Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Jste pro trest smrti?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Spolecnost hlasem vetsiny vymezi, co je...
Mirek, 3.5.2008 12:46

Dlouholete tresty odneti svobody maji u rady jedincu i naprosto opacny efekt, nez ten kyzeny vychovny ci napravny.

Tech 15 ci 25 let ve vezeni totiz dotceny vezen musi stravit mezi sobe podobnymi zlocinci, tedy v prostredi, ktere evokuje vse jine, jenom ne premysleni, pokani, poznani, snahu polepsit se atd.
Takze po 25 letech v tomto prostredi vychazi z basy clovek „kriminalne“ proskoleny ve vsech smerech, zatvrzely a navic bez socialnich vazeb na okolni svobodne prostredi a tedy je „idealne“ vybaven pro pachani jeste zavaznejsich cinu. Spolecnost dost dobre nedokaze zajistit prostredí, ktere bude trestem (a nikoliv sanatoriem) a zaroven bude vychovne a pripravi vezne na budouci normalni zivot. Spolecnost je vetsinou rada, kdyz vezne vubec uhlida,a by neutekli a nepovrazdili se mezi sebou, na dalsi uz nema silu.

Lze tedy rici, ze od urcite delky odneti svoboby, jiz trest odneti svobody ztraci jakykoliv vychovny, napravny, ci odstrasujici efekt. Doba propusteni na svobodu je tak daleko, ze mezi 20, 25 nebo 400 lety odneti svobody uz pro dotcene individum neni zadny rozdil a proto si nedela zadne zabrany (mel-li vubec nejake).
Existuje tedy jen jedna „konecna vec“, pred kterou maji strach i nejvetsi tvrdaci, a kvůli ktere jsou i masovi vrazi v texaske veznici ochotni zacit predstirat viru v boha a hrat tak na city verejnosti, je to trest smrti. Te se totiz bojime vsichni (odhlizim od dusevne chorych). Chovani a „promeny“ cekatelu v celach smrti jsou nejlepsim dukazem toho, ze tento trest ma odstrasujici ucinky.

Nezbavujme se prosim moznosti aplikovat tento posledni nastroj obrany spolecnosti pred zlocinem jenom proto, ze ho nyni u nas „zdanlive a momentalne“ nepotrebujeme. Staci nekolik „nespartakiadnich“ vrahu a situace se radikalne zmeni a co budeme delat pak ?? Dokazeme je spolehlive dozivotne uhlidat a ma to vubec „cenu“ ???

Tezka uvaha na nedeli, omlouvam se.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.