Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

6.4.2014 18:11

Ženy a orientace

Minule jsem psala tak, že vidím mouchy jen na mužích, naopak mám je ráda i jejích chyby, jen moc přemýšlím proč, kdo a co dělá .
Dnes bych ráda si povykládala o ženách a orientaci, prosím neberte to doslova, jistě jsou ženy co orientaci zvládají.
Já k ním nepatřím .
Proč ženy nemají orientace, možná z důvodu, že za dávných času pračlověků , muži chodili lovit a potřebovali orientační schopnosti, aby trefili spět, ženy byly poblíž jeskyně a stačilo jím jen znát plody co kolem rostly.
Každopádně nežijeme v pravěku. Potřebujeme trefit domů, do obchodu, k lékaři, někteří do práce, to všechno mi dělá potíže. Jedna známá mi radila orientační body ať si zapamatuji, výsledek jdu navštívit kamarádku, zapamatuji si, že u domu je to červenobílé zábradlí značící překážku. Výsledek jdu tudy po druhé a dům nemůžu najít, překážka zmizela a s ní i můj orientační bod - zábradlí. Jindy mám orientační bod reklamní plakát a oni ho nahradí reklamou jinou a zas netrefím.
Co si dat konkrétní příklad ? Jdu do Vojenské nemocnice v Brně, doptám se na neurologií, spíše mne tam dovedou, druhý den tam jdu zase a pro změnu pět krát obcházím budovu než mně napadne do ni vejít . Cesta elektrikou, vystoupím, vyřídím co potřebuji a už nemohu najít ten správný můstek, opačný od toho odkud jsem přijela. Klasicky si pletu pravou stranu s levou ještě, že jsem pravák, ve vzduchu zkusím rukou psát, koukám , kterou píši a hned vím, kde je vpravo :)
A co se týče nakupování, tedy v obchodě nebloudím, systematicky projdu všechny uličky. Samozřejmě, jako většinu žen ráda nakupuji, nemusím denně, ovšem když dá ježíšek penízky vyrazím.
Ne nejsou to kabelky, boty, oblečení ani malovátka, já ujíždím na tekutých mýdlech, nakoupím jích přes dvacet druhů a jsem spokojená :)
Další ženská vlastnost ukecanost, jo i to mne postihlo, ukecaná jsem doma, zde na svíci i jinde a samozřejmě, ráda doma radím a často říkám, vidíš zase mám pravdu, já mám vždy pravdu :)
To by pro dnešek stačilo, jen aby jste neřekli, že pomlouvám muže všeobecně, konkrétního, hodila jsem polínko do ohně a pomluvila jsem ženy, nebo jen sebe :)

Pravda, Muží mají orientaci v prostoru...
Tlapka, 7.4.2014 16:55

Pravda, Muží mají orientaci v prostoru aby ulovili mamuta a uměli se vrátit. Ženy zato vidí i za roh, aby mohly sbírat bobule, hlídat oheň a děti. Např. když muž ztratí ponožku, jeho orientace mu nepomůže aby ji našel.

ponožka má barvu a tu lépe vnímají...
RomanaMazánková, 7.4.2014 16:57

ponožka má barvu a tu lépe vnímají ženy, tak proto muž nevidí kam co položí

Odp: ponožka má barvu a tu lépe vnímají...
Tlapka, 7.4.2014 17:07

Já myslím, že spíše to inhed zapomene, protože mamut je již uloven tak si sedne k ohni (před TV) a odpočívá.

Odp2: ponožka má barvu a tu lépe vnímají...
RomanaMazánková, 7.4.2014 18:55

a drží v ruce ten ovladač a vydává hlasité zvuky, jak z džungle, asi aby všem okolo ukázal, zde jsem samec já, bez ohledu, že samičkám to vadí, jde jen o to ukázat jiným samcům, čí je to území :)

Odp3: ponožka má barvu a tu lépe vnímají...
Lipovan (Z.), 7.4.2014 19:43

Omlouvám se za přímočarost, ale nelze jinak; až budete ve svém, zlikvidujte vše, co vám vadí. :-)

Odp3: ponožka má barvu a tu lépe vnímají...
Tlapka, 8.4.2014 17:01

A to je lidská přirozenost ženy zase piští celý den.

ve svém, no snad u cizích nejsem :)
RomanaMazánková, 7.4.2014 20:36

ve svém, no snad u cizích nejsem :)

KN
Lipovan (Z.), 8.4.2014 14:10

Když tak rozklikněte odkaz a poté postupujte podle předepsaných pokynů. Tam se jednoznačně a nezpochybnitelně dozvíte, kdo je a není ve svém a kdo tak může odstraňovat nepříjemnosti. :-)

Odp: KN
RomanaMazánková, 8.4.2014 14:30

v tom případě bydlíme všichni v cizím, byt je obecní, ovšem jde o to, kde se člověk cítí doma

Odp2: KN
Lipovan (Z.), 8.4.2014 15:26

Pak byste mohla uspět, protože tady z Prahy znám podobný případ. Roztoužený bývalý kolega (kolega v hodně volném slova smyslu) si do obecního bytu, smluvně obydleného jeho otcem, přitáhl nějakou Ukrajinku. Netuším podrobnosti a nepochybně v tom byla gigantická dávka idiocie ze strany kolegy, ale smlouva poměrně rychle přešla na zmíněnou „Mášu“, která je nyní jedinou legální obyvatelkou kvartýru. Co se stalo s fotrem, netuším a kolega byl mnoho let bezdomovcem, dnes už je pravděpodobně na druhém břehu. Jsou určité věci mezi nebem, zemí a Romanem Janouškem z ODS, kterým jsem nikdy příliš neporozuměl, ale v Praze je občas i nemožné možné. Máša se tam zřejmě natolik cítila doma, že přes obálky a přirození zařídila vše potřebné. Ale to jen spekuluji. :-)

Odp3: KN
Tlapka, 8.4.2014 17:05

Pravda, většina bezdomovců co já znám vzniká tak, že je parnerky vyhodí, najdou si druhého a původního tam nepustí. Je pravda že jsou to často alkoholici, kteří se zapomenou v partě, nemají sílu se bránit zdržují se v hospodě a takto přijdou o domov.

Odp4: KN
ivana Kozárová, 10.4.2014 15:11

Bezdomovcem snadno a rychle. Může se stát kdokoliv z nás.:-(

Odp5: KN
Zákys, 16.4.2014 17:52

Být BEZDOMOVCEM v bílém límečku je makačka!!! Nic pro blbce.

Odp6: KN
Lipovan (Z.), 16.4.2014 19:24

Vy jste Uher nebo Ciprys? Jiná příjmení prý v Lanžhotě nejsou. :-)

Odp7: KN
Zákys, 16.4.2014 21:44

Píše se Cypris. A Cyprisové jsou naklonování z praotce, který nesl jméno Cypakus. Dnes se většinou rozmnožujeme předáváním zkušeností... Je to rychlejší a člověk se u toho tak nazadýchá.

Odp8: KN
Lipovan (Z.), 17.4.2014 6:50

Proč lžete? Proč zase lžete? Ciprys 130, Cypris 41. Prohrál jste. Zase jste prohrál. :-)

Odp9: KN
Tlapka, 17.4.2014 13:47

Prostě je už takový. jiný být nemůže

Odp8: KN
Vlastimil Čech, 17.4.2014 17:42

...který nesl jméno Cypakus...
S tím KUSEM CYPA byste u nás se svým praotcem udělal hodně slávy a veselí :-)

Odp6: KN
ivana Kozárová, 17.4.2014 23:10

Nejsympatičtější bezdomovci jsou v Japonsku.

Odp7: KN
Vlastimil Čech, 19.4.2014 11:01

hmmm a co Eskymák v iglů... je bezdomovcem? Nebo co Hotentoti, Papuánci, Aboriginové, prostě ti věční tuláci, co spávají nahatí pod listem palmovým... Nomádi, kteří si svou spací pokrývku tahají na zádech....Mají taky nárok na titul bezdomovec?

Odp8: KN
ivana Kozárová, 19.4.2014 12:53

To si děláte legraci,pane Čech? Národy,o nihž mluvíte,mají ten nejkrásnější domov na světě,pokud jim ho nesebere takzvaná civilizace.... Měla jsem na mysli japonské bezdomovce,žijící ve velkých kartonových krabicích v metru. Před vstupem do krabice se přezouvají a jsou veřejností plně tolerováni a podporováni....

Odp9: KN
Vlastimil Čech, 20.4.2014 18:02

A co jest přírodní nomád, který se donomáduje do civilisace a potuluje se po nádraží, za obchodními domy v parcích a sadech? Vloupává-li se do rekreačních obydlí a jiných opuštěných staveb v divočině? Má pořád ještě ten „nejkrásnější domov“, nebo jest už bezdomovcem, pokud tedy divočinu opustí? Kde začíná divočina? Na předměstí? Je slum divočina, přechodné bydliště nomádů, nebo chudinské město?

Odp10: KN
ivana Kozárová, 20.4.2014 21:59

Slumy jsou produkty vyspělé civilizace.Nomádi by si je bez jejího přispění nikdy nevytvořili. Migrovali by za šťavnatými pastvinami,které by svým bioodpadem jen neškodně přihnojovali...Čas od času by se o pastviny poprali,ale dodržovali by při tom zažitá pravidla - viz cestopisy Aloise Musila.I krevní msty zde měly přísné regule.

Odp10: KN
ivana Kozárová, 20.4.2014 22:02

Pokud se někdo někam donomáduje,je povinen dodržovat pravidla kraje,kam se donomádoval. Pokud mu zmatené zákonodárství poskytne právo zavádět svoje zvyky v hostitelské zemi,je to zas jen vina hostitelské země,která nestanovila jasná pravidla ve smyslu : kolik práv,tolik povinností.

Odp11: KN
Vlastimil Čech, 22.4.2014 7:46

Perfektní! Souhlasím!

Odp11: KN
Tlapka, 22.4.2014 15:08

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru