Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

2.1.2012 8:52

Volba prezidenta 2013 - národní katastrofa?

Tak nám poslanci odhlasovali přímou volbu prezidenta a je docela velká pravděpodobnost, že senát ji nakonec schválí a v roce 2013 tak poprvé půjdeme k prezidentským volbám.

Média už se předhánějí ve výběru možných kandidátů a padají taková jména, jako Miroslava Němcová, Bohuslav Sobotka, Pavel Rychetský, Andrej Babiš, Tomáš Halík, Jan Fišer, Tomio Okamura, Jan Švejnar, Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg.

Je sice předčasné předjímat, jak volba dopadne, ale je velmi pravděpodobné, že příští prezident nebude patřit k liberálně-konzervativní, euroskeptické pravici jako Václav Klaus. Z mého pohledu pravičáka se schyluje ke katastrofě a velmi se prezidentské volby obávám.

Pokud rozebereme veškeré možné kandidáty, o kterých jsme dosud slyšeli, vyjde nám docela tristní obraz.

Sobotka a Zeman jsou členy ČSSD a Rychetský by také kandidoval za Sociální demokracii. Andrej Babiš je podnikatel, který ideově patří do okruhu příznivců Václava Havla („pravdoláskaři“). Tomáš Halík je přímo prominent Pravdy a Lásky, známý svou nenávistí ke všemu konzervativnímu a k Václavu Klausovi. Švejnar je samozřejmě též zeleně-levicový Havlův oblíbenec. Jan Fišer je Žid a jakožto takový automaticky spadá do stejné kategorie jako Švejnar, protože Židé v USA a stejně tak i v Česku jsou proslulí svou oblibou liberálně-levicové politiky. Schwarzenberg je nejen pravdoláskař, ale i člen Bilderbergu a samozřejmě je ostře protičesky orientovaný a stejně tak i celá jeho TOP09.

Okamura nemá reálnou šanci na zvolení kvůli svému japonskému původu a žádným zkušenostem, ačkoli jinak jsou jeho názory vcelku sympatické. Miroslava Němcová by byla v této situaci tou nejmenší prohrou, ale i její názory se stáčejí směrem k podpoře EU.

Největším problémem je prakticky neexistence jakýchkoli výrazných pravicových osobností kromě Klause. To všechno vyústí ve velmi nepříjemnou situaci v roce 2013. Český prezident má ve srovnání s okolními zeměmi výrazně větší pravomoce a může zasahovat do politického dění. O to těžší bude skousnout pravděpodobnou katastrofu, která nás v příštích letech očekává.

Odp7: Také bych zde chtěl říci jak to vzniklo...
Platfus, 2.1.2012 12:57

Politické preference jsou věcí názoru a tady se s autorem článku rozcházíme. Politicky založená debata se většinou vyznačuje s tím, že s názorem s jakým člověk přijde, tak i odejde. Lidi se pod vlivem nahromaděných emocí na sebe akorát naštvou a vzájemně se zaškatulkujou (taková je moje zkušenost), jako kdyby se řešila otázka „Sparta nebo Slávie?“. Proto se podobným debatám spíš vyhýbám.

Mám za to, že se otázka přímé volby prezidenta svým významem trochu nadhodnocuje. Když pomineme fakt, že je prezident nejvyšším velitelem ozbrojených složek, což je aspekt, který má v současné době (naštěstí) malou důležitost, jedná se ponejvíce o funkci reprezentativní. Václav Klaus, ať už s ním souhlasím nebo ne, dokázal naproti tomu vytěžit ze svého působení maximum, v různých situacích na sebe svrhával pozornost velké části světa. To je věc, kterou bych po jeho následovníkovi snad ani nechtěl.

S aktuálním úmrtím Václava Havla, jako kdyby se národ na chvíli vrátil do atmosféry očekávání před 20 lety. Doufám jenom, že lidi na tu chvíli nespojil jenom pocit nespokojenosti s politikou, a že se nějak projeví třeba ve výběru prezidentského kandidáda. Za sebe si umím na hradě představit Pavla Rychetského, ale ten svoji kandidaturu už pokud vím odmítl.

Jinak, ve výčtu prezidentských kandidátů mi chyběla chorobně ambiciózní a politicky nevyhraněná Jana Bobošíková. Ta to zjevně hned tak nevzdává, tak třeba nás čeká ještě nějaké překvapení :-).

Odp8: Také bych zde chtěl říci jak to vzniklo...
Jana, 6.1.2012 14:12

Výborně, skvěle. Napsal jste to naprosto přesně, první odstavec geniální.:-) Zbytek taky sedí jako pr.el na hrnec.

S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Telesto, 2.1.2012 15:10

S článkem více méně souhlasím. Bude to katastrofa. Podle mě je už katastrofa to, že prošla přímá volba - dle mého názoru zbytečnost.

Na druhou stranu může to být horší než je to teď s Václavem Klausem? Hm... toť otázka. Platfus správně podotkl, že Klaus na sebe strhával pozornost celého světa. Ovšem to dělal i Kim Čong-il. Pochopitelně nechci srovnávat Klause s diktátory. Jen chci podotknout, že strhávat na sebe pozornost není zdaleka jen pozitivní. A myslím si, že v případě Klause je ta pozornost spíše negativní. Naopak v případě Václava Havla (třebaže jsem s ním v mnohém nesouhlasil) na sebe strhával pozornost spíše pozitivní. Klaus je bohužel lidem v Evropě spíše pro smích :(

Bohužel je pravda, že výrazná pravicová osobnost chybí. A nejen to. Chybí i pořádná pravice jako taková...

Odp: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Ufonek, 2.1.2012 17:47

A co je to ta výrazná PRAVICOaVÁ osobnost ?
Pokud já vím tak všichni PRAVICOVÝ politici , kradli a kradli až se prokradli do TUNELÁKOVA .

Odp2: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Tlapka, 3.1.2012 12:11

Autor myslel jako Charakterní Pravicová Osobnost. Pravičák nerovná se zloděj, to je falešná generalizace, nebo je to tak na Ufonkově Planetě-

Odp3: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
vlasta, 3.2.2012 7:22

Tlapko v tom je myslím,kámen úrazu, každá partaj(chceme-li strana) která neuhlídá své vlastní lidi,proleze korupcí a klientelizmem a odsoudí se k nedůvěryhodnosti.Chybí zákony,chybí hranice mezi podnikáním a zlodějinou,chybí hranice mezi lichvou a bankovnictvím.Proto se nesmí nikdo divit,že pravice získala nálepku pavičák´= mafián a zloděj

Odp: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Juras, 2.1.2012 19:01

Oba naši dosavadní prezidenti byli dobří. Havel jako symbol statečnosti a pravdy v předprezidentském období, Klaus jako symbol statečnosti a pravdy v prezidentském období. I přes vědomí, že se strhne povyk, bude mediálně zesměšňován a zůstane osamocen, nebojí se vyjadřovat svůj názor. Od kritiky bombardování Srbska, přes euroskepticismus a skepsi ke globalwarmingu až po odmítání sankcí vůči Rakousku za to, že si demokraticky zvolilo Heiderovy svobodné. Jsou to čtyři příklady, kdy jsem problém viděl stejně jako pan prezident a kdy to byl opačný názor než většina hystericky mediálně zmasírované společnosti. Nikdy se nebál a i přes zesměšňování říkal svůj názor. Nechci se tady s nikým zamotat do hodnocení, zda měl v tom či kterém případě pravdu, chci jenom upozornit na jednu vlastnost hodnou obdivu.

Další prezident to bude mít po dvou Vašcích těžké. Laťka je vysoko.

Přímá volba mi nevadí. Myslím, že obyvatelstvo bude mít lepší pocit (a náladu), když na Hradě bude mít toho, koho většina chce. A personální obsazení této funkce není zas tak životně důležité pro fungobvání státu jako třeba otázky národní bezpečnosti (například o radaru by nechtěl, aby bylo referendum).

Odp2: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
iva, 2.1.2012 20:47

Ten byl tak statečný, že si mohl pozvat estébáky co ho hlídali i k sobě domů.

Odp3: S článkem více méně souhlasím. Bude to...
Juras, 2.1.2012 21:06
Přál bych si aby příštím prezidentem...
ivan, 2.1.2012 18:22

Přál bych si aby příštím prezidentem byla osoba politicky a nábožensky neutrální, věkově přiměřená významu funkce, fyzicky schopná takovouto funci zastávat, nespřažená s různými loby, veřejně respektovaná, schopná se rychle orientovat v podstatě problému a nacházet řešení, životně zkušená a morálně neopotřebovaná.

Uf, to jsou ale nároky!

Mým kandidátem je pan PHDr. Michal Horáček.

Gratuluju k nedávné promoci.

Tímto házím do moře láhev s prosbou aby doplula k jeho břehům.

Prosím doručit! Děkuju.

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
ivan, 2.1.2012 18:27

V pořadí dvě kandiduju Šimona Pánka.

Třetí a další pořadí neobsazuju. Tak budiž.

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Ufonek, 2.1.2012 19:33

Horáček bejvalej vekslák , po převratě s estébákama velkej podnikatel .

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Tlapka, 3.1.2012 12:07

Já bych tam chtěla nějakou ženskou, třeba Němcovou nebo Buzkovou, nebo Klausovou. Bylo by to zajímavé a poučné.

Odp2: Přál bych si aby příštím prezidentem...
iva, 3.1.2012 13:59

Rovnou Parkanovou ta už i nazpívala song a je veselá pořád se směje v parlamentu

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
iva, 3.1.2012 13:58

Další komediant?

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
iva, 3.1.2012 18:46

A jak mohu věřit tomu, kdo se stal nejdřív milionářem a potom Phdr? Že by dostal rozum až na staré kolena? To asi těžko.

Odp2: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Platfus, 3.1.2012 19:06

Já mám Horáčka taky za člověka hodného pozornosti, i když mě jeho tvorba vždycky spíš míjela. Podle toho, co se o něm píše na Wiki, tak mu bylo ve studiích zabráněno režimem a prošel jsi standardní kariéru dizidenta (která celkem spolehlivě vyřadí prospěcháře všeho druhu). Že se na stará kolena pustil do studí považuju za sympatický. Připomíná mi to kytaristu Briana Maye z Queen, který si udělal doktorát z astrofyziky a kosmologie a dělá rektora Liverpoolské univerzity. Oba mají můj obdiv.

Odp2: Přál bych si aby příštím prezidentem...
ivan, 3.1.2012 21:13

To, že se stane někdo milionářem, v jeho případě miliardářem není odznakem hlouposti. Zrovna pan Horáček tuto situaci zvládl docela v klidu aniž by ho nějak osobnostně poznamenala, což je docela vzácné. Ale nepoperu se kvůli tomu.

Odp: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Jana, 6.1.2012 14:18

Na Horáčkovi mi vadí, že se rozvedl a našel si mladší model. Chlapi to sice dělají, ale je to podle mě nečestné a nesportovní. Havel, ten aspoň slušně ovdověl.

Odp2: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Neuvedeno, 6.1.2012 17:36

Rozvést je nečestné a nesportovní. Jenže život je dlouhý a situace různé, takže se nedá takto odsuzovat. Lidé jsou různí a někteří se chovají, jako by se jim měli ostatní automaticky přizpůsobit. To je bohužel častá lidská vlastnost. Takže bez podrobných znalostí lze těžko odsuzovat. Ty podrobnosti znají většinou jen manželé, takže těžko soudit jen tak z venku. Jde tedy o povrchní odsudek.

Odp2: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Vlastimil Čech, 6.1.2012 20:39

A podvádět své manželky s mladšími modely je čestné a sportovní?

Odp3: Přál bych si aby příštím prezidentem...
Juras, 13.1.2012 8:57

O tom přece nebyla řeč.

Každý vztah je jiný. Co je v jednom podvod, je ve druhém normální. Co se může z jednoho pohledu jevit jako opuštění kvůli mladšímu modelu, může z jiného vypadat jako oboustranně chtěný a prospěšný rozchod. Souhlasím s tím, že zvenku se to hodnotit vždycky nedá. Výjimkou jsou jasné případy, kdy jeden z manželů věčně ožralý toho druhého mlátí, ale většinou ne. Zvenku to často vypadá úplně obráceně.

Odp4: Přál bych si aby příštím prezidentem...
zákys, 13.1.2012 14:57

A na Záhorí (pro geografické analfabety Záhorská nížina je území které se nachází po levém břehu řeky Moravy a to až k úpatí Malých Karpat) se ríká „keď ženu nabiješ, ako keby si rolu pohnojil“. Věřte starému vypravování. Jesli -že vás žena k tomu nevyprovokovala, je to spíše proto, že je mdlého ducha, než proto, že by se jí nedostávalo chuti. Toto ví na Záhorí každy dobrý hospodář.

Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
ivan, 2.1.2012 22:55

Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je velkej, velkej rozdíl. Správnej odhad vývoje sitace, rychlá orientace v problému, najití efektivního řešení. Proč tě svrbí jeho kapsa nikoliv jeho mozek.? Udělej to taky UFONKU...

Odp: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
zákys, 3.1.2012 7:10

Budoucí prezident musí být především dobře zapsán na jiném „dvorku“, než je ten náš. Račte si uvědomit milí „odborníci na strategické hry“. To je ovšem bláhový požadavek. „Odborník“ si přece zásadně nic neuvědomuje. „Odborník“ ví!
Laťka je vysoko!!! Dobrá kvalifikace je tato: http://www.blisty.cz/art/61697.html

Opět se rozhořela debata stylu:
Hovno prdel sračka
to je naše značka.
Hovno prdel kamení
to je správné znamení.

Odp2: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
Tlapka, 3.1.2012 12:08

Naše Heslo v řitiveslo.

Odp: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
Ufonek, 3.1.2012 19:39

Horáček byl majitel sázkové kanceláře , a tedy podvodník .

Odp2: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
ivan, 3.1.2012 21:17

Máš špatné informace o sázkových kancelářích. Sázková kancelář není herna!

Odp3: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
iva, 3.1.2012 21:35

Jak je možné, že jediná Státní loterie zkrachovala a jinak sázkové kanceláře i sazka prosperují. Toto podnikání by mělo být státní a přispívat tak na věci pro všechny potřebné. Je to okrádání. Takže ve státní loterii byli blbci a ted´ve fortuně a jiných sázkárnách jsou chytráci, kteří to umějí. A pan Horáček je král chytráků a měl by být prezidentem, protože vystudoval v šedesáti? A zřejmě i přispívá na charitu aby nešel do pekla. At´si ty šlupky strčí do prdele.

Odp4: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
Juras, 3.1.2012 22:10

Která Státní loterie zkrachovala?

Odp4: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
ivan, 3.1.2012 22:46

Pokračuju Ivo, sázková kancelář není loterie, jsi neustále vedle. Loteristi se podobají hráčům Člověče nezlob se, sázkaři šachystům.

Odp5: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
iva, 4.1.2012 10:30

Já vím je to jeden čert všechno. Taky jsem jednou chtlě a vsadit nA Vladka a nev+ěděla jsem jak a kde. Mohla jsem vyhrát, ale bála jsem se, že bych tomu propadla raději se po tom nepídím. To je jak s počítačem kéž bych se nikdy neučila mačkat tu na ty klávesy mohla jsem si žít pěkně v klídku.Četla jsem více o Horáčkovi odkaz od Platfusea udělala jsem si jiný názor na něj. Kdysi jsem ho brala jako machra, co neztratil svoji pokoru jednou mluvil jak si poranil oko od brýlí. Ale po přečtení životopisu jsem si ujasnila, že to je taky pěkný zmrd, co už neví, jak žijou ostatní lidi. A ten Most , proč ho budoval po revoluci zrovna on. To nikdo jiný by nemohl s komunistama vyjednávat? Třeba já.

Odp6: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
ivan, 4.1.2012 20:18

Mohla si vyjednávat s kým si chtěla, to nevíš ?

Odp2: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
zákys, 3.1.2012 21:55

To snad ne!!! Jaký podvodník, PODNIKATEL!!! A každý podnikatel přece maká a maká, až se za břicho popadá.
No někteří i zkrachují. Ale to je jenom malá povinná daň za prosperitu... Jak to jenom napsal Adam Smith...
„sleduji-li vlastní cíle, prospívám tím celku“. A ten to musel vědět nejlíp, když napsal Bibli.

Odp3: Horáček byl sázkař, ne vexlák, to je...
iva, 3.1.2012 21:59

Však jo říkám at´se stím zaperou. Ale nevím proč potom přispívají na charitu šlupkama. Mají si je nacpat víš kam.

jedině tenhle :-)
Vlastimil Čech, 2.1.2012 23:17

A co takhle:
JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola? To je hlava, že? :-)

Odp: jedině tenhle :-)
Platfus, 2.1.2012 23:23

Škoda, že ho ještě nanapadlo kandidovat. Má můj hlas ;-).

Chtěl bych autora článku upozornit, že...
Čuňatej, 3.1.2012 21:02

Chtěl bych autora článku upozornit, že ačkoliv stejné příjmení Sobotka, tak Přemysl kope za ODS.

Stejně moc nechápu ten povyk kolem našeho prezidenta, když nějaké významné pravomoci ani nemá. A ještě mu je ořežou, když se jim vybraný nebude líbit...

P.S. Dát hlas Henrykovi, tak to bych se asi i s jedináčkem studem přepadl pod zem.... :-)

Prezident má bezesporu značný význam...
Neuvedeno, 3.1.2012 22:31

Prezident má bezesporu značný význam při sestavování vlády, protože určuje člověka, který bude sestavovat vládu. Dále má velký vliv v udržení předsedy vlády v křesle. Bylo to vidět při prezidenství Klause až do dnešní doby.
Tím, že bude volen prezident přímou volbou, budou tyto volby téměř tak nákladné jako volby poslanecké z hlediska volebních nákladů do volební kampaně. Dá se tedy říci, že se ti co přispívají do volební kampaně značně prohnou. Já to nebudu. Já se prohnu dodatečně při dalším shodku rozpočtu Česka a následném rozpočítání splácení zvětšeného DPH.
Díky velkým nákladům na volební kampň bude prezident ještě mnohem zavázanější sponzorům, než je dnes.

sobotka je ods a ne čssd, oni jsou...
xantip, 4.1.2012 7:20

sobotka je ods a ne čssd, oni jsou totiž sobotkové dva a přemysl je ods. dál jsem ty bláboly ani nečetl.

Prosím všimněte si, jak čile se ujalo...
Neuvedeno, 4.1.2012 14:05

Prosím všimněte si, jak čile se ujalo téma o volbě prezidenta. Je vidět, že někteří lidé jsou už teď placeni zde z peněz na volební kampaň. Stejně to bylo totiž před poslaneckými volbami, že najednou bylo na Svíci živo a pak po volbách vše ztichlo.
Ani se nám o tom nezdá, jak si lidé umí přividělávat z různých činností.

Odp: Prosím všimněte si, jak čile se ujalo...
Platfus, 4.1.2012 16:21

Zajímavá myšlenka, ale nevím úplně, jak by to mělo fungovat, zkuste to trochu rozvést :-). Jako, že bych tu nenápadně loboval za pana Rychetského za volební gulášek :-)? To, že diskuse opadne, až bude po volbách se dá jednoduše vysvětlit tím, že je rozhodnuto a je po všem.

Odp: Prosím všimněte si, jak čile se ujalo...
Neuvedeno, 4.1.2012 17:50

Opět se omlouvám. Vydělat je tvrdé y.
Já zase tak do lidí nevidím. Jenže statistika je statistika.

Když jeden kandidát, dá písemně s...
em, 4.1.2012 21:19

Když jeden kandidát, dá písemně s podpisem, nám veřejnosti/voličům na vědomi prohlášení, že bude dávat 5/6 (pět šestin) platu na dobročinné účely, o kterých nás bude pravidelně informovat, tak získá můj hlas. Jinak nejsem přesvědčený, o tom, že by si kdokoliv, kdo je mediálně známý/profláknutý, zasloužil, tuto čestnou funkci vykonávat.

Odp: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 5.1.2012 8:39

Věřím Tomio Okamurovi

Odp2: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Platfus, 5.1.2012 9:26

お城での岡村! - Okamura na hrad! Já mu neupírám jeho místo pod sluncem (nejlépe vycházejícím), ale jeho kandidatura mi připadá poněkud bizarní. Možná to s tou přímou volbou nebyl tak úplně dobrej nápad.

Odp3: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 6.1.2012 13:35

Okamura nekandiduje, Platfusi, na první a druhé místo se dostal v nějaké anketní volbě.

Co takhle navrhnout Zákyse?

Pan Čech, Juras, a myslím, že i mnozí z nás jsou určitě pro.

Ehmm, tedy předpokládám. Že...

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Platfus, 6.1.2012 14:11

Jsem pro. Nakonec sám říkal, že ministroval, takže předpoklady zjevně má. Nahradíme euroskeptika euroseptikem :-).

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Juras, 6.1.2012 14:31

Dokážeš si představit ten prezidentský novoroční průjem? ;-)

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 6.1.2012 16:31

Mám tolik deficitu sebevědomí, že jsem na tuto možnost nepomyslel.
Pán je evidentmě stoupencem pyjokracie. Jinak na tuto myšlenku nemohl přijít. Ta prý jako symbol a výkonný orgán svého kmenového uspořádání upřednostňuje Totem. Ten totem znají, jak jsem se díky „šťasné“ náhodě dozvěděl, jenom zasvěcení. Pro ostatní plebs je TABU. Jeho jméno je PLOCHÁ NOHA.
Pracovat na své masce (ale co to kecám, image), to vyžaduje rafinovanou duševní promiskuitu, hodnou závistivého obdivu pichlého kola, jak nám to neustále předvádí pan „Jsem PRO“ .

Odp6: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Platfus, 6.1.2012 17:02

Poprosím tě o jediný, zkus na závěr spláchnout ;-).

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Juras, 6.1.2012 14:28

Lahola nebo Zákys - mně je to buřt :-)

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 6.1.2012 22:52

Co kdyby nás měli ve střídavé péči.

Odp2: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Vlastimil Čech, 5.1.2012 11:37

Když jsme měli na hradě nejméně polovičního Žida Pružinského, (to měl pan Zákys radost ze svého spoluobřezance :-)), proč bychom nemohli míti za presidenta chlapa, který je z celé poloviny Čech... spíše mě zaráží to jeho bohatství... nezávidím, určitě ne, ale na pohádky typu: „Jak chudobný Tomio z děcáku k majetku poctivou prací přišel“ v podmínkách České republiky tuze nevěřím... Spíš mě napadá klasik: „za každým velkým majetkem je zločin“, a v našich podmínkách by to mohlo platit většinou ovšem i naopak.

Odp3: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 5.1.2012 13:45

To už by museli pozavírat všechny politiky a začíná to už na obecních úřadech. Jak mluvil Okamura o Japoncích co si domlouvají obchody na čestné slovo jen ústně tak si říkám, že na hradě může být jedině on poloviční Japonec. Slušný a čestný. Zbohatnul snda na tom, že si zařídil cestovku a Japonci hodně cestují

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Platfus, 5.1.2012 14:10

A plyšáci ještě víc :-).

Odp: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 5.1.2012 10:53

Učme se od historie. Ta zná tolik nápadů, a některý z nich by mohl být inspirací právě pro tu volbu. Co tak třeba volit KONĚ? Buďme světoví. Udělejme čest posledním prezidentům. Já chci KONĚ!!!! Jenom ne nějakéhovalacha. Máme však experty. Knížepán určitě poradí...

Odp: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Vlastimil Čech, 5.1.2012 11:44

Pane em, jeden co se stal nakonec presidentem, dal tisícihlavému shromáždění veřejný slib, že bude presidentem jen do voleb... a pak to natáhl na jedenáct let! Slíbil, že nedovolí aby země vstoupila do NATO, a pak podporoval kdejakou útočnou válku... kdepak, jářku: Slibům veřejným, písemným, slibům desetinásobku raději tuze NEVĚŘTE...

Odp2: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 5.1.2012 14:59

Havel „dramatik“, (a inspirace - komentář bohužel já)

epigón Becketta a Orwella, ktorý nevytvoril nič originálne. Snažil sa písať absurdnú

drámu, ale jej zakladatelovi Beckettovi nesiahal ani po členky. Otázkou je, či to

vlastne absurdná dráma bola. Chcel sa priblížiť k Orwellovi, ale ani to sa mu

nedarilo.Chýbal mu Orwellov zmysel pre alegóriu a hĺbku myšlienky. Postavy v

hrách nič podstatné netlmočia. Sú to skrachovanci ako on. Havlov sa približuje

slovníku ľudí z ulice. Takmer vôbec nevyužíva metaforu, ani iné trópy a figúry. Dalo

by sa diskutovať o tom, či to vôbec umenie je.


Záhradná slávnosť alebo Audiencia sú podpriemerné hry, ktoré by inak zapadli

prachom, pokiaľ by ich nevytvoril miláček amerického imperializmu a pseudoumelec

z Hlasu Ameriky. Pán „dramatik“ by asi menej škody urobil, keby sa venoval radšej

svojej ubíhej literárnej pseudotvorbe a neťahal sa do politiky.


Pre Slovákov i Čechov boli roky jeho vlády priam kliatbou. Najprv nás šokoval

krátkymi nohavicami pri svojej inaugurácii, čím chcel pre zasvätenýchdať najavo,

komu patrí. Ďalší šok prišiel po udelení diletantském amnestie, keď vypustil z väzníc

tie najväčšie beštie, ktoré hneď začali vraždiť a kradnúť. A potom akoby sa otvorila )

Pandorina skrinka. Objavila sa nezamestnanosť, čo bol pre obyvateľov

šok.Nasledovala divoká malá a veľká privatizácia, na ktorej sa nabalili zlodeji a

špekulanti. Rozpadli sa dovtedy fungujúce poľnohospodárske družstvá a

doteraz vidíme na dedinách chátrajúce ruiny bývalých poľnohospodárskych budov a

množstvo neobrobenej pôdy. Zrušil zbrojársku výrobu a pripravil o prácu tisíce ľudí.

V duchu falešného pacifizmu a tzv. humanizmu vyprázdnil naše odbytiská pre firmy

z USA a Nemecka. Nastal obrovský cenový šok. Ceny rástli atmosfericky a on to

obhajoval bludmi o uťahovaní opaskov. Uťahujeme si ich doteraz! Rozpadla sa aj

duchovná nadstavba spoločnosti. Degradovalo sa postavenie učiteľa. Zavádzali sa

poplatky v zdravotníctve a zdravotnícka pomoc sa stala pre > mnohých drahou až

nedostupnou. Boli zrušené robotnícke preukážky, ktoré motivovali pracujúcich

dochádzať za prácou. Začali sa rušiť vlakové a autobusové spoje, ba dokonca

premávka na celých tratiach. Vysoko rástli aj ceny kníh, novín a časopisov. Načo má

národ čítať? Nevzdelaný ľud sa lepšie ovláda.


Naopak, lenivci, ktorým sa nechcelo pracovať, dostali sociálne dávky. Začala sa

kampaň proti všetkému ruskému a slovanskému. Havel priam až do konca života

nenávidel všetko ruské a slovanské. Umožnil prienik amerických filmov do našej

kinematografie, v ktorej začal vládnuť kult násilia a sexu. Dal voľnú ruku maďarským

iredentistom a splnil všetky ich požiadavky. Bol osobným priateľom Miklósa Duraya.

Na juhu Slovenska sa začali premenovávať slovenské názvy miest a obcí na

maďarské. Nevhodný volebný systém umožnil Maďarom na Slovensku ovládnuť

samosprávu v národnostne zmiešaných oblastiach. Začal saútlak Slovákov na území

ich vlastného štátu. Podporoval agresiu USA a NATO proti slovanským bratom v

Juhoslávii. Dúfam, že peklo otvorilo svoje brány pre tohto nehodného človeka. Ani

nechcem spomenúť jeho meno, lebo to nepovažujem za dôležité. Nech narieka za

ním jeho manželka, ktorú poznáme ako ľahkú ženu Vlastičku z dedinskej krčmy z

filmu Dedičství... Priniesol viac sĺz a utrpenia pre náš národ. Preto nemá

opodstatnenie, aby sme držali za týmto človekom štátny smútok.

Milan Lasica, herec

Odp3: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Vlastimil Čech, 6.1.2012 20:46

Tak tohle zní velmi dobře! Kde jste to vyštrachal, pane Zákysi? Prosím odkaz! Tohle stojí zato ŠÍŘIT!

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 6.1.2012 22:46

Zdá se, že to mažou...
Tak aspoň toto. Ale jen pro ty, kdo má rád vskutku opravdovou poezii.
http://eldar.cz/myf/txt/havel_-_antikody.html

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Vlastimil Čech, 7.1.2012 11:20

Proboha, co je to za VELEHLOUPOST?

Odp6: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 7.1.2012 16:36

Ukázky této tvorby vycházely v roce 1964-65 v literárním časopise Tvář, který komunisté jako jim velice nebezpečný plátek, zrušili. Aby jste nehledal poznání jenom na internetu zajděte do nějaké stání vědecké knihovny(jsou v každém krajském městě) a nahlédněte „in natura“. Jak jste si všiml, jejich cenzura věděla co dělá.

Odp6: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Jana, 13.1.2012 15:46

Jak? Vždyť je to fajn. Mně se to moc líbí. Je to vtipné, má to myšlenku, grafická poezie. Morgernstern psal něco podobného, ne? A mnozí další.

Odp7: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Juras, 13.1.2012 17:11

A je to podle Tebe předchůdce ASCII artu anebo poezie? :-)

Odp7: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Juras, 13.1.2012 17:13

Jo, ale vzhledem k autorovi a jeho pozdějším činům mě velmi oslovila báseň Válka (z toho odkazu). To se mu povedlo

Odp8: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 13.1.2012 17:50

Jestli někdo udělá z Havla druhého Apollinaira prokáže obrovskou službu hlavně sobě. Když ze studnice jeho imaginace pili takoví nedouci jako Čapek, Nezval, Holan... nebude pro vás jak vás poslouchám vůbec komlikované pokračovat v „Romanci nemilovaného“.

Odp8: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Platfus, 18.1.2012 9:57

Mě se zase docela líbil „antikód“ od ničeho k ničemu, asi čtvrtý pod tvojí Válkou. Jasně, že na podobný kousky musí mít člověk náladu a brát to trochu s nadhledem. Jako srovnání mě napadá obrazová báseň G. Apollianaira s vyobrazením doutníku a textem „tento doutník u sta kulí, sám se hulí“. Neméně hlubokomyslné a dneska je z toho čítanková záležitost :-).

Odp9: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 18.1.2012 10:05

To jsou takové bláboly všechno, že nikdy nepochopím, že to někdo čte. A co to jeho kamarádství s Bakalou to taky nechápu.

Odp9: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 18.1.2012 10:37

Mi to připomíná takové ty zápisky do sešitku, když sedíš někde a musíš poslouchat něco co poslouchat nechceš. No Havel byl borec když tohle dokázal zpeněžit a ještě mu musel Bakala zaplatit oslavu nerozek vlastně to byl chudák, že na to neměl.

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 7.1.2012 12:11

Nevěřím, že by si Milan Lasica dovolil tohle někde napsat. Odkud ten text je?

Odp6: Když jeden kandidát, dá písemně s...
iva, 7.1.2012 12:12

Myslím to o Havlovi

Odp7: Když jeden kandidát, dá písemně s...
acoma, 13.1.2012 1:50
Odp: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 5.1.2012 11:53

Bohužel jsme v situaci kdy vůbec nejde o plat, nakonec plat je legální příjem i když může být až nemorálně vysoký. Skutečným problémem naší země je, že se za některé pozice při veřejné správě i platí. Funkce sama o sobě má mnohem větší cenu než odměna za její vykonávání. Dobře bude až takovéto funce nebude nikdo chtít vykonávat pro nerentabilitu.

Odp2: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 5.1.2012 11:58

Teď koukám na Zákysův příspěvek a navazuji na svůj. Ano, dobře bude když pro nezájem kandidátů budeme muset zvolit koně.

Navrhuju Šemíka. ;-)

Odp3: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Tlapka, 5.1.2012 17:12

To Já bych doporučila Kocoura v Botách. Připadá mi rozhodnější.

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Tlapka, 5.1.2012 17:17
Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Ufonek, 5.1.2012 17:40

Nejlepším kandidátem je jisto jistě ,bernardýn Bohouš .

Odp5: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 5.1.2012 22:25

Budeš se divit, ale psa Bohouše, skutečným jménem Baldur jsem znal. Byl z chovné stanice bernardýnů paní Fimannové z Roztok. Pointa sázky ve filmu byla, že nažraný pes se už nepřinutí si vzít další žrádlo přes moc a odmítne suchý chleba na rozdíl od motivovaného člověka. Ve skutečnosti filmaři memohli tento záběr vůbec natočit protože Baldur sežral všechno co mu bylo nabídnuto až takřka došel chleba. Nakonec někoho ze štábu napadlo chleba namočit do nafty a teprve potom se mohly bylit kufry. To tak mimo.

Odp3: Když jeden kandidát, dá písemně s...
zákys, 5.1.2012 23:05

Šemíka néééé! Jenom nejmenovat! Jednak je silně „profláknutý“ tím jak blbě skákal a potom se jen tak,tak dovlekl k Neumětelům. A od té doby to jde s námi s kopce. Neumětelov. Toponymum jak svořené pro tuto kotlinu, říkají Teutóni. Jedině KŮŇ. Ti co chodili do školy by měli vědět, že římský vladař Caligula to s Římem myslel dobře když snil o preferování koně.

Odp4: Když jeden kandidát, dá písemně s...
ivan, 5.1.2012 23:57

Když mohl být Caligulův kůň senátorem, proč by nemohl být Šemík prezidentem?

Odp: Když jeden kandidát, dá písemně s...
Neuvedeno, 6.1.2012 7:33

K vyjádření pana em:„ dávat 5/6 (pět šestin) platu na dobročinné účely,“/to bude prý jedině dobrý prezidenský kandidát/
Četl jsem jak se využívají peníze na dobročinné účely. V jednom státě v Africe. V hlavním městě mají hotel, který je zoufale předražený. Tam sídlí většinou jen zástupci dobročinných organizací a utrácejí tam peníze, které získali z dobročinné činnosti tím, že tam stále bydlí.
Školy, které tam byly z dobročinné činnosti postavené zejou prázdnotou. Rodiče tam děti nechtějí pouštět, protože nemají na dopravu, na poplatky, na oblečení ze stejnokrojů. Navíc v Africe děti pracují a tam nemohou, takže jsou pro rodinu přítěží a rodiče nemají na jejich stravu.
Je to bohužel smutné, ale samostatnosti v jednání našeho zákonodárného sboru se nedočkáme dokud nebudou striktně omezeny a kontrolovány náklady na volební kampaň. Jestli toto nezačneme prosazovat u jakýchkoli voleb v Česku, tak tady u nás budeme mít stále jen loutkové vlády a loutkové prezidenty.
Stále se mluví o odstraňování korupce, ale náklady na volební kampaň je přímo začátek jakékoli korupce. Volby dnes jsou začátkem korupce v Čechách.
Jenže jak toto kontrolovat? Jestliže to nejde, tak volby jsou zcela špatný systém, scela nevhodný.

Odp2: Když jeden kandidát, dá písemně s...
em, 6.1.2012 15:54

/to bude prý jedině dobrý prezidenský kandidát/

Jinak nejsem přesvědčený, o tom, že by si kdokoliv, kdo je mediálně známý/profláknutý, zasloužil, tuto čestnou funkci vykonávat.

Čtěte trochu mezi řádky, nelze zde beze zbytku vyjádřit úplně dopodrobna věcnou obhajobu vlastního názoru.


Z mnoha reakcí ne jen na můj názor, „nasávám“ pocit, že se musí změnit něco v lidech, a ne pouze v pravidlech, kterými by se měli lidé chovat.

A samozřejmě, že plat je plat (výše není důležitá), jak zde někdo psal, nicméně si uvědomme, že žádný politik, národu peníze nevydělává, navzdory tomu, že každý občan, jež si ze svého platu, mzdy, provize, honoráře atp. nechá srazit a odvést daň, tak přispívá mimo jiné na plat politiků, i když spíše zejména.

A protože si své politiky pouze nekontrolujeme, resp. nemáme na to ani pomyšlení, tak se politici chovají, tak jak se chovají, avšak opět se zamysleme, občané jsou chlebodárci politiků, a myslíte, že by chlebodárce nezajímalo co se děje z jeho penězi?

Máme plné právo vědět, co se s penězi, které jsou nám strhávány, děje.

Četl jsem jak se využívají peníze na dobročinné účely....

Bohužel, když píšete četl, a ne, zažil jsem, tak se k tomu nedá nic moc říci. Napíšu to takto, i když je mi afričanů, kterým se velmi špatně daří líto, tak je to bohužel jen cizí kmen, který stejně tak neřeší, jak špatně se daří nedobře si žijícímu Čechovi.

Neberte to jako osobní invektivu ;-)

Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Jana, 6.1.2012 14:11

Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo mísu.

Odp: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Jana, 6.1.2012 14:21

Abych to trošku rozvinula: Podle mého názoru má český prezident pravomoce naprosto minimální (ačkoliv pan Klaus si toho ještě nevšiml) a jeho hlavní funkce je reprezentovat. Z toho důvodu, pokud chce lid mít jako svého prezidenta Okamuru, proč ne. Radši bych tam tedy osobně viděla nějakou osobu z akademického prostředí, ale myslím, že politické dění to stejně příliš neovlivní.

Odp2: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
zákys, 7.1.2012 2:40

Tož to já jsem poněkud jiného (ale jenom maličko) názoru. Spíše se domnívám, že musímíme mít lékárničku, filtr nebo chemikálie na čištění vody, láhev na vodu, zápalky, zapalovač, spací pytel, karimatku, baterku (LED) a rezervní baterie, svíčku, light sticks, toaletní potřeby (toaletní papír, mýdlo, žiletky, kartáček na zuby, sluneční brýle…), jídlo na nejméně 3 dny (konzervované ovoce a zeleninu, maso, sušené ovoce, ořechy, proteinové tyčinky ……), švýcarský armádní nůž, kompas, mapu, píšťalku, šití, lžíci, rezervní oblečení, plastové pytle na odpad, celtu, provaz (aspoň 10m), doklady, brousek, peníze, zlaté mince, rezervní zásobníky a střelivo. Snad jsem na nic nezapoměl.
Kurňa. Kam to všechno uskladním...
Takže připravme se raději na nové občanské soužití.
Vzdychat nad tím „Kde jsou ty časy kdy všechno stálo za hovno“ nám moc nepomůže...

Odp3: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Neuvedeno, 7.1.2012 12:56

Já bych k tomu ještě přibalil nafukovací člun, vlasce, háčky a nůžky s koberečkem a zrcátko na záchranu na moři. Dále bych přibral dvě pet lahve na vodu se spojitou hadicí na destilaci mořské vody. Jednu nádobu plné mořské vody bych dal do člunu a druhou bych chladil v moři. Byly by propojené hadicí. V té na moři by se oddestilovala voda bez soli a dala by se pít. Základní předpoklad je ovšem, že by svítilo slunce, aby se pára odpařovala. Také jsem nedávno viděl v televizi jak žralok skočil na obyčejnou maketu tuleně plujícího na hladině. Sestávala se z vystřihaného koberce tvaru tuleně taženého na provázku z loďky. Takže na ulovení žraloka by to asi stačilo, aby se člověk najedl na moři, jen by žraloci nesměli napadnou nafukovací člun. To bohužel nevím, jestli se to děje.

Odp4: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
ivan, 7.1.2012 13:06

Zákys by si s sebou vzal jistě nepotopitelnej člun a plul by na sever a tam by pil ledovcovou vodu. Nepodceňujte ho, prosím.

Odp3: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
ivan, 7.1.2012 13:03

Jestli dovolíš, Zákysi, já bych ty sluneční brýle vyměnil za pilu a zákopový rýč a k tomu kartáčku bych přidal i pastu. Nezapomeň na zimní boty a oblečení.

Teď by to už mohlo být dobré.

Já bych si s sebou vzal i nějakou ženskou a psa.

Odp4: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Vlastimil Čech, 7.1.2012 17:36

A kam se chlapi vlastně chystáte? Třeba bych chtěl jet s váma... a vůbec, pane Ivane, Vy přeci ženskou máte! Tak proč najednou „nějakou“... Co se to chystá? A kdo ještě jede s vámi?

Odp5: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Jana, 7.1.2012 19:17

Tak tady se jede na výlet a já o tom nevím. :-(

Jinak, vzpomínáte se, jak jste si ze mne utahovali, když jsem prozradila, že mám sklon vytvářet ve sklepě zásoby konzerv, špaget a dalších trvanlivých potravin? Připomněli jste mi, že mám momentálně málo nakřečkováno, je čas vyrazit na nákup.;-)

Odp: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
kolemjdoucí, 21.1.2012 15:24

Souhlasím s Janou, že celý tento článek je poněkud „mimo mísu“. Hledá problém tam, kde není. Vychází z nepodložené teze, že jen pravice je schopna nasměrovat společnost k lepší budoucnosti. Přitom historie už dávno potvrdila legitimitu jak levicového tak pravicového přístupu k vedení společnosti. Například byla to levicová sociální demokracie, která po druhé světové válce vybudovala z rozbitého Německa ekonomickou velmoc, na druhé straně pravice pod vedením Margaret Thatcherové dala do pořádku ekonomiku Velké Británie.
Náš problém není pravice versus levice! Náš problém je hospodaření odpovědných funkcionářů státu. Jinak řečeno, u nás krade jak pravice, tak levice, a to už víc než 20 let! Nebýt toho, tak jsme vůbec, v celé naši polistopadové existenci, nemuseli přijímat schodkové rozpočty (rozkrádání se odhaduje ročně na 30 až 60 miliard Kč!!!) a dnes nemuseli řešit státní dluh!
Katastrofou tedy není přímá volba prezidenta, ale skutečnost, že už víc než dvě desetiletí si necháváme rozkrádat hospodářství. Za předpokladu, že se změní pravomoci prezidenta z důvodu, že se zvýší jeho legitimita (byl by zvolen většinou občanů), mohla by přímá volba prezidenta pomoci bojovat proti korupci. Například si dovedu představit, že by měl pravomoc odvolat člena vlády podezřelého z trestního činu, aniž by musel čekat na návrh premiéra. Podobně by mohl třeba dávat podnět k zbavení imunity poslance. Na druhé straně by musela být zákonem stanovena možnost odvolatelnosti prezidenta v případě, že nenaplní očekávaní občanů, například formou referenda. Že by to snad bylo drahé? Věřte, že kriminální činnost našich politiků nás stojí mnohem víc!

Odp2: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
vlasta, 3.2.2012 7:48

Souhlasím,myslím,že není důležité,jaké pravomoci naši zákonodárci prezidentovi přiklepnou.Bude-li prezident skutečná osobnost,která bude hájit zájmy republiky.Tak váha úřadu mu dává obrovské možnosti.Je to jen otázka osobní statečnosti a charakteru.

Odp2: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
zákys, 3.2.2012 17:01

Jaká krádež? Již dvacet let je krádeží znárodnění. Probuťe se. To co nazýváte z nedostaku obrazotvornosti krádeží, je obyčejná privatizace. Soukromé vlastnicví je svato a basta. V době expanze Východoindické společnosti povyšovali obyčejné kapitány za neiobyčejné zločiny na lordy!!! v zemi zvané „jedna z kolébek demokracie.j
Když někdo nechce “krást„ tak jej potřební uplatí, nebo popraví(když se vzpírá).
Ke kritice lidské morálky musíte mít obrovské množství naivity...
Podívejte se někde na internet na vítězný Klausův ksicht když “čornul" propisku. Tak vypadají zlodějské automatismy.
Kdo jsou ti co uplácejí tak, že už po tom nejde jezdit ani autem po dálnici. Kdo jsou ti lobisté s penězi naditými kufříky? Koho zastupují? Jak plnou peněženku by jste vyměnil za to, že to co jste výše napsal by jste ale opravdu nikdy nenapsal?
10 Kč, 100 Kč,......., 100 000 Kč? (?).

Odp3: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
vlasta, 4.2.2012 7:49

Máš pravdu,bohužel každý je úplatný,ale každý bohudík máme jinou cenu.Moc nevěřím na svobodu a demokracii.Kdysi jsem se učil,že každý stát je forma násilí.Demokracie by měla odstranit dopady tohoto násilí,měla by být nejspravedlivějším systémen,protože by systém vyhovoval většině.Bohužel jen měl,protože je tu mlčící většina.A grázlové si té svobody vždycky urvou větší část.

Odp4: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
zákys, 4.2.2012 8:54

Proto se mi chce zvolat s Karlem Kosíkem: „Již dosti lamentování a nářků nad utrpením obětí Osvětimi, ať žije povstání varšavského ghetta!“
A ptám se spolus s bratislavskými studenty stříkanými v dvacetistupňovém mrazu vodními děly, kde jsou naši otcové...

Odp5: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
iva, 4.2.2012 14:49

Prosím co je s tím KOsíkem? Nkěde už tu byl odkaz? vyhledala jsem něco na googlu a je nebo byl to filosof.

Odp6: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
zákys, 4.2.2012 18:26

Karel Kosík již jako mladý člověk měl zkušenost s okovanými nacistickými botami v Praze a nacistickým koncentrákem. To že začal studovat, připravilo Československo o skvělého fotbalistu a dobrého gymnastu. Již zemřel. Než se tak stalo, podařilo se mu jako celé řadě jiných lidí po začátku normalizace skončit se svojí prací vysokoškolského učitele někde v dělnické profesi. Na což si, jako celá řada jiných chartistů vstupujících do politické cirkusu, který zde začali zavádět, nikdy nestěžoval. Jeho základní knižní dílo z té doby, které zmizelo na indexu a které bylo vydáváno dále v Evropě - Dialektika konkrétního - snad nebylo ani po 90 roce vydáno. Stb mu stačila v 70 letech „zabavit“ rukopisy, které jak jinak, psal do šuplíku, se kterými se již neshledal. Pro filosofa, který váží každé slovo než jej položí na papír to je smrtící rána.
Já mám od něj rád jednu útlou knížku, která se jmenuje Století Markéty Samsové. Vyšla začátkem 90 let. Dnes je jenom v antikvariátu a pochopitelně v knihovně. Proč? Učí neokázalému vlastenectví.
Ještě mu po „revoluci“ (chcete-li) vyšli Předpotopní úvahy a Jinoch a smrt. Některé eseje jsem vyhledal na netu a jsou níže:
http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kko_lavd.htm

http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kko_pjkd.htm)


http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kko_mper.htm


http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kk_mzcg.htm

http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kk_sz.htm

Odp5: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
vlasta, 10.2.2012 17:16

Často přemítám,jak je možné,že lidé kteří před lety shodili komunistickou vládu,dnes mlčí.Důvody proč padli komunisti,jsou směšné,proti současné situaci.Poslední aféra s vyplácením sociálních dávek,nikoho nevede k myšlence,proč se u nás vydává tolik sociálních dávek.V roce 1989 nebyl ani jeden požadavek ekonomický,dnes jsou jen ekonomické požadavky.Proč existuje minimální mzda,není to kartelová dohoda státu s podnikateli?Proč člověk,který pracuje má-li rodinu ještě musí chodit žebrat na úřad.

Odp3: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Neuvedeno, 4.2.2012 11:01

Prosím, povšimněte si prosím myslím Estonska. Tam se v ústavě přímo zapsalo, že nesmí být státem proveden dluh. A ono to jde. Dluh nemají žádný. Když se stát nesmí zadlužit, tak najednou daleko víc se objeví, kdo zbytečně utrácí a přitom to není třeba, protože všechny problémy finanční se řeší racionálněji podle současných možností. Stát státním úředníkům neplatí velké peníze, když na ně nemá. Poslanci a soudci si nedávají velké platy a i prezident žíje skromněji. Takto bychom mohli pokračovat. Také měna není znehodnocena a má větší hodnotu a tím pádem se žije snáž. Ono totiž z lepšího do horšího se jde nerado.
Zajisté je v Estonsku také spousta korupce, ale nežije se na dluh příští generace.
Pak se ale ukáže, že by se měly přidávat státy zadlužené k nezadluženým a nikoli, aby zadlužené státy určovaly politiku EU. Nezadlužené státy by měly diktovat co a jak v EU, protože ty mají rozum. Celou dobu nám v televizi vyprávěli, jak Itálie je výborná a že my se k ní nemůžeme rovnat a najednou se ukazuje, že jsou to samé pohádky. Dá se říci, že to byly stéjné pohádky, jako když nám vyprávěli soudruzi, že jednou budeme žít všichni tak, že co budeme potřebovat, to si budeme moci vzít.

Odp4: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
zákys, 4.2.2012 18:45

Možná je to tím, že estonští gestapáci a jejich pohrobci zde zvedají tak hlavy, jako nikde v Evropě.
Proč si neberete příklad z Islandu?
Žeby také šedivá hlava a hnědé srdce?
Ano? Tak to máte kumpány přes Moravu na východ. Můžete si s nimi „zapět“.
http://www.youtube.com/watch?v=Ox257NIneIE

http://www.youtube.com/watch?v=gPintwAB0UE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=2nE5T5zB5MI&feature=related

Odp5: Zajímavý rozbor, avšak naprosto mimo...
Neuvedeno, 4.2.2012 19:46

Když někdo něco dělá špatně, tak to neznamená, že jiné věci nedělá dobře. To dobře je nezadlužený stát. Jinak o Estoncích nevím nic, takže nemohu nijak argumentovat.

Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tony, 12.1.2012 21:02

Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu mnoho možností. Přikládáte tomu větší důležitost než to dle mého soudu má.

Mnohem více mě irituje název Letiště Václava Havla, jelikož létám mnohokrát do roka a jsem tam zaměstnaný sere mě to. :-) Každá psí bouda musí nutně nést název VH. Nechápu důvod.

Odp: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 18.1.2012 14:28

Spíše vidím jako vadu že to bude stát hodně peněz letiště přejmenovat.

Odp: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Neuvedeno, 20.1.2012 16:12

Řekl bych, že vše se musí nějak nazývat, aby to bylo identifikovatelné. Jenže novými názvy je třeba pojmenovávat nové věci. Staré bych nechal být. Jen to lidi plete. Vzlášť, když to má tak krásný neutrální název, jako Ruzyně, o kterém jen tak nemůže někdo říci, že je to záměrně politicky usměrněno. Co když se dodatečně zjistí, že jmenovaný neměl jen nezištné pohnutky. Vzpomeňme si na Stalina, co se na něj později, po smrti, provalilo. To myslím, až budou odhaleny všechny tajné dokumenty. Počkal bych i s novými názvy u politiků až po odtajnění tajných dokumentů. To trvá, řekl bych tak čtyřicet let, tak pak.

Odp: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
zákys, 20.1.2012 17:47

Navrhuji, aby se kotlina mezi Šumavou a Horami divokých prasat, ale čo to tárám, Sudety se tak jmenují, a moravskými úvaly jmenovala celá Havlovo. Zmizel by problém přejmenovávat každou knihovnu, letiště, školu, ulici a hlavně hospodu tímto názvem. A měli bychom ihned spojence na Balkáně, kam zřejmě díky poslednímu vývoji patříme - volbou spřízněné Kosovo

Odp: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 21.1.2012 10:58

Navrhuji, aby se jeden z nejtradičnějších závodů motocyklů v Evropě přejmenoval z 300 zatáček Gustava Havla na 500 zatáček Václava Havla!

Kravina? Se silničníma závodama motocyklů měl společného asi tolik co s letectvím. Nic!

Úkoly pětiletky splníme! Jakoby mě začpěl pach minulosti. Skoro mám pocit, že pan Fenič tento návrh z nějakého důvodu podal schválně. Je jasné, že takovýto návrh rozčísne veřejnost na dvě poloviny. /Praha/- Ruzyň LKPR je historický název místa kde žili lidé a měli tam své domovy které museli opustit protože letiště potřebuje souvislou plochu, což lze chápat, ale z úcty k této historické skutečnosti by se měl zachovat název z piety k těm po nichž nezbyl nic než název, na rozdíl od sousedních Lidic které potkal podobný osud, ale v jiných historických souvislostech.

Ruzyň je nejvýznamější branou do republiky kudy vstupují lidé všech národností, náboženství i přesvědčení, proto je nezbytné aby si zachovalo nepolitiký název.

Co soudíte?


Jestli to někdo umí překopírovat jako článek tak bych byl rád.

Odp2: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 23.1.2012 12:17

Já úplně souhlasím, i když Havla já sama hodnotím kladně.

Odp3: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
zákys, 23.1.2012 16:52

To je ono. Hodnocení poslali nejen vy.

Když mi volal Gorbi z Kremlu, abysme jednohlasně zvolili Havla, řek jsem soudruhům: Kurňa, kluci, disciplína musí bejt!
Ladislav Adamec

Zasloužil se o rozpad státu.
Vláda Česka

Vděčíme mu za svobodu!
Liga propuštěných zločinců

Přijímáme protesty proti humanitárnímu bombardování!
Lampárna hlavní nádraží

Byl největší Čech.
Státní komise pro přepsání historie

Odtud nejvíc lhal!
Hospodářská správa Melantrichu (z přihlášky do Guinnessovy knihy rekordů)

Každý, kdo poslouchal Hovory z Lán, musí uznat, že nejvíc lhal od nás!
Zámek Lány (z přihlášky do Guinnessovy knihy rekordů)

Vždycky jsem říkal, že jde o Lucernu!
Alois Jirásek

Jeho zbožštění vítám, ale musí ho nejdřív nabalzamovat.
Ramesse II. Veliký

Cizina vás opět sleduje!
Odposlechové centrum Big Brother

Revoluce začíná zvracet ze svých dětí.
Brillat-Savarin

Odp4: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 29.1.2012 15:59

Nikdy v historii letectví ani státu ČSR, ČSSR, ČSFR, ČR, nebyl uzavřený vzdušný(vyhlídkový) prostor nad zámkem Lány a to ani v případě státních návštěv. Státní zámek podléhal běžným předpisům o nepřibližování se do vzdálenosti 300m stejně jako ke každé jiné kulturní památce, vysílači, nebo objektu chráněným jiným zájmem. Teprve po stížnosti paní HavlovéII. na rušení klidu podané prezidentské kanceláři, ÚCL nejen v AIP a Notamem, ale tralou uzávěrou v ICAO mapách vyznačilo LKR Lány dvoumílovém pásmem. /zákaz prostupu /

Česky to je! Dále od Hradu dále, nebo se stane neštěstí nenadálé.

Cosi jako nečumte, to je naše!.. a nerušte nás, sluníme se, ehmm-/pracujeme/.

Odp2: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
iva, 3.3.2012 13:24

A co tak Václavák přejmenovat na nám Václava Havla(Klause) to by byla pocta. A každý následující prezident by musel přijmout jméno Václav. Tak by příští prezident byl Václav Tomio Okamura:-)

Odp3: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Vlastimil Čech, 3.3.2012 18:30

a Václavka Jana Bobošíková? :-)

Odp4: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Juras, 3.3.2012 21:38

Přijaté jméno nebo přezdívka se zpravidla dává doprostřed. Takže spíš Jana Václav Bobošíková ;-)

Odp5: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
iva, 4.3.2012 16:37

Bývalá moderátorka? Tomio Okamura něco sám dokázal, nebyl v žádné pol. straně a oproti všem ostatním kandidátům jako snad jediný nebyl v KSČ. Ale nemají šanci jak jsem zjistila dnes Jan Fischer už spolupracuje s býv tajemnicí samotného Václava Havla takže už je to skoro spečetěné.

Odp6: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
iva, 4.3.2012 16:37

nebo zpečetěné?

Odp7: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Vlastimil Čech, 4.3.2012 17:19

Záleží podle jakého pravopisu... četl jsem v obchodě cedulku s tím novým pravopisem: ZLEVNĚNO.... takže zboží bylo prodáváno se ZLEVOU? byla na něm uplatněna ZLEVA? ;-)
...............
Myslím, že podle starého pravopisu by byly významy slov Spečetěno a Zpečetěno různé... spečetit=spojit dohromady pečetí
zpečetit=pečetěním zničit (jako „zkazit“ třeba)
Ale nejsem češtinář, jenom Čech :-) a nechám se poučit o starém a novém pravopisu
.................................
No, nějak nevěřím pohádce: „Jak poctivý Tomio ze sirotčince čestně velkému majetku přišel“ -zvláště v podmínkách demokreaturní České republiky. Na druhé straně možná lepší 50% Čech Okamura, než 100% Žid Fischer...
Paní Ivo, myslím si, že nejlepším mužem na presidentském křesle by byla Jana Václavka Bobošíková... nu, ale jinak škoda Dr. M.Sládka! :-).
Ti ostatní kluci -z Prognostického ústavu- si nějaká proroctví do politiky neodnesli... Dr. M. Sládek to věděl všechno předem... o privatisaci, o NATO, o EU, o Cikánech, o neviditelné ruce trhu co není vidět...a na náměstí jsme se (my troubové) smáli, co je to za komika... jo, jo...:-(

Odp8: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
iva, 4.3.2012 17:22

:-)smáli no.

Odp8: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Ufonek, 4.3.2012 18:03

Však o tom japonci byl natočen dokument , jak zde úspěšně podniká .Což znamená že jeho podnikatelská činnost je v záporných číslech . Jeho největší příjem tvoří zaměstnanecký poměr u japonské cestovní kanceláře.Tedy daňě odvádí do japonska.

Odp9: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 7.3.2012 7:42

Otevři si fabriku v Japonsku, čím větší, tím lepší, a plať daně sem, když víš, že to tak je! Konečně jim to někdo nandá! Je to úplně snadné, hlavně, že víš jak na to! Zaměstnej natrvalo toho kdo příjde, dej mu kolik si bude přát, nabídni mu samé jistoty a máš to v kase!

Teda Ufonku, aby sis tam mohl otevřít filiálku, předpokládám, že už máš jednu dobře zavedenou tady! Všem platíš připojištění, dáváš odměny za to, že si myjí ruce, chodí čistě oblečeni, příplatky za včasné chození do práce, platíš jim lázně, stavíš školky pro děti a odpočinkové parky pro rodiče. Nakonec, proč bys to nedělal když si to všechno odepíšeš z daní, ŽE! ??

No, to tě ale musej mít všichni rádi!

Odp10: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Ufonek, 7.3.2012 14:53

Ivane Ivane ty palice dubová , ty hlavovo medvěďí .
Doporučuji ti zajet do Izraele a tam po 3 dny a 3 noci mlátit hlavou do Zdi nářků , třeba tě osvítí Duch svatý a rozjasní ti temnou mysl .

Odp11: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Platfus, 7.3.2012 17:23

Copak, dědečku hříbečku :-)?

Odp11: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 7.3.2012 17:31

Nic nepotěší tak jako vidět jak někoho svrbí cizí úspěch, schopnosti, pracovitost, společenský respekt a přitom zůstat neumazanej. Tak aspoň něco aby to tolik nebolelo. ;-)

Nikdy nezklameš, vždy potěšíš.

Odp12: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 8.3.2012 15:47

Je to pravda Ivane ! Cizí neštěstí potěší každého... a naopak. Kdo něco získal Určitě je podvodník a padouch... pokud není , tak Alespoň si tolik nezastoužil !

Odp12: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Ufonek, 8.3.2012 16:27

Bankrotáři , lháři , podvodníci,mediální prostituti jsou super ,ať vzkvétá klausokleptokracie !

Odp13: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 8.3.2012 18:56

Ufi, ufi, máš ty to ale těžkej život!

Ty, i kdyby si viděl pokrejvače na střeše jak překládá tašky, tak budeš tvrdit, že je to určitě za pokrejvače převlečenej chlap co jenom dělá jako, že je překládá. Haha.

Abychom to nezlehčovali, Ufi....

Ještě nikdy v životě jsem o takhle ohromných starostech někoho neslyšel! :-) ;-)

Odp13: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 9.3.2012 12:38

Co s tím uděláš? Prohlásíš se za Spasitele? :-)

Odp8: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 5.3.2012 11:29

Zlevnit je změna stavu a Sleva už je hotová :-) jedině že by se dávalo zboží Zleva z levé strany.

Odp9: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Vlastimil Čech, 5.3.2012 15:03

he he he... nu, my jsme psali „slevnit“
máme třeba „pojítka“... propojíme-li pojítka, není to změna stavu? Dříve nepropojené je změněno na propojené, tedy budeme psát zpojiti ??? Padáte-li, můžete se cítit docela komfortně, ovšem po dopadu se Váš stav změní... zpadla(?) jste... ovšem spadla-li cena, tak nastala sleva... Navrhuji pravopis tuze neřešit... co říkáte Vy?
A dokonce se mi líbí i některá nová slova: gúglit, progúglit, vygúglit si...:-) ...mailovat, esemeskovat...

Odp10: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Tlapka, 5.3.2012 17:16

vše se dá vysvětlit. spojit, shromáždit něco dohromady. Shora dolů se sletí a spadne. Změna stavu je hlubší změna podstaty jako třeba Zničit.

Odp8: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Platfus, 5.3.2012 13:02

Pane Čechu, myslím, že mezeru po Dr. Sládkovi více než důstojně vyplňuje nový prezidentský kandidát Tomáš Vandas. Další z těch, co vědí, jak na to. Vemte to do úvahy :-).

Odp9: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Vlastimil Čech, 5.3.2012 15:12

ono to vůbec nevypadá špatně, ten jejich program... S tím bych mohl souhlasit... díky, pane Platfusi... co si o tom myslíte Vy?

Odp10: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Platfus, 5.3.2012 15:36

Já to nemyslel zrovna vážně. Ve chvíli, kdy by se prezidentem stal někdo jak pan Vandas, bych se odhodlal k „vnitřní emigraci“ (výraz od Ivana, co se mi zalíbil), když už ne k emigraci skutečný. Asi bych se toho tady nechtěl dál účastnit. Ale to je jenom můj názor.

Odp11: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Platfus, 5.3.2012 15:39

V takovém případě bych se ztotožnil s názvem článku.

Odp11: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Juras, 5.3.2012 20:34

Neodvažuji se vyslovit názor na člověka, který mě nezajímá. Vandase poplivala média a jeho souputníci mě odpuzují natolik, že jsem nikdy neměl chuť se o toho člověka zajímat. Takže nevím. Kdyby postoupil do užšího výběru a jeho protivník byl někdo, koho bych zrovna dvakrát nemusel, tak bych si o Vandasovi určitě nějaký obrázek snažil udělat. Takhle ne, ale vím, že média musím brát s rezervou - já sám o něm nic nevím.

Odp12: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 5.3.2012 20:47

Už bydlíte v domečku, nebo ještě na staveništi? Jak to jde?

Odp13: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Juras, 5.3.2012 20:59

My tam bydlíme pořád, jenom v podkroví se staví. Máme okna, skoro celé zateplení a podlahu. Nahoře je udělaný rozvod topení a chybí jen radiátory (na ty snad budeme mít napodzim). Teď se dělají sádrokartony a elektrika, jak to bude hotový, tak už se tam synátor chce nastěhovat, třebaže ještě nějakou dobu nebudou schody a bude muset po žebříku. To doděláme podle peněz... Taky horní koupelnu a záchod odkládáme na neurčito. Jinak fajn :-)

Odp14: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 5.3.2012 22:39

Gratulace!

Odp14: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
ivan, 6.3.2012 18:12

Teda, já být panem synátorem v mladickém věku, tak bych proti schodům rozhodně protestoval! ;-)
Koupelna by zas až tak nevadila.

Lepší mladej synátor, nežli starej senátor!

..mladej Vejskal - starej Stejskal !

Aáuu... to byla ale jízda..

Odp15: Hlavně né Dolly Buster, jinak zkousnu...
Juras, 6.3.2012 21:10

Je pravda, že manželka tam po žebříku leze nerada ;-)

Udělat z tvýho příspěvku článek není...
Platfus, 21.1.2012 12:22

Udělat z tvýho příspěvku článek není problém, ale kdybych to udělal já, byl by pod mým jménem. Nejlepší je, když to uděláš sám a využiješ odkaz Přidat článek v levým panelu nahoře. Můžem podiskutovat a určitě to nebude jenom o letišti.

Odp: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
ivan, 21.1.2012 21:24

Příspěvek je vlastně odpovědí, tedy nemá žádný úvod. Nechám tak.

Odp2: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
iva, 22.1.2012 20:10
Odp3: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
Vlastimil Čech, 22.1.2012 21:26

Kdo byla dispečerka, letovodka?

Odp4: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
iva, 23.1.2012 7:49

Mi se líbí to provední - senior smrk- potáhnutí nosem:-). No bohužel to letište V.H. asi prosadí, protože to je pocta. Ale smrdí to Bakalou.

Odp5: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
zákys, 23.1.2012 16:25

Hovno, prdel, sračka, to je naše značka... Obaleno do lesklého staniolu koloruje nejnavštěvovanější místo v tomto státě. To ví všichni rektální horolezci...

Odp5: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
ivan, 29.1.2012 18:10

Návrh na přejmenování letiště podal Fero Fenič. Buď o tom nepřemýšlel, nebo to měl promyšlené velice dobře.

Odp6: Udělat z tvýho příspěvku článek není...
ivan, 29.1.2012 18:42

Teď mě napadlo, že by si pardubáci mohli ponechat název letiště pojmenovaném po Eugenu Čihákovi, což byl Kašparův bratranec, ale podle mého skutečně první pilot s náletem přes dvě stovky hodin. To neubírá z mé úcty k Janu Kašparovi který během celého života nalétal necelých 14 hodin, ale nazval bych ho spíše úspěšným leteckým experimentátorem. Nakonec který z nich byl první se skutečně neví. Kašpar ale provedl první navigační z Pardubic do dnešní Prahy - Chuchle. Takže i Praha by si měla nárokovat uznání památného letu a implantovat ho aspoň do názvu svého největšího letišě třídy C.

Jak by se vám líbil název Kašparovo letiště?

Nebo syntéza obou?- Kašpara Havla?

Mohl by se tím symbolizovat jeho smysl pro absurditu.

ehm ...
°, 31.1.2012 0:25

... tedy smysl pro humor Ti nechybí ( - : ) 1*

Odp: ehm ...
ivan, 31.1.2012 7:43

Mně to zase tak strašně směšné nepříjde, spíš je to kyselé povzdechnutí nad tím co dokáže udělat z docela normálního chlapa ženská, dovedená až do absurdity. Jedna ho podrží a druhá mu tak rozostří pozadí, že ztratí orientaci a měřítka.

Nakonec se to týká obou bratrů, i Ivana. Ten mě přišel vždycky jako perfektní chlap. Myslím, že oba uklouzli po Dášenkách.

Odp2: ehm ...
Platfus, 1.2.2012 9:48

K Ivanovi Havlovi jsem chodil na přednášky a můžu potvrdit, že je to inspirující člověk. Ač původem technik kybernetik, postupem času dospěl k zvláštní univerzální filozofii. Jeden čas jsem ho měl za takovýho „duchovního guru“, nakonec ho zmiňuju ve dvou svých článcích. Líbila se mi od něj třeba tahle knížka, čte se překvapivě lehce.

ehm ehm ...Další návrhy:
°, 31.1.2012 0:38

1)... také by bylo možné přejmenovat Svatovítskou katedrálu na Chrám Spejbla a Hurvínka;
2) nebo přejmenovat Sněžku na Anežku;
3) nebo z Prahy udělat Brusel 2;
4) nebo překřtít Postoloprty na Prčice;
5) nebo z Brna udělat Moravskou Prahu.
P.S.: A hlavně: udělat SAMOSTATNOU MORAVU ( - : ), která by se přejmenovala na Sámovu říši 2. Ale zatím nevím, kdo by dělal Sáma ( - : ) ?

Odp: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 31.1.2012 11:02

Když už přejmenovávat, tak doporučuji jména Anglická. Třeba Brno: Barreltown Praha: Doorstep (práh) Morava: Oneself Kingdom. (Královstvi Samo)

Odp2: ehm ehm ...Další návrhy:
iva, 31.1.2012 12:48

super nápad

Odp2: ehm ehm ...Další návrhy:
°, 31.1.2012 22:10

...ano, tím spíše, že prý české děti se horší v českém jazyce, ale lepší se v jazyce anglickém. Na jazyk slovenský a ruský si už samozřejmě ani nevzpomenou. Proč taky.

Odp2: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 1.2.2012 10:42

Nejlepší ale je Nové mesto nad Váhom: New City uper Scale. Komárno: Los Mosquitos.

Odp3: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 1.2.2012 10:58

Hodně dobrý. Napadlo mě jenom
Budišov nad Budišovkou: Wake up guy over wake up girl - vzbuzuje lecjaké asociace :-).

Odp4: ehm ehm ...Další návrhy:
Vlastimil Čech, 1.2.2012 13:20

he he he ... tož to se povedlo!!!:-):-):-)

Odp4: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 12.3.2012 13:48

Girl over girl Horka nad Moravou. A co Kostelec nad Černými lesy?

Odp5: ehm ehm ...Další návrhy:
Vlastimil Čech, 12.3.2012 14:14

:-) Kam na to chodíte? :-)
i když... ta děvčata spíše budou „teplá“ než horká... a Teplá je nad Bečvou... Nad Teplou je něco jiného...

Odp6: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 13.3.2012 11:31

Horká nad Moravou a Teplá nad Bečvou.. fakt zajímavé vztahy :-)

Odp7: ehm ehm ...Další návrhy:
Vlastimil Čech, 13.3.2012 12:05

No a nad Teplou je Bečov... Tak to už je přímo Sodoma a Gomora :-)... trochu dívčího studu tu chybí... Teplice a Teplá nad Bečvou a Bečov nad Teplou.... podivuhodná jména... a dost daleko od sebe jsou ta místa... hmm hmm hmm

Odp8: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 13.3.2012 15:40

Může bejt i hůř. Aby jsme pokračovali v podobně dekadentním duchu - název obce Černolice u Řitky si taky říká o tvůrčí zpracování. Kdo se toho ujme :-)?

Odp9: ehm ehm ...Další návrhy:
Juras, 15.3.2012 12:10

Neujmu, jen bych nerad, aby se nezapomnělo na nedaleké Všenory

Odp10: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 15.3.2012 14:00

Když máme Jevíčko, kde je Nenívíčko?

Odp11: ehm ehm ...Další návrhy:
Juras, 15.3.2012 14:09

To je u Neseníku.

Odp: ehm ehm ...Další návrhy:
iva, 31.1.2012 13:51

ale tohle taky není špatný. jsi originální. Někdy:-)když zrovna nepíšeš o Vietnamcích a r..víš o čem

Odp2: ehm ehm ...Další návrhy:
°, 31.1.2012 22:05

Ivo, díky za pozitivní ohlas. Ještě pro Tvé pobavení:

1) Čestmírův airport
2) Přistávací dráha „Dívky na koštěti“
3) „Miliardy v luftu“
4) „Petrovy kameny“ v kraji Velké Losiny

Další užitečný a hlavně úsporný návrh:
Všechny sochy i busty potentátů vybavit výměnnými hlavami. Po změně režimu by se nemusela ta sochařská díla bořit celá, ale bylo by možné vyměnit pouze hlavy. ( - : ) Nevadilo by, že by některý z těch potentátů pak třeba na koni seděl poprvé. ( - : )

Odp3: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 31.1.2012 23:22

Přistávací dráha je i vzletová a každá má dvě čísla, (dva konce) což jsou vlastně zeměpisné úhly. Začíná se vlevo. 01 má protisměr 19,.. 02.....20,..03........21, 04........22 a od stovky se značí pouze jako 10 a ta pokračuje. 11,..12..13...Maximum je 18.......36. Může být souběh drah a potom je 18L, ale její protisměr je 36R. Kdyby se RWY jmenovaly po státnících tak je uprostřed hromada plechů a mrtvol. Nedá se to ochcat! Přistát na dráhu 42 se dá jenom ve filmu.

Odp4: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 31.1.2012 23:45

Pro doplnění. Prostup k letišti se provádí podle jeho třídy, ty určují výšky. TMA I....II.....III. A jakoby pohybu po obdelníku. Zařazení do okruhu L nebo R a udávají se pro orinetaci řízení a radiokorespondence pomyslné strany a rohy obdélníku. začíná se druhou (první neexistuje je protisměrem) třetí,- krátká,- čtvrtá, finále, krátké finále. Letadla na dlouhém finále-přímé přiblížení, se řadí do okruhu pokud TWR nebo AFIS neurčí pořadí a proklesají na nižší třídu, nebo určenou letovou hladinu, - /vystoupává se na letové výšky/. Výškoměry a přepočtení na místní QNH a sladění výškoměrů pro jednoduchost vynechávám. Stačí když to ví ten co to vědět má.

Odp4: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 1.2.2012 9:31

Bezva, tak už si dovedu dešifrovat označení RWY 06R/24L. To je nová dráha, kterou nám už dlouho slibujou. Počítám se sice mezi letecký fanoušky, sám s náletem asi 5 hodin s instruktorem, ale nevím jestli jásat. S dětma jsem byl párkrat sledovat letadla zblízka přímo u letiště. Teď mám ale přislíbený ještě intenzivnější zážitek přímo ze střechy domu. Doufám teda bez těch plechů a mrtvol :-).

Odp5: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 1.2.2012 10:54

Ještě jsem ani nenahlédl a už mě cvaklo z paměti že jde o Ruzyň jižní variantu orientovanou severo-západo-západ kde levá 24 je z východního vizualu. Bydlím ve vnitřním prostoru CTR na povzletové ose takže taky sleduju vývoj. Vy to tam ale budete mít přímo u tlamičky. Max. rámus je ale na vzletu v přibližně na 2000 ft. AGL, pak se začne rozptylovat. Počkej o dovolených kdy jsou nacpaný palivem a lidma a v horkým vzduchu ztrácí i přes 25% vztlaku a víc, a musí mít tahy přes 9O-100% nominálu, to si užijem.

Odp6: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 1.2.2012 11:10

Před časem jsem se účastnil speciálního zábavného programu pro rodiče s dětmi výhradně z postižených obcí přímo na ploše letiště. Samotná akce byla fajn, ale nesměl by to bejt „odpustek“ za to, co nás patrně v blízký budoucnosti čeká. Bohužel tvým termínům rozumím jenom zčásti. Svojí polohu vůči letišti bych neformálně označil jako „dopadovou zónu“ :-). Dozvěděl jsem se informaci, že když má letadlo potíže před přistáním a potřebuje odlehčit, vypustí přebytečné palivo za letu, ale na stránkách letiště se nám dostalo ubezpečení k takovým situacím nedochází často, většina letadel tuto možnost nemá a co víc, my na zemi bysme stejně nic nepoznali :-).

Odp7: ehm ehm ...Další návrhy:
Jana, 1.2.2012 16:08

Ojoj, třeba zahrada, ta taky nepozná pokropení kerosenem?

Odp8: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 1.2.2012 21:19

Oiloil, třeba taky 110tun.

Odp7: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 1.2.2012 23:01

Dotazy a mýty.

Tak jsem to projel narychlo očima a je to blábol od začátku do konce, který jakoby řeší problémy které nikoho ve skutečnosti nepálí. Nejzásadnější problém je hlukové zatížení četností pohybu.

Pánové argumentují přínosem 17000 pracovních míst. Tady se uzlí argumentace. Kapacita dráhy je vyčerpána kdy jsou rozestupy mezi pohybem /letadly/při finalizaci letu asi 140 vteřin, to je čas potřebný ke zklidnění atmosferické poruchy způsobené předchozím pohybem aby další letadlo nepřistávalo do úplavu. Tj. aby nedošlo při minimálkách potřebných pro přistání k utržení laminár na křídle a omezení účinnosti směrovky. Jižní varianta velice významě zahustí počet vzletů, takže nikdy neuslyšíš-neuslyšíme ticho. Získaná kapacita bude převážně využívaná pro cargo,- sklady, nikoliv pro osobní přepravu. Blaf!

Být hrdý na takhle kapacitní letiště je to samé jako být hrdý na největší hnojiště nebo kafilerku těsně za barákem.

Odp8: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 2.2.2012 9:13

Souhlasím. I přes odpor místních bylo o všem předem rozhodnuto, protože se jedná o státní zájem. Zajímalo by mě, jakou podobu mají ty protihlukový opatření, do kterých se vynakládají enormní prostředky, a co můžou vyřešit. O tom, že bysme dostali třeba silnější skla do oken se, pokud vím, nemluvilo. To je jedno, nechci si stěžovat.

Odp9: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 2.2.2012 11:28

Třeba u vás porostou ceny nemovitostí, protože to obyvatelstvo bude mít o 5Km blíž na letiště až poletí na dovolenou. Třeba!

Odp10: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 2.2.2012 15:34

Dále než těch 5 km stoupnou ceny protože tam nebude vůbec slyšet kravál z letiště.

Odp6: ehm ehm ...Další návrhy:
Jana, 1.2.2012 16:07

Ivane, zase nevím, o čem přesně mluvíš, ale je to úžasný, když někdo něčemu fakt rozumí.

Odp7: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 1.2.2012 18:58

Rozbušilo se mě srdíčko z uznání od někoho o kom vím, že ví.

Až se stydím, není to tak složité, časem se obraz prostoru a sebe v něm každému složí v hlavě sám trojrozměrně. Toto je vlastně jenom popis plochy/ parkoviště/ jenom se tomu říká důležitě. Stačí vědět jak a kam a potom do kterého chlívku. Samotné řízení letadla je jednoduché. Zval jsem všechny zde známé aby si to přišli vyzkoušet. Kdo by chtěl, tak jsme si mohli zalítnout nějaký extrémek pro radost. Střídavá ,,géčka,, mají bezva vliv na prokrvení nohu, mozku a vůbec na oběhový systém a lepší náladu. Působí mě radost o tom jenom psát! Myslel jsem, že jsem už úplně vymazanej, tak aspoň jiskřička.

Pravda je, že jsem skoro všechno, - ale pan Bejvalej.

Odp8: ehm ehm ...Další návrhy:
Tlapka, 2.2.2012 15:36

To máš dobrý. Na střídavá Géčka musí mi stačit kolotoče ! Musím si naplánovat nějaký vyhlídkový let... už dlouho po tom toužím.

Odp9: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 2.2.2012 21:21

Na kolotoči chytáš pluska, ale některé horské dráhy by to zvládly, tedy ty mínusy. Když jsem někoho uvazoval do pasů, tak často protestovali, že to stačí, že se v autě taky nevážou, zaklepal jsem na plexikovou boudu a vysvětlil jim, že za chvíli může být podlahou ona. Ještě se dotahovali.

Já už mám propadlou doložku. Škoda!

Odp10: ehm ehm ...Další návrhy:
Jimmy, 2.2.2012 22:14

Na toto téma jsem četl v jedné knize pěkný dialog:

Sedí se vám pohodlně ?
Ano, děkuji.
Pak tedy nemáte pásy dostatečně přitažené !

Odp11: ehm ehm ...Další návrhy:
ivan, 3.2.2012 4:30

V akrobatech jsou pouze čtyřbodové pasy. Nejstabilnější pozice je se chytit rukama křížem za pasy v úrovni ramen a přitáhnout lokty k tělu a vysvětlit pasažerovi, že ty šlapky dole nejsou pro zvýšení jeho pohodlí. Navíc máš jistotu, že když se drží pasů, tak se nebude chytat kniplu. Už jsem se párkrát přetahoval, naštěstí jsem vždycky vyhrál. :-)

Odp4: ehm ehm ...Další návrhy:
santiago, 14.3.2012 14:02

V této souvislosti mě překvapilo, že se ta čísla (označení drah) mění. Opravdu jsem si ještě před půl rokem myslel, že se azimuty počítají ke skutečnému a ne magnetickému severu, tedy že se na buzole nastavuje lokální deklinace, že i azimuty podle GPS jsou vůči zeměpisnému a ne magnetickému severu a že geodetické sítě jsou napojeny na Polárku... no nic, člověk se učí.

Takže 2.5.2012 bude ruzyňská dráha 13/31 přejmenována na 12/30, stejně jako byla před devíti lety hlavní dráha 07/25 přejmenována na dnešní 06/24.

Odp5: ehm ehm ...Další návrhy:
Platfus, 14.3.2012 15:55

Zajímavý, to bych taky nehádal, na první pohled to nevypadá úplně prakticky, ale asi to svůj smysl má. Asi je ze vzduchu snažší zaměřit magnetickej pól spíš než ten skutečnej... Zajímáš se o letectví nebo o geografii?

Odp6: ehm ehm ...Další návrhy:
santiago, 15.3.2012 10:28

Ne, já se nezajímám o nic.

Jen jsem se díval, jestli svatá Juliána, dříve Máří Magdaléna, ještě dříve Krasina, leží v ose VPD nebo ano. A představ si, že kvůli takové blbině najednou zjistíš, že celý svět leží o jistý nezanedbatelný úhel jinak, než sis doposud myslel.

Ano, zřejmě to má historické důvody, možná už z námořní dopravy. A dnes se tedy azimuty podle GPS musejí přepočítávat zpátky na magnetické kurzy. Což se muselo i dřív, protože mapy jsou nejspíš vztaženy taky ke geodetické a ne magnetické soustavě. Aspoň má každá uvedenu deklinaci ve středu listu.

A s tím měřením ze vzduchu: neměly proto letecké kompasy a zaměřovače už dlouho uvnitř místo magnetu gyroskop?

Vítr
°, 2.2.2012 22:33

Navrhuji, aby nám odborník v pilotáži letadel také něco pověděl o vlivu počasí na pilotáž letadla, zejména o vlivu větru a bouřkových mračen, a třeba i něco z jeho názorů na TV pořad „Letecké katastrofy“.

Odp: Vítr
ivan, 5.2.2012 6:31

Malinko tě opravím, Hvězdičko, máš tendence přehánět. Já jsem vysloužilá páka, odborníci jsou na ministrerstvech a úřadech.

Odp2: Vítr
Tlapka, 6.2.2012 15:00

Jako neodborník si myslím, že počasí skoro jistě na létání vliv má. ;-)

Odp2: Vítr
iva, 9.2.2012 16:40

http://www.flightradar24.com/?lat=49d688954878870305&lng=16d76513671875&zoom=7myslíte že tady jsou letadla v reálném čase, že to odpovídá přesně na čas nebo aspon´nějak přibližně? Nemůže se něco stát?

Odp3: Vítr
Ufonek, 9.2.2012 18:59

Ten provoz neodpovídá ve skutečnosti je mnohem větší .
Ostrava , Pardubice ...tam je taky slušný provoz , hlukové zatížení je značné .

Odp3: Vítr
ivan, 9.2.2012 20:02

To co vidíš je vizualizovaný snímek záznamu pohybu transponderu /odpovídač radaru v modu třídy C/ To je velice silný vysílač který je neustále snímánn družicema a pozemním sledováním pohybu který je nepřetržitě monitorovén automatem který hlídá jestli nejsou letadla spolu v kolizním stavu a je sledován řízením letového provozu. Každé letadlo je vybaveno radarem a systémem včasného varování před takovýmto stavem. V případě hrozící kolize má ale přednost před vlastním vyhodnocením pokyn dispečninku řízení letového provozu a pilot se řídí pokyny pozemního vyhodnocení.

Srážka ve vzduchu vzhledem k ohromnému prostoru a časové shodě je neprvděpodobná, ale řetězením špatných rozhodnutí a okolnotí je možná a může se stát.

Jestli si dobře pamatuju, tak asi před deseti lety se srazilo ve vzduchu Kazašské letadlo s dětma které měli let, tuším, do Zurychu, s vojenským speciálem. Paradox je, že tyto děti měly zájezd do Švýcarska za odměnu coby vítězové kategorií jejich národní soutěže. Tehdy kazašský pilot hlásil kolizní stav který mohl odvrátit automatický systém letadla, ale ukázněně se podřídil pozemní službě, systém vypnul a převedl let na ruční řízení. Crassch!

Tehdy se srabsky zachovaly jak německé i švýcarské služby, které zpochybňovaly kvalitu, zkušenost a jazykovou vybavenost kazašského pilota, ale letový zapisovač - / bleckbox,- mimochodem je oranžový/ prokázal ,,vinu" přetíženého letového dispečera. Nakonec se i on stal obětí vraždy provedené otcem jednoho ze zabitých dětí.

Kazašský kapitán letu byl velice zkušený pilot ve výborné fyzické a duševní kondici, dbalý i v krizové situaci na dodržení výkladu a nadřazenoti předpisů a postupů.

Nedávám to jako příklad k následování, ale kdyby dal na intuici a info vlastního systému varování a porušil předpis o nadřazenosti postupů tak by nezamřelo mnoho + jeden jistě velice kvalitních lidí.

Toto jsem uvedl jenom jako příklad, že i důsledné dodržení předpisů může způsobit katastrofu.

Odp4: Vítr
Vlastimil Čech, 10.2.2012 23:12

Proč toho tatíka, který poslal nafoukaného bambulu rovnou dráhou do pekla za smrt své holčičky nějak neodsuzuji?

Odp5: Vítr
ivan, 11.2.2012 4:52

Bambula nebyl nijak nafoukaný, ale Frankfurt právě střídal služby v okamžiku předání letu pod Zuryšský geocontrol. V tom okamžiku dispečer sledoval i monitor svého kolegy který neměl v ten okamžik střídače a musel opustit židli k povinné přestávce, ta je daná předpisem. I krátký čas který musel použít první dispečer k orientaci na druhé obrazovce stačil k tomu, aby se na chvíli nemohl věnovat svojí. Na té se mu už zobrazil kolizní stav kazašského pohybu s vojenským speciálem, ale už neměl čas stav odvrátit. Kapitán kazašského letadla už měl vypnutý anticressch který by nezbytný manevr provedl v autopilotním režimu, ale v manualu vyčkával na kurzovní pokyn z geocontrolu který nepřišel.V té době už byl pohyb předaný z F na Z. Nikdo zásadním způsobem neporušil předpis. Jediná ,, vina" byla na dispečerovi který po dvouhodinové službě (max.) nedokázal zaběhnout stovku za sedm! Prostě na některých uzlech je už nyní stav přetížení a ještě se bude zahušťovat. Viz LKPR jižní varianta RWY 24L/06R což je dneska už docela hustě obydlená oblast. Při cargu je ještě mnohem větší pravděpodobnost mimořádky než při osobní přepravě, jednou se to zase sejde! Nepochybuju!

Odp6: Vítr
iva, 11.2.2012 10:36

Takže to sedí úplně přesně. Dnes v 8-50 letěl brácha do Mnichova a to letadlo jsme našli až když přistávalo, protože tam bylo naosané, že letí do Frankfurtu, ale přistávali v Mnichově. Myslela jsem, že by toho mohli zneužít teroristi. Myslím, že to se stalo na tom dispoečinku byl tak ojedinělý případ, že se nedivím, že toho bambulu ten otec dítěte vyhledal. Jasně bylo to v noci a to by člověk měl spát a ne dávat pozor na radar. Taky jsem toto v leteckých katastrofách viděla a je to hrozné. Chudinky ty děti.

Odp6: Vítr
Vlastimil Čech, 15.2.2012 22:01

Mnoho slov, mnoho zdůvodnění, ale holčička je mrtvá... tatínka výmluvy a omluvy pochopitelně nezajímají... „když sis nedokázal poradit s problémem, když sis nechal vnutit povinnost řešit něco, na co nestačíš, tak mě tvoje kecy a výmluvy vůbec nezajímají... výsledkem, který jsi měl-třeba i tvojí vzpourou- ovlivnit je, že moje dceruška škaredě a bolestně zahynula... CHCÍPNI!...“
Netroufám si tvrdit, že akce tatínka byla správná a podle zákona... myslím si jen, že je pochopitelná... Snad by to bylo analogické k situaci, kdy je řidič kamionu nucen svým zaměstnavatelem jezdit bez přestávek a unaven... je vinen, nebo nevinen dle zákona? Je vinen, nebo nevinen dle Spravedlnosti?
Nechal byste ho bezevšeho žít, kdyby zabil Vaše dítě?

Odp7: Vítr
Tlapka, 16.2.2012 11:53

Zabíjela bych osoby sadistické, jinak asi ne

Odp2: Vítr
*, 10.2.2012 0:47

... tak toto je také nadsázka, protože kdyby tomu tak bylo, tak by to v české kotlině tak rychle nešlo s kopce.

Počasí je zásadní,-to je celé...
ivan, 4.2.2012 21:51

Počasí je zásadní,-to je celé.

Podle mého žádná nehoda nemůže být vyšetřena do úplného důsledku, protože nikdo nikdy nedohledá všechny spolupůsobící příčiny, ty rozhodujou o průběhu té zásadní. Nemalej podíl má metodika výcviku žáků- pilotních adeptů, a jejich návyky. Staří flígři se shodují na tom, že je potřeba učit žáky skutečně létat, aby se pro ně let stal naprostou přirozeností, tak jako pro lachtana pohyb ve vodě./ vnímat trojrozměrnost a umět se rozhodovat/

Administrativa je spíše zaměřena na produkci ,,strojníků",-- počet hodin školení, předepsaných postupů a zjískaných kvalifikací. Někdy se dá zachránit letadlo protože ho někdo dostane na zem přestože to předpisy a postupy nedovolují nebo nedoporučují.

Administrativa preferuje formálnost. Prostě, máš na to zkoušky, tak s tím lítej. Obojí má plusmínusy.

Skutečnou tragedií mimo kategorii rozumu byl Smolensk, kde byl prokazatelně proveden na piloty nátlak vládníma autoritama. Mlha, neparametrizovaná dráha pro tento typ letadla, absence ILS - přistání na paprsek.

Tam byli skutečnýma oběťma piloti! Přestože věděli do čeho jdou, tak splnili příkaz.

Těm jedinejm bych šel na funus.

Odp: Počasí je zásadní,-to je celé...
°, 4.2.2012 23:28

Děkuji. Také se domnívám, že se politici nemají plést do techniky a neohrožovat lidské životy. A to ani v letadle, ani kdekoliv jinde. Nechápu, jak může tentýž člověk vykonávat funkci ministra postupně na př. na třech různých ministerstvech, když nemá kvalifikaci ani pro jedno z nich.

Alespoň, že prý letos v Praze dali politici pokyn postavit teď v zimě pro bezdomovce vytápěné stany. To je snad poprvé po „sametu“, že politici udělali něco prospěšného pro tzv. prostý zchudlý lid.

Odp2: Počasí je zásadní,-to je celé...
Tlapka, 6.2.2012 15:03

Jak nemáš co na práci, Hvězdíku běž jim tam do stanu utírat slzy.

Odp3: Počasí je zásadní,-to je celé...
*, 6.2.2012 22:58

Tlapko, ledacos užitečného by mohl nezaměstnaný člověk dělat, ale mocní mu v tom zabrání a pomocí různých nesmyslných předpisů mu práci, kterou by si našel, znemožní.

Že vládní činitelé posílají miliardy na neznámé účty do ciziny, že městské úřady prošustrovávají státní peníze, že papaláši mrhají penězi na různé tzv. benefity svých podřízených úředníků, a jiné a podobné, to všechno mocní tolerují, pardonují, netrestají a tutlají.

Ale běda nezaměstnanému: ten musí stvrdit svým podpisem, že okamžitě nahlásí na ÚP svůj výdělek =2000,--Kč, i když ještě nemá v ruce pracovní smlouvu a ani neví, zda vůbec ten nasmlouvaný výdělek opravdu dostane.

Odp4: Počasí je zásadní,-to je celé...
Tlapka, 7.2.2012 13:17

To máš pravdu. Musí se podvádět a kličkovat. Já sama se dopustím většího počtu přestupků a zákonů - v práci, než uplyne dopoledne. Různá protichůdná nesmyslná nařízení nelze dodržet bez poškození. Je to následek byrokracie a ta nás zabíjí.

Odp: Počasí je zásadní,-to je celé...
ivan, 5.2.2012 6:54

Dovysvětlení proč mě napadli právě lachtani.

Všimni si, že oni ve vodě neplavou, ale skutečně lítaj, je to úplně jiný způsob pohybu. Ryby využívaj ke změně směru svoje boční plochy, pro lachtana jsou centrážní osou vztlaky na ,,křídlech"- ploutvích. Proto je jejich pohyb ve vodě tak nádherný a elegantní.

Odp2: Počasí je zásadní,-to je celé...
ivan, 5.2.2012 6:56

Špatně propojeno, odp. Romantikovi.

Odp3: Počasí je zásadní,-to je celé...
Tlapka, 6.2.2012 15:04

Něco jsem slyšela o delfínech, že jejich povrch se nějak přizpůsobuje podle toho jak voda proudí. To bude Hvězdňák vědět, biologii má v malíčku.

Odp2: Počasí je zásadní,-to je celé...
Zákys, 4.9.2012 14:31

Na rozdíl od tlachtanů!

Odp3: Počasí je zásadní,-to je celé...
Tlapka, 4.9.2012 15:53

A to je jako co.

Odp4: Počasí je zásadní,-to je celé...
Zákys, 6.9.2012 13:52

To je přece jasné. Zatím co lachtan lachtá, Tlachtan sděluje své pravdy většinou na Svíci. Pokud je jeho hlas někde dostupný zní jako jako „tlach, tlach...“.

Odp5: Počasí je zásadní,-to je celé...
Tlapka, 10.9.2012 13:10

Lachtá ... ? co to znamená? je to vůbec ve slovníku? a pak by měl trachtal zase dělat Tlacht, Tlacht.

Achjo, jak se tak koukám, ta hláška...
Lumen, 10.2.2012 12:49

Achjo, jak se tak koukám, ta hláška „nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci“ zabrala ažaž :-)

Odp: Achjo, jak se tak koukám, ta hláška...
ivan, 10.2.2012 17:29

Některé temata nejsou tak nosná aby se samy udržely čisté v původní podobě. Buď se samy zaktualizují v jinou dobu nebo se prostě vyčerpají malým množstvím reakcí. Naštěstí mají tu vlastnost, že dokáží generovat jiné, které by nedokázaly stát samy o sobě. Nebýt těchto vlastností, tak by Svíce povětšinou mlčela. Příspěvky na sebe reagují stejně jako kontakty v kulečníku. První proběhne v nezopakovatelné podobě, druhý je ještě velice přesný, ale už vykazuje mírnou odlišnost, u třetího je chyba viditelná a v dalším už letí koule naprosto jiným směrem. Hra začíná zase v základním postavení. Než se původní tema samo zaktualizuje, tak může sloužit aspoň jako nosič pro temata slabší které by nedokázaly stát samy o sobě. Ještěže se tak děje.

Odp2: Achjo, jak se tak koukám, ta hláška...
Jana, 11.2.2012 12:12

Ivane, prostě mám pro tebe slabost. Krásně napsané.

Odp3: Achjo, jak se tak koukám, ta hláška...
ivan, 12.2.2012 13:56

Až se před ostatníma stydím, ale těší mě to. :-)

Odp2: Achjo, jak se tak koukám, ta hláška...
Tlapka, 13.2.2012 12:31

To je přesně. I jinak komunikace běžně takto probíhají. Nic se mi na tom negativního nezdá.

Prokristapána, koho z těch navržených...
babf, 13.2.2012 23:29

Prokristapána, koho z těch navržených klaunů chcete volit? Vždyť tam jsou všichni jen proto, aby hrabali peníze a nejde jim vůbec o obyčejné lidi. Všechno si navrhují tak, aby to vyhovovalo především jim.A přímá volba lidí? Vždyť si to v závěru stejně rozhodnou tam nahoře sami. Jen z lidí udělají blbce.
Chce to změnit ústavu a nechat tam Klause, než se současní politikové vymetou a dá se dohromady rozumná vládá z obyčejných lidí a i vhodná a důvěryhodná osoba na hlavu státu. Je vidět, že movití lidé si koupí vše, ovšem rozum a inteligenci ne.

Odp: Prokristapána, koho z těch navržených...
Tlapka, 15.2.2012 11:47

Hrabat peníze je natolik lidem vlastní, že těžko se najde kdo nehrabe když má možnost. Stejně jako dělat z druhých blbce.

Z přímé volby prezidenta nemám dobrý...
Novotna, 18.2.2012 22:10

Z přímé volby prezidenta nemám dobrý pocit. Měla by to být osobnost,ne kam vítr tam plášt. A to do jisté míry splnoval president Klaus. Myslím,že je dost dobrý mít jako hlavu státu někoho,kdo umí říct ne,homosexualitě,kdo umí říct názor za který nesklidí pochvalu . Někteří Němci ríkají,že u nás se ještě může něco říct ohledně mnoha věcí,ale tam se nůžky uzavírarají.A v Americe také.Není tam už také taková svoboda,jak byla.Nikdo není neomylný z lidí.Ale važme si toho ,co máme. Aby se nenaplnilo,že lid má vládu,jakou si zaslouží...

kde se volí ti prezidenti
ahakja, 11.3.2012 8:36

kde se volí ti prezidenti

Odp: kde se volí ti prezidenti
Zákys, 4.9.2012 14:29

Co je to ten prezi(si?)dent?

Volba prezidenta: Dokud byl císař pán...
Videant consules..., 15.3.2012 14:56

Volba prezidenta: Dokud byl císař pán, tak to k diskusi nebylo... klídek, nezmění se nic (kromě cen)...

K blížící se volební kampani volby...
Neuvedeno, 18.4.2012 15:19

K blížící se volební kampani volby prezidenta budou strany usilovat o to, aby získaly příspěvky od sponzorů na tuto kampaň.
Jenže máme tu nové rozhodnutí soudu o půjčkách a darech pro poslance v souvislosti s odouzením Víta Bárty.
Jakýkoli dar těmto státním orgánům, třeba i bezdůvodný a dobře míněný je v podstatě snaha zavázat si takovéhoto budoucího politika či politiky.
Do doby záporného rozhodnutí Ústavní soudu v souvislosti se soudem Víta Bárty, je tedy teoreticky od této doby zakázáno získávat finanční prostředky na volební kampaň. Kdo bude při tomto přistižen, bude odsouzen ze záměru podplácení těchto budoucích veřejných orgánů.
Jdeme - li dále na základě rozhodnutí soudu o Vítu Bártovi, tak bylo tedy i nepřímo řečeno, že veškeré státní volené orgány u nichž byly použity peníze na volební kampaň jsou zmanipulované a tudíž neplatné a dárci do volební kampaně budou odsouzeni.
Když si k tomu vezmeme, že toto se děje v celém kapitalistickém světě tak musím dodat dodatek, že jde dle rozhodnutí českého soudu o zločiné jednání v celém kapitalistickém světě a jejich vlády nejsou tudíž oprávněné vykonávat své funkce, ale jde zde o zmocnění se těchto funkcí na základě korupce. Tak to jsme se tedy dočkali.
Inu uvidíme jak to bude dál. Jestli dotyčný čeký soudce náhodou nebude povolán na konsil do Kostnice a tam upálen.
Je zde vidět, jak když náš soud postupoval stejně u poslanců jako u běžného smrtelníka, k jakým závěrům došel.
Jenže ve světě a ve vysoké politice je to dnes spíš podle teorie:„ Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi“.

Odp: K blížící se volební kampani volby...
Jinak:, 18.4.2012 22:26

Za vypůjčené miliony a miliardy budou tam nahoře „koalovat“ ( -: ) spolehlivě a věčně všichni. Nelze se divit, že tam dole pak už málem ani na chleba nezbývá. Volič je ten poslední, na kterého zvolení po svém zvolení myslí. ) -: )

Odp2: K blížící se volební kampani volby...
Zákys, 18.9.2012 10:08

Venku řádí „vědecko-technická“ revoluce, mraky lidí se mohou ztrhat, a zde ve sklepě to vypadá jako by obyvatelé byli střeleni makem do oka. „Čistý průstřel“ říkal plukovní felčar, „úplný blbec“. ;-)

Odp3: K blížící se volební kampani volby...
Tlapka, 19.9.2012 18:05

Tak se snažte podruhé narodit se třeba v Bangladéši.

Odp4: K blížící se volební kampani volby...
Zákys, 20.9.2012 8:01

Bangladéš - to je z rómského dialektu? Dežo(š) - to vím co je. Bang dokáži také rozluštit. Ale to „la“ mi tam nesedí. Nebo že by se při tom hrálo na gajdy? Ta nejistota je veliká. Co veliká, obrovská jako Kunětická hora!

Odp5: K blížící se volební kampani volby...
Tlapka, 20.9.2012 11:58
Odp5: K blížící se volební kampani volby...
Tlapka, 20.9.2012 11:59
Katastrofa?
Luby, 4.9.2012 13:59

:-):-):-) Paní učitelka se ptala ve škole jaký je rozdíl mezi neštěstím a katastrofou , nikdo z třeťáků to nevěděl a tak se měly optat doma. Druhý den je opět zkoušela a ptala se Pepíčka. Pepíček vstal a říká. „ No děda povídal že kdyby spadlo vládní letadlo při cestě do Ameriky s Českou vládou a prezidentem bylo by to neštěstí ale katastrofa by se rozhodně žádná nepřihodila .“ :-):-):-):-)

Josef Toman, kandidát na prezidenta, Čechoameričan
Jan Nov7, 6.10.2012 23:57

Josef Toman, kandidát na prezidenta, Čechoameričan, který pracoval pro známé americké univerzity, Enron, atd. Zná řadu osobností v Hollywoodu. Měli byste o něm napsat článek nebo něco natočit. Jeho internetové stránky jsou JosefToman tečka cz. Mrkněte tam na Otázky a odpovědi. Hned pod církvemi je rozhovor „Co by se stalo, kdyby debili ve sněmovně byli?“ Je s ním sranda. Kreatyvec.

www.JosefToman.cy

Josef Toman, kandidát na prezidenta...
Jan Nový, 6.10.2012 23:58

Josef Toman, kandidát na prezidenta, Čechoameričan, který pracoval pro známé americké univerzity, Enron, atd. Zná řadu osobností v Hollywoodu. Měli byste o něm napsat článek nebo něco natočit. Jeho internetové stránky jsou JosefToman tečka cz. Mrkněte tam na Otázky a odpovědi. Hned pod církvemi je rozhovor „Co by se stalo, kdyby debili ve sněmovně byli?“ Je s ním sranda. Kreatyvec.

www.JosefToman.cz

Odp: Josef Toman, kandidát na prezidenta...
Tlapka, 8.10.2012 15:17

Skutečně báječně, pouze opomenul že Česko není v USA.

Odp2: Josef Toman, kandidát na prezidenta...
Zákys, 9.10.2012 11:41

Kdybych znal vaši e-mailovou adresu, když se vám to líbí poslal bych vám prezentaci, která vznikla z čtení na tom blogu. Moje adresa je angel.vodopad@gmail.com.

Odp3: Josef Toman, kandidát na prezidenta...
Tlapka, 9.10.2012 12:08

Děkuji za adresu znamenám si :-)

Lidé by volili
Camillca, 4.11.2012 21:52

Před nějakým časem napsali v nějakých novinách, že kdyby mohli lidé volit koho by chtěli, hodně hlasů by dostal Jiří Kájínek. To by bylo dobrý, jako president by si mohl udělit milost.

Odp: Lidé by volili
Tlapka, 5.11.2012 12:17

Já bych volila Ferdu Mravence.

Odp2: Lidé by volili
ivana Kozárová, 18.11.2012 13:45

Já už si jen vzpomínám na předvolební totalitní heslo mýho táty: Vol,vole vyvolenej - ZA ŽIVOT ZKOMOLENEJ. Nějak nejsou lidi. A není divu. Nikdo kvalitní se nechce vzdát svý dobrý práce,kterou dělá a vyměnit ji za politiku.

Odp3: Lidé by volili
Tlapka, 21.11.2012 12:12

Jinak už to nebude, aspoň za přítomného lidského psychického vybavení.

Odp: Lidé by volili
Zákys, 21.11.2012 21:25

No, slova tečou jako volej. Džez jim natřel čerstvou kolej. Na Parnase, nebo dolej?
Hele vole, ve Viole.
Raději debatujte o tom jakou hodnotu má MINUS KULE. Aspoň uděláte něco užitečného.

Odp2: Lidé by volili
Tlapka, 22.11.2012 10:34

= Hodnotný slovní průjem.

Odp3: Lidé by volili
Zákys, 23.11.2012 9:30

Tak vidíte. A jsme zase tam, odkud jsem nabízel únik. Nejsnadněji a nejraději se debatuje o hovně, pokud možno zabaleném do pozlátka ozdobeném větvičkou vavřínu. U některých(možná u všech) forma určuje i obsah.

Odp4: Lidé by volili
Tlapka, 23.11.2012 13:36

Nebo naopak

Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde:...
petros, 19.1.2013 13:19

Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde: jeden, ten je generál, a druhý je kardinál zle, matičko, zle! Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde: jeden drží karabáč, druhý říká »Otčenáš«; zle, matičko, zle! Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde: jeden, ten je arcibiskup, a druhý je taky ......., zle matičko, zle!
K. H. Borovský

Odp: Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde:...
Vlastimil Čech, 19.1.2013 14:49
Odp: Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde:...
ivan, 20.1.2013 20:11

Aktuálně trefné.

Odp: Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde:...
ivana Kozárová, 22.1.2013 16:27

pěkné,aktuální!

volba je jasná - Karel
Sofie, 19.1.2013 21:38

:-)volba je jasná - Karel

Odp: volba je jasná - Karel
ivan, 20.1.2013 17:27

Ani jeden!

Odp: volba je jasná - Karel
petros, 20.1.2013 18:43

Tak to bude po Gotwaldovi první prezident který nemá vystudovanou vysokou školu. :-)

Odp2: volba je jasná - Karel
ivan, 20.1.2013 19:08

Zápotocký, Svoboda, Havel.

Odp3: volba je jasná - Karel
ivan, 20.1.2013 19:51

Novotný

Odp4: volba je jasná - Karel
ivan, 20.1.2013 20:08

Gottwald

Odp5: volba je jasná - Karel
Vlastimil Čech, 21.1.2013 7:47

Oni ti presidenti neměli ani Vysoké učení marxismu-leninismu? :-):-)
To se mi ani věřit nechce!

Odp6: volba je jasná - Karel
Zákys, 21.1.2013 8:52

Nepleťte si Večerní univerzitu Marxismu -leninismus a Vysokou školu politickou ústředního výboru Komunistické strany Československa (zkratka VŠP ÚV KSČ, přezdívaná „Vokovická Sorbonna". Mezi jimi je rozdíl jak mezi králem a králíčkem. Ale Vokovickou Sorbonnu nepodceňujte. Nejde jen o to co se tam studovalo, ale hlavně z čeho se studovalo. Studenti měli k dispozici překlady (byly ve formátu skript) základních děl světové literatury i nepřátelských politických směrů. Zapůjčit si je v Univerzitní knihovně byl ovšem pro běžného studenta znemožněno. Vybraní studenti (většinou nadstandartně nadaní) byli vybíráni k dělání aspirantury Lomonosovovu univerzitu do Moskvy. V předválečném období existovala při Kominterně sekce ve formě jakési školy, kde docházelo ke školení - studiu kádrů z různých zemí. Někteří s těchto studentů se stali později členy prvního a druhého Ústředního výboru KSČ který byl celý fašisty popraven ve II. sv. válce. V době, kdy se třeba rodina Havlova přátelila s Reinhardem Heydrichem a rodina Schwrzenberga zaměstnávala práceschopné Židy(aby jim nemusela platit) před jejich odvezením do koncentráku. (kniha Bouře od Paula Polanského ) Jedním z nich byl třeba Julius Fučík, nebo Václav Černý. Lidé zapojení do protifašistického odboje.

Odp7: volba je jasná - Karel
Vlastimil Čech, 21.1.2013 11:36

Aha... díky za osvětu...
V každém případě jsem chtěl říci, že zmínění presidenti vzdělání měli.
Řekl bych, že gen.L.Svoboda určitě i jiné, než politické! Na hranické Akademii dokonce vyučoval. Jinak pane Zákysi ovšem s Vámi souhlasím.

Odp8: volba je jasná - Karel
ivan, 21.1.2013 14:07

L. Svoboda, co vím, nedokončil zemědělskou školu, dokonce v zemědělství krátkou dobu pracoval, ale zbytek života strávil v uniformě. Byl jediným prezidentem který byl ze své funkce odvolán pro zdravotní neschopnost ji vykonávat poté co ji odmítl opustit.

Odp8: volba je jasná - Karel
Zákys, 21.1.2013 17:08

Na Wikipedii si přečtěte kdo L. Svoboda byl. Ať netápete. Ty medaile nedostal za pusu. Čím mě však uchvacuje je to, jak každoročně stoupal na vrchol Gerlachu - to je v Tatrách, a bývalý nejvyšší vrchol Československa. Kdo tam nebyl, tak nemá šainu o tom, co je to za procházka. Když si představím jak hajný Švajneberg supí z Tatranské Polanky po chodníku na Sliezsky dom (ze Slezského domu je teprve nástup buď na Batizovskú próbu nebo Velickou próbou na vrchol) v tom pohybovém rytmu co předvádí při hbitém kráčení chodbami předsednictva vlády, tak se mohu smíchy potrhat. A to byl Svoboda ještě o dva roky starší, než dnešní adept na prezidenta. Dnes chudáci, kteří tomuto muži nemohou zavázat ani tkaničky od bot si o něj otírají své nevymáchané přízemní Já i na Svíci.
Ale trochu srandy. Když Ludvík Svoboda ležel již na smrtelné posteli a UV KSČ viděl že musí nastoupit nový prezident, musel konat. Vyslal tedy za ním delegaci, která mu měla tuto novinu šetrně oznámit. Přišli do nemocnice a po přivítání Biľak spustil. „Ludvíku již nemůžeš být prezidentem “. „A kdo bude“ smířen s osudem se zeptal Svoboda. „No přece Gusta“, pokračoval Biľak. „Gusta?“ spíše sám pro sebe se zeptal Svoboda. Ale ihned pokračoval. „Gustě, té to přeju, ona si s tím Fučíkem moc neužila“.

Odp7: volba je jasná - Karel
ivana Kozárová, 22.1.2013 16:13

Moje babička Jarmila jezdila do Moskvy na politická školení s Josefem Smrkovským. Naštěstí se nedožila roku 1968. Moje druhá babička byla Němka a provdala se za českého policajta,oba přežili Protektorát,mohla bych doložit hromadou dokumentů,jak. Jsme zvláštní národ,když to chci napsat slušně.Krále a panovníky máme často z ciziny - ty nejlepší - ,taky si volíme s oblibou loutky a pak vládnou místodržitelové.Dohromady summa summárum ať to dopadne jak chce,bude se dál u píva nadávat.O Karlu Schwarzenbergovi řekl Karel Kryl : ... jo,Karel,ten měl tu smůlu,že musel tu hradní pakáž učit jíst vidličkou a nožem......

Odp8: volba je jasná - Karel
Zákys, 22.1.2013 19:45

To mluvil o Havlovi jeho vlasáčích z disentu. Havel jezdil po hradě v džínách na koloběžce a ještě se tím chlubil, a jeho zarostlí přátelé ve vytahaných svertrech ukazovali co je to ta pravá demokracie proti tupé husákovské skosnatělosti.Třeba přiznat, že tento humus měl vývoj směrek k osvojení si protokolu a někteří museli zmizet.

Odp9: volba je jasná - Karel
ivana Kozárová, 24.1.2013 0:40

Ano,a o Havlovi zazpíval Karel Kryl v písni Demokracie rozkvétá : Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,- pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem.....

Odp10: volba je jasná - Karel
Zákys, 24.1.2013 2:13

Karel je na pravdě boží....
O novém Karlovi však nezpívají Bozi,
ale děvče, co má správné kozy...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6m5cW0UhLqs

Odp2: volba je jasná - Karel
Zákys, 21.1.2013 7:55

To je sice pravda. Učil se tuším stolařem, doplňoval si vzdělání při svíčce, ale také dělal redaktora nějakého dělnického listu ve Vrútkách. Kdo mu tam opravoval rukopisy? Švajneberg má proti všem předcházejícím jednu nedosažitelnou komparativní výhodu. Žádný z nich nedokázal tak mršit češtinu jak to dokáže on. A také bude skvělým doporučitelem českých výrobků, hlavně rohypnolu. Karel na Hrad.

Odp3: volba je jasná - Karel
Tlapka, 21.1.2013 13:02

Rohypnol není v distribuci.

no, jo... tak KOHO?
Vlastimil Čech, 20.1.2013 16:56

http://vtipy.netroof.eu/data/images/slafenberg.jpg

Tak se mi zdá, že V.Č. bude u voleb absentovat...

Předkové Schwarzenberga žili z otrocké...
petros, 21.1.2013 21:54

Předkové Schwarzenberga žili z otrocké práce a také porušovali lidská práva protože poddaným neumožňovali se volně stěhovat a studovat. Z dnešního pohledu tey byli zločinci, ze stejné logiky jako Schwarzenberg zmínil prezidenta Beneše v souvislosti s jeho dekrety.

Dva cizí jazyky
°, 22.1.2013 22:47

No, a je nám už jasno, proč se začnou ve školách učit DVA Cizí Jazyky. Budou to :
1) Angličtina (tu se už učí děti ve školce, tu už umíme).
2) Němčina; to aby výrostci pochopili rozdíl mezi slovy „schwanzen“ a „schwarzen“.

Odp: Dva cizí jazyky
Tlapka, 23.1.2013 10:56

A ještě by se měli rychle a tajně učit čínsky...

Odp2: Dva cizí jazyky
ivana Kozárová, 24.1.2013 0:35

Tak to by se mělo přestat s tou novou zjednodušenou výukou písma. Nebo myslíš,Tlapko,že ty naše zpohodlnělé děti budou ochotny malovati čínské písmeny???;-)

Koho volit?
Tomassssss, 23.1.2013 16:58

Dobrý den, vím, že Zeman není svatoušek, ale podléháte jen pozitivní mediální kampani Karla nebo si zkoušíte zjistit i to jaké hodnoty zastává? Když EU chtěla naše peníze na záchranu Řecka tak jediný ze všech poslanců chtěl EU vyhovět v plné výši požadavku. Přitom důchodce v Řecku bere 50 tisíc korun. Není to zarážející postoj Karla? Je absolutně nekritický k čemukoli co z Bruselu přijde a vehementně vše prosazuje. Je členem utajovaných setkání nejvlivnějších lidí světa, skupiny Bilderberg.

Pokud skupina Bilderberg se snaží věci řešit, nechť jsou upřímní a dělají toto veřejně. Jediné co se musí skrývat jsou manipulace. Buďte kritičtí, chtějte vědět o co jde nejvlivnějším lidem světa. Tohle Karel taky prosazuje:

youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4&list=PLYqI2tc080yMiIA7thI-pbLdKsS-KfOok&index=2

A to je jen začátek skutečné Evropské totality... V zájmu vlastních dětí prosím podívejte se a buďte kritičtí i ke mě, až po zjištění informací!!!

Odp: Koho volit?
petros, 23.1.2013 19:46

Karel je typický oportunista,byl a je používán různými stranami, zpravidla pravicovými jenom jako volební maskot.Všechna jednání prospí a vzbudí ho až když je hlasování.......Ačloliv se mimo jiné stylizuje jako vlastenec, prosadil uznání Kosova, s výmluvou že musel....jiní ovšem nemuseli.Zajímalo by mne jaký bude mít postoj až začnou po Evromě vyhlašovat nezávislost další muslimové a budou požadovat různé výjimky z evropského práva.... Ale vlastně to vím.

Odp2: Koho volit?
ivana Kozárová, 24.1.2013 0:33

Je paradoxní,že Karlovi dával do kupy manželku právě srbský lékař-----

Podporování EU je podporou globálního...
Tomassssss, 23.1.2013 20:09

Podporování EU je podporou globálního socialismu, nekritická snaha o přenášení pravomocí do Bruselu, je centralizování moci a tedy směřování k totalitě. Proto nevolím Karla!

Ovce
%, 23.1.2013 22:07

Jsme jen „stádem ovcí“ hnaným pomocí „ovčáckých psů“ a „pasáků“ z pastviny na pastvinu tak, abychom vyprodukovali „co nejvyšší užitek“ pro „majitele stáda“.

„Béé, béé, béé“, kam nás dál požene ?

omg
babka, 26.1.2013 16:35

pane boze mluvi jako mimon,ma lalok rikal ze uz do politicke sceny nepujde at jde obimat stromy pacient starej......boze muj to uz radsi ten Karel....lezici spici.....

Odp: omg
Zákys, 26.1.2013 22:25

Vás měla matka pohodit a nechat si čápa! Tolik psaného smogu se hned tak nevidí.

Odp2: omg
ivan, 27.1.2013 9:12

Asi dítě.

Tuhle hlášku znám přes padsát let, ale už tehdy byla docela rozšířená, takže kdo ví jak je stará? Jiné ve své době taky často užívané docela zanikly.

Třeba, Ho, ho, dovol abych se zasmál.

Některé nesou nějakou informaci a jiné jsou úplně holé. Třeba, chčije a chčije! Přesto nezaniknou.

Jak pojmenovat to, co některé hlášky udrží v paměti po generace? Existuje pro tuto skutečnost nějaké slovo? Všichni víme o co jde, pžesto to neumíme pojmenovat. Aspoň já ne.

Odp3: omg
ivan, 27.1.2013 9:15

Kdo to ví, odpoví, odpoví mě na otázku.

Odp4: omg
Tlapka, 29.1.2013 18:16

Já miluju takové hlášky. Koukaje z okna husa ho kopla.

Odp3: omg
Zákys, 27.1.2013 23:56

Ještě že se živíte štípáním šindelů, nebo čím. Kdyby jse živil svým vtipem, tak zemřete od hladu.

Odp4: omg
ivan, 28.1.2013 11:01

Proto se taky vtipem neživím.

Živím se vykořisťováním pracujícího lidu, ale už mě to nebaví, zvažuju, že se stanu zahnívajícím rentierem nebo tak něco. Hlavně málo práce, velký zisk, nedělit se a volit ODS.

Odp5: omg
ivana Kozárová, 28.1.2013 13:36
Odp5: omg
Livrak, 28.1.2013 13:42

Doporučuji s blbostí nebojovat. Někteří frustráti už jiný prostě nebudou ;-);-)

Odp5: omg
Zákys, 28.1.2013 16:11

Vidíte a já si stále opakoval že to nemůže být jinak. Nemůže, i když se zaklínáte individuální svobodou, několika anti... a co já vím, čím ještě. A vy jste jenom „malý český človíček“. Pracovitý, ale sviňa.

Odp6: omg
ivan, 28.1.2013 22:29

Být malým človíčkem je mé splněné přání. Mám malé auto, malé nároky, malý byt, malou spořebu.

Taky malé přání abys pronesl nějakou velkou myšlenku, hodnou velikána. Pane gigante, prosím.

Odp7: omg
Tlapka, 29.1.2013 18:21

V lese na jehličí koná se svatba trpasličí, Šmudla ma ženu malinkatou s malým věnem malou chatou, pláče tchyňka, pláče tchánek, už jim hrají na varhánky .. to mě nenom tak napadlo to není na tebe, Ivane. :-)

Odp8: omg
ivan, 29.1.2013 18:51

Náhodou je to bezva.

Odp9: omg
Vlastimil Čech, 30.1.2013 0:42

Ten veliký je VELIKÁNEM... je ten maličký MALIKÁNEM?

Odp10: omg
%, 30.1.2013 6:13

...nebo MALÝKÁMEN nebo MALÉDŘEVO ? ( -: )

Odp10: omg
Tlapka, 30.1.2013 11:16

Zajímavý problém. Velký- velikost, velikán, malý- maličkost- maličkán.

Odp11: omg
ivana Kozárová, 30.1.2013 13:00

A pak se sejdou Malý gigant a Obří prcek a napíšou spolu knihu norem,podle kterejch se odlišujou obči od trpajzlíků...;-)

Odp12: omg
ivana Kozárová, 30.1.2013 13:01

opr. Obři

Odp12: omg
Tlapka, 31.1.2013 14:43

Pokud by to bylo podle centimetrů.. nemuselo by to být obtížné. Pokud jde o velikost duševní, to je potom věda !

Odp7: omg
Zákys, 30.1.2013 11:30

„Dříve se filozofové snažili svět pouze vysvětlovat, eventuelně se jej snažili měnit. Nám jde o to, aby nás nesral“.
Je nás více, co s tím ztotožňujeme.

Odp8: omg
ivana Kozárová, 30.1.2013 13:02

Já nemá množné číslo;-);-)

Odp9: omg
Zákys, 30.1.2013 18:33

„Stál jsem na ramenou obrů...“, řekl kdysi jeden skutečný obr.
Ani tak primitivní naznačení něčeho co již bylo v mnohých, a také nekonečných formách řečeno, nevrací nejen kastrované býky, ale zdá se také blondýny, na zem.

Odp10: omg
ivan, 30.1.2013 20:14

Isaac Newton

Odp10: omg
Platfus, 31.1.2013 16:10

To už jsem od vás taky slyšel. Nemyslel jste snad ve své skromnosti sebe :-)?

Odp11: omg
Zákys, 31.1.2013 23:04

Opakování je matkou moudrosti a je 100x lepší než É pericoloso sporgersi. A tak si velice rád vzpomenu na pět kluků, kteří jednou v neděli odpoledne na kolejích „Horský park (to je v Bratislavě) dumali nad zkouškou z Dialektického a historického materialismu, která se nebezpečně blížila. Nikdo z nich nebyl studentem filozofie, ale tak to tenkrát chodilo, že i studenti jiných fakult museli mít „maltu“ která spojovala všechno co studovali v jeden smysluplný systém. Museli držet v ruce Kapitál, Svatou rodinu, Sluneční stát, Bytí a nicotu, Fenomenologii ducha…., a také se k nám dostávali prostřednictvím hlavně literárních časopisů myšlenky Herberta Marcuse, Adama Schaffa, Ericha Fromma, těšili jsme se na Ivana Svitáka a Zbyňka Fišera(Egona Bondyho) v Literárních novinách, a nesmím vynechat Karla Kosíka.
Základní problém toho odpoledne byl pochopit toho nepochopitelného Hegela, jako jednoho ze zdrojů marxismu. Fenomenologie ducha byl skutečný problém. Tu najednou Igor, který rád hlasitě uvažoval začal. Hegel byl idealistický filozof. Marx jeho skvělé myšlenky využil tak, že jej „postavil na hlavu“. Hegel jako jogín byla veselá představa, ale my jsme museli naše odpoledne nějak ukončit. Milovali jsme volný čas, tu opravdovou říši svobody, a tak nedalo moc práce označit to co nám ten volný čas bere, že nás skutečně sere. Byli jsme opravdu na sebe pyšní, že jsme k této „brilantní“ myšlence přišli po skutečném ne povrchním studiu. Tehdy večer si nás naše děvčata zasloužila. A vůbec jsme netajili, že jsme stáli na ramenou obrů a oni na ramenou jiných obrů a těch obrů bylo…. A tak je to pořád.

Odp12: omg
Tlapka, 1.2.2013 10:09

A jak vylil to dítě i s vaničkou? To znáte?

Odp13: omg
Zákys, 1.2.2013 10:57

Zdá se, že jste závistivá....
A já se pokuším se vrátit „plácání“ na téma „Volba prezidenta... zpět, aby to nebylo jako hra zvaná “tichá pošta„, kdy jsou všichni překvapeni z výsledku: Při svých zkušenostech( jsou mezi nimi také omyly) se vůbec nedivím, že za kokotem (Schwarcenbergem) stály čestné, ale opravdu čestné, kreatury typu
Ruml, co kdysi sály marxismus s mateřským mlékem! Je podivuhodné, jak se znovu, a to zejména Praha dostala do kontrapozice s “venkovem„! Seru na spoustu faktů z kampaně, ale je třeba si uvědomit, že K.S.vlastní podíly ve většině tisku a ty kampaň vedly podprahpově, zejména ve vztahu k mládeži, která komunikuje přes “sociální sítě„ a nemá svůj vlastní názor.
Tudíž(používá Švajnaeberg a já již t;-)) volila místopředsedu vlády, která je asociální, ubírá důchodcům, ale ne zbohatlíkům, kteří platí minimální daně, na rozdíl od ostatních států západní Evropy! Majetek si samozřejmě, najebali komunistický, ale ten v tomto případě nesmrdí!
Nějak mně dochází, že celá ta hysterie nejen kolem nás, ale i u všech států, které měly přídomek “socialistický", vyplývá z jakési frustrace Západu z Ruska ještě dávno před vznikem SSSR. Začalo to ve 20.letech invazí do SSSR(služebníček Hitler) a pokračovalo v Jaltě, kdy Churchil bilaterárně jednal při procházkách s partnery o vyhlášení války s SSSR, což se, jak dobře víte(nebo ne?), málem stalo v r.1946! Závěr jsme zažili v extrémní podobě v Jugoslávii!

Odp14: omg
ivana Kozárová, 2.2.2013 16:26

Zdá se,že příliš žijete minulostí.Hleďte více kupředu ke světlým zítřkům,nedrásejte se zjišťováním,že mládí již uplynulo...Souhlasím s Vámi,že kampaň byla vedena podprahově. Lezete mi na nervy tím,že máte v mnohém pravdu:-(

Odp15: omg
Zákys, 2.2.2013 17:12

To máte na mysli „světlé zítřky“ osvícené výbuchy jaderných náloží? Často nevím, jetli je to u mne postoj pesimisty, nebo optimisty. Když si nevím rady pomohu si myšlenkou jednoho polského Žida. (Julian Tuwim má u mne místo nejpřednější). Napsal o rozdílu mezi pesimistou a optimitou toto: „Optimista si mylí, že všechny ženy jsou neřestné (jak povzbudivé!). Pesimista tento názor zásadně nesdílí, ale má naději“!!!(to pokrytectví);-);-);-)

Odp16: omg
ivana Kozárová, 2.2.2013 19:04

Mně v mládí pomáhal Kantův kategorický imperativ a nyní zjišťuji,že jsem tomu až tak zas nerozuměla. Podobně jako když Neruda četl cos v němčině a myslel si,že insel je totéž co inschlicht a přece se mu to líbilo. Tuwima mám taky ráda a taky S. J. Lec není marnej.Světlé zítřky vidím podobně,jak jste popsal.A ze zkušenosti vím,že mnoho pesimistů v mezní situaci přešaltruje na konstruktivního optimistu a naopak....

Odp17: omg
Zákys, 3.2.2013 19:35

Mně Julian Tuwim pomáhá pořád. Od doby, kdy jsem četl Tančícího Sokrata se změnilo jen to, že mu přibylo „kamrádů“. A abych se nenudil, nějakého Stanislava Jerzy Leca mám ve své knihovně taky. „Jinak voní seno koním, jinak zamilovaným“. ;-)

Odp18: omg
ivana Kozárová, 5.2.2013 13:10

Anebo : Lidožrouti dávají přednost těm,kteří jsou bez páteře....

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: omg
Tlapka, 4.2.2013 13:44

No a jak to bylo s dítětem a vaničkou?

Odp15: omg
Tlapka, 4.2.2013 14:04

antropologický materialismus, kritizoval Hegelův idealismus, přičemž nepochopil význam jeho dialektiky. Tím podle Marxe „vylil s vaničkou i dítě“.


Tím podle Marxe „vylil s vaničkou i dítě“. Jeho práce je vyvrcholením předcházejícího materialistického filozofického myšlení.

Odp16: omg
Zákys, 4.2.2013 18:46

Moc nerozumím!!! Tím předcházejícím materialistickým myšlením máte na mysli Thaléta z Milétu, Anaximandra,
Anaximenése, Leukippa, Démokrita, Hérakleita,
Anaxagora a Empedokla? nebo co? A co je to ta dialektika? Nemáte na mysli vaření polévky?

Odp17: omg
Vlastimil Čech, 5.2.2013 13:15

Dia-Lektika bude nejspíše Lektika pro diabetiky, ne? :-)
---------------
„Dívej se, co je to na tom domě?“
„No, observatoř“... „Dobře, a co je to ta vatoř?“

Odp18: omg
Zákys, 5.2.2013 14:25

Byl jste tázanej?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: omg
Tlapka, 5.2.2013 16:27

Co jsou to Jovky? Jaký jovky.. Ty si mí říkal Vezmi si taky volejovky.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: omg
Tlapka, 5.2.2013 16:25

Já myslím že je to něco odvisejícího od Hegela Georg Wilhelm Friedrich a vytuneloval mu to Béďa Engels.
PS jak vás napadla souvislost s polévkou?

Odp18: omg
Zákys, 5.2.2013 17:43

Když jsem se nedozvěděl nic o tom „něco“, ptám se podruhé. Stejně. Co je dialektika. Až budu mít čas tak se možná zeptám kdo, kde, jak a proč ji používá. Ta druhá věta je v podstatě kontrolní otázka.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: omg
Platfus, 6.2.2013 10:09

Předem říkám, že jsem nebyl tázanej, tak prosím o prominutí. To jenom, že jste se ptal. Dialektika je pojem, který je spjatý s filozofií od nepaměti. Jeho význam se vyvíjí a navíc se dost liší u různých myslitelů. Dialektika v antickém smyslu je umění vedení dialogu (odtud název), kde na základě kladení otázek a jejich zodpovídání se účastníci diskuse posouvají v názorech a přibližují se poznání. Někteří myslitelé, např. Hegel, povýšili dialektiku za jakýsi univerzální hybný princip dějin, souboj protichůdných momentů (teze, antiteze), který dává vzniknout momentu novému (syteze). Dá se bádat nad tím, co to všechno znamená, ale přiznávám to jsou na mě příliš abstraktní a možná i odtažité úvahy. Pokud vím, ve 20. století už se o dialektice ve filozofii moc nemluví, hlavní proud se vydal jiným směrem.

