Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Jste pro trest smrti?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Jsem proti, ale né z humánních důvodů.
realista, 20.12.2005 15:36

Ono se to lehce řekne, zda je někdo, komu uleví smrt jiného hoden humánního aktu! Co takhle otec, kterému ubodali jen tak z rozmaru dceru? Co pak má tento dělat, když za pár let vidí vraha vysmátého na svobodě? Anebo když zjistí, že vrah byl nezletilý a nakonec ho deně potkává a směje se mu do tváře? Vůbec bych takového otce neodsuzoval za to, že jse mu ulevilo smrtí vraha. Ono to totiž začíná směřovat tam, aby si to lidé vyřídili sami. Když vrah dcery nebyl řádně potrestán, proč by měl být potrestán otec, který je jenom vrahem vraha? (Bylo by opravdu směšné, kdyby byl potrestán více, než ten, kdo to způsobil, kdo byl příčinou všeho!) Protože takhle zoufalý otec nemá aparát věznic, určitě by se rozhodl pro vraždu (nebo by jenom zoufale trpěl a přihlížel šťastnému životu vraha jeho dcery). To je tedy podle mého názoru lepší, ať trestají soudy, a ať trestají pořádně!!! Přitom jsem přesvědčen, že vězení není trestem!
K té druhé přípomínce - ano plně souhlasím. O nic jiného, než o požadování trestu mi nešlo. Opakuji trestu. Ne opatření spoločnosti izolací v nápravném zařízení. Kromě toho musí být vimmík i potrestán, a úměrně závažnosti jeho činu, bez možnosti předčasného propuštění! To by pak otec zavražděné určitě přijal a nerozhodoval se, jestli si to vyřídí sám.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.