Malé úvahy o problémech kolem nás
8.8.2006 14:45

Ráno moudřejší večera aneb co je na tomto rčení pravdy.

„Ráno moudřejší večera“ tak toto rčení zná asi každý, ale co je na tom pravdy? Před několika dny se mi něco stalo s notebookem a já nemohl přijít na to jak to opravit. Několik dní jsem nad tím přemýšlel a včera večer jsem ten problém vyřešil. Ovšem jakmile jsem na to přišel, uvědomil jsem si že je pozdě večer a že to není poprvé co vyřeším nějaký problém. Nebo takové ty podobné věci při kterých se musí myslet rozlousknu až v pozdních večerních nebo nočních hodinách.

Ptal jsem se známých a kamarádů jak jsou na tom s podobnými věcmi oni a potvrdili mi, že i jim se dost často stává, že je to hlavní napadá vždy až večer/v noci. Já se tedy ptám proč? Proč ty hlavní věci člověka napadnou až v těchto hodinách?

A jak si mám potom vysvětlit to rčení? Někdo by mohl říci, že to rčení je proto, že večer je mysl už unavená a proto může podávat lepší výkony po ránu když je svěží. Zároveň by mohl někdo říci, že velké myšlenky napadají člověka k večeru protože je v klidu, ale to zas odporuje tomu rčení.

Docela mi to vrtá hlavou. Díky za vaše názory.Nahoru