Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Anonymous - Kam kráčíš?"

Odpovídáte na příspěvek:

Včera postih naší oblast rozsáhlý...
Platfus, 2.3.2012 10:42

Včera postih naší oblast rozsáhlý výpadek internetu. Na chvilku jsem si říkal, jestli snad Anonymous splnil svoje hrozby. Na škole nás učili, že internet byl navržen s ohledem na vojenské požadavky právě jako distribuovaná technologie, která nemá žádné centralizované řízení, aby mohla odolávat případným útokům. Neplatí to zcela - jsou páteřní sítě, národní domény, globální DNS servery a nevím co ještě...

O co jde hnutí Anonymous sám moc dobře nechápu. Jejich „shození internetu“ by asi nepotěšilo vůbec nikoho. Svým jednáním akorát dávají protivníkovi nejednu záminku, proč vést právní válku ještě nekompromisněji. Aktuálně skoro jako kdyby hráli za protistranu. Jsem zvědavý na další vývoj, vypadá to, že svoboda na internetu bude muset být v příštích letech nově vymezená. Z jedný strany zesílenou ochranou duševního vlastnictví, z druhý strany zárukami soukromí a anonymity.

Před časem kamarád s hrůzou zjistil, že jeho chytrej mobil si uchovává „pro vlastní potřebu“ údaje o jeho poloze rok nazpět. Nemám rád konspirační teorie, ale úplně mě neuklidňuje ani fakt, že stačí se připojovat ze stejnýho místa na Google, a někde má uživatel svojí „osobní složku“, se všemi dotazy a dalšími daty, která se dají marketigově (i jinak) využít.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.