Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
3.1.2009 22:41

Česko vs. USA

Právě teď sedím vedle otce a díváme se na zprávy. Když opomenu to, že se ještě musím učit matematiku, protože zítra píšeme test, a já to mimochodem ještě neumím (zprávy si přece nenechám ujít), tak mě zpráva, kterou jsem slyšel, přinutila napsat další článek.
Tato myšlenka je v mé hlavě taky už hodně dlouho, a konečně to hodím do psaného textu. No, ale už k tématu - proč je Česká republika tak mírná, co se týče trestů za kriminalitu? Zprávu, kterou jsem dneska slyšel, zněla asi takto - devatenáctiletý mladík si chtěl u jisté stařenky zatelefonovat, a jelikož mu důvěřovala, pustila ho dál. Tam ji svázal, okradl, zavolal další dva přátele, stařenku zmlátili, zavřeli ji do kufru a jezdili s ní po celém městě. Chtěli ji i zabít, naštěstí je zastavil policista za to, že jezdili rychle, a střenku objevil. Když opomeneme to, že je to přeci jen agresivní Amerika, hrozí jim u soudu, který mimochodem proběhne 23. prosince, doživotí. A jaký by měli trest u nás? Já jsem si tipl deset let, otec se mi ale vysmál - jelikož je jim kolem dvaceti, tak zhruba dva roky.
Čím to je? Co to je? U mé osoby platí teda heslo ,,Oko za oko, zub za zub„. Těžko tyto mladíky zbijí, dají je do kufru a budou s nimi jezdit po městě. Ale i tak. Proč má Česko tak mírné tresty? Máme malé věznice, samozřejmě, klasika. Vždyť jsme zadlužení, kde bychom vzali peníze na věznice? Proč taky? Stačí pachatele vyslechnout, poslat h domů, kde čeká, až mu za půl roku dojde dopis, že se má dostavit k soudu. U soudu ho odsoudí, s trochou štěstí na dva roky, ale nemáme ho kam dát. Takže mu dáme domácí vězení, proč ne? Možná se také dozvíme, že zabil další život. Kde nastává chyba? Pravda, v Americe existuje jiná morálka, tam jsou více agresivní, ale u nás to už taky nejsou žádná neviňátka… Vzpomínám na trochu starší případ z Ameriky, kdy nějaká černoška v opilosti, dala svoje půl roční dítě do trouby a zaživa upekla. A co dostala? Trest smrti. U nás se takový případ naštěstí nestal, ale taky vím, že u nás se za vraždu dává standardně podmínka...
Demokracie u nás zkrátka je až moc mírná… S tím ale asi nic neudělám. Na zamyšlení to ale stačí. Kriminalníkům to vyhovuje, mě, který se pomalu bojí zůstávat sám doma, když si představím, že nějaký vrah chodí kolem mého domu, je toto možná už můj poslední článek. Můžeme ale stále pokračovat - v České republice dneska někdo zavraždí pět lidí a dostane dvacet let. A já se za deset let dozvím, že si požádal o prominutí trestu, většinou se mu vyhoví, a zase chodí u mě na dvorku. Samozřejmě existuje možnost, že vrah zpytoval svědomí, a jen se podívá ke mně do okna, co právě u svého notebooku dělám, podívá se a pokračuje dále v cestě.
Já jsem toho názoru, že bychom se měli od Ameriky a jiných států více učit. Už jsem to asi před půl rokem naznačil se stavem českých silnic, ale je to pravda. Nemusíme se jenom učit v oblasti trestů, učme se i v jiných oblastech! Mohl bych přemýšlet minutu a napadne mě pět i více problémů, co v Americe vůbec není. Mohl bych naznačit třeba to, proč se platí tak velké peníze za to, že ,,dělám“, že nemohu najít práci. Přiznám se, že právě teď myslím na Rómy, ale je to skvělý příklad, to se tady ale už řešilo. Kolik dostávají? Půjdu na úřad práce, samozřejmě to už mám nacvičené, tak předvedu divadélko, že jsem diskriminovaný, tak mě zaplatí kolik? Několik tisíc, půjdu domů, udělám si pár dětí a hned mám na živobytí. Nic platit nemusím, vždyť já jsem chudý! Já daně platit nemusím, zdražování elektřiny? K čemu? Já ji mám zadarmo, platí to slušní sousedi!. To bychom mohli ale pokračovat do nekonečna.
Já osobně jsem toho názoru, že bychom se opravdu měli zamyslet nad tím, že přeci jen máme vrahy a lupiče, kteří jsou ochotni zabít i za pětistovku. Co s tím ale můžu udělat? Mám založit nějakou politickou stranu? Co bych udělal? Zvětšil bych tresty, a ubral tyto podpory v nezaměstnanosti… Jenže tady jsou přeci lidé, co tu práci opravdu hledají, ale nemůžou ji holt najít. Ale samozřejmě tady je určitá skupinka spoluobčanů, kteří dostávají, ale nehledají… Jenže to by pak moje strana byla obviněna z rasizmu a šel bych do vězení a to na dlouhou dobu, protože jsem já sám ty tresty zvýšil… No, podkladů jsem dal hodně, tak já se jdu doučit matematiku, ať ty podpory brát nemusím…


www.pauliho-denicek.blog.cz


K článku je 39 komentářů.
Drahý Pauli Deever
Odp: Drahý Pauli Pauli
Odp2: Drahý Pauli Deever
Odp: Drahý Pauli Janacz
Odp: Drahý Pauli milda
Odp2: Drahý Pauli Deever
Odp2: Drahý Pauli tlapka
Máte pravdu. man
ČR : USA? slayd
Ještě vtip? slayd
Název článku mě zaujal, článek samotný... merlinn
Odp: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp2: Název článku mě zaujal, článek samotný... merlinn
Odp3: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp4: Název článku mě zaujal, článek samotný... Alfons
Odp5: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp4: Název článku mě zaujal, článek samotný... merlinn
Odp5: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp6: Název článku mě zaujal, článek samotný... merlinn
Odp7: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp8: Název článku mě zaujal, článek samotný... Alfons
Odp9: Název článku mě zaujal, článek samotný... slayd
Odp: Název článku mě zaujal, článek samotný... Pluto
Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... Bára Š.
Odp: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... slayd
Odp2: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... Bára Š.
Odp3: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... slayd
Odp2: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... Yardasan
Odp3: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... slayd
Odp4: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... Jimmy
Odp2: Ta úžasná Amerika má jeden z nejhorších... merlinn
jednoduché počty Janacz
Odp: jednoduché počty slayd
Odp: jednoduché počty Hádejkdojsem.
Odp2: jednoduché počty slayd
Odp: jednoduché počty Bára Š.
Odp2: jednoduché počty slayd
Odp3: jednoduché počty Bára Š.
Odp4: jednoduché počty slayd
Zobrazit všechny komentáře...

Nahoru