Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
6.4.2014 18:11

Ženy a orientace

Minule jsem psala tak, že vidím mouchy jen na mužích, naopak mám je ráda i jejích chyby, jen moc přemýšlím proč, kdo a co dělá .
Dnes bych ráda si povykládala o ženách a orientaci, prosím neberte to doslova, jistě jsou ženy co orientaci zvládají.
Já k ním nepatřím .
Proč ženy nemají orientace, možná z důvodu, že za dávných času pračlověků , muži chodili lovit a potřebovali orientační schopnosti, aby trefili spět, ženy byly poblíž jeskyně a stačilo jím jen znát plody co kolem rostly.
Každopádně nežijeme v pravěku. Potřebujeme trefit domů, do obchodu, k lékaři, někteří do práce, to všechno mi dělá potíže. Jedna známá mi radila orientační body ať si zapamatuji, výsledek jdu navštívit kamarádku, zapamatuji si, že u domu je to červenobílé zábradlí značící překážku. Výsledek jdu tudy po druhé a dům nemůžu najít, překážka zmizela a s ní i můj orientační bod - zábradlí. Jindy mám orientační bod reklamní plakát a oni ho nahradí reklamou jinou a zas netrefím.
Co si dat konkrétní příklad ? Jdu do Vojenské nemocnice v Brně, doptám se na neurologií, spíše mne tam dovedou, druhý den tam jdu zase a pro změnu pět krát obcházím budovu než mně napadne do ni vejít . Cesta elektrikou, vystoupím, vyřídím co potřebuji a už nemohu najít ten správný můstek, opačný od toho odkud jsem přijela. Klasicky si pletu pravou stranu s levou ještě, že jsem pravák, ve vzduchu zkusím rukou psát, koukám , kterou píši a hned vím, kde je vpravo :)
A co se týče nakupování, tedy v obchodě nebloudím, systematicky projdu všechny uličky. Samozřejmě, jako většinu žen ráda nakupuji, nemusím denně, ovšem když dá ježíšek penízky vyrazím.
Ne nejsou to kabelky, boty, oblečení ani malovátka, já ujíždím na tekutých mýdlech, nakoupím jích přes dvacet druhů a jsem spokojená :)
Další ženská vlastnost ukecanost, jo i to mne postihlo, ukecaná jsem doma, zde na svíci i jinde a samozřejmě, ráda doma radím a často říkám, vidíš zase mám pravdu, já mám vždy pravdu :)
To by pro dnešek stačilo, jen aby jste neřekli, že pomlouvám muže všeobecně, konkrétního, hodila jsem polínko do ohně a pomluvila jsem ženy, nebo jen sebe :)Nahoru