Stojím o svět rovných příležitostí pro dítě cikánky stejně jako pro dítě prezidenta.
Já nikdy neřekl, že mám pravdu, to bych si nedovolil, vím jen, že vybírat mezi špatným a špatnějším je pořád jenom špatné.
K tvé odpovědi pak jen tolik co o takových lidech jako ty uvedl Cicero, viz. tvůj odkaz.

Odp11: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 21.4.2011 23:48

No to asi ne. Kdes našel shodu, jak by měl vypadat svět? Připadá mi, že vaříš z vody.

Odp12: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 9:36

Stačí se zeptat: Kde spatřujete nespravedlnost a jak ji odstranit?

Odp13: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 10:53

A kde je odpověď? Kde je jaká shoda?

Odp14: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 14:14

Když si nemíníte odpovědět, pak odpověď nedostanete.

Odp15: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 14:27

Nespravedlnost je všude a odstranit ji nelze. Život sám je nespravedlivý. Matka příroda jednomu nadělí inteligenci, druhému krásu, třetímu šikovnost a čtvrtému nějakou nemoc....

Odp16: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 15:21

..aby jsme se nedostali k nějaké totalitní ideologii..8-o
Je velkou otázkou příčina oné nemoci. Protože jistě jste si dobře vědom toho, že ve farmaceutickém průmyslu se točí větší peníze než ve zbrojním průmyslu a nemoc je z tohoto pohledu žádoucí. To je jen úvaha a nemíním rozvádět konspiraci. Kdo chce nemá problém si informace zjistit.
Takže mimo oněch nemocí (které postihují i šikovnost a inteligenci) a opomíjeje krásu jako věc pomíjivou, můžeme hovořit o věcech, které jsou spravedlivé..;)

Odp17: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 22.4.2011 17:02

Připadá mi, že si tu spravedlnost světa hájíš všemi prostředky, ale ona od přirozenosti vážně není. Jestli mi chceš oponovat, uveď konkrétní příklady. Každý se rodí s jinými dispozicemi do jiných podmínek. Myslím, že ušlechtilým humanistickým záměrem, který by si mohl člověk na určitém stupni vývoje vzít za svůj, by bylo tyto rozdíly trochu stírat, aspoň co se týče jejich negativních dopadů. Ale i tak jde dosáhnout jenom něčeho a mnohdy může být taková snaha i na škodu.

Odp18: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 20:05

Spravedlnost je počátek šachové partie. Důležité je také znát cenu výhry a prohry a zvážit zda danou partii rozehrát, kdy dohrát, kdy vzdát. Spravedlnost je hrát jen o tolik co jsem sám ochoten objetovat ne o to o co mě jiný nutí bojovat.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 17:25

Krása je pomíjivá, ale v době svěho rozpuku může někoho zvýhodnit - třeba v konkurzu na herečku, v soupeření o přízeň finančně zajištěného občana. Krásky mají v životě spoustu situací lehčích (a možná i horších).

No a ty další vlastnosti, které lidé nemají naděleny stejnou měrou - taky způsobují nespravedlivosti v životě.

Myslím, že univerzální spravedlnost nastolit nelze. Vlastně - nespravedlnost je základní princip evoluce. Přežívá silnější na úkor slabších. To je podle mého názoru nedílná součást přirozeného života, vymýtit ji nelze.

Odp18: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 20:00

Jo kdyby měl pan Rockefeller vaše peníze a vy jeho, určitě by mu ten jeho um nestačil na to aby přežil. A takové lidi chceš honosit ve jménu evoluce?;))

Jsi tedy pro nespravedlnosti? Co vnímáš jako nespravedlivé Jurasi?

Víš váš problém je v tom, že když mluvíme o spravedlnosti pak mluvíte o absolutní spravedlnosti, kdežto já mluvím o utváření podmínek, které toto limitují.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 22:22

To, že jsem smířený s daným stavem věcí neznamená, že si to přeju.

Odp20: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 23.4.2011 13:45

No jedno České přísloví říká „Nepřítel smířený a břeh podemletý.“.

„Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu.“ Václav Havel

„Láska je božská, nenávist lidská, jen lhostejnost zvířecká.“ Lawrence Ferlinghetti

„Lhostejnost, byť jsme ji nazývali jakkoli jinak, je strašnou a trvalou formou krutosti.“ Marcel Proust

„Lhostejnost je květ beznaděje.“ Stanislav Komenda

„Násilí může být výrazem lásky, lhostejnost nikdy.“ Graham Greene

„Nenávist může být i spravedlivá, lhostejnost nikdy.“ Thomas Robert Dewar

„Ne klid, ale usilovné napětí. Ne lhostejnost, ale těžkosti dělají muže mužem.“ Napoleon Bonaparte

„Nejhorším hříchem vůči našemu bližnímu není nenávist, ale lhostejnost.“ George Bernard Shaw

„Lhostejnost je ochromení duše, předčasná smrt.“ Anton Pavlovič Čechov

„Opakem pravé lásky není nenávist, ale lhostejnost.“ Robert Fulghum

„Lhostejnost je jako led na pólu, zabíjí všechno.“ Honoré De Balzac

„Vědět co je dobré a nečinit to, je známkou zbabělosti.“ Konfucius:-)

Odp21: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 23.4.2011 23:12

Koukám, že citátům jaksi přidáváš polaritu. Policajt, myslím, by nikdy neměl předjímat úmysl jiného. Ty samé citáty se používaly i v dobách hlubokého míru pouze s opačným nábojem ale i tak jsem je příliš nebral pro jejich ohebnost.

Teď ti Tomáši vyjmenuju několik světlonošů kteří to mysleli se svým národem, nebo dokonce celým světem jak nejlépe mohli.

Pan Hitler se svou NSDAP a národně sociláním programem dokázal svou vizí sociálního státu nepochybně zaujmut celý svět. 50 000 000. křížů

Soudruh Lenin po své smrti následovaný soudruhem Stalinem, po zjískáni moci zahájil teror proti vlastním národům nevídaným způsobem. Bojovým prostředkem byly nejen gulagy a popravy ale taky uměle vyvolaný hladomor na Ukrajně. Odhady obětí se velice rozcházejí ale historici připouštějí skutečnost, že možná převyšují počet padlých ve světové válce.
20- 60 000 000 křížů a bezpočet zkurvených životů.

Mao ce tung má na svědomí takřka neodhadnutelný počet popravených lidí při svém pochodu na Peking nebo svých zraněných ponechaných osudu. Po zjískání moci jeho politika rychlých kroků vyhlašovala dny vybíjení ptactva nebo zakládání tavicích pecí v družstvech rolníků, kde to nikdy nikdo nedělal a taky neuměl. Za nekvalitní ,,ocel„ nebo nesplnění dodávek byly popravy nebo veřejné vyčítání rodičům svýma dětma a jejich bití za špatnou výchovu. Faktem je, že kudy táhla jeho armáda tak platila za vyrabovaná hospodářství rolníkům penězi. (ukradenýma ;-) )

Další nositel světového dobra a šiřitel myšlenek spravedlivé společnosti podle sebe byl Poll-Pot. (Rudí kmérové, Kambodža- Kampůčia)
Sice nevím proč, ale brýle byly pro něj znakem vzdělanosti a tím i domýšlivé nadřazenosti. Nejdřív začal vraždit a mučit obrýlence, ale po dvou letech už byl viný ( nevím čím) na koho jiný mučený něco řekl. Poll- Pot zemřel přirozenou smrtí nepotrestán. Princ Sihanuk nabídl kmérům odpuštění. Tak se vrazi asi pouze 2 000 000 zabitých lidí vrátili do svých domovů. Často poloprázdného, neboť jejich oběti byli často i sourozenci.

Dalším příkladem rasové a sociální spravedlnosti byla Rhodesie,-nejprosperitnější africký stát, s na tu dobu širokým nerasovým sociálním a školním systémem. Po povražděných, nebo v lepším případě vyhnaných bílých farmářích je přejmenovaná současná Zimbwabve světovým rekordmanem v inflaci která je ve stovkách milionů %. Miliardová bankovka je světovým unikátem.

Dárkyní sociálního dobra a lásky byla Eva Perézová. Holka v tom uměla chodit. Celá Argentina jí líbala ruce a pak se z její lásky vylizovala státním bankrotem celá desetiletí.

Proč nikdo neprosazuje, nebo nestávkuje za ,,každý za své“!

Odp21: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 24.4.2011 1:12

Proč načínáš nové téma? Bavili jsme se o tom, že život je nespravedlivý a je to normální, nedá se s tím nic dělat. Na téma lhostejnost založ raději nový článek.

Odp22: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 24.4.2011 9:10

To je samozřejmě reakce na Tomáše - v této úrovni se už závislosti nezobrazují.

Odp23: V našem státě se neuplatňuje trest...
iva, 24.4.2011 10:30

To ani nikoho nenapadlo

Odp24: V našem státě se neuplatňuje trest...
iva, 24.4.2011 10:32

že bys Ivanovi řekl něco ne přímo kladného

Odp23: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 24.4.2011 13:35

Jurasi, protže lhostejnost je jednou z nejvetších křivd a nespravedlností a to samé umožnilo všechny ty krutosti ve kterých se rozepsal i Ivan a to samé způsobí krutosti dalekorozsáhlejších rozměrů v blízské budoucnosti, pokud dále budou lidé po Ivanovu vzoru „každý za své“.

Odp24: V našem státě se neuplatňuje trest...
¤, 24.4.2011 16:36

Máte úplnou pravdou. Lhostejnost bezohledných Jurasů přivádí obyčejné lidi do neštěstí. Nejdříve si Jurasové a Lipoivanové nakradli ze společného a pak prohlásili, že každý musí hrát za své.

Odp25: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 24.4.2011 17:44

Na šestnáctém sjezdu Kapitalistické strany Čech a Moravy jsme se dohodli o její vedoucí úloze ve společnosti, který hodláme zakotvit ve článku 4 do ústavy ČR. Zpochybňování tohoto kroku bude považováno za buřičství a bude trestáno podle zákona který si právě vymyslím.

Soudruhovi Romantikovi byla povolena pracovní činnost a udělena výjimka. Jeho právem je pracovat v libovolném sdružení socialistického typu s kým chce, neomezeně vlastnit společný majetek, dělit se o něj podle libosti pod podmínkou, že zaměstná kdo bude chtít zaměstnat na pozici kterou si bude přát.

Přeju hodně socialistických úspěchů. Kupředu levá, zdar, nazdar.


Hodně štěstí, už je to jenom na vás, soudruzi.

Odp24: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 24.4.2011 18:30

TomasiP, lhostejnost není žádná nespravedlnost. To je druh emoce, někdy je to charakterová vlastnost. S nespravedlností světa to nesouvisí.

Odp25: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 1.5.2011 17:00

Lhostejnost je abstinence jakékoli emoce!!

Odp26: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 1.5.2011 18:15

Chtěls napsat absence?

Odp27: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 1.5.2011 22:54

..jasně, někdy to napíšu aniž bych to napsal po češtinsku..;)

Odp28: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 2.5.2011 8:09

Chápu, jak to myslíš, ale to je právě ten druh emoce. Navíc i lhostejnost v sobě může zahrnovat pocity. Člověk nemá rád souseda, tak se snaží být k němu naprosto lhostejný, aby se ho nedotýkaly sousedovy úspěchy ani neúspěchy.

Odp29: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 2.5.2011 8:50

Definice z wikipedie, s kterou se ztotožňuji:
„Emoce (z lat. e-motio, pohnutí) jsou psychologické procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti..“
Jestliže se tě to nedotýká tak se nejedná o emoci, ale o absenci emoce, „bezcitnost“.

Odp30: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 2.5.2011 9:21

Ano, lhostejnost má více významů. Jedním z nich je reakce jedince na podněty - nemá emoce, nenutí to jeho mysl reagovat, je lhostejný. Potom se ale ještě jedná o druh emoce.

Odp31: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 2.5.2011 10:54

V tom co říkáš vidím obrovský logický paradox, ale dobře, takže jsou lidé jako ty vlastně velmi emotivní?;)

Odp32: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 2.5.2011 13:05

Takhle nekonkrétní argumenty nelze brát vážně. Co Ti připadá jako logický paradox. Co si o mě myslíš, že mluvíš o „lidech jako ty“? Známe se? Ty víš, jak velkou schopnost empatie mám a víš, jakým způsobem zvládám svoje emoce? ZNáme se? Nebo seš jasnozřivec, či co?

Odp33: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 2.5.2011 15:04

Nemusím být jasnozřivec, abych poznal, že křičíš.

Odp34: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 2.5.2011 17:56

„Já neznám tak zdaleka Vás, ani tady toho pána, ale jestli mohu něco říct, tak prskáte až sem.“ (Vlasta Burian - U pokladny stál) ;-)

Odp35: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 2.5.2011 18:28

:D toho můžu..;)

Odp16: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 22.4.2011 17:05

Jo, jo. Někdo zdědí po předcích cukrovar, jiný cukrovku. Spravedlivé by bylo půl cukrovaru a půl cukrovky.

( Diabetés, nikoliv řepu) :-)

Odp17: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 20:01

Hezký..;)) Jistě něco dokážeme ovlivnit..;)

Odp11: V našem státě se neuplatňuje trest...
Platfus, 22.4.2011 16:39

Mám kamaráda z řad levicových radikálů. Spolčuje se v organizacích, jejichž názvy patrně vznikají náhodnou permutací podmožiny slov „revoluční“, „socialistická“, „mládež“, „antifašistická“, „organizace“, „pracujících“, ... Účastní se různých výcvikových táborů, kde probírají vedle doktríny taky jak uspět v boji. Dělí se na nezpočet frakcí, marxisty, trockisty, apod... Čas od času mu ze srandy dám otázku „Tak kdy už bude ta revoluce?“, aby se mi dostalo ujištění, že až na to dojde, tak to „sakra poznám!“. Trochu jsem to nadsadil, ale obsah sdělení je stejný. Tyhle názorové skupiny většinou spojuje přesvědčení, že je potřeba svrhnout tohle zřízení (vrátit výrobní prostředky pracujícímu lidu, ...), ale už méně si rozumí v otázce, co by mělo přijít místo něj.

A teď otázka pro tebe, Tomáši. Názorů na to, jak by to na světě mělo být je spousta. V čem je tvoje představa jiná a lepší?

Když ti píšu, nesnaž se napravovat svět, myslím tím, je lepší nezačínat v globálním měřítku, ale pokud možno od sebe. Když na konci života poznáš, že tě lidi kolem tebe mají za dobrýho člověka, tak to snad není tak málo. To by ti moh odsouhlasit i Ghándí, ne ;-)?

Odp12: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 20:08

Jsem pro vědecký (ale nezmanipulovaný) přístup, hodně napoví tuším třetí část dokumentu s názvem MOVING FORWARD..;)

Odp5: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 0:05

Ano, když bude oko za oko, zůstane u násilníka jen u jednoho. Podle mého nejde jen o trest, ale především o výchovu. Když je někdo schopen jinému vyrazit oko, znamená to, že neví, jaké to je, přijít o oko. Měl by o něj přijít taky a přříště si už rozmyslí, páchat lotroviny, protože už ví, jak se cítí oběť.

Vidět na špičku nosu je daleko těžší než dál, pokud nepoužíváš zrcadlo. Zkoušels to? ;-)

Odp6: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 10:00

Dobře dejme ti za pravdu u násilných trestných činů, které jsou spolehlivě pachateli prokázány, ikdyž kdo bude dělat vykonavatele to nevím. Jsem samozřejmě pro trest, a pro trest spravedlivý, ale také lidský, proto nejsem pro oko za oko. Mnoho lidí si to také vykládá tak, že soudci a vykonavateli tohoto rčení budou sami, a pak by se snadno mohlo naplnit onen Gándhího citát.

Další věc, je jak přistoupit k bezdomovci nebo feťákovi bez majetku, který neplní vyživovací povinnost na děti, protože i syn Ivy má problém najít zaměstnání, natož tito lidé. Jak uplatnit oko za oko, když bude krást potraviny? Jak uplatnit oko za oko když ukradne autoradio na fet?:))

Jak jsem již mnohokrát řekl, je pro mě lepší poznat a odstranit příčinu problému, než ponechat činitele příčin a pouze hasit a plýtvat silami na jejich následky..;)

Odp7: V našem státě se neuplatňuje trest...
Juras, 22.4.2011 10:53

Jasně, není to univerzální pravidlo na všechny lotroviny. Konkrétně u nechtěných trestných činů bych ho neuplatňoval vůbec.

Neplnění vyživovací povinnosti nepovažuju ve všech případech za špatný čin, přestože je to v právu trestný čin. Ale ten člověk někdy skutečně nemůže platit. Tady bych uvítal nějakou pružnější možnost domluvy. Např. jeden kamarád na to chvílemi možná dlabal, chvílemi neměl peníze - a když se dostal do problémů, tak měl smůlu - práci nezískal, nakonec byl odsouzen na pár měsíců do vězení. Chvilku před nástupem výkonu trestu se mu naskytla dost dobrá nabídka, brzy by zaplatil dluhy a ještě by děcku mohl eventuelně více přilepšit. Ale nedalo se nic dělat - vzít to nemohl, musel nastoupit do vězení. :-/

Odp8: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 14:23

No a já takových osudů znám stovky, pokaždé když někomu sděluji podezření (to je lejstro) tak se zajímám o život toho člověka. A nitky se mi tím splétají..

Odp5: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 22.4.2011 7:46

Zase ty citáty.

Ghándí byl nesnášenlivý hrdopich prosazuící nenásilí, ale určitě nebyl představitel chudoby přestože se prezentoval jako by neměl na boty. Ke služebnictvu se choval až trýznivě, kdy často vznášel rozporné požadavky. Jeho bisexualita mu nekladla žádné překážky ani jiné zábrany. Německý architekt byl stejně dobrý jako nezletilé holčičky, jak kdy!

Trochu kapek špíny prý moře neumaže. M. Ghándí.

Spíš měl strach, aby ti, které připravil o oko on sám po něm nechtěli to jeho. Tak je to!

Já bych ho tak nežral, on zas tak daleko neviděl ale přinesl do politiky dosud novou a neokoukanou modu, chodit bos. Kdyby byl eskymákem tak o něm dneska nikdo neví. Politické dynastie se nezakládaj v bílých rukavičkách, bylo by ti příliš vidět na prsty.

Odp6: V našem státě se neuplatňuje trest...
iva, 22.4.2011 8:20

:-)to jsem nevěděla.Jen tak k pousmání, syn ted rozesílá meily a volá ohledně práce. Telfonát ne tři vteřiny-Platí ještě nabídka práce z vašeho inzerátu- odpověd´-Ne. V jednom inzerátu bylo- praxe minimálně 2 roky nutná, čistý trestní rejstřík výhodou. Takže syn říká, praxi mít musím, ale trestní rejstřík ne, tak někoho zabiju a jde hrát call of duty. Taky si asi zavolám věštci nejsem tomu daleko, ale ještě mi mozek funguje.

Odp7: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 9:43

Myslím, že se svěřujete člověku, který toto vnímá jako spravedlnost a top level společnosti.

Odp8: V našem státě se neuplatňuje trest...
iva, 22.4.2011 10:18

;-)Nevadí už naposled, když se jim líbí jen lži a pozitivní natřásání peří, tak pro mně to nemá význam. Jen si dokazovat svoji ubohost pro mně nemá cenu.

Odp9: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 14:26

Jde snadno poznat, když člověk poslouchá srdce. Jsem tomu vždy nesmírně vděčen. No jsem zvědav co zvítězí, je ovšem jasné co zatím vítězí.. Držte se Ivo..;)

Odp8: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 22.4.2011 10:27

Nevím, proč ti vadí, že nechci do tvého ráje. Chci si prožít svůj život i s jeho těžkostma takový jaký je. Vybuduj si svůj skvělý svět a měj se v něm jak si přeješ a s kým chceš, pokud to budou chtít i oni.

Právo jednoho je nevymahatelné porušením práva druhého, to by si jako polda měl vědět. Prostě ti na tvůj blažený svět kakám. Jsem si jistý, že by se ten tvůj ráj zvrhnul ve vraždící mašinu. Díky, nikdy!

Daleko od tebe Láskokvěte dobrotivý.

Odp9: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 14:18

Působíš na mě zjevně jako člověk nevyrovnaný sám se sebou a se svým okolím. Když ti někdo otvírá oči je to jako by tě znásilňoval?:)

Odp8: V našem státě se neuplatňuje trest...
ivan, 22.4.2011 10:42

Trvale mě podsouváš něco , co jsem nikdy neřekl a neprosazuju! Už si to uvědom! Jako polda musíš stát za hovno když předjímáš realitu nebo ji spoluutváříš.
Jako milovník matematiky /statistiky/ bys měl respektovat výsledek přestože je v rozporu s tvým předpokladem nebo přáním.

Odp9: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 14:20

Copak má smysl život jen odžít a neusilovat o dobro pro každého? Přeji ti tedy dlouhý život..;)

Odp6: V našem státě se neuplatňuje trest...
TomasP, 22.4.2011 9:51

Opět jako by mělo významu, sexuální orientace, nicméně tuto jeho sexuální orientaci pokud jsem dobře informovaný zmínil pouze jediný životopisec, stejně jako to udávané trýznivé chování. No někomu to stačí, někdo dokonce věří, že budovy padají přirozeným kolapsem rychlostí volného pádu a někdo věří ve světovou pandemii prasečí chřipky, někdo věří, že Osvald byl samostatný vrah J.F.K. tak jak to uvedla Warrnerova komise americké vlády. No a to je se pak zatěžkobavit s takovýma lidma. Ivane je tohle vaše projevování jediná věc, která vám dává v životě ještě smysl?:)

To je docela síla takový názor autora...
TomasP, 20.4.2011 15:41

To je docela síla takový názor autora, ikdyž v dnešní velmi pohnuté době se nelze divit, že se objevují velmi pohnuté názory..;)
Dle mého nemá být stát totalitní supervisor a spravedlivý supervykonavatel, tak jak se mi jeví z názoru autora, stát dle mého má zasahovat do života občanů co nejméně, má utvářet spravedlivé a pozitivní podmínky pro život každého ve společnosti a má vést společnost k přirozené (nikoli násilné) jednotě, tak aby si každý uvědomoval své postavení a význam ve společnosti.
Společnost ke které dospěli národy všech „vyspělých“ zemí světa je společností velmi egoistickou, souhra nadšených lidí pro výsledek je vždy lepší než soutěž jednotlivých eg. Proto se tato „velice vyspělá“ společnost plácá v nevyřešitelných problémech.
Lidé celoživotně zmanipulovaní by si pak nejraději majetek vzali sebou ještě někam na věčnost..;))
Stát nemůže ochránit Váš majetek Policií, když bude na 30000 lidí velena jedna motorizovaná hlídka s limitem 30 kilometrů na 12 hodin, birokracie bují a Policie více než co jiného supluje práci pojišťoven. Nicméně upínat se k Policii je nesmysl, příčiny tohohle všeho leží úplně někde jinde..;)

Odp: To je docela síla takový názor autora...
tlapka, 21.4.2011 11:57

Já ale nemyslím že je Dnešní doba velmi pohnutá" a pokud je, tak dříve a jinde jsou taky Doby Pohnuté. Nebo je to jinak? Společnost je Pohnutě egoistická nebo Pohnutě totalitní případně nestojí vůbec za nic.

Odp2: To je docela síla takový názor autora...
TomasP, 21.4.2011 13:53

Protože neumíme ani pomyslet na to, jak by měla společnost skutečně vypadat natož pro to něco dělat.

Odp3: To je docela síla takový názor autora...
tlapka, 21.4.2011 14:02

To je ten Skutečný problém. Možná by si to každý představoval trošku jinak. :-(

Odp4: To je docela síla takový názor autora...
TomasP, 21.4.2011 16:15

Ano, já taky nemluvím o diktátu, jistě se neobáváte, že se neshodneme na stěžejních bodech. Myslíte, že tato společnost má na to, aby jediné dítě nehladovělo? Myslíte, že má na to aby jsme pokročili v technologiích a vědě? Myslíte, že má na to neutajovat žádné informace? Myslíte, že má na to žít bez válek a zbraní? Myslíte, že ne? A myslíte, že i Vaše smýšlení je toho příčinou?:)

Odp5: To je docela síla takový názor autora...
tlapka, 12.5.2011 9:30

Musím se přiznat, že nemyslím. Leda tak jak se vyhnout průšvihu.

Odp3: To je docela síla takový názor autora...
ivan, 21.4.2011 14:20

Dělám co můžu ale nevidím zlepšení. Dělám něco špatně?

Odp4: To je docela síla takový názor autora...
TomasP, 21.4.2011 16:16

První mi řekni Ivane co myslíš tím dělám co můžu a já ti pak odpovím..

Odp5: To je docela síla takový názor autora...
tlapka, 12.5.2011 9:30

Mi je to jasné. Dělá dobré skutky.

Bude hůř
Lipovan (Z.), 3.3.2014 10:53

V nejbližších letech bude (v kontextu článku) hůř. Nový ministr vnitra Bc. Milan Chovanec se nechal slyšet, že nebude trpět žádný Divoký západ kvůli takové banalitě, že má někdo hlad a chce z rekreační chaty ukrást konzervu. Chatu nemám a v posledních letech také citelně ubývá bytařů, zloději se přesouvají do satelitů, kde využívají zejména tipů od řemeslníků, kteří ve vhodných domech prováděli opravy a úpravy. Čili by mně to mohlo být jedno. Ale tak nějak...není. :-(

Odp: Bude hůř
Vlastimil Čech, 5.3.2014 18:38

Tož pokud pan ministr uzná, že úkolem policie je chránit i majetek občanů a pokud uzná, že každé neochránění majetku občanů je přímo zaviněno policií, pak je vše v pořádku. Okradenému, oloupenému, či vandalisovanému občanovi neschopná policie neprodleně uhradí škodu... Ovšem nikoliv z veřejných prostředků-tedy vlastně znova na úkor již zločinem poškozeného občanstva-, ale ze svých soukromých prostředků... (Tak jako ručí třeba prodavačky...) Nu a členové policie se mohou hojit na dopadeném darebovi...

Odp2: Bude hůř
Lipovan (Z.), 5.3.2014 21:42

Pane Čechu, oba jsme na světě příliš dlouho na to, abychom byli ochotni uvěřit něčemu podobnému. V demokratuře to bohužel chodí tak, že průšvih ulpí na nejslabším zúčastněném článku, viz třeba Vámi zmíněné prodavačky. Pokud se policie hodlá na někom hojit, bude to jedině již poškozený občan. :-)

Odp3: Bude hůř
Zákys, 6.3.2014 8:08

Už je nejvyšší čas aby bylo SNB!!! Tlukoucí srdce dělnické třídy má proti tlukoucímu srdci kapitalistické třídy několik předností. ZÁSADNÍ rozdíl, co pozná i idiot, je v názvu!!!

Odp4: Bude hůř
Tlapka, 6.3.2014 12:49

Nemyslel jste STB, že ne ?

Odp3: Bude hůř
Vlastimil Čech, 6.3.2014 10:31

Pane Lipovane, samozřejmě jste poznal, že to V.Č. myslí žertem...:-)... Logiku ten nápad má, to snad nikdo nepopře... ale je to jen sen ovšem...
Ta Vaše slova tesat do kamene:
V demokratuře to bohužel chodí tak, že průšvih ulpí na nejslabším zúčastněném článku... bohužel...

Odp2: Bude hůř
Juras, 6.3.2014 7:53

Vy chcete, aby neexistovali policajti?

Odp3: Bude hůř
Tlapka, 6.3.2014 12:50

Policajti za nic nemůžou. Mají blbé předpisy.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.