Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
14.9.2006 8:58

Fotky na papíře mají své kouzlo

Nevím jak vy, ale já tuze rád fotografuji. Přírodu, rodinu, květiny.... Toto hobby mě provází už od dětství, kdy jsem si sám vyvolával fotky, tehdy ještě černobílé za pomoci zvětšováku, vývojky a ustalovače.

Pak přišla éra barevných fotek, tentokrát jsem byl již odkázán na profesionální fotolaby. Má záliba ve focení mě neopouštěla, má alba se plnila tu více, tu méně zdařilými fotografiemi.

Před několika léty přišla éra digitálního focení. Ta mě nechávala dlouhou dobu chladným. Fotky z digitálů nebyly zdaleka tak kvalitní, navíc se mohly prohlížet jen na monitoru PC, což mi připadalo dost nepraktické. Jenže pokrok nezastavíš a tak jsem zůstával se svým foťákem na kinofilm stále více osamocen v záplavě digitálně fotících.

Nakonec se stalo, co se stát muselo - i já jsem musel uznat, že mé počáteční výhrady proti digitálním foťákům již pominuly a před několika měsíci jsem se zařadil do proudu. Od té doby fotím oběma způsoby, musím však uznat, že digitální focení má své výhody.

Něco z mé „kinofilmové“ minulosti však ve mě zůstalo - záliba v papírové fotografii. Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem prohlížení fotek na PC - připadá mi takové neosobní. Naproti tomu klasická papírová fotka na má své kouzlo - můžete si jí prohlížet kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Třeba i při svíčkách :-) A nejste odkázáni na žádnou techniku. Takže své digitální fotky nosím i nadále do fotolabu, kde mi z nich udělají papírové k listování.

A jak jste na tom vy? Také dáváte přednost fotce z papíru nebo upřednostňujete monitor?


Diskuse byla znepřístupněna. Děkujeme za pochopení.

Nahoru