Neptejte se co, ale proč
12.2.2006 20:58

Pošlete své dítě na smrt?

Není to tak dávno, co jsem si v jistém časopise (název už si nepamatuju) četl článek o jakési ženě z Palestiny, která poslala svého syna zemřít při teroristickém útoku. Teď se z ní stala oblíbená poslankyně a začala si říkat Matka boje. To by mě až tolik nezaráželo, ale co naprosto nechápu je fakt, že místo smutku nad svou ztrátou je za smrt syna vděčná Alláhovi, ba dokonce si doma schovává video na kterém svému synovi přeje „šťastnou smrt“.

Dokázali byste vy něco takového? Rozhodně nechci svádět vinu na její víru, to je podle mě jen pouhá záminka. Důkazem je i fakt že mnoho jiných žen věřících ve stejného boha něco podobného dělat nechtějí. Mnohem větší vliv než nějaké náboženství má zvrácený kult smrti, kult který vychvaluje člověka, jdoucího zabíjet jiné, snad i nevinné lidi, a ještě ke všemu takovému člověku slíbí ráj. Nakonec, je dost možné, že i tato žena se pouze přetvařuje, aby sama sobě zajistila dobré místo v každodenním životě plném smrti. Pak je ale zvrácená, jestliže dokáže obětovat syna kvůli svému osobnímu úspěchu.

Opravdu nevím a ani ji nechci nijak soudit, protože dost možná ani neměla na výběr. Proč si vy myslíte, že tohle udělala?Nahoru