Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Muž a jeho ovladač"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Misandrie
Vlastimil Čech, 1.4.2014 15:24

Na toto téma slyšel V.Č. kdysi jakousi úvahu. Autor tvrdil, že muži přepínáním TV programů vlastně sledují co se kde děje... a neděje-li se nic znepokojivého, jsou uklidněni. Je to prý atavismus z dob, kdy hlídka stála na vršku a vyhlížela, zda se neblíží mamut či jeskynní medvěd... Naopak, děje-li se něco neobvyklého, spustí muž obyčejně povyk. Něco jako: „ Mámo pojď se podívat, co se zase stalo!“

Vyluzování animálních zvuků prý je u mužů znakem dobré nálady a radosti ze života. A hlasité krknutí signalisuje okolí, že tvůrce jest nasycen a že mu chutnalo. Konec konců víte co odpoví potěšená jihoslovanská hospodyně na hlasité krknutí strávníka? No přece „dobro rúčo“ !
V.Č. toto tvrzení obhajovat nebude, prostě to slyšel - a líbilo se mu to...
Přesto bych se s dovolením pokusil Vám poradit:
Pokud se Váš muž takto chová, jest to chování u mužů zcela běžné, nijak neúchylné, nemusíte mít z něho obavy. Možná Vám není příjemné, ale rozhodně není nebezpečné! Doporučuji reagovat lehkým shovívavým a pobaveným úsměvem či upřímně veselou poznámkou. Muž bude potěšen, že jste si jeho výkonu povšimla. V případě, že například vlivem momentálně mrazivého počasí nechcete usilovně větrat, doporučuji nepodávat nadýmavá jídla.
Ale opakuji, nevzniká ani po hrachu, fazolích žádný sarin.
Je pravda, že střevní plyn hovězího je prý výbušný, ale ani ve velkých ložnicích kasárenských nikdy-ani po hrachové kaši podávané na večeři- NEDOŠLO K VÝBUCHU...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.