Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jak jste se naučili plavat?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp11: Zase jako vždycky, přímo šrapnelovitej...
ivan, 11.8.2014 17:10

Dobře to je vidět na dětských hračkách a rodičovském přístupu k nim vč. jejich výběru. Někdo dítěti koupí štěkacího psa s kterým si může štěkat od pěti do šesti a zpátky do regálu vyrovnat mezi nesmyslné množství jiných štěkadel, šklebičů nebo blikadel. Čím má dítě víc hraček, tím ho máme radši. !! Vypadá to děsivě, ale je to docela častý přístup. ,,Nehraj si s tím, nebo to rozbiješ! " Taky časté.

Naopak, ti rozumější /můj pohled/ kupují nebo pořizují hračky na kterých je co zkoumat, dá se rozebrat, pochopit principy páky, převodu, stability, pevnosti a podobně. Prostě když jsem nějakou pořizoval, tak přímo s vědomým, že bude prozkoumána, rozebrána, přestavěna nebo doslova zničena právě za účelem poznání.

Pro Markétu.

Právě jsem si vzpoměl na to, jak si ,,Chrudimský děda M.Z. koupil v Unhošti / máme čundrboudu/ dva stejné kuchyňské nože s plastovou rukojetí, tehdejší novinkou. Jeden z nich zasunul pod desku stolu a ohýbal ho až do prasknutí, vlastně ohnutí nenabrousitelné čepele a vytržení rukověti. Rodina na něj hleděla trochu nechápavě, takhle zničit nový nůž.

Jenom já jsem, myslím, pochopil proč to udělal, vysvětlit to neumím ale rozuměl jsem mu, prostě jsem s mím měl něco neviditelného společné.

Dnes se opět pokusím dovolat Mirkovi, ale mám číslo pouze na pevnou linku kde to nikdo nebere.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.