Pro všechny přemýšlivé lidi
8.5.2014 11:57

Devatero řemesel,desátá bída

Když se vrátil můj strejda z kriminálu,tak musel nejdřív jezdit a shánět všechny svoje věci dohromady,protože on má strašně moc věcí,ale nikde nemá trvalé bydliště.Tak si ty svoje věci musí uskladňovat porůznu u známých lidí.No a když se teda vrátil,chtěl si zrevidovat,co všecko má.
K nám do průjezdu si dal tři staré kufry plné blíže neurčeného harampádí,velikánský starý minimax,desetimetrovou gumovou hadici a sto klíčů s jedním zámkem FAB- to bylo od kočárkárny mateřské školky v Hloubětíně,kde dělal kdysi údržbáře.Strýce napadlo,že když pořád ztrácí klíče,že by to bylo ideální mít takový zámek doma.Teď ho konečně má,ale bez bytu.
U své první manželky na půdě má padesátikilovou krabici starých časopisů. U své druhé ženy v Nymburce ve sklepě má uskladněn reostat z motoru a nerezové plechy.U sestry druhé ženy v Kolíně v kůlně na dvorku zase zbytky sololitových desek.
V Horažďovickém sklepě své současné potenciální ženy má obrovskou nohu od vysouvacího podvozku letadla - to je zas vzpomínka na jeho předposlední pracoviště.A taky je tam bedýnka,ve které se nachází krabice vyřazených zubních vrtáků,které si vzal na památku z posledního OÚNZ,kde pracoval.
Jenomže tahleta třetí potenciální žena má strašlivý smysl pro pořádek a o celém majetku mého strýce velmi špatné mínění.Vypadá to tak,že strýc na stará kolena o všecko přijde a pak mu zůstanu jenom já.
Co Vy na to? Měli jste v rodině perfektního strýce se složitou povahou?Pro kterého věci nic neznamenaly a přece je hromadil? Který na místě neposeděl? Dělal jen problémy a nikoho nezarmoutil?Nahoru