Neptejte se co, ale proč
13.4.2006 12:37

Je astrologie šarlatánství?

Okolo jedný hodiny v noci jsem neměl co dělat, tak jsem si pustil TV. Mé oko spočinulo na Vyvolených (noční show). Už takhle je to pochybná zábava, ale co jsem tam uviděl, mě dostalo na kolena. Pozvali si tam astrologa (syna v Čechách velice známého astrologa - nebudu jmenovat. To teda musí bejt rodinka, matka je zřejmě čarodějnice specializující se na věštby z flusu plovoucím ve zkyslým mlíku). Toho se ptali, co říkaj hvězdy o soutěžících. TV jsem vypnul v momentě, kdy se nadechoval k odpovědi, takže nevím, co jim tam vykládal.

Předpokládám, že čtenáři těchto stránek jsou inteligentní lidé, kteří tudíž v astrologii nevěří, proto se neptám na otázku víry v astrologii.

Zakázat věštectví

Podle mého názoru by mělo být věštectví provozované za účelem zisku nezákonné. Pokud bude někdo prodávat obyčejnou vodu, o které bude tvrdit, že je zázračná, je to podvodník, který by měl sedět za mřízemi, i když si kupující na nezázračnost vody nestěžuje.

Stejně tak u astrologie. Pokud astrolog vypracuje někomu za pár tisícovek horoskop na míru, prodává bezcenný brak, i když si to ten objednavatel nemyslí, a měl by být trestně postižitelný.

Ještě by mne zajímalo, kolik procent z těchto „odborníků“ na astrologii tomu opravdu věří a kolik je těch, kteří prostě vydělávaj na blbosti lidí a za zády se jim smějou.Nahoru