Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

30.11.2005 15:37

Máme malým dětem tvrdit některé věci?

Uvažoval už někdy někdo o tomto problému? Určitě. Dal by se považovat tento problém jako globální...

Kdo nosí dárky?

Skoro všichni rodiče tvrdí svým dětem, že dárky nosí ježíšek. Je to správně? Máme dítě zatáhnout do toho a počítat s tím že to vyjde? Pro někoho by mohlo být zklamání zjistit pravdu. Pokud tomu hodně věří, může být dopad velký. Z druhé strany mu zase nejde říct: Dárky jsou v supermarketu, a zase se letos zadlužíme.

Mikuláš a čert

Máme tvrdit že existuje mikuláš, který nosí ovoce, nebo že si pro zlobivé děti přijde čert? Myslím si, že je to jako výchovné opatření zcela nevhodné. Dítě se bojí akorát čerta a z výchovy je traumatizující strašení.

Čarodějnice

Někteří rodiče dětem tvrdí něco o čarodějnici, která si pro ně přiletí, když nebudou hodné. Toto není žádný výchoný postup.

Shrnul bych to tak: Vymýšlením a strašením se nic nezíská!

Vidíte v tom nějaký problém? Já ne...
Nikola, 1.12.2005 13:38

Vidíte v tom nějaký problém? Já ne. Když jsem byla malá, dárky mi vždy nosil Ježíšek, na kterého jsem se těšila po celý rok. Již jen ta atmosféra, kdy jsem musela opustit pokoj se stromečkem, protože „Ježíšek“ zazvonil a toho nesmí nikdo přece vidět :-) Poté následovala radost z dárečků, který mi „Ježíšek“ přinesl :-)
Mikuláš a čert. Samozřejmě jsem se bála čerta, a byl to i jeden z důvodů, proč jsem po takovém varování byla na jistou dobu poslušnější :-) Také jsem občas slyšela varování, že když budu nehodná, dostanu k Mikuláši jen pytel uhlí a zubní pastu :-) Skutečně jsem tomu věřila :-) Naštěstí se mi to nikdy nestalo :-)
Čarodejnicemi mě sice nikdo nestrašil, přesto jsem o nich četla natolik dost v pohádkách, že jsem v jejich existenci věřila :-)
A mé shrnutí? Vše uvedené rozvíjí dětskou fantazii a představivost. Bez Ježíška, Mikuláše s čertem, a dalších pohádkových postav by mi nyní, když jsem již dospělá, připadalo mé dětství velmi ochuzené, strohé a nezáživné.

a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim...
Irenka, 1.12.2005 20:15

a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim, ale u nás dárky nosí Ježíšek dodnes, udržuje to atmosféru. Spolužačky na mě koukaly jak na blázna, když si vykládaly, který tričko dostaly od kterého člena rodiny, kde bylo koupeno a kolik stálo, a když se zeptaly mě, žekla jsem jim, že nevim, že ho mám od Ježíška. Podle mě by byly děti ochuzené, kdyby neměly Ježíška, Mikuláše, i tak se tyto tradice už moc nedrží, když jsou děti příliš malé na čerty, tak prostě pustim jen anděla a Mikuláše. Já osobně jsem se na čerty moc těšila, i když jsem se jich potom nakonec hrozně bála, ale druhý den jsme si vyprávěly ve škole kolik u nás bylo čertů, ne jak vypadal Mikuláš nebo anděl, ale čerti.

Odp: a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim...
samlep, 6.12.2005 15:09

To sice ano, ale není třeba tvrdit že doopravdy je. Je to stejná postava jko drak nebo čert. Proti Ježíškovi nic nemám. Jenom je třeba odhadnou věk a způsobilost k chápání některých dětí. Je rozdíl jestli to tvrdíme 5 nebo 15 letému potomkovi :-)

Odp2: a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim...
Nikola, 6.12.2005 16:53

A on snad doopravdy není? :-)

Odp3: a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim...
Raven, 6.12.2005 18:08

Je. Kdo jiný by mi nosil dárky

Odp3: a on dárky nenosí Ježíšek???:) nevim...
samlep, 15.12.2005 17:45

Ne, není!

Myslim si,ze by se detem melo prestat...
rita, 21.12.2005 21:08

Myslim si,ze by se detem melo prestat lhat od urciteho veku pr.8let,nebo od veku,kdy si myslite,ze je dite vyspele. CARODEJNICE ,rodice asi nejsou vyrovnani sami se sebou,kdyz strasi deti ,nebo jim dela dobre ,kdyz se jejich dite boji atimto se vyrovnavaji s tim,ze se nekdo boji vic jak oni,nebo maji potrebu neco oplacet.I kdyz svim vlastnim detem,meli by si udelat poradek ve vlastnim zivote a hlave.

;-)ahoj chci te
míša, 14.8.2007 18:26

;-)ahoj chci te

Odp: ;-)ahoj chci te
míša, 14.8.2007 18:29

chcci stebou děti:-)

Odp2: ;-)ahoj chci te
míša, 14.8.2007 18:36

já tě taky chcci;-)

máš mě rád
míša, 14.8.2007 18:39

máš mě rád;-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru