Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Loveček z krabice"

Odpovídáte na příspěvek:

kluci
Pavel od vody, 3.6.2014 10:44

Moje babička bydlela v rohovém domku na kraji města. Já chodil do první třídy a ona byla nešťastná, protože jem pero držel v levé ruce. Tak mne přecvičovala po svém. Levou ruku mi přivázala fáčem na hrudník a musel jsem psát tou správnou rukou přesně do řádků. Už nevím jestli jsem u toho brečel, asi jo, ale potom mně vždy osvobodila a šli jsme krmit kluky.
Na dvorku, v ohradě z dvoumetrových prken, byli dědovi kluci - dvě obrovský německý černý dogy. Děda umřel, kluci zůstali. Žili v ohradě, byli už staří a babička se jich bála. Vždycky mne posadila na lavičku a pak prostrčila dvě misky, nebo spíš umyvadla, do škvíry pod prknama. Vodu nalila z konve do malé vaničky. Jedním okem sledovala psy za ohradou, druhým zase mně, jestli sedím na lavičce. Já byl dítě sice nemocné, ale nesmírně zvědavé a živé. Dneska by se řeklo hypermobilní.
Občas se stávalo, že jsem zůstal na dvorku sám s klukama. Jezdil jsem si na kolobrndě a oni mně sledovali. A chtěli ke mně, což babička kategoricky odmítala. Tak jsme si spolu hráli skrz plot. Já seděl na jedný straně, oni na druhé a koukali jsme na sebe zočivoči. Já tam strkal ruce, oni mi je olizovali. A kňučeli.
Už nevím, jak se kluci jmenovali, ani jak dopadli. Jednou prostě zmizeli i s ohradou a mně zůstali ve vzpomínkách. Asi věděli o mé nemoci a tak mně chránili. Jenom já jsem mohl k ohradě, na ostatní vrčeli a štěkali.
Teď máme malou kříženou jezevčici, a když mi líže ruce, tak si na kluky vzpomenu.
Zdraví vás Pavel od vody (;o)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.