Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!
14.7.2005 11:11

Kdo může volat na podvodné linky

Je to asi týden, co proběhla zpráva o tom, že někdo nabízel „výhru“ zavoláním na číslo s vyšším tarifem. Prostě někdo opět použil ten samý trik a opět se našli lidi, kteří kvůli tomu neváhali provolat několik stovek. Dokonce nějaký chlap na kameru říkal, jak ho ošidili.

To snad ani není chyba těch podvodníků, to je jasná chyba těch lidí, kteří tam volají! Prostě se znovu nechali napálit. Vědí to, ale přesto zavolají. Nechápu je.

Na co všechno by skočili? Kdyby někdo zazvonil u jejich dveří, řekl jim, že je z nové „banky na zavolání“, super úrok a při jakémkoli požadavku mají zavolat na tohle číslo, že hned přijedou až domů, nachytali by se? Možná že ano, i když pořád věřím, že „to přece ne“...
Ti lidé, kteří před 2 roky uvěřili, že jim „africký šaman rozmnoží bankovky“ a strčili jim sto tisíc, by se jistě taky nechali napálit.

Ale dobře. Občas se opravdu stane, že je člověk nějak „mimo“ a udělá botu, kterou by jinak neudělal. Poučí se z toho, zastydí a příště už bude pozornější.

Kdybych se ovšem nechal takhle hloupě napálit, lezl bych kanálama a ne do televize. Ten chlap klidně celému národu řekl, jaký je hlupák. A není sám. Prostě si myslí, jaký je chudák. Takové lidi snad ani nemůže nikdo litovat...

Beru, že nahlásit to je chvályhodné, ale takhle veřejně je to vyložená hloupost.Nahoru