Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
15.8.2008 13:05

Velikost oblečení

jogurtflo

Obezita je nemoc, kterou většinou způsobuje nezdravý životní styl a přejídání. Jejím řešením bývá dieta a cvičení. Opačným problémem je anorexie či bulimie. Ty jsou ale moderní společností „podporované“.

Odevšud koukají vychrtlé topmodelky a celebrity a i když tvrdí, že jedí normálně, nevěřím tomu. Pořád se někde propagují pilulky na hubnutí, přístroje, které vás zaručeně zbaví tuku a všemožné diety. Proč??

Hrozně dlouho jsem nepotkala na ulici normální holku. Buď jsou více méně tlusté (a těch není moc) nebo naopak podvyživené (většina). A napadá mě jedno vysvětlení - oblečení. Moje zkušenost je, že normální velikosti se nevyrábí. A pokud ano, neprodávají se v přijatelné ceně. Naopak sehnat triko velikosti vyžle se dá na každém rohu i za pár kaček. A ti, respektive ty, kreré nemají dost vytrvalosti a odhodlání ke zhubnutí do velikosti 34, postupně přiberou tolik, že na oblečení seženou v nadměrkách.

Na přehlídková mola, do filmů a hlavně do podvědomí nás všech by zase měly vkročit holky krev a mlíko, aby i výrobci vzali v úvahu jiné velikosti než -34 a 42+. Možná by pak národ byl zase spokojenější a v neposlední řadě i zdravjější.Nahoru