Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

2.3.2014 20:19

Liberalismus potřetí - Smrt zaměstnance

Lipovan (Z.)

Po čtyřiadvaceti letech všeobecného úpadku můžeme označit současné pracovně právní podmínky zaměstnanců jako nanejvýš tristní. Pracovní poměr na dobu neurčitou, jak ho známe z lepších časů, rychle mizí v propadlišti dějin. Dokonce by se dalo říct, že i zaměstnanecký poměr na dobu určitou začíná být výhrou v loterii. Prekarizace práce postupuje raketovým tempem a nikdo netuší, kde se zastaví. Občan je odkázán na zaměstnaneckou agenturu, která mu v lepším případě zaručí ubohou mzdu a otrocké podmínky. Pokud by snad nadšenec hodlal agenturu obejít, zaměstnavatelská nástraha v podobě dohody o provedení práce již čeká. „Vždyť může podnikat!“ zvolá chytrák, který se v době porevolučního chaotického přerozdělování nezapomněl včas zajistit.

Kromě mizerného životního standardu současných zaměstnanců je zde jeden problém ještě větší a tím je faktická nemožnost z tohoto neradostného stavu vybřednout. Pokud občan nemá zaručen stálý příjem, byť jakkoliv nízký, nemůže nic dlouhodobě plánovat. Například nelze studovat, neboť jednak zde není pravidelná mzda, druhak nízký příjem sám o sobě nepokryje zvýšené náklady se studiem spojené. Vzít si větší úvěr, například pro pořízení vlastního bydlení, už nelze nazvat rizikovým počinem, nýbrž projevem čirého šílenství. Občan je v pasti.

Někteří se jistě můžeme škodolibě radovat, že výše uvedené se konkrétně nás netýká (mě také ne), nicméně vše souvisí se vším. Občané logicky nemohou utratit peníze, které nemají a nízké tržby zasáhnou celou ekonomiku, přispějí k nižšímu rozsahu a kvalitě služeb, sníží se příjmy státu a naopak narostou výdaje. Erár si tak zadělává na pořádný problém. Prozatím to bohužel nevypadá, že by kompetentní osoby usilovaly o schůdnou možnost nápravy.

V dnešním bulváru odpovídá Václav Kočka Sr. na otázku, kdy Matějská pouť nejvíce prosperovala: „Lidé měli za komunistů více peněz, takže za minulého režimu se pouti dařilo mnohem lépe.“ Suďte sami.

Cílem je vyvolat strach. Strach občana...
ivana Kozárová, 5.3.2014 22:11

Cílem je vyvolat strach. Strach občana bude tvarovat. Tvarovaný občan je lehce manipulovatelný. Kultura se však neodvíjí od materiálního dostatku. I když Inter arma silent músae.Svoboda se proměňuje ve strach ze svobody. Z lidí se staly sračky- omlouvám se,jinak se to vyjádřit nedá.Ze strachu ztratit i to málo,co mám,zapřu sám sebe.O co nadějnější je situace bezdomovce,který nemá co ztratit....;-)

Odp: Cílem je vyvolat strach. Strach občana...
Zákys, 5.3.2014 23:11

... a co teprve ten, který může ztratit jenom své okovy!!! A když se jich potká několik a začnou si vyměňovat nejen své pocity, ale také své zkušenosti. To teprve nastává „šrumec“!

Odp2: Cílem je vyvolat strach. Strach občana...
ivana Kozárová, 6.3.2014 10:06

diskrétní elity už mají scénář napsanej.Ale všechno je jinak.Je psáno:... Stříbro jejich bude ven vyvrženo a zlato jejich bude na hnojišti.Duše své nenasytí a břicha jejich nebudou naplněna. A strach je přikryje a na všeliké tváři bude zahanbení a na všech hlavách jejich lysina..... Ezekiel sedmá kapitola,18 a 17 verš....

Odp3: Cílem je vyvolat strach. Strach občana...
Vlastimil Čech, 6.3.2014 10:15

... a žili šťastně až do smrti... a zazvonil zvonec....a měli tam papírovou zem, a propadla jste se až sem! ;-)

Odp2: Cílem je vyvolat strach. Strach občana...
Tlapka, 6.3.2014 12:43

Již vzhůru, psanci této země ! Kupředu levá. Proletáři všech zemí spojte se, nebo střelím.

Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 11:31

Asi bych raději hladověl, než abych se nechal zaměstnat. Život bez nejistoty co přinese dnešní a zítřejší den mě příjde plochý, beztvarý a bez vůní a beze smyslu.

Já to mám takhle.

Život je hra o život kterou stejně nevyhrajeme.

Ostatním přeju hodného pána.

Odp: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Vlastimil Čech, 6.3.2014 12:02

Pane Ivane, chcete-li nejistotu, tož se právě NECHEJTE zaměstnat...za jak dlouho budu propuštěn? dostanu výplatu? a když dostanu, bude celá? kde mě zase ošidí?
Řekl bych, že právě o tomto je článek....

Odp2: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Tlapka, 6.3.2014 12:42

Já to vidím naopak. Chcete být zaměstnavatelem? Najdete dobré pracovníky? Budete mít peníze na technologie? Budete mít dobré zakázky? Bude vás někdo žalovat? Nezaplatí vám někdo za prácí? Přide na vás byrokratická kontrola? Máte všechny jistoty.

Odp2: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 14:55

Co mám dělat, pane Čechu, když jsem naprosto nevhodnej kus do velkochovu ?

Moje nastavení je rádo, když si za všechno špatné může samo. Nechodím s pány na led abych si za ně lámal nohy, ale když si nabiju hubu z vlastní pitomosti tak po nikom nechci aby ho to bolelo za mně.

Není to aspoň neutrální, když ne přímo spravedlivé ? Co myslíte ?

Odp3: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 22:07

Hlavní sdělení je toto, pane Čechu.

Odp2: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 16:07

A ještě malou poznámku, pane Čechu, to jenom abychom věděli kdo je v kterém patře.

Když nebohého zaměstnance vyhodí z práce, tak se propadne na mou úroveň. Oba jsme bez zaměstnavatele na stejné úrovni. Není to tak?

Než se oženíte, vdáte, tak si dobře rozmyslíte než u oltáře řeknete ,,Ano " po delším prověřování vlastností budoucí manželky / manžela. Přesto je úspěšnost trvání manželství tak 1/1. Když příjde někdo žádat o práci, tak už první den máte k němu hlubší závazky než ke svojí manželce. Bezpečnost na pracovišti, nároky na sociální zařízení, přihlášení na úřadech, povinnost za něj platit jeho pojištění a po devadesáti dnech jste naprosto v jeho rukou. I když se bude chodit do práce jenom ohřívat, tak máte zákonou povinnost mu ptatit minimální mzdu s novým návrhem 10 500 Kč plus jeho pojištění. Když se hodí marod, tak se pan Hodný bude na Váš účet hojit třeba celé měsíce přerušováním a nastupováním do práce a z Vás má broskvičku k vycucnutí.

Jeho přínos je ( bude) záporných 10500,- Kč plus 1280,- pojistného. při střídavém přerušování nástupu do práce a házením se marod.

Takovýto pracovní přínos dvou až tří státem požehnaných dokáže složit i středně velkou živnost. Věřte.

Odp3: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 16:16

Plus sociálka = ? plus zdrávka, ale z paměti nevím jestli jsem se nesplet a není to 1820,- místo 1280,-) Musím se zeptat účetní.

Odp4: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Vlastimil Čech, 6.3.2014 20:51

Nu, jen tak pro pořádek:
Zeptejte se Vaší paní účetní kolik je doopravdy ta minimální mzda...8.500,-Kč z toho zaplatí zaměstnanec asi tak 15% zdravotního a sociálního pojištění... nu a co zbude, to je ten jeho „vývar“...
Nu, realita se trošku odlišuje od Vámi načrtnutého ... Ti nebozí podnikatelé jezdí většinou tramvají (tedy sockou), nebo škodovkou 105?
A ty vilky a satelity jsou obývány těmi zbohatlickými zaměstnanci sokromníků, že?
Třeba taková Čeladná je vychytralých zaměstnanců plná, že? Kvůli nim, těm flákačům je vybudována na nádherná jízdárna, právě oni zaplňují golfové hřiště, tenisové kurty, bazény, střelnice zatímco nebozí podnikatelé třou bídu s nouzí, pracují 25 hodin denně a na taková povyražení jim nezbývají peníze, čas a jen závistivě pokukují po cizokrajných luxusních automobilech svých zaměstnanců s protekčními SPZ zaparkovanými před drahými restauracemi...;-)
-----------------
Nu, článek popisuje stav, kdy lidé čím dál tím víc přestávají býti zaměstnanci, ale stávají se pracovní silou, lidským zdrojem... Páni podnikadějové vymysleli způsob (agentury), který jim to umožňuje... Nu a technologicky to řeší tak, jak jste popsal: Zastrkuj tady ty kolíčky do těhle dírek a nestarej se...Takový člověk, vlastně né člověk, ale zdroj pracovní síly je flexibilní, snadno odhoditelný, zaměnitelný... a to je ta SMRT ZAMĚSTNANCE... jak to výstižně a trefně popsal článek

Odp5: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 22:05

10500,- je nový návrh minimální mzdy, pane Čechu. Za minimální mzdu stejně nikdo nepracuje, ale každý vnímá stupňovitost rozdílu. Jestliže bude úřední minimum 10500,- tak se progresivně posune míra sebehodnocení a to vyvolá tlak na mzdy podobně jako v devadesátých letech kdy byly lehce dostpné peníze z půjček a všichni měli představu, že to tak půjde do nekonečna. Poptávka po stavebních pracech povýšila každého neuměla do nebeských výšin. V době dluhové konjuktury se dokonce zněkolikanásobily mzdy, ale taky ceny zboží a surovin. Přebytek peněz v oběhu a jejich rychlá obrátka nechala vyrůst cenové Himaláje až do dnešních výšin.

Dříve byla drahým zbožím vykonaná práce, dneska je sama práce drahým zbožím.

( Za minimální mzdu pracuje 0,5 % zaměstnaných.)

To jen tak.

Odp6: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Lipovan (Z.), 7.3.2014 7:34

Včera jsem mluvil s kolegou žijícím v Rumburku. Tvrdil, že u nich nezanedbatelné množství spoluobčanů přináší domů šestku čistého. Pokud to ve skutečnosti bude šestka a nějaké drobné, jsme na minimální hrubé mzdě. :-)

Odp7: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Vlastimil Čech, 7.3.2014 8:20

O jakých tlacích mluví pan Ivan nevím.... Ve zdejším okolí je znát jen jeden skutečný tlak...
600.000 nezaměstnaných...
proč platit zbytečně vysoké mzdy, že... pracovní síla maká i za minimum, tak co!
Nelíbí se ti to holoubku? tož pracovní agehrura pošle jiný lidský zdroj

Nu a pak ještě existuje finta, která umožní vyplácet podminimální mzdu:
pracovník dostane úvazek třeba na 6 hodin. Zároveň mu stanoví normu, kolik práce musí vykonat (kolik kolíčků zastrkat ;-)). A protože je chlebodárce LIDUMIL, umožní pracovní síle, aby případě nesplnění normy setrvala ve svém volném čase na pracovišti a požadovaný počet kusů dodělala dodělala. Přitom se jedná o práci na páse, kde počet proveditelných operací je dán posunem pásu... Dobrý ne? Vzhledem k průběžné obměně lidské síly dodávané ochotně agenturou se „šéfik“ pracoviště neobtěžuje zapamatovat si lidská jména „jednotek lidské pracovní síly“ a v případě nutnosti je nazývá názvem místa u pásu...
---------------
Jo ta demokratůra... to je něco.

Odp8: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Zákys, 7.3.2014 9:31

Pan šroubkař rád počítá co mu to vynese... Musí, jinak by zbankrotoval. Jeho míra odíraní lidí je dána třídní příslušností a metafyzickým strachem.
Co kdyby jste se jej zeptal co říká lidskému štěstí.
O lidském štěstí nezačal uvažovat nějaký pohrobek zakukleného komanče z 19. století, ale jeden možná ještě žijící král Bhútánu.
Lidé ve světě se té myšlenky chytili a dokonce začali empirický výzkum. Podařilo se jim je dokonce kvantifikovat.

Které domény je tvoří?

1) Psychologická pohoda
2) Zdraví
3) Délka života
4) Vzdělání
5) Kulturní rozmanitost a odolnost
6) Řádná správa věcí veřejných
7) Vitalita společenství
8) Ekologické rozmanitost a odolnost krajiny
9) Životní úroveň
Tvořené 70 proměnnými.

A něco na přečtení a také pobavení:

štěstí?

Odp9: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Tlapka, 7.3.2014 13:42

Štěstí jako takové neexistuje, je to jenom únik před neštěstím. Například „to jsem měl štěstí, že mi neujel vlak“ a podobně

Odp10: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Zákys, 7.3.2014 17:44

Lidé ve světě se té myšlenky chytili
... , ne trpaslice, ta to jak obyčejně potvrdila.

Druhý díl pobavení:
opakování

Odp8: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Lipovan (Z.), 8.3.2014 17:27

Asi před měsícem jsem četl rozhovor s Františkem Čubou...aktivizační faktory jako účinná motivace. Ten pán měl sedět ve vládě od puče 89' až do současných dnů! Bohužel, lid si vybral cestu sjetého přikulovače. Dnešní zaměstnavatelé uplatňují jediný aktivizační faktor: vyhrožování propuštěním, pokud zaměstnanec nebude nadřízeným zcela po vůli (často doslova a do písmene). Nu což, odcinkali jsme si to...:-(

Odp9: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Zákys, 8.3.2014 20:03

Čubu veřejně odstřelil z balkonu Melantrichu (Václavské náměstí) Václav Havel a tak začala likvidace prosperujícího podniku (nevím jak by dopadl v té tzv. volné soutěži!) JZD Slušovice.
Ten nás stál průmyslového a zemědělského kapitálu. A není to jenom prosperující vojenský průmysl třeba v Dubnici, nebo Martině…
Symbolicky je na Pováží, Turci a východním Slovensku fackován pořád. A dnes když Slovák řekne „s Čechom do vreca a s vrecom do vody“, tak v něm vidí Havla.
Znám z té dnes předělávané doby několik tenkrát mladých, neobyčejně kvalifikovaných lidí, kteří tam pracovali a jezdili se také učit po světě.
Také znám pár odborníků na komunistické podniky a „Čubovo“ jak se mu na Zlínsku přezdívalo, které přesně zapadalo a pořád zapadá do jejich zášti, ať to stojí co to stojí, jen když „já to přímo neplatím.“
A také když jedu kolem Slušovic tam „hodím“ oko. Mám s čím porovnávat!

Odp10: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Lipovan (Z.), 9.3.2014 7:50

Od puče 89' pomohl František Čuba rozjet 39, slovy třicet devět, úspěšných firem. Zatímco to zrzavé věčně ožralé hovado po celý svůj zbytečný život jen škodilo a škodí i po smrti. :-(

Odp11: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Zákys, 9.3.2014 14:33

No....
Pod modře proužkovanou duchnou leží a pomalu těžce dýchá 90 tiletý stařeček.
Kolem něj smutně sedí na židlích dcery s manžely a čekají...
Tu střeček slabým hlasem říká „papuče“.
Jedna dcera se rychle shýbne pod postel a podává kárované papuče.
Stařeček zakroutí odmítavě hlavou a z posledních sil zamává a z jeho úst se tiše a naléhavě ozve: pá puče.

Odp12: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivana Kozárová, 10.3.2014 13:22

Já viděla pod duchnou na eldéénce zase stařenku,asi devadesátiletou či stoletou. Umírala na mozkovou mrtvici a kolem ní posedávalo a postávalo pět synů,byli to starci. V celém seskupení vládla beznaděj. Ani ždibec puče.Evropa moc stará na puče.;-)

Odp3: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Zákys, 6.3.2014 18:32

ÓÓÓ vy Kriste sytící hladové.
Kolik„platí“ ten chudák vám? Jakou si vyplácíte mzdu pro přiznání berňáku (prozraďte také jakou ji máte skutečnou). To ovšem na sebe nebonznete.
Charita je možná, když vám externality vyplývající z vaší geniální materializované myšlenky někdo zaplatí. Ale ty jsou vám placeny také, i když na charitu ani nepomyslíte. Muzikante!!!

Odp4: Asi bych raději hladověl, než abych se...
ivan, 6.3.2014 20:59

Beru víc než potřebuju, daně platím jenom kolik musím a svoji rybu nikomu nedám. Na charitu nedávám a nepomýšlím na ni.

Odp5: Asi bych raději hladověl, než abych se...
Lipovan (Z.), 18.3.2014 7:49

Charita občas nabývá obludných forem. :-)

mimo téma
Vlastimil Čech, 10.3.2014 17:09

Lidičkové moji milí, trošku se mi svírá srdce při pohledu na to, co se právě děje na Ukrajině. Smrdí to mocně. Oficielní zprávy čs. sdělovatel pravděpodobně lžou. Ve věci jsou docela jiné síly než ty, o kterých se oficielně mluví. Kterýsi politik (W.Churchill?) řekl, že nic v politice se neděje náhodou... ta akce tam byla dobře připravena, ale může se velmi snadno zvrtnout a může to skončit opravdu HODNĚ špatně...
Povšimněte si prosím i té věci, že do těch nejvíce ukrutných válek vedou národy příliš často lidé, kteří k danému národu nenáleží... Hitler nebyl němec, ale Rakušan... Stalin nebyl Rus, ale Gruzín, Napoleon nebyl Francouz, ale Korsičan, Mannerheim nebyl Fin, ale Švéd...Nu a B.Hussein Obama není Američan, ale Afričan, Keňan... (kříženec-mulat).

Naše vláda je plná směšných tajtrlíků- nu mnohé evropské státy na tom nejsou ale o mnoho lépe. Kam tohleto povede... nevím... začínám se obávat nejhoršího...
Ovšem může se stát i zázrak. Na Ukrajině se právě jeden stal. Na smrt nemocná Timošenková, která upoutaná na lůžko žila jen s pomocí německých lékařů se ZÁZRAKEM (!!) uzdravila...

V.Č. je už na nějakou válku (dnes se novomluvou říká „misi“) starý... ale co děti... Copak lidi ztratili docela rozum? Přestože je V.Č. neznaboh, pokud by to pomohlo, koupí pánbíčkovi hodně tustou svíčku!

Odp: mimo téma
Lipovan (Z.), 10.3.2014 17:51

Jsem v naprostém klidu. Od začátku stojím na straně Vladimíra Putina a nepochybuji o tom, že má každý krok pečlivě naplánován. Za kýžený výsledek považuji připojení jihovýchodních oblastí Ukrajiny k Rusku a taktéž připojení Podněstří. Za jediné mínus vidím ochotu, s jakou mnoho českých občanů přijímá pohádku o banderovcích. Jistě, tradičně antisemitští banderovci jsou výbornou kouřovou clonou. Ale někteří z nás dobře vědí, že je to stále dokola...naši staří známí znovu na scéně. O důvod víc stranit Rusku. :-)

Odp2: mimo téma
Zákys, 17.3.2014 15:33

Najděte si čas a poslechněte si přednášku Sergeje Chelemendika, novináře žijícího v Bratislavě. Je tam spousta myšlenek. Mně jedna podobná trápí snad 30 let. Je ukrytá ve slovu slave/slavery. V ranném středověku Praha byla prý největším tržištěm otroků...slované tvořili toto zboží. A konotace u tak podobně znějících slov... co si budeme vykládat.

Ale teď ten Chelemendik:
PROČ

Sergej Chelemendik má také svůj blog. Dá se snadno vyhledat. Také nějaké knihy. Publikuje na Slovensku již od asi roku 1995.
Tam se dá také objevit co je jinak u diváku zvenčí známo, že pro skutečného čecháčka je nejnavštěvovanější jeskyní rektum!!! Měl by se správně jmenovat tím jménem které čecháček získává svými postoji a činy u diváků v zahraničí, macarát rektální.

Odp3: mimo téma
Vlastimil Čech, 18.3.2014 11:22

Chelemendik je SKVĚLÝ!:-)
Našel jsem si jeho další články... a je prostě... SKVĚLÝ!

Odp3: mimo téma
ivana Kozárová, 19.3.2014 14:17

..... k obloze Tatry synu vznes se,vyvýše pohled,neb raději přichyl k tomu tam se dubisku,jež vzdoruje zhoubným až posaváde časům....však času ten horší jest člověk,jenž berlu železnou na tvou,Slávie,šíji chopil..horší než divé války,hromu,ohně divější zaslepenec na své když zlomu plémě kydá... Ó krajino,všeliké slávy i hanby obraz... ze zlomků chátrající již paměti vyvstávaji Kollárova slova v nových souvislostech... dík za odkazy.

Odp4: mimo téma
Zákys, 19.3.2014 16:52

Už jsem tam dost dlouho nebyl. Dříve mockrát. Kousek od rodiště Jána Kollára Mošovců je Blatnice a od ní se táhne krásná Blatnická dolina až na hotel Králova studňa a potom chodník až na Križnou jeden z vrcholů Velké Fatry.Tudy jsem šel snad desetkrát. Tam a zpět Gaderskou dolinou je to asi 45 km. V Mošovcích jsem se vždy na chvíli zastavil na náměstí u sochy významného rodáká této malé obce zajímavého kraje zvaného Turiec. Na náměstí Jána Kollára nestojí jen socha, ale také ZŠ Jána Kollára.
Sláv

Odp: mimo téma
Zákys, 11.3.2014 0:09

Příslušníci 1,8 % evropského obyvatelstva jsou včetně vlády (viď níže) odborníky na všechno, co se ve světě „šustne.“
Být šaškem na možná poslední večeři a ještě zdůrazňovat svůj klid, v tom je něco hluboce českého ( já si myslím pražského, ti jsou vždycky o drobátko chytřejší...).

Odp: mimo téma
ivana Kozárová, 17.3.2014 14:35

Taky to vidím pesimisticky. Je to bezpochyby dlouhodobě připravovaná akce a jen naivní člověk by si mohl představovat,že se to netýká Evropy. Co je za tím vším si neodvažuju ani představovat,přinejmenším už to není věc politiků,to jsou jen loutky. Diskrétní elity si něco naplánovaly a jen Bůh sám ví,jestli se to i jim nevymkne z ruky. Co všechno a kolik lidí je za tím účelem klamáno a zneužíváno- neodvažuju se odhadnout.Krysař píská na píšťalku a zástup za ním kráčí. Na konci je skalisko a sráz.:-(

Ukrajina a liberalizmus, tak by se mohl...
Neuvedeno, 16.5.2014 9:03

Ukrajina a liberalizmus, tak by se mohl nazvat problém současné ukrajinské krize.
Dnes se na Ukrajině o výrobní prostředky. Komu budou patřit.
Jak známo, tak se kapitalizmus chová tak, že příspěvky na volební kampaň dává ten, kdo se chce dostat do vlády. Ti kteří peníze na volební kampaň nemají, ti se do vlády prostě nedostanou, protože o těch se volič vůbec nic nedozví a jako by vůbec nebyli.
Tito zvolení pak zařídí, že veškeré výrobní prostředky se pozvolna dostanou do jejich rukou. Stačí na příklad devalvovat měnu a pak skoupit tento výrobní majetek státu, co je k prodeji. Navíc majitelé výrobních prostředků na příklad majitelé akcií z kuponových knížek, tím jak se jim zhoršila životní úroveň devalvováním měny jsou nuceni prodat tyto akcie, aby si zachovali původní životní úroveň. Tak tomu bylo na příklad v Česku.
Tím, jak cizinci platí tyto příspěvky na volební kampaň přesouvají se majetky výrobních prostředků do ciziny. To platí i o Česku při současné devalvaci české koruny.
Takto tedy velcí majitelé na základě volebních prostředků rozkrádají celé státy.
Je tedy současná krize Ukrajiny boj o to, kdo rozkrade výrobní prostředky Ukrajiny.
Na Ukrajině jsou rusky mluvící oligarchové a těm jde o to, zdali příjdou o tento majetek. Proti nim stojí velké majetkové skupiny ze západních zemí.
Západní země mají lepší životní standard a tak ke zlikvidování rusky mluvících oligarchů stačí nastavit požadavky standardu Evropské unie a automaticky zkrachují. Stačí si představit ty požadavky na vybavení vozidel, na samostatné dřezy v restauracích na rozbíjení vajíček, Na požadavky v restauracích, že nesmí se skladovat jídla do druhého dne atd. Takto pochopitelně by se museli tito proruští oligarchové zadlužit natolik, že by nakonec přišli o svůj majetek.
Stát by přišel přidružením k Nato o další obrovské peníze. Vzpomeňme si na předražené vojenské zakázky u nás. Erbus v souvislosti s paní Parkánovou 500 milionu. Letadla v Letňanech o dalších 500 milionů. Likvidace veškerého našeho zbrojního vybavení /tanků/ a požadavek abychom dnes opět nehorázně platili 2% na vojenské vybavení pro potřeby vojenských misí, bez toho aniž bychom sami byli vojensky zajištěni, zatím co atomové mocnosti si vesele své atomovky a vodíkové bomby držejí stále.
Rusky mluvící oligarchové na Ukrajině, ale žili na Ukrajině a tedy to stále bylo vlastnictví Ukrajiny. Jakmile získají výrobní majetek západní vlastnící, tak vlastnictví přistane na Seišelských ostrovech a daně nebude ze zisku platit nikdo. Ukrajina zoufale schudne, jako schudlo Česko. Dnes díky přesunu majetku z Česka na západ se stala z Česka hospodářská nula. Stejné je to u Polska, Slovenska a Maďarska. Teď tito čtyři země západu chtějí bránit suverenitu Ukrajiny, která má stále ještě ve svých rukách vlastní výrobní prostředky. Zatím co tyto země už vlastní akorát pole a kdo ví jestli, protože mají dluhy jako Prais. Pochopitelně je i na Ukrajině spousta lidí, kteří jsou ochotní za peníze Ukrajinu zaprodat západním akcionářům.
Tvrdí, že Janukovič rozkrádal státní majetek.
Jenže neříkají, že 80 lidí ze západu vlastní polovičku majetku světa. Co je proti tomu Janukovič, který nota bene má tento majetek stále na Ukrajině.
Není tedy divu, že vzpoura v Kyjevě nenašla odezvu u těchto Ukrajinských oligarchů. Protože by vlastně touto změnou byli vyvlastněni a jejich majetek by přešel do Seišel, či jiných daňových rájů.

Odp: Ukrajina a liberalizmus, tak by se mohl...
Lip¤van, 16.5.2014 16:58

Na Ukrajině nepochybně úřaduje náš starý známý. Veškeré okolnosti tomu nasvědčují. :-)

Odp2: Ukrajina a liberalizmus, tak by se mohl...
Vlastimil Čech, 18.5.2014 13:55

Taková milá, typicky slovanská, upřímná a poctivá tvář ;-).

Omlouvám se a opravuji: Dnes se na...
Neuvedeno, 16.5.2014 9:26

Omlouvám se a opravuji:
Dnes se na Ukrajině o výrobní prostředky. Opravit na:
Dnes jde na Ukrajině o výrobní prostředky.
Dále: Erbus v souvislosti s paní Parkánovou 500 milionů. Opravit na: Největší naše letadlo na převážení nákladů koupené vojáky v souvislosti s paní Parkánovou - předražené o 500 milionů.

Tam je zlo, tam je peklo, změna režimu...
Alfons, 30.5.2014 5:52

Tam je zlo, tam je peklo, změna režimu je sice nevyhnutelná, avšak v nedohlednu. Já bych asi položil rovnítko mezi hospodařením pro vlastní potřebu a hospodařením za účelem obchodu. Asi skoncim jako debil na miste a az bude nejhur, tak budu na rychlo neco vymyslet.

Podívám-li se na Ukrajinu mým pohledem...
Neuvedeno, 4.6.2014 0:59

Podívám-li se na Ukrajinu mým pohledem, tak situace je tam dost složitá. Jednak tam žijí vlastně v jednom státě dva národy, které ovšem si poměrně dost rozumí, protože jde u obou o slovanské národy a jazyky jsou dost podobné. Dá se to přirovnat se situací v bývalém Československu. Jestliže se takovýto stát rozdělí na dva federativní státy Ukrajiny, tak se tam situace nikdy nezlepší, protože dva jsou vždy v podstatě rivalové a jeden druhému se chce vždy nějak vzepřít, nebo se jeden vždy cítí nějak ukřivděný a nikdy se nemohou dohodnout. Proto Ukrajina musí fungovat vždy jen jako stát jednotlivých jejich federativních oblastí, správně federativních států. Prostě podobně, jako je to na příklad v Německu. Tyto federativní státy, když se jim nebude líbit, jak stát funguje se mohou kdykoli odtrhnout a připojit se k jinému státu. S tím se nedá nic dělat.
Takže celé to dnešní bojování ve dvou oblastech, které správně měly být federativní státy Ukrajiny je zcela pochybná věc. Násilím se toto nedá dělat. Pouze se zničí, co se před tím mnoho let snažili lidé udělat.Ono je totiž bourání daleko snažší, než něco vytvářet. Stačí na to příkaz na bombardování od nějakého omezence a to zničí vše během chvilky.
V tomto ohledu se dnes klaním Václavu Klauzovi, jak uměl rozdělit Československo, když si to Slováci přáli. Bez krveprolití.
Přirovnávat Rusko k Hitlerovskému Německu je dosti pochybné.
Z jedné strany se nedivím rusky mluvícímu obyvatelstvu žijícímu na Ukrajině, že se nechtějí učit cizím jazykům, když ruský jazyk- marná sláva je světový jazyk. Proto chtějí mít volný přístup k obchodu s Ruskem a to by se přístupovou dohodou s EU zlikvidovalo předpisy EU.
V Česku je to trochu jiné. Čech, chce. li prosperovat, tak se stejně musí učit nějaký světový jazyk a tak se dnes učí angličtinu, i když ruština by byla pro něj přece jen snazší, ale né zas tak o moc. Odborné názvy má čeština výrazně odlišné od ruštiny, protože Rusové je převzali od jiných národů než Češi.
Jenže vše na Ukrajině se nechalo doběhnout až do takové situace, především neuváženým postojem EU s přístupovou dohodou k Ukrajině a organizováním rebélie na Majdaně. Výsledkem byla nedůvěra k nové vládě vzniklé násilným převratem na Ukrajině.
Nato přijalo doktrinu, ve které může likvidovat nepřátelské síly i mimo své vlastní hranice a tak si klidně válčilo v Iráku, v Afganistánu a jinde. Také už plánovalo se rozšířit na Ukrajinu a dělalo vše aby se tak stalo. Proto ta rebélie na Majdanu. Jenže zapomělo se, že Ukrajina je zase chráněná Ruskem, protože to má část rusky mluvícího obyvatelstva na Ukrajině.
Takže to není, že Rusko je to zlo a Nato to dobro. Je to tak, že každá velmoc si chrání své priority.
Dalo se očekávat, že Nato se svou doktrinou jednou musí narazit na nějakou velmoc. Protože s jídlem roste i apetit. Myslet si, že jeden nebude dodržovat soustavně dohody OSN a ten druhý, že je dodržovat musí to platí jen do té doby, dokud bude ten druhý natolik slabý, že bude neustále ustupovat.
Jenže Rusko má dnes již vybudovaný fungující kapitalizmus a je tedy dnes schopno daleko snáze konkurovat, než tomu bylo, když bylo socialistické. Takže si dnes už nenechá tolik diktovat, jako po zhroucení socialismu v Rusku. Toť prostá logika.
Je zajímavé, že Poláci si chtějí umístit na svém území základnu USA. Jestli to náhodou není proto, že by se obávali Německa, či Ruska a jejich destabilizace Polska. S tím, jak Polsko bylo po druhé světové válce posunuto 200 km na západ je možné všechno. To konečně i jiné státy mají problémy se stálostí hranic. Prostě Poláci si nejsou zřejmě jisti svými hranicemi. Buď na východě, nebo na západě. Konečně Poláci bojovali o svou svébytnost dost dlouho a nějakou dobu vlastně ani Polsko neexistovalo, takže se nemůžeme divit. Také po druhé světové válce nepoznalo, co to je pobyt cizích vojsk. Docela by mne také zajímalo, jak se mluví na východní hranici Polska.
Naopak Česko bylo vlastně obsazováno pořád někým, a dokopáváno k něčemu pořád někým.
Vzpomeňme si na vtip o prezidentu Novotném, jak přijel do Ruska a tam mu řekli. „Tomáš, to dáš“.
Prostě Češi jsou na okupaci mnohem citlivější. Alespoň to tvrdili noví vládci této země po 89 roce.
Jenže, když dnes Čeští vojáci jsou v Afganistánu, tak jako by se nic nedělo.
Jsem zvědav, kdy to České zemi zase někdo spočítá, že jsme tam byli k intervenci dokopáni.
To nám naši novodobí soudruzi zapoměli říct při referendu o NATO, že budeme muset jít bojovat mimo území České republiky. Asi by to referendum dopadlo jinak, kdyby jsme byli pravdivě informováni. Jestli náhodou to referendum dnes vlastně díky intervenci je vlastně neplatné, protože nám byly zamlčovány jisté okolnosti, protože Nato bylo líčeno jako obranné seskupení. Prostě z nás stále dělá někdo blbce, no a pak se můžeme divit, že lidé nejdou k volbám, když stejně vědí, že na jejich hlasu nezáleží. Že když to náhodou nevyjde, tak se vyrobí nějaká ta Majdanská rebelie a zase se vše předělá, jak to vyhovuje vládcům Nato.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru