Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

27.11.2011 21:43

Spiritismus - bezpečný strach?

Když v dáli odbyla třetí hodina ranní, dozvukem halasným ale tlumivým, rychle ztrácející ozvěny od blízkých domovů zanášel vánek klidný, směřující, nikdo neví kam…

Hustnocí tma, jakoby pohltila zář pouličních lamp, jejich tmavá světla prozrazují listí, se šelestem přebíhající pamětlivou cestu, po níž se tenkrát množství spřežení hnalo. Stromy zanechali slávy a důstojnosti po příchodu listopadu, už jen jejich odleskem majestátnosti korun zdobí křečovité větvě, které se odevzdaně klidně pohupují, sem a tam. Luna jako by neměla zájem, netečně se schovala za soumrak, za temnoty noční i ranní.

Zvířectvo - okraso přírody, za léta dovádějící v čerstvosti své, kde jsi nyní? Jen psanci po tobě zbyli, kteří se pídí dnem i nocí, údělem určeným. A ty člověče? Dokud nespíš, rouháš se mocnostem nebeským, jako nerozumné zvíře, tehdy až ponechán jsi na pospas silám temnosti, duchům zla, kňučíš, v úzkosti a v závrati své, ty duše sevřená. Komu duše voláš o pomoc? Ty jenž sama sebe vyvyšuješ v pýše a nadutosti, v domnění, že královnou jsi zemských sil a všeho tvorstva pod sluncem?

Snáze zajisté zvědět cesty větru, než-li cesty člověka, který snad v spánek doufá, aby klidu došel, dokud jako zloděj nepřijde ten den...

Po čtvrté odbyté, hodiny naproti v místnosti, pokračují již svým chladným tempem v tom nesnesitelném tichu, jako by lidmi zatracenému přicházela hodina.

Když v tom člověk probouzí se z bezesného spánku, rozrušen, ač neví proč. Čas plynoucí jako voda, zadržen v náruč hrázi, i když ve zvyku má - nikam nespěchá. Nyní jeho přání je, aby došel pokoje...

Zanechává přemítání a bojuje o spánek, nakonec postupně s přicházejícím klidem, přítomnost jeho vlastní mysli opouští, když zdálo by se, bloudí po cestách snů, rozeznává svůj domov, prochází se v něm, a vidí všechny věci na svém místě, když v tom najednou jakýsi zjev temný před ním stanul, těžko rozeznatelný, snad po strop vysoký, až do morku kostí hrůza z něho vychází...


Rázem se spánek rozplývá, přichází to nevýslovné ticho a opět to chladné tempo tikání hodin, které sotva ukazují málo po čtvrté. Úzkost rychle na člověka přichází stejně jako pot chladivý. Proč ale má ten pocit, že není sám?
Vzduch jako by byl stále těžší, marně se povzbuzuje přemítáním o radostných chvil, jenž náhle přerušují ty poklidné a přec těžké kroky, tam někde na chodbě. Nohy jemu rázem ztuhly a hlava se mu z vedra točí, ztěžka vydechuje a tlukot srdce jako ptáčeti o život tepe. Kroky se přibližují směrem ke dveřím, a vlasy jeho na hlavě povstávají…

Pronikavým zato k smrti duše vystrašeným pohledem, blízko okna na druhé straně pokoje zří onen strašný temný zjev, po strom vysoký, nemá sto sil odolat té ohromné síle a tlaku, jako by se dusil, jako ponechán smrti na pospas…

Když v tom se ozve volání vlastního srdce:

„Ježíši zachraň mě!...“


Jako paprsek naděje sevření těžké opadá, podivný zjev ztratil na zřetelnosti, a člověk cítí už jen nevýslovnou úlevu, jako by ze spáru ohně vytržen byl, mrákota jej přepadá, až nakonec usnul…


Podobné události by zněli jako fantastické hororové náměty, kdybych podobnou zkušenost nezažil. Jelikož o tomto fenoménu znám poměrně dost a hovořil jsem se spousty lidí, kteří zažili podobné a ještě horší zkušenosti, o kterých opravdu neradi mluví, usoudil jsem, že bych se s vámi rád zamyslel nad tímto aspektem, poněvadž, když jsem se díval do archivu serveru Svíce, žádné takové téma zde ještě nebylo.

Četl jsem různé knihy od různých lidí, mezi nimiž byli silní zastánci ateismu, kteří líčí svůj život a své zkušenosti s podobnými dech beroucími zážitky, až by člověk řekl, že si snad vymýšlí. Když dojde k fenoménu spiritismu či okultismu, někteří lidé si z toho začnou dělat legraci, dospěl jsem, že taková sranda může u některých (zvláště u mládeže) být spíše projevem strachu, což jsem celou svou bytostí přesvědčen, že se jedná o strach zcela oprávněný.

Dále velmi podivná věc je, že u všech lidí různých věkových kategorií, kteří tyto zkušenosti prožili, totožně se shodují, že tyto bytosti nebo síly velmi reagují na jméno „Ježíš Kristus“. Když jsem hovořil s jedním „čarodějem“ – silný odpůrce křesťanů, potvrdil mi, že skutečně jméno toho tesaře, který zde chodil před 2000 lety má silnou moc a je obecně ve vyšších okultistických kruzích známo jako silný a účinný agregor.

Někteří lidé se domnívají, že jeho jméno lze jednoduše používat při exorcismu jako „zaříkadlo“, jsou však případy, kdy na to silně doplatili, jeden z nich je např. líčen i v Bibli – (Sk 19:13-16). Co se týká samotného vyvolávání, nikomu bych to opravdu nedoporučoval.


Lidé si myslí, že vše na co si mohou sáhnout, očima vidět, co experimentálně ověřit, tzv. vědecky prověřit, to je pravdivé a správné, všechno, co se pak vyjímá tomuto pojetí, automaticky označují za nesmysly nebo výplody fantazie. Není cílem vehementně přesvědčovat někoho o opaku, ale nepochybně ze zkušenosti konstatuji, že je toto neochvějné nazírání mylné.


Zajímal by mne váš pohled na toto téma?

Zní to jako k neuvěření, ale myslím si...
Filip, 30.11.2011 7:47

Zní to jako k neuvěření, ale myslím si, že tomu tak skutečně je. Nedivím se proč jsou filmy jako paranormal apod. tak děsivé...

Odp: Zní to jako k neuvěření, ale myslím si...
Tlapka, 5.12.2011 13:25

Paranormal děsí toho, kdo se bojí. Jinému to přijde zábavné.

Odp2: Zní to jako k neuvěření, ale myslím si...
Tony, 15.1.2012 17:54

Přesně! :-)

Realita děsivější než duchové dávní
,, 30.11.2011 15:38

...nejděsivější je dílo vlády na bezbranné mase lidu obecného... (viz blessk)

Odp: Realita děsivější než duchové dávní
Ufonek, 30.11.2011 17:35

Je to dílo zkázy .

Odp2: Realita děsivější než duchové dávní
Sidrach, 30.11.2011 18:49

Ahoj Ufonku. Ano to je dílo zkázy, avšak toto dílo zkázy má mnohem vyšší jak rozměr, tak i realitu, než jen konflikt viditelného.

Odp3: Realita děsivější než duchové dávní
Tlapka, 5.12.2011 13:23

Ty vyšší rozměry a reality nikdo neviděl, pouze Ufonek je skutečný. :-)

Nabozenstvi zneuziva duvery vericich
Ruzena, 8.6.2012 12:46

Kazdy z nas ma nejake zazitky o kterych radeji nemluvi a nekdo zase o nich mluvi az moc...nedavno jsem komunikovala pres fc.s jednim panem,ktery tvrdil,ze mluvi s bohem...byl o tom strasne presvedceny a tak jsem mu rekla at se jednoduse tohohlasu co slysi zepta zdali je buh...a on se tomu silene branil...proc???Staci se preci jen zeptat...;@))

Odp: Realita děsivější než duchové dávní
Ruzena, 8.6.2012 14:52

bohuzel i ta vlada,ktera si mysli ze ma moc ma ve skutecnosti prdlacku...me jako jednoducheho cloveka primo urazi ze si politici berou pravo rozhodovat o budoucnosti me rodiny!!!Uz jen existence tech idiotu v dnesnich vladach me urazi,jakym pravem se nechaji tahle hloupa stvoreni zivit pracujicim lidstvem a pritom se spolcuji se silencima jako je NATO,CIA atd ???

Materialisté
Vlastimil Čech, 30.11.2011 20:51

My materialisté máme výhodu. Protože na duchy nevěříme, duchové nám dávají pokoj.
A pánbu nás miluje, protože ani na něho nevěříme a neotravujeme ho různými, a příliš často i protichůdnými modlitbami...tedy přáními, pokyny a tak...

Odp: Materialisté
Sidrach, 4.12.2011 11:33

To nevadí, oni věří na vás...

Odp2: Materialisté
Vlastimil Čech, 4.12.2011 17:37

he he he... tak ať si nás v klidu věří, ti duchové-bambulové...hlavně, že nám dávají pokoj...:-)

Odp3: Materialisté
Sidrach, 4.12.2011 22:55

pokoj vám nedají nikdy ;)

Odp4: Materialisté
zákys, 4.12.2011 23:48

Manželka Ducha je Pneumatika. Ta mi už několik dní uchází a uchází... Není to třeba tím, že se snaží dát najevo svoji existenci?
Až se vážený pane probudíte možná zjistíte, že ten sen kdy jste celou noc byl židlí na které seděla Halina Pawlovská, je jen snový přelud!
Tento druh vystřízlivění vám z celé „duše“ přeji.
Jestli se budete vzpouzet, tak vám tu Halinu Pawlovskou přeji na obličeji aspoň 6 hodin denně!

Odp5: Materialisté
Sidrach, 5.12.2011 18:02

Už jsem se „Pane kyselý až Za...“ dávno probudil, zrovna dnes v 5:20.

Co takhle vzájemná úcta? Nebo slušné chování? Už jsem Vás často k nim nabádal, místo toho jste mi poslal zase nějaké nesmyslné odpovědi s autory zcela mimo mísu.

Odp5: Materialisté
Vlastimil Čech, 6.12.2011 15:42

Manželka Ducha je Pneumatika.
Nojo, to je jádro pudla... myslel jsem si, že manželkou Ducha je Duchna!

Odp6: Materialisté
zákys, 6.12.2011 18:28

:-):-) ... jazyk lidu si tak jednoduše slova netvoří. To máte třeba podstatné jméno Had které označuje jedince mužského rodu jistého druhu, který není oboupohlavní a má tedy také manželku. Tou jak říkají lidoví jazykoví puristé, je „Šlauch“! ;-)

Odp6: Materialisté
Tlapka, 8.12.2011 17:15

Z toho plyne že duši jsou polygamní. Nebo možná žijí v tlupách.

A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 6.12.2011 20:11

A vy se domníváte, že všechno co lidé říkají o nadpřirozených jevech je výmysl?

Odp: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Vlastimil Čech, 8.12.2011 11:51

trošku mne mate to rozdělení na jevy přirozené a nad-přirozené, či nepřirozené... Je-li jev „nadpřirozený“ je tedy „nepřirozený“?
A byl by to tedy vůbec „jev“? Snad by bylo dobré se pro začátek dohodnout co je co... V.Č. je přízemní materialista a netroufám si pouštět své úvahy na pole tak filosofické... snad byste mohl pro začátek pomoci, pane Sidrachu... nebo pan Zákys, či pan Sysel... to jsou evidentně lidé, kteří by do té duchovní či jaké debaty přivedli řád alespoň v názvosloví... tedy co je to „jev“... co je to jev ne-přirozený a nad-přirozený? Jev může být snad i „bezpříčinný“ (???), ale asi i „nahodilý“...no prostě chce to rozbor co je co, a pak má smysl bavit se o „výmyslech“... spíše bych to nazval „nesprávným vyhodnocením pozorovaného“, než výmyslem... to slovo Výmysl má trochu hanlivý nádech... každý eskamotér vlastně pracuje s tím, že šálí pozorovatele a svádí ho ku nesprávnému vyhodnocení pozorovaného...

Odp2: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 8.12.2011 15:26

poslouchám vaši definici...:-)

Odp3: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivan, 8.12.2011 15:50

Teď po Mikuláši se to snad i hodí.

,,Mami, mami, pojď se honem podívat, na schodech leží chcíplej čert! .... ;-)

Odp4: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 8.12.2011 17:16
Odp3: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Vlastimil Čech, 8.12.2011 23:01

Ale pane Sidrachu, právě že žádnou definici nemám! A ani ji neumím sestavit, filosofem nejsem...Tedy pro začátek snad zajímavé debaty Vás prosím o spolupráci... pokuste se o definice, prosím...

Odp4: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 11.12.2011 17:10

Dobrý den, Pane Vlastimile. Dobrá pokusím se načrtnout, definici: „nepřirozenosti“ a „nadpřirozenosti“. Vážím si aspoň toho, že vedete důstojnou diskuzi, začež u Pana Zákyse, jsem se toho zatím nedočkal.

Jako nepřirozené jevy můžeme brát ty události a procesy, které vídáme na „nevhodném“ místě. Např. jsme zvyklí, že daný jev má své nejčastěji a nejpravděpodobněji vyhrazené místo, kde proces probíhá.

Zatímco nadpřirozené jevy se nejen vyjímají místu konání, ale i zákonům, kde běžný proces běžně probíhá. Např. žena se kterou jsem hovořil vystrašeným výrazem vyprávěla, jak pracovala na nádraží. Jednou v čekárně, tuším, že ve dvě ráno, tam někdo pořád plakal, jakýsi ženský hlas, ale nikdo tam nebyl. To bylo docela nepřirozený jev, poněvadž čekárna byla zavřená, když však chtěla zjistit co se tam děje, chytlo jí něco za krk, a začalo jí dusit ohromnou silou, dokud mžiku mysli nepožádala Boha o pomoc. A takový další jev lze považovat nadpřirozený.

Definici jsem uvedl poměrně zjednodušeně, ale alespoň nějakou představu o tom, co je nepřirozené a nadpřirozené jsem uvedl. Pokud budete shledávat nedostatky, jistě se s nimi s námi podělte.

Zatím se mějte.

Odp2: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
zákys, 8.12.2011 17:46

V bezvadné knize Vladimíra Vondráčka Fantastické a magické z hlediska psychiatrie je ten Sidrach na každé šesté stránce snad pětkrát. Nemůžete od něj čekat, že by zaprodal svoji „duši“ a polidštil se. Vladimír Vondráček je nestor Československé psychiatrie. Méně k tomu nemám co dodat.

Odp3: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Juras, 12.12.2011 13:47

Proč do toho motáte psychiatrii? Ten obor studuje něco úplně jiného. K magii a podobným věcem nemá žádný vztah.

Odp4: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
zákys, 13.12.2011 8:21

Být kastrovaným býkem (ó jak to zní hrdinsky a bojovně) na své vlastní hostině - v tom je něco hluboce lidského. Trpět duševním strabismem a psát o tom veřejně dokáže jenom člověk co požil vlečku plnou betele. Už jednou jsem vám doporučil (možná se pletu, jako obyčejně): Naučte se číst. Potom cvičte porozumění čtenému. A až pak, o tom přemýšlejte. Nezapomeňte se pravidelně stravovat. Doporučuji blín s durmanem. A kohout, kohout u toho musí kokrhat! Zbude-li vám ještě nějaký čas, napište o tom, co to s vámi udělalo. Možná zaujmete svět jako svého času Emanuel Swedenborg nebo Apollonis z Tyany. ;-)

Odp5: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Juras, 13.12.2011 11:27

No nic. Přihlouplý sečtělý blábolík se nezmění...

Odp5: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 13.12.2011 13:50

Duševní strabismus... to je legrační výraz a kdebychom sehnali betel, blín a durman?

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
zákys, 13.12.2011 20:56

No přece od mistra Leonarda. Napůl muž a napůlm kozel. Vyžaduje však uctivé jednání. Saxány mu při návštěvě a před vyslovením nějakého přání líbají prý řiť. To se ale dočtete s dalšími podrobnostmi u toho prof. Vondráčka, nebo zjistíte u místních odborníků na „strašidla“. ;-)

Odp7: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 15.12.2011 13:24

To je ale moc práce.... jsem lenivá a mám časovou tíseň ale budu si to pamatovat.

Odp8: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivana Kozárová, 18.12.2012 15:48

Tlapko,pan profesor Vondráček,nestor naší psychofarmakologie,je autorem ne méně zábavné knížky Úvahy pdychologicko - psychiatrické,tam je zase charakterizován typ pana Zákyse- ten,kdo se snaží vyvolat pocity viny a má pak dojem,že panuje....

Odp: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 12.12.2011 12:39

Vše se děje pouze v mozku- jevy přirozené i nadpřirozené. Záleží na mozkovém individuálním měřítku.

Odp2: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 12.12.2011 15:07

Zdravím Vás, Tlapko.

Tak jistě, souhlasím, že spousty pochodů se děje v mozku, od toho také máme psychologii, popř. psychiatry. Problém u jevů, které jsem popsal, nijak nesouvisí s pochody mozku, protože postižení se kterými jsem hovořil, měli i fyzické stopy na těle, a to v částech, kde s těží by sám člověk byl schopen něco takového udělat.

Odp3: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 13.12.2011 13:54

Je mi moc líto, že jsem nikdy nezažila nic mimořádného, jak bych se k tomu mohla přiblížit?

Odp4: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 13.12.2011 15:17

Jestli myslíte pojem „přiblížit“ ve smyslu prožít, pak zaručuji Vám, zároveň Vás žádám, abyste nic takového nezkoušela a ani nic takového nechtěla prožít. V sázce je Váš život, a to myslím smrtelně vážně. Nicméně abyste, pochopila širší souvislosti mezi světem, kde člověk běžně žije, a světem kde je mnohem víc, než viditelné, musíte si pokládat základní otázky. Možná pak Vám souvislosti některé dojdou...

Odp5: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Vlastimil Čech, 14.12.2011 18:35

Pane Sidrachu, řekl bych, že se pokoušíte některé z nás tak trochu strašit... snad se pletu, snad Vám nerozumím... strašidelných historek jsem slyšel dost, ale NIKDY jsem se za svůj dosavadní život osobně nesetkal s ničím co by se blížilo v realitě, těmto „bu-bu-bu historkám“... jsem starší muž a během svého profesního života jsem se prostě na rozkaz dostal mnohokrát na místa údajně prý strašidelná... nezažil jsem nikdy ničeho bubáckého, čím bych mohl (se zcela čistým svědomím ;-)) někoho strašit... nechci říci ovšem, že jsem se nikdy nebál... obával jsem se jen například, že někam do maléru spadnu sám, že se něco přihodí osobám mi svěřeným, že nebude splněno, co bylo uloženo... rozhodně jsem neměl obav z hejkala (tedy toho strašidláka), čerta, bosorky, či lesní panny... Snad ku vnímání andělů, elementárních bytostí, hlasu božího, zemřelých předků či koho jest zapotřebí nějakých nějakých velejemných duševních schopností, které V.Č. prostě postrádá... nerad se s tím smiřuji, stejně tak, jako jsem se již smířil s tím, že nemám absolutní sluch a i s tím obyčejným sluchem to jde na staré roky z kopce, nu což...

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 15.12.2011 13:26

Já jsem šla v noci na hřbitov už jako dítě... a ono nic. :-(

Odp5: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivan, 14.12.2011 22:24

Na zákadní otázky života jsem si už odpověděl, pane Sidrachu.

Pravidlo jedna říká, že je Všechno jedno!

Pravidlo dvě, pane Sidrachu, říká, že když neplatí pravidlo jedna, tak je to Stejně jedno! ;-)

Docela jsem se pousmál nad tím, že myslíte něco ,,smrtelně,, vážně, zvláště ve Vašem případě, pane Sidrachu, kdy Vás bude čekat život věčný v nekonečné blaženosti, takový trvalý orgasmus těla i ducha. Teda, já bych se spíš těšil, než tím někoho strašil.

Škoda, že mě takové štěstí nenavšíví a budu si mrtvej zcela neužitečně jen tak. Iv.

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
zákys, 15.12.2011 5:47

Tedy ta dialektická triáda vzniklá jedno nudné nedělní odpoledne v roce 1967 na internátě Horský park - to jsou koleje v Bratislavě.
Preambule: Dříve se filozofové snažili svět pouze vysvětlovat, eventuálně se jej snažili měnit. Nám jde o to, aby nás nesral!
Téze: Všechno je jedno.
Antitéze: Co není jedno, je také jedno.
Syntéza: No a?

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 15.12.2011 13:28

Co se nestalo, to se nestalo. Co se stalo, za chvíli taky jakoby se nestalo. Nějaký filozof- pravil.;-)

Odp5: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 15.12.2011 13:25

Já bych ten život riskovala, pro poučení udělám všechno. ! Jaká je první základní otázka? s díky...

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 15.12.2011 14:34

Spiritismus není zkoušení na rozpálená kamna.

Odp7: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 15.12.2011 15:54

Jinak za základní otázkou, lze asi považovat původ, tedy odkud pocházíme a kam směřujeme.

Odp8: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 15.12.2011 18:20

To je pravda, to jsem Dosud nezjistila. Dá se to někde dočíst?

Odp9: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 15.12.2011 20:46

Život člověka je jako poutní cesta. Častokrát na této pouti potkáme všeliké druhy lidí, kteří ukazují na odbočující stezky (filozofie), vedoucí dalece, někam do neznáma, přičemž praví: „Tato cesta je ta pravá“. Mnozí na tyto cesty odbočují, druzí teprve, až si něco zažijí na své cestě, a jiní zas jdou jenom vlastní cestou.
Jedno je jisté - nejistota těchto cest. Kam mne dovedou, odbočuji správně, je cesta kterou se ubírám ta pravá? To jsou otázky, které si právem pokládáme, jsou to otázky, určující náš nynější smysl života, směr i cíl.

Co se týká mého poznání a cesty ke které se jsem dospěl, pokládal jsem si tyto otázky také, chtěl jsem mít naprostou jistotu, že se ubírám správnou cestou, a nikoli čekat, jak se co uvidí. Jeden člověk, který zde byl na zemi řekl něco, alespoň pro mě totálně převracujícího: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život...“
Víc než odvážné prohlášení, které by si ani Buddha, Mohamed a další zřejmě nikdy vážně netroufli říci. Člověk, který toto řekl, mě velmi zaujal, a tak jsem se vydal na cestu, abych jej více poznal, abych tak mohl teprve jít životní cestou, cestou cíle, prioritou, a smyslu života.
Tolik bych asi řekl něco o sobě.

Dočíst se dá všechno, rozpoznat - však už je moudrost...

Odp10: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 16.12.2011 13:18

Opustila jsem naději že bych mohla dospět k moudrosti, prostě mozhový hárdvér to neumožňuje.:-)

Odp10: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
maiki, 18.2.2012 23:06

Máte zřejmě nepřebernou radost z jištění,že jste našel smysl života.To ale není vše k čemu by člověk měl jednou dojít.Já to chápu jako dar od Boha.Toto je jen začátek cesty.Upřimně Vám dekuji,že nadále mě i další utvrzujete,že stojíme na správné cestě.Myslím,že Vaše názory by ocenili úplně jinde,než zde na svíci.S pozdravem.

Odp11: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 19.2.2012 19:27

Především to, že jsem mohl „okusit“, zda je Bůh dobrý, mne naplňuje nevýslovným pokojem, a vnitřní vyrovnaností. Že jsem nevznikl díky senzační náhodě mi dává víc, než velkou vděčnost Bohu, připustit existenci Stvořitele - to je pokora, kdežto vymýšlet si apriori teorie bez možnosti jakékoliv inteligence, tzv. materialistické smýšlení, to vede k nevděčnosti a k pýše, tedy přesný opak oproti Stvořiteli.

Že jsem pochopil smysl života, skrze Krista, je začátek mé cesty...

Odp8: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivan, 15.12.2011 19:14

Na kusu šutru letíme potemělým vesmírem od nikud nikam, pane Side. Všude je buď příliš hmotno nebo příiš prázdno, příliš blízko nebo příliš daleko, příliš teplo nebo příliš chladno. Naše existence je spjata pouze s tím, pane Side, že naše Země někde ještě nebyla, nebo už tam nebyla. Míjíme se pouze v čase. Už teď je rozhodnuto, pouze neumíme do modelu dosadit data. Víme co se stane s heliosoustavou, ale nevíme co bude za dvacet let, ale možná i zítra. Tak jest.

Odp9: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Sidrach, 15.12.2011 20:49

Tak jest určeno člověku, je-li nejosamocenější živou bytostí v celé realitě vesmíru...

Odp10: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivan, 16.12.2011 0:37

Kdyby šli všichni stejnou cestou, pane Side, nebylo by objevitelů. Jestli má život nějaký smysl, tak je to poznat nepoznané a smířit se s tím, že většina z nás jsou nosiči vody. Jestliže nějaká cesta nikam nevede, tak chci stát na jejím konci a zažít ten pocit jedinečnosti poznání, že jsem to právě já kdo to ví. Ostatní nechť si koupí dálniční známku, opatří návody k použití a řídí se jima.

Když byl polárník Bird sám takřka na S zero, Hillery s Tenzinkem na Everestu, nebo Pickardové na dně Mariánského příkopu tak rozhodně nezažívali pocity osamělosti narozdíl od mnohých v davu.

Život bez odvahy neuspět je trestem! Iv.

Odp11: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 16.12.2011 13:16

To bych mohla pochopit tak-, žijeme protože z toho máme legraci a poučení. Vlastně spíše ze zvědavosti a někteří zase pro smyslové prožitky nebo radost z úspěchu. Jinak biologická hmota veškerá obsahuje touhu k přežití a to se promítá i do Nesmrtelné lidské duše... pokud existuje.

Odp12: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivan, 2.12.2013 15:39

Ano je to tak, úplně přesné.

Odp13: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 3.12.2013 14:55
Odp9: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
zákys, 16.12.2011 9:29

Nevíte? Aspoň nezapomenete...
Remy de Gourmont v Noci v Lucemburské zahradě poznamenal „Fantasie Lykurgovy stály Spartu její inteligenci. Muži tam byli krásní jak zhávodní koně, a ženy chodily po městě nahé, oděny jenom do své stupidnosti“. To byl aspoň život. Co život. ŽIVOT!!!
Vraťte se na Zem a stůjte na zemi nohama a hlavu nechte tam kde je. Je v ní otvor, kterým dostáváte energii. Díky školním znalostem fotosyntézy si můžete třeba vysnít, že jejím prostředím s vámi komunikuje Slunce. Můžete se třeba převtělit (imaginárně) do Aztéka a ti to Slunce uctívali v podobě Huitzilopochtliho a možná věděli co ude zítra!!! Potom následují již jen Bohunice.

Odp10: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Vlastimil Čech, 16.12.2011 19:44

he he he... ALE POZOR! Ještě taky připadá v uvahu Kroměřížská léčebna, Opava... Na Moravě a ve Slezsku jsme taky na ty nebožáky zařízeni... nejsou jenom Bohnice a Dobřany :-) I u nás se vyskytuje dost takto duševně „podivných“... třeba takový Ing. Ivo Aštar Benda... Přece ho nepotáhnou až někam do Čech... u nás to bude mít blíže... než přistanou Vesmírní lidé...;-)
Takže pane Zákysi, neodstrkujte Moravu a Slezsko, prosím... podivínů je tady taky dost

Odp11: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 19.12.2011 12:19

V Praze jsou Bohnice, Bohunice jsou snad v Brně?

Odp12: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 19.12.2011 12:21
Odp13: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Juras, 19.12.2011 15:11

V Brně jsou Černovice totéž co v Praze Bohnice :-)

Odp14: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Tlapka, 20.12.2011 14:31

To je přesně. To jsou velké léčebny jako Kroměříž, Šternberk, Havlíčkův Brod, Jihlava, Opava a snad Dobřany. V některých městech jsou „oddělení“ pro lehčí případy jako v Třinci nebo Pardubicích a jinde Kliniky. Třeba v Plzni nebo Olomouci.

Odp7: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Vlastimil Čech, 16.12.2011 19:35

Z mladické nerozvážnosti jsem se nechal pozvat v době mého pobytu v USA na spiritistickou seanci. Konala se na komerční bázi... nu, nechal jsem se nachytat... „scary but funny“ se to jmenovalo, ale veselil jsem se jen tehdy, když „duch mojí bábinky“ se mnou chtěl za každou cenu mluvit výhradně anglicky a česky ten muž evidentně vůbec nerozuměl :-)... tož asi tak ;-)

Odp6: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
ivana Kozárová, 18.12.2012 15:50

Jestli můžu poradit,neriskuj a seznam se s životopisem Jana Kefera...

Odp: A vy se domníváte, že všechno co lidé...
Ruzena, 8.6.2012 13:00

Urcite neni vsechno vymysl ale ja si jsem jista,ze spoustu veci je tak trochu jine...jsem si jista,ze okolo nas je spoustu veci,ktere nebereme vazne a ze spousta prevdivych zazitku je ukryto v nasich pohadkach...vice pravdy v pohadkach nez v bibli a proc???Lide kteri videli a vedeli vic,byli a jsou pronasledovani cirkvi a jinymi podobnymi sektami a zneuzivani k silenym ritualum,tyrani atd...neco jako nas cesky mistr Jan Hus...proto zacali lide jejich neskutecne zazitky vypravet jako pohadky...prave prozivam komunikaci se zviratky jako v te pohadce s popelkou...jen ty 3 orisky me schazi;-)

Nbezpečí spirituality
Kadol, 26.3.2012 19:58

Vážení. Vyvolávání duchů, spiritistika, je jev starý snad jako lidstvo samé. Už od pradávna člověk toužil navázat kontakt s mrtvými, nejčastěji se svými zemřelými členy rodiny. Chtěl bych ale upozornit, že ne každý by si měl zahrávat spiritistickým světem, pokud v tomto směru nemá dostatečnou praxi. Zvláště by se měl stranit tzv. nekromantii. Ne že by nám zjevení ze záhrobí mohla ublížit tělesně, ale člověk nezkušený může při tak zvaných spiritistický seancích dojít k psychické újmě, a to nejenom formou určitého šoku, ale hlavně částečnou nebo úplnou ztrátou vnímání reálného světa. Měli bychom získávat vědomosti z našeho, viditelného světa, dokázat se z něho radovat a ne hledat pofiderní kontakty se záhrobím.

Odp: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 27.3.2012 11:56

Přes všechna rizika bych chtěla navázat spojení se záhrobím. Bylo by to poučné.

Odp2: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 28.3.2012 20:29

Jistě by to bylo poučné, ale s nějvětší pravděpodobností ne pro Vás. Co třeba si píchnout, dát si do krve trošku toho narkomanského adrenalinu, možná by to bylo poučné, co říkáte?

Odp3: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 29.3.2012 9:25

Měla jsem LSD, ale jako dobrovolná pokusná osoba pod dohledem lékaře. Bylo to hodně poučné, jak mozek může různě pracovat. Ostatní narkotika tolik realitu nezkreslují.

Odp4: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 29.3.2012 14:44

LSD bylo dostupné u armády, dneska se stěží sežene. Ostatní narkotika realitu pochopitelně zkreslují, jenže vše záleží na množství dávky a pravidelnosti (tzv. dokud si nevygumujete mozek).

Odp4: Nbezpečí spirituality
Ruzena, 8.6.2012 13:10

Nevim jak pusobi LSD ale vim ceho vseho jsou schopni doktori!!!Vymysli si jakykoliv duvod te dostat pod narkotika,dostanou se tak nekam do tveho podvedomi a timto zpusobem jsou schopni lidstvo manipulovat...neco jako combi...at uz jsou to sekty,CIA a nebo jen perverzni doktori,povazuji neco takoveho za nebezpecne silenstvi!!!!

Odp: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 28.3.2012 20:27

Pofiderní kontakty se záhrobím bychom určitě neměli hledat, jenže onen svět záhrobí (já ovšem nevěřím, že lidé přežíjí v podobě „duší“) se světem naším (viditelným) souvisí víc, než tušíte. Navíc podstatu světa nelze hledat v meteriálnu ale v duchovnu.

Odp2: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 29.3.2012 9:26

Snažím se o duchovno delší dobu-- bez výsledku.

Odp3: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 29.3.2012 14:42

Otázka jakým způsobem?

Odp4: Nbezpečí spirituality
Platfus, 29.3.2012 15:59

Je těch způsobů víc, nebo jenom jedna cesta vede k cíli?

Odp5: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 1.4.2012 15:31

Způsobuje více.

Odp4: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 29.3.2012 18:01

Jak to mám udělat- poradíte? Mohu to dělat sama nebo potřebuji vedení?

Odp5: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 1.4.2012 15:32

Co vlastně chcete, to je dobré se vlastně zeptat.

Odp6: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 4.4.2012 12:56

Vlastně chci nějak navázat kontakt se záhrobím, to zaprvé a dále zjistiti ještě nějakou jinou mimořádnou zkušenost.

Odp2: Nbezpečí spirituality
Vlastimil Čech, 29.3.2012 18:01

Byl jsem na přednášce, kde jsem se dozvěděl, že existují paralelní světy, do kterých lze za nějakých zvláštních okolností, míst a času přestoupit... viz Woynichův rukopis.... nevím, co si mám myslet

Odp3: Nbezpečí spirituality
Sidrach, 1.4.2012 15:33

Dobrý den, Pane Vlastimile. Moc nerozumím, co má společného Woynichův rukopis s tím o čem hovoříte.

Odp4: Nbezpečí spirituality
Vlastimil Čech, 12.4.2012 17:14

dobrý den. Ten přednášející řekl, že ty rostliny z Wojnichova rukopisu jsou rostlinami z jiného světa. V Praze údajně existovala v době vzniku WR nějaká podivná zahrada, kde byly rostliny právě z toho jiného světa. Prý je tam kdesi v Praze jakýsi otvor, kterým se dá mezi světy prolézt. Nu a ty rostliny si ten alchymista přinesl. Celý text WR je psán (prý) v nějakém mimozemském jazyce, ovšem za použití i pozemských znaků. No, moc se mi to nezdá, ten průnik mezi světy mi vypadá trochu.... víte co. Zmínil jsem to jen jako zajímavůstku.

Odp5: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 12.4.2012 18:59

Otvor do jiného světa--- to je paráda !!

Odp5: Nbezpečí spirituality
Ruzena, 8.6.2012 14:32

nejvetsi nebezpeci pro lidstvo jsou vojensti vedci...kazdy z nich se pokousi vymyslet zakernou zbran k ovladnuti sveta...slouzi silenym fanatikum a jsou tak hloupy ze jim nedojde,ze je jejich zivitel necha zlikvidovat potom co pro nej tu zbran vymysli...jednou me jeden ucitel rekl,ze neni zas tak slozite ziskat z gramu uranu obrovskou energii ale kazdemu fiziku dojde,ze by to byl i jeho konec!!!Dnes slouzi tem fanatikum biochemikove a jina sebranka,naklonovana DNA Mayas,jsou to ve skutecnosti roboti odsouzeni k poslusnosti Armadnim idiotum a jsou schopni vseho,jen aby se svemu chlebodarci zavdecili...je to silenstvi ale politici nejsou scopni domyslet zradnost tech silenych pokusu...ja jsem presvedcena ze nelze znasilnit a spoutat vyssi inteligenci k prospechu lidstva...jelikoz ta se dokaze znicit drive nez ji spoutaji!!!

Odp5: Nbezpečí spirituality
ivana Kozárová, 18.12.2012 17:50

Takové rostliny - které zde na Zemi nerostou,už maloval Fra Angelico. A květiny ,rostoucí ve skalách - viz Madona ve skalách leonarda da Vinci - Leonardo rekonstruoval ze zkamenělin....

Odp3: Nbezpečí spirituality
Tlapka, 4.4.2012 13:19

Voynichův rukopis nejspíše prý napsal nějaký starý alchymista. Ohledně paralelního světa ptejte se Hugha Everetta
http://www.ideje.cz/cz/clanky/skupina-vedcu-potvrdila-teorii-paralelnich-vesmiru

Odp2: Nbezpečí spirituality
Ruzena, 8.6.2012 13:13

No prave,pokud lide slysi nejaky hlas,tak si hnedle mysli ze je to buh...nechapu proc se brani zeptat„Jsi buh?“Bohuzel je takovy clovek casto obeti perverznich biochemiku a psychiatru!!!

Spiritismus je realita a duchovni sily...
ddkdkd, 6.7.2012 21:01

Spiritismus je realita a duchovni sily existuji. Stačí znát Bibli abychom věděli proč to funguje a proč regaují na Boží jméno nebo jméno jeho syna. Já tomu nerozumím přesně, ale není to jen jméno, ale hlavně víra že Tě může On zachránit, a nebo víra že Ježíš existoval a vlastně existuje i teď (podle Bible). Ano je to Víra, skrze opravdovou snažnou víru může Bůh člověku pomoci proti těm silám z druhé strany a osvobodit ho. Možná to tak není, jen osobní názor.

Odp: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Sidrach, 7.7.2012 19:52

Každý názor je vítám, proto tu je tento článek...

Odp: Spiritismus je realita a duchovni sily...
ivan, 8.7.2012 20:25

Před kým bychom měli být zachráněny a proč?

Odp2: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Zákys, 10.7.2012 8:01

Před nechtěným „otěhotněním“. Aby se i při hravé „kopulaci“ z tolerovaných pověr nezrodil mutant, který začne vládnout rodičům, jako sýkorkám vládne mládě kukačky... Proč? Zeptejte se sýkorek.

Odp3: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Tlapka, 10.7.2012 15:28

Jenomže kukačka není žádnej mutant.

Odp4: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Zákys, 11.7.2012 6:57

...termín mutant v mém podání je nadávka a ta si nedělá ambice na biologickou přesnost. Když chci někoho skutečně urazit a nazvu jej „Ty ošklivé káčátko“, také nemyslím na malou žlutou gumovou kachničku plující na dvorku ve vaničce....

Odp5: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Tlapka, 11.7.2012 12:00

No tak to je jiná.. jenže Ošklivé Káčátko se mi jako urážka nejví, na to máme lepší výrazy. Třeba: Ty smrdutý oposume".

Odp2: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Tlapka, 10.7.2012 15:28

No - nejspíš sami před sebou nebo před špatným svědomím ?

Odp2: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Sidrach, 13.7.2012 12:23

Dobrý den, Pane Ivane. Před kým bychom měli být zachráněni a proč? Ačkoli tato otázka nebyla směřena na mne, dovolím si na ni tak trochu odpovědět. Víte, spoustu věcí už jsem v mých příspěvcích zde na svíci naznačil nebo to z nich vyplývá, ba jsem někdy odpověděl i přímo. Klíčovým problém, můžeme to nazvat i hlavním problémem je, že vy jako materialisticky založení lidé nevěříte (odmítáte věřit) na duchovní svět, který byl, je a bude, možná tak věříte na nějaké mimozemšťany, ale takové pojetí je absolutně mimo v příměru duchovního světa, který jsme my z malé části poznali. Takže před kým bychom měli být zachráněni?
V prve řadě před sebou samým, protože už jsem to tady říkal několikrát, že lidským software, tj. morální, duševní i duchovní aspekty člověka, je nakažen virem, chcete-li chimérou, proto jakékoliv snahy dosáhnout vlastní dokonalosti na základě vlastních zásluh vedou k naprostému fiasku a vesměs co hlásí ostatní hlavní nekřesťanské náboženství jsou myšlenkové utopie (já tomu říkám lež). Současné ustanovené zákony trestají pouze konečný projev této chiméry, např. někdo někoho zabije, ale netrestají a nejsou schopny dosáhnout hloubku tohoto problém již dále, tj. např. žárlivost, ze žárlivost hněv z hněvu nenávist a z nenávisti krok k zabití - projev konečného stádia, to co člověku proběhlo v hlavě. Proto Ježíš např. říká, kdo na ženu hledí chtivě, již s ní v srdci zcizoložil atd.. A pak se naskýtá otázka, jestli budeme věřit sami sobě anebo tomu, kdo nás stvořil. Protože Ten jasně konstatuje, že my bez Něj jakožto zdroje, nedokážeme být dobrými lidmi natož dokonalými lidmi, ta chiméra nás dostane protože už dostala i ty duchovní bytosti, které nás převyšují jak inteligencí tak silou. Jistě, můžeme žít v iluzi, že pomáháme babičkám, nekrademe, nestahujeme nelegálně věci z internetu, jsme pravidelní sponzoři nějakých humanitárních zdravotních organizací, třídíme odpad, odmítáme zapojit se do lehce nabytých peněz atd., můžeme žít v takovém domnění, že jsme dobří lidé, a že na tom zas tak špatně nejsme. Jenže kdo pochopil podstatu tohoto problému, asi mu dojde, že žádné dobré skutky zde hlavní roli nehrají. Pokud má někdo v sobě v lidských silách nevyléčitelný zárodek nemoci, pak dřív nebo později ho ta nemoc stejně dostane, a pokud si lidé tento zárodek nechtějí připustit u té duchovní nemoci (chiméry), pak zemřou ve svých hříších. Ač to pro někoho zní tvrdě, ale tak to je. A před tím nás Ježíš Kristus zachránil, a je jenom na nás jestli tuto nabídku přijmeme, a zbaví nás zcela této nemoci, neboť má tu moc, tento zárodek v lidských silách nevyléčitelný odstranit úplně, který se viditelně projevuje ve válkách, vraždách, cizoložstvích, krádežích, podvodech, nenávisti, pomlouvačnosti atd. atd. To je první věc, kterou bychom si měli uvědomit, samozřejmě pokud člověk nepřijme tuto první věc, nemá cenu mluvit o té druhé věci, před kým a proč bychom měli být zachráněni.

Tak snad doufám, že jste, Pane Ivane, trochu pochopil, co jsem chtěl naznačit.

Odp3: Spiritismus je realita a duchovni sily...
ˇ, 13.7.2012 19:04

...Pane Sidrachu, Vy jste asi kněz ? Člověk světský by se asi jako Vy neuměl vyjádřit. Já jsem takovým pouze světským člověkem. A stále nechápu, proč existuje tolik zlých lidí, kteří méně zlým a hodným lidem stále více s radostí ubližují. Jak je možné, že současná civilizace schopná technicky zvládnout let na Měsíc nebo na Mars, není schopná vymyslet a realizovat společenský řád a politiku tak, aby nebylo ubližováno nejchudším a nejubožejším našim současníkům ? Jak je možné, že vládci zemí považují za správné ochuzovat a trýznit chudobou víc a více ty nejchudší lidi ?

Odp4: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Tlapka, 16.7.2012 13:55

Vysvětlení podá Konrád Lorenz: Pochází to ze základních vlastností živé hmoty.

Odp4: Spiritismus je realita a duchovni sily...
Sidrach, 16.7.2012 21:42

Proč existuje tolik zlých lidí, kteří méně zlým a hodným lidem stále více s radostí ubližují? Na to se může naskýtat jednoduchá ale zároveň velice složitá odpověď, jenž v důsledku možná ani odpovědí sama o sobě možná pro někoho nebude. Důvodem proč je na světě zlo, je, že my lidé jej máme stále rádi, a to jak v latentní tak ve zjevné formě. Pokud se někdo rozhodne v tomto zlu více „kochat“, než-li ten druhý, pak to přináší své ovoce a důsledky, které jak říkáte, se mohou projevit třeba tím, že s radostí ubližují druhým lidem.
Jak je možné, že současná civilizace schopná technicky zvládnout let na Měsíc či Mars, není schopná vymyslet a realizovat společenský řád, tak aby bylo odstraněno bezpráví a zajištěna spravedlnost?

Pokud tato současná civilizace zároveň učí, že neexistuje žádná absolutní objektivní pravda, že morální hodnoty člověka jsou vesměs subjektivní a proměnlivé/podmíněné časem, dobou a kulturou, že jsme svým způsobem vyvinutá zvířata, a pokud neexistuje vyšší smysl života, než pouhé pachtění se životem a nakonec hnojivo pro svou budoucí generaci, a nejsou s konečnou platností zodpovězeny klíčové otázky týkající se smyslu existence a původu života, pak není zdaleka udivující, že se společnost ubírá tím, co žádá jejich chuť, jejich sluch, jejich hmat, tím co žádá jejich zrak, jejich smysly, protože to je to, na co se my lidé spoléháme, a ve své antropocentrické pýše tvrdíme, že jsou to správné a jediné ukazatele, určitě znáte to staré známé rčení: „Na co si nesáhnu a co mé oči neuvidí, tomu neuvěřím...!“ Jinými slovy lidstvo je moudrostí na velmi vysoké úrovni, ale morálně jsme asi jako kojenci. Ve skutečnost morální a duchovní hodnoty je ale třeba vyvažovat s moudrostí, je převeliká škoda, že hodnoty současné společnosti si těchto nezbytných potřeb člověka tak málo všímá a nepovažuje je za něco stejně nutného jako různé tituly, doktoráty a dosažené vzdělání. Mým přáním je, aby se zřídili školy, ve kterých by se lidé učili morálním hodnotám, aby tak stejně rozvíjeli trpělivost, umění vůle, sebeovládání, poctivost, ochota, ctít svého nepřítele, atd. od základních lekcí, až po tu nejtěžší, obdobně jako v matematice, kde se žáci učí základním znalostem pro početní operace k nutnosti ke schopnosti ovládat složitější logické matematické operace. Ale to je tak trochu už mimo naši diskuzi.

Jinak kněz nejsem, jak říkám: Každý upřímný křesťan, který bere Pána Boha vážně a staví na Kristu, je dobrým světlem lidem a svým způsobem i knězem.

co se stalo?
Vlastimil Čech, 16.7.2012 23:22

Nezdá se vám, že se na nás náš GOSPODIN tak nějak vyflágl ? Žádný nová článek, žádný nový podnět... třeba už HO nebavíme...měl jsem tu svého kanadského zetě a chtěl jsem vás potěšit historkami z Afghanistánu... no pod článek o spiritismu mi to nepasuje.... HEJ, TVŮRČE! Funguješ ještě?

Odp: co se stalo?
Sidrach, 17.7.2012 9:51

....? Brzy zde vydám další článek, akorát škoda, že nebude se týkat Vašeho tématu, Pane Vlastimile.

Odp2: co se stalo?
Tlapka, 19.7.2012 10:51

TAK DO TOHO !!

Odp: co se stalo?
ivana Kozárová, 18.12.2012 16:00

Promiňte,že se sem pletu,ale lidé,kteří ze svého života Tvůrce škrtli a rozumně věří v Evoluci,neměli by si stěžovat,že Panovník Všehomíra,JHVH,dává lidstvu svobodu se rozhodnout,na co a na koho se mají spolehnout.Je mnoho lidí,kteří si v tichosti a mírnosti posilují víru,jiní si posilují svaly,další bystří svůj um a rozum...Nechť věřící v Evoluci vzývají Evoluci.Ti další spoléhají sami na sebe a jsou z toho smutní. Prorok Jeremiáš píše : Moudrému muži nepatří,aby řídil svůj krok...Člověk vládne člověku k jeho vlastní škodě.Lidské vlády selhávají. A Stvořitel se vrátí ke svému stvoření v momentě,kdy to On uzná za vhodné ... Neboť i On má svobodu jako my.

Odp2: co se stalo?
ivana Kozárová, 18.12.2012 17:56

Tak teďka nevím,asi jsem toho Gospodina pochopila blbě,jestli to není nějaká přezdívka... Tak to se omlouvám:-(

Odp2: co se stalo?
Tlapka, 19.12.2012 17:39

Mně připadne pohodlné neveřit na nic. co se týká vývoje vesmíru života nebo lidí. Nevidím v tom účel ani prospěch. A když někdo má z toho potěšení, jeho víru mu přeju.

Odp3: co se stalo?
ivana Kozárová, 20.12.2012 10:39

To je veliká pravda. je to pohodlné.Ale nějak mi připadá strašné,že by život neměl smysl a byla to jen čekárna na smrt.Někdy je víra ale hodně nepohodlná,dost lidí na to doplatilo životem,to je fakt:-(

Fyzické a duchovní prožívání
Magik, 24.11.2013 14:58

Fyzické a duchovní prožívání.

Fyzické prožívání není v prožívání života člověka prvotní.

Je velmi potřebné, aby pozemští lidé mohli být schopni jasně rozlišovat fyzické a duchovní prožívání. Vzhledem k této otázce existuje velký zmatek. Lidé ve skutečnosti nevědí, co je samo o sobě fyzické a co je duchovní. Pro lidi je proto často velmi obtížné porozumět tomu, co je duchovní bytí, zvláště ta forma bytí, která se uplatňuje, když člověk více nemá fyzické tělo a nemůže jím prožívat. Je mnoho forem duchovního prožívání, o kterých lidé věří, že jsou fyzické, a proto věří, že tato prožívání musí skončit s nastoupením smrti, tedy když se fyzické tělo oddělí od duchovních těl. Poněvadž život ve fyzickém světě je tak silně založen na fyzickém vnímání, věří mnozí lidé, že toto vnímání je prvotní ve všem prožívání a nemohou pochopit, jak by mohl život pokračovat po smrti těla, poněvadž si nemohou představit prožívání života v situacích, kdy přestalo fyzické vnímání. Podle takového vnímání je smrt totéž jako ztráta vědomí. Je skutečně pověrou, která dnes ovládá miliony lidí, i když se nazývají křesťany a jsou pokřtěni ve jménu Otce, syna a ducha svatého. Jsou to stoupenci smrti, kteří právě převládají v lidstvu, jsou to nejtvrdší materialisté, kteří dávají do pohybu rozvíjení války, od tzv. studené války po války s atomovými bombami a jinými formami moderních pekelných strojů. Válka v jakékoliv formě má jen záměr zamordovat vše, co je považováno za nebezpečné, konkurující neboli soupeřící. Vše, co může být nějakým způsobem na obtíž, musí podle této pověry zmizet z cesty, a to i v případě, bude-li někdo ohrožen na životě. Věří se, že je to možné odstranit z cesty a nikdo ani netuší, že se tímto způsobem naopak poměry zhoršují a že se zasévá budoucnost, ve které se budou sklízet ještě nebezpečnější okolnosti.

Nic nemůže být zabito a nikdo nemůže být zabit.

Nesmyslnost války se stane daleko viditelnější, dosáhne-li se porozumění, že nic nemůže být zabito a nikdo nemůže být zabit. „Nepřátelé„, o kterých se věří, že byli zamordováni, nemohou nikdy zemřít a „pomsta“, o které se věří, že byla provedena, přijde opět tím způsobem, že „nepřátelé„ se budou mstít. To, že bylo možné zpustošit fyzická těla některých bytostí, bude v nejhorším případě působit, že tito „nepřátelé“ případně mohou pronásledovat v duchovním stavu a ti, kteří jsou zaměřeni válečně, nemají proti takovému pronásledování žádnou ochranu. Ve všech případech se všichni znovu narodí v nových fyzických tělech a důsledku zákona vesmíru o přitažlivosti a odpudivosti, budou opět stát tváří v tvář všichni nepřátelé, a jak se zákon osudu bude rozvíjet, budou střídavě „kousat trávu„, dokud se nepřátelství nezruší odpuštěním, porozuměním a náklonností.

Skutečným nepřítelem člověka je nelidská stránka v jeho vlastním vědomí.

Taková nesmyslná a do nebe volající životní forma je jako putování vedoucí dál a dál do „pekla“. A toto „peklo války„ není, jen pokud se jedná o války mezi národy a státy, jež se cítí být odvěkými nepřáteli, ale je také v soukromém životě jednotlivého člověka. Také zde probíhají násilné války, a i když zbraní je méně často dýka nebo pistole, ale všeobecně vzato slovo, pletichy a jiné pomalu působící zbraně, tak přesto jsou tyto války zrovna tak krvavé a pekelné jako války mezi národy. Touha po moci, žárlivost, závist a mnohé jiné podobné vlastnosti rozvíjejí se všude mezi lidmi v každodenním životě na pracovištích i v domovech. Mnohé formy „nepřátelství“ podkopávají nervový systém lidí, a pomsta a nepřátelství vytváří kolem nich „peklo„, které by neexistovalo, kdyby nepřátelství bylo ponecháno jen mezi lidmi, kteří se cítí být nepřáteli. Ve skutečnosti nemá žádný člověk jiného nepřítele, než nelidskou stránku ve svém vlastním vědomí. Postupně, jak si člověk toto vyjasňuje, jak začíná vnikat do tajemství života a pracovat sám na sobě, tak se toto vše postupně změní a člověk se naučí vidět, co je psychické (duchovní) a co je fyzické, co je materie a co je duch.

V duchovním světě lidstva se nejedná jako ve fyzickém světě o kvantitu, nýbrž o kvalitu, morálku a rozvíjení schopností tvoření.

Čím více je fyzická bytost vyvinutá, tím více je duchovní. To, že je více duchovní neznamená, že bude stále ve stavu vytržení, vzdálen od světa bez styku s jinými lidmi v každodenním bytí; naopak je potřeba jeho účasti v každodenním životě. Je zde potřebné jeho velké vědění, logické myšlení a pohled, jeho pochopení duchovního světa jako pozadí fyzických událostí. Toto vědění, logické myšlení a schopnost vidět fyzické události ve velké perspektivě, představuje to, co nazýváme duch. Duch je tedy totéž jako vědomí a duchovní svět existující za fyzickým světem je vědění lidí, jejich myšlenky a city. A prožívání, k němuž se lidé dostávají, když tzv. smrtí zůstali bez schopnosti vnímat fyzickými smysly, je právě ta část tohoto velkého světa myšlenek neboli světa vědomí, do kterého jsou schopni svým vlastním vědomím vstoupit na určité délce vln. Poněvadž je mnoho stupňů vědění a vědomí, může být duchovní svět lidstva rozdělen do mnoha více méně částečně příbuzných oblastí, které se zase mohou rozdělit do kategorií a skupin, podle své zvláštní povahy. Zní to možná divně, že vědomí lidí se může nazývat světem, poněvadž materialisticky zaměřený člověk je schopný věřit, že svět je něco kolem nás a může být charakterizován popisem v míře a váze, výšce, délce a šířce. Takovým způsobem nemůže být měřen duchovní svět, nenaplňuje něco v tomtéž smyslu jako svět fyzický. Můžeme však docela dobře mluvit o určité míře, jedná-li se o stavy duchovního světa. Není to míra kvantity (množství), o které se zde může jednat, ale naproti tomu míra kvality (jakosti), duchovního vědění, morálky a rozvinuté schopnosti tvoření.

Každý člověk má vnitřní svět z obrazů myšlenek vedle podrobností vnějšího světa.

Jednotlivci pozemského lidstva se zařazují do mnoha kategorií (tříd) vědění. Je to známo skoro všem, že existuje zvláštní vědění mnoha různých druhů. Existuje vědění o sobě samém i o jiných lidech, o zvířatech a rostlinách. Existuje naše vědění o minulosti, přítomnosti a naše naděje do budoucnosti. Máme vědění o nemoci, chudobě, hladu a bídě, ale také vědění o zdraví a blahu. Existuje vědění o barvách a formách, zvucích a rytmech. V poslední, století přišlo také nové vědění do vědomí mnoha lidí, a to o atomech, elektronech, elektřině a jiných obměnách paprsků a vln. Máme vědění o slunci, systémech Mléčné dráhy, koloběhu planet a družic v nebeském prostoru a mnohé jiné.

Stejně jako je lidstvo obklopeno vnějším fyzickým světem, tak zahrnuje také vnitřní svět, svět myšlenkových obrazů neboli obrazů vědomí. Každý člověk zahrnuje celý svět takových obrazů. Některé z těchto myšlenkových obrazů má společné s mnoha jinými lidmi a zde se může přímo mluvit o kolektivním myšlenkovém materiálu. Jiné myšlenkové obrazy má možná společné jen s velmi málo lidmi a některé má jen jako jediný. Ale každý člověk má vnitřní svět myšlenkových obrazů vedle podrobností z vnějšího světa. I když je fyzickou bytostí, je také bytostí duchovní. Existuje skutečně ve dvou světech, ve vnějším fyzickém a vnitřním psychickém (duchovním) a tak, jak může prožívat podrobnosti ve svém vnějším světě, tak může také podle libosti prožívat podrobnosti svého vnitřního světa. V prvním případě musí soustředit své vědomí navenek a zážitky jsou fyzické, neboli jde prožívání ve fyzické materii, zatímco ve druhém případě se musí soustředit dovnitř, do svého vlastního světa myšlenek a zážitky jsou zde duchovním prožíváním.

Fyzická bytost může být charakterizována jako bytost duchovní.

Ale zatímco bytost může silou své vůle zastavit své fyzické prožívání tak, že zavře své oči a upadne do spánku, nemůže nikdy být bez duchovního prožívání neboli duchovní funkce. Poněvadž také v mnoha případech může prožívat duchovně bez jakéhokoliv spolupůsobení fyzického, zatímco nikdy nemůže prožívat fyzicky bez spolupůsobení duchovní schopnosti prožívání, není fyzické vnímání primární (prvotní), nýbrž primární je duchovní schopnost prožívání, zatímco fyzické prožívání je jen sekundární (druhotný) stav. Proto je možné fyzickou bytost charakterizovat jako duchovní bytost a její fyzické vystupování jen jako vedlejší skutečnost při její věčné duchovní existenci.

Není obtížné pochopit, že není možné prožívat fyzicky bez síly ducha. Již to, že můžeme poznat věci a bytosti, není pouhým fyzickým vnímáním, ale také duchovní funkcí (činností). Můžeme ve zlomky vteřiny vyzvednout obrazový materiál ze svého duchovního archívu, ze své paměti. A když stojíme před něčím, co neznáme nebo o čem nic nevíme, tak reagujeme zcela jinak, než stojíme-li před věcmi a osobami, o nichž máme obrazy ve svém vnitřním světě. V situacích, které člověk nezná, zkouší zcela přirozeně vyhledat materiály ze svého vnitřního světa, které by mohl přirovnat a pokouší se vytvořit obdoby. Na příklad černoši v Africe považovali nejprve bílé lidi, kteří přiletěli v letadlech, za bohy, kteří přišli z nebe. Mohli to přímo vyvodit ze svého vnitřního náboženského a mytologického (bájného) světa. Později, když poznali tyto „bohy“ trochu blíže, změnilo se jejich pojetí a dnes mohou vyzvednout ze svého vědomí obrazy, které je podněcují, aby se s létajícími cizinci setkali ozbrojeni, místo, aby se vrhali k jejich nohám.

Člověk se může ve svém stavu snů setkat s novými zážitky.

To, že duchovní zážitky mohou existovat bez fyzického spolupůsobení, můžeme také vidět podle toho, že můžeme znovu prožívat myšlenkové obrazy z dřívějších fyzických zážitků, také věci a bytosti, které již nejsou ve fyzickém plánu. Fyzické zážitky vnímání jsou zajisté před tímto duchovním opětovným prožíváním, ale můžeme prožívat ve svém vnitřním světě také něco, co lze charakterizovat jako nové zážitky. Můžeme svou fantazií (představivostí) sestavit, uspořádat a vytvořit věci, které se vůbec nenajdou ve fyzickém plánu, ale které se možná naší tvůrčí schopností mohou stát fyzickými skutečnostmi, tedy naším tvůrčím duchem vzniká fyzická věc. To, že můžeme také svým duchem, bez jakéhokoliv fyzického vnímání, přijít k novým zážitkům, může být mimo jiné skutečným poznáním, podle forem prožívání, které nazýváme sny. Neměli mnozí lidé ve snu určité nové zážitky a neviděli osoby a věci, které nikdy neviděli ve fyzickém plánu? Neměli mnozí lidé ve snu zážitky o nejkrásnějších stavbách, přírodních krásách a neslyšeli nejkrásnější hudbu? Mnozí prožili ve snu, že letěli prostorem, aniž potřebovali letadlo a prožili v duchovním plánu, co si mohli pomyslet, co však nelze prožít ve fyzickém plánu? Zcela jistě se o tom řekne, že to byl jen sen a sny se jeví mnohým jako mozkový zmatek. Je tomu tak proto, že myšlenkový svět pronikal denním vědomím při procesu probouzení. Mohou být také sny vstupující do fyzického stavu zcela ostře a jasně, a kdyby nedošlo k probuzení do fyzického denního vědomí, nezůstal by sen pouhým snem, nýbrž samotnou skutečností.

Když člověk po své smrti projde přechodným stavem,

pak prožívá život v duchovních tělech zeměkoule.

Když člověk, jak se říká, zemře, tedy když jeho fyzický organizmus ztratí spojení s duchovními těly a stane se mrtvolou, žije ve světě myšlenek. Ale není jen ve svém vlastním myšlenkovém světě. První čas po smrti, který se nazývá mezistavem, případně „očistcem„, prožívá bytost svůj vlastní myšlenkový svět, ale později, když se vlastní pomocí nebo pomocí ochranných andělů zbavila případných temných myšlenek, které také odkládá jako „mentální mrtvolu“, má možnost se svými mentálními energiemi (silami), tzn. vším v člověku zakládajícím se na humanizmu, lásce k bližním a na intelektuálních schopnostech, spojit s velkým světem myšlenek neboli mentálním světem, který je samotnými duchovními těly zeměkoule. Jako fyzické tělo zeměkoule představuje pro nás fyzický svět, tak představují její duchovní těla svět duchovní, ve kterém můžeme na společné délce vln prožívat vše, co jsme schopni podle vývoje vlastního vědomí. Ale jen po smrti je člověk ve spojení s duchovními těly zeměkoule a „buňkami" neboli duchovními bytostmi tam žijícími. Každý člověk k tomu dojde za života ve fyzickém těle, je to jen otázka vývoje, kdy začne být denně vědomě bdělý nejen ve fyzickém bytí, ale také v duchovním neboli ve své totožnosti jako věčné duchovní bytosti, která nežije jen v tělech zeměkoule, nýbrž ve fyzických a duchovních tělech věčného Boha, což je totéž jako věčný a nekonečný vesmír. Cesta k prožití této jednoty a k denně vědomému bytí v něm vede láskou ke všemu žijícímu a schopností být tvůrčí silou ku prospěchu a radosti žijícím bytostem. Bezpečnost a blaho nevytváří tedy nepřátelství, pomsta a strach, nýbrž výhradně moudrost zakládající se na důvěře a lásce.

Odp: Fyzické a duchovní prožívání
Vlastimil Čech, 24.11.2013 19:47

Odkud to všechno tak jistě víte?

Odp2: Fyzické a duchovní prožívání
Magik, 25.11.2013 11:13
Odp3: Fyzické a duchovní prožívání
Vlastimil Čech, 26.11.2013 11:06

hmm, dobře, a pan Martinus se to dozvěděl kde?

Odp4: Fyzické a duchovní prožívání
Magik, 26.11.2013 20:23

Vám jako materialistovi, který si myslí, že co se nedá ohmatat, to neexistuje (promiňte ale také je to určitá cesta), bych to těžko jednou větou vysvětlil, ale dá se to jednoduše vystihnout několika slovy: probuzením energie intuice a její aplikací; tomu Martinus říká Velké zrození a čeká to každého z nás. Chce to prostudovat celé jeho dílo, což je 7 dílů „Knihy života“ a další přednášky a knížky. Ovšem to nestačí, hlavní je se tím, co se člověk dozví, řídit a pak to přijde samo, pak nebude třeba se učit a studovat. Co myslíte, Einstein nebo Tesla kde získali své vynálezy a vědění? - byly to záblesky intuice. Einstein dokonce propadal z matematiky! Lidská paměť stejně je ve fázi degenerace a nastupuje postupně inteligence a zmíněná intuice, jako nejvyšší ze sedmi základních energií. Teď je intuice skoro ještě latentní. Postupně, jak bude u jednotlivců intuice narůstat (to bude individuální), tak nebude třeba studovat literaturu, položíte si otázku a okamžitě přijde odpověď. To je to kosmické vědomí. Já vím, zní to jako pohádka, ale takoví jednotlivci už mezi lidmi jsou. Vám zbývá tomu věřit nebo nevěřit, můžete zapojit svoji inteligenci. (Martinus napsal vynikající knížku „Logika“.)

Odp5: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 27.11.2013 9:25

Jak má ověřeno, že mu intuice funguje správně? Obávám se, že mohl podlehnout manipulacím nižší astrální bytosti.

Odp6: Fyzické a duchovní prožívání
Magik, 8.12.2013 23:23

Přesto, že pochybujete, nemusíte, intuice je nejvyšší kosmická energie; celé Martinusovo dílo neodporuje ani nábožesnství ani současným vědeckým poznatkům. Vy jste pravdě nejblíž.

Odp5: Fyzické a duchovní prožívání
Vlastimil Čech, 27.11.2013 15:02

Aha, rozumím, děkuji za odpověď... pan Martinus své ideje má z vnuknutí, nějak tak jako když anděl našeptával Mohamedovi súry...
nu i vnuknutí může být zdrojem...

Ovšem domnívám se, že třeba právě Vámi zmiňovaný Einstein ke svým závěrům fysikálním došel výpočty... Pochybuji, že by profesor na VŠ uspěl s nějakými „vnuknutími“ a „inspiracemi“ z duchů či odkud...
A A.Einstein byl profesorem...

Odp5: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 27.11.2013 15:18

Jenom reakce na Einsteina. To je docela rozšířený mýtus :-). Podobně jako přežívající přesvědčení, že špenát je cenný zdroj železa v odborných kruzích označované jako „mýtus Pepka námořníka“ :-).

Odp6: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 27.11.2013 15:22

Ale ten mýtus není podstatou sdělení. Podstatou je, že nápady, které ho proslavily, mu vnukla intuice. Což je otázka - klidně to může fungovat tak, že nikdo nic nevymyslí, ale je mu z nějakého důvodu vnuknuta určitá již existující informace. Kdoví? :-)

Odp7: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 27.11.2013 17:00

Na intuici není nic špatnýho, jenom bych jí nepřikládal ten skoro nadpřirozenej význam, jinak by mi to přišlo poněkud manipulativní. Jak jsi přišel na tu tvojí vizi? Jestli je to taky vnuknutí, tak se možná špatně ptám tebe a měl bych se zeptat nějakého vyššího astrálního vědomí :-). Dost možná je potom zbytečný ptát se po důvodech.

Odp8: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 27.11.2013 17:12

Vyšší astrální vědomí bohužel nemá majlovou adresu, jak se zeptáme?

Odp9: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 27.11.2013 17:41

Vesmírní lidé upřednostňují kontakt „nejlépe zářivým srdíčkem“, a nebo je třeba napsat panu Bendovi :-).

Odp8: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 27.11.2013 19:00

To není moje vize. Jenom jsem napsal, jak jsem pochopil Magika.

Odp7: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 27.11.2013 17:11

Vnuknutí- to je náhlé spojení dosud nespojených poznatků v mozku.

Odp6: Fyzické a duchovní prožívání
Magik, 8.12.2013 23:53

Promiňte, vaše přirovnání je poněkud primitívní. Zkuste najít v sobě trochu pokory a vědomí, že někdo může mít vyšší znalosti, než vy. Než něco budete odsuzovat, raději to nejdříve nastudujte. Co se týče Einsteina, mrkněte se třeba (pro úspornost místa) na tento odkaz: http://duchovnistranky.webgarden.cz/pravy-sloupec/souvislosti/fyzika-dokazuje-existenci-boha

Odp7: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 10.12.2013 9:59

Děkuji za podnětný odkaz. Pane Magiku,zde jste všude obklopen lidmi,kteří vzývají jedinou Evoluci.To,že se vše kolem nás řídí pravidly,že chemické procesy v živých organismech jsou organizovány do složitých systémů,že nemohly vzniknout náhodou - to si už uvědomil mnohý mikrobiolog,který se nad tím zamyslel...Žel,je mnohem pohodlnější v ě ř i t Evoluci... Takže věřící jsou vlastně na obou stranách....

Odp8: Fyzické a duchovní prožívání
., 10.12.2013 16:00

... kromě jiného dnes na ZOOM ukazovali, že člověk a ostatní primáti se asi vyvinuli z malého starodávného zvířátka, jehož zkamenělé kosti paleontologové našli.

Tedy zdrojem názoru paleontologů není „VÍRA“ nýbrž reálný „NÁLEZ“ . A ta uspořádanost a systém biologických struktur je výsledkem přírodního výběru v průběhu milionů let. Všechno neuspořádané a neschopné života zahynulo.

Vždyť evoluční teorie vysvětluje vznik a vývoj všeho živého na Zemi mnohem logičtěji a pochpitelněji, než jakékoliv jiné teorie typu „ ...uplácal z bláta ...“ :-)

Odp9: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 10.12.2013 19:17

Platnost evoluce se nevylučuje se stvořením. Je to jenom víra.

Odp9: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 11.12.2013 8:00

Nebo je to třeba takhle? :-)

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 11.12.2013 12:59

Já jsem vypozorovala a přede mnou již mnozí,že na všechno má Tvůrce všehomíra takové mustříky.Psal o tom Leonardo da Vinci a taky to nějak propočítával. Např: Vodní vír. Šnek.Ženské vlasy stočené do víru. Lanugo u novorozence.... Viz Mario Livio Zlatý řez.Není spíš dokladem přesné práce,než náhody?Všechny ty systémy v systémech,do sebe zapadající zámky,struktury,- to vše je náhodně pospojovanej fungující systém? Jen ta seštelovanost.Spíš bych věřila,že to vymyslel někdo hooodně chytrej...

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 11.12.2013 13:22

Ve vší úctě není to tak dokonalé.. třeba blízkost trubice zažívací a dýchací.. velmi nepraktické.

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 12.12.2013 8:08

Záloha cesty pro životně důležitou funkci mi připadá praktická. Když máš ucpaný nos, můžeš dýchat pusou a nemusíš hned umírat. Tedy klady umístění obou trubic vedle sebe podle mého převažují nad zápory.

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 11.12.2013 13:19

To je fascinující !! Ještě bych do toho zahrnula potkany nebo krysy.

Odp8: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 11.12.2013 10:34

Ivano, souhlasím, že evoluce je svým způsobem také víra. Proto bych se držel spíš metody zkoumání a tam nám myslím nejvíc možností dává věda. Nevylučuju, že za 100 let budou naše představy o evoluci překonané, ale dojdeme k tomu kritickým přehodnocením poznatků. V oblasti náboženství takový vývoj nevidím a narážím spíš na neochotu podrobovat kritice základní dogmata.

Pokud je k poznání podstaty světa potřeba nějaké nahlédnutí mystické povahy (může to tak být), tak pak je to dost těžko zprostředkovatelná zkušenost. V takovém případě bych se snažil ten pocit nějak vysvětlit, což se myslím často neděje.

Mezi různými vysvětleními si člověk přirozeně vybírá ty, které z nějakých důvodů zapadají do sebe, ale nic není jisté ani potom. Pokud by snad celý svět se vším všudy vzniknul před pěti minutami lusknutím prstu obra, který stojí na krunýři želvy, tak se o tom taky nedozvíme.

Odp9: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 11.12.2013 13:24

Já myslím že Víra je jenom to co předpokládá Vyšší bytosti což v evoluci není. Věříš že rovnoběžky se v nekonečnu protnou?

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 12.12.2013 8:05

Víra, že neexisuje stvořitel a že veškerý život vznikl pouze náhodou a evolucí - to podle Tebe není víra? Je to víra, je nepodložená a u některých ateistů až fanatická.

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 18.12.2013 17:35

Právě že Není tam ta vyšší bytost, je to teorie, pravděpodobná nebo nepravděpodobná.

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 18.12.2013 0:19

Ještě k těm rovnoběžkám - připomněla jsi mi, jak jsme to jednou řešili se spolužákama v hospodě posíleni pivem a dělali si důkaz na pivní tácek :-). Podle mě to neplatí a dojde se k tomu takhle: Řekněme, že mám dvě různoběžky, ty se podle Eukleida protínají v jednom bodě. Tím bodem veďme osu úhlu (rozdělíme úhel mezi přímkami na dva stejné) a k této ose veďme kolmici kdekoliv mimo puvodní průsečík přímek. Vzniknou dva pravoúhlé trojúhelníky, stejné, jenom osobě překlopené. Označme si alfa úhel trojúhelníku při vrcholu proti ose. Platí, že čím víc se alfa blíží 90 stupňům (Pi/2 v radiánech), tak tím delší má stranu ležící na ose. Poměr protilehlé strany k alfě vůči přilehlé je vyjádřen funkcí tangens. Až potud to vypadá že by se rovnoběžky mohly protnout v nekonečnu, jenomže když chceme spočíst limitu, tak ta neexistuje, záleží totiž na tom, jak se k těm 90 stupňům přibližuju (jestli ze strany větších nebo menších čísel). Průsečík se postupně vzdaluje, ale jakmile jen trochu překročím těch 90 stupňů, přímky se mi protnou na druhé straně. V tom bodě, co nás zajímá se mínus nekonečno setkává s plus nekonečnem (na grafu z odkazu pro x mezi 1 a 2) a není nic mezi tím. Je to zvláštní nedefinovaný stav podobně jako když se snažím dělit nulou.

Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně a že jsem vás dokonale neotrávil :-),

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 18.12.2013 17:38

Fascinující budu ještě přemýšlet ale připomíná mi to nějak hyperbolickou funkci.Tam jde křivka do jednoho nekonečna a vrací se opáčně.

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 18.12.2013 1:13

Anooo!!! Pokud to však nejsou holky, které neumí zahýbat, nebo čáry spojující místa ze stejnou zeměpisnou šířkou.
Dnes jsem „choďa“ po Brně potkal ve Vaňkovce spoustu „praček“, ale rovnoběžku ani jednu. :-(

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
., 18.12.2013 10:23

Zákysi, ten Váš příspěvek je docela svěží :-), včetně toho přechodníku „choďa“; ale snad by ten přechodník měl mít tvar „chodíc“ nebo „chodíce“ ? Jak to píší odborné knihy jazyka českého ?

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 18.12.2013 10:28

Brno má vyjímky na všechno, tam můžeš klidně ,, choďa"

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 18.12.2013 17:39

Koukaje z okna husa ho kopla.

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 19.12.2013 18:53

chodě. Kdyby chodíc,byl by pan zákys ženou.

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 19.12.2013 18:56

a není to jedno?

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 19.12.2013 19:01

Není. Používání přechodníků má stanovená pravidla.

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 18.12.2013 8:15

Na těch rovnoběžkách není co k věření. Rovnoběžky se neprotínají, tak jsou definovány. Je to podobné, jako kdybych se zeptal, jestli věříš, že může jezdit auto bez kol.

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 18.12.2013 17:40

Zde ne, ale co v nekonečnu? ;-)

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 18.12.2013 21:45

V nekonečnu, tedy nikde. Dojdi tam a podívej se na to :-)

Lidi nemají představu, co je nekonečno. Představ si fotografii 10000 x 10000 bodů, každý bod může mít milión barev. Na té fotografii může být obličej každého člověka, který se kdy narodil a narodí, všechny básně, notové zápisy všech písní, všichni tvorové ve všech možných pozicích, všechna města a všechny rostliny. Cokoliv si dokážeš představit. Přitom je to jen konečný počet možností, pranepatrný nekonečně malý zlomek nekonečna. Nekonečno je abstraktní pojem, který si nikdo nedokáže představit. Je nedosažitelné. Ani v nekonečnu se přímky neprotnou.

Analytická geometrie počítá s nevlastním bodem přímek. Ten mají i rovnoběžky společný, ale není to průsečík. Možná z toho ale vznikl názor, že se v nekonečnu rovnoběžky protínají. Nebo také díky perspektivě, při které se v dálce zdánlivě sbíhají. :-)

Podobně se dá říct, že je přímka kružnice s nekonečným poloměrem. A když jdeš po kružnici jedním směrem, tak jsi asi zvyklá, že se nakonec dostaneš do bodu, ze kteréhos vyšla. Očekáváš tedy, že vyjdeš po přímce a někdy se dostaneš do stejného bodu z druhé strany, až tu přímku-kružnici obejdeš? No ano, to se může stát, ale vzhledem k nekonečné vzdálenosti se to stane až v čase nekonečno - nikdy se toho tedy nedočkáš :-)

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
., 18.12.2013 21:55

... Ó Jurasi, až jde z toho NEKONEČNA mráz po zádech. Raději se snad vrátíme k našemu pozemskému stromečku a k jeho prostě třpytivým kouličkám v teple domova.

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 19.12.2013 19:01

Nekonečno je prostě báječné. Ale taky prý je vetší a menší nekonečno a dá se to spočítat jaksi limitně .. jak se to jenom jmenuje to pravidlo... ta halva :-(

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 19.12.2013 19:04

Už vím L Hospital

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 20.12.2013 0:05

Ále co to... Nekonečno je přece ležatá osmička.

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
Vlastimil Čech, 20.12.2013 9:52

a Chuck Norris do nekonečna napočítal... dvakrát :-)

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 20.12.2013 14:14

a osmička je ležaté nekonečno :-) případně stojaté záleží na úhlu pohledu.

Odp15: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 20.12.2013 15:54

Záleží nejen jak leží, ale hlavně jak s kým!!!
Ty další konsekvence, subsekvence, resekvence a co já vím jaké kvence pomíjím, a nechávám to jiným kastrovaným sudokopytníkům.
Mně stačí „jak s kým.“

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
Vlastimil Čech, 18.12.2013 8:27

Myslím, že K. Čapek napsal něco jako:
Kdyby věda zahodila svou víru, zbyla by jen hromádka pochybností

Odp11: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 18.12.2013 17:41

Ale neměli bychom internet.

Odp12: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 19.12.2013 18:57

A měli bychom víc času na jiné věci;-)Já dnes zkoumala krystalky ledu,celé drůzy,vznikající u potoka,který vede do naší vodárny.Litovala jsem,že nemám ssebou hodinářskou lupu. Nad vodárnou v lese je potůček s malýma vodopádkama,který nezamrzá ani za třeskutých mrazů,ale na kraji těch vodopádků jsou takové úchvatné ledové útvary,že by stály za studium.Ale fakt je,že i Masaru Emoto používá internet...

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 20.12.2013 14:15

Nejraději mám slzící a padací rampouchy.

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 20.12.2013 15:02

Jo,a nejsi sama.Kde je hodně havranů,scházejí se na střechách nákupních center a baví se tím,že shazujou převislé oktaje sněhu a ledu na lidi. Dělají to tak,že to zkraje naklovou a dělají to naschvál a koukají,jak to na lidi padá....

Odp13: Fyzické a duchovní prožívání
., 24.12.2013 22:56

...však můžete paní Kozárová tu přírodní krásu kolem Vašeho lesního potoka fotografovat nebo filmovat moderní kamerkou. A z těch fotografií můžete na PC udělat v Power Pointu prezentaci. Bylo by to originální; k té prezentaci můžete připojit vánoční koledy.

Odp14: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 25.12.2013 15:58

Víš,tečkočárko,já nejsem příznivce všech těch prezentací. Nějak moc se dokumentuje a současně při tom ztrácí paměť.... Pomalu na starý mkolena začínám chápat indiány,kteří věřili,že vyfotografováním je připraví fotograf o duši.;-)Nakonec je dobře,že nejsem technicky vybavená. Však ti lidé,kterým o tom píšu,si to dovedou představit...Myslím,že budeš se mnou souhlasit...

Odp15: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 25.12.2013 15:59
Odp15: Fyzické a duchovní prožívání
., 25.12.2013 18:51

... ano, kdo má obrazovou představivost, ten si něco představí, ale ne všechno. Obrazová představivost je ale vlastnost zděděná, všichni lidé ji nemají stejně vyvinutou, tedy lidé mají představivost od nejlepší po nejhorší. Já např. vím, že při čtení pohádek moje představivost pracovala na plné obrátky a ukazovala mi popisované květiny, zámky i lidi nejen tvarově, ale i dokonce v barvách.

Ty prezentace, dle mé zkušenosti, jsou velmi pěkné a zachovají i ty obrazy, které už stará paměť starého člověka uchovat nedokáže. Prohlížením prezentací z cizích krajin se dostáváme virtuálně do zemí, kam se fyzicky nikdy nejsme schopni dostat. A prezentace z fotografií našich současníků i z Čech nás obohacují stejně významně originálním pohledem na přírodní zajímavosti (např. ty ledové krystalky) autorů těch fotografií.

Já si fotografií velmi vážím. Dle mého názoru fotografie nikomu duši nebere, naopak, fotografie zachová „duši fotografované osoby i jiného objektu“ natrvalo. A to je úžasné. Proto fotografie slouží i ve vědě i např. v kriminalistice i jako historický dokument v architektuře a jinde. Fotografie je pro mne prostředekem pro praktické použití i pro radost ze života.

No, stejně byste měla ty fotografie pouze pro svou vlastní radost, protože do Svíce obrázky nelze vkládat.

Odp15: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 26.12.2013 16:19

Když vám k té prezentaci zazpíví Vangelis můžete snít a přemýšlet: Dalí
A ještě jednou jako pps:[url=www.presentaciones.org/PPS/pp4132.pps]ošklivá Krása [/url]

Odp15: Fyzické a duchovní prožívání
., 26.12.2013 21:27

... ještě pokračování na téma FOTOGRAFIE:

Nedávno nám připutoval e-mailem soubor fotografií mého téměř rodného města z minulého a předminulého století. Jsou na těch fotečkách např. postupně tři různé mosty ve stejném místě. Jsou tam vyfotografované později zbořené domy, jsou tam lidé starodávně oblečení, jsou tam koňské povozy se zbožím, jsou tam starodávné lampy, kašna, stará pumpa na vodu i stará maličká benzínová pumpa, je tam část města po požáru v předminulém století a mnoho dalších zajímavostí. Z těch fotografií si každý uvědomí, co námahy a práce a umu vynaložili naši předchůdci na budování obcí a měst, ve kterých jsme později začli žít my svůj současný život.

Odp16: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 27.12.2013 10:31

Když vás zajímají fotografie nejen jako „čumítko“ mám pro vás poznámku. Polák Piotr Sztopka napsal a edice Slon vydala Vizuální sociologii. Je dobré si ji pořídit a hlavně staré fotografie si po třeba selektivním přečtení této knížky prohlížet.
Názvy hlavních kapitol:
1.Vizuálnost světa a vizuální představivost
2. Sociologie ve fotografii a fotografie v sociologii
3. Společnost v objektivu
4. Fotografie jako doplněk jiných sociologických metod
5. Fotografický obraz jako předmět interpretace
6. Teoretická inspirace vizuální sociologií.
Závěr
Dodatek:
1. Trénink vizuální představivosti
Seznam ilustrací
Jmenný rejstřík
Věcný rejstřík
Obrazová příloha
Pro „čtenáře“ starých, ale i současných fotografií zobrazující život stojí zato se do ní podívat...

Odp17: Fyzické a duchovní prožívání
., 27.12.2013 14:57

Děkuji za reakci i za název knihy. Možná, že si ji někdy půjčím v knihovně, nebo se ji pokusím nalézt mezi knihami digitalizovanými na internetu. Kupovat už nebudu; není za co, ani není už kam dávat. Názvy hlavních kapitol jsou zajímavé. Ještě prosím (až budete mít čas) můžete napsat článek „Sociologie“. Možná mnoho „svícařů“ včetně mne, neumí „sociologii“ přesně definovat... je to pravděpodobně o vztazích mezi lidmi. Ano ?

Odp16: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 28.12.2013 14:06

To musí být velmi zajímavé. Určitě takový dokument má velkou cenu,hlavně pro ty,kdo to tam znají.Je fakt,že jedna nebohá hlava toho zas tolik přesně nezdokumentuje. Já třebas mám v hlavě starej mlejn,ze kterýho je dneska palouček u rybníka...

Odp17: Fyzické a duchovní prožívání
., 29.12.2013 0:14

... tak, a podobně byste mohla mít zdokumentované každé současné zákoutí Vašeho potůčku v každém ročním období a v barvách. A pak už by Vám ten Váš potůček nemohl nikdy „vzít“ žádný podnikatel, kterému se VYPLATÍ na tom potoku třeba vystavět soukromou elektrárnu obehnanou zdí s ostnatým drátem, nebo další podnikatelé, kterým se VYPLATÍ podél toho potoka vystavět chaty a vydělávat na jejich pronajímání „lufťákům“.

Tzv. ÚSPĚŠNÍ PODNIKATELÉ totiž v současnosti nedělají nic, co se jim nevyplatí.
A dělají vše, co se jim vyplatí a co není přímo zuakázané, bez ohledu na přírodu a bez ohledu na ostatní spoluobčany.

Odp18: Fyzické a duchovní prožívání
Lipovan (Z.), 29.12.2013 6:16

Naopak, konzistenti dělají spoustu toho, co je přímo zakázáno. V případě výstavby na nepovolených místech stačí podplatit nějakou místní Doubovou, nebo jednoduše vystavět načerno, následky kteréhož počínání pak zahladí další úplatek.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 29.12.2013 8:59

Nejdřív jsem si myslel, že bych celé údolí přebagroval a narovnal tak, aby vznikla co největší plocha s giga parkovištěm pro vietnamskou tržnici, ale nakonec si mě inspiroval k jiné rozvaze. Elektrárna pro ryze soukromé účely a tržnici příjde zakopat pod zem a z její zbytkové nadzemní části udělám vyhlídkovou terasu s placeným vstupným.

Koukání. - Tři minuty za deset Kč. Deset minut za patáct. Děti do deseti let se mohou koukat za bůra jak dlouho chtějí v nepřítomnosti dospělé osoby.

Pro oživení atmosféry v tržnici budu pořádat bubenické soutěže ve výdrži. O tom budou sousedé psát do všech novin a volat do všech televizí. Reklama zdarma. Neustálé protesty a stížnosti budou tržnici držet v trvalém povědomí.

Na horní části údolí příjde potok zatrubnit a na uvolněném objemovém prostoru bude skládka ,, 2000,- za tunu. Horní patro skládky příjde zapanelovat a tak vznikne nový prostor pro stavbu budov a center služeb pro bohaté.

Za pár generací , někdo hodný přijde s nápadem a návrhem projektu, z jakýchsi veřejných fondů jejich sdružením uvéct údolí do původního stavu a zdůvodní to veřejným zájmem a vznikem nových pracovních míst.

(Sdružuje se proto, aby si namázlo co nejvíce lidí)

Z takovéto práce - nepráce se část peněz vrátí zase do centrály z které se opět nafouknou do různých fondů, ale ,,přebytek„ přepuštěných peněz do kapec ,, správců“ je přímo nerozeznatelným klonem skutečných peněz, tedy protihodnoty reálné práce. Celý tento výběr se pojmenuje daň ze mzdy nebo ze zjisku a přimíchá se do stejně pojmenované kaše ,, daň ze mzdy a daň ze zjisku„ ale vzniké z REÁLNÉ práce! (skutečné)

Už chápeš? .. asi ne, ale snad někdy.

Tohle přezrcadlení vytváří iluzi u mnohých zneužitých o tom, že ten který vytváří skutečné hodnoty je nepřítel přestože pracuje stejně jako každý na záležitostech o kterých obecně hovoříme jako o užitku, zatímco ,,hodňoušovi a skutečnému ,, ochránci“ pracujícího lidu stačí k jeho výsostné práci funkce, tlama, megafon, píšťala a snaha o to aby toto pochopilo co nejméně lidí. Je jedním z fondových uživatelů.


Že to vypadá jako vymyšlená absurdita ? Ale ne. Mnohá města mají až třicetimetrovou slojnost archeologických nálezů. Kopalo se, zasypávalo, stavělo, zatrubňovalo, planýrovalo, stěhovalo se. Jedno rostlo na druhém. Rozmařilosti minulosti se dnes říká kulturní dědictví, blbosti archytektonická odvaha

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 29.12.2013 9:03

Archy, archy, je to v arši.

Odp19: Fyzické a duchovní prožívání
., 29.12.2013 23:24

Ivane, tentokrát Vám moc nerozumím. Devastace přírody přece není téma pro ironii. Přece můj názor na potůček v lese není politický. A že příroda „není svatá“ pro podnikání mnohých současných podnikatelů, to je také pravda. A že by měl existovat mnohem přísnější zákon na ochranu přírody, i např. starých a nemocných lidí proti „zlatokopům“, to snad je také správný názor.

Uvedu příklad: Teda např. by žádný můj zaměstnanec (čistě teoreticky) nikdy ode mne nedostal příkaz, aby počátkem května porazil zelenající se břízu, v jejíž kotlince mají sýkorky hnízdo s mláďaty. A přesto k tomuto „barbarství“ jeden podnikatel pokyn skutečně dal , břízu skáceli, sýkorky zničili a z pařezu pak týden prýštila míza proudem přes chodník do kanálu.

Nebojte se, chápu dost. Ale nechápu, když normální slušnost a ohleduplnost je převálcována chamtivostí; a to se bohužel týká i některých mých vzdálenějších příbuzných. Chci shrnout, že se domnívám, že i podnikání by mělo mít morální meze a že snad (?) i s těmi morálními mezemi by mohlo být ziskové (pokud ovšem slušného podnikatele nezničí jeho kolegové podvodníci).

Odp20: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 30.12.2013 1:19

cit.: „že příroda „není svatá“ pro podnikání mnohých současných podnikatelů“.

Toto už je něco jiného - v původním příspěvkus psal, že to dělají „Tzv. ÚSPĚŠNÍ PODNIKATELÉ“. Tedy všichni podnikatelé. Nesmíš se divit, že se to některého z osočených dotkne.

K tomu chápání a nechápání - já chápu, že je ohleduplnost převálcována chamtivostí - to je naprosto přirozený jev. Jinak to být nemůže. Aby z toho nějaké jelito zase neudělalo, že to ten zloduch juras schvaluje, explicitně píšu, že se mi to nelíbí, ale bohužel to tak funguje.

Odp21: Fyzické a duchovní prožívání
., 30.12.2013 6:22

Jurasi, pardon, ale považujete za „naprosto přirozené jevy“ také např.:
1) Šikanu mezi žáky a studenty ve škole ?
2) Šizení zákazníků na ceně zboží ?
3) Krádeže automobilů ?
4) Domácí násilí a týrání dětí ?
5) Atentáty prováděné sebevražednými atentátníky na nevinných lidech ?
6) Šizení stavebních prací na kvalitě ?
7) Činnost drogových dealerů, tajné pěstírny marihuany a prodej na černo zdraví škodlivých léků ?
8) Veškeré podvody v podnikatelské sféře tj. např. neplacení daní, míchání methanolu do konzumního tvrdého alkoholu, prodej nekvalitních potravin s prošlou záruční dobou, aféra s lehkými topnými oleji a jiné ?

Teda můj názor je, že všechno to vyjmenované (i nevyjmenované) současné zlo přirozené není, a že je třeba s ním trpělivě bojovat a jeho původce trestat. A tímto svým názorem určitě neútočím proti samotnému podnikání, tím spíše neútočím proti určitému podnikateli, který se domnívá, že je „čistý jak lilium“.

Odp22: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 30.12.2013 12:49

Romantiku, ANO! .. je to sice nežádoucí, ale přirozený stav, protože je ze společnosti neodstranitelný. To je určující! Jinak by se nestavěla vězení, nevyráběly trezory, nezamykala by se auta, nestavěly ploty, peníze by neměly ochrané znaky, atd. Daň je taky forma krádeže, ale jaksi se sama legalizuje. Kde jsou ty časy kdy jsme se o desátkách učili jako o příkladu nemorálnosti a nemrvnosti! Co to bylo 10% proti dnešním 53% a neustále rostoucího dluhu. Řízená inflace je taky formou krádeže která trestá především lidi žijící z reálně odvedené práce a tím ředí její uloženou protihodnotu. Žijeme ve stavu převrácených hodnot. Velice často pláčeš na špatném hrobě, ale tvoje věc.

Odp23: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 30.12.2013 14:37

Souhlas. Tento stav pochází z lidského genomu.

Odp23: Fyzické a duchovní prožívání
., 30.12.2013 17:12

Já NEPLÁČU na ŽÁDNÉM HRobě !!! A jestli si to někdo myslí, tak se mýlí.

Odp22: Fyzické a duchovní prožívání
Lipovan (Z.), 30.12.2013 18:29

S drogovými dealery učinit krátký proces a la Bronson. :-)

Odp22: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 30.12.2013 18:47

Romantiku, z těch věcí, cos vyjmenoval, jsou některé body méně, jiné více normální. \Například není normální, aby matka týrala vlastní dítě. Ale krádeže, šizení ostatních, chamtivost, to je bohužel celkem normální.

Odp23: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 30.12.2013 20:13

Ano, to je jedna z cest, Lipo, ale ta méně účinná. Taková ta věčná cesta bez konce. Kdyby drogy nebyly trestné, tak by si narkomafie musela stíhatelnost a policii platit aby nezkrachovala.

Já bych je vyráběl průmyslově a v prostorách podobných vojenským újezdům a tam je rozdával za pětikačku po tunách a po cisternách.

Za dva roky by bylo po problému.

Zákonem Juda je táhnout ve směru působení síly.

Celková bilance obětí by byla jednoznačně na straně jednorázovitosti proti ,,průběžnému systému". trvajícímu desítky let. Navíc by bylo lidstvo bohatší o jednu zkušenost. Ale neuneslo by ji. Teda někteří.

Odp24: Fyzické a duchovní prožívání
Zákys, 30.12.2013 22:45

To už se nedá číst. Taková euthanasie rozumu, který se tváří jako čistý, nebo přímo svatý, na konci roku 2013 a dělající si navíc blahosklonné právo na jakési zjevení konečné pravdy, je perverzním vyjádřením liberála samouka.
„Pokud necháte na cestě nezabalené maso a přiběhne k němu kočka a sežere je, čí je to chyba? Kočky, nebo nerozbaleného masa?“
Pokud čečenský(mohu vyjmenovat dvě desítky jiných regionů) vyhodí ve Volgogradu pár lidí do povětří, je to revolta mající osvobodit utlačované(zbavované individuální svobody)? Pokud vláda Ruské federace postaví pár teroristů ke zdi, je to zločin komunistických pohrobků usilujících o novou totalitu? Ty dvě křivky nabídky a poptávky vás stejně zblbly jako toho policajta. Při tom je pochopit je tak snadné. Dokáží to desetitisíce studentů obchodních akademií… To nejen k těm drogám!
Přiznám se že zcela přesně nevím proč se „dotýkám“ vašeho nedotknutelného exkrementálního objektu (nebo jak říkáte svému rozumu). Můžete si myslet, že to dělám kvůli hygieně „rybářský prutem.“
Měl by jste si vyřešit než zemřete svůj Oidipův komplex. Moc času vám, zdá se, nezbývá.

Odp25: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 31.12.2013 0:57

Problematiku drog, jejich nelegálnost jako nutnou podmínku zisku drogových mafiánů, jsme tady na svíci už několikrát probírali. Přečtěte si Ivanův příspěvek pozorně dvacetkrát, třeba vám to docvakne. Já bych to řešil jinak než Ivan, já bych prostě nechal drogám volnost. Proč jim udržovat pohodlí a zásobovat je za naše peníze? Ať si každý nakládá se svým životem svobodně, hlavně ale ať nemají grázlové motivaci vyhledávat a získávat nové uživatele. A tou motivací jso právě zisky plynoucí z rizika distribuce drog - vyhánějí ceny do přemrštěné výše.

Odp26: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 31.12.2013 6:28

Maryška za pětikačku = krabička za kilo. To není zadarmo.

VÚAB - Penicilinka (Efedrinka, tak ji pojmenovali novináři) by se prý dokázala na černém trhu zaplatit za jediný den. Velká ztráta by to pro ni nebyla. Otázkou je, proč stojí léky takovej ranec? V mým návrhu jde o to, aby s feťákama odtáhla i kriminalita z měst, ta je vázána právě na nutnost si opatřit dávku za každou cenu.

Odp27: Fyzické a duchovní prožívání
Lipovan (Z.), 31.12.2013 7:24

Za socialismu stála krabička alnagonu čtyři koruny. Z tohoto léku šlo poměrně lehce odfiltrovat kodein. Triphenidyl stál bůra. Při použití éteru nebo toluenu (k filtraci, nikoliv čichání) bylo možno dosáhnout vysokého obsahu čisté drogy. Zrovna opisuji jednu knihu o drogách a autor se vysmívá zažité představě feťáka coby osoby s otřesným dětstvím či jiným traumatizujícím zážitkem. Naopak, podle něj jsou většina narkomanů lidé bez jakýchkoliv dřívějších potíží. To by se Polák divil, kdyby doma našel sjetou trojici. No nic...dělám si srandu. :-)

Odp27: Fyzické a duchovní prožívání
Juras, 31.12.2013 11:38

Ivane, kriminalita je vyšší především proto, že je to drahé a fetoši potřebujou hodě peněz. Kdyby nemuseli živit dealery nemuseli by tolik krást. Podle mého jejich koncentrace není nutná - spíš zbytečná práce a starosti.

Odp28: Fyzické a duchovní prožívání
ivan, 4.1.2014 3:01

Věc řešit průmyslovou metodou v samoobslužném provozu. Cisternu dobrot na Doupov a druhou na Libavu + auto polních lopatek a rýčů. Akce ..Jantarová hora!„ Jediným principem by byl dobrovolný vstup i výstup ,,bez výslužky“ ovšem. Před vstupem jim každému dvakrát pustit repo z minulého týdne. Kdyby se náhodou nějakej, nějaká, zalek a zachtělo se mu k mamince.

Odp29: Fyzické a duchovní prožívání
Lipovan (Z.), 4.1.2014 7:32

Spoléhám na krokodil. Jakmile se rozšíří, buď skrze polskou mafii nebo ukrajinské gastarbeitery, spolehlivě vykynoží nejnižší vrstvu feťáků. :-)

Odp7: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 11.12.2013 9:55

Magiku, z vašeho příspěvku reaguju jenom na poznámku o Einsteinovi, což je časté a poměrně manipulativní konstatování k podpoře nejrůznějších postojů. O dalších věcech se nehodlám přít, to je věc osobního přesvědčení. Já mám jiné, ale netvrdím, že lepší. Jinak děkuji za odkaz, o tom titulku by se myslím daly vést spory, ale mám pro vás jiný odkaz. Před lety jsem čet článek akademika Zeldoviče na téma, jestli vesmír mohl vzniknout z ničeho, ale ten se mi nedaří dohledat, tak vezměte prosím za vděk aspoň tímto. Tím se nechci stavět ani na jednu stranu, jenom nás to dostává asi zase na začátek. Představa, že vesmír vznikl z ničeho mě taky zrovna neuspokojuje, ale to by asi nemělo být rozhodující.

Věda mě fascinuje tím, jak se jí daří odhalovat zákonitosti přírody. Určitě není samospasitelná a k mnoha aspektům života se vyjadřovat nemůže. Tím, že si žádá trochu nezaujatý postoj, těžko může poskytovat „duchovní útěchu“, což je určitě taky potřebné.

Takže nechme se překvapit. Říkám si, jak si může připadat ateista u posledního soudu. Já bych si tam připadal asi trochu nepatřičně a asi bych odmítal vypovídat bez svého obhájce :-).

Odp8: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 11.12.2013 13:27

Platfusi,mám tu před sebou středověký obrázek z jakéhosi kodexu,kde je vyobrazeno Stvoření světla,jak to namalovali mniši.Uprostřed šedá koule,kolem ní ve dvou soustředných kružnicích pruh,ve kterém jsou andělé,značně stěsnáni,ale v pohodě. Nalevo stojí Stvořitel a má ruce obráceny dlaněmi doprava směrem k ohnivému oblaku protáhlého tvaru. Ten oblak se zužuje až do prohořelé části desky,jejíž prohořelý průřez je umístěn na levé straně obrazu. Kdybych to mohla ofotit a poslat,tak to bude lepší,ale snad to říkám přesně.Zkrátka ještě jednou zprava. Stojí tam deska- vidíme jen její průřez a prohořelej prostředek,oheň prochází tím prostředkem směrem k obalu oné šedé koule,který tento oheň prozařuje a prozařuje též čáat té šedé kouleOheň - ohňový obláček směřuje do dlaní figury Tvůrce vlevo.... Stvoření světla zde je technicky popsáno tak,že odněkud prochází silné ohnivé světlo,propaluje desku,dělá v ní otvor,zasahuje pruh prostoru,napěchovaný anděly a překračuje hranici kruhu- šedé koule -která je uprostřed obrazu.Tento obrázek se mi vybavil při čtení Vašeho odkazu a lituju,že Vám ho neumím poslat,i když jsem si knížku našla a teď to tady leží přede mnou.

Odp9: Fyzické a duchovní prožívání
Platfus, 11.12.2013 15:12

To je škoda, že si ten obrázek můžu jenom představit. Věřím, že je tam spousta podobenství, co si zaslouží nějak vyložit. Přiznám se, že pro mě je to trochu, jak z jiného světa, mimo moje představy, a k mojí škodě tomu asi nedokážu plně porozumnět nebo to docenit.

Odp10: Fyzické a duchovní prožívání
ivana Kozárová, 11.12.2013 18:34

Já to brala jako technickou věc,průnik lejzrem deskou:-)

Odp5: Fyzické a duchovní prožívání
Tlapka, 27.11.2013 17:08

Tzv intuice je nepřesná a nespolehlivá. Její původ jsou nižší emoce a náhodné zkušenosti. Ale pravděpodobně se vývoj takto ubírá a až dojde ke ztrátě paměti tak se budeme cítit šťastni to připouštím.

Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 24.11.2013 20:53

...Nevím jak Vy ostatní, ale já se domnívám, že největší strach a hrůzu prožívají malé děti z ČERTA nebo Čertů, Anděla a Mikuláše, když jim domů jejich rodiče pozvou tyto maškary. Podívejte se na příslušná videa a většina z nich vyděsí malé dítě tak, jak nic jiného na světě. To si ty malé děti nezaslouží a psycholog by takový psychický šok určitě zakázal.

Odp: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Vlastimil Čech, 24.11.2013 21:31

he he he... můj synek byl snad v první třídě vyzván, aby jmenoval zvířata, která zná... nu, jmenoval i čerta a soudružka učitelka mu řekla, že čert není žádné zvíře... A chlapec odpověděl... „No jo, čert je vlastně skoro člověk“...:-)
To jsem nemyslel ve zlém, pane ., opravdu ne...děti jsou různé a některé se opravdu mohou vyděsit něčím neznámým či nečekaným...

Odp2: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 25.11.2013 6:20

... pane Čechu, děkuji za komentář. Vím, že jsou „děti různé“ :-). A vím také, že některé „takéděti“ jsou schopné utrápit i ČERTA, nejen své rodiče. Z takových „čertovských dětí“ pak vyrostou úspěšní manageři, úspěšní politikové a úspěšní sňatkoví a jiní podvodníci, kteří se „ani ČERTA nebojí“, majetek na úkor jiných lidí hromadí a poctivosti svých spoluobčanů se smějí. Na rozdíl od převlečených čertů mikulášských, se však ti civilní „čerti“ maskují sladkými úsměvy a sladkými řečmi .

„Čerti“ v civilu jsou mnohem horší, než ČERTI Mikulášovi.

Odp3: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Vlastimil Čech, 25.11.2013 7:42

he he he :-) to sedí!

Odp3: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 27.11.2013 17:15

Poučení z toho plyne, že proti čertům není obrany. Stačí si s nimi nezačínat.

Odp3: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Vlastimil Čech, 11.12.2013 10:05

neviděl bych to tuze černě... podle internetu žije v ČR pouze jeden pan Čert, Mikulášů 383, ale Andělů 1227...

Odp: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 25.11.2013 0:24

Tak se zeptejte aspoň 876 dětí ať máte vzorek s jakým se chlubí agentury předpovídající výsledky voleb a uvidíte. Možná se dozvíte na sebe „bububu ty starý vole.“

Odp2: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 25.11.2013 6:06

Pane Zákyse, proč mne titulujete „starý vole“ ? Kde jste si ověřil, že jsem „starý vůl“ ? To jste se dověděl od „876 dětí“ nebo od „agentury předpovídající výsledky voleb“ ?

Já nejsem Vy, a proto Vám nebudu oplácet podobným hanlivým nařčením. To si pro sebe určete sám. Váš slovník nadávek je bohatý, určitě si jednu z nich pro sebe vyberete sám.

A mimochodem, na rozdíl od většiny dětí by bylo pro Vás ctí, aby Vás ČERT strčil do pytle. Dokonce byste tomu Čertovi byl významným pomocníkem, protože Vás by se děti bály více, než toho Čerta.

Odp3: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 27.11.2013 14:59

Zcela z jednoduchých důvodů. Každý starý vůl byl někdy volem mladým. Pokud se necítíte na starého vola, buďte trpělivý... ;-)

Odp4: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 27.11.2013 17:20

Vůl není žádný hlupák pouze je ochotný spolupracovat je třeba se volům omluvit, stejně jako slepicím, husám, kravám, prasatům a jiným zvířatům, které s lidmi ke své škodě spolupracují. Řekl byste třeba někomu „jsi hloupý jako bažant“ ?

Odp5: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 27.11.2013 18:29

Ano, vůl není žádný hlupák. „Vůl“ je kastrovaný býk, se všemi atributy kastráta!!!
„Bažanta“, ten znám a slepice také. Obrovský rozdíl!!!
Když se budete ještě chvíli snažit, tak možná zavedete corridu s těmi voly... Konečně někdo by měl začít.

Odp6: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 28.11.2013 13:29

Kastrát je rozumnější, protože nonkastrát je ve vleku hormonů.

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 28.11.2013 13:33

A corrida je hnusná věc úchylná zábava

Odp6: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 28.11.2013 14:52

... pan Z. asi někdy někde viděl někoho kastrovat. Asi o kastrování všechno ví ( ?) a tato poměrně nechutná, a z veterinárního hlediska odborně náročná procedura na něho udělala velký dojem. Proto se v jeho slovníku tak často vyskytuje slovo „kastrovaný“, „vykastrovaný“, „kastrát“. Vlastně ta slova znamenají definitivně zmrzačený, definitivně zbavený schopnosti se rozmnožovat.

„Zavést corridu s voly“ může říci pouze totální laik v oboru chov dobytka. Totiž „vůl“ NEÚTOČÍ, a tudíž není schopný předvést SHOW, tedy podívanou, na kterou jsou diváci corridy zvyklí. Vola by v aréně corridy žádný toreador žádnou muletou k žádnému útoku nevyprovokoval. Vůl by uprostřed arény stál, přežvykoval, a kolem něho vlající muleta by mu byla úplně jedno, lidově řečeno „šuma fuk“.

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 28.11.2013 16:28

Vydíte že to víte. Ještě že jsem to nevysvětloval....
Ale hloubejte dál. Vyšší level poznání se týká toho přežvykování. Na klouzání po povrchu tu je již jden policajt.

Odp8: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 29.11.2013 6:25

Vy, Sám Velký Dokonalý jste udělal 2 pravopisné chyby:

1) Ve slově „ viděti “ tedy též „ vidíte “ se píše měkké „ i “ , a Vy jste napsal tvrdé „ y “. Je to hrubá chyba, známku z pravopisu Vám snižuji o 1 stupeň.

2) Dále za menší chybu v podobě vynechání písmene „ e “ ve slově „ jeden “ Vám snižuji známku o 0,5 stupně.

Tedy výslednou známku z pravopisu Vám dávám „ 2 - “.

Tedy Kyselo, Kyselo, polepšete se, nebo Vás na studium egyptologie se specializací na klínové písmo na KU určitě nepřijmou. A pamatujte, do konce školního roku žádná Svíce ! A místo toho ať Vám přítel denně diktuje diktáty z nejmodernější učebnice !

No, a zvířecí titul si můžete vybrat sám. Nejsem nelida.

Doufám, že příště to bude lepší, abyste mohl k Mikuláši dostat alespoň o 0,5 stupně lepší známku. :-)

Odp9: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 29.11.2013 8:43

Udělal, udělal... Ale vi my to jak zřejmo opravíte.
Boužel ta chyba nezměnila obsah. Jak je to s tím „žvýkáním?“ Co dělá kniha, bachor, čepec, slez?

Odp10: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Juras, 29.11.2013 9:14

Pravda, rektoverbální guláš je po novém zamíchání vždycky stejný.

Odp11: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 29.11.2013 9:30

„Gurmána neoblbneš.“ Gurmán s léta tříbenými chuťovými pohárky to vždy pozná.

Odp10: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 20.12.2013 14:17

Nemá to něco společného s dršťkovou polévkou?

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 2.12.2013 13:59

Z toho plyne, že někdy vůl se chová účelněji než býk. Tím ovšem nechci říct, že bych hromadně podporovala kastraci. Taky jsem viděla studii, že sežrání křesťanů pomocí lvů se nepovedlo. Lvi nepokládali křesťany za součást svého jídelníčku.

Odp4: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 28.11.2013 12:32

...aha; vyprovokoval jste mne a nezbývá, než se Vás zeptat: jakým „volem“ jste byl, jste a budete Vy pane Z. ? Nebo snad titul „vůl“ se Vás, jediného mezi lidmi, vůbec netýká ? A proč ? Kdo na Vás tuto jedinečnost seslal ? Narodil jste se snad už Adělem a Géniem Všehomíra ? A teď o tom chcete přesvědčit ostatní méně jyzykem vládnoucí a skromnější Svícaře ? Jak směšné. Buďte trpělivý, Vaše „pýchou se nadouvající kamizolka Kašpárka“ také brzy praskne a smát se budou děti i dospělí. :-)

Odp5: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 28.11.2013 13:32

Pan Zaky není žádný vůl. Logika volů je docela odlišná (teda zvířat). To nelze srovnávat. Copak by nějaký průměrný vůl byl tak arogantní?

Odp6: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Juras, 28.11.2013 14:04

Pravda, Zákys je alfasamec.

Odp6: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
., 28.11.2013 14:33

:-) ... ne, nebyl. Ten by jen tiše a poslušně táhl těžký náklad, bez slovíčka protestu a „za minimální mzdu“ v podobě slámy, sena a trochu tuřínu.

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 2.12.2013 14:02

No jasně však to je skromné zvíře. Nají se sena a tuřínu a pak si klidně přežvykuje a přemýšlí.
Zatím co býci musí hodně cvičit a trapně zemřít v aréně.

Odp5: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
ivana Kozárová, 29.11.2013 15:05

Vůl není nadávka. Je to krásné zvíře.

Odp6: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 30.11.2013 9:19

Kdyby jen to. „Vůl“ je metafyzická konstanta.
Víte jak se správně čte tato věta:;-)
Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím obdivem a úctou, čím častěji se jimi zabývám: Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 2.12.2013 14:04

Jak se správně čte? Tato věta mi připadá banální, skoro divná. nebe se nemění a mravní zákony to je ošemetná věc podle hodnot, kterými se řídí.

Odp8: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 8.12.2013 23:57

No, ten Immanuel Kant netušil chudák malá, že jej „potká“ tak vzdělaná děvčica a bude odhalen jako ten největší magor chodící někdy po světě. Ještě že si nepletete diakritiku s diakritikou.

Odp9: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 9.12.2013 18:47

nebo diabetiku s dianetikou :-)

Odp10: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Zákys, 9.12.2013 19:54

Omlouvám se. Pletete si...!

Odp11: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
Tlapka, 11.12.2013 15:30

Jste omluven. :-)

Odp7: Mikuláš, Anděl a hlavně Č E R T !!!
ivana Kozárová, 10.12.2013 9:39

Při čtení této věty si člověk představuje,jak by se dal uplatnit kategorický imperativ v situaci,kdybychom byli všichni,ale všichni;-) volové.Tuším,že se jedná o citaci z knihy Základy metafyziky mravů,ale nejsem si jistá.Kanta mám ráda,měl ho rád i Lenin;-)Dnes to lidi nechtějí,musí se nad tím přemýšlet.

Fotografie a film
., 28.12.2013 23:29

... Mnoho políček fotografií nakonec vytvořilo film. Film zachytil pohyb lidí, zvířátek, dopravních prostředků, i třeba válečných bitev. A ty staré české filmy jsou přece krásné, jedinečné. Některé historické filmy zachycují v pohybu i druhy živočichů, které již vyhynuly. Nebo třeba život ve vesnicích, které byly později zatopeny vodou nových přehrad.

Nic jiného než fotografie a film (kromě některých malovaných obrazů) nemůže být přesným znázorněním minulosti. Bez fotografií a filmů bychom nemohli dokumentovat historii, nebylo by možné např. vyhlásit pátrání po ukradených uměleckých dílech, neznali bychom podobu významných osobností, ani našich předků.

A což teprve umělecká fotografie ? No to je přece sen, krása, radost z krásy, radost z kapek rosy na pavučince nebo ze sněhuláka před starou roubenou chaloupkou. Vzdávám čest a úctu objevu fotografie a fotografům.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.