Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux
23.6.2008 23:42

O nEMOci

Ze dne na den nás obklopili. Upnuté oblečení, mnohdy těžko rozeznat o jaké jde pohlaví, náznaky bisexuality, více nebo méně přehnané účesy a make up, povětšinou dobrovolné uvrhování se do depresí. Co mají emo kids společného s původním emo stylem a hudbou?

Počátek se datuje okolo roku 1985, kdy se objevují první emocore skupiny. Jde o jakýsi rock s emocionálními punkovými vokály. Rychle se šíří, ale po dlouhou dobu jde o undergroundovou nekomerční záležitost.
Příklad hudby této éry: http://www.mesaverde.co.uk/mp3/ritesofspring.mp3
Postupem času se agresivita stupňuje a styl se přibližuje žánru grindcore, pro mě asi nejoblíbenější forma, ukázka zde: http://www.mesaverde.co.uk/mp3/honeywell.mp3
Dále se hudba stává více punkovou (post-hardcore punk), video http://www.youtube.com/watch?v=gwiU_iTaMp8
Ikdyž kapela ve videu působila až do roku 1999, souběžně už začíná komercializace, hlavně zásluhou kapely Jimmy eat world.

Emo byla, dle výše zmíněného, tedy záležitost podobná punku a mezi fanoušky byste těžko našli ubrečené děti v růžových tričkách.
Emo kids se mi jeví jako kombinace různých prvků. Z gothicu si vzali uzavřenost, deprese, sebepoškozování, makeup (nekamenujte mě, vim že to neni tak jednoduchý ;-) ), „emo“ si vysvětlili jako přehnané exprese emocí, hlavně (sebe)lítost, přidalo se trochu homosexuality a zženštilosti pro kluky a máme dnešní „emáky“.
Jako všude, najdeme mezi nimi různé lidi. Z kluků ala Tokio hotel zbělají klouby nejednomu člověku, ale taky najdete docela normální (zjevem i chováním) jak vysedávají někde v parku.
Vyloženě mi vadí snad jen ta hra (někdy je to pravda) na deprese a sebevraždu. Když máte doopravdy problémy tak nechcete vystavovat svoje řezné rány na obdiv a jdete se léčit, místo toho, abyste se přidali k lidem, co se v tom vyžívají.

Nejzajímavější je příchod jednoho nepříliš známého druhu :) Víceméně punk, ale vizuálně v umírněném emo podání. Chování už tak umírněné není, spousta z nich je na ulici, vožírají se a rvou tak často, jak jen můžou (nic proti).

Závěrem bych zmínil, že informace mam jen z internetu a toho co sem viděl, takže připomínky určitě rád vyslechnu v diskuzi...Nahoru