Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Loveček z krabice"

Odpovídáte na příspěvek:

Jo, milá paní Ivano, při vzpomínce na...
homo sapiens, 4.6.2014 15:58

Jo, milá paní Ivano, při vzpomínce na mé dva psy, které jsem měl počátkem devadesátých let mi nedávno až hrkly slzy do očí. A možná se budu opakovat, ale při úvahách co se tehdy dělo jsem zase u mafiánského kapitalismu, neoliberalismu a vůbec té žumpy, která nás tehdy obklopila a zabránila statisícům lidí žít normální život, kde si člověk může vydělat poctivou prací na obyčejné bydlení a uživit sebe i psa. A mít na něj čas po příchodu z normální směny. A mít s ním kam jít ven. Města se od devadesátých let neustále mění tak, aby se v nich dobře „žilo“ autům, dobře stavělo develotrům a dobře stříkalo sprejerům. Vesnice se také změnily spíše k horšímu. Zavřená JZD, zrušené spoje i ambulance, opuštěné pobočky vytunelovaných podniků. Mizející zvířectvo z dvorků a chlévů, všude jen psychopati s motorovými sekačkami, kteří každý týden znovu a znovu mučí pěticentimetrovou trávu a spalují v kamnech PETky, polystyren i staré koberce.
Kde jsou staří hospodáři, znalci vína a včel, kteří po čichu poznali vhodný den k sadbě a sekali kosou s lehkostí Paganiniho ? Mor na vás, všichni ti Zákysové, Jurasové, Tlapky a Tomášové P. To o vaši neznalost, naivitu a sobectví se opírají dnešní politici a jejich loutkovodiči. Mladí bez protestů konzumují propagandu, protože historii neznají a myšlení po nich nikdo nevyžaduje. Už dvě generace jsou ztracené...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.