Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
16.10.2008 23:22

Bůh Internet

Nějakých 10+ let zpět byly ulice plné dětí. Lidé byli nuceni chodit pro informace do knihovny, zapnout si televizi, nebo nedej bože mít kontakt s lidmi osobně. Vidíte nějaký rozdíl oproti dnešku?

Začínalo to u dial-up připojení. Pomalé, placené za čas strávený online a navíc se vám nikdo nedovolal. Většině lidí sloužilo ke čtení e-mailů, případně jako zdroj informací.
Od nového roku nás už čeká za snesitelné peníze připojení až 20mb/s (výrazné zvýšení rychlosti je důsledkem konkurenčního souboje mezi poskytovateli). DVD bysme tedy měli teoreticky stáhnout za cca 30 minut, v praxi to bude kvůli vytížení nejspíš i několikrát víc, ale pořád na dřívější dobu něco nepředstavitelného. Nemáme žádná omezení na přenesená data ani čas strávený online.
Krom stahování filmů a seriálů, které připoutaly k obrazovce nejednoho mladistvého i dospělého, už dlouho trávíme čas sociálními interakcemi. Kde jinde než na netu můžeme mít tolik reálných i virtuálních kamarádů a lidí se kterými budeme do krve diskutovat den co den .)
Virtuální zábavu s komunikací mezi lidmi sjednotily online hry, které dodaly lidem možnost pocitu vítězství nad pravými lidmi. Uznejte, že pro člověka který v tom vyrostl, nebo ještě „lépe“ má nějaký handicap v reálném světě, znamená internet téměř vše.

Mění se všechno, pod článkem u zprávy najdete video, lidem si zavoláte i s videem a to jsou pořád drobnosti oproti tomu co přijde. Takže vyvstává otázka, je na to člověk připravený?
Křivá záda a záněty šlach nejsou úplně správnou výbavou pro člověka, který by měl být na vrcholu sil...

Kam myslíte, že až to zajde?Nahoru