Pro všechny přemýšlivé lidi
30.12.2008 23:45

Umíte si užívat života ?

Jednoduchá otázka, ovšem mnohdy složitá odpověď... Opravdu si umíte užívat života ?!
Honit se za úspěchem, penězmi, slávě či dát přednost skromnosti, přátelství, rodině a spokojenosti...

Peníze nejsou všechno se říká, přesto kdo je v dnešní době nemá není v podstatě nikdo. Také se říká, že v nouzi poznáš přítele - když se nad tím tak zamyslím, opravdu někoho takového mám, kdyby bylo nejhůř ?

Další heslo - zkusit se má všechno... Já říkám, že ano. Každá věc má své pro a proti, ale dokud sami na vlastní kůži nezjistíte, jak se co má a neuděláte si vlastní názor, tak nemůžete objektivně hodnotit. Kdo z nás neudělal někdy opravdu velký průšvih, nezkusil kouřit mariánku či něco neukradl. Říkáte, že ne ?
Zastáváte tento názor, nebo si dáváte pozor na jazyk a na to co děláte, aby si ostatní o vás něco nemysleli - a je to pro vás opravdu tak důležité ?!
A co upřímnost, má ještě v dnešní společnosti vůbec místo ? Z mé zkušenosti - pokud jste „až moc“ upřímní, naděláte si spoustu nepřátel ... Naopak ten zbytek, který vám zbude na prstech jedné ruky, se dá říct, že to jsou opravdoví přátelé.

Ne nadarmo se říká, že ti nejchudší jsou ti nejšťastnější. A to zřejmě proto, že se dokáží radovat i z obyčejných věcí. Dokážete to i vy ? .....Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.