Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
22.7.2005 14:32

Kde se bere despekt vůči boháčům?

Proč je tolik lidí schopno říci větu jako „no jo, oni se vozí v limuzínách“ nebo „jen ať platí, když je bohatej“? Proč je obecně k těmto lidem taková nenávist?
Nepatřím k žádné bohaté vrstvě, nemám limuzínu, jsem normální člověk. Ale takové smýšlení mě štve. To jsou fakt většina lidí takoví chamtivci?

Co ti bohatí jsou vlastně zač? Podnikatelé a majitelé, různí dědici a pak státní zaměstnanci (hlavně poslanci).

Podnikatelé nás všechny živí

Většina lidí chodí někam do práce. Do nějakého podniku, továrny, firmy atd. A kdo tu továrnu/firmu postavil, kdo na sebe vzal to riziko, kdo se musel zadlužit, kdo ji spravuje a kdo vám dává peníze na to, aby jste se uživili? Ano, je to ten hnusný podnikatel, odporný zbohatlík, který všude jezdí autem, má doma kohoutky ze zlata a jistě žije v samém přepychu. Kvůli němu máte práci, kvůli němu máte čím živit rodinu, z jeho peněz bydlíte. Jen proto, že on do toho šel, na rozdíl od vás.

Že má peníze? No a, vždyť si je zaslouží... Navíc z jeho peněz se odvádí největší daň, z jeho peněz se stavějí nemocnice, dálnice... Tento člověk je pro své okolí rozhodně prospěšnější než běžný pracovník.

Myslíte si, že ty peníze dává jen do zlatých kohoutků? Ale kdepak. Ty peníze investuje dál, postaví další podnik, zaměstná další lidi... A navíc i ty zlaté kohoutky musel někdo vyrobit :-)

Pokud si myslíte, že se i tak má až moc dobře, běžte a postavte si taky továrnu. Co vám brání? Jistě se budete mít stejně dobře jako on :-)

Dědici - ve správný čas na správném místě

Někdo se narodí v bohaté rodině, někdo v chudé. Někdo se narodí jako člověk, někdo jako slon, někdo jako pták. Holt někdo má chobot a někdo umí lítat. Každý je na tom už ze začátku jinak, žádná rovnocennost neexistuje.

Nemá cenu jim závidět, jenom peníze ještě nikoho šťastným neudělaly, zvlášť pokud je má od narození...

Poslanci - nic nedělají za naše peníze?

Poslanci - a jiní státní dobře placení zaměstnanci - jsou snad trnem v oku nejčastěji. Koneckonců sami jsem si je zvolili (kdo nevolil, je to jeho problém), teď je tu takové uskupení a to hlavní - zákony - se pořád zlepšuje.
A já nevím jak vy, ale aby se veřejně probíral můj život nebo majetek, aby mě spousta lidí nenávidělo, to by mi nevynahradil žádný plat.

Takže jestli máte pocit, že by se vám lépe žilo jako politikovi, jděte do toho taky a nebuďte na ně tak zlí :-)

A proč jsou bohatí...

Bohatý není ten, kdo něco dělá dobře, ale ten, kdo se dokáže prosadit. Je nějakým způsobem jedinečný, má v té době dobrý nápad, skutečně něco dokázal atd. A většinou si to opravdu zaslouží. Tak jim to prosím neberte...Nahoru