Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Jste pro trest smrti?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Modelová situace: Kluk jde večer za...
Saw, 27.9.2006 9:16

Dobrá tedy, řekněme že se pachatel dostal zcela nepozorovaně do baráku (třeba měl klíč od domovních dveří) a následně do jejího bytu (v noci se většina lidí raději pořádně rozmyslí, než někomu otevře). Dále, kdyby se jí obžalovaný snažil znásilnit za živa, nesli by oba známky zápasu. Jenomže to on nenese. Muselo by se tak tedy stát po smrti, jenomže proč se tedy válela oblečená a v chodbě? Myslím že by nebyl problém to určit, zvláště kdyby připojil pravdivou výpověď. A co se DNA týče, obvykle se v takových případech najde vlas nebo kůže pachatele za nehty oběti. A najít ho by nebyl problém, protože zhrzený bývalý partner by šel na řadu asi jako první. Ale co, řekněme že dopadnout to může tak i tak.

A teoreticky, řekněme že by Vámi popsaný typ věznic byl opravdu schválen, volali by lidé po tak důkaldném prošetřování případů, když vlastně „nejde o život“? Nemyslím si, takže chybně odsouzených by bylo víc než při zavedení trestu smrti. A teď si představte, že jste neprávem odsouzen nadoživotí v takovém vězení. Co je na tom podle vás lepšího než na trestu smrti? Podle mě je to naopak postatně horší (vlastně i podle vás, viz poslední věta), takže nechápu smysl tohoto argumentu...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.