Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
13.1.2006 17:47

Proč lidé věří v boha?

V našem státě je asi 30 procent lidí věřících. Někteří věří méně, někteří více. Přiznám se, že mezi ně nepatřím a občas těžko chápu jejich pohnutky. Čemu ještě věří a čemu už ne? Víra není jen to, že je někdo „nahoře“, ale je to do značné části i pohled na svět, na život, je to jiná filozofie.

Ale proč vůbec někdo věří v boha? Laicky řečeno, „co z toho“? A jak můžou být věřící o své pravdě tak přesvědčeni?

Pokud čemukoli (nebo komukoli) začnu věřit, mám k tomu nějaký důvod. Prostě si to nějak „ověřím“, vyzkouším a pak tomu opravdu začnu věřit. Jenže dá se nějak ověřit bůh? Asi velice těžko. Nebo vlastně vůbec nijak. Tak jak se může kompletně změnit kvůli něčemu, o čem nikdo neví nic? Jak může být někdo skálopevně přesvědčen o domněnkách, o něčem co nikdy neviděl?

Budu se zaměřovat především na křesťanství, nicméně obdobně se to vztahuje i na ostatní náboženství (židovství, islám atd.).

K čemu je bůh

Proč vůbec lidé věří? Co z toho mají?
Když jsem se ptal lidí okolo sebe, proč věří (když už jsem tedy na nějakého narazil), nebyl mi to moc schopen racionálně vysvětlit. Nicméně se vesměs shodli na tom, že je to pro ně taková jistota. Nebo obezlička. Zkrátka život, kde pořád nade mnou „někdo“ je, říká mi co mám a co nemám dělat, dává mi mantinely i jakýs takýs smysl života, je mnohem jednodušší než svět, kde tyto mantinely nemám.

Tedy paradoxně to, že něco musím je lepší než když si dělám co chci. Ono je to asi zčásti tím, že člověk je v podstatě trochu „hravý“ a pokud udělá něco, co udělat měl (a chtěl), hned má z toho lepší pocit. Když udělá něco, co by vlastně udělat ani nemusel, nemá z toho pocit žádný.

A také se tím dá leccos vysvětlit. Vykradli mi byt? Zřejmě za to může ta včerejší hádka, bůh se zlobí. Zvednuli mi plat? No to je jistě tím, jak jsem včera pomohl.. atd. Na všechno se dá najít důvod, na co by nějaká nadpřirozená bytost mohla mít vliv. Toho, že něco sem tam „nesedí“, si nikdo ani nevšimne.

Samozřejmě, že přímo takto mi to nikdo z těch věřících neřekl, ale v podstatě to tak vyznělo.

Existuje bůh?

Proč by vůbec měl existovat bůh? A který bůh kterého náženství je vlastně ten správný? Boha nikdy nikdo neviděl a nemá o něm žádný důkaz. Ano, sem tam se stane nějaký zázrak nebo něco, co si nedokážeme vysvětlit. Existence nevysvětlitelného jevu však není žádný důkaz něčeho nadpřirozeného. Nikdo nezná všechny jevy ze všech oborů, zvlášť když se věda stále vyvíjí. Takže narazit na něco neznámého není vlastně žádný zázrak, ale statisticky dokazatelný jev; prostě se to stává a není na tom nic divného. Ostatně člověk se stále učí.

A to, že „pomáhá“? Placebo efekt, viz výše teorie o domyslení příčiny zkoumaného důsledku - všechno se dá zdůvodnit bohem.
Zkrátka není důvod, aby bůh vůbec existoval. Dejte mi naprosto nevyvratitelný důkaz a možná věřit začnu...

Nicméně absence důkazu pro boha neznamená, že opravdu neexistuje. Důkaz o neexistenci totiž také není. Jak jsem již uvedl, věda se stále vyvíjí a zdaleka neznáme všechno.

Takže bůh existovat může, ale také nemusí.

Uctívat někoho, o kom nevím vůbec nic?

Nejde mi do hlavy jedna věc. Když boha nikdy nikdo neviděl a veškeré „zázraky“ se dají nějak vysvětlit (což není žádný můj převratný objev), proč tolik lidí přesto věří? Ne, že to mají jako obezličku, oni skutečně berou boha jako nevyvratitelný fakt. A také svému přesvědčení dávají mnohdy značné oběti. Jak si můžou být tak strašně jistí?

Každý člověk se snaží přijít různým věcem na kloub, zkoumá kde je pravda, co je smyslem života atd. A to jsou takové otázky, které jsou sice zcela přirozené, nicméně odpověď v reálném světě jaksi nenachází.
A pak přijde někdo, kdo mu řekne „může za to bůh“ a zároveň mu vyjeví odpovědi na všechny otázky. Sám tím vypadá velice moudře (protože všechno ví) a moudrý člověk by mu přece nelhal.

Navíc mu poskytl nezvratný důkaz - bibli (pro ateistu propagandistickou snůšku blábolů plnou chyb), která nejen že upřesní detaily vyprávění (včetně toho, co měl kdo k obědu), ale především množstvím uvedených zázraků utvrdí ve víře.

Jenže to je tak asi všechno. Zemře zločinec? „Bůh si ho povolal k sobě.“ Zemře příbuzný? „Smrt spravedlnosti nepodléhá.“
Tak jak tedy?
Aby toho nebylo málo, tak věda neustále vyvrací něco, co bylo připisováno bohu. Země je kulatá? Aha, možná se bůh spletl, nebo je to spíše špatně vykládáno. A toho je spousta, boří se jeden mýtus za druhým... a lidé stále věří.

Přínosy víry

Ale abych náboženstvím pořád jen nekřivdil, musím říct, že je v mnohém užitečnější. Ti lidé se obecně k sobě chovají lépe, mají nějakou kázeň a jistě mnoho dalšího. Pomáhají druhým, dost se angažují v charitě (no, on provoz kostela, navíc v lukrativní části města, taky něco stojí).

Otázkou je, nakolik je to dané vírou a nakolik lidmi. Vezmeme-li v úvahu, že přizpůsobivý člověk snáze podlehne náboženství než „rebel“, zjistíme, že samotnou vírou se vůbec nezmění nic, jen se lidi trochu „roztřídí“.

Věřit v boha nebo ve vědu?

Neodpustím si jeden poznatek: proč vůbec já věřím, že např. je Země kulatá? Nikdy jsem ji přece tak neviděl, jen na zprostředkovaných obrázcích... Co když si věda vymýšlí a klame nás?
Ano, ale já jí věřím. Věřím, že je Země kulatá, ačkoli jsem ji tak nikdy neviděl. Údajně to říkají lidé, kteří jsou všeobecně věrohodní. Takže co bych jim nevěřil i já?

A taky se podle vědy řídím: např. nekouřím, protože věřím, že je to škodlivé. Ale sám jsem se o tom nepřesvědčil, jen mi to někdo řekl.
Je právě toto pochopení důvodu víry?

Přesto: u nás u obchoďáku často postává taková (zdálky vcelku normální) „rodinka“ a rozdává Strážnou věž. Jedná se o jehovistický časopis, zřejmě plný nesmyslů a ještě horší než bible (přesvědčovat se ale nehodlám, těm lidem se vyhýbám velkým obloukem). Kdybych nevěděl, že tam chtějí stát, bylo by mi jich upřímně líto. Stokrát radši bych žebral o peníze než někomu na ulici vnucoval svoje bludy.
A zatímco já si myslím, že to jsou blázni a ať si tam klidně mrznou (hlavně ať mě neotravujou), oni si zřejmě myslí, že jsou spasitelé a mezi námi chtějí dělat osvětu.
(Dodatek: tento odstavec je silně ovlivněn mým míněním. Nicméně to si opravdu myslím nejen já, ale i značná část (mého) okolí. Zamyslete se proč.)

Tvrzení proti tvrzení

Je to vlastně tvrzení proti tvrzení: oni věří, že je to pravda, já věřím, že je to blbost. Můžou mít pravdu stejně tak jako já. Jak můžu vědět, že spasitelé nejsou? Obecně nevím, ale dám-li na pravděpodobnost (a můj selský rozum), tak jsou to prostě jen blázni :-)
Pravdu tedy asi nenalezneme.

Na závěr ještě židovský vtip:
„Pane Kohn, náš rabi říkal, že rozmlouval s bohem.“
„Určitě lže.“
„Myslíš, že by bůh rozmlouval s lhářem?“ :-)

Chci se zeptat: jste-li věřící, proč věříte? (to, že něco řekl Ježíš není pro ateistu žádný důvod, spíš to přesvědčuje o fanatičnosti dotyčného a jeho tvrzení to zpochybňuje).
A jste-li ateisté, proč nevěříte?

Pozn.: Zdá-li se vám, že se slovo „bůh“ píše s velkým B, máte pravdu jen částečně. Velkým písmenem se zde vyjadřuje úcta, ta je však možná jen ze strany věřících. Jak jsem již řekl, v boha nevěřím, nemůžu mít tedy proto k němu úctu a proto píšu malé b.


K článku je 822 komentářů.
Bůh ObiSkyWalker
Odp: Bůh pixy
Odp2: Bůh ObiSkyWalker
Odp2: Jazykový Babylon Ema
Odp3: Jazykový Babylon Deep
Odp4: Jazykový Babylon Katalina
Odp: Bůh Aleš Janda
Odp2: Bůh VBBZŽŽZZZ
Odp2: Bůh Novotna
Odp3: Bůh Anonym
Odp4: Bůh ivana Kozárová
Odp5: Bůh Vlastimil Čech
Odp6: Bůh ivana Kozárová
Odp2: Bůh tlapka
Odp3: Bůh ivana Kozárová
Odp: Bůh Dave
Nejdřív je trénink, až pak show Leondegrance
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Martin Grames
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show dementik
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Yardasan
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Jeník
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Aleš Janda
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Evička
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show Aleš Janda
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show Saw
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show Yardasan
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show iva
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Vlastimil Čech
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show iva
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show iva
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp9: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp10: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp9: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Aleš Janda
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Leondegrance
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show krok
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show Leondegrance
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Yardasan
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Niki
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show ivo
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show .
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Samuel
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show bídžej
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show miloš
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Platfus
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Dominik
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Tom
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Aleš Janda
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Alfator
Jak se stát ateistou Standa
Odp: Jak se stát ateistou Juras
Odp2: Jak se stát ateistou Yardasan
Odp3: Jak se stát ateistou Juras
Odp4: Jak se stát ateistou tlapka
Odp: Jak se stát ateistou Alfator
Existence Boha Věřím
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Reginhardus Septentrius
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Lexa
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Alfons
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show Alfons
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show Alfons
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivan
Odp9: Nejdřív je trénink, až pak show Alfons
Odp10: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp10: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show tlapka
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Daajik
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show Jakub
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show Juras
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp: Nejdřív je trénink, až pak show ringo
Odp2: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp3: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show Vlastimil Čech
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Z.
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show Zákys
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show Vlastimil Čech
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp9: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp10: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp11: Nejdřív je trénink, až pak show Zákys
Odp12: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp13: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp14: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp15: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp16: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp11: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp12: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp13: Nejdřív je trénink, až pak show Tlapka
Odp4: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp5: Nejdřív je trénink, až pak show Zákys
Odp6: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp7: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Odp8: Nejdřív je trénink, až pak show Zákys
Odp9: Nejdřív je trénink, až pak show ivana Kozárová
Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Badula
Odp: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Aleš Janda
Odp2: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... sandál
Odp3: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
Odp4: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Kristýna
Odp5: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
Odp6: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Alfons
Odp7: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
Odp: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Lily
Odp2: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Leondegrance
Odp3: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Tom
Odp4: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Leondegrance
Odp5: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Tom
Odp5: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... bsykora2
Odp6: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Juras
Odp3: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... zdenek@73
Odp4: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
Odp2: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... Tom
Odp3: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
Odp2: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... zdenek@73
Odp: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... White Rabbit
Odp2: Já v boha věřím, jsem křesťan, a věřím... tlapka
věřím, protože to tak cítím Irenka
Odp: věřím, protože to tak cítím Aleš Janda
Odp2: věřím, protože to tak cítím Tom
Odp2: věřím, protože to tak cítím tlapka
Odp: věřím, protože to tak cítím Lily
Odp2: věřím, protože to tak cítím Alena
Odp3: věřím, protože to tak cítím Yardasan
Víra oko
Odp: Víra Aleš Janda
Odp2: Víra oko
Odp3: Víra Tom
Odp4: Víra White Rabbit
Odp5: Víra Tom
Odp5: Víra Yardasan
Odp: Víra Lily
Tudy ne Skaven
Odp: Tudy ne Aleš Janda
Odp2: Tudy ne Skaven
Odp3: Tudy ne Aleš Janda
Odp4: Tudy ne Skaven
Odp5: Tudy ne White Rabbit
Odp: Tudy ne Yardasan
Bible plná chyb Skaven
Proč lidé věří v boha? Vladek
Odp: Proč lidé věří v boha? Aleš Janda
Odp2: Proč lidé věří v boha? Skaven
Odp3: Proč lidé věří v boha? Aleš Janda
Odp4: Proč lidé věří v boha? Leondegrance
Odp5: Proč lidé věří v boha? Aleš Janda
Odp6: Proč lidé věří v boha? Leondegrance
Odp6: Proč lidé věří v boha? Yardasan
Odp5: Proč lidé věří v boha? vlasta
Odp3: Proč lidé věří v boha? Yardasan
Odp2: Proč lidé věří v boha? Vladek
Odp3: Proč lidé věří v boha? Aleš Janda
Odp2: Proč lidé věří v boha? sandál
Odp3: Proč lidé věří v boha? Aleš Janda
Odp: Proč lidé věří v boha? Alfons
Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... krok
Odp: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... Aleš Janda
Odp2: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... tlapka
Odp: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... Alfons
Odp2: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... vlasta
Odp3: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... tlapka
Odp2: Víra je nekorigovaným chybovým hlášením... tlapka
Lidi, zkuste mluvit rozumně Raven
Odp: Lidi, zkuste mluvit rozumně tlapka
Odp: Já tedy věřím, protože chci. Věřit je... Aleš Janda
Odp: Já tedy věřím, protože chci. Věřit je... tlapka
Vědci znají veškeré chemické... MiM
Odp: Vědci znají veškeré chemické... Leondegrance
Odp: Vědci znají veškeré chemické... Aleš Janda
Odp2: Vědci znají veškeré chemické... Leondegrance
Odp3: Vědci znají veškeré chemické... Aleš Janda
Odp4: Vědci znají veškeré chemické... Tom
Odp5: Vědci znají veškeré chemické... Aleš Janda
Odp6: Vědci znají veškeré chemické... Tom
Odp4: Vědci znají veškeré chemické... Leondegrance
Odp5: Vědci znají veškeré chemické... Tom
Odp6: Vědci znají veškeré chemické... Leondegrance
Odp7: Vědci znají veškeré chemické... Tom
Odp8: Vědci znají veškeré chemické... Leondegrance
Odp4: Vědci znají veškeré chemické... Vladek
Odp5: Vědci znají veškeré chemické... Tom
Odp2: Vědci znají veškeré chemické... MiM
Odp2: Vědci znají veškeré chemické... sandál
Důvod víry oko
proč věřím v Boha pablo.rice
Odp: proč věřím v Boha Aleš Janda
Odp2: proč věřím v Boha pablo.rice
Odp3: proč věřím v Boha Tom
Odp4: proč věřím v Boha pablo.rice
Víra Tom
Odp: Víra Aleš Janda
Odp2: Víra Tom
Krádeže církevních předmětů oko
Odp: Krádeže církevních předmětů Tom
Můj pohled 5nik
Odp: Můj pohled Tom
Víra je bůh? Honza
Odp: Víra je bůh? Leondegrance
Odp2: Víra je bůh? Luke
Odp3: Víra je bůh? Leondegrance
Odp: Víra je bůh? Vladek
Proč věřím v Boha? Pavel
Vírá v Boha, kromě jiného zaslibuje... Vladek
Odp: Vírá v Boha, kromě jiného zaslibuje... Tom
Milý Tome, Většina těch kteří... Vladek
Odp: Vírá v Boha, kromě jiného zaslibuje... Saw
Haaa Fantomas
Aleši, přidám i já svůj názor. Při... realista
Odp: Aleši, přidám i já svůj názor. Při... Tom
Odp2: Aleši, přidám i já svůj názor. Při... sandál
Odp: Aleši, přidám i já svůj názor. Při... Deep
Věřím v dobro a zlo, Jin a Jang, věřím... True_Believer
Každy musime niečomu veriť alebo pre... Seten
Odp: Každy musime niečomu veriť alebo pre... True_Believer
Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Vladek
Odp: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Odp2: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Tom
Odp3: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Odp4: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Vladek
Odp5: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Odp6: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Tom
Odp7: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Odp8: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Tom
Odp9: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Odp2: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Vladek
Odp3: Existuje jenom jediná cesta k Bohu... Saw
Vzhledem k tomu, že se nemáme ptát „co“... Saw
Proč... Záleží na tom?
Odp: Proč... Saw
Odp2: Proč... Tom
Odp3: Proč... Saw
Odp4: Proč... Vladek
Odp5: Proč... Saw
Odp5: Proč... Brain 1980
Odp6: Proč... Vladek
Odp7: Proč... Brain 1980
Odp8: Proč... Vladek
Odp9: Proč... Brain 1980
Odp2: Proč... Záleží na tom?
Odp3: Proč... Saw
Odp4: Proč... Tom
Odp5: Proč... Saw
Odp6: Proč... Záleží na tom?
Odp7: Proč... Saw
Odp8: Proč... iok
Odp: Proč... Vladek
Odp: Proč... Dominik
názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp: názor jedné mladé křesťanky Vladek
Odp2: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp3: názor jedné mladé křesťanky iok
Odp4: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp3: názor jedné mladé křesťanky opičák
Odp4: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp2: názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp3: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp4: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp5: názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp5: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp6: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp7: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp8: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp9: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp10: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp11: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp12: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp13: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp14: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp15: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp12: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp13: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp14: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp15: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp16: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp16: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp17: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp13: názor jedné mladé křesťanky 1234
Odp9: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp10: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp11: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp12: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp13: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp14: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp15: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp16: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp17: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp18: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp19: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp20: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp21: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp22: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp16: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp17: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp18: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp19: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp20: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp21: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp22: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp23: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp24: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp24: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp24: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp25: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp25: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp14: názor jedné mladé křesťanky Vladek
Odp15: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp6: názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp7: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp8: názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp9: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp4: názor jedné mladé křesťanky Baruška
Odp5: názor jedné mladé křesťanky Tom
Odp5: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp: názor jedné mladé křesťanky petra
Odp2: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp3: názor jedné mladé křesťanky petra
Odp4: názor jedné mladé křesťanky Saw
Odp5: názor jedné mladé křesťanky petra
Odp6: názor jedné mladé křesťanky Saw
Chtělo by to jiný fórum, tohle je děsně... 1234
Pane Aleši,také se přimlouvám za... Vladek
Odp: Pane Aleši,také se přimlouvám za... Aleš Janda
Odp2: Pane Aleši,také se přimlouvám za... Leondegrance
Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Saw
Odp: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Tom
Odp2: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Saw
Odp3: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Tom
Odp4: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Saw
Odp5: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Tom
Odp6: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Saw
Odp7: Fakt je, že se v těch diskusích člověk... Tom
Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Stoky
Odp: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Saw
Odp2: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Leondegrance
Odp3: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Saw
Odp4: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Leondegrance
Odp5: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Saw
Odp2: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Baruška
Odp3: Ja jsem verici, neni to proto, ze bych... Saw
Věří ,protože se nejsou samy xixe jana
Odp: Věří ,protože se nejsou samy Saw
Odp: Věří ,protože se nejsou samy Aleš Janda
Odp: Věří ,protože se nejsou samy True_Believer
Odp: Věří ,protože se nejsou samy Vladek
Odp2: Věří ,protože se nejsou samy Saw
Jak jsem uvěřil Jiří Beránek
Napadlo mě, že třeba bůh je jen v... Badula
Odp: Napadlo mě, že třeba bůh je jen v... Vladek
Lidé věří, když se jim Bůh dá poznat Mike
Netřeba kostel ani bibli ossiris
Odp: Netřeba kostel ani bibli Vladek
Jak jsem se dostal k Bohu ossiris
Odp: Jak jsem se dostal k Bohu Tom
Bůh a víra Petra
Víra v život miron
není to víra, je to prožitek Alexandra
Třeba se mýlí Juras
Hledala jsem na interentu nějaký... Realistka
Odp: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp2: Hledala jsem na interentu nějaký... Realistka
Odp3: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp4: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp5: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp6: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp7: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp8: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp9: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp10: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp3: Hledala jsem na interentu nějaký... Saw
Odp3: Hledala jsem na interentu nějaký... Jana
Odp4: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp5: Hledala jsem na interentu nějaký... Jana
Odp6: Hledala jsem na interentu nějaký... Realistka
Odp7: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp8: Hledala jsem na interentu nějaký... Realistka
Odp9: Hledala jsem na interentu nějaký... Jana
Odp9: Hledala jsem na interentu nějaký... Juras
Odp: Hledala jsem na interentu nějaký... Kelt
Odp2: Hledala jsem na interentu nějaký... Jana
Odp2: Hledala jsem na interentu nějaký... Realistka
Bůh existuje. Nikdo ho neviděl a proto... m
Slovo víra – zprofanovaný termín, který... NevěřícíTomáš
Odp: Slovo víra – zprofanovaný termín, který... ivan
Odp: Slovo víra – zprofanovaný termín, který... Saw
Odp: Slovo víra – zprofanovaný termín, který... Vladek
Odp: Slovo víra – zprofanovaný termín, který... vlasta
Ahoj. Posilám vám, jen pro... m
Odp: Ahoj. Posilám vám, jen pro... Vladek
Odp2: Ahoj. Posilám vám, jen pro... Alfons
já si myslím, že řikat, že nejsem... barca
Zajimava uvaha a jeste zajimavejsi... Mirek
Odp: Zajimava uvaha a jeste zajimavejsi... Saw
kecalkove kecalek
Odp: kecalkove Saw
Odp: kecalkove Yardasan
Odp2: kecalkove Alfons
Jsme názorů různých Míla
Není těžké nalézt thema, které mezi... Jan
Odp: Není těžké nalézt thema, které mezi... Shipper
Odp2: Není těžké nalézt thema, které mezi... Jan
Odp3: Není těžké nalézt thema, které mezi... Shipper
Mýlit se je lidské Jan
Odp: Není těžké nalézt thema, které mezi... Alfons
Odp2: Není těžké nalézt thema, které mezi... tlapka
Já Vám rozumím. Ovšem neexistuje cesta... Yardasan
Otázka: jste-li věřící, proč věříte? A... chienblanc
Myslím, že jste to popsal docela... Yardasan
Odp: Myslím, že jste to popsal docela... tlapka
Lidé věří v Boha už jen tím, že... Alfons
Odp: Lidé věří v Boha už jen tím, že... Yardasan
Odp2: Lidé věří v Boha už jen tím, že... Alfons
Odp3: Lidé věří v Boha už jen tím, že... Yardasan
Odp3: Lidé věří v Boha už jen tím, že... tlapka
Zázraky? Neexistují!! Alfons
Proč? Jen si tu odpověď najděte pěkně... Langi
Odp: Proč? Jen si tu odpověď najděte pěkně... Alfons
Odp2: Proč? Jen si tu odpověď najděte pěkně... Langi
Víra je následek strachu Janacz
Odp: Víra je následek strachu tlapka
Ale,ale Ron-to není mé jméno
Odp: Ale,ale tlapka
dotaz Honza
Odp: dotaz Jeliman
Odp2: dotaz Honza
Odp2: dotaz tlapka
nejen pro Alfatora wilson.t
Odp: nejen pro Alfatora Alfator
http://fslwetrk.com http://fslwetrk.com... Davy89
..Úvaha Anna
Odp: ..Úvaha tlapka
Tak copak Jirka12345
Odp: Tak copak tlapka
Odp2: Tak copak Jirka12345
Odp3: Tak copak Karolína
Odp4: Tak copak tlapka
Odp5: Tak copak Karolína
Odp4: Tak copak Jirka-1234
Odp5: Tak copak tlapka
ten kdo stvoril boha si užil dosť... packa
Odp: ten kdo stvoril boha si užil dosť... werterber
Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Macek
Odp: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. werterber
Odp2: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Macek
Odp3: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. werterber
Odp4: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. tlapka
Odp5: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. werterber
Odp6: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. tlapka
Odp7: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. werterber
Odp7: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. santiago
Odp8: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Macek
Odp9: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp10: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. tlapka
Odp11: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp12: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Alfons
Odp13: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp14: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Alfons
Odp15: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp16: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Alfons
Odp17: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp18: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Alfons
Odp19: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Karolína
Odp19: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Juras
Odp15: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. tlapka
Odp16: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. Juras
Odp17: Dokud dýchám, doufám, že Bůj je. tlapka
Zdravím ... Z tvého článku mám... Beruška
Odp: Zdravím ... Z tvého článku mám... Juras
Pokrytectví santiago
Odp: Pokrytectví tlapka
Odp2: Pokrytectví santiago
Odp2: Zdravím ... Z tvého článku mám... tlapka
Odp2: Zdravím ... Z tvého článku mám... 888
Odp: Zdravím ...Z tvého článku mám... tlapka
Zlu se nesmí ustupovat. Pokud máš rád... Juras
Odp: Zlu se nesmí ustupovat. Pokud máš rád... tlapka
Odp2: Zlu se nesmí ustupovat. Pokud máš rád... ivana Kozárová
Odp3: Zlu se nesmí ustupovat. Pokud máš rád... tlapka
Náboženství je snůška nesmyslů a... 888
Odp: Náboženství je snůška nesmyslů a... ivana Kozárová
Odp2: Náboženství je snůška nesmyslů a... ivan
Odp3: Náboženství je snůška nesmyslů a... ivana Kozárová
Je naprosto jasné, že Bůh je. werterber
Jasné to není tlapka
Odp: Jasné to není Juras
Odp2: Jasné to není tlapka
Odp3: Jasné to není Juras
Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Samuel
Odp: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... merlinn
Odp2: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp3: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp2: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Samuel
Odp3: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... merlinn
Odp4: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp5: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... merlinn
Odp6: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp7: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... santiago
Odp8: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... ivana Kozárová
Odp7: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp8: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp9: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Neuvedeno
Odp2: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp3: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp4: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... merlinn
Odp5: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp6: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Juras
Odp7: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp8: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... ivan
Odp9: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
Odp8: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... ivan
Odp6: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... tlapka
Odp2: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... ivan
Odp3: Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Alfons
NO PROBLEM Alfons
Odp: NO PROBLEM tlapka
existence boha je nelogicka olinka
Odp: existence boha je nelogicka tlapka
Odp2: existence boha je nelogicka ivana Kozárová
Odp3: existence boha je nelogicka ivana Kozárová
Odp4: existence boha je nelogicka Alfons
Odp5: existence boha je nelogicka Juras
Odp3: existence boha je nelogicka tlapka
Odp4: existence boha je nelogicka tlapka
Odp5: existence boha je nelogicka ivan
Odp6: existence boha je nelogicka tlapka
Odp7: existence boha je nelogicka ivana Kozárová
Odp4: existence boha je nelogicka ivana Kozárová
Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Mia
Odp: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp2: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp3: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp4: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... ivan
Odp5: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp6: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp7: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... ivan
Odp7: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp8: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp9: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp10: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... merlinn
Odp11: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp12: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp13: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp13: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... ivana Kozárová
Odp14: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp15: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... ivana Kozárová
Odp10: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp10: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp11: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp5: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp6: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp7: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp7: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp8: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp9: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp10: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... Juras
Odp10: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... tlapka
Odp2: Jsou věřící, kteří znásilňují ba i... ivana Kozárová
Opakování-co je Bůh Alfons
Odp: Opakování-co je Bůh Vlastimil Čech
Odp: Opakování-co je Bůh tlapka
Odp: Opakování-co je Bůh ivan
Odp2: Opakování-co je Bůh tlapka
Odp3: Opakování-co je Bůh Vlastimil Čech
MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp: MORÁLNÍ KATASTROFA santiago
Odp2: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp3: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp3: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp5: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp6: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp6: MORÁLNÍ KATASTROFA .
Odp7: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp8: MORÁLNÍ KATASTROFA .
Odp9: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp10: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp11: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp12: MORÁLNÍ KATASTROFA Vlastimil Čech
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp12: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA iva
Odp15: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp16: MORÁLNÍ KATASTROFA iva
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA Juras
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp11: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp12: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp15: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp16: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp17: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp18: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp19: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp12: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA Alfons
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA tlapka
