Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Anonymous - Kam kráčíš?"

Odpovídáte na příspěvek:

...Né Já, ale Kristus.
Sidrach, 23.2.2012 15:28

Dobrý den, Pane Ivane.

Nedávno jsem o Vás přemýšlel , o tom, jak se zajímáte o letadla, někdy mne napadlo, že byste se mohl s námi podělit o nějaké ty zajímavosti. No... zpátky tedy k vašemu příspěvku.

„Jestlže hovoříte o proradném světě, tak si račte uvědomit, že ho spoluvytváříte!
Na rovinu!“

Kdybych řekl, že jsem bezhříšný a dokonalý, pak bych byl lhářem, proto jako hříšný a nedokonalý člověk přispěl jsem sice nedobrými rozhodnutími či nedomyšlenými skutky, které zplodily hřích, ale když jsem však ochutnal lásku Boha, ztělesněnou skrze Krista, pak chci, aby tento proradný svět poznal Ježíše Krista jako Mesiáše, aby tak chápal v čem je skutečná láska k Bohu a k druhému člověku, který i třeba o tu lásku nestojí.

Dokud tu jsem, budu bojovat proti hříchu, který zotročuje člověka, neboť jeho plody jsou jenom nenávist, svár, zloba, svévole, krádež, pýcha, vypočítavost, domýšlivost, vraždy, cizoložství, chamtivost, lakota, zhýralost ... které činí svět proradným, do záhuby řítícím.

Není to však v mé moci, abych čelil tomu, o co se snaží lidské zákony, které nedokonalé a děravé jsou. Mým mečem a mocí je Duch Svatý, ten nehledí jenom na zlé viditelné činy, nýbrž prostupuje celého člověka až do rozhraní morku kostí. Ten mění srdce člověka k obrazu Boha, aby i třeba dokázal milovat a činit dobře svým nepřátelům. Proto ne já, ale Duch.

Lidmi ustanovené zákony bojují proti plodům zla, Duch Svatý skrze Boží Zákon zjeveným v Kristu, však bojuje proti kořenu zla - hříchu.

Že bych se snažil zatahovat lidi do vlastních zájmů? Všechny články, které jsem napsal, a to nejen zde na Svíci, ale všude jinde, času mnoho kterého jsem strávil, vše co jsem udělal ve svém osobním životě pro ostatní lidi, dělám a budu dělat pro jediné.


To je pro Ježíše Krista. Proto né já, ale Kristus.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.