Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

16.4.2011 6:41

Obrana života

Jednou jsem zastavil stopařce a není nedůležité, že tato stopařka se základním vzděláním přišla o práci. Ačkoliv Česká ekonomika podle médií roste, je čím dál větší počet lidí bez práce. Stát se stal firmou na vydělávání peněz prostřednictvím orgánu, z dědictví zbylých - policie, armáda i armáda úředníků i orgánů spřátelenených. Například společnost ABL, která ne náhodou má díky bratru „velkého bratra“ přístup k databázi Ministerstva vnitra. Policie nás chrání proti nám samotným, jak jsme se dozvěděli z článku „Obrana majetku“, před překročením práva na život drbana, jenž nás právě okradl. Že okradením právo na životní úroveň ztratíme, nikdo neřeší. Stát pouze nastaví ruku. Zaplať! Právě tě policie ochránila před policií a před sebou samým, abys nebyl zavřen a společensky diskreditován.

Byl jsem taktéž okraden a poté co jsem si sám chytil viníka, policejní úředník prohlásil krásná slova: „my se ho zeptáme udělal si to? a on řekne - neudělal, co my můžeme pak dělat? nic! “.
Požádal jsem stopařku o vysvětlení, kde se dá placení policie „odhlásit“. Neplníš, nedostaneš. Proč mám platit za „neplnění“. Pokrčila rameny.

Doba se zrychluje a počet institucí a různých typů daní roste. „Daň za život“ - policie ČR, „daň za práci“ - korupce veřejných zakázek, „daň za to, že můžeš vůbec něco dělat“ - korupce menších úředníků (ale i větších) a další.

„Nemám práci, proč se ti lidé proti tomu systému nepostaví, vždyť to takhle nikdo nechce - proč mám stát v rohu a čekat na smrt, bez boje“. Nedokázal jsem stopařce odpovědět, proč to tak není, proč si lidé nechávají stále více „kydat“ na hlavu. Proč?

Ekonomika nezná tři body:
- sociální soudržnost a lásku
- krásno kolem nás, nenahraditelnou krásu a užitečnost přírody
- sociální odpovědnost a poctivost vůči druhým

Výše uvedené tři body (možná je jich i víc) jsou neekonomické, nevýnosné. Ekonomika počítá s neomezeným počtem zdrojů, který likviduje a znásilňuje „krásno“ například na Mostecku za to, abychom mohli kdykoliv a KDEKOLIV dát do zásuvky lampičku, která se rozesvítí. Proto plýtváme. Až zdroje dojdou, ekonomický vzoreček přestane fungovat.

Sociální soudržnost je také neekonomická, stát nám říká, je to tvůj rodič - starej se o něj sám, co na tom, že celý život přispíval do „Systému “ na svůj důchod. Starej se, ale nejdříve - Zaplať!

MATRIX - žijeme v matrixu, který vysává naše energie. Lidé pracují stále víc, aby mohli nakoupit stále víc věcí, které nepotřebují.

Kde je konec? Kdo ochrání naše životy?

Vážně.
slayd, 19.4.2011 14:21

Každá správná Kočí na svý kolo močí. Zamáčkni si slzu v očích nebo radši z mostu skočích?
Z komunisty udavač - dnes na prachy vysavač !
A kdopak říkal že kapitalismus má bejt spravedlivej?

Jak bylo na dovolené? :-) Snad to tady...
Juras, 19.4.2011 15:13

Jak bylo na dovolené? :-) Snad to tady trochu oživíš. Tady je mrtvo - tady chcípl kočí....

Odp: Jak bylo na dovolené? :-) Snad to tady...
Juras, 20.4.2011 23:29

Jo, to patřilo slaydovi.

To jsou věci
tlapka, 19.4.2011 17:14

Tak do toho filozofové a příroda taky není spravedlivá a od toho to je. Ani vesmír není spravedlivý- jen se podívejte kolem sebe. Všude plno bahna a zlato nikde.

Odp: To jsou věci
TomasP, 20.4.2011 16:07

Jestli Vám chybí zlato, pak ve Vašem srdci...:P

Odp2: To jsou věci
tlapka, 21.4.2011 12:06

No To je otázka... jak to mám poznat a hlavně jak je dostat ven :-)

Odp3: To jsou věci
TomasP, 21.4.2011 16:54

Rozdáváte úsměv?:-)

Odp4: To jsou věci
tlapka, 9.5.2011 15:48

Ovšem, plnými přehršlemi... až je to kolikrát okolí podezřelé ! :-)

Tak tento článek se mi líbí o poznání...
TomasP, 20.4.2011 16:13

Tak tento článek se mi líbí o poznání víc a řeknu proč. Ale oklikou. Dokážete si představit skutečně vyspělou mimozemskou civilizaci? Představte si takovou civilizaci, kdy budou například existovat o milion let déle a jejich genom bude o řád složitější? Domníváte se, že tato civilizace bude řešit problémy, které má naše celosvětová společnost? Domníváte se, že tato civilizace bude fungovat na podstatě hromadění majetku, tedy kapitalismu?
Je to legrace, já jsem tedy pro plně vědecký přístup (bez dosavadních vědeckých manipulací mocnými) a jsem prototo jako pro jediný způsob ochrany života..;)

Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 20.4.2011 20:48

Nejsilnější motivací lidí není být vítězem, ale nebýt poraženým. Zkus o tom přemýšlet, Tomáši.

Při hrách kde si kapitáni, většinou uznané autority, vybírají svoje družstvo způsobem střídavé volby každé dítě pocítí úlevu když je vybráno za člena družstva. S tím jak se tenčí možnosti, napětí mezi nevyvolenýma roste. Z těch dosud nevybraných nikdo nemyslí na euforické pocity a radost vítěze přestože se mu tato možnost nabízí 50/50, ale na strach z toho, že nebude vybrán nebo zůstane nechtěný.

Strach z neúspěchu je mnohem silnější motivací než touha po vítězství.

Touha po majetku je převlečený strach z toho nebýt poražen. Pud sebzáchovy je zakodovaný v každém z nás jako základní nastavení umožňující naše přežití.

Z tohodle důvodu nikdy nevznikne společnost založená na rovném přístupu ke zdrojům. Motorem nebude touha po vlastnění více a více fabrik, ale strach z toho nebýt poražen silnějším soupeřem. Velkou rybu dokáže sežrat jenom ještě větší. Nejde o plné břicho, ale o to nebýt potravou bez ohledu na to jak se kdo cítí být velký a silný.

Pravidla platí pro celý vesmír, pro jakýkoli život nebo civilizaci ať vznikne kdekoliv.

Odp: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 20.4.2011 22:30

A ty pravidla, která platí pro celý vesmír jsi nám Ivane shrnul ty na podkladě své neomylné životní zkušenosti a doměnek, ok?:P

Jsi jednoduše negativně smýšlející člověk, neboť v tvém životě byla asi negativní forma motivace uplatňována a proto by jsi ji chtěl uplatňovat na všechny. Poztivní motivace je pro tebe něco jako sci-fi. Nebo se mýlím?

Takže podle tebe dnes systém ve kterém žijeme funguje na těch nejlepších principech?:D A aby to už bylo dokonalé tak chybí jen dokonalý člověk, ne? Něco jako arijská rasa, no možná ti kdož mají nejvíce majetku využijí totálního rozpadu společnosti a uplatní ještě více negativní motivace silou a násilím, aby udrželi svá mocenská postavení a aby vytvořili tak dokonalé lidi, který i ty již se nyní blížíš. Nebo se mýlím?:P

Nebo toto už je ona HI společnost?:D Takže dle tebe, jsi li úspěšným materialistou, pak jsi řádně vystrašený?:D

Dle mého mínění je touha po vítězství daleko převyšující motivací nad tvou motivací z neúspěchu, jen se musí nezmanipulovaně a od srdce stanovit společný cíl. Od čehož nás nejvyšší materialisti a mocnáři neustále odrazují, pseudoblábolama, že je to utopie a že to nejde..;)

Ivane a jak by jsi se zachoval, kdyby Ti všichni lidé světa darovali veškeré pozemské statky?:P Jaké by bylo tvoje počínání? A bál by jsi se?;)

Odp2: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 20.4.2011 22:55

Žiju tak skromě jak si to jen umíš představit. Nikde netvrdím co je správné a co ne, nakonec to nikdo neví. Pouze přemýšlím proč to tak je a nedaří se to změnit. Nejsem kazatel, ale pozorovatel toho co vidím, pouze popisuju. Stejná uspořádání vzniknou v jakýchkoliv i nahodilých společnostech, třeba i v uzavřených .

Školy, internáty, v kasárnách, vězení, při hrách, na soudech, v umění, vědě, ve sportu.Nakonec i v společnství věřících vznikne hiearchie. Svoje horní i spodní a horní patra má i zločin. Nebo ne?

Odp3: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 21.4.2011 15:57

Mocnáři vždycky chtěli udržet společnost rozdělenou, aby každý pokud možno při myšlení používal pouze rozumu a žádné pocity, aby se lidé chovali jako egoističtí retardi. Nastolte takový systém a každý subsystém bude odrážet tuto retardaci.
Oni se totiž mocnáři bojí, že bychom mohli mít úplně všichni stejný záměr a tím je dobro společnosti!
Jsem také pozorovatelem, poslední době se však snažím být také činitelem neboť nestojím o občanskou válku retardně zmanipulovaných lidí..;)

Odp4: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 21.4.2011 16:21

Asi ti Tomáši úplně nerozumím. Na jednu stranu se považuješ za pozitivně smýšlejícího člověka, který ale všude kolem hledá (a nachází) jen samé mocenské boje, manipulace. Jak se zdá, tvoje nejoblíbenější výrazy jsou „Ego“ a „Mocnář“. Asi k profesi policejního vyšetřovatele patří určitá dávka podezíravosti na všechny strany, ale už mi to připadá trochu moc. Nevím jaké tušíš spiknutí na nejvyšších úrovních. Tvoje poslední věta mi zní jak z filmu, kdy komiksový hrdina v přiléhavém trikotu zachraňuje svět. Patrně záslužné, jenom je to tak trochu jenom tvoje válka.

Odp5: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 21.4.2011 16:53

Čekal jsem kdo to první vzdá a začne se navážet do mě a nikoli do mých názorů. Taková diskuse však není to o co stojím. Vy zase evidentně nestojíte o oponenta.

EGO je pojem který používám asi vůbec nejvíce a „mocnář“ je ten kdo vaše ego masíruje a dává mu potravu, takže také tento pojem používám.

Platfusi jaký je tvůj životní cíl? Já myslím, že životním cílem lidí je ať vědomně či nevědomně „Být prospěšný“. Pokud však chcete být prospěšný jen sobě, či nejbližším, pak jak řekl Cicero ve svém díle „O povinnostech“, tak právě tímto smýšlením popíráte cit pospolitosti celého lidského rodu, ale bez tohoto citu hyne od základů dobročinnost, štědrost, šlechetnost a spravedlnost.

Na jednu stranu pak člověk může hloupě nadávat na zkorumpované politiky neuvědomujíce si, že tento systém podporuje. Řešení pak hledá v důsledcích místo v příčinách.

Jde o to Platfusi, že ve vládách i na top příčkách strategických podniků jsou lidé, kteří jednoznačně popírají cit pospolitosti celého lidského rodu. Proto také mluvím o mocnářích!

Odp6: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 21.4.2011 19:23

Žádná studie nesmí předjímat výsledek.

Popis toho co vidím není mým přáním ale hodnocením. Zatím se ve známé historii nikdy nestalo, že by se všichni lidé na celém světě dohodli na společné definici spokojenosti. Prostě jenom protože nejsou všichni stejně velcí, nemaj jednotné pohlaví, nejsou stejně staří, nebydlej ve stejných klimatických podmínkách, nejsou stejně odolní v různých situacích a netěšej se stejně z různých událostí nebo jima nejsou stejně postiženi. Tahle rozdílnost je neopominutelná. Teď neútočím na tvoji osobu ale na tvé názory.

No nazdar! Určitě to myslíš dobře, díky, ale NE!

Odp7: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 21.4.2011 20:03

Proč si jmenoval v čem je společnost různorodá?:)))
A co jsi myslel tedy tím posledním NE? Že nestojíš o hodnoty jako je dobročinnost, štědrost, šlechetnost a spravedlnost?

Jen mimochodem, kdo na světě dokáže vyřešit problém národních dluhů ve vztahu k soukromým finančním institucím?:D Egoici si myslí, že když doma zalezou do brlohu, tak se jich to netýká. Více jde takovým o to ukazovat na toho či onoho jako viníka, a protože to pokazil tak ten či onen to musí myslet lépe. Pravdou je, že pokud si máme vybrat mezi špatnou a špatnější možností, rozhodnutí bude pro nás vždy špatné. No ale některým stačí poznat špatnější a proto budou chtít jen to špatné. těchto omezenců je mi více líto než sociálně citlivých lidí.

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 19.5.2011 9:02

Člověk je odsouzen k utrpení od doby, kdy byl vyhnán z ráje Mečem Plamenným.

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 24.5.2011 0:19

Nejen člověk, ale i jeho děti, které jsou tak zodpovědné za činy, jež nemohly ovlivnit. Několikrát uplatnil princip kolektivní viny - ten jejich „spravedlivý bůh“. Při potopě to navíc odnesla i zvířata - od každého druhu vysvobodil jen dva jedince od utrpení utonutím - to je zase asi ta dobrotivost. Ale - chraň bůh, že bych já ho nějak kritizoval. To ne... ;-)

Odp10: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 24.5.2011 10:44

Nojo- taky je mi to všechno divné. A co zvířátka a děti v Sodomě a Gomoře? Nevyzpytatelné boží cesty a boží úmysly a Koho bůh miluje Křížkem navštěvuje. A z polepšeného hříšníka má více radost než z tisíce spravedlivých a Návrat ztraceného syna.. víc by se toho našlo.

Odp6: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 7:51

Tak proč se navážíš do Ivana? Když o takovou diskusi nestojíš, tak ji zkrátka nezaváděj - TomasP, 20.4.2011 22:30 - cit.: „Jsi jednoduše negativně smýšlející člověk, neboť v tvém životě byla asi negativní forma motivace uplatňována a proto by jsi ji chtěl uplatňovat na všechny. Poztivní motivace je pro tebe něco jako sci-fi.“.

Nevadí mi, když se někdo snaží zhodnotit vedle samotného příspěvku i osobnost účastníka diskuse, vadí mi ale dost, když u někoho postrádám konzistenci slov s činy.

Odp7: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 22.4.2011 8:24

To já tady postrádám skoro u všech, nebot vaše činy nevidím a každý píše o sobě jen v superlativech a nikdo se do nikoho nenaváží,jen chce mít každý zodpovězeny otázky a čistý stůl. Vždyt´tu o nic nejde.

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 14:46

Ivo souhlasím, ale jde tu skutečně o hodně. Protože pokud si jako lidé neřekneme své zkušenosti pak nemáme šanci poznat pravdu. Nikdo z nás samostatně nemá pravdu. Snaha o poznání pravdy by měla být každému vlastní. Když mluvím o tom, že máme všichni společné zájmy, pak to nejsou ty materialistické, nicméně pomocí těch materialistických lze nejlépe vytvářet mocenská uskupení kdy menšina může vykořisťovat většinu.

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 22.4.2011 20:02

Nikdo z nás samostatně nemá pravdu, to jsi napsal hezky.

Odp7: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 14:41

Jurasi to bylo konstatování s otázkou. Tu jsi však záměrně vynechal, aby jsi vytrhl tento odstaveček z kontextu. Nebo se mýlím?

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 17:02

Důležitá je myšlenka, nikoliv dekorace kolem ní. Řečnická otázka jako by neexistovala, to je jenom vata v proslovu. Připadá mi to stejné vymlouvání jako když Engel říkal, že slogan „Náš exodus = váš exitus“ nebyl nemorální, protože byl na konci otazník.

Řekls svůj hotový názor na Ivana. Platfus svůj příspěvek, kterýs vyhodnotil jako nějaký útok na své ego, uvodil slovy, že Ti asi nerozumí. Podle mého je Platfusův příspěvek vůči Tobě méně útočný než Tvůj proti Ivanovi.

Ale rraději toho nechme - nemá to cenu. Místo tohoto povídání by bylo dobré, kdyby se nikdo necítil dotčen, jestliže někdo začne přemýšlet nad něčími osobnostními vlastnostmi, způsobem uvažování atp. - nejsme přece malé děti, většinou to neděláme, abychom někoho ubili, ale pomáháme si tím, když něco potřebujeme vysvětlit. I když se Tě třeba něco někdy dotkne, zkus se nad to povznést. Skutečně mi nevadil aniTvůj příspěvek Ivanovi, ani Platfusův Tobě, ale ta vztahovačnost pohodu diskuse velmi narušila. Ani moc nechápu, pročs tak zareagoval...

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 19:52

Souhlasím, že to nemá cenu. Pokud se však vyjádřím tak jako bych vyjádřil své přesvědčení a položím otázku zda se nemýlím. Pak nutně pochybuji a čekám odpověď. Nemohl bych si totiž dovolit Ivanovi říci, že je negativně smýšlející atd, na podkladě pár příspěvků.. Názor si udělat můžu, ale nemůžu být přesvědčený.

Ono mezi „Náš exodus = váš exitus“ a „Náš exodus = váš exitus?“ je také rozdíl, prostě nesmíte to brát jako mediální masáž, znak otazníku není bezvýznamný. Já nebyl zcela obeznámen s platovými podmínkami doktorů, vím však, že zdravotní personál je na tom prachbídně. Demonstrace je právo zaručeno základní listinou práv a svobod, máte nějakého známého lékaře? Co říká na platové podmínky? Já například bral první dva měsíce po nástupu v roce 2004 výplatu větší než beru nyní. Ale nebuřím, protože vím, že se to skládá celé jako domeček z karet..;) Jak vy víte jak je tomu u lékařů a zda jsou jejich požadavky oprávněné a morální?:) Osobně to na mě také nepůsobilo dobře, vzít si za oběť pacienty..

Odp10: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 22:20

To, jestli jsou požadavky doktorů oprávněné, nesouvisí s etikou způsobu protestu. Účel nesvětí prostředky.

Odp11: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 23.4.2011 13:12

Jakého účelu dosáhneme systémem kapitalismu? A jaké jsou k tomu užívány prostředky? A je to etické?

Nemůžete se divit, že v sobecky a tedy neeticky nastaveném systému, se snaží sobci hájit své sobecké zájmy neeticky..;)

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 24.4.2011 18:36

Lítáš z tématu na téma. Nevím, jaké kapitalistické postupy máš na mysli. Nyní tady máme demokracii, každý má garantována (deklarována) stejná práva, všichni mají možnosti dělat to stejné, všichni mají nejvíc svobody v porovnání s kterýmkoliv jiným režimem, který kdy na Zemi fungoval. Co máš za problém? Že to není dokonalé? Nic dokonalého neexituje. Dej konstruktivní návrh a můžeme se o tom bavit. Já ale nic lepšího než demokracie neznám.

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 24.4.2011 19:23

Celou dobu jen prskáte sliny na vše možné. Jaké je tedy Vaše řešení? Mě se zdá systém mocnářů neboli těch kdo měli na to něco vybudovat zcela v pořádku. Kapitalismus je dle mého pozorování historie ten nejlepší systém. Co je špatného na tom být „sobec“? Já jsem sobec a nevadí mi když někdo jiný je. A co je etika? Každý má svou vlastní proto je zbytečné tento pojem používat. Já se řídím dle svého kodexu, své bible v mé hlavě. Neuznávám etičnost masy nebo tu Vaší.

Důležité je se vždy držet svých principů.

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 10:59

Kdyby jsme byli všichni sobci, tak by například i přes zákaz policisté stávkovali za stejné platy a za benzín do aut a černou barvu do tiskárny, nemluvě o penězích na znalecké posudky a odborné expertýzy, jak by to dopadlo si asi dokáže každý hravě představit.

Jo ještě, že lidé nemají jen sobecké principy..;)

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 12:47

Naopak. Policajti nestávkují ze sobeckých důvodů. Stávkovat, přestože se to nesmí, by znamenalo vyhazov - a o své místo nechtějí přijít.

Připadá mi, že si toho máš v hlavě ještě mnoho co urovnávat. Nikdo učený z nebe nespadl.

Co navrhuješ udělat, aby byl v Africe blahobyt? No, jen piš. Nebuď lhostejný. Am okamžitě začni, každé otálení znamená lhostejnost...

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 15:01

Jsi vyšinutý?
Za prvé by asi těžko někdo vyhodil všechny sounáležitě myslící policisty, už jenom kdyby to podepsalo oněch 27 tisíc ze 41, kteří podepsali petici za odstoupení žurnalisty, tak by je asi tak někdo mohl vyhodit, že?:)) No ja z tebe mám pocit, že jeden učený tu přece jen spadl, a možná si taky natloukl.
Neusiluji o blahobyt kdekoli na světě. Usiluji o to, aby se neděly ty obrovské křivdy, jako například hladomor. Pokud ovšem nebude skutečná vůle s tím něco dělat a budete myslet na svou výplatu, svůj gauč, svou televizi, své pořady, svou postel atd. pak to bude pro Vás dále neřešitelný problém. Já netvrdím, ani jsem nikdy netvrdil, že opovědi na všechny otázky a řešení všech problémů je ve mě, a všem tady budu diktovat co má kdo dělat. To se zase prober. Věřím však, že řešení existuje a prvním krokem, je chtít ho najít. Si myslíš, že se považuji za spasitele nebo co? Nebuď tak naivní!

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 15:44

Proč asi myslíš, že se ti „zlí kapitalističtí američani“ snaží všude implantovat svou představu demokracie a snaží se odstraňovat pijavicodiktátory? V současné době například v Severní Africe.

Zatímco člověk bez rozumu, zato s citem, pošle peníze na pomoc lybijskému lidu, rozumný člověk (podle tebe bez citu) vynaloží daleko více peněz na boj s tou pijavicí, než aby se snažil napojit vypíjené chudáky. Zatímco Tvoje peníze skončí nakonec v rukou Kaddáfího, ale budeš spokojen, protožes lhostejně nečuměl, ale nějak přispěl, rozumní lidé provedou takovou věc, která bude mít okamžitý dopad, utlačovaným pomůže a nebudou třeba potřebovat ani přímou pomoc, protože se bez pijavice lépe vzpamatujou. Problém v těchto režimech je ale ten, že většinou odstraněním jedné pijavice jenom pomůžeme pijavicím jiným. Proto není moc dobré se jim do toho příliš vměšovat. Není pro všechny lepší, ať si to vyřídí mezi sebou? A tak se bojím, že to bude. Amíci teď vyvraždí Kaddáfího rodinu a vlády se tam ujme ještě něco horšího.

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 18:20

Můžeme se domnívat jestli právě ta demokracie „dobročinných kapitalistických američanů“ pro Lybijský lid udělá více než Kaddáfí, o kterém se dočteme mimo jiné ve wikipedii i toto:

„Základem jeho hospodářské politiky bylo znárodnění ropných rafinérií. Zakázal také alkohol a hazardní hry. V době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 % na 88 %. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10 % Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě. Většinu úspěchů Kadáfího vlády lze spojit s pokračujícím nárůstem cen ropy po ropné krizi roku 1973.“

Pokud jsem četl v médiích tak Lybijci neplatí nic za nájem, tak nevím proč by jsi právě nejbohatší zemi Afriky chtěl takto přímo pomáhat? A jo to bude asi ta manipulace médii a to nestarání, že?

Dále doporučuji k těm dobrodincům zvážit i tuto informaci:
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228937-nalety-na-libyi-se-zacaly-chystat-uz-loni-tvrdi-francouzsky-analytik.html

Dále jsou velice zajímavé druhy a okolnosti teroristických útoků, které byli připsané na vrub Lybie. Stejně tak je také zajímavé jak probíhaly protesty v Lybii a jak proti nim bylo zakročeno a jak probíhala demonstrace například v Seattlu v roce 1999 a jak bylo zakročeno proti těmto lidem USA (dokument: This is what democracy look like).

To totiž není o lidech bez rozumu zato s citem, ale o lidech..

Vaše uvažování Vás zbavuje jakékoli odpovědnosti a uvědoměním dostáváte v tomto směru facky, chápu:)

Ptáte se jestli není lepší ať si to vyřídí mezi sebou? Jistě pokud k tomu mají prostředky, ale především podmínky. Dnešní média Vás informují a dají Vám mnohdy falešné a kolikrát přímo opačné příčiny se zdůvodněním typu (tady nic nezmůžete, nemáte odpovědnost).
A jestli to po Amících bude lepší? No stačí se zeptat prostých lidí. Můžu ti dát například kontakt na jednoho mladého Iráčana, který žije v ČR a umí Česky. Jo někomu stačí falešná víra, výsměch, pomluvy a alespoň nějaké sociální jistoty, někomu jde o víc.

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 22:59

Já snad píšu čínsky nebo co. Tys zaregistroval, že je podle mého nejlepší se do těch zemí nevměšovat a jedním dechem se vysmíváš, že podle Tebe podporuju americké válečné intervence.... To je fakt k popukání.

Řekni, co chceš dělat. Kecat, jak jsou lidi lhostejní, dokáže každý. Posílat přebytky nebo něco takového, aby to shrábli místní diktátoři. Tvůj obdiv ke Kaddáfímu respektuji, ale mohl bys z toho článku vykopírovt víc, než kolik se ti hodí. Utrácet prostředky bezpracně získané těžbou ropy by dokázal každý, ale kde je nějaká perspektiva? Žít z ropy nebudou věčně. Potom spadnou těžce na hubu.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 23:16

Aha a kde jsem napsal, že podporuješ americké intervence?:))
Řekl jsem ti, že nejsem diktátor, je zde prostor pro diskusi, to ty pořád chceš vědět jak nastolit absolutní spravedlnost a rovnost a co konkrétního já chci dělat. Já několikrát odpověděl, že aby lidé nebyli lhostejní, když nebbudeš lhostejný, pak jisté jevy ve společnosti musíš nutně vnímat jako velkou křivdu, a když nebudeš lhostejný dokážeš přesvědčit lidi o tom aby ani oni nebyli. Pokud jde pak o konkrétní navrhovaná opatření, pak bych se ptal samotného lidu, a ne diktátorů nebo médií, nečekal bych, že si tito lidé budou přát víc než je nezbytně nutné, a pokud i oni si uvědomí jak funguje uvědomění, snadno přesvědčí i rodinné příslušníky v armádách a pojem moci ztratí velkou část významu, jakákoli revoluce lidu bude daleko jednodušší když budou vědět co chtějí, ale to vše může nastat pouze v případě, že lidé nebudou lhostejní k největším křivdám.
Ty si hlavu moc nelámeš co? Obdiv?:)) Po tom co nebudou mít ropu spadne nahubu většina světa. Ale to už bychom se mohli zajímat i tím proč nejezdíme v elektromobilech, když Tesla v jednom jezdil už v roce 1910 po New Yorku, proč jsou vědeckou komunitou vysmíváni ti, kteří odmítli upravovat výsledky vědeckých prací o studené fúzi. Víš tak jak se vysmívali tomu, že země je kulatá, za působení círve, tak se dnes lidé vysmívají tomu, že něco nejde a to zpravidla proto, že by si uvědomili, že žili celý život ve lži ačkoli byli převědčení, že média jim utváří správný názor.

Odp20: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 3.5.2011 0:59

Aha. Asi su momentálně zavostalej. Děláme oba každý to samý - tedy nic. Ani jeden ani nenavrhujeme, co by se mělo dělat, přesto je mezi námi rozdíl - ty nejsi lhostejný a lámeš si hlavu, já lhostejný jsem a hlavu si nelámu. Seš fakt třída, ale pořád nechápu, jakým způsobem uvažuješ.

Odp21: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:38

Jurasi, mě jde o to přímět lidi nebýt lhostejnými, protože bez toho se nic nepohne, pokud lidé nebudou lhostejní a vyjádří se v tomto smyslu, jsem ochotný ihned zanechat své profese a plně se věnovat některému z palčivých problémů, ovšem jsou tu již jednotlivci i skupiny, kteří se tomu na vysoké úrovni věnují, ale nemají žádnou podporu lidí jako jsi ty..;)

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 23:07

Ještě technická, došlo mi, že nedokážeš správně chápat psaný text. cit.: „Ptáte se jestli není lepší ať si to vyřídí mezi sebou?“. Já jsem se na nic neptal. Nechápeš rozdíl mezi ptaním se a řečnickou otázkou?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 23:17

Chápu, přesto jsem měl potřebu se k ní vyjádřit. Chápeš?..;)

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 23:27

Neusiluji o blahobyt kdekoli na světě. Usiluji o to, aby se neděly ty obrovské křivdy, jako například hladomor. Pokud ovšem nebude skutečná vůle s tím něco dělat

Pane bože...
To omýláš už měsíc. Stále je tu otázka na tebe na kterou bys mohl někdy zareagovat. A JAK NA TO?
Vůle tu je... Hladomor je důsledek přelidnění. A lék na hladomor je vybít tolik lidí.
A proč jsou nedostatky v Africe a dostatky v Evrope? Kvůli přírodním podmínkám a celkové vyspělosti té společnosti.
Evropa jako celek nemůže vybudovat Afriku do stejné úrovně.
Ano já chci najít řešení, od tebe sem se ale od pusté kritiky nic nového nedozvěděl.

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:01

Dobře, budu se tedy opakovat. To, že já neznám řešení, neznamená, že řešení neexistuje. To, že se lidé „přelidnili“ má také svou příčinu. Aha? Jestli mluvíte o vybíjení lidí pak jste pěkně ubohé stvoření, raději sem nepřispívejte, z Vašeho koláče nikdo nic nechce a hrejte si doma playstation a tvrďte si jak je život krásný.
Jak na to jsem řekl. Odověď nemůžu poskytnout především já, ale jistou posloupnost bych zvolil. Za prvé důkladně zmapovat stav, za druhé analyzovat příčiny, za třetí odstranit příčiny, dále stanovit priority, a vytvořit podmínky pro naplnění priorit. K tomu je potřeba mluvit s lidmi, kteří zde žijí, a s lidmi, kteří se tímto zabývají. Tím ovšem nemyslím lidi z OSN, která pomáhá jen na oko (vaše oko). Nakrásně je vidět jak OSN funguje v obchodu se zbraněmi pro tyto země. Dále jak funguje v situaci kolem globálního oteplování, jak uvolňuje obrovské granty na práce, které se snaží najít souvislosti mezi činností člověka a globálním oteplováním a neuvolní ani dolar na opoziční studii. Stejně tak úniky informací a odchody znechucených vědců tato organizace pouze zesměšňuje než aby se je snažila mediálně vyvrátit.
Takže pochop, že konkrétní opatření si tady nemůžu cucat z prstu. Vím, že by tě to moc potěšilo, neboť bez znalosti problému by jsi si tu také mohl honit ego kritikou. Jenže prvotní problémem je lhostejnost, až pak hledání řešení.

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 23:24

Fakt že desítky tisíc policistů nestávkují jen potvrzuje že mají plat úměrný jejich činnosti. Kdyby měli ze dne na den plat 3 tis. tak věřím že stávkovat budou a všichni.
Masa lidí si sama řekne co potřebuje...

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:18

Nesouhlasím s Vašimi předsudky. A to konkrétně se stavěním úměrnosti mezi vykonávanou činností policistů se sníženými platy a tím, že proto nestávkují. Policisté nestávkují proto, že jim nepřísluší právo na stávku z Listiny základních práv a svobod - Hlava čtvrtá, článek 27 odstavec 4, tak jako jiným profesím a lidem. Věřte, že jediný kdo souhlasí s politikou vlády jsou opět nově ustanovení služební funkcionáři a ti, kteří kabát převlíkli, a to protože nehledě na výsledky pravidelně dostávají vysoké odměny, a to všechno přesto, že musí být apolitičtí a snažit se dělat něco pro policii, místo toho raději zastaví na služebnách teplou vodu a vytápí na půl, nehledě o boj za finance pro objasňování protiprávního jednání. Hm. ..smůla.. myslím, že nemáte ani tušení jaký je skutečný stav Policie. Pro jen malý obraz uvedu, že vysokoškolsky vzdělaní lidé, bez jakékoli znalosti práva, kriminalistiky, zákonů, praxe nastupují po 3 měsíčním školení na útvary služby kriminální policie a vyšetřování, já když nastoupil tak na hlídkové službe bylo 18 policistů a 14 z nich mělo odslouženo více než 5 let, 5 mělo odslouženo kolem 10 let, dnes máme na hlídkové službě 9 lidí a nikdo nemá odslouženo více jak dva roky. Ačkoli byla vojna v mnoha směrech promrhaný čas, tak alespoň něco lidem dala. Dnes abyste některé tyto mladé lidi prosil, jestli by nemohli zajet na tíseň, nebo aby tam udělali neodkladné šetření. Asi si dokážete představit jaký dopad to má ve všech směrech. Policie je v hodně bídném stavu, jenže to opět není jen vizitkou České republiky. Obdobné problémy má většina národů, včetně států v USA.

Odp6: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 24.4.2011 19:20

Platfusi jaký je tvůj životní cíl? Já myslím, že životním cílem lidí je ať vědomně či nevědomně „Být prospěšný“.

Ale tfuj. Vy opravdu žijete proto abyste byl prospěšný? Komu?
Já rozhodně ne.

Odp7: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 25.4.2011 18:35

Takže si to chcete jen odžít?

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 19:08

Chci to prožít!
To je můj závěr v debatě o smyslu života. K čemu je Einstainovy jeho bádání? K čemu je Cesarovy jeho panování? Čím se liší od běžných sedláků z jejich dob? Ničím. Ve výsledku je totiž všechno jedno. Že to má dopad na lidi co přijdou za 100 let to je jedno. Není důležité jestli něco uděláte. Že něco dokážete. Na smrtelné postely si řeknete, to jsem dokázal a s úsměvem na tváři zemřete. To je Váš a mnohých cíl. Já si řeknu, žil sem tak jak sem žít chtěl. Každý den sem prožil dle svých potřeb své vůle své touhy. Každý den sem prožil naplno.
Nechci to odžít, to zní jako usušený hadr.
Chci to prožit, vycucat z každého dne maximum.

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 1.5.2011 13:45

Co bylo tím maximem, které jste vycucal z posledních tří dnů?

Odp10: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 1.5.2011 21:20

Ráno jsem se probudil a každou vteřinu dělal něco co mě bavilo, něco čím sem někomu pomohl nebo něco čím sem se zdokonaloval. Ulehal jsem do postele s pocitem, ach to byla krása. Jsem zdravý, silný, mozek pracuje jak má... Musel bych být magor abych si na něco stěžoval...

Odp11: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 1.5.2011 22:53

A jaký byste byl člověk, kdyby jste navíc při usínání pomyslel na příčiny a trvání vojenských operací, na to proč se milionům lidí nedostává potravin, proč 1 miliarda lidí nemá čistou vodu (to je každý šestý), proč ničíme neobnovitelné zdroje Země, proč vzrůstá kriminalita, proč nebude na důchody v žádné zemi světa, proč jsou lidé lhostejní, proč jim mnohým záleží jen na sebou samých? Co byste to byl za člověka, kdyby jste pomyslel na křivdy páchané v obrovských měřítkách na částech, či většině lidského pokolení?

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 11:11

Ok, dejme tomu že Vám ve zprávách oznámí že za 20 let zasáhne zemi meteorit a veškerý život skončí. Budete usínat a trápit se tím, co NEMUZETE ZMENIT!?
Vy tvoříte pojem lidé, takže s lhostejností můžete udělat jen to že vy sám takový nebudete. Kdybyste se nad tím netrápil a snažil se prostě být lepším člověkem uděláte mnoho. Že lidé nemají čistou vodu je problém toho že se rozmnožují jak králící bezmyšlenkovitě... Ona si příroda poradí toho se nebojte. A jestli chcete naplňte si termosky s vodou a vyražte do Afriky pomáhat. Mě toto netrápí, nežiju tam. Byl mi dán dar, že jsem se narodil do blahobytu tak z toho přece nebudu nešťastný...

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 12:05

Jak si můžeš být jistý co nejde změnit, to tolik věříš v média, která patří těm samým lidem, kterým patří všechno strategicky významné? Dobře co pro to tedy Vy osobně děláte tím, jak se snažíte být lepším člověkem? Jaký dopad má Vaše počínání na výšše uvedené enormě negativní jevy ve společnosti? Rozmnožují jak králíci? Asi ani netušíte co se v těch krajích skutečně děje, že? Jen mlha a předsudky. Kdo Vám dal ten dar narodit se do blahobytu?:D Asi záčínám chápat podstatu Vašich postojů: „Žiju si po svém, pro sebe a možná pro pár blízkých, a když někdo říká jsme lidstvo, tak by svou pomocí sociálně slabým i mě ukrojil z koláče, budu si tedy ťukat na čelo a tvrdit mu jak je mimo.“ nebo se pletu?
Kdyby měl do země narazit jistojistě meteorit za 20 let, pro mě by se nic nezměnilo, nezměnil bych svůj životní styl na „sobecké hovado“. To neberte osobně.

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 23:48

Špatně, tady se neptáte Vy mě. Já nemám potřebu něco měnit. Vy tu děláte osvětu, tak se Váz znovu a znovu ptám co mám změnit? mám se vydat pěšky do Afriky abych to viděl na vlastní oči? Mám přestat žít svůj život a jen s baťůžkem se jít starat o nemocné v Africe? To je podle mě čistý fanatismus a dávání život za život. Že se chci svobodně procházet v přírodě v zemi do které jsem se narodil a nemuset se trápit tím, že někde žijí hůř pokládáte za chování sobeckého hovada? Proč proboha sedíte u PC a plýtváte čas namísto toho abyste se staral o nevidomé apod. ??
Co dělám abych byl lepším člověkm sem už tuším psal. Chovám se šetrně k přírodě, neplýtvám, chovám se nejlíp jak mohu k lidem v mém okolí a studuji abych si vytvářel správné názory na dění kolem mě.


Kdybych Vám měl ukázat moji druhou osobnost, která Vám možná trochu osvětlí můj názor na pomáhání. Viděl ste například dokument Pozemšťané? „earthlings“ vřele Vám to doporučuji, je to na youtube.com
Nemohu obecně říci, že mám rád lidstvo. Nemám rád slabé lidi, slabé povahy co kouří jsou obézní, zanedbávají svou fyzickou nebo psychickou stránku. Lidi kdo využívají svého postavení k týrání zvířat, dětí či důchodců. Nemám rád lidi, kteří okrádají někoho kdo si svou pílí a snahou něco vybudoval. Nemám rád namyšlené lidi, lidi kteří příliš pečují o svůj vzhled i lidi kteří vůbec nepečují o svůj vzhled.... mohl bych pokračovat dlouho. A proto jsem do jisté míry egoista.

Příklad: Mám jet dobrovolně pomáhat anonymnímu člověku kterému povodeň vyplavila dům. KDYŽ já i on máme stejný plat. Já si platím pojištění proti povodni. On neplatí a radši ty peníze které já dávám do pojištění propije. Jeho voda vytopí a mě ne. Vy mě nazvete nelidou když mu odmítnu například půjčit peníze?
Takových příkladů bych mohl uvézt...

Nerad bych abyste si myslel, že jsem nelida. To samozřejme hyperboluji abyste viděl moji pointu.

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:31

OK Tony, s těma konkrétníma opatřeníma už jsem se Vám rozepsal výše.
Dokument pozemšťané už stahuji a podívám se na něj. Vy se zase prosím podívejte na ten Moving Forward, zajímalo by mě totiž v čem se tam ti vědci podle Vás budou mýlit.
Dozvíš se tam také mnoho o lidské povaze od psychologů a sociologů, dozvíš se toho velmi mnoho o člověku. Já jako policista si s každým pachatelem a s každým v obtížné životní situaci povídám, a vlastně tím dělám nezávyslí průzkum a můžu v mnohém dát za pravdu těmto vědcům.
Uvede to v pravý obraz i ten Váš příklad, ačkoli logicky se budou klonit lidé k Vašemu názoru. Ale více v onom dokumentu. Bohužel je ten dokument tak „nabušený“ myšlenkami, že aby je člověk řádně přes své dosavadní předsudky vstřebal musí si část o lidské povaze pustit přinejmenším dvakrát.

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 3.5.2011 21:51

Tak to bylo převeliké nedorozumění z mé strany za které se omlouvám :-) Jen jsem si přeložil moving forward jako jít stále kupředu. :-) Nenapadlo mě že je to nějaký název.
Film velmi rád stáhnu.
Děláte průzkum jen na velmi úzkém vzorku lidí... z toho můžete vyvodit jen velmi málo.

I přesto že se na film budu dívat velmi objektivně a snažit se mít nulové předsudky a hlavu otevřenou všemu co tam uvidím musím Vás jako znalec filmů obecně utvrdit v jedné věci. A to že žádný film není nezávislý pohled na daný problém a to ani dokument. Každý film je natáčen lidmi a pro lidi a má v nich vyvolat určité pocity. A to ať už dokumenty o druhé světové válce nebo dokumenty jako Earthlings které nejsou doprovázeny lidským hlasem.
Je fanatické si vzít k srdci vše bez toho abyste daný obsah přefiltroval zdravým rozumem.

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 4.5.2011 11:22

OK, jsem ovšem rád, že jste otevřen opozičnímu či jen jinému názoru, protože bez toho není pravdy. Vesměs kdo nikdy nedal prostor alternativním médiím, nikdy by nemohl mít jiný názor než ten, který se prezentuje v běžně veřejnosti přístupných médiích, ač má svůj názor „každý nakonec vystaven podle sebe“, směřují všechny k jednotnému nadhledu jako stádo ovcí.
Já jako policista vím, že musím pátrat a dát prostor oboum stranám, abych se dozvěděl něco co se pravdě blíží, nejlepší je vždy nezávislý svědek. Ale i mezi policisty najdete takové, kteří záměrně lžou a snaží se přitížit podezřelému, toho například při zákroku zadržení zmlátí a do úředního záznamu napíšou, že kladl odpor a že užili donucovací prostředky které byly nezbytně nutné pro překonání odporu, tak jak praví zákon, ačkoli tomu tak nebylo. Kdekdo by se tím nezabýval, a mnohý zmanipulovaný by ještě řekl, dobře mu tak, ale pro mě je ten podezřelý člověk, soudit ho má soud, existuje nějaké důkazní řízení a presumpce neviny. Je tedy mou prací pátrat a hledat pravdu, nebo to co se ji blíží, mnohdy musím zvažovat mezi dvěma a více hypotézami co se vlastně stalo, a přikláním se k té která je na podkladě zjištěných faktů (nikoli doměnek a předsudků) nejpravděpodobnější, ovšem dále prověřuji všechny hypotézy a proces vyšetřování je něco co se dynamicky mění, není to přímočarý proces.
Proto jsou pro mě alternativní zdroje informací tak cenné. Již v mnoha oblastech významných událostí pro lidstvo jsem objevil v alternativních médiích informace, které jsem si ověřil a ze kterých lze usuzovat na obrovské klamání lidstva, ale kdo těmto informacím nedá prostor a neověří si je, ten na podkladě dosavadních informací vše snadno odsuzuje a ještě se (bez procesu vlasntího vyšetřování) domnívá, že jde o zmanipulované a senzacechtivé lidi.
Já souhlasím s tím co píšete o filmech, a rozlišuji na filmy, které mají skutečně manipulovat mysl (což je naprostá většina, bez opozičního šetření) a mezi těmi, které staví oba protipóly proti sobě, pátrá, ověřuje, utváří hypotézy, dále šetří, stanovuje rozpory, dále šetří, a stanovuje pro a proti v různých hypotézách a stanovuje pravděpodobnější hypotézu.

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 17:57

Tony jaký je Váš názor na řečené v dokumentu Earthlings?
Já viděl obdobné dokumenty jako Vykořisťování země a Náš denní chléb, po tomto jsem rapidně omezil konzumaci masa, ale ano, pořád v tomto směru zčásti zůstávám pokrytcem, neboť jsem konzumaci masa a všech potravin kvůli kterým zvířata trpí nevyloučil.
Leonardo da Vinci říkal, že příjdou doby, kdy zabití zvířete bude stejně tak trestné jako zabití člověka, jen považte jak to byl uvědomnělý člověk..

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 3.5.2011 18:14

A to už je. Ovšem nejsou všechna zvířata chráněná stejně.

Bez masa by se člověk, myslím obešel, ale s masem je strava lepší a jednodušší. Na svíci už ohledně toho bylo několik diskusí, nechtěl bych rozpoutávat další. Ale taky jsem pokrytcem a nevyloučil jsem konzumaci rostlin, které při sklizni trpí. ;-)

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 4.5.2011 11:24

Jurasi můžeš mě tedy odkázat na nějaký zdroj ze kterého je patrné, že rostliny cítí bolest?
A jak jsi to myslel s tím, že s masem je strava lepší a jednodušší?

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 4.5.2011 11:32

Myslel jsem výživnější a jednodušší udělat nějaké poživatelné jídlo. Blbě jsem to naformuloval. Utrpení a vnímání rostlin - v knize o Delpassově experimentu psali, že dělali pokusy s rostlinou na detektoru lži - vykazovala emoci, když do místnosti vstoupil člověk, který zničil její kamarádku.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 4.5.2011 15:11

Ohledně toho vnímání rostlin mi to zní dost nepravděpodobně asi jako špatná scifi. Neříkám, že víme všechno, jaký procesy se uvnitř rostlin odehrávají, ale takovýhle vyspělý emoce, které ještě předpokládají daleko větší možnosti vnímání, než rostlinám připisujeme, bych tu opravdu neočekával. No nevím ;-).

Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 5.5.2011 13:01

Tak o poživatelnosti by se dalo polemizovat z hlediska potravinového návyku. A z čeho usuzujete, že je maso výživnější než rostlinná strava? Zkuste dát prostor i dokumentu na tomto odkazu. Je to opoziční názor, každý by mu měl dát prostor:

http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

Jinak pod pojmem Delpassův experiment se mi podařilo najít úplně něco jiného než o čem píšete, ale také zajímavé a možná to někdo aplikoval v obdobné míře na rostliny. Nevylučuji, že rostlina může mít projevy emocí, ale zvířata při porážkách neskutečně trpí, což nemám proč u rostlin předpokládat. Pokud jste viděl ten dokument, tak tam krávu otočí vzhůru nohama, podříznou krk, vykrvují ji, přitom ji vyříznou hrtan, vyklopí na krvavou zem, to už vidí další kráva na porážce, pověsí ji za nohu, vytíkají z ní litry krve a přesto je před čtvrtičkou ještě živá a zmítá se v obraně před pilou. Jen považte co je to za smrt. Denně desetitisíce krav.

Odp20: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 5.5.2011 13:36

Jo, je to o něčem jiném, je to v pasáži před vlastním vysvětlováním, o co jde v Dellpasově efektu. Jen pro zajímavost jako jinou motivační příhodu tam zmiňují jeden experiment s červy - dali je na podložku, rozsvítili světlo a potom do nich pustili proud. Červi se začali zmítat. Po několika opakováních se začli zmítat už při rozsvícení světla. Potom tyto „naučené“ červy zabili a dali je sežrat jiným červům (stejného druhu). No a tito červi se naučili kroutit po rozsvícení světla dříve než předchozí.

Že je maso výživnější, je možná subjektivní názor plynoucí z toho, jak se po jídle cítím. Když mám maso, tak jsem sytý, po bezmasém jídle mám většinou brzy hlad.

Utrpení zvířat bych chtěl samozřejmě zmenšit, ale řešením je podle mého zpříjemnit jatka, nikoliv nejíst maso.

Téma s utrpením rostlin vytahuju vždycky, když se objeví nějaký vegetarián, který je vegetariánem proto, že „zvířata na jatkách neskutečně trpí“ a přímo či nepřímo útočí na ostatní, že kvůli jejich masožroutství musí zvířata trpět na jatkách při brutálním zabíjení. A přitom je ani nenapadne, že rostliny možná trpí ještě hůř než zvířata, jenom to nemají jak dát najevo.

Pro člověka je přirozené jíst maso, nevidím na tom nic špatného. Argument s utrpením na jatkách s tématem masožroutství nesouvisí. Tím, že přestanu kupovat maso, se na jatkách nic nezmění. Myslím, že vegetariaánství z důvodu utrpení zvířat na jatkách je hloupost a blud. Ničemu se tím nepomůže, žádné zvíře to před traumatizující porážkou nezachrání.

Odp21: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 5.5.2011 16:57

Byla tam uvedená hezká věta: „Říká se, že kdyby si každý člověk měl zvíře jehož maso jí zabít sám tak by byli všichni lidé vegetariáni.“.
Viděl jsi ten dokument, nebo jednoduše nemáš odvahu? Kdyby jsi ho viděl, pochopil by jsi, že se lidé skutečně kvůli tomuto můžou stát vegetariáni. Protože to utrpení je monstrózní. Každého vraha by jsi odsoudil, kdo se dle trestního práva na vraždě podílí je stejně trestně odpovědný jako pachatel. Skutečností je, že židé při holocaustu mnohy umírali důstojněji než zvířata, jejichž maso jíme.
Říkáš, že kdyby tě to ovlivnilo a přestal bys kupovat maso, tak se na jatkách nic nezmění. Přestal by jsi být v tomto lhostejný, možná by jsi dokázala lidem sdělit o co jde a při velkém množství lidí by se toho mohlo změnit moc. Lhostejnost je svině. Mám nějaké myšlenky jak s věcmi pohnout, zatím si je nechám pro sebe, promýšlím to.

Odp22: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 5.5.2011 18:21

Když si to tak probírám, nedáváš nám moc na výběr. Buď se na ten film o zvířatech nepodíváme, pak nemáme odvahu. Když se na film podíváme, tak se musíme nutně dát na vegetariánství, protože jinak jsme necitliví a lhostejní. Takže nejlépe posilnit se čočkou a vyrazit s transparenty do ulic, že jo ;-).

Odp22: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 5.5.2011 22:57

Ta věta je nesmysl, někdo zvířata zabíjí a není vegetarián.

Zcela ignoruješ jiné řešení - zmírnit utrpení při zabíjení. Na ten dokument nemám chuť ani čas se dívat, už jsem se na něco takového díval před deseti lety. Jíst se musí a v přírodě je to tak zařízeno, že to, co jíme, musíme nejdřív zabít. A mělo by se to dělat ohleduplně. Na druhou stranu - ty krávy, které trpí při zabíjení, měly možná celkem dobrý život a byly na tom líp než třeba slepice.

Odp22: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 6.5.2011 7:27

Tomáši.

Teprve technicistní a technologizovaná společnost vytěsnila smrt z našich životů a zabalila ji do igelitu,- jakoby neexistovala.

Ujišťuju tě o tom, že smrt ještě nedávno byla těsnou součástí běžného života pro většinu lidí a nepohoršovala.
Děti si ráno hrály s králíčkem a odpoledne se olizovaly. Všechno co běhalo po dvoře, mečelo, bečelo, kejhalo, kdákalo, kokrhalo, řechtalo nebo bučelo byl oběd nebo večeře. Nikdo se nad tím nepozastavoval, byl bys až překvapenej! Holčička s mašlí dokázala zaříznout králíka stejně jako její maminka. Na větší zvířata byl potřeba tatínek nebo tatínkové, ale vegetarinství se jaksi neujalo.

Jinak souhlasím s tím, že nadměrné, neúčelné nebo záměrné týrání by mělo být trestáno za nelidskost. Je jedno proti komu bylo zlo uplatněno.

Odp23: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 6.5.2011 8:57

Však to je jasné. O to tu myslím neběží. Když se kráva normálně vykrmí a pak zastřelí nebo i správně podřízne a sní na tom není nic špatného.
Mě osobně se hnusí jakékoliv rituály s házením živých koz z patrových domů, zabíjení býků v aréně, hormony dodávané slepicím(KFC), stahování kůže ze psů zaživa, udušení ryb vylovených plošně z oceánů a pak vhozených zpět do vody, a týrání zvířat na jatkách uchylnými lidmi vůbec.
Nemusím chodit daleko. I když koukám z okna a někdo tam bije psa mám chuť k němu přijít a kopnout ho do držky. Pes se nemůže bránit dohajzlu a ti „páníčkové“ si často léčí své mindráky a neůspěchy na nevinném tvorovy.

Odp24: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 6.5.2011 10:06

Tony.
Chtěl jsem jenom Tomášovi připomenout, že doba kdy si každý musel zabít zvíře které snědl už byla a z lidí to vegetariány neudělalo.

Surových vypatlanců a různě postižených je a bude vždy stejně, ale o těch nebyla řeč.

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 11:13

Napište sem až najdete lék na tyto problémy. Jinak nemá smysl tu brečet. Tím nic nezměníte. Každý ví že lidé v Africe nemají pitnou vodu, ale pokud tam s tím sami něco neudělají těžko se jim pomáhá... USA přišla na to, že jenom je zásobovat potravinami nemá smysl, protože to ten problém jen zvětšuje...

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 12:09

Už XXXX krát jsem tu zmínil jeden dokument, jenže rozum je hold rozum co?
USA jsou velice moudrá, média pravdu dít, tak věřit, tak myslet..;))

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 23:49

Já jsem to špatně napsal. Mělo tam být „Dokonce i USA pochopili, že...“
Ahááá, takže vy tu jen děláte reklamu nějaké knize... Ok... žádný závěr který jste si z knihy udělal tu publikovat nechcete? :-(

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:35

Tony, nejde o knihu, ale dokument a nejde o závěr, jde o přístup, především o uvědomování si souvislostí.

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 3.5.2011 15:56

Asi si mě přiměl na ten dokument podívat, ať se dá aspoň nějak konkrétnějc diskutovat. Snad na to najdu čas. Na YouTube je k vidění, co je docela potěšující, i s českými titulky. (Zapínají se pod ikonkou hned nalevo od počtu přehrání videa.).

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 3.5.2011 15:57

I když stopáž 2 hodiny 41 minut by jednoho odradila ;-).

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 16:31

:) ..ale vážím si toho..;) Dnes opravdu mnoho lidí čas bezúčelně promrhá a 3 hodiny za mnohé poznání není tak moc.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
Platfus, 13.5.2011 12:15

Tohle téma jsem ještě úplně neopustil. Vzhledem ke svým časovým možnostem, jsem zatim shlédnul asi jenom hodinu z toho dokumentu a i tak to bylo na několikrát. Čekal jsem to víc kontroverzní, ale zatím si autor zdá se připravuje podhoubí pro rozvinutí dalších úvah :-). Mám z toho zatím pocit, že autor vždy elegantně podsune nějaké sdělení, mezi dlouhé a celkem nezaujaté pasáže citovaných odborníků. Bylo by bezva, pokud se Tony dostane k tomu, že na tohle téma napíše článek, jak avízoval, ať se dá u nějakých témat víc zastavit.

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 5.5.2011 8:53

Děkuji! Takže to nemusím stahovat. Večer jdu na to.

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 13.5.2011 20:22

Moje babička mě naučila hrát hru Monopoly. Rozuměta tomu, že smyslem zry je získávat.
Nahromadila všechno, co mohla a nakonec se stala pánem hry. A pak mi vždy řekla tu samou věc.
řekla: „Jednoho dne se tu hru naučíš hrát.“
Jedno léto jsem hrál Monopoly skoro každý den, po celý den a toho léta jsem se tu hru naučil hrát.
Porozuměl jsem tomu, že jediný způsob, jak vyhrát, je naprosto se oddat získávání majetku.
Porozuměl jsem tomu, že peníze a majetek jsou cesta, jak bodovat. A koncem toho léta
jsem byl víc nemilosrdný a tvrdší než moje babička. Byl jsem připraven podvádět, abych vyhrál.
A na podzim jsem si s ní znovu zahrál. Vzal jsem jí všechno co měla. Koukal jsem na to,
jak odevzdala poslední dolar a skončila v drtivé porážce. Ale pak mě naučila poslední věc.
Řekla: „Teď to půjde všechno zpátky do krabice.“
Všechny ty nemovitosti a všechny ty báječné peníze. Nic z toho nebylo opravdu tvoje.
Nějakou dobu si pro to byl zapálený, ale bylo to tu dlouho před tebou a bude to tu i po tobě.
Hráči přicházejí a odcházejí.Domy i auta. Tituly a oblečení. Dokonce i tvé tělo.
Protože všechno, cvo si nahrabu, spotřebuju nebo si někam zašiju, půjde zpátky do
krabice a já přijdu o všechno. Takže se musíte zeptat sami sebe, až se konečně kariérně dostanete na vrchol,
až si pořídíte maximum, až si koupíte vysněný domov, až se finančně zajistíte a
vystoupáte po žebříčku úspěchu na poslední příčku, na kterou se můžete dostat.
A vzrušení opadne. A ono opadne. Co potom?
Jak daleko musíte po této cestě jít, než si uvědomíte, kam vede?
Určitě chápete, že to nikdy neskončí.
Takže se sebe musíte zeptat: „Na čem záleží?“

naprosto dokonale podané... vy jste zemřel někam odjel nebo pochopil že diskutování na svíci nikam nevede?
:-)

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 23.5.2011 13:57

Ani život nikam nevede, tak se nedivte..

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 2.5.2011 11:27

Opravdu již nemá cenu sem cokoliv psát. Diskuse se změnila na vzájemné osočování a zušlechtóvání vlastního pocitu dokonalosti a všehoschopnosti. Už se to nedá ani číst. O jak jsou dokonalí a tak o čem diskutovat?

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 11:55

Ivo já to právě vnímám tak, že naše společnost jako celek je nahony vzdálená jakékoli dokonalosti v jakémkoli směru a pozoruji stále rychlejší tempo vzdalování se takové dokonalosti. Sám sebe nepovažuji za dokonalého, protože ještě opravdu v mnoha směrech nejsem v souladu se svým svědomím, to protože se cítím odpovědný.

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 2.5.2011 12:27

To není moc dobrá zpráva pro tebe a tvoje blízké. Neříkám, že jsou místní dokonalí opravdu dokonalí, jen to dávají najevo nemají chybičku.

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 14:52

Mít život nalajnovaný a neočekávat nic víc nebo se o to nepokusit, je jako nežít.

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 23:54

Ráno vstát, jít si zaběhat do přírody. Popovídat s rodinou. Jít do práce která člověka baví. Dobře se najíst. Číst si. Učit se. Zajít si zasportovat. K večeru zajít popovídat s kamarádem na jedno pivo. Jít na procházku. Spát.
To je neprožitý den? Já myslím, že to je skvěle prožitý den. Budu v 70ti umírat a říkat si ach to byla krása. Je mi 22 a zatím jsem si užil každý den přesně tak jak sem chtěl. Děkuju za to, ničeho nelituji.

Jaký je Váš ideální den?

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 3.5.2011 15:33

Ano to jsou věci, které mi dovolují dýchat, ale měl jsem na mysli jiné lajnování, a rád bych se jednou nadechnul z plna..;)

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 13.5.2011 13:09

Nejlepší den pro mě je ten co jsem sama doba a mohu hrát počítačové hry (strategie) celý den nebo si číst.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp3: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 24.4.2011 19:17

ivan vs TomasP - 1:0

P.S.: TomasP píše velmi agresivně a ty smajlíci v textu sou dle mého opravdu přízemní a na svíci se moc nehodí...

Odp4: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 25.4.2011 18:35

ok pane rozhodčí;)

Odp5: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 23.5.2011 13:59

Všechno je jen chemie.

Odp2: Nejsilnější motivací lidí není být...
tlapka, 21.4.2011 12:16

Zatím co pozorujeme (Kondár Lorenz) tak hlavní touha a práce živého organismu je roztahovat se na úkor jiných organismů a rozšiřovat svou vlastní genetiku. Vidíte to na louce, v lese, i ve vodě. Člověk není výjimka. Jsou zde určité ideály, ale na překonání Tohoto založení to úplně nestačí.

Odp2: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 8:04

Myslím, že seš hodně vedle. Pojmy negativní a pozitivní motivace se nepoznají podle formulace cíle. Ale podle následků (ty jsou vždy pozitivní - když se mi to podaří, něco se zlepší) a podle motivačních prostředků (ty mohou být pozitivní „když budeš mít na vysvědčení samé jedničky, dostaneš auto“ nebo negativní „Když budeš mít na vysvědčení čtyřku, přerazím o tebe bejsbólku“ ). Takový severokorejský sporotovec chce být vítěz a je k tomu motivován jak pozitivně (bude nejlepší, navíc dostane finanční odměnu), tak negativně (když nevyhraje, zklame stranu, půjde do vězení, nikdy už se nikam za hranice nepodívá).

Ivanova motivace - nebýt poraženým, je pozitivní. Když se mu člověku ten cíl podaří splnit, jednoznačně na tom získá. Když se mu to nepodaří, žádné sankce nebudou. Žádná negativní motivace tam není.

Odp3: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 10:42

Nesouhlasím s tm, že pozitivní a negativní motivaci poznáme podle cíle či následů, ale pouze podle prostředků.

Vnímám jako negativní projevy egoismu, neboť vždy přináší mnoho užitku pro jednotlivce a mnoho zla pro společnost.

Odp4: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 13:09

Akceptuji Tvůj nesouhlas. Nicméně - i kdybych Ti dal zapravdu, tak pojmy negativní motivace a negativní myšlení spolu nesouvisí. Pokud je někdo vždy motivován negativně, neznamená to, že je jeho principem negativní myšlení. Negativní myšlení je nevír, že věci dobře dopadnou. Pozitivní myšlení je naopak víra, že věci dopadnou dobře a že budoucnost není zlá. Ale to se probírá u jiného článku...

Egoismus je všeobecně vnímán jako nepěkná vlastnost, protože se nq ni vážou sobectví, bezohlednost, necitlivost, netaktnost, atd. Ale není pravda, že vždy přináší společnosti jen zlo. Egoista sleduje především svou výjimečnost, ostatní dopady jeho jednání pro něj nejsou zajímavé. Pokud jeho činnost přináší užitek i ostatním lidem, nevadí mu to a zpravidla se to snaží také využít, když je příležitost.

Odp5: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 14:37

Jistě, chytáme se za slovíčka a vytváříme a vysvětlujeme nové pojmy. Já stím tedy přestanu.

K poslednímu odstavečku pak souhlasím. To co jsi uvedl v poslení větě však zpravidla nikdy není egoismus. Však zkus uvést jednoho jediného egoistu s tak zářným příkladem.

Pokud bych si měl třeba vybrat Billa Gatese, kdy tento třeba vlastní peníze ve výši např. 100.000.000 krát vyšší než je průměr na jednoho člověka a ač to vypadá jak chce velkoryse, tak když dá na charitu jednu setinu, pořád svým egoismem „vykořisťuje“ 99.000.000 lidí.

Odp6: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 22.4.2011 17:10

Bill Gates je egoista? Nevím, budiž.
Nevím, kdes vzal 99 miliónů lidí a kteří to jsou, ti vykořisťovaní. Zaměstnanci asi ne - myslím, že právě Microsoft patří k dobře platícím firmám.
A zákazníci - pro ty asi dělá hodně dobrého, když má tak velký komerční úspěch. Nevidím v osobě Billa Gatese převahu zla nad dobrem.

Odp7: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 22.4.2011 19:36

No dobře rozvedu to jinou stranou, ono na všechno se dá dívat mnoha nadhledy, že jo?:)

V ČR připadá na jednoho občana asi 70000,- Kč veškerého peněžního oběživa (zdroj ČNB). Kdo má uspořeno více jak 70000,- Kč, je bohatý na úkor těch kteří takové úspory nemají. A peníze tvoří peníze, jenže tak, že se přesouvají od chudých k bohatým. Jednoduché principy kapitalismu. Pokud pak většina lidí bude mít potíže s naprosto nezbytnými výdaji, aby bohatí ještě více bohatli, co je to za hyenismus? Bill Gates k tomu nepochybně přispívá velkou měrou.

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 24.4.2011 19:29

Nechci urážet Vaší osobu, není to mým cílem, a proto se nerozepíšu o Vašem zřejmém finančním mindráku.

Proč řešíte peníze? K čemu Vám jsou? V životě v Evropě je jedno jestli jste majetný nebo nemajetný. Na chleba má dnes každý (i kdyby dělal brigádu za 70kč za hodinu). A se štěstím a krásným životem finance nemají žádnou spojitost. Proč si myslíte, že peníze od chudých jdou k bohatým? Já mám příjem jen z občasných brigád, jím v menze za 35kč za jídlo a stejně sem schopen si našetřit na cokoliv co se mi zachce. Vtip je v tom, že nic nechci. Aneb kdo není materialista nemusí mít mindráky z malého platu. Ba co více udělá si z nedostatku výsadu.

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 25.4.2011 9:57

Takto většinou mluví ti, co ještě nikdy neplatili daně a sociální a zdravotní pojištění, studenti a nebo důchodci. Já peníze nepotřebuju mi stačí tisícovka na měsíc. Nepsals to asi před rokem, že máš zajištěné rodic)če nebo tak něco? A já nic nechci já nensním víc jak jeden banán za den. Ty kydy už mně nebaví

Odp10: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 12:05

Soc. a Zdrav. poj. - buď ste student (platí škola) nebo za Vás platí pojištění zaměstnavatel (hasiči, úředníci apod.) nebo jste OSVČ a platíte si ho sám (to je ovšem Vaše volba a při zřizování živnosťňáku s tím dopředu musíte počítat, resp živnost si uděláte jen tehdy pokud víte že si i přes platbu pojištění slušně viděláte, jinak to není příliš chytré) nebo nemáte zaměstnání a hledáte si ho a tedy platí za Vás pojištění pracovní úřad. Takže kdy mám problém s platbou pojištění? A jaké další peníze potřebujete? Když nejste materialista tak Vám i s nájmem(2osoby v panelákovém bytě na periferii) za byt stačí příjem do 13 000kč měsíčně. Není to číslo jen tak vycucané z prstu. Vypočítal sem to z mých výdajů za poslední 2 roky. A počítám do toho i např. boty, internet, mobil, tramvajenku, permici do fitka, zařízení bytu, léky apod. Prostě všechno co potřebuji ke spokojenému životu.Auto samozřejmě ne. Kdo bydlí v Praze a platí si auto je to čirý nesmysl a luxus.

Jistě, úmyslně to často přeháním. Ale chápejte mě zase nebaví ty kydy těch co jen pořád nadávají. A dle mého názoru to pramení z jejich touhy a pocitu nutnosti jezdit v BMW atd.

Odp11: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 25.4.2011 12:27

Hmm máš pravdu. A k čemu potom žít. Byla jsem na DIApořadu p.KOlbaby a ten líčil jak je v cizině náramně nádherně a že tuhle byl v Malaisii tuhle v Indonesii a máme prý si zajet na Hawai je tam nádherně. Tak mně už nebaví život já si musím plánovat i to, že si chci koupit pitomé fimo za tisícovku aby to nenabouralo náš rozpočet a nechybělo nám to třeba o dovolené. a potkávám i takové lidi co si nemůžou dovolit koupit něco na sebe nového socky se jim říká a mají tak akorát na ten chleba jak píšeš. Nevím, jestli vůbec takoví lidi mají pračku apod. a já si mám šetřit na Hawai. no možná bych zapoměla na strasti každodenního života, kdybych tam jela. To bych si dopřála raději než BMW.

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 12:45

Já jsem procestoval kus světa, i v Malajsii sem byl a na Hawaii se chystám. ALE právě při cestování uzrál můj názor na to co člověk k spokojenému životu potřebuje. Je uplně jedno kde jste, hlavní je to jaký máte vztah sama k sobě. Byl sem na překrásných místech této planety (Nový Zéland např) a stejně sem tam seděl a bylo mi nanic. Nebyl sem spokojený šťastný, stále mi něco chybělo. Chtěl sem pořád víc. Nebýt tam sám a být v luxusnějším autě s lepšími hadry na sobě... Inu to my bylo 18 let :-) Teď se snažím chovat hezky k lidem kolem mě i když sem naštvaný nebo podrážděný. Snažím se najít si zaměstnání které mě bude naplňovat a takové abych se do práce těšil.
Věřte tomu nebo ne znám člověka (nevím proč ale raději nebudu psát jak je se mnou spojený), který pracuje v bance, je jeden z největších odborníků v ČR ve svém oboru o platu ani nemluvím. A přesto velmi zvažuje odchod a chce jít pracovat do zoo... krmit zvířata a kydat hnůj. I když je to kompenzováno špatným platem atd.

Chci tím naznačit, že když Vám soused říká jak je krásně v Malajsii apod. Nevěřte mu. Krásně je tam kde Vy chcete aby Vám bylo krásně. Je to totiž na každém z nás.
Kamarád se mi taky stále vychloubá (jako Váš soused), že v jeho novém nisanu je to paráda a že bych si měl také koupit nové auto atd. Já mu to countruji tím, že mu říkám že v MHD si mohu s mp3kou v uších v klidu číst a nejsem zodpovědný za řízení.

P.S.: mám nejlevnější MP3ku která byla k dostání a už mi dva roky kvalitně hraje :-)

Nic Vám nevnucuji ani nechci okázale upozorňovat na to jak „ je ten můj život nejlepší“. To opravdu nechci protože si to ani nemyslím. Sám takovéto chování nemám rád. Když se někdo chlubí svým životním stylem.

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 25.4.2011 18:28

To je vše milé co říkáte, ale já tomu říkám, vidět co chci vidět nebo nosit růžové brýle.
Jistě mnohým mnohé dostačuje. Jsou však osudy lidí, kde i děti hrají svou roli. Jsou osudy lidí (a čím dál tím častější), kde věkem přišli o odbornost a příchází o celoživotní zaměstnání. Jsou osudy lidí, kterým není dovoleno podnikat a nikdo je nezaměstná (záznam v tr. rejstříku). Jsou osudy lidí, kteří nechtěji trávit jednu třetinu života u manuální práce se mzdou, která vám za celý život neumožní ani jednou navštívit Malajsii.

Víš já ani tak nevidím problém v tom, že se nedá žít z mála. Jde o to, že pokud to všichni nepochopí a pokud tu nebude zdravé sociologické prostředí, pak tu máme časovanou sociologickou bombu, a ta už velmi rychle tiká, nemyslíte? Zabývá se tím někdo? A jaká ten někdo činí opatření?

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 19:04

Dítě je volba každého jedince.
Pokud věkem přicházejí o odbornost musí se snažit se přeučovat na aktuální poptávku, učit se angličtinu atd. Lépe řečeno se celý život učit a nikdy nepřestávat. Svět kolem nás se vyvíjí a my musíme s ním.
Když něco udělám, pak musím nést následky (záz. v tr. rejstř.).
Pokud nechcete trávit třetinu života u manuální práce je to na Vás. V kapitalismu se může každý vyšvihnout nahoru. Pokud máte něco co ostatní nemají (nadání, fyzické schopnosti, nápad-myšlenku..). Pokud chcete do Malajsie tak to sakra nějak uděláte. Všechno je možné. Nebudu kouřit a vyhazovat za nesmysly. Našetřim, procestuju co chci. Nesmím si ale napřed pořízovat děti, když mám malý plat. Apod. Život je tvárný a takový jaký si ho uděláme. Silné osobnosti nemají problém. Ty co jsou ve stádu a nepoužívají hlavu neustále na něco skuhrají.

Sociologická bomba? Co to je za nesmysl? Společnost se vyvíjí demokraticky, zdravě a když jdu po ulici nemám s ničím problém. Spíš mi řekněte jak si vy představujete řešení? Kdo by se tím měl zabývat??????? Vy???
Jak byste Váš problém „sociologické bomby“ řešil? Znárodňování? Nové volby? Diktatura??

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 1.5.2011 13:43

Psáno s rozumem bez citů.. Má odpověď je: MOVING FORWARD

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 1.5.2011 21:21

Sociologická bomba? Co to je za nesmysl? Společnost se vyvíjí demokraticky, zdravě a když jdu po ulici nemám s ničím problém. Spíš mi řekněte jak si vy představujete řešení? Kdo by se tím měl zabývat??????? Vy???
Jak byste Váš problém „sociologické bomby“ řešil? Znárodňování? Nové volby? Diktatura??


Plkáte a nic z toho...

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 1.5.2011 22:46

Má odpověď je: MOVING FORWARD

Odp16: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 1.5.2011 21:55

K nejhorším zločinům v historii došlo při absenci rozumu útokem na emoce lidí. Směr udaný citem (nebo snad manipulací emocí) mi nezní důvěryhodně. Nechci nového Hitlera ani Stalina. Dokonce ani Gottwalda nebo Slánského.

Odp17: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 1.5.2011 22:47

Ano a dokážeš použít oboje nebo jsi již dosáhl svého maxima?;)

Odp18: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 8:05

Já si o sobě myslím, že ano. Ale u Tebe si nejsu moc jistý - připadá mi, že se zbytečně trápíš problémy, které nedokážeš vyřešit. Chceš , aby se něco změnilo, přitom nevíš jak. A když nenajdeš u spoludiskutérů souznění, protože se odmítají trápit neřešitelnými otázkami, považuješ to za lhostejnost, nedostatek citu, nebo tak něco.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 8:46

Ano, lhostejnost považuji za abstinenci (absenci:) citu. Já řešení nabídl, je to změna myšlení, myslet tak, jak se lidi ještě nikdy v historii neodvážili, myslet na druhé a na všechny. Pokud se týká konkrétních opatření v systému už x-krát jsem odkázal na dokument Moving Forward, dal jsi mu i ty příležitost? Co jsou pro tebe neřešitelné otázky? A proč jsou pro tebe neřešitelné?:)

Odp20: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 9:37

Ale tu [url=„http://tinyurl.com/6co4byx“]změnu myšlení[/url] už v historii nabídlo mnoho nadšenců. nikomu to dobře nedopadlo. Realizátorům z toho vždycky vypadl ten rozum - nikdy jim nedošlo, že lidi jsou lidi.

Odp20: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 9:38

Ten odkaz na MOVING FORWARD jsem nezaregistroval - to je v nějaké jiné diskusi?

Odp21: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 10:51

V 21. století si snad najdeš dokument na internetu?
Utopie je další hloupá dualita k současnému systému, kterou argumentují ti, kdo ztratili „oči“. Protože to Vy myslíte na ideologii, já myslím na to jak se k ní přiblížit a to chce změnu myšlení. Já když mluvím o spravedlnosti nebo rovnosti, tak Vy hned začnete mluvit o ABSOLUTNÍ spravedlnosti nebo rovnosti. Přemýšlejte jestli náhodou to v čem žijeme není utopie, jelikož tento systém je nutně sebedestruktivní a s dosavadním myšlením nezničí pouze sám sebe ale obrovskou část lidské společnosti, vědění, výzkum, vše.

Odp19: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 2.5.2011 10:53

Jurasi je to marné. On je přesně ten typ co sedí v zapadlé putice u piva a nadáva na celý svět, že by to udělal jinak a všechno je špatně jak to zrovna je.
Neboli člověk nepoučitelný historií a neschopný vidět svět v jeho reálných možnostech... Přeje si aby vše bylo řízeno jeho ideály, které sou pro bezmezně správné.

Odp20: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 12:08

Juj další co si bude odpovídat za mě? To je, ale neslušné. Jestliže se opakuji v tom, že nemluvím o ideálech, ale o utváření podmínek pro limitní stav, tak už s tou demagogií a podstrkování ideálů prosím přestaňte, ju? Děti?

Odp22: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 12:30

Já si dokážu najít na internetu hodně věcí, ale odkaz, kterýs sem x-krát dal, jsem najít nedokázal. Jestli pojmem dokument myslíš ten velmi naivní film který jsem viděl už před lety, tak to se na něj budu asi muset podívat. Nepamatuju si už konkrétnosti, jenom, že mi to tehdy přišlo pěkně naivní a nerealistické (třebaže míněné asi s ušlechtilými úmysly).

Spravedlnost a rovnost má v dnešním režimu lidstvo daleko nejvíc za celou dobu své historie. Má jí tolik, že jí velmi často skupinky i jednotlivci zneužívají. Chtít ještě něco navíc znamená, že je navrhovatel blázen anebo v té „ještě spravedlivější“ společnosti nepočítá s lidima.

Odp23: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 13:44

Odkazu se nedočkáme, zkusím to já. Je to správně Zeitgeist: Moving forward, nebo máš na mysli jiný film? Jestli je to ono, tak odkaz dám já http://miridia.blogspot.com/2011/03/online-film-zeitgeist-moving-forward.html
Musím se na to podívat - toto je novější díl. Jak jsem psal předtím, že jsem to viděl před lety, tak to byl některý z předchozích dílů Zeitgeistu.

Odp23: Nejsilnější motivací lidí není být...
iva, 2.5.2011 14:16

už vůbec nechápu, o co ti jde? je tolhle ještě diskuse?

Odp24: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 14:46

Jurasi: Je to ten dokument. Víš i lidé, kteří vytvářeli první díly zeitgeistu byli lidmi, a občas se někam zaběhli a vytvořili senzaci nebo něco co chtěli vidět, to však nepopírá mnoho jiných vysoce pravděpodobných hypotéz naproti vysoce pravděpodobně lživým hypotézám, které aplikují média formou brainwashingu. Jinak znovu jsi se vyslovil takto: „Spravedlnost a rovnost má v dnešním režimu lidstvo daleko nejvíc za celou dobu své historie.“

To skutečně mluvíš za celé lidstvo?

Odp25: Nejsilnější motivací lidí není být...
Juras, 2.5.2011 22:36

Nemluvím za lidstvo, ale o lidstvu. Asi bys potřeboval žít před dvěstě lety, abys mohl srovnat komfort, když to podle Tebe jde k horšímu. Hybaj na panské a k večeři si dej jednu bramboru.

Odp26: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 2.5.2011 22:58

No jo když si někdo neuvědomuje vliv a rozvoj vědy a technologií tak to pak nemá cenu diskutovat, a jestli si takový vliv uvědomuješ tak pak jsi demagog. Dneska je taky naprostá většina lidí na panském. A to každý kdo má půjčku, a počet těchto lidí ve společnosti enormě roste, loni bylo přes 700 tisíc exekucí a půjček a těch kteří mají krůček k exekuci bude mnohem více.
Víš někomu stačí brambora, pokud bude svobodný, bohužel mnohým stačí brambora, aby věřily, že změna je neuskutečnitelná. Pro mě jsou takoví lidé zmanipulovaní, ti kteří odmítají poslechnout argumentaci jsou omezenci, a ti kteří vědí a jsou lhostejní jsou sobecké svině.

Odp12: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 12:48

a potkávám i takové lidi co si nemůžou dovolit koupit něco na sebe nového socky se jim říká

U nás na sídlišti jich je většina. A v drtivé většině také mají stále v ruce cigaretu nebo jsou každý druhý den v hospodě. Je to úsměvné a nechápu to...

Odp13: Nejsilnější motivací lidí není být...
TomasP, 25.4.2011 18:33

No jestli jsou to ty socky o kterých mluví Iva???

Ale k těm Vašim sockám? Tito lidé třeba také netouží po výletu na Malajsii a je jim příjemnější posedět s kamarádem a dopřát si dávku nikotinu, kdy to uznají za vhodné.

Netvořím si škatulky a předsudky..

Odp14: Nejsilnější motivací lidí není být...
Tony, 25.4.2011 18:53

Pokud jsou závislí na nikotinu a utrácejí 80kc za krabičku. Pak ať neskuhrají za to že nemají na oblečení. Ono když mi dá někdo např 10 000kč a já si za ně koupím nějaký nesmysl jen pro moji zábavu (do čehož řadím i cigarety), tak nebudu skuhrat že nemám na oblečení.

Odp15: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 25.4.2011 20:10

Dokud nikdo nejde do mínusu a pouze utratí to co má, tak je to ještě ve zlatě. Praví borci si na to vezmou hotovostní půjčku s odloženou splátkou na tři měsíce a ručením nemovitostí.

Odp8: Nejsilnější motivací lidí není být...
¤, 25.4.2011 10:51

Od takových, jako je Juras, nemůžete očekávat účast. Takoví jako on přicházejí pouze tehdy, když se rozdává ze společného. Jakmile však nastává čas pro příspěvky, Jurasové začínají kvičet, že si musí každý pomoci sám. Z toho vidíte, jaký pokřivený charakter Juras a jemu podobní mají. Bezohlední a proradní chamtivci, kteří nikdy nemají dost.

Odp9: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 25.4.2011 14:27

,,Společné" vznikne tak, že tlupa čtverečků, teček a čárek přepadne lidi kteří po celé generace zúrodňovali zem, tvořili krajinu a pečovali o ni, v jejich domovech a nastěhuje se do jejich peřin. K tomu většinou poslouží ti nejpitomější z nich a vytvoří tak předpolí skutečným zločincům ne, už tak blbým kteří se ujmou skutečné moci jak politické tak silové. Z bývalých hospodářů, ať zemědělských nebo průmyslových a zbylých pitomců nadělají otroky které si drží v poslušnosti pod samopalama za ostnatýma drátama. Ovládacím prostředkem k udržení si jejich poslušnosti je prosit je o všechno.
O bydlení, o vzdělání dětí, o dovolení mít auto, o stavební materiál, o přestěhování se, o všechna přirozená práva prožít vlastní život podle svých představ. O své stádo se starají tak jako každý hospodář o svůj dobytek včetně zdravotní péče.

Dokončím později.

Odp10: Nejsilnější motivací lidí není být...
ivan, 25.4.2011 18:38

V přírodě je to tak, že stádo nevedou telata, díky tomu nebydlíš v jeskyni a nebyl si sežrán. Jestliže jezdí vlaky, lodě a svítíš elektrikou, tak jenom protože někdo musel postavit tavicí pece, zkonstuovat stroje, postavit domy a silnice. Toho nebylo dosaženo revolucí, ale evolucí. Jestliže se kdy stalo, že se majetek - postředky dostaly do rukou zmrdů, tak jenom díky jiným zmrdům kteří tento vývoj přerušili a umožnili jeho vyvedení do rukou parchantů kteří ho spotřebují bez dalšího užitku.

Když si představím, že stát dokázalo spravovat pár úředníků s písařema a bubeníkama, to rychlostí koňských povozů, tak to nutně vede k myšlence jestli bychom se neměli podívat po úsporách jinde jestliže je den daňové svobody až někdy kolem poloviny roku.

(bez aut, telefonů a počítačů)

Poslední otázka
tlapka, 9.5.2011 15:55

zní, zda je láhev poloprázdná nebo poloplná. Vše záleží na úhlu pohledu.

Odp: 12334
ivan, 23.4.2011 7:05
Odp2: 12334
Juras, 9.5.2011 21:46

Dobrý kousek :-)

Odp3: 12334
ivan, 9.5.2011 22:35

Už jsem to tu vysvětloval, takhle navracím nazpět temata do prioritního pořadí po zaplevelení automatem, žádnou myšlenku v tom nehledej. Nebo že by? ;-)

Odp4: 12334
Juras, 10.5.2011 8:48

Co je to za kouzlo, žes zareagoval na tlapku tři týdny před napsáním jejího příspěvku? :-)

Odp5: 12334
Platfus, 10.5.2011 11:18

Patrně nějaká časoprostorová anomálie, statisticky nevýznamná schrödingerovská expanze kvantové neurčitosti do makrosvěta. Nebo tak něco ;-).

Odp5: 12334
tlapka, 10.5.2011 12:12

Ivan to neudělal. Nacpala jsem se tam já s pomocí Schred. kočky.

Odp6: 12334
ivan, 11.5.2011 13:50

Já umím jenom ty tečky. :-)

Odp7: 12334
tlapka, 11.5.2011 16:44

Ovšem i ty jsou dokonalé. ;-)

Odp8: 12334
ivan, 11.5.2011 19:11

Díky za uznání, budu se snažit o ještě lepší.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru