Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

4.1.2014 5:56

Náhodný svědek zločinu, donucený k psychiatrovi, aby nemohl svědčit

Ráno jsem šla po ulici a z auta mi dával znamení muž a něco naznačoval ústy. Moc jsem mu nevěnovala pozornost, ale na přechodu už jsem věděla kdo to je. Svěřila jsem se několika známým a ti mne ujistili, že se stýká s mafiány, abych to pustila z hlavy.

Za několik dnů jsem ve zprávach zaslechla, že byl unesen. Do dnešního dne nenalezen. Jeden z únosců byl soused, kosovský Albánec. Nebyl usvědčen a je na svobodě, opakovaně odveden protidrogovým komandem, opět po několika měsících propuštěn. Neustále mne napadá, vykopnuté domovní dveře, otřes mozku a poškozování mých osobních věci. Hned má plno svědků a ještě žaloval mne za křivé obvinění s bývalým celníkem, nevalné pověsti. Vyhozený celník dnes je městský policista a spolu mne žalovali za křivé obvinění.

Aby nebylo soudní líčení, byla jsem bezdůvodně donucena k psychiatrovi. Nebylo vyšetření, ale jen urážky a řvaní, ponižovaní, nucení kývnout na něco, co nebylo pravda. Měla jsem s sebou svědka a ten vzteklého dětského psychiatra napomínal. V čekárně byl policista, který mne měl dopravit do léčebny, díky svědkovi jsme po 2 hodinách opustili ordinaci. Odvolání proti lživému posudku mi advokát odmítl sepsat, s mafií nic neudělám. Mé odvoláni bylo zamítnuto: Albánec byl opět komandem odveden a sousedé si oddechli.

Po 9 měsících je opět doma a vyhrožuje zabitím. Nikdo mi nedosvědčí mou pravdomluvnost, svědci jsou policií v bydlišti obtěžováni a pak svědectví podají ve prospěch Albánce a městského policisty. Městský policista mne napadl v mé garáži, pobil mne, dodnes se léčím, ale není obžalován: vše natáčel na mobil jeho 14letý syn. Záběry se chlubí, najíždí na mne služebním autem, obtěžuje moje příbuzné a vysmívá se. Opět na mne podal žalobu pro pomluvy a policisté mne nutí se dostavit k nějaké lékařce, předvoláni jsem neobdržela, ale jsou telefonicky obtěžováni příbuzní jak lékařkou, tak policisty.

28. 12. jsem byla opět v domě pobitá Albáncem, převezena do nemocnice, ale dva dny v nemocnici mi nebyla poskytnuta léčba. Ráno přišel lékař, bez jmenovky a jen řval: policie volala že musíte na pozorování a do té doby mi nic na zmírnění bolesti nepodá. Mám otřes mozku, silně jsem tři dny zvracela. Nemohu sama ani k lékaři, na policii. Albánec se směje a navádí svého 10letého syna a ten na chodbě domu křičí, že se mne bojí a já jsem v bytě, ani nejsem schopná chodit ven. Albánec bydlí o patro výš a tak kluk od přízemí křičí: táto já se bojím. Když jsem včera přistoupila k oknu, abych vyvětrala, kluk byl venku s jinýma dětma. Nevšimla jsem si, až jak hrozně začal křičet že se bojí a pak na chodbě pokračoval. Sousedé nevyjdou z obav, ale dosvědčí že jsem kluka napadla, protože křičel ale nikdo ani nepootevře dveře..

Jsem hodnocena jako příjemná, klidná, inteligetni a dodnes jezdím autem bez problému i k moři s vnoučaty. Mám příbuznou psycholožku a ta mi radila, abych se vůbec nenechala podrobit jakémukoli vyšetření, posudek je napsán tak, abych nemohla svědčit. Je možné, aby mne městský policista, 38letý, s velkým majetkem, na ulici donutil nasednout a odvézt do léčebny??Vím že ne.

Státní zástupce mne zastrašoval,že on mne dostane do blázince a vyjdu až nohama dopředu. Neuvěřitelné. Znají se s Albánci. Já se nemohu dovolat spravedlnosti. Advokátka nic nedělá. Telefonicky mi sdělila: pokud se nedám zavřít do léčebny, stane se to nejhorší a zabijí mne. Což se za několik dnů stalo a byla jsem pobita. Známí to nechápou a nevěří chování policistů a některých sousedů. Jak se mohu bránit?

Děkuji. optimistka.

Zdravím Optimistko, je to až s podivem...
Platfus, 15.1.2014 1:55

Zdravím Optimistko, je to až s podivem, jak dlouho tu tvůj článek leží bez odezvy, tak jsem si říkal, že to trochu rozseknu. Na mě to tvoje vyprávění působilo až trochu neuvěřitelně, málem jak z Kafkova románu, což asi nechceš slyšet, pokud je to, co říkáš pravda. Takhle mi to přišlo prve, ale když jsem si o tom něco googlil a našel tuhle práci věnovanou kriminalitě albánské komunity, přišlo mi to celé uvěřitelnější. Pokud bych tedy přistoupil na to, že se věci udály, jak popisuješ, tak tady asi končí každá sranda. Pořád mi ale nejde do hlavy tolik ústrků a křivd, krytého zločinu se dostalo do tvýho vyprávění. Měl jsem za to, že když už, tak hoši z divokého východu řeší věci rovnou bez zbytečných odkladů, někoho trápit je oboustranně dost nevděčný. Jestli se cítíš ohrožená na životě, tak nehledej radu tady na Svíci, vezmi si to nejdůležitejší a prchej. A zkus si uspořádat jakýkoliv důkazy, které by dosvědčovaly pravdivost tvých slov.

Mě by pomohlo, kdybys mi nějaký zvláštní body tvýho vyprávění dovysvětlila. A taky by mě zajímalo, co se honí v hlavě ostatním.

Odp: Zdravím Optimistko, je to až s podivem...
ivana Kozárová, 17.1.2014 0:19

Přiznávám se,že článku nerozumím

Odp: Zdravím Optimistko, je to až s podivem...
Beznadějná Optimistka, 31.5.2015 5:30

Co dodat pane.Jsou věcí neuvěřitelné slušným lidém,ale dějí se.Nemám zájem si vymýšlet.Pomoci se nedovoláte.Kdo má peníze ,hlavně špínavé,těma si otevře dveře všude.Stěhovat se kde??Neutečete před mafii.Chci žít v pohodě a s rodinou.Také ta je napadána.Nejsou u nás vraždy a pronasledování denně??,Nenasitní policisté ,právnici ,soudci lékaří a další.??? Albánec,který opakovaně je ve Výkonu trestu za drogy,je dle státního zástupce ,polcistů i soudkyně slušný a bojí se mne.Mám 158cm a 62kg.Po dobu domovní prohlídky u Albánce,hlídali před domem 4 policisté.Když jsem se vrácela z obchodu .slušně mne oslovili a doporučili mi abych se bránila.Ví o jeho zločinech,ale tentokrét si odsedí nejméně 12 let. Budete mít klid.Nemám Za devět měsíců prropuštěn a ještě více se mstí .Nikdy jsem nic nehlásila i když se v domě střílelo,rvačky a hádky. .Ani únos jsem nehlásila. Ti co tak učinili mají klid ,náhodná nehoda,tělo,nalezená po dvou létech v bažinách,jeden odvezen na operaci srdce do vyhlášené nejlepší nemocnice u nás???Odpojen od přístrojů a ponechán na chodbě :zapoměli lékaři a vzpoměli si ,ale už 49 letý nežil. Měl obavy z hospitalizace. Více nejde psát.Mám v bytě už 3krát měněné dveře,ale policie nic ,rozkopnuté ,nevidí a soudní znalecký posudek není doklad. Rozkopla jsem si je sama.???Jen abych si mohla stěžovat???O jak máme chytré policisty!!Uhradit nové dveře ,opakovaně zámky ,poničený nábytek --to je maličkost,když máte 8200Kč měsíčně. To Albánec má větší sociální dávky.!!Policisté malé platy ,ale velké majetky ??
Vystěhovat se mohu ,ale družstevní byt nechat bez náhrady.Albánec byt potřebuje nutně pro další příbuzné. Předseda SBD ,přidělil po usazení Albánců v městě ,byty za minimum a vystěhoval důchodce a mladé rodiny. Dlužníci ,narkomani,nejsou vystěhováni.Kdo je předseda???Bývalý předseda JZD,komunista ,má VUMl ,deně opilý 72let a dobře se zná s uprchlým ,celosvětovým ,známým zločincem.Předseda soudu je bývalý udrřbář z chemické čistírny má náděj se stát krajským ředitelem soudu. Získat titul FOFR-JUDR je možné za dva dny. Neznámější advokát je také z našeho města ,dnes z Prahy.A další ODBORNÍCI,dnes jsou v Praze .Moraváci nadávají na Prážáky ?Ale kdo je ve vládě a jinde Pražák??? Odmítla mi převzít obhajobu i nejznámější advokátka. Jak to řešit??Nejde.
Nevšímavost ,ignorace a jiné nepomáhá.
Co ostatní???Advokát vás odmítne se slovy:rád by obhajobu převzal ,ale nechce mít problémy.Nikdy nemohu vyhrát spor.Korupce je a nic neudělám.
Po napsáni ,jsem byla napadena policisty v bytě a skoro nahá pobitá a odtážená do vozu a odvezená na oddělení ČP.Ani děti nemohly pomoc.Jen nejvíce ponížit a zesměšnit.Policisté křičeli a zvonili na sousedy ,podívejte se odvezeme jí na psychiatrii.Soused policista jen mlčel a zavřel dveře. Heslo policistů???
Než mít problémy s mafii -lepší je s něma spolupracovat.Nato v pyžamu odvezená na psychiatrii do Ostravy.Přestárla psychiatrička nevyšetřovala mne ,jen křičela seďte ať na vás vidím .Jen sepisovala lži co sepsali viníci.Jsem diabetik ,nesměla jsem se napít ,na WC,od rána nejedla a nebrala jsem léky.To ji nezajímalo. Mám být odvedena na psychiatrii do Štemberku na odvykací kůru.Nikdy jsem nekouřila ,nepijí akloholické nápoje ,nefetují a beru jen troje léky od sdce.Syn psychiatričky je primářem v této léčebně a na fezbuku vystavuje fota s našími ??,, Bludy?? Né dal mi to jeden policista ,co odsuzuje místní mafii .Posudek já ani děti neobdrželi.Obdrželi ho vyníci a vystavují v domovní skřince.Policie nemůže zakročit,SBD také né a domovník má právo vyvěšovat co chce.Sousedé cíti se mnou ,ale bojí se.Nestěžují si ,dopadly by jak já.Ostatní sousedé spolupracuji s viníky .To přece vynáši.Už nejsou dlužníci .ŽIjí na vysoké noze.
Mohu vše doložit,ale nikdo nemá zájem Nejde to popsat,to musíte vidět.Nejsem jediná šikanována ve městě. Nejde moc psát. Jak se spojit ???Přijeďte do Č.Těšína a uvidíte !!!Jen hovořit český je trestní čin.Ředitel městské policie předseda PZKO-polský svaz ---.Těšín musí být polský.No koment.!! Velká díra v drátěném plotě u ČP ,jak si kráti cestu do hospody a hodiny tam vysedávají policisté , vrácejí se v dobré náladě -pak Uvěříte.Mají málý plat na hodinu.?? Tolik občanů na to poukazuje Nic!!!Nemusí foukat. Pak je chování ????Kdo poukáže ,je šikanován.
Neprchnete před mafii Jeden prchnul a v Anglii byl zabit .neřešilo se to .Rodiče neměli peníze ,aby se to vyšetřilo.
Mafie a jejich ochránci mají peněz dost. Pozdě jsem se na tyto stránky opět podívala. Ráda bych Vám doložila důkazy ,aby jste viděl co můžou zločinci a jejich ochránciDůkazy jsou BLUDY??? Hezké a spokojené dny. Optimistka.

Odp: Zdravím Optimistko, je to až s podivem...
optimistka, 11.11.2015 23:54

Co se honí v hlavě ostatním nevím.Několik spolupracuje s Albánci,vynáší to dost a tak žít na soce a mít luxusní auta a žít si dobře stojí za mlčení.Většina sousedů se vystěhovala ,ale to vše stojí peníze a kde vzít z důchodu .Na sídliští je strach .Ale že tu často střílelo nikdo nepotvrdí obavy. Najděte si ,DROGY a Ekrém Mustafa v Brně a Oloumouci -soud.Někdy není focen a není uvedeno jméno .Jen ostatních viníků je .Byt policejním informátorem je výhoda.Pak si tˇuknete na jeho bráchu jak skvělé prodáva zlato s Mariánem Bieleszem v Praze.Víc nemohu psát.Nemám zájem někoho pomlouvat.Dokonce dlouhou dobu byl na socce a jezdil luxusními auty.Přijeďte do Těšína a uvidíte.
Policisté by měli fasovat denně balík PAMPERS .Jsou podělaní z Albánců a jak říkají,aby neměli problémy ,radějí spolupracuji s mafii.
Jen se podívejte kolik je z Těšínska (lumpů ve vládě)
To byste mi musel napsat na můj e-mail. Týrání pokračuje ,nic se neřeší.Zdravím.

kde to bylo?
Tlapka, 16.1.2014 13:22

Zajímá mě, jestli je to možné nebo není li to nebezpečné, zda se to stalo v Praze nebo jinde. Trochu mám s podobnými věcmi zkušenost

Odp: kde to bylo?
hans, 17.1.2014 0:28

Zajímá mě, jestli je to možné, zda se to stalo. Popis některých částí příběhu je hoooodně přitažený za vlasy...

Odp2: kde to bylo?
Tlapka, 20.1.2014 13:08

Právě proto je to zajímavé.

Odp: kde to bylo?
Beznadějná optimistka, 31.5.2015 4:50

Dobrý den Pozdě ,ale přece. Je to v proslaveném městě na severu moravy Č Těšíně.Nejsem první a
možná ani poslední. jedno soudí zastupování 12600Kč a velmi dobrý???,advokát vám řekne :to nemá cenu se bránit ,dopředu je rozhodnuto a státní zástupce a soudkyně jsou známe svi.....Léčebný jsou plné zdravých lidí a nemocní jsou na svobodě a páchají zlociny. Nedovoláte se a pak se nedivte chováni zoufalých. Blázen???nebo šikanováný???Pak je výbuch ,nebo střílení. Ten kdo kryje ,policisté a soudci,zločince je úplně zdráv???Jsou to bludy ???Byl unesen otec proslaveného Radomíra. K???To jsou dle naších ochráců bludy.!!! Nikdo se nebude angažovat,strach!!!!Optimistka.

Mi připadá, že to je nemocná ženská...
iva, 20.1.2014 8:58

Mi připadá, že to je nemocná ženská, která tu už ani psát nebude, protože už má v hlavě zase něco jiného. Ale taky mám zkušenosti, policajti nehnou zadkem aby pomohli člověku. Bohužel aby jim někomu to v hlavě pálilo to se stane taky jen výjimečně.

Milá optimistko. Na Tvůj dotaz lze...
homo sapiens, 27.5.2014 8:07

Milá optimistko. Na Tvůj dotaz lze odpovědět ve dvou rovinách. Jedna je rychlé, osobní řešení, druhá je už spíše systémová. To rychlé řešení je se odstěhovat a na nové adrese, dosti vzdálené od původního bydliště začít navštěvovat kurzy sebeobrany. Na současný zkorumpovaný, vytunelovaný stát bych nespoléhal. A tím se dostávám k té druhé rovině. A tím je systémová změna, aby k takovým situacím vůbec nedocházelo, nebo pokud k nim dojde, aby byly ze strany státu účinně a rychle řešeny. A to je právě ten zakopaný pes, že díky tisícům různých modro-fialovo-hnědých cvoků, kteří vytrvale volí své vlastní katy ( případně volby sabotují ) v této zemi k žádné změně ještě dlouho nedojde. Pochop - v systému, kde vládne tržní džungle se těžko dovoláš zastání jen proto, že je na někom pácháno násilí nebo porušováno právo. Máš dost peněz na advokáty a soudy ? Nebo na placení soukromé ochranky ? Chápeš o čem tu píšu ? Tuhle společenskou žumpu plnou samolibých úředníků, zlodějů v kravatách, mafie a tunelářů, úpadkového školství i zdravotnictví jsme si vyzvonili v roce 1989. Místo nápravy toho špatného ze socialismu a ponechání toho dobrého jsme dopustili nástup systému násobně horšího, než který tu byl. Příběhy jaký popisuješ se v něm zákonitě budou dít.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru