Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Jste pro trest smrti?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Spolecnost hlasem vetsiny vymezi, co je...
Shipper, 3.5.2008 14:33

Lze pohlizet na vec i z pohledu vychovneho, kdy trest nema byti odplatou za vykonany skutek, nybrz prostredkem k naprave a k prevychove pachatelu. Kdo pri sve praci (treba v soudni sini) videl pachatele umyslnych nasilnych a planovanach vrazd, asi tusi, ze mluvit zde o prevychove a naprave je naprosta utopie a vysmech.
Jinými slovy jste v tomto směru těžký pesimista, podle vás neexistuje možnost nápravy člověka, který se dopustí zločinu. Jediná možnost je ho potrestat, protože schovávat se za ochranu společnosti je alibismus, musel byste totiž kapsáře věšet, jinak před nimi společnost neochráníte. A tvrdost trestu má odradit ostatní od páchání zločinů. Daří se to? Pochybuji. Jistě v současné době jiné řešení neexistuje, na chvíli společnost ochránit , v případě trestu smrti natrvalo, pokud zlikvidujem toho pravého.
Důvod proč některé země upouštějí od trestu smrti není jen možnost justičního omylu, ale to, že si někteří uvědomují, že trestat je z principu špatně, každý, kdo se seznámí s životním příběhem zločince, by si měl položit otázku, dokázal bych se na jeho místě vzepřít osudu? Seznámil jste se někdy s životními příběhy těžkých zločinců? Pokud přijmu premisu, že trestat je špatně, tak musím přijmout i to, že trest smrti je dvakrát špatně. Myslím, že otázka by měla měla znít: Dozrála ke zrušení trestu smrti doba? Podle mne ano.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.