Odp20: omg
Zákys, 6.2.2013 11:19

I když vás jsem se neptal, přesto děkuji. Ještě ale pořád nevím co je to ta téze, antiteze a synteze. Pomohl by nějaký příklad? Prý je to metoda myšlení, jako třeba indukce a dedukce.

Odp21: omg
Platfus, 6.2.2013 12:05

Mám za to, že to Hegel myslí takhle, ale mám o věci jenom základní povědomí. Filozofie, pokud má být reflexí doby, musí zachycovat dějinný vývoj v jeho živých proměnnách. Filozofické systémy do té doby se opíraly o dosažený stupeň poznání speciálních věd a současně s ním zastarávaly. Hegel sleduje tyto proměny v odstupu a formuluje svůj pojem dialektiky. Srovnání s antickým významem pojmu se nabízí. Tak jako v rozhovoru se účastníci posouvají někam dál - mohou spolu souhlasit, nebo si odporovat. Tak jako v rozhovoru se nemůžu vrátit na počátek, protože mě předešlá zkušenost rozpravy nějak ovlivnila (vše plyne), tak podobně dva i odporující si názory se vzájemně zcela nevyruší, ale dávají vzniknout nové zkušenosti. To jsou ty tři principy teze, antiteze, synteze. Někteří filozofové s baví tím, že nacházejí vnitřní rozpornost skoro ve všem, dialektika se pak těchto rozporů konstruktivně ujímá. Hegel navíc podobné úvahy zobecňuje ve smyslu filozofie dějin a mluví o „světovém duchu“, který dochází k vlastnímu poznání. V tomhle smyslu je Hegelova filozofie jakousi „meta“-filozofií. Mě tenhle způsob uvažování není moc blízký, právě pro tu abstrakci se konkrétní příklady nacházejí obtížně. Napadá mě, že se jeden čas hodně mluvilo o boji materialismu s idealismem, které se v historii pravidelně střídají a pokaždé v nové podobě. Ale i tento náhled je dá se říct překonaný (jak jinak :-)).

Odp20: omg
Tlapka, 6.2.2013 14:50

Ou kej Plate, to je souvislá a informativní komunikace. Pak toho Marxisti zneužili a pak se vylilo to dítě !! :-)

Odp21: omg
Platfus, 6.2.2013 15:56

Přesně. A o děti by nám přitom mělo jít především. Mimochodem, mají si kde hrát :-)? „Mládí vřed!“, jak říkal Marx.

Odp22: omg
Vlastimil Čech, 6.2.2013 17:52

Teze: Kůň může plovat.
Antiteze: Kůň nemůže plovat, protože je to těžké zvíře- a navíc má na kopytech ty těžké železné podkovy!
Synteze: Kůň může plavat, ale jen proti proudu. Kdyby plaval po proudu, natekla by mu voda do zadku, stal by se ještě těžším a dozajista by se utopil!

Odp22: omg
Zákys, 6.2.2013 23:43

Musím poznamenat. Zákony dialektiky:
1. Zákon přechodu kvantity v kvalitu a naopak
2. Zákon vzájemného pronikání protikladů
3. Zákon negace negace
Hegel každému z těchto zákonů věnoval knihu své Logiky.
Toho Hegela, vedle třeba Adama Smitha a Davida Ricarda pečlivě studoval Marx. Ten Marx, do kterého si s chutí i na tomto blogu kopou pidimužíci kteří jsou tak velcí, že kdyby jenom troch povyrostli, mohli by mravencům zavazovat boty. Mimochodem před dvěma lety BBC dělala anketu o největším Angličanovi za posledních 500 let a na prvním místě se umístnil Marx, který navíc nebyl Angličan a v Londýně pouze žil a tvořil. Pěkní magoři ti Angláni.

Odp23: omg
ivan, 7.2.2013 7:49

Asi to nikdy nepochopíš, ale taky s tím nepočítám.

Celý život se snažím být pidimužíkem aby si generalita mohla razit cestu dějinama. Čím dále a výše tím lépe, na směru nezáleží, ale pryč, hlavně co nejdál.

Představ si vojsko kde by všichni byli generálové, ale na generála mezi ostatníma generálama není jaksi vidět a jeho velikost nikdo neoceňuje, je uplatnitená pouze v hyerarchii plukovníků, podplukovnků, majorů a kapitánů atd. Toto chápej pouze jako příklad. Moje pozice je preferovaná nula, prostě seru na celý systém a nechce se mě vyrůst ani do pozice kdy bych mohl čistit mravencům boty a vytvářím si vlastní preference.

Toto jsem si uvědomil když jsem jezdil silniční motocyklé závody.

Po vyhraném závodě je tvoje bonita mezi ostatníma takřka absolutní a tvoje mysl je zaplavena množstvím adrenalinu, oxytocínu a endorfínu. Sladkej fet ale trvá pouze do doby dokud jsi v prostředí ostatních závodníků, mechaniků a diváků ale večer si zajdeš ještě hormonálně nevyrovnanej k vodě a tam se parta rybářů klidně baví o prutech a krmení pro ryby.

Ten fet z touhy po uznání je ohromnej a touha ho zažívat znova a znova je ohromná. Proto musí být ostatní hovada a tupci, aby bylo lépe vidět na generálské instance Vaše, pane Zákysi a pana Marxe, toho času tuhého. ;-). Adorace jiného přisvicuje, co ?

Pánové! Nebudu vás shazovat z piedestálu nebo umenšovat váš lesk, tu touhu po fetu uznání znám a proto ji chápu, ale nakonec možná pochopíte i vy , pane Zákasi, že je stejně nejdůležitější to žrádlo pro ryby, tak jako jsem to pochopil i já.


Touhu narovnávat Svět mají lidé kterým často nejde o jeho narovnání , protože je nemožné, ale z touhy po uznání o jeho narovnání.

Princip, že něčí zlo je dobro jiného je neprolomitelný stejně jako zákon o zachování energie.

Dále bychom hovořili pouze o sociálním perpeťáctví.

Ta inplantace Marxe do článku byla obdivuhodným myšlenkovým skokem.

Odp24: omg
Vlastimil Čech, 7.2.2013 8:05

Tedy! SKVĚLÝ PŘÍSPĚVEK! Moc dobrý postřeh!
Díky.

Odp24: omg
Vlastimil Čech, 7.2.2013 8:10

Je to tak, pane Ivane... dokonce i generálské zlato je na nudistické pláži k smíchu...

Odp25: omg
Zákys, 7.2.2013 10:08

Vážený pane na této pláži jsou k míchu mnohem lidštější věci.

Odp24: omg
Zákys, 7.2.2013 10:42

Pane, člověk má sahat dál, než mu ruka stačí... Myslím si, že nebe vzniklo k tomuto snažení. Když to nedělá a věnuje se hlavně svému metabolismu, chová se jako věčný stařec, který tráví život potlačování svých přirozených tendencí. Přeji vám, aby vás aspoň na sklonku života potkalo to štěstí, a podařilo se vám na té „odkvetlé zahradě“ přivonět aspoň k poslední růži. A co se týká adrenalinu, když jsem na to měl věk, běhal jsem po žíněnkách Československé republiky. A dnes k když potřebuji spálit přebytek toho divného hormonu adrenalinu, lyžuji na černých sjezdovkách od Tater po Alpy. Na divokou vodu jsem přestal jezdit protože mi zemřeli, nebo jim ztuhly klouby, kamarádi. Něco vám na vás prozradím. I když si myslíte že vy jste tvůrce toho co z vás vychází, jenom opakujete v rudimentární podobě myšlenky mrtvých filozofů a ekonomů, včetně toho Marxe. Kontrolní otázka: Kdy jste chytil duhového pstruha do ruky? (Tedy v přírodě!!!). Na háček je schopna hopnout hlavatka třeba i Paroubkovi.

Odp22: omg
Tlapka, 7.2.2013 11:28

Ale pouze levou nohou.

Odp23: omg
Tlapka, 7.2.2013 11:37

To patřilo k tomu Mládí Vpřed. Já souhlasím s Ivanem a s příslovím: Natahuj se jenom do té míry jak máš dlouhou postel.

Odp25: omg
ivana Kozárová, 7.2.2013 16:46

omlouvám se,že se sem pletu. Poslední pstruzi..... Chodím už pár drahných let zpět vodou,řekou,kilometry korytem. A mám tam kamarády na stále stejných místech. Ve skaliskách hnízda,na březích a ostrůvcích žáby a ve vodě pstruhy- No a předloni se dělaly nějaké regulace a bahnilo se a betonovalo,zabetonovalo jim to dýchání a oni se udusili. Sbírala jsem je do kyblíku,brečela a prohlížela si je naposled.Pak jsem ten kyblík nesla do patřičné kanceláře na ochranu přírody.A tam se divili,odkudže to nesu.....Blaze zvířatům,která za celý život nepřijdou do styku s člověkem. Většina z lidí zvířatům ubližuje.Proto je taky většina lidí mrtvá už zaživa. Nemůžou za to,že si připadají,že jsou naživu:-(

Odp10: omg
ivana Kozárová, 2.2.2013 16:18

Jak Vy dokážete vždy mistrně vytrhnout věci z kontextu...obdivuhodné:-):-)

Odp8: omg
Tlapka, 31.1.2013 14:46

Svět je tak jak je sestrojen. Já bych k tomu afekty nepřiřazovala, jelikož neplní žádný účel ba mohou poškodit mysl a ostatní organismus.

ceska politika
Propiska, 26.1.2013 16:39

V zivote jsem nevidela takovou odpornou politiku jako je zde v Cechach,vsichni jsou tak osklivy, ostuda naseho narodu,politici nam nikdy v nicem nepomohli..Nejlepsi byl T.G.Masaryk doufam,ze to vidi......

Odp: ceska politika
Tlapka, 30.1.2013 11:17

Odstěhujte se do Afriky.

Odp2: ceska politika
ivana Kozárová, 30.1.2013 13:02
Odp2: ceska politika
Platfus, 30.1.2013 13:59

Někdy nepomůže ani to, V. F. má dozajista dvojí občanství :-).

Odp3: ceska politika
Tlapka, 31.1.2013 14:47

Asi jí je to málo ! :-)

Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 7.2.2013 11:50

Toto má býti odpověď na příspěvek pana Zákyse výše, ale už je to tak úzké, že se to nedá skoro číst... tedy pardon.
Hodně z toho Marxe jsem číst musel a přiznám se, i čísti chtěl. Pokud se týká pasáží mě srozumitelných (ano, i takové se vyskytly :-)) souhlasím bez výhrad. Zejména jeho poznatky v oblasti hospodářské jsou -podle mne- opravdu brilantní.
Byl jsem seznámen ale i s některými Marxovými články novinářskými a pokud se týká jeho předpokládaného zániku evropského Slovanstva... to mu jaksi nevyšlo a bohdá nevyjde!
Snad se v této věci i u Marxe (vlastním jménem Mordechaje) projevil třebas podvědomý vliv jeho rasového původu... Těžko říci... Ovšem Svíce je určena k besedám a jsem zvědav co si myslíte... Pan Zákys, pan Ivan, Marxova soukmenovkyně paní Kozárová...a ovšem kdokoliv ostatní... četli jste něco od K.Marxe? Co si o tom myslíte? Jsou jeho vývody už vyhaslé? Ukázaly se časem býti vadnými? Podle mne měl ten člověk ohromný vliv na vývoj světa... ale co teď?
Snad V.Č. se svými nápadys neobtěžuje...

Odp: Ono ten Marx...
Platfus, 7.2.2013 14:47

Já jsem přímo od Marxe nic nečet, asi právě proto, že jsem k tomu nebyl nucen. Myslím, že jeho odkaz je pořád dost živý. Ale je rozdíl mezi tím, když ho někdo studuje jako myslitele, a tím, když si ho svévolně interpretuje k dosažení svých (politických) cílů. S označením marxista opatrně, je to jako s rozlišením „ekolog“ a „ekologický aktivista“. Mám kamarády z levicových kruhů, kteří se předhánějí ve znalosti „klasických děl“, ale to mě nebere, nebo spíš vadí. O tom, že je odkaz Marxe stále živý mluví i to, že se k neomarxismu hlásí hodně světově uznávaných osobností např. Noam Chomsky nebo Slavoj Žižek.

Odp2: Ono ten Marx...
Zákys, 9.2.2013 9:05

Tak aspoň něco, ať neumřete úplně...? . Důležitá je však atmosféra doby ve které vyšel. Ale aspoň trochu tu dobu poznat, to není na čtyřicet minut čtení u ranní kávy.

http://heredy.net/documents/02_politika/Komunisticky%20manifest.pdf

Chomsky není marxista ani náhodou. Jeho aktivity za posledních třicet let jsou podle pravidla: „Kritizuji-li svoji zemi, prokazuji jí dobrodiní“. Kdo nevěří, má možnost si s ním „povídat“ v několika knihách. Wikipedie je v tomto případě pro úpné blbce. Chybí tam třeba lingvistické spisy vydané u nás v roce 1968. To na okraj.

Osobně se divím, že ještě žije. Militantní pravice usilující o celosvětovou hegemonii USA, musí mít z něj kopřivku.

Odp3: Ono ten Marx...
Platfus, 11.2.2013 14:00

Přesvědčil jste mě. Tak já se do toho někdy začtu, ať můj život není úplně promarněn.

Odp3: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 11.2.2013 17:54

Tak jsem se po letech zase začetla.....díky za odkaz.

Odp: Ono ten Marx...
Tlapka, 7.2.2013 18:19

Já nemám filozofické vzdělání, ale Marx mi nepříjemně zavání Diktaturou Proletariátu. Pravděpodobně napsal Manifest který mi taky nejde pod nos.

Nikdo Vás...
%, 8.2.2013 20:16

...nenutí „čuchat“ k tomu, co Vám „nevoní“. ( -: ) Proto přece právě preferujete tzv. „demokracii“, není-liž pravda.

Pro oblažení své osobnosti si zásadně „čuchejte“ ( -: ) zejména a pouze k blaženě Vám „vonícím“ ( -: ) (předpokládám) „pařezům“ ( -: ) typu IP.

Přece zásadou demokracie není „likvidivat hory“ proto, aby „kaňony měly navrch“ !
Přece následovat jezuitu Koniáše v jeho upalování knih už je přežitkem !
Přece byste se unudila ve světě, kde by Vám krásně „voněly“ jedině a pouze Vaši straničtí kamarádíčkové pozitivně vyselektovaní „demokratickou totalitou“ ( -: ) !.

Odp: Nikdo Vás...
Tlapka, 12.2.2013 13:47

Vám se Manifest líbí?

Odp: Ono ten Marx...
Zákys, 10.2.2013 12:00

Člověk může číst také něco z domácí tvorby. A nemusí to být zrovna Jan Patočka. Pro osvěžení ducha: http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/kko_lavd.htm

Odp2: Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 10.2.2013 12:50

Z roku 1997... hmm... dobré, hodně dobré.... chytrý chlap ten K.Kosík...

Odp2: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 11.2.2013 17:06

Březina to vyslovil exaktně.Národ se zlikviduje sám.

Odp3: Ono ten Marx...
Zákys, 12.2.2013 23:52

A kde pro boha: Snd to nešeptal Anně Pamrové?¨
Nebo to zašifroval ve verši:
„Vše vzplálo v duši mé a v hudbě mrtvých přání
zaštkání smrtelné se neslo ozvěnou...
Nad mládím mrvolou jsem stanul v zadumání
jak milenec nad mrtvou dívkou svedenou“.

„Na oběť duše mé svůj žhavý sešli příval
ó moci vitězná jenž v inspiraci pláš
jak v oltář kamený se oheň v Nebe sléval
když oběť krvavou naň kladl Eliáš“.

Jak se mystik a vizionář může stát exktním vědcem? Prozraďte, ať neumřu úplně blbým!!!

Odp4: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 13.2.2013 20:26

Mínila jsem onu souvislost s prosincem. Světlo umírá s příchodem ještě většího světla.Obávám se,že Světlo není v oblibě. Ostatně i pan Kosík o tom píše.Netýká se to samozřejmě světla televizních obrazovek;-)

Odp: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 11.2.2013 16:54

Dělala jsem z marxismu státnice,ale četla jsem ho už ve dvanácti,nebylo to nezáživné. My jsme toho doma měli plnou knihovnu,stará vydání,nikoli příručkově zjednodušené bláboly.Kde je té knihovně konec....Byly tam i spisy Ossendowského,to by se líbilo Tlapce.Taky tam byly spisy Engelsovy. Já to četla vždy v sobotu a v neděli ráno,když si naši chtěli přispat a musela jsem být tudíž potichu.Taky mě zaujal Lenin,ten tam taky byl. Stát a revoluce zejména. Marxův Kapitál je srozumitelný a jasný i dítěti.Obávám se,že s tím zánikem Slovanstva v Evropě nebyl až tak špatným prognostikem....Dle mého soudu Marxovo učení není zdaleka vyhaslé,jen je méně lidí ochotných přemýšlet,je málo hořčíku ve stravě,pravdu mají ti,co mluví v televizi a konzum způsobil takové otupení lidstva,že v dohlednu žádná radikalizace nehrozí.Zajímavá je Marxova korespondence. Ale kdo by se tím dnes zabýval....

Odp2: Ono ten Marx...
Zákys, 11.2.2013 23:56

To by jste se divila... I u nás před nedávnem vyšla kniha od Davida Harveye Záhada kapitálu. V USA a V.B .existuje celá škola zvaná Radical geography. Její ideje mají dosah až do školní výuky!!! Na Berkeley University of California učí prof. Mike Davies, stoupenec radikálního urbanismu a jeho knihy, třeba Planet of Slums nebo City of Quartz jsou třaskavé pumy, vrhané na dnešní kapitalismus. To jen na periférii jsou peciváli (hovniváli), kteří žijí v předvčerejšku a jsou na to dokonce pyšní.

Odp3: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 12.2.2013 17:03

Už Saroyan upozorňoval,že po revoluci to je vždycky ještě horší,než před ní.....Obávám se,že i ty nejtřaskavější knihy nesvedou nic jiného,než další vylévání bahna tam,kde je ho už i tak dost.Je tolik světů.A největší propasti tam,kde chybí vzdělání. Motocyklové deníky a jejich autor Che mají pro mě i dnes výpovědní hodnotu...Po dobrém nejde skoro nic.Proč asi?

Odp2: Ono ten Marx...
%, 12.2.2013 6:15

...Paní Kozárová, buďte opatrná, aby Vás pan „VÁŃA“ nepřestal mít rád ( -: ). On je háklivý na všechno levicové, a z toho důvodu určitě v prvé řadě na literaturu tvůrců revoluční levicové ideologie.

Zkrátka vzhledem k němu (i k jeho ideologickému kámošovi J.) znamená levicová literatura = „libri prohibity“ pro nás pro ostatní .

Odp3: Ono ten Marx...
Z., 12.2.2013 8:51

Pan „Váňa“ se vypracoval sám, pokud jsme ochotni věřit jeho slovům. Naopak Juras vždy šplhal po cizích zádech a jako první se hlásil o zásluhy. ;-)

Odp4: Ono ten Marx...
Platfus, 12.2.2013 10:26

Romantiku, ty seš zvláštní existence, podrývač přízemní, čeleď bezpáteřních. Dá se ti to vyčítat, když je to tvoje přirozenost? Všechno už tu bylo řečeno, a to hodněkrát. Nechal bych toho.

Odp5: Ono ten Marx...
ivan, 12.2.2013 12:40

,,Z.," není romantik. Ten se nám přetransformoval v %.

Vzhledem k tomu, že si mě navštívil v práci i doma, můžeš dosvědčit, pokud budeš chtít, že vše co jsem zde napsal je do puntíku pravda, včetně bydlení ve zobytněné garáži, beznohé Evě, Badovi, bydlení na zemi v prkeňáku v bývalém JeZeDákově, dokonce i pozdějšímu baráku který jsem kdysi nabídnul Romantikovi k dočasnému bezplatnému bydlení. Že jsem popravdě popsal věci tak jak jsou a nic jsem nepřikrášloval ani neubral.

Pokud s tím souhlasíš, tak budu rád, abych se nemusel neustále obhajovat před ............, jeho smyšlenkama a napadáním. Iv.

Odp6: Ono ten Marx...
Platfus, 12.2.2013 13:03

Nevím, jestli moje slovo v tom má nějakou váhu, ale dosvědčuju, že jsem u Ivana byl, vím, jak bydlí, poznal i paní Evu a Bada. Jestli to pomůže ukončit to nesmyslné napadání, budu rád.

Odp4: Ono ten Marx...
Tlapka, 12.2.2013 13:52

Já skutečně zírám v údivu, jak to můžete o panu Jurasovi vědět.

Odp3: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 12.2.2013 16:56

Tomu,co zde tvrdíte o zakázaných knihách nevěřím,je mi podezřelé také Vaše stanovisko vůči panu Ivanovi a jeho příteli.Jeden polský satirik to vyjádřil asi takto: Nemám rád zelí ani kapustu.Také je nekupuji a nejím.Ale nevymýšlím si na ně....;-)

Odp2: Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 12.2.2013 11:56

Ono Slované jsou největšími nepřáteli chazaro-jevrejů... Všimli si toho už naši velcí myslitelé... P.Bezruč, K.H.Borovský, J.Neruda...nu, snad jste slyšela i o postoji ruského spisovatele Solženicyna k vaší rase...Nebo ne?

Odp3: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 12.2.2013 16:50

Nechť to nezní ani náznakově arogantně,ale je věcí každého člověka,jak se k čemu staví a jaký má k čemu a komu postoj.Zpravidla nejvíc hodnotících soudů pochází od lidí,kteří se s problémem seznámili minimálně nebo jednostranně....Znám dobré lidi z obou stran,lépe řečeno z více stran a moje hlediska se opravdu neřídí podle ras:-) Je na každém člověku,jak si to přebere.Mám zkušenosti,že bývalí nepřátelé se mohou spřátelit na život a na smrt a bývalí přátelé se mohou rozejít ve všem,co je dříve dávalo dohromady...I tady na svíci mám přátele,považuji je za přátele,kteří jimi budou i když se s nimi osobně neznám.Je to pro podprahový obsah jejich sdělování,takový proud,který je znát,jak plyne pod slovním balastem a signalizuje pravou identitu každého z nás....Těžko se to vyjadřuje,ale dozajista to zná každý ze své zkušenosti.A problém rasy zde opravdu nehraje roli;-)

Odp4: Ono ten Marx...
Tlapka, 13.2.2013 11:36

Ivanko znám několik lidí, kteří mají svůj vlastní vesmír a prostoročas kde jsou sami pro sebe králové. Pokud se do jejich vesmíru něco nehodí- prostě to prohlásí za blbost.

Odp5: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 13.2.2013 20:02

To je jejich právo. Jen je tragické,že mnozí si tak vysnili svoje pravdy,že se octli mimo realitu.S kým budou spolupracovat?Jak rozeznají ,kdo je kdo?Poznají svoje omezení? Komu budou pomáhat? Rozeznají,že ubližujou sami sobě? Možná,že mi do toho nic není,že nejsem kompetentní.Jedině spolupráce znamená život.Člověk najde sto důvodů,proč spolupráci odmítá.Je to jeho svoboda.

Odp6: Ono ten Marx...
ivan, 13.2.2013 21:02

Abych nebyl šedonijakej, poloslepej, polohluchej a skoronechápavej s tím , že netuším co se to tu děje, se jasně vyjadřuju k tomu, že útok na Vás, paní Ivano, byl nijak nevyprokovaný a byl vedený ve snaze ublížit a ponížit.

Netvářím se jakože jsem tu nebyl, nic jsem nečet a proto o celé věci nic nevím a nevyjadřuju se.

Neobhajujte se, nemáte před kým a není proč!

Všichni v tomto prostoru jsme Keltoromožidoslovogermabojohunomoradakogalové už po spoustu generací. Naše geny jsou promíchány asi tak jako když v onom děsném slově libovolně proházím všechna písmena.

Taková je pravda, smiřme se a nikdo se na základě původu nepovyšujme.

Věřící ať odpustí nám nevěrcům a my se s úctou chovejme k víře jiných.

Vzájemný respekt, prosím. Iv.

Odp7: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 14.2.2013 13:16

Dík,myslím to taky tak.Odnaučila jsem se věci brát osobně,nikam to nevede.Jen se někdy snažím pochopit a na něco to narazí.Právě ta jinakost je fajn a může obohatit,dodržujou-li se pravidla pro komunikaci. To,co je za slovy,rozhoduje;-)

Odp3: Ono ten Marx...
ivan, 13.2.2013 6:41

Všiml jsem si, že jsou Vaše dotazy jasně cílené, pane Čechu. Proč to potřebujete vědět ?

Odp4: Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 13.2.2013 8:37

Nu, vědět to dozajista nepotřebuji. Prostě jsem se zeptal, zda paní Kozárová zná názor spisovatele Solženicyna na Židy. Sama se za židovku prohlásila, napsala, že souhlasí s tím, že Slované v Evropě zaniknou...Je špatné, že se jako Čech a Slovan zajímám? Ale máte pravdu. Ve skutečnosti to vědět od židovky (jakkoliv dle rasových zákonů Israele nečistokrevné a tedy neplnohodnotné) nepotřebuji.

Odp5: Ono ten Marx...
Zákys, 13.2.2013 10:19

Když si berete do úst toho Solženicina předpokládám, že máte nastudovanou knihu Dvě stě let pospolu I. II.
O Matrionině chalupě, Jednom dnu Ivana Denisoviče a Souostroví Gulag raději mlčím. Máte je ve své knihovně? A jsou ohmatané???

Odp5: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 13.2.2013 20:07

Nenapsala jsem,že souhlasím s tím,že Slované v Evropě zaniknou.Připustila jsem,že je to velice pravděpodobné.Míním,že už vymírají.Nikterak se nad tím neraduju,ale netýká se to pouze Slovanů.A národy,které omezily svoji reprodukci a daly přednost konzumu,nic jiného potkat nemůže.Ostatně nebude to poprvé v historii;-)

Odp6: Ono ten Marx...
ivan, 14.2.2013 15:40

Už teď jsem ,,znesvěcen " německou krví, ale kdo ví? V Německu je to myslím s národnostní jistotou stejné jako u nás a tak je nakonec možné, že jsem přeci nakonec jenom čistokrevný Slovan, ale bez průkazu původu.

Mám já to ale trápení, nevím kdo jsem, kde jsem se tu vzal a kam jdu. Ikdyž možná.. ?? ..!!

Za mlada se mě to občas stávalo, jo to byly časy, jo to byly časy ;-)

Odp7: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 15.2.2013 13:03

Naco průkaz původu,máme to v krvi;-),totˇjediné objektivní signum totožnosti,jedinečné a nezaměnitelné.....Taky se moc netrápím tím,kam jdu,pokud mi to dobře šlape;-);-)člověk vždycky nakonec někam dojde.....dneska jsme byli se psem v lese,ačkoli nevidí,měl zážitky s různorodými pachovými stopami,svítilo mu slunce do kožichu a zpívali ptáčci lesní živáčci.Povyprávěla jsem mu o Badovi,taky pozdravuje,všemu rozumí,co mu melu do ucha.Můj pes není čistokrevný,má něco z vlčáka a něco z kolie a je hezkej. Uši má jako kornouty,neustále nastraženy k poslouchání.Našlapuje měkkounce a jakoby se neustále drobátko plížil.Když jsme předělávali schody,trochu se to rozměrově lišilo a tak si to musel v bedně přepočítávat.Výška schodu se lišila - ne o moc,ale hned to zaregistroval a dával najevo zmatek.Za tejden to měl srovnaný.Kolikrát nad tím mudruju,jak to moje psisko všechno rychle diagnostikuje a jak rozeznává lidi.Na někoho hned vrčí,k jiným lidem přijde a lehne si na záda,na někoho rovnou skočí a chce ho olíznout.Ten ví svoje,já nevím dohromady nic:-)

Odp7: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 15.2.2013 13:29

Moje babička,která nepromluvila dobrovolně slovo česky,mi často opakovala : Pamatuj,ty ne Češka,ty čtvrt Nemka,- a to bylo v takovém rozhorlení,že z toho začala mluvit česky!;-)Ta druhá babička zas horlila pro Sovětskou armádu a tank na Smíchově.Už jako dítě jsem nevěřila na žádnou pravdu,spojenou s národností,přišlo mi to spíš srandovní.Ono Kollárovo ... neb raději přichyl k tomu tam se dubisku,jež vzdoruje zhoubným až posaváde časům mi vyhovovalo víc,než nacionalistické výlevy babičky,která by mi nejraději nechala přeoperovat můj neárijský nos;-)A jak čas plynul,jeden zjistil,že utéct není kam.Díky tomu,že můžu na Svíci,zjišťuju,že na světě to není až tak zlé;-) a že pravidla se dodržují a při tom se lidi nemusí nijak přetvařovat.

Odp3: Ono ten Marx...
Zákys, 13.2.2013 10:25

Proč děláte ze sebe veřejně BLBA? Máte zřejmě také střední školu. A tamje předmět Biologie. V něm se v elementární podobě dovíte něco také z Antropologie. Rasa je tem definována a pro ty co neumí číst( nerozumí přečtenému), jsou rasy ještě namalovány.

Odp4: Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 13.2.2013 10:28

Dost dobrý poznatek... proč s tím nejdete do Israele?

Odp4: Ono ten Marx...
Vlastimil Čech, 13.2.2013 13:15

Víte, v Israeli by Vás možná měli dokonce za jednoho z Šábesgojímů... a kdybyste se projevoval způsobem, který tu tak dobře známe, tak dokonce za „užitečného i..ota“. A Vy chcete být užitečný, ne? :-)

Odp5: Ono ten Marx...
ivana Kozárová, 13.2.2013 20:10

bezpředmětně napadáte lidi,proč to děláte? Jakej to má smysl? Kdo vám tak ublížil?Nebo vás někdo o něco obral?Komu slouží vaše výpady?

Odp6: Ono ten Marx...
Tlapka, 27.2.2013 20:26

Napadat lidi na svíci nemá smysl. Je to útok slovně písemný a Slova jsou činů smrt, navíc napsaná a co už toho bylo napsáno, ale už nevím kdo to první řekl. Jednou jsem to sledovala a zjistila jsem, že o Všech věcech byly napsány Všechny názory ve spektru + a - nekonečno.

Možná jste někde četl.....
Vlastimil Čech, 13.2.2013 13:32

„Naleznete v Židech jen nevzdělaný a barbarský národ, soustřeďující v sobě odedávna jen nejšpinavější lakotu a nejodpornější pověru, jakož i nepřekonatelnou nenávist vůči národům, které je mezi sebou trpí a obohacují.... Židé vždy se učili u jiných národů a sami jiné národy ničemu nenaučili. Peníze byly řidítkem jejich činů pro všechny doby...” to je jeden z hloupých antisemitů, že pane.
“Žid, kdekoli se usadil, tam ještě více snižoval a kazil lid, tam ještě více upadala lidskost, ještě více klesal stupeň vzdělanosti, ještě hnusněji se rozšiřovala beznadějná nelidská chudoba a s ní zoufalost!” ... taky jeden takový. A co teprve :„Židé starali se přehorlivě, aby o nich nebylo mluveno jako o Židech a “velkopokrokový evropanský” český tisk je v tom všemožně podporoval... Kdo o židech něco špatného napsal, byl židozednáři umlčován a prohlášen za nekulturního barbara a zrádce... ”... to je padouch...
No, Vy jste jistě poznal Voltaira, Nerudu, Dostojevského...Chybí ještě hloupý a neschopný H.Ford, P.Bezruč... A „Pro strach židovský“ máte?

Odp: Možná jste někde četl.....
Zákys, 13.2.2013 14:31

Vážený kastrovaný býku. To není urážka, ale diagnóza. Víte co dali Židé světu?
Mojžíš zákony.
Kristus svědomí.
Marx vědomí.
Freud nevědomí.
A Enstein řekl: Všechno je relativní.
Ovšem blba nepoučíš, ať děláš co děláš.
Máte smůlu. Web Prefer Statement je již několik let mrtev. Kdyby „žil“, a někdo vám o něm řekl, to by jste teprve zářil jak „dýňový květ“ na trenírkách, a Protokoly sionských mudrců by byly jen čtením do mateřské školky. Ale nezoufejte. Jsou jiní a jiné. Třeba „Poslední Generace, Osud, Altermedia ČR, Národní odpor, Matrix-2001“. Tak proč ne ty „Augustine“?

Odp2: Možná jste někde četl.....
Tlapka, 27.2.2013 20:29

Co je diagnoza „kastrovaný býk“ za prve kastrát není býk a za druhé to patří do veterinární mediciny. V těch diagnozách Nemáte jasno. při vší úctě

Odp: Možná jste někde četl.....
Zákys, 13.2.2013 14:37

Ještě poznámka. Toho Henryho Forda a jeho Mezinárodního Žida jste jak vás znám určitě četl. Vyšel v meziválečném období a je k mání v Univezitní knihovně. Nebo se mýlím a vy jen tak kecáte?

Aha...jsme doma
Vlastimil Čech, 13.2.2013 14:55

Aha, tak pán je obřezán!... A jsme doma, už víme!

Odp: Aha...jsme doma
Zákys, 13.2.2013 15:55

Oni jsou snad Čert že vědí. Nedávno jsem otevřel Mein Kampf a tam Dolfek sděluje: „ Všichni kdo nejsou rasově čistí, jsou pouhé plevy“. Začínáte být tak okouzlující, jako chcíplá myš v bochníku chleba z Billy.
Masaryk nenosil jarmulku a přesto si vysloužil obdiv u slušných lidí pro své postoje a činy za Hilsneriády. Ale to je u kreténů vaší velikosti za rozlišovacím schopnostmi takového prďoly jako jsou oni. Postoje které reprezentují oni generuje společenská vrstva maloměšťáků (malá a střední buržoazie) a venkovští sedláci. Mnoho štěstí při jejich cestě k původnímu společenskému statutu.

Odp2: Aha...jsme doma
Vlastimil Čech, 13.2.2013 16:21

Mojžíš zákony.
Kristus svědomí.
Marx vědomí.
Freud nevědomí.
A Zákystein BEZVĚDOMÍ...
Jo Zákystein, jaký šabesdekl nosej voni?

Odp3: Aha...jsme doma
ivana Kozárová, 13.2.2013 19:46

Pane Čech,vy asi musíte mít špatné zkušenosti a z toho plynoucí pocity....Nicméně trvám na tom,že zařazování lidí,jakému Vás někdo naučil,je pouhá hloupá manipulace.Víte jistojistě,že ve vašem rodokmenu nejsou Židé ?;-)

Odp: Aha...jsme doma
Zákys, 13.2.2013 23:47

Takže nejen že kecáte, ale i smrdíte. K vůli vám se snad dám i obřezat, koupím si papírovou jarmulku a budu při každé návštěvě Prahy chodit do Pinkasovy synagogy. Takoví jako vy tvořili „podhoubí“ pro literární díla jako je Nabarvené ptáče Jerzy Kosińskeho nebo Sophiina volba Williama Styrona. Pochopitelně jako obyčejně teď právě nevíte o čem píši vole( nemám na mysli krk). Ale až si budete příště mýt (na co ještě věřím) krk, zakruťte s ním, ať si nemusí ruce špinit jiní. Patologická sedlina si zaslouží jen sebevraždu a pohřbení za hřbitovní zdí

Odp2: Aha...jsme doma
Platfus, 14.2.2013 11:09

To nic, to si z nás pan Zákys dělá špatný den :-).

Odp2: Aha...jsme doma
Tlapka, 14.2.2013 12:15

A nebylo by tam něco pozitivního ?

Odp: Možná jste někde četl.....
ivana Kozárová, 13.2.2013 20:13

Maimonides: --- z korespondence synovi - omlouvám se,že se musím opakovat..... Kdyby se výprask dal vypsat,napsal bych Ti dlouhý dopis. Takhle ale nevím,co bych ti napsal...

Odp2: Možná jste někde četl.....
Tlapka, 14.2.2013 12:17

To mi připomíná:
Telefonuje Pavel bratrovi Petrovi: Vyletěl jsem u zkoušky připrav otce.
Telefonuje Petr Pavlovi: Otec připraven, připrav sebe.

Odp3: Možná jste někde četl.....
ivana Kozárová, 14.2.2013 13:09
Zákystein
Vlastimil Čech, 14.2.2013 19:04

I kdyby jste se ke své obřezanosti nepřiznal, z Vašeho slovníku a vybrané mluvy vůbec je patrné co jste zač. Jste nadutý a sprostý mluvka. Snad dokážete porozumět -a přitom zlostí neposlintat- knihu pana Bakaláře „Tabu v sociální vědě“ ... Jest tam váš kmen dobře vypodobněn, včetně pro vás (i osobně) tak typického zlostného prskání, naduté ješitnosti a vůbec duševních (?zda-li?) výlevů, kterými se od ostatních besedníků tak odlišujete.
Snad se pro něco trápíte a z toho plyne to hulvátství. Snad je to skutečně pro vás Židy signifikantní. Nu, pištěte si ve své stoce, ve svém kanále, které jsou pro vás pravým domovem, pravou vlastí, v prostředí ve kterém se rochníte, tak jak pozorujeme na vašem vyjadřování. Až se trochu zklidníte, a hlavně zkulturníte, můžete zkusit kritisovati třeba doporučenou literaturu a uváděná fakta...Ale věcně- pokud jste toho vůbec schopen.

Odp: Zákystein
Zákys, 14.2.2013 22:17

Mám, mám ve své knihovně. Také jsem, když písemnictví touto literaturou u nás neoplývalo, používal knihu Eduarda Bakaláře Moderní společenské hry s psychologickou tématikou (1980). Upravil je pro večery na horách. Když se magor naučí 1+1+2=4 většinou se začne hrdit že zvládl minimálně aritmetiku. To je jejich případ s tím Bakalářem. Patologické sedliny se většinou opírají o špatně přečtenou literaturu. Co uděláte s tím svým jazykem, „moderovaným“ přímo Adolfem Hitlerem. Doufám, že aspoň projevíte patřičnou hrdost a oznámíte, že v tom je jejich půvab. A co ta Sofiina volba? Horníček kdysi, když se jej ptali jestli ji zná odvětil: „Jsem starý muž. Nemohu si těch pár dnů života které mi zbývají, ještě naplnit hrůzami, které dělali lidé“. To k těm faktům. A vyjadřoval jsem se ještě velice jemně!!!

Kryptofašistžidobolševismus
Platfus, 15.2.2013 0:13

Jestli dovolíte, snad abych si to shrnul. Připadá mi pánové, že se pozoruhodně doplňujete. Pan Čech tu se svým postojem plným zvláštních předsudků, díky kterým se přímo nebo nepřímo naváží do paní Kozárové (čím si to zasloužila?), snaží morálně povýšit nad svým sokem v diskusi Zákysem, jehož snad každý životní projev je odsouzeníhodný pro neustálé napadání diskutujících, jenom snad v této otázce zaujímá normální postoj. Paradoxní, ne? Posedlost židovstvím mi u p. Čecha vrtá hlavou už dlouho a takhle rozohněného ho nepamatuju. Kde je ten přeslušnělý starší pán?

Odp: Kryptofašistžidobolševismus
Zákys, 15.2.2013 8:14

„Morální“ člověk tiše a vztekle sní o tom, co nemorální lidé dělají. Také jsem si všiml, že tzv. morální exot pozve souseda do bláta s úlisnou žádostí „pojď si hrát“ a v okamžiku kdy je dotyčný od bláta umazaný vítězoslavně vykřikne: „podívej jaké jsi prase“. A to axiologie je moje amatérské hobby od studentských let, a Spinoza s Nietzschem muži na diskuse.
Vaše snaha být nad věcí je bohužel pro vás... Máte na to být blazeovaný rozhodčí?
Jožka Kubík, slovácký primáš z Horní Vrbky, skvělý muzikant od Boha a navíc cikán těm co s ním hráli v kapele a na husle moc neuměli, zpravidla říkal: „Drž sa krka a nechoď do poloh“.

Odp: Kryptofašistžidobolševismus
Vlastimil Čech, 15.2.2013 9:32

Omlouvám se. Je mojí chybou, že jsem se poněkud přenáhlil. Ten člověk mě hnul žlučí, tak jak není pro mne obvyklým, abych byl nazýván zvířecími jmény. Rozhodně nemám ničeho proti pí Kozárové, tím spíše, že se zachovala osobně velmi dobře- dle pokynu K.Havlíčka. (chce-li Žid být Čechem, musí přestat být Židem) Více už udělat nelze a náleží jí vzdáti čest, což dle možnosti činím. Nechtěl jsem se jí dotknout a doufám, že pokud se tak stalo, bude mi po této omluvě odpuštěno, za což prosím. Poukazoval jsem na postoje opravdových rasistů okupujících Palestinu, kteří hledí na ostatní jako na „semeno dobytčí“, na gojím, kteří jsou stvořeni jen pro službu vyvolencům...Ano, nemám rád Židy, nemám rád žádné „vyvolence“, nemám rád hulváty, nadutce, povýšené poučovatele a radílky, znalce a uplatňovatele Protokolů, namyšlené chytráky...
Co přesně znamená rada: „Nekrmte trolly“ ?

Odp2: Kryptofašistžidobolševismus
Platfus, 15.2.2013 9:46

Jsem rád, že píšete. Nesnažím se vám být nějakým soudcem, což mi vyčítá pan Zákys, můj názor je jenom další v řadě. „Nekrmte trolly“ říkával tuším Juras, vysvětlení najdete tady.

Odp3: Kryptofašistžidobolševismus
Vlastimil Čech, 15.2.2013 12:15

No, jo, aha: vždyť jsem byl „potrollen“...:-(
nechal jsem se vyprovokovat... mea culpa, mea culpa...:-(
člověk se učí celý život... a učedník-mučedník. Zajímavé nové slovo... jestli se ujme v obecném jazyku nevím, ale svůj zvláštní smysl a jedinečný význam by asi mělo... „býti potrollen“... docela originelní, řekl bych...česky by se asi řeklo dosti složitě: „býti úmyslně vyprovokován k nepřiměřené hněvné reakci vzbuzující škodolibou radost původce“

Z těch amerických „trolích slov“ jsem znal jen „trollway“...

Odp2: Kryptofašistžidobolševismus
ivana Kozárová, 15.2.2013 15:37

Pane Čech,jste velmi vytrvalý při kladení otázek,ale na některé z nich si předčasně odpovídáte sám;-)Na některé otázky pak zase neexistuje odpověď;-);-)....Neberu osobně Vaše názory,ale musím přiznat,že mě překvapil Váš emotivní výstup proti Židům.Napadá mě,že je velké štěstí pro rasy a národy ta skutečnost,že se od sebe nedají přesně oddělit,že už je to ve většině případů tak pomícháno,že rozumnej člověk se ani nepokouší rozdmychávat nějaké nenávisti,neb si není jist,zda by nenenáviděl někoho z vlastních předků;-)Jednou to možná dojde tak daleko,že se prostě udělají genetické testy a pak vás někdo někam zařadí,ale toho se doufám nedožiju,ani to nikomu nepřeju.;-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru