Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
26.4.2014 15:38

O Zku®vené generaci

Lipovan (Z.)

Nedávno mně přišel mailem odkaz na zajímavý článek. Předpokládám, že ho někteří čtenáři Svíce již znají, ostatní si ho mohou přečíst nyní. Větvičkův text přináší dvě dilemata: Nakolik lze jeho poznatky skutečně generalizovat a jak se k uvedeným faktům postavit z pozice občana, který ke Zku®vené generaci nepatří.

V prvním případě pravím opatrné ano. Je tomu tak, autor se nemýlí a pravidlo opět nepozbývá platnosti odkazem na čestné výjimky. Společenský diktát je znovu na scéně a smrtelný strach jakkoliv se odlišovat i tentokrát učinili své. Je také zřejmé, že kterýkoliv dotázaný příslušník Zku®vené generace bude svou příslušnost k této skupině sveřepě popírat, uvádět úhybné pseudoargumenty, nebo dokonce vyhrožovat soudem.

Předpokládám, že Svícaři až na výjimky ke Zku®vené generaci nepatří, přičemž ani zdaleka nejde pouze o záležitost vyššího průměrného věku. Co tedy s tím vším? Jakmile opadne původní znechucení, z pozice člověka stojícího mimo skupinu, o níž článek pojednává, vidím spoustu výhod. Je nabíledni, že životní styl Zku®vené generace nepatří k nejlevnějším. Občan, který pije vodu z kohoutku, nekupuje trička za osm set korun, nevyhledává drahé nálevny a nejezdí v SUVku se svým osmákem k veterináři, ušetří neuvěřitelné množství peněz. To je první věc, které si nelze nepovšimnout. Může ale nastat problém, kdy příslušníci Zku®vené generace budou svůj způsob života považovat za takovou samozřejmost, že k jakémukoliv případnému omezení tohoto stavu začnou přistupovat jako k ohrožení základních občanských práv. Co říkají ti chytřejší?


Diskuse byla znepřístupněna. Děkujeme za pochopení.

Nahoru