Odp14: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp15: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp13: MORÁLNÍ KATASTROFA ivana Kozárová
Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA merlinn
Odp4: MORÁLNÍ KATASTROFA ivan
Odp2. Odp1. : Nevěřím v boha, ani v žádnou další... Neuvedeno
Pane Neuvedeno, řetěz olejem neutopíte... ivan
Odp.1. Pane Neuvedeno, řetěz olejem neutopíte... Neuvedeno
Odp: Odp.1. Pane Neuvedeno, řetěz olejem neutopíte... ivan
ja verim v boha kvuli to mu ze sem... janikbanik
Odp: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... zdenek@73
Odp2: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... ivan
Odp3: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... zdenek@73
Odp3: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... tlapka
Odp2: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... ivana Kozárová
Odp3: ja verim v boha kvuli to mu ze sem... tlapka
Prázdný sudy duní nejvíc. :-) werterber
neco egzistuje pikula
Odp: neco egzistuje tlapka
buch pikula
Já bych nedokázala tlapka
VERICI AT SI VERI JE TO JEJICH VIRA _-BeJBY- Pifulka_-
Kdo věří ve vítězství lži Alfons
Odp: Kdo věří ve vítězství lži tlapka
Odp2: Kdo věří ve vítězství lži Alfons
Odp3: Kdo věří ve vítězství lži Tlapka
Odp4: Kdo věří ve vítězství lži Alfons
Odp5: Kdo věří ve vítězství lži Tlapka
Odp6: Kdo věří ve vítězství lži Alfons
Odp7: Kdo věří ve vítězství lži Tlapka
Už nelze věřit nikomu a ničemu °-°
Odp: Už nelze věřit nikomu a ničemu tlapka
Použijme tuto poučku na konkrétním... Juras
Odp: Použijme tuto poučku na konkrétním... Alfons
BLBOST SATAN
Odp: BLBOST tlapka
Odp2: BLBOST iva
Odp2: BLBOST Juras
Odp3: BLBOST tlapka
Odp4: BLBOST Juras
Odp5: BLBOST tlapka
Odp6: BLBOST Juras
Odp7: BLBOST Tlapka
Odp: BLBOST merlinn
Odp2: BLBOST tlapka
Odp2: BLBOST Juras
Odp3: BLBOST tlapka
Odp3: BLBOST merlinn
Odp4: BLBOST merlinn
Odp4: BLBOST tlapka
Odp: BLBOST Enin
Merlinnovi *
Odp: Merlinnovi tlapka
Proc verit nebo ne? Onegin
Odp: Proc verit nebo ne? Tlapka
Odp2: Proc verit nebo ne? Tony
Odp3: Proc verit nebo ne? Tlapka
Odp4: Proc verit nebo ne? Tony
Odp5: Proc verit nebo ne? Tlapka
Odp6: Proc verit nebo ne? Tony
Odp7: Proc verit nebo ne? iva
Věřím v Boha! Enin
Odp: Věřím v Boha! Tlapka
Odp2: Věřím v Boha! Enin
jak veronika
Odp: jak Vlastimil Čech
Odp2: jak Juras
Odp3: jak Tlapka
Odp3: jak barca
Odp2: jak Tlapka
Víra není jen bůh kočka
Odp: Víra není jen bůh Tlapka
Nechci zde pročítat všechny názory... Tomáš Režňák
Odp: Nechci zde pročítat všechny názory... Juras
Odp2: Nechci zde pročítat všechny názory... Tomáš Režňák
Odp: Nechci zde pročítat všechny názory... Tlapka
Odp2: Nechci zde pročítat všechny názory... Tomáš Režňák
Odp3: Nechci zde pročítat všechny názory... Tlapka
Bůh je neověřitelná naděje °
Odp: Bůh je neověřitelná naděje Tomáš Režňák
Odp2: Bůh je neověřitelná naděje °
Odp: Bůh je neověřitelná naděje Platfus
Odp2: Bůh je neověřitelná naděje Platfus
Na blbou otázku ... Rangers-Protestant
Pro FusPlata: °
Pro FusPlata 2 °
Odp: Pro FusPlata 2 ivan
Odp2: Pro FusPlata 2 Juras
Odp2: Pro FusPlata 2 °
Odp3: Pro FusPlata 2 Tlapka
Odp4: Pro FusPlata 2 Platfus
Odp5: Pro FusPlata 2 Tlapka
Odp6: Pro FusPlata 2 °
Odp7: Pro FusPlata 2 Juras
Odp3: Pro FusPlata 2 HOČIMIN
Odp4: Pro FusPlata 2 °
Odp2: Pro FusPlata 2 Jana
Odp3: Pro FusPlata 2 ivan
Odp4: Pro FusPlata 2 Jana
Odp5: Pro FusPlata 2 ivan
Odp6: Pro FusPlata 2 Jana
„Romantikovy stesky“ pro Ivana *
Odp3: Pro FusPlata 2 iva
Odp4: Pro FusPlata 2 Jana
Odp5: Pro FusPlata 2 iva
Odp6: Pro FusPlata 2 Jana
Odp7: Pro FusPlata 2 iva
Odp8: Pro FusPlata 2 Jana
Odp9: Pro FusPlata 2 iva
Odp10: Pro FusPlata 2 Jana
Odp11: Pro FusPlata 2 iva
Odp12: Pro FusPlata 2 ivan
Odp: Pro FusPlata 2 Neuvedeno
Odp2: Pro FusPlata 2 °
Odp3: Pro FusPlata 2 Tlapka
Odp4: Pro FusPlata 2 Tlapka
Odp5: Pro FusPlata 2 °
Odp2: Pro FusPlata 2 °
Odp3: Pro FusPlata 2 Platfus
Odp4: Pro FusPlata 2 iva
Odp5: Pro FusPlata 2 ivan
Odp5: Pro FusPlata 2 ivan
Odp5: Pro FusPlata 2 ivan
Odp6: Pro FusPlata 2 Tomáš Režňák
Odp7: Pro FusPlata 2 ivan
Odp5: Pro FusPlata 2 ivan
Odp3: Pro FusPlata 2 iva
Odp4: Pro FusPlata 2 ivan
GZL °
Odp: GZL Tlapka
Odp: GZL ivan
Odp2: GZL Vlastimil Čech
Odp3: GZL ivan
GLZ °
Odp: GLZ ivan
Odp: GLZ Vlastimil Čech
Odp2: GLZ ivan
Odp3: GLZ Jimmy
Odp4: GLZ ivan
Jízlivost za jízlivost: °
Odp: Jízlivost za jízlivost: ivan
Odp2: Jízlivost za jízlivost: Ufonek
Odp3: Jízlivost za jízlivost: ivan
České dřevo v Rakousku °
Odp: České dřevo v Rakousku ivan
Odp3: Jízlivost za jízlivost: Ufonek
Odp4: Jízlivost za jízlivost: ivan
Odp3: GLZ Vlastimil Čech
Odp4: GLZ Vlastimil Čech
Odp3: GLZ °
Odp4: GLZ Tlapka
Odp2: GLZ °
Odp3: GLZ ivan
Odp4: GLZ iva
Odp4: GLZ Tlapka
Odp3: GLZ Vlastimil Čech
Odp4: GLZ iva
Drogoví dealeři °
Odp3: GLZ Tlapka
Odp4: GLZ °
Odp5: GLZ Juras
Odp6: GLZ ivan
Odp3: GLZ Vlastimil Čech
Odp4: GLZ ivan
Odp5: GLZ Tlapka
Odp6: GLZ ivan
Odp7: GLZ Tlapka
Odp8: GLZ Vlastimil Čech
Odp5: GLZ Vlastimil Čech
Odp6: GLZ ivan
Odp7: GLZ Tlapka
Odp8: GLZ ivan
Odp9: GLZ Juras
Odp9: GLZ Platfus
Odp8: GLZ Tlapka
Odp4: GLZ Tlapka
Odp5: GLZ Vlastimil Čech
Odp5: GLZ Zákys
Odp6: GLZ Tlapka
Jsem věřící, jsem za to ráda. Víra v... Majdalenka
Odp: Jsem věřící, jsem za to ráda. Víra v... Novotna
Dekuji ahoj
Dítě ? ! ? Co to je ? %
Odp: Dítě ? ! ? Co to je ? Zákys
Odp: Dítě ? ! ? Co to je ? Tlapka
Chronický „pohrdáč“ všemi a vším... NaOH
Člověk a zvíře. *
Je to jednoduché. Ten kdo nevěří v boha... bídžej
Odp: Je to jednoduché. Ten kdo nevěří v boha... ivana Kozárová
Odp: Je to jednoduché. Ten kdo nevěří v boha... průvodce
Naléhavá obchodní půjčka Použijte nyní. G
já věřím patrik
Zobrazit všechny komentáře...

Nahoru