Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Jste pro trest smrti?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: První odstavec souvisí s nadějí. Nikdo...
Saw, 30.9.2006 13:38

Dobrá tedy, i naděje jim mohla bránit v možnosti zmírnit si utrpení. A já jim ji rozhodně brát nechci ;-) Ale nakonec jich stejně většina jen oddálila konec, na čemž nic špatného není (ostatně o tom je život, snaha oddálit konec jedince), ale cena kterou zaplatili byla značně bolestivá. Co myslíte, kdyby si mohli na konci vybrat znovu, kolik z nich by skončilo na elektrickém plotě nebo s překousanými žílami?

A já v žádném případě neschvaluji zabíjení duševně nemocných! Můj systém hodnocení kdo si zaslouží žít jste si patrně tipnul. Zaslouží si žít každý, jenž může být šťastný bez utrpení druhých.
A v Rusku chtěli vidět jeho smrt, protože ho považovali za vraha, kolik z těch lidí by řvalo kdyby věděli, že je nevinný? Své argumenty nezakládejte na lidské omezenosti...

A naprosto souhlasím, že by bylo moc hezké, kdyby soudy pracovaly lépe, ale kolik lidí chce dělat soudce už dnes? A co teprv, kdyby ve Vámi navrženém systému skončila polovina soudců za mřížemi a průměrný plat soudce, policisty a poslance byl 10 000 kč... Ano, zodpovědnost chybí, a dokud budou lidé hledící jen sami na sebe místo na následky kráčet po této zemi a prosperovat, místo toho aby hnili pod drnem, lepší to nebude...